Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 15 / 28. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:10 pm

 Iris Scaarlett nasa funkcionise na duze staze, funkcionisace za vecni zivot.. mozda vasa funkcionise ili "funkcionise" sada, ali to je kratkotalasno/trenutno, a meni ovaj zivot na ovoj zemlji (citaj PAKLU!) bas i nesto ne znaci, osim ako mogu da nekome ili necem sluzim na dobro i na poznanje i proslavu Boga - Hrista mog Spasitelja.. ...

Istina-Pero Hunjet
Mada - ajde de... CITAJ SEBE,,, shvati sebe preko mene... ako si u paklu onda si to zaslusila.... znaci vadi sebe....ti si kratkptalasna i talas bez veze... ako ti ovaj zivoyt nista ne znaci... A JEDINI JE PO TVOME UCENJU... DAKLE POSTIGLA NISI NISTA.... I JOS SI UMISLJAS KAKO NEKOME MOZES DA SLUZIS ILI DA GA UCIS.... TE KOJU TU SLAVU BOGA ISUSA I SPASITELJA... sta ces sa Isusovim rijecima OVIM... mnoga ce te mi zla naneti i ljudima tvrdeci da sam ja BOG... i to sam yti objasnio.... jer ako je ON bog onda je smrnom covjeku NEDOSTIZAN... a on je Ucitelj koji suprotno tvojim niskim talasima... treba BAS DA BUDE DOSTUPAN... on od tvoje krive slave nema nista... nego ON TRAZI da ga slavis kroz sebe spoznaju ci sebe znanjem i ucenjem njegovim... slaveci sebe njegovim stopama ucenja JE TEK SLAVA NJEGOVA.... a ne slaviti njega kao BOGA... sa tvojom vjerom kako je ovo jedini zivot... pa ako je tako odakle si dosla... i gdje tije VIJECNI ZIVOT KADA TI JE OVO JEDINI... HAAAAALOOOOO..... tu ti spasa nema... jer ni sam BOG protiv tvoje misli ne moze... a svijesna si slobodne volje...KAO... dakle nesvijesna nicega...

Iris Scaarlett nasa funkcionise na duze staze, funkcionisace za vecni zivot.. 

Pero;
Kako vijecni ako je ovo jedini i to jos u paklu... uuuuuh ....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:11 pm

Iris Scaarlett "Tako svako drvo dobro rodove dobre radja, a zlo drvo rodove zle radja. 

Ne moze drvo dobro rodova zlih radjati, ni drvo zlo rodova dobrih radjati. 

Svako dakle drvo koje ne radja roda dobram seku i u oganj bacaju

Tako dakle po rodovima njihovim poznacete ih. 

Nece svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! uci u carstvo nebesko; no koji cini po volji oca mojega koji je na nebesima. 

Mnogi ce reci meni u onaj dan: Gospode! Gospode nijesmo li u ime tvoje prorokovali, i tvojim imenom djavole izgonili, i tvojim imenom cudesa mnoga tvorili? 

I tada cu im ja kazati: NIKAD VAS NISAM ZNAO; idite od menekoji cinite bezakonje." Matej 7: 17-23 

U HRISTU vidim moj vecni zivot! ISUS je rekao: JA sam put, Istina i ZIVOT! ON Daje zivot i kad se ponovo vrati dace svima onima koji su bili poslusni NJEGOVOJ BOZIJOJ RECI i prihvatili Njegovu zrtvu na krstu - DACE KAO NEPROCENJIVI DAR NEBA = VECNI ZIVOT! 

Iris Scaarlett Otkrivenje 21:4 "I BOg ce otrti svaku suzu od ociju njihovih, i SMRTI NECE BITI VISE, ni placa, ni vike, ni bolesti nece biti vise; JER PRVO PRODJE!" 

A TRENUTNO smo sada ovde u tom PRVOM, a kad dodje Hristos PONOVO dolazi ovo iz obecanja iz Otkrivenja 21:4 zato i stalno ponavljam PROUCAVAJTE NARODE PROROCANSTVA DANILO I OTKRIVENJE, PRIHVATITE HRISTA ZA Svog licnog SPASITELJA jer je ON JEDINI put u zivot! Drugog puta NEMA!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:11 pm

Iris Scaarlett "KO veruje sina, ima zivot vecni; a ko ne veruje sina nece videti zivota, nego gnjev Bozji ostaje ma njemu" Jovan 3:36

Zaista, zaista vam kazem: ko moju rec slisa i veruje onome koji je men poslao, IMA ZIVOT VECNI, i ne dolazi na sud, nego je presao iz smrti u zivot. 

Zaista, zaista vam kazem: ide cas, i vec je nastao, kad ce mrtvi cuti glas sina Bozijega, i cuvsi ozivljeti,

Ne divite se ovome, jer ide cas u koji ce svi koji su u grobovima cuti glas sina Bozijega, I izici ce koji su cinili dobro u vaskrsenje ZIVOTA,a koji su cinili zlo u vaskrsenje SUDA! 

Jovan 5: 24-29 

Ovde je sve toliko JEDNOSTAVNO I JASNO da jedino ko NE ZELI moze da kaze da ne razume ili mu nije jasno! 

Pozdrav svima i Bozji blagoslov!

Istina-Pero Hunjet Iris Scaarlett "Tako svako drvo dobro rodove dobre radja, a zlo drvo rodove zle radja. 

Ne moze drvo dobro rodova zlih radjati, ni drvo zlo rodova dobrih radjati. 

Svako dakle drvo koje ne radja roda dobram seku i u oganj bacaju

Tako dakle po rodovima njihovim poznacete ih. 

Nece svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! uci u carstvo nebesko; no koji cini po volji oca mojega koji je na nebesima. 

Mnogi ce reci meni u onaj dan: Gospode! Gospode nijesmo li u ime tvoje prorokovali, i tvojim imenom djavole izgonili, i tvojim imenom cudesa mnoga tvorili? 

I tada cu im ja kazati: NIKAD VAS NISAM ZNAO; idite od menekoji cinite bezakonje." Matej 7: 17-23 

U HRISTU vidim moj vecni zivot! ISUS je rekao: JA sam put, Istina i ZIVOT! ON Daje zivot i kad se ponovo vrati dace svima onima koji su bili poslusni NJEGOVOJ BOZIJOJ RECI i prihvatili Njegovu zrtvu na krstu - DACE KAO NEPROCENJIVI DAR NEBA = VECNI ZIVOT! 

Sta tebi ovo znaci...
U HRISTU vidim moj vecni zivot! ISUS je rekao: JA sam put, Istina i ZIVOT! ON Daje zivot i kad se ponovo vrati dace svima onima koji su bili poslusni NJEGOVOJ BOZIJOJ RECI i prihvatili Njegovu zrtvu na krstu - DACE KAO NEPROCENJIVI DAR NEBA = VECNI ZIVOT! 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:12 pm


    Pero...On je put i istina... dakle idi njegovim putem i uci... jer je i on prvo ucio... pa se je razpeo... dakle razpni se i ti... muci se i uci u tvome paklu... a spasavaj kroz njega znanjem njegovim.... tako se PRIHVACA NJEGOVA ZRTVBA... A GDJE TI JE ONO KAKO CE SE VRATITI I SUDITI... gdje ti je osnovna logika spajanja... ako spojiti neznas... obicnu stvar... kako onda mislis da imas neko znanje... od kuda ti... doci ce... zini da ti naspem ha... i to sam ti objasnio ... ne sudi ON niti Otac nas ... nego ces si suditi sama sa NEZNANJEM SVOJIM... dve su kolone jel tako.... ko ce se kajati... oni koji su SAMO CEKALI... ILI ONI KOJI SU SIJALI ZNANJE U SEBI ILI KRUH NEBESKI... KAKO SIJES OVAJ KRUH I ZANJES TAKO SIJES I NEBESKI... KVIIIKLIIII....?????
  •  Iris Scaarlett "Ja sam hleb zivota. 
    Ovo je hleb koji silazi s neba; da koji od njega jede ne umre. 
    Ja sam hleb zivi koji sidje s neba; koji jede od ovog hleba zivece vavek, i hleb koji cu ja dati TELO JE MOJE, koje cu dati za ZIVOT SVETA!"

    Jelo je moje da izvrsim volji onoga koji me je poslao"

    Jovan glava 4 i 5 ( stihovi su izvadjeni iz ove dve glave).. tu SVAKO na ovoj planeti moze da nadje ZIVOT VECNI narocito Jovan 3:16

    Jer Bogu tako omile svet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga veruje NE POGINE, nego da ima ZIVOT VECNI!"


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:12 pm

Iris Scaarlett "KO veruje sina, ima zivot vecni; a ko ne veruje sina nece videti zivota, nego gnjev Bozji ostaje ma njemu" Jovan 3:36

Zaista, zaista vam kazem: ko moju rec slisa i veruje onome koji je men poslao, IMA ZIVOT VECNI, i ne dolazi na sud, nego je presao iz smrti u zivot. 

Zaista, zaista vam kazem: ide cas, i vec je nastao, kad ce mrtvi cuti glas sina Bozijega, i cuvsi ozivljeti,

Ne divite se ovome, jer ide cas u koji ce svi koji su u grobovima cuti glas sina Bozijega, I izici ce koji su cinili dobro u vaskrsenje ZIVOTA,a koji su cinili zlo u vaskrsenje SUDA! 

Jovan 5: 24-29 

Ovde je sve toliko JEDNOSTAVNO I JASNO da jedino ko NE ZELI moze da kaze da ne razume ili mu nije jasno! 

Pozdrav svima i Bozji blagoslov!
Akkurat nå · Liker
Pero:
Ma ja vidim da tebi nista nije JASNO... ali ti ne vidis... ko ne vjeruje... taj nece ni uciti... a ko vjeruje kao ti da se samo ceka spas... taj pogotovo nema anse da uci... on ceka a vlak ispred nosa ode...
Nista ti ne razumijes iz tvoga papagajskog ponavøjanja... bas nista...
Grob je to tvoje SMRTNO TIJELO... pogotovo sto ZNAS da je to jedino... nema ti pomoci... a kako to ... haahaaaaa.... mislis da te digne iz groba a pojele te zabe crvi i zmije... uuuuhuhuuaaahaaa... i nema te vise- tako tebe uce tvoji ucitelji i predavaci...
Dakle i ja vam kazem sada ko vjeruje i slusa da UCITI MORA - DA SHVATISTA JE DRVO ZIVOTA A STO ZNANJA... a ne da lupeta... stihovima kao da komarce tera
A sta ti znaci VASKRSENJE... NEEEZNAAAAS... nemoguce je da znas kada ti znas kao???? da je ovo jedinui zivot i to u paklu...
Vaskrsenje ti znaci
ZNACIIIII...!!!!
kroz vijeru i poslusnost prema Isusovom znanju i radu licnome na sebi svaka osoba... moze da stekne uskrsnuce - A TO ZNACI SVIJESNO UMRETI ILI SE OSLOBODITI HGROBA ILI OVOGA TRULOGA TIJELA... JE LI TI ISTA SADA JASNO...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:12 pm

Iris Scaarlett Koji njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje VEC JE OSUDJEN, jer ne verova u ime jedinorodnoga SINA BOZIJEGA!

Istina-Pero Hunjet Pa je te ucim a ti prdis... sta mi ponavljas stohove bez veze... sta ti je

Istina-Pero Hunjet Daj dokazi da si ista shvatila sto ti pisem... I TO MI RECI OVAKO... jeste pero to sto mi tepes ... sada shvacam to sto mi kaes stoji kao dokaz u stihu tome i tome... sta samo lupetas...

Istina-Pero Hunjet Kruh nebeski je znanje svijetla

Istina-Pero Hunjet A kruh zemaljski je hrana tvoga groba ili smrtnoga tijela

Istina-Pero Hunjet Od vibracije svijetla nebeskog je nastao kruh materijalni kao i ti

Istina-Pero Hunjet Sada se najedi ovozemaljske hrane ili ZITA... i trazi odakle zito nebesko potjece od koga nastade ovozemaljsko... halooooo....
r

Istina-Pero Hunjet Kada s epocnes hraniti kruhom nebeskim iliSVIJETLOM ILI DUGOM SA NEBA... tada ces imati hranu nebesku... a da bi to postigla moras deeebeeelo da radis na sebi... da ucis... jer JE TO JEDINI SPAS OD ISUSA... za to je zrtvovan kako bi sama UCILA... a ne da ga slavis u krvi i ranama i razapetog... dokle ces vise... takvoga su ga slavile oni koji ga mrze... dakle ... kako ti onda njega volis... ha...

Istina-Pero Hunjet Dakle uskrsnuce je licni rad SVAKOGA POJEDINCA NA SEBI... SVIJESNO UMIRANJE... to jeste bozansko znanje zivota... kroz drvo znanja.. sta ce ti ta dva drva ako samo treba cekati spas... ne pise li lijepo da se mora uciti i kao bogovi POSTATI.... haaaaloooooo

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:12 pm


    Iris Scaarlett necemo nikad postati bogovi haloooooo VAMA!Istina-Pero Hunjet Je li jasno vec jednom... ucis druge i kao dobro sluzis... sto lazes-te ljude da je zivot jedan i gotovo... a uskrsnuce znaci svijesno odbaciti to trulo tijelo kroz kruh nebeski ili znanje svijetla... a kako da ga ti odbacis kada ZNAS NEZNANJE... DA JE TO JEDINO TIJELO... a u stvari imas jos TRI...Iris Scaarlett pisete teske gluposti da prosto ne mogu da verujem odakle vam taj neverovatni MIX nebuloza u koje verujete! STRASNO i to koliko ljudi cete jos zavesti na pogresan put!Istina-Pero Hunjet Pa necete VI... jer imate samo jdno tijelo i to trulo... pjedu vas crvi i onda dode ISUS i vadi vas iz groba... pa gdje ti je mozak... ISUS TE SVOJIM ZNANJEM SADA ZA ZIVOTA VADI IZ TOGA TIJELA TRULEZI... DA GA SVIHESNO RASTOCIS... TIO JE USKRSNUCE... BROJ 13 je nesretan i smrt... to je TVOJE i vase ucenje... ili Zmije VASE... jer sama sebe jede... smotabna zeno... a li si u dualnom svijetu tako da znaci da je broj ***13*** i svet... kada naucis ******isusovih znanja... tada je ***13*** zivot vjecan...Uskrsnuce...Haaa a sta kazes koliko nebuloza ja ZNAM... a kolik stanskog znanja ti ucis i sebe i druge... dobra si ti meni dobra... a li u onoj zmiji i prvom znacenju broja 13... vijecana SMRT... sama sebe jedes... odlicna si... i tvrdoglavost bez znanja je cista propastIstina-Pero Hunjet Sada Vids - misli ne vidis - kolkio ti volis Isusa kada ti ja pricam njegovo sveto znanje... za tebe su to Gluposti... dakle po tvome je i isus sta...????Iris Scaarlett pisete teske gluposti da prosto ne mogu da verujem odakle vam taj neverovatni MIX nebuloza u koje verujete! STRASNO i to koliko ljudi cete jos zavesti na pogresan put!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:13 pm


    Iris Scaarlett necemo nikad postati bogovi haloooooo VAMA!Istina-Pero HunjetPa necete da ... to vam i pisem... vi ostajete u paklu.... jer vi odbacuijete oba drveta... a ja ni jedno i meni slicni... mi ce mo bito bogovi... ali vi ni blizu... vama je to nepojmljivo... dakle losa vam vijera... hm...Istina-Pero Hunjet Hvala na druzenju za danas - dosta mi je a i imam i drugih obaveza... danas ste lijepo sluzili drugima iako ni svijesni nista KAKO...Srdacan pozdrav... Dragan Turkalj Vređajući drugoga pokazujemo samo svoju slabost i nemoć.Istina-Pero Hunjet



Pa ne bi se bas slozio sa tobom... ti ne citas kako treba ili ne shvacas kako treba... ili ne pamtis sve u jednome... ja sam lijepo pisao ... postovana ili postivani... sve dok se zavreduje... poslije ne.... niko nije u stanju da spoji nesto... sve nam je razbijeno na dijelove... i ako je neko uporan kao konj.. i ne spaja bas nista... pa na kraju dokazuje jos kako zavodi hiljade ljudi... sta se tada zasluzuje...?...ako ti napisem sto puta... da par stihova pobija sve necije lazi... jer nije u stanju da spoji nesto... i laze.. svijesno ili nesvijesno... nije vise bitno.... nije li to najgnusnije vredanje,,, nije li,,,, ako Isus kaze da niko na samo njegovu rijec ne moze ka ocu ali NEBESKOM... a ne planinskom.... njevom... i da nije dosao dati slobodu i ljubav i mir... nego da sami to morate krvavoi zaraditi i svako sebe razapeti... a osoba nastavi sa LAZIMA najvecim u galaksiji... da se mora slaviti krv i rane isusove... a ja kazem da su ga tako mrzili oni koji su mu to radili... tada se mene naziva satanom... to moze dakle, samo onaj ko je ZA NEW AGE ... a ne PROTIV.... sta taka osoba zsluzuje...STA..?... jer znanje nazivaju satanom... IMA LI VECE UVREDE... a ta uvreda rusi nas ljude i stvara robovima hiljadama godina... zasto ti ili bilo ko ne kaze takvim osobama .. da su lazovi i UBICE KLJUDI... jer ih teraju u laz... ne vi drzite stranu i stitite takve... a to nije ljudski niti je normalno... vicuci na druge kako su pedofili ili mesojedi ili neke druge vijere... je najveci greh... ako neznas da rijesis to... a ne samo optuzivajuci... ja nikada nisam dirnio ni jednu vijeru... nego ju spoznajem koliko sam u stanju... a oni sebe svi uzdizu na konto omalovazavanja tudih vijera... eto ja sam cakk gori i od muslimana... pa oni su moja BRACA... a lijepo sam napisao... da su isti takvi bez znanja i svijetla... bojeci se svijetla i ISUSA upravo razbili krscanstvo na dve vijere a potom na stotine.. zasto... pa zato da BUDALETINE SLIGE ... nastave sa razdvajenjem... i da im u um ude da se bore medusobom... ha oni ne valjaju a mii valjamo... Goposda i onaj drugi dan dokazuju svoju glupost kako ce bas njeva vijera da spasi planetu... ali svijetlosti i krstenja VATROM ISUSOVOM NIGDJE... i ti nisi rekao aDAMI- kao eeeeej ne vredaj... ZASTO...!... pribliziti se ocu nasem ne mozemo mrznjom i NEZNANJEM... to je nemoguce... NEGO SJEDINJAVANJEM... a to se moze samo visim duhovnim znanjima... a ne mrznjom na druge... kako vi to mislite... pa u bibliji i to pise... ne mozete voliti oca vasega niti ce vas uopste vidjeti ako se ne ljubimo medusobno... dakle spajanje a ne razdvajanje... UCENJA JE MNOGO... ALI SU SVA IZASLA IZ JEDNOGA... i to sam vam objasnio... DICITE SE HRABROSCU... ali nje nigdje... jer je sve satansko osim vaseg.. a vaseg nigdje jer nemate svoju misao... nitio namjeru... sve je tude... 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:14 pm

Istina-Pero Hunjet Ja vam odgovorim na sva pitanja... a vi neni ni na jedno...a na sva pitanja sam vec dao odgovore... STA SADA TO ZNACI... pa da samo gledate sebe... umisljeni da samo oni znaju... UMISLJENI... tude ih ne zanima... a zasto ih onda zanima omalovazavanje drugih... ima li vece uvrede... i na kraju su jako mudri te izjavljuju... NE CITAMO GLUPOSTI I LAZI... lukavi kao ... ali svietla Isusovoga nigdje.. duga je satanska za njih... ima li vece uvrede i za ljude i za boga i za galaksiju... nema... i kada se sve ispuca... oni opet vredaju... ja kazem gle guske ili lude zene i vi skacete na mene... pa ne branim ja sebe niti pisem zbog sebe ... ja znam... i vi ne napadate te sto omalovazavaju i boga vasega i sina njegovoga ... ne ... vi vidite kako ja vredam... a uvreda nije guski reci da je guska... budali da je budala... toooo nije uvreda moj Dragane... uvreda je reci da je duga satanska.. jer je to isusova skola i kosmicko znanje... oni u zlu vide lose... u dobru vide satanu... a sve to podrzavaju ... svijesno ili ne - rezultat je isti... nisam rekao gusko da vredam... nego da shvati da je guska ili papagaj.. TE DA TO NE BUDE VISE... oni moraju da shvate da to zlo mora da izade JAVNIO NA VIDJELO... dakle sluzi dobru... da s SPOZNA.. STA ASTO I KAKO... TE DA SE ISUSOM I ZNANJE TO ISKORIJENI... ALI ZNANJEM I LJUBAVI SVIJETLA... A NE INTELEKTOM BEZ DUHA... STARATI RAT IZMEDU DVE STRANE,... DOBRA I ZLA... DAKLE LJUBAVI... A LJUBAJ JE JEDNAKA PROCENTUALNO ZNANJU... ljubavi bez znanja nema... ja ju volim i dajem znanje... ona me mrzi i stanom naziva... je li vam jasno zasto... PA ZATO STO LAZE O LJUBAVI... oni su samo cul za ljubav... smiju se i cice... a normalan covijek voli ljubav svaki... i padne na tu laznu lkubav... neka radi samnom sta hoce... SAMO NEKA ME VOLI... jebem ti takvu ljjubav... sramota ne postoji.. sve su to oni izmislili... kako mozes jedan organ da zoves jednim imenom i to je stramota... a isti TAJ ORGAN ZOVES DRUGIM IMENEOM EEEEHEEEJ I NIJE SRAMOTA... ko je tu glup dragane... ko... zasto mijenjaju rijeci kada je druga u samoga boga... JEDINI JE RAZLOG ... ISTINA... da ne spoznas istinu... jer satana kaze da je ISTINA STANASKA... haaaahaa i to ljudi ne mogu da shvate... zasto... pa nedaju im da misle svojom glavom... a upravo SNO ZATO IZASLI IZ RAJA DA NAUCIMO SVOJOM GLAVOIM DA MISLIMO... da ne zivimo RAJSKI A NESVIJESNO... u grupnoj dusi... mi smo ovdje da se razvijamo... A OVI NAM TO NE DOZVOLJAVAJU.. ZASTO... PA ZATO STO SE ONI HRANE NAMA... sada smo zaglavljeni u zlu... kako to moze da valja.. kada nije valjalo zaglavljenost u svijetlu... HA... 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:14 pm


    Istina-Pero Hunjet Sada mozes da vidis... da moja lubav ili bilo cija kroz znanje i ljubav --- NIH VREDA... zasto ...?.. zato sto oni lazu kako nas vole... a LAZ NE MOZE DA VOLI... jer je laz i tama... PA STOGA TI SVAKOGA VREDAS ... sve njih kojinemaju znanja... ili im dosadi ljubav .. zasto... pa ato sto su liijeni da ju sami stvaraju... oni hoce biti srecni a nisu... zasto?... pa ato sto ni sreca ne dolazi sama... nju moras znanjem i ucenjem da GRADIS... ni to niko nesna... i onda se padne na dno i svi se hvale kako znaju da je NADA ZADNJA... i tada NAS LAZOVI UCE U NASEM JADU I BIJEDI.... DA TAKO I OSTANEMO JER NADA NE UMIRE NIKADA-- i tako se jadni i divni ljudi na dnu svega NAAADAAAJUUU LI NADAAAAJUUUU... a ovi ih lazuuuu li lazuuuu... i svoju laz potvrduju... daaa sve je ISIS VEC ODAVNO NAS SOLOBODIO ZLA... dakle zlo govori da nas je isus vec od kada od svega oslobooodiiiooo... a vi se naaaaadaaaajte i naaaadaaajte... ima li vece i podmuklije uvred... za mene nema... oni ushuceni sto pomazu ljudima a ljudi klicu li klici u jadiu svome i nadaju se dalje... pa zar je moguce da niko ne vidi da je sve gore i gore.. i da ne mogu da spoje sve te ratove i ubijanje svih koji su znali... da li je to taj boljitak dana stomozes da ubijes sto ljudi i srusis deset kuca sa tri hiljade kilometara... a prije si mora sa konjem i kopljem da ubijes i srusis vatrom isto... JE LI VAM TO TAJ NAPREDAK I ISUSOVA SLOBODA... moze li ista da bude vece uvreda ISUSU SAMOM... gospoda kaze da kada bi ja stao i tako pricao pred vjernicima koje ONA UCI... da bi bio ispljuvan od svih... dakle slina bi visila sa mene...EEEEeEe sta bi tek ISO sveti dozivio da stane pred nju i njene vjernike... ima li vece uvrede DRAGAAAANEEEE..... neeeemaaaa....  ... e vidis zato sada DOLAZI NA OBLACIMA BIJELIMA... da ga ina i takvi ne mogu dohvatiti.... A ZNAS LI STA ZNACI TO OBLACI BIJELI... ko zna od VAS... pa eto vidis Dragane - to moze da zna samo onaj koi kao sto ti rece meni... to zna samo onaj koji ima praksu duhovnu... tako da si u pravu... ALI NE VIDIS KO I ZNA I MOZE I JEDNO I DRUGO... sta mislis kako se postize uskrsnuce... znam li ili ne... ali kako dalje kada smo u paklu gospodinog znanja... jer nema ni arhandela za nju ni svijetla ni nista cak ni zivota ni prije ni poslije smrti.. PA ODAKLE DODE GUSKA JEBOTE... kao sto rekoh.. kod njih je BOG i oni.. a izmedu njih nema nista... MOZE LI SE IZRECI VECA IDIIIIOTSKAAAA GLUPOST... taj koji to tvrdi je njen idol.. A ISUSOM SE STITE OBIJE...arhandeli su za njih kabalisticni... pa ako jedan predsjednik kod nas ima svoju hijerejiju.. od minisrata kulture dio rata pa prehrane itd... za ove tupavce je taj predsjednik SAM I SVE ON RADI - CAK I SIJE I ZANJE I SUDI I SADI I MEHANICAR I TAKO DALJE... Zamisli te idiiiiotlukaaaa... sve ce isus za njih.. vidite li kako pobijaju bibliju... i onda im je vrhunac kako je sam bog pisao knjigu... haaahaa ... pa to je strasno...muslimani ja smo gøupi sto vjerijemo u vise zivota.. a ona ne vjeruje jer to nema u bibliji... dakle sam bog je izbacio iz biblije da smo mi vijecni i da smo nistavni i tako dalje... sam bog od nas budale pravi... tako tvrde svi biblijasi... pa ako to rade.. zasto su onda razdijeljeni -- jer jednako misle... miliiione pitaaaanjaaaa... ali niko nista ne pita sam sebe.. kako tek da pita druge... nije li sve to skupa strasno...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:14 pm

Istina-Pero Hunjet Napisao sam bio da je PROBLEM RIJESITI SE NEZNANJA... a onda je lako jer znaje samo dolazi... JER ONIO JE TU - TU JE RAJ- ALI NE MOZE U NAS JER SMO PUNI SMECA... a ovi na silu lazi i lukavstva to zadrzavaju u nama... da li shvacate... prazna casa nikada nije.- to je nemoguce... ako je pola vode u njoj... pola je zraka... ako je skroz prazna.. puna je zraka... priroda ne trpi prazninu... ona ne postoji... PA AKO JE NEKO SADA pronicljiv i kaze meni ... haaaa pero ali ti si i za budusticka ucenja a oni preporuciju prazninu... daadaa jeste ... ali prazninu cega... traze prazninu svih tosksina iz nas... jer iz etera u casi je nastalo sve sto postoje... IZ ETERA JE NASTALO SVE STO POSTOJI... a ne da je prazan... i sada vec imate pitanje o stvaranju i sedam dana... i stvori bog prvo nebo ili tako nekako... pa stvorio je eter a iz njega sve sto vidite u galaksijama i dalje... pa inda dalje... PA TO JE BOZIJI SIN... SVE GALAKSIJE I KOSMOSI... zato sam gospodu pitaio sta je HRIST.. ali odgovora nigdje... e sve to odrzava HRISTOIVA SNAGA ILI MIDROIST BOZANSKA I STVARANJA I ODRZAVANJA... a ne da je ISUS = HRIST:::. Isus je sin nasega boga SUNCA... dakle od boga iz HIJERARHIJE BOZANSTAVA ... KOJI SU SVI U IZVORU SVEGA... Dakle postoji bog nad bogovima... ali da se tako ne BRKAJU stvari... postoji bozanska hijerhija... jer je GLUPO SVE JEDNIM IMENOM ZVATIII... a ovi nam sakrili to... i posto neznaju za to .. ovi znaju da ce neznalice u satansko da pretvore.. ali i znajuu ako nas sa strahom hrane da ce mo da slusamo... dakle IZVOR SVEGA je JEDAN... on ima svoju hijerarhiju... andeli - arhandeli herubini elohimo itd...a mi imamo svoga boga since... dakle ko i sta je na njemu... i sada zamislite kada neki mulac tvrdi kako je on imao kontakt licno sa GLAVNIM BOGOM... IZVOROM SVEGA... a nezna ni ko je njegov bog... a sunce im je satansko... ima li vece uvrede ZA ISUSA.. OD TOGA... IMAAAAA LIIIII.... A NJIME SE STITEEEEEE.... i smatraji se i boizanskim i kulturnim... a znanje je za njih najveca uvreda... a ako kaze da neznas... onda oni traze haahaa STIH IZ BIBLIJE KOJI TO POTVRDUJE... eto znanja tupoga... ne vide to papagaki... jer stih je svaki kljuc znanja ako ga nades svaki stih je knjizurina tada... a ne da se sa STIHOVIMA LJUDI BUDALAMA PRAVE... pa to je uvreda ne do neba ... nego kooo neeebaaaa.... 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:15 pm

Istina-Pero Hunjet E tako .. sve sam Vam preocio.. dakle... ides kulturno sa postovabjem i znaje,... kada se tvrdoglavci odkriju... onda pocinju da vrredaju statanom i lslicno .. ti tada nastavis sa znanje,.. oni jos bijesnji... ti dada ne vices takvima VI... prelazis na TI... oni ne shvacaju to kako treba... ljute se nato... zasto sada ti... pa takbva ti jevrednost moje kulture bna tvoje znanje... tada oni sebe BRANE KULTUROM I PISMENOSCU... tada iti sa ponizenjem ali kroz znanje i dokazima ali strogo... oni se gube i vredaju kupturno zesce ali namju odgovora cijelo vreme nizasto... tada im kazes sta su i ko su... i onda je klrah.... sve sam Vam pokazo redom tada znanjem sve ukupno sto vise stavis spojeno u jedno... oni se gube i kazu KAKO JE SVE TO GLUPOST I RAZBACANO... zasto tako kazu... pa zato sto ni jedan dio male sitnice nisu spoznali... pa stoga ni neznaju... o oni sve odbacuju kao nevazno i lazno... uce da se samo ceka spas.... i sada vidite da se prvo boriti i ratovati sa ljudima neznanja MORA... i tacka... da se svati ko zna a ko nezna... tada se dokazuje sa vecim znanjima... koja oni odbacuju... i tada sledi praksa... o kojoj oni pojma nemaju... ALI ETO IMA NAS KOJI SVE TO IMAJU.... IMAMO.... ali istrpiti moramo zbog postovanja prema svim ljjudima BEZ OBZIRA NA BOJU KOZE I RASA I VJERA... ne kao oni birati i izabrati sebe kao najbolje... Ini pljuju u ISOVO IME NA OVAKVE KAO JE... i to im je ta hrabrost po njevom SHVACANJU ISUSA... a ja sam hrabar i trpim sve opet u IME ISUSA... ko tu koga.... odaberite sami... dakle... praksa ne IDE NI U SNU SVE DOK SE NEZNANJA I LAZOVA NE RIJESITE... TADA SE UCI ISTINA STA I KAKO I JE U HIJERARHIJI IZVORA SVEGA... a ne dase umisli kako je taj IZVOR SVEGA SA PYRAMODOM CETIRI LICNO PRICAO... A OVA PROSVETLJENA... I ONA ZNA KO ZNA... i tek tada se moze ici na praksu ka ucenju uskrsnuca... tada kada je ucenik SPREMAN UCITELJ DOLAZI SAM... tada ce te vidjeti isusa na oblaku bijelome... Isusovo raspece je slikovito kako se mora UCITI I MUCITI NA SVE NACINE... KAKO BI SE LAZI OSLOBODILI... pa tek da ucite svijetlo... a ne da ti new agisti lazu kako ste oslbodeni... glupost nad glupostima... I SVAKO IMA SANSU... NIKO NIJE SPRECEMN... ali ako se razjedinjujemmo u isusovo ima kako ovi predavaju... mozete da zaboravite sve.. dakle u biliji pise kako se mora postivati oca i majku a onda ista sveta knjiga kaze da ako hoces da ides za njim da moras da ..ZAMRZIS NA OCA I MAJKU.... i tio he doticnima i istina i svetinja... a neznaju i nemaju pojma sto to znaci... a ciujeli zivot uce bibliju... cijeli zivot a osnovno ne mogu da shvate,,, zasto... jer nemaju nista svoga... a biblija bez licnosti ne vredi... mnogo... dakle to drugo da se zamrzi na oca i majku FALI... ***LAZI**** ... ali toga nema u bibliji... i onda oni posteni i casni svijet uce kako SAMO I JEDINO BOG ZNA ODGOVOR.... hah... ha... dakle isus kaze da postivas svoju porodicu... a da zamrzis PRVO NA OCA I MAJKU LAZI.... SADA VIDITE ZASTO SAM SA GOSPODOM UPORAN BIO SVE DOK DO KRAJA NISAM DOTERAO... tako se radi i nikako drugacije... 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:16 pm

Dragan Turkalj Vređajući drugoga pokazujemo samo svoju slabost i nemoć.

Sada mi napisi KAKO SADA IMAS MISLJENJE...???
Dragan Turkalj Gospon Pero pa svako vaše javljanje je ko knjiga--ko će to sve proučavati ----meni je to sve nekako jednostavno---Bog je ljubav----poglrdajmo šta kaže evanjđelje na koje se pozivaju članovi ove grupe---1. Ivanova 4,7
Ljubljeni, ljubimo jedni druge jer ljubav je od Boga; i svaki koji ljubi, od Boga je rođen i poznaje Boga.

Istina-Pero Hunjet Evo da te castim.... sve je to mnogo sve jednostavno... Pazi ovako... kada samo tako prihvatili ono STO I KAKO TREBA,,,, kao sto smo se uhvatili lazi... A NEZNAMO STA SU... TAKO BI NAM BILO LIJEPO I DA PRIHVATIMO ISTINU... mnogo LIJEPO A NE BI ZNALI ZASTO.... ali brate slatki kroz lijepotu bi shvacali tada sve sto treba VREMENOM I UZDIZALI SE... KAO STO SADA PADAMO.. i nista ne zaradujemo... dakle samo da VJERUJES U STA TREBA SCE CE BITI... ISTO KAO STO VJERUJEMO U LAZ... I NISTA NIJE.....

..)Toplota je most između čulnog i natčulnog sveta, ona stoji na granici između materijalnog i duhovnog sveta; međutim, mi je danas više ne smatramo stvarnim elementom u koga svaka supstanca može da se uzdigne.
U duhovno-naučnom učenju o razvoju, toplota stoji na početku stvaranja. Duhovna toplota, BOŽANSKA VATRA STVARANJA, postepeno se zgusnula u fizički merljivu toplotu. Kroz entuzijazam mi danas još uvek možemo sebe fizički da zagrejemo i obratno, fizička toplota proizvedena metaboličkim procesima može biti preobražena u duhovno-duševnu toplotu. Mi ne živimo da bismo jeli, nego da bismo razvili toplotu, jer duh želi da se stvaralački objavi na Zemlji.
Tako je toplotni organizam od ogromnog značaja, iako ga nije lako proceniti. Vatra ne stoji samo na početku evolucije. Ona stoji, u najužem smislu, na početku kulture, jer kultura označava impuls duha u životu nacija. Stoga bih volela da vatru nazovem HIJERARHIJSKOM SUPSTANCOM, izlivom božanskih stvaralačkih hijerarhija. Toplota nikad nije "nusproizvod" nego pretpostavka za sve duhovne i telesne aktivnosti ljudskog duha. Ovo je samo kratki opis činjenice da naša individualnost, naše Ja, upravlja svim drugim funkcijama preko NEZAVISNOG TOPLOTNOG ORGANIZMA, oživljavajući, obuhvatajući i vodeći ih do suštinski ljudskog. Mi u nama nosimo mineralne, biljne i životinjske procese, ali svi oni konačno moraju da budu uzdignuti do ljudskog stupnja kroz prisustvo Ja u toplotnom organizmu. (...)
Pošto je toplota telo čovekovog Ja, potrebni su putevi toplote da bi osposobili Ja da se pojavi sugde u organizmu kao davalac ravnoteže, kao najviše sredstvo za humanizaciju svih procesa. Početak mnogih bolesti nastaje kada je ovo onemogućeno. - Dr Margarete Hauška (iz knjige "Ritmička masaža")

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:17 pm

stina-Pero Hunjet Sada Vidis ZASTO NIKADA NISAM PROTIV NI JEDNE VIJERE DRAGANE... jer vjerovati se jednostavno ***MORA*** zato sam rekao da nije tacno da se zivi vijecno... ZASTO...?... pa zato sto ako vjerujes u laz,,, ti se postepeno razgradujes a neznas zasto... normalno JER SAMO VIJERUJES.... dakle predaja... ako vjerujes u ISTINU i predas se,,,,, ti se izgradujes... tada uvidas razliku izmedu tame i svijetla... i izgradujes se do odredenog nivoa .. ali mozes da shvati i dalji napredak... dok je u suprotno obratno... a dokaz imas izmedu mene i diskutanata... e sada... kada kazem da je isusova slika raspeca trpnja... ZNACI DA SAM JE VEC ISTRPIO TO... ALI ZASTO SADA PONOVO TRPIM SA VAMA.... pa da vidite sta je istina i DA MOZE AMA BAS SVAKO... BAS SVAKO... A NE DA VAS OBMANJUJU DA TO MOZE I ZNA SAMO ISUS...i niko vise... a od sunca bijeze ... jer ces shvatiti da imas Suncanu pleksus cakru... a sunce bog... znaci da je i u tebi,,, probudi ga,,,jer si kosmos u malom... e a oni onda lazu i u strah teraju kako si kabalista... JE LI JASNO SADA ZASTO SAM PROTIV LAZOVA I TU NEMAJTE MILOSTI... sada vidite kako se lijepo zrtvovati za druge...ma zasto onda ne bi mogli i sami ... JER SE MOZE... mnogo JEDNOSTAVNIJE I SAMO JE POCETAK BOLAN.... A POSLIJE JE MED... DOK JE KOD SUPROTNOG BOL SVE VECA I VECA... Shvacas li Dragi Prijatelju Dragan Turkalj ... DAKLE ISPITAJ SVOJU VIJERU... VISE VJERUJ SLAMI ISPOD STOLA NEGO ONOME KOJI JE PROTIV NJE .. VISE CE TI RECI SLAVA TVPJA NEGO SVI OVIO LAZNI PREDAVACI... KOJI SU PISMENI I KULTURNI... JER KADA nemaju na sta da se vade onda se ljjute kako si nekulturan i nehuman...

Istina-Pero Hunjet Vidjeli ste da sve i dokazujem sta pricam... ali je potreban prvo rat zbog neznanja... tako Vam i sada dokazujem kako saznavaju oni koji nista neznaju a predaju se ISUSU... te dobijaju duhovno NAVODENJE sta i KAKO TREBAJU DA SAZNAJU A IMA KO CE IM OBJASNITI... OVA STO MI PISE JE 19 A SESTRA 17 GODINA...
Evo dokaza
cika Pero moja sestra je sanjala ..... i ona je otisla u dvoriste i tu je sedeo nas dedo i on ju je pitao- od sto si napravena ti- od zvezde,kosmos ili boga ?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:17 pm

Cika pero
Kako divna >VIZIJA.....
Probaj ti da mi odgovoris na pitanje Vasega DEDE.... hajde sinovka Draga

Sinovka:
Bog

CIKA pero:
Dakle dedo vas je lijepo pitao
od sto si napravena ti- od zvezde,kosmos ili boga ?
Vidis kako dedo pametno zbori...JER ZIVI UGODNO NA NEBU KAO... I MOZE DA VAM SE JAVI... dok drugi ne mogu... sve po svojoj vijeri
napravljena si od zvijezda iz kosmosa kao i sam nas bog... a sve je u IZVORU svega... dakle izvor je jedan.. a bogova koliko i suncevih sistema a jos mnogo laaaznih...
Mi sko dakle sta ?... kosmos u malom... jer iz njega i proistekosmo...
moze da ovo stavim u nasu grupu
Istina-Pero Hunjet


Istina-Pero Hunjet
Mi smo dakle kosmos u malom... ali smo i iz sunca ... koje je nastalo iz kosmosa i zvijezda...
Sada se sijeti sinovka kako smo pisali
a to je ono sto sam pisao... kako vise vibracije su znale jednu za drugu ali se nisu mogli spoznati.. dakle u hijerarhiji postojanja ili bogova oni odvajaju svako po DIO SEBE I STVARAJU NAS... dakle iluzioniraju... zato sam vam i objasnjavao sta znaci iluzija= stvaranje iz dijela sebe
a ne da se ta rijec koristi kao laz - jel tako
ako pricaju o L<a<z<i onda neka kazu laz a ne <iluzija jer iluzija je sveta istina stvaranja iz sebe licno...
dakle 12 i krst sto sam pisao imamo oci i ne vidimo i slicno..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:18 pm

Istina-Pero Hunjet
i sada zamisli da su ta dijeca potrefila kod Iris i njenih predavaca... oni bi njih u ludnicu i svakakvim imenima nazvali... VIDITE LI VI LJUDI DRAGA BRACO SVIH VJERA I RASA,... kako je sve vredno... tako se i porodica odrzava.. a ne im tepsti kako ima pedofila i upucivatio ih nato... VIDITE LI KAKO IM SE DRAGI DEDO POKJNI OBRATIO... HA... ane DA NEMA ZIVOTA POSLIJE OVOGA... sram i stid bilo sve koji uce protiv toga... jer najjace znanje kaze ovako... biti ce ti dobro kako su ti pokojni PREDCI BILI... ZASTO...?.. jer ako su losi... oni vas navode na sve lose...a ako su produhovljeni u nekom gradu... oni ce da vas duhovno jednostavno ***CUVAJU****... je li jasno zasto ovi LAZU DA NEMA VISE NIKAKVOG ZIVOTA POSLIJE OVOGA... pa kada vas razbiju ovdje zemaljski... moraju i duhovno... jer oni nama u stvari iz duhono nize razina nama i vladaju... ASTRALA... zato ako nema astrale... nema ni toga boga sto nas laze... ZATO I TVRDE KAKO SMO SVE SAMI KRIVI... a ja jedini tvrdim da lazu... jer rekoh da sila boga ne moli...
  
Dragan Turkalj Tako je Pero, lažu, nismo za sve sami krivi-- mi smo prevareni i obmanuti ----treba se PROBUDITI ,a ne vjerovati svakakvim popovima i raznim religijama ----PROBUDI SE TI ŠTO SPAVAŠ I SVJETLIĆE TI KRIST .

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:20 pm


    Istina-Pero Hunjet E ... BAS TI HVALAAAAA... ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...



Istina-Pero Hunjet On tvrdi da nije postojao... onda mora da ima i tvrdnju, na konto te tvrdnje ... zasto se zbog njega -Neko uci a neko ubija... ko je onda lud... oni koji su ubijeni zbog vjere u njega ... ili oni koji se boje njegova nauka i zato ubijaju ove prve... ili su bas svi LUDI I GLUPI... NA PLANETI.. pola se boji necega sto nema.. a pola vjeruje necemu cega nema... zasto onda ovi pobise sve koji vjeru pravu imaju... a ovi nevjernici vladaju svijetom...svi tvrde nesto... a niko nista iskustvom ne dokazuju licnim znanjem... on tvrdi kao i ostali teorijom na teoriju... rekla kazala... itd...

Ivan Rukavina Lik Krista je tvorevina anticke filozofije,on je dijete filozofije sa primjesama zidovske tradicije.Ako ne vjerujete i nikada niste ,onda ucite barem mjesec dana anticku filozofiju,narocito stoicku i bit ce vam mnogo toga jasnije.Nije jednostavno osloboditi se duboko usadenih kolektivnih predodjbi koje su nam prenijete kulturom i porijeklom,ali isplati se traziti ono nesto sto zovemo Istina.Sto se tice spomenutih ratovanja izmedju onih koji tlace u bozansko ime I onih koji zbog istoga pate to nije dokaz da je ijedna strana pri zdravoj pameti.Frojd je govorio o djetinjoj fazi covjecanstva,djetinjoj vjeri koje je samo faza u razvoju ljudske svijesti,ili da spomenem suvremene kriticare religije koji kazu sljedece: " religija je neuroza-kolekcija inherentnih iracionalnih ideja kojima je svrha da okuju ljudski um i onemoguće njegov instinkt ka mentalnom sazrijevanju. ". No ,onoga koga stvarno zanima ,a ne moze da se oslobodi krscanskih koncepata,a zelio bi,preporucam anticku filozofiju .

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:20 pm


    Istina-Pero Hunjet Lijepo napisani Ivane...samo i filozofi su za vremena i opet kolika im je praksa i kakva... jer ni oni se ne slazu bas medusobno... nikoga ja od njih nisam proucavao.... ali sam citao po malo one ljude koji su to radili i svadali se medusobno isto kao i biblijasi... DAKLE - KRAO SAM ZNANJE..... i na kraju sam citao samo sve sto sam imao od STAJNERA... E mislim a i znam da je najjaci od svih - komletno u kompletu... nemoj me krivo shvatiti..Kada mi je NESTO ZATREBALO VEOMA VREDNO... nesto od najvecih tajni.. kako da covijek spozna SEBE... UOPSTE... uzeo sam jungovu knjigu... procita nekoliko stranica... i nasao tu tajnu,,, shvatio i upotrebio... dakle navecen sam tamo gdje je i sta je trebalo... i tako sam kod nekoliko njih pokupio sta mi je trebalo zaa ***PRAKKSU***... a koju skoro niko od njih vjerujem nezna... a ono malo sto zna ne spominju...jer MORAS SAM...itdBilo bi vredno od tebe da odvojis neke tekstove i postavis ovdje... Cinio bi veliku uslugu mnogima... pa i meni...Postavi sve sto smatras vrednim... je citam SIGURNO..HVALA
  • Istina-Pero Hunjet Htio sam ti reci... da se nisam ubacio ni u jednu tradiciju... a primjetio si da tvrdim da sva ta ucenja skupa jos nisu ono vrhovno... e, ja se drzoim onog vrhunskog odakle su izasla SVA... zato i tvrdim ono... da ce se klanjati sve dotle dok ne shvate zasto - kao i mi krscani da smo razapeti dok ne shvatimo i oni treci i tako... vidis... nisam ni u jednoj a vidim ih... onoliko koliko sam u stanju... ne svadam se ni sa kim u vjeri niti diram... nego se prepirem sa ludima... koji brane samo svoje... a to rade jer ne poznaju ni svoje...i ono GLAVNO... NIKO NE TRAZE VREDNOST U NASEM VREMENU... svi se GLOZE OKO PROSLOSTI... ko je sta mogao... MOGAO... U proslosti... i niko poslije njih, PA NI DANAS... NIKO NE TRAZI TAKVE U SADASNJOSTI... ZASTO... pa zato sto uopste ne razumiju ni sebe ni vjeru svoju.... da razumiju vidjeli bi TAKVE I DANAS...

    Ivan Rukavina Bas sam posumnjao na tebe u vezi Stajnera u ono malo sto sam ga citao ,gotovo nista.Cak sam u jednoj grupi gdje su njegovi poznavatelji ,fanovi,ili kako reci ,jer me veoma zanima njegov rad,ali nikako da stigne na red,jer sam primjetio da ima efekta npr.u agraru,a to bi bio dosta relevantan primjer ispravnosti njegovih usmjerenja.Jer ako je dobar I pouzdan za kupus onda je valjda I za ljude.Siguran sam da ga se isplati istraziti ,ali kao i sve trazi vremena,onako laicki mi izgleda da za njega se jos I vise trazi.


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:21 pm


    Istina-Pero Hunjet Bravo ivane.... vise onako laicki... nesvrstano... sto ti je u dusi... to i orihvatis bez truda nekoga... pa tako redom...kao sto napominjah... bez sle i odbrane nikoga... pravis labave zakljucke koje svakim danom nadogradujes... od svakoga uzmes po nesto sto se samo povezuje i logikom i osjecajem... tada se nade i PRAKSA... tada i nju potvrdujes u uspjesima svojim - opete kod tih ljudi... ne nista odbacivati... E, to je problem kod naroda svih... odmah se ograduju odbacuju... cak ako im dusa i prihvaca oni to po svojim laznim uciteljima odbacuju jer smatraju nekom slaboscu... a ostalo sve odbacuju bez pardona... tako da ispadne da je ucenje odbacivanjem svega... dakle jos vise umanivanjem sebe od boga... umjesto sklapanje razdijeljenoga od BOGA te priblizavanje...Uzmi slobodno stajnera...i vidjeti ces da je cak od apostola umniji.... iiiih sta rekoh... MA NORMALNO... HRABAR TREBA BITI... imas dosta znanja sa strane da ga se mmoze shvatiti... ALI JE UVIJEK ONO GLAVNO UCENJE SVAGDJE ***KAO ***SAKRIVENO... a smatram da ti znas da bas nista nije sakriveno... nego se mi sakrivamo...od svega... drugi dio tajni mi je odkrio Gurdijev .. samo u par recenica... tako da SAM PROCITAO DOSTA KNJIGA... ne bas mnogo... A DA NISTA UZETI NISAM IMAO... ALI JE BITNO I NAJBITNIJE I SADASNJE VREME... I ONI KOJI NAS UPUCUJU U SADASNJE VREME... kao sto rekoh... stvarao sam uvijek zakljucke... i dodavao ih u vece i vece... tako da neznas sada da odgovoris na sve ... ALI ZNAS DA JE TAKO... pa za kratko vreme samo izroni kada treba i objasnjenje je je u tebi... eto zasto nije dobro u ovakvim druzenjima... svako otvara nove teme bez veze... umjesto da ju stavi tamo gdje se juce ili prije 20 dana o tome ppisalo... dakle vise dokaza o jenom... lakse svima sjedne na jednom mijestu... a ne ti pises ovdje i sada a ja nastavim ko zna gdje... niti tvoje niti moje ne vredi... jer NISU SKUPA.... ITD... a to znaci da svako dokazuje samo sebe... umjesto obratno... da SVAKO SVAKOGA DOKAZUJE ... a ne pobija i slicnoSve ovo sto smo ja i ti sada spomenuli... vrti se oko ovoga... ko ce popamtiti sve knizurine... ma niko... ali u tim knjigama ima nacin rada na sebi ali kroz sebe...ono najbitnije... to od svih treba pokupiti... a nekoga za uzor imati... pa ako se spozna da je sve sada kod nas... a ne u INDIJI ili neznam GDJE... PA GDJE OINDA POBOGU DA SE TRAZI...E u tome je STAJNER NEBESKI NAJJACI ZA DANASNJICU I TARABIC NA PRIMJER...dalje cista logika i trud vodi do ISTINE...kao sto sam ja ukazao neki dan sa tri strane svijeta sa dva covjeka koje nikada ni sreo ni vidio ni upoznao... PLUS ***TESLA*** NAM JOS MOZE BITIO OD VECIH UZORA... I DA DOKAZE SVE OVE PA I TARABICA ... ali na pravi nacin povezivanja sa svim...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:21 pm


    Ivan Rukavina Bravo,ako si kako kazes jos uz ovo i Gurdijeva uspio implementirati gdje ce ti biti kraj Pero?Sto radis ovdje? Ti trebas da zivis u nekoj grupi koja koristi plodove njegovih otkrica i primjenjuje njegov rad,ili nekako sam uspjevas?Istina-Pero Hunjet E, moj postovani prijatelju... Izbacen sam iz svih tih najvecih grpa... bas iz svih... neki dan i iz Tesline najjace grupe... sto su veci to su UOBRAZENIJI... a ipak je najvise divnih ljudi u narodu... tako da eto... ... tako da NIKO NE KOORISTI PLODOVE NJEVIH ODKRICA... JER SVI SE OPET UZMU U JEDNOME... a sve druge odbacuju... i nedaj boze da jos kao ja prije tri dana kao objasnim... kako mozete nebeske stvari da ZOVETE TESLINE... zasto zaludujete ljude... razumijes... sada ja nazovem jedn duhovni zakon Tvojim imenom... zasto... kada se zna ciji su valovi... a pola svijeta zna za pravo ime.... kroz Arhandele na primjer... odmah su me degradirali...jer tvrde da ce tehnikom teslinom da produhove ljude... pazi tehnikom...itd.... da sve sam ih implementirao.. i nasao GDJE JE SVE DANAS... a jdini to U DETALJE OBJASNJAVA STAJNER... a to znaci da je stajner POTVRDIO MOJE MISLJENJE ILI ZNANJE... nisam od njega naucio to... ali kada sam VIDIS DA TAKO VELIKI COVIJEK POTVRDUJE MENE... narastao sam do neba... ali kratko vreme... jjer tada dolaze veca pitanja... DA - SAM SAM... ali ipak ne sam... sam od ljudi...Zato sam i usao u raspravu sa biblijasima... koji ju na pamet znaju ali nista ne razumiju... a SVE ODBACUJU... sada vidis zasto im tepem da se bas nista ne odbacuje ... negi istrazuje i spoznaje - znati za nesto - cuti - i spoznati... je kosmicka razlika...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:23 pm

 Ivan Rukavina Da,iznenadujuc osjecaj tog potvrdivanja,to ja neprestano dozivljavam takoder.Zato se slazem,sve je vec u nama,veliki potencijal I ceka na nas.I onda kad to dodje ni rijeci vise ne postoje.genija Teslu svakako treba spominjati,zamisli kad on kaze da razgovara s munjama.To je stvarno bio nadcovjek ....

Istina-Pero Hunjet I od Kastanede sam shvatio veliiikepotvrde..... a na nekom forumu prije par godina neko je zakljucio kako sam jako dobro shvatio Oshoa... a ja nikada cuo za njega... pa pitam .. A KUDA JE OSO TAJ OSO... da bi kod rodake nasao jednu njegovu knjigu i svu je procitao... kupio sam jednu i sam i otvorim bez vece pri kraju valda - i pise ON... nemojte mene pitati kako ce te duhovno postici ... jer ja to neznam... puko sam od
smija... KAKO MUDAR COVIJEK... jel, pa sve je objasnio... pa ako nisi shvatio sam... nemoj ni njega da pitas... jer ti je sve rekao kao... tako da dalje nisam ni citao...
Na Galaksiji forumu sam bio od osnutka...mozda Najdivniji forum... e, od tamo me nisu odbacili... BLOKIRALI... ali su sve moje rasprave koje su bile sve u jednoj temi... sve razbacali po ostalim temama... tako da sam odustao tamo... inace pravi momci...

Istina-Pero Hunjet Ivan Rukavina Da,iznenadujuc osjecaj tog potvrdivanja,to ja neprestano dozivljavam takoder.Zato se slazem,sve je vec u nama,veliki potencijal I ceka na nas.I onda kad to dodje ni rijeci vise ne postoje.genija Teslu svakako treba spominjati,zamisli kad on kaze da razgovara s munjama.To je stvarno bio nadcovjek ....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:24 pm


    Istina-Pero Hunjet... Bravo - tako je - sve je u nama ali zakrzljano.. ne koristi se... a sistem je za sve isti... mi treba samo da razvijemo to u nama...a to je nemoguce bez druzenje onako znatizeljno i ushiceno od srca... fleksibilan biti i ljude Voliti... ne samo glasac biti i samo druge slaviti... sta ja imam od toga sto je tesla mogao ili bilo ko drugi sve do Isusa ako ja ne mogu... valda ja slavim tebe a tio mene ja kroz moju slavu tebe dijelim tebe u meni i ja postajem ti... a ne da te samo slavim i klecim pred tobom i VICEM TI SI NAJBOLJI... a ti vices pa budi i ti oero uz mene... evo ti i uci... a ja odgovaram.. ti si booooog... nedostizan si.. ja se klanjam i noge ti ljubim... ti ljubis moje da mi dokazes ravnopravnost... aaaaaane, ja te zelim slaviti a ne uciti i slicne neshvatljive stvari... onda kada sam gladan... ja toi se vratim i trazim zita... a ti mi das sijeme i kazes proljece je sij... a kja pojedem sjeme ne posadim i opet TE NAPADAM DA MI DAS....ITD...???
  • Istina-Pero Hunjet Znaci da SVAKO MORA SAM... ali uz pomoc drugih... A POSLIJE OPET SAM ALI UZ POMOC DRUGIH - ONIH DUHOVNIH - SVIJETLOSNIH.... a kako ce se to izvesti kada niko NEZNA KO IM JE BOG... BAS NIKO...skoro...umjesto da novim zavjetom isprave stari... oni starim dokauju novi... pa to je nemoguce jel tako...

    Ivan Rukavina Naravno da vecinu sto pises ne mogu da razumijem jer smo na razlicitoj strani brda, ali samo nastavi dalje.Jedino sto mozda da probas ta otkrica spoznaje da vremenski vise trosis na sebe i da mozda I Teslu implementiras ako vec ljudi ne razumiju.Ne treba ljudima pastira,neka sami traze.Mislim da bi ti vise napravio da se posvetis sebi i da cuvas znanje iz one posude znanja ,jer znas da je steta i nemoguce da ga se razdijeli.Svako dobro i pozdrav tebi Pero.

    Istina-Pero Hunjet Moje postovanje... Ivan Rukavina

    Vidio sam emisiju jednu - gdje isto o tesli pricaju... zena iscjelitelj - inzinjer - i jos jedan... i na kraju kazu ovako... mozda v ce moo nekada i saznati o tim svijetlima i valovima vise... neko ce nekada objasniti... Eeeeh.. a ono tako lako i jednostavno... ali eto sta ces...
    Srdacan pozdrav... i postovanje i tebi...
    Ma mislim da nismo na raznim stranama... treba ti VJERUJEM SAMO MALO... malo ali bas sto tebi fali... a to se u druzenju PRAVIM BRZO NADE I SNADE.. jer smo zainteresirani i postivamo jedno drugopga... ja pratim tebe a ti mene.. i sve je brzo gotovo... ali ovdje u svijeti niko nikoga ne prati... samo klicu i vicu i slave i obozavaju... a SEBE NAJMANJE...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:24 pm

autor Milica Aranđelović 16
BILO JEDNOM

Brzaci su preskakali sprudove
ribice su se koprcala nad bistrom vodom.
Plavetnilo vode i srebrnasta ribica bude snove
A ja zagnjurim glavu da tamo budem s tobom.

Da li si ribibica ili kap bistre vode koga da milujem?
Voda je bistra kao zenice milog oka tvog.
A ribica mudra kao dobrota protkana belim miljem.
Sve tvoje na telu mome postaje dodir uzvišenog.

U zvezde pretvoriću te , od zlata iskovaću te. 
Ma nema tu nikakve rime da te sa trona skloni.
Ti si naj lepše cveće u maju , ti si moje dete. 
Nisam te rodila ali su tvoji bili moji mili dani .

Autor Istina-Pero Hunjet

Bilo jednom
Potrebno je biti i sada
Jer dolazi - tu je
vrema od zlata
Zlatno doba poslije ribe dolazi
sa pomocu u srebrnoj snazi
od Vode do Krstenja Vatrom
Od doba Ribe 
i sada do Vodolije
sada nas zlatni val mije
Zagnjri glavu u istinu pravu 
Organ je Glava odmah
Poslije Srca, neka ga uvede
u plavetnilu prvo da se mije
Da pronade belo milje
Preskacite sprudove
koristite duhovne udove
Na nebu duga se vije
Ona te organe mije...

Milice...hvala... kao sto rece Zivomir Nikolic ... ovo je namjenska pijesma.... tako i ova tvoja jako mnogo govori o duhovnom napredku LICNOSTI... ...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:26 pm


    Istina-Pero Hunjet Ivan Rukavina Naravno da vecinu sto pises ne mogu da razumijem jer smo na razlicitoj strani brda, ali samo nastavi dalje.Jedino sto mozda da probas ta otkrica spoznaje da vremenski vise trosis na sebe i da mozda I Teslu implementiras ako vec ljudi ne razumiju.Ne treba ljudima pastira,neka sami traze.Mislim da bi ti vise napravio da se posvetis sebi i da cuvas znanje iz one posude znanja ,jer znas da je steta i nemoguce da ga se razdijeli.Svako dobro i pozdrav tebi Pero.Ivan Rukavina Bravo,ako si kako kazes jos uz ovo i Gurdijeva uspio implementirati gdje ce ti biti kraj Pero?Sto radis ovdje? Ti trebas da zivis u nekoj grupi koja koristi plodove njegovih otkrica i primjenjuje njegov rad,ili nekako sam uspjevas?
  • Istina-Pero Hunjet Dakle ***SAM*** a li u nikom slucaju ***OPET SAM***... SAMO BIRAS I TRAZIS... ODABIRES ***mudrost ***DA KAZEM... ali ona pocetna... Cista logika Bolje receno kao prvi dio mudrosri... dakle slobodan - fleksibilan... sve se voli... do maksimalnie granice - a ona je spoznaja... sto prije spoznas za ono sto ZNAS... MMANJE CE DA BOLI... kako jednostavno... znat,,, znam za to... i ko ce da prihvati da to ne znaci stvarno znati.... ti samo znas za nesto... ALI SPOZNATI SE MORA... i to boli... Nikako i nikada ne vjerovati onima koji tvrde... nikome ne treba nikakav ucitelj sami ste se ucitelji... moze li neko da odvali vecu KOSMICKU GLUPOST... ko te neucio koliko je dva i dva .. ko te naucio koliko je sati itd... a sam ces da naucis kosmicka ili bozanska znanja... ko ti je knjige ispisao i slicno... sam... onda ne vjerujte onima koji su najveci lazovi... koji vam tvrde kako ste vec svi spaseni i to na konto necije krvi i rana... svi smo spaseniodavno... a ono tuga nad zivotom sve veca i veca... niko nezna vele oni osim BOGA ISUSA i oca njegovoga... VIDI .. A ONI ZNAJU.... govore o zadnjem vremenu milosrda... a neznaju sta je ni gdje je....nece da vide u bibliji ono najvaznije... da nikome spasa nema bez licnoga rada i sijetve.... i da nema po samom vjerovanju kako oni tvrde... svako treva da vjeruje- kroz vijeru sigurnost da shvati neku... da uci kroz tu sigurnost... da se stvara bratsvo i jedinstvo... a ne da se rusi sto se imalo....uzeti ono duhovno vodstvo POSLIJE LJUDSKOGA... a ne tvrditi da su svi ljudi koji znaju satanski i da je duhobni svijet satanski... Kako tvrde da ce ih Isus Bog spasiti iz mrtvih ako imaju samio to jedno tijelo koje crvi pojedose... ja ih pitam... da li ce Isus da ganja crve i trazi - neznam sta... oni kazu .. kod boga je sve moguce... dakle kod njih je i taka glupost moguce... ALI NIJE MOGUCE DA COVIJEK IMA CETIRI TIJELA I SVIJETLOSNE AURE... TO JE ZA NJIH SATANSKO... Znaci na tvoje pitanje sta trazim na ovakvim mijestima... pa eto ukazujem na nepotrebne greske... jer upravo grupe... LLJUDI KOJI SU KAO ... NACITANI... zavode obicne i normalne ljude... normalni su zato sto im glava nije puna gluposti... i ima mijesta za nesto svetije da im stane u tu porazninu... dok kod ovij\h je to nemoguce... puni su gluposti a izbaciti je ne mogu van.... i ne predaju se... a posebno zamisli... ako im se rodi dijete u porodici... kao indigo ili dijete sunca... dakle oni koji ce da na svojim ledima i svijetlom iznjedre novo doba.... da ih se ne odbacuje i u ludnicu ne spreme... jer za ove vjernike... ta bozanska dijece ce bitio satanska... koje su od boga poslana... ili ciste duhovne duse koje DOBROVOLJNO KAO ETUZIJASTI DOLAZE OVDJE DA NES IZ smeca vade... da ih se ne unistava kao do sada... nastaviti cu poslije... moram ici...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:26 pm


    Istina-Pero Hunjet Dakle sta radim ovje i zasto nisam u nekim grupama... kao sto rekoh svi su zaludeni i svako zeli da se njih prati...lazu jedni druge... evo jedan primjer... Gico filipeme izbaci cetvrti puta u kratkom vremenu... a ja nisam ni znao gdje pisem ... ovdje ili kood dragana rangelova ... i on da bude KULTURAN... kaze kako je duzan da da objasnjennje za izbacivanje... a ja niti sam se tamo ubacivao niti izbacivao... on kaze... izbaico sam peru i necu ga vratiti sve dok pero neke stvari ne nauci.... ja ucim njih ... a on bi da uci mene... on svi ovi biblijasi kao i sve ostale grupe koje se drze samo neke jednine... nisu svijesni da bas oni suze satani... zasto nisu svijesni...?... pa jer su nesvijesni... jer da su svijesni ... onda bi shvatili sta lupaju... Kazu daj stih kao dokaz ... ja im dam .. oni opet da jje to satansko....Kompletno covjecanstvo zivi u kolektivnom nesvijesnom... svi spavamo... spavaju.... osobito ti koji uce druge... a tvrde da druge ne slusaju... oni su puni kontra znbanja... i u njih ne moze nista da ude... ali moze u obican narod koji nije zaluden kao ovi.,... eto zato sam ovdje...Da ukazem na velike greske MISLI... neko misle da isus nije nikada ni postojao... ONI MISLE... NA TUDE MISLI I TEORIJE... neka dokazu da ga nije bilo... i postici ce isto... SHVATITI CE DA GA JE BILO.... a ti njevi dokazi kako je u svim vremenima bilo SLICNIS... bas DOKAZUJE... da ga je BILO... kako i zasto?... jednostavno u svakom sada VREME... dolaze velike duse da sluze kao UCITELJI A NE KAO BOGOVI...Nrmalnom logicnom covjeku je to dokaz da je takvih uvijek BILI A I BITI CE...kao i SADA... KAKO KAZU SVI... NA KRAJU MILOSTI... dakle kraja jednog perioda vremena kada preuzima drugi period vremena... a to znaci ovako.. ako ides u cetvrti razred osnovne skole... ucis cetvrti razred i STJECES UVID U PETI... stjeces samo uvid... A I PRIPREMAS SE ZATAJ RAZRED KROZ CETVRTI... Ako odbacis ucitelja ILI ZAMISLIS KAKO CE ON POLOZITI ISPITE ZA SEBE KAO BOG ILI ISUS KAO BOG ZA OVE SLUGE.... ONDA SI PAO RAZRED... jer ucitelj nitio je spasitelj na takav nacin niti je bog da za tebe åpolaze ispite... znaci glupost nad glupostima...Cim je nekome Isus BOG... on je apsolutno pao i stao... nema mu mrdanja... UMISLLITI SE MOZE SVASTA... ali to onda niti je tvoje niti je bozije... tada dakle sluzis njemu statani i vidi se da se njime i brane... sva znanja i svijetlost je statana... opet nisu svijesni da je satana tama a ne svijetlo...Ako uce ucenje... onda se ne smije odbaciti stihovi koje REEBA PRVO SVI DA ZNAJU I SPOZNAJU ... a to su oni da nije isus dosao da im donese mir... i da niko nece na njegovu rijec na nebo... i lijepo kaze da se mora odbaciti otac i majka lazi... a li svi bas to DBACE KAO NEVREDNO UPRAVO ZATO I TVRDE KAKKO CE BITI ETO SPASENI SAMO CEKAJ I UZIVAJ... apsolutno neshvattljivo.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 15 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 28. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.