Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Stranica 3 / 28. Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:16 pm

Istina-Pero Hunjet Zlocin je i prema sebi, stati odjednom ih jesti... zapamti to.... sve po znanju i shvacanju... ne vredi gledati u sunce - vegetarijanac biti- po livadi bos hodati ako nemas ostala znanja... sve to mora neki sinhronicitet biti... sve stapati u jedno a ne se ko pijan plota samo jedoga maloga dijela drzati..

Drago Babic To je NAJVECI DEO kazi sta ima gore od toga, postanak 1.29. pise sta je za hranu, ostale ponude iz Biblije, da ubijamo zivotinje su od djavola, to je ono o cemu ja pisem. a dokazujem PROROCKIM KNJIGAMA.

Admin
Admin

Korisnički profil http://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:17 pm

Drago Babic I da je BOG nas stvorio da jedemo biljke i voce.
Pero:
Babicu ... gledaj da shvacas i sve pojednostavljujes... jeo si povrce i voce u raju... planski smo iz raja izvedeni - zapamti to... u padu jede svako svakoga... povratak u raj *** JE OBRNUT PADU***... shvacas... kako si poceo sve jesti postepeno tako ces i da prestanes sve takko i jesti obrnutim pute... ne zaboravoi takode sta bijese u boga prvo - drugo i trece .. neka vas to vodi...

Drago Babic Nerazumemo se.

Istina-Pero Hunjet Znam da se ne razumijemo .. ali bolje reci da me ne razumijes... ja tebe razumijem... i sve je to normalno... jer druziti se treba... u dostojnom druzenju i zelji za shvacanjem je jedini izlaz ..

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:17 pm

Istina-Pero Hunjet razmisli o zadnjoj mojoj misli...

Drago Babic Ne znam o cemu tu ma razmisljati, ja propovedam vegeterijanstvo, da se zivotinje oslobode, druge mudrosti NE ZNAM nije mi ni potrebna. Jeremija 7.22. Isaija 66.3. Amos 4.4 Osija 6.6. .12.12. Mihej 6.6. To su nek stihovi, psalam 50. ps 40 ps 16.

Istina-Pero Hunjet Eeee jebiiiiga sadaaa...Drago Babic Ne znam o cemu tu ma razmisljati, ja propovedam vegeterijanstvo, da se zivotinje oslobode, druge mudrosti NE ZNAM nije mi ni potrebna
Pero:
.... pa prva mudrost je kamen pa druga biljno carstvo a treca zivotinjsko carstvo... pa ne mozes ti da citiras nejvece mudrozti svete i znanje sa vegetarijanstvom samo... i jos tvrdis da ti ni ne trebaju... uuuuuh... izvini... ... !?
Drago Babic Ma covece ja samo pisem da prekinemo ciniti ZLO jer zivotinje ispastaju, ja nisam mudrac.

Istina-Pero Hunjet Razumijeeeem te... a ni ne trebati jel tako... moze se i bez mudrosti.... Lijepo od tebe i POSTENO... i realan si ... moje postovanje..

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:20 pm

Irina Zahar Hinrichs Анг Елус Tako ti je uvek s njim, brate, i sa ostalim JS kao što je on: ne čitaju ništa, nikakve argumente, samo bubnu: BEZVEZE. Ja im citiram Isaiju 9:6, oni mi kažu da Isaija nije mislio na Boga Jahvea nego na nekog "drugog" (???) Ja im opet citiram stihove gde se Toma klanja Isusu i naziva ga "Gospod moj i Bog moj", i pitam ih: zašto Isus ne opominje Tomu da ne sme da mu se klanja, kao što su anđeli opomenuli Jovana da im se ne klanja, i kao što je Petar opomenuo Kornelija da mu se ne klanja. I znaš šta mi odgovore: Pa to nije klanjanje u obožavanju, već prosto naklon iz poštovanja (daaa, Toma se naklonio iz poštovanja Isusu i nazvao ga BOG MOJ??? Jašta). I onda kažu da taj "proskyneo" u Tominom slučaju i "proskyneo" u slučaju Petra i Jovana ne znači isto (???) Ne vredi pričati, brate, oni prevode "prosyneo" sad ovako, sad onako, čak i reč "Bog" prevode sad ovako sad onako, kako im se to bolje uklapa u nakaradnu teologiju. A tebi beskrajno hvala na odičnom tekstu. Veruj mi, sve sam jako pažljivo pročitala. Bog s tobom!
Pero:
Irina i Ang... srdacan pozdrav,... Savrseni tekstovi.... a sto se tice ovoga...Irina Zahar Hinrichs Анг Елус Tako ti je uvek s njim, brate, i sa ostalim JS kao što je on: ne čitaju ništa, nikakve argumente, samo bubnu:... na zalost si u pravu... ali ima iznimaka... U pravi si mnogo zato sto niko kod noikoga ne trazi ono u cemu je jaki ili dobar... ili ono sto najbolje zna ...ono sto istrazuje... ali vecinom se svi petljaju u sve... a cinjenice slabo ko i vidi jer svi jedno citaju i slobodnom voljom kao prevode... jer nema spoznaja... jer misliti znati i spoznati nije Isto...Kada sagovornika msa postoanjem pratis i on tada osijeti to... i postavi pitanje kao on meni... to je vec velika stvar... dolazi do razuma ko sta bolje zna... i tada Babic lijepo priznaje da nije MUDRAC i da se bavi...
Drago Babic Ne znam o cemu tu ma razmisljati, ja propovedam vegeterijanstvo, da se zivotinje oslobode, druge mudrosti NE ZNAM nije mi ni potrebna.
On dokazuje ishranu Vi bozanstvo ili bozanstvo a neko drugi svijetlo... svijetlost. Svi se trebaju sloziti da svako doprinosi u onome u cemu najvise uspijeva... jer spoznati se svijetlost ne moze ako se nezna o ishrani ni ako se nezna o bozanstvima.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:20 pm

Istina-Pero Hunjet Ang opsirno objasnjava i dokazuje mnogo... ali se sve to treba pojednostaviti... a to se moze jedino ako se sve spozna sta se pisalo i odbaci sve nepotrebno... zakljucak stvoriti... objasnio sam gore iznad da je Isus Covijek sa bozanskim znanjima i zasto je tako. Ang priznaje da je sve to malo i kompliciranije oko sina i oca i duha i trojstva da je to u stvari jedni .. ali je ipak teze za shvatiti. I to se moze pojednostaviti ako se shvate rijeci. Bog... bogova svi znamo da ima koliko hocemo ili mozak moze da shvati. Ako je tako ... a je... onda treba shvatiti da tu postoji Hijerarhija bogova... prvi bog ili bogic je glavni clan obitelji a to jeste OTAC... u jednoj obitelji... i onda redom prema gore. Sistem je svagdje isti.. i u polkiciji i u vojsci i na poslovima i svagdje. Ako se hoce pricati o pocetnom stanju... onda to necemo nazivati BOGOM... nego izvorom sveha... IZVOR... ili bezuvjetna ljubav... a to je opet vrhunsko znanje i najvece. Izvor svega se podijelio i ima sina... Sin mu je sve sto postoji... sve galaksije i svi kosmosi... sve bas sve... i tada duh sveti koji sve odrzava u zivotu ili svijesnosti...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:22 pm

Istina-Pero Hunjet I sada ako spajate sve ono sto znate... a jedini problem - najednostavni i najveci je sto mi ljudi nismo u stanju da spojimo ono sto znamo... pazite znamo... a vise se moze znati samo samospoznajom... ovdje vidite sta bog govori i kako tumaci i savjetuje zivot i sta ce se desiti... vidite, kaze slavite mene boga svoga i Subotu... nekada se slavio petak... sada nedelja... ali ima i jedna tajna sada tu u tome svemu... koji bi se dan danas na slican nacin uz nedelju trebao slaviti i kojeg li to Boga... sta je sada... sta je i ko je sada tu u stvari BOG...!!!??? Uopste je neumijesno i pitati da li je bog ljubav... i nismo mi nicije sluge po bozanskome... nego nas je neko drugi SLUGAMA nacini... jer mi zivimo tude navika a koje su nam sve pa i zakoni postali... te navike nas udaljavaju od ljubavi i nacina postojanja... i ti isti ljagu na bozanstva bacaju... navike su tako jake da ne vjerujemo vise ni sami sebi te sumnjamo uvijek u ono sto neznamo i sto je bozansko... jer znanja nemamo - imamo nametnute navike.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:23 pm

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:23 pm

Istina-Pero Hunjet Isusova nauka o ishrani kaze ovako... jedite ujutro kada ustanete sa izlaskom sunca... najedite se... preko dana se ne jede. Zasto na primjer. Pa na primjer da organizam koristi vise sunce kao i biljni svijet. Tada navece po zalasku sunca oko dva sta prije spavanja opet se normalno najedite i idite spavati. Kako bi tijelo imalo potrebnu snagu do ujutro. I sta Vam sada pada na pamet. Jedini koji se toga drze mjesec dana u godini da bi im se organizam ocistio je narod Muslimanske vjeroispovijesti. Ko nam je dakle nametnuo svima naviku da se najvise jede malo poslije sredine dana. Da li nam je ta navika potrebna... Svaki narod dakle ima nesto od staroga znanja i svi na kraju iste navike. Ima tu jos kjluceva kod toga naroda kao i kod drugih naroda - ali to sve treba spajati - spoznavati. I sve bi to dokazalo jedno i jedinstveno ucenje... ***BAS TAKO*** Jer svi ti putevi naroda kao i pojedinaca su LICNI... koji svi vode do glavnoga puta koji je svima zajednicki, JEDINSTVEN. A to su MUDROSTI Babicu koje su bas od svih nas - jer smo mi ipak jedno i poticemo od vise bogova koji su nas izvor. A izvor tih bogova je onaj Prvi Izvor. Tako da rijec Iluzija znaci - stvaranje iz DIJELA SEBE... I TO JE ISTINA... ALI ILUZIJA IMA I DRUGI STRANU kao i sve ostalo... a dve strane ili stvari se ne trebaju zvati jednako... druga strana je Laz. Tako da vidite samo pometnju kako nas totalno brkaju i unistavaju nam pojmove sa jednom jedinom rijeci. Kada se spominje da su sva zivotinjska kraljevstva i bilojna data nama da nam sluze... Onda se MISLI IZVORNO... za kompletan opstanak nas ljudskih bica... Jer bez njih ne bi mogli nikako da zivimo jer svako ima svoj zadatak... sto znaci da oko 23 000 vrsta proizvodi po nesto kako bi mi i postojali. Culi ste razne price za i o pcelama kada se desi iloi ako se desi sa njima... ljudi su u opsasnosti i slicno. Obicni mravi malo znano na primjer - proizvode mravlju kiselinu bez koje nama apsolutno opstanka nema. i tako dalje i tako dalje. Vidis da treba svakojako znanje ... koje je na kraju mudrost... kako bi shvatili prirodu oko nas i samo tako se moze - da se oslobodimo zla ... kako ti i tvrdis. Shvatiti ukupno zajednistvo - odbacivanjem nepotrebnih nametnutih navika.. kako bi se spajalo rzadvojeno... a u gore navedenom filmu lijepo se govori sta ce se desiti sa narodima ako se izbjegnu savjeti stvaranja i postojanja - to jeste zakoni tih i takvih ILI znanja iili ljubavi prema sebi samima. Cudno je onda pitanje da li je bog ljubav...jer cije su navike...!?

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:25 pm

Istina-Pero Hunjet ENERGIJA HRISTA
Stvaralac je, aktivirajući embrione budućih velikih energetskih sistema vasione, pratio njihov postepeni razvoj korigujući i usklađujući ih sa ukupnim razvojem kosmosa. Postoje na desetine velikih energetskih sistema koji danas funkcionišu u kosmosu, ali su za ljude interesantna samo četiri sistema.
Prvi je tzv. SNOP HRISTOVIH ENERGIJA koji predstavlja skup od nekoliko stotina različitih energija od kojih svaka ima svoj sadržaj, svoju namenu i svoje energetske karakteristike. One po intenzitetu nisu jednake, ali su nezamenljive i neophodne i zbog toga se prostiru po celom kosmosu, ispunjavajući svaku njegovu tačku. Karakteristika ovih energija je da se u jednom delu kosmosa sakupljaju u snop sličan lijanama, koje su se isprepletale, da bi se zatim ponovo širile obuhvatajući celo prostranstvo kosmosa. Šematski gledano, one se kreću u jednom pravcu, prolaze kroz ceo kosmos, vraćaju se ponovo prolazeći kroz njihovo suženje u obliku snopa.
Koji je zadatak Hristove energije u kosmosu?
Ova energija, kao najsnažnija i najkompleksnija u celom kosmosu, ima bezbroj zadataka za održavanje normalnog funkcionisanja kosmosa. Većina tih sadržaja i zadataka nisu shvatljivi za ljudski mozak. Pored tih mnogobrojnih važnih funkcija, postoje i neke koje su od životne važnosti za ljude.
Pre svega, Hristova energija emituje energetski talas koji se zove životni talas ili živototvorni talas i koji se prostire po celom svemiru, kroz svaku njegovu tačku. Ovaj talas menja svoju frekvenciju idući od 2,6 do 26 Hz. Životni talas nosi u sebi programe koji omogućavaju aktiviranje života u mrtvoj materiji. Delovanjem životnog talasa nastaju živa bića. Mrtva materija na taj način počinje da živi, da se razvija, razmnožava, prilagođava uslovima okoline i menja.pri tome je ona neprekidno podvrgnuta delovanju životnog talasa. Ako bi životni talas prestao da se prostire, sva živa bića bi izumrla u celom kosmosu. Životni talas je, dakle, aktivator, realizator života i sredstvo koje ga neprekidno održava. Životni talas je stvorio bezbroj žive materije, odnosno živih bića u kosmosu. Svako od njih prilagođeno je uslovima sredine u kojoj su nastala.
Posebna vrsta živih bića u kosmosu su nematerijalna živa bića, sastavljena samo od energija, ali koja takođe za svoj život, svoj razvoj, razmnožavanje i prilagođavanje okolnim uslovima moraju zahvaliti delovanju životnog talasa. Kod njih je, umesto na mrtvu materiju, začetak života nastao delovanjem životnog talasa na određene energetske strukture.
Stvaralac je tokom razvoja kosmosa dopunjavao i razvijao velike energetske strukture koje čine kičmu kosmosa. Dodavao im je pojedine funkcije i zadatke koje su omogućavali da kosmos bude što raznovrsniji, bogatiji, razvijeniji. To je razlog što se Hristova energija sastoji od nekoliko stotina različitih energija, pri čemu je svaka, tokom njenog stvaranja, razrešavala neki od problema ili zahteva kosmosa.
Osim mogućnosti i obaveze da kreira živi svet, energija Hrista je prihvatila i brigu o cikličnom stvaranju zrelih svetlećih tela, koja predstavljaju preduslov za normalno funkcionisanje kosmosa. Hristova energija je razvoj svetlećih tela organizovala uz pomoć bića koja imaju slobodnu volju zbog njihove nesputane kreativnosti.
Od zadataka Hristove energije, koji se tiču ljudi, spomenućemo još samo njenu obavezu da vodi brigu o planetama i drugim prostorima u kosmosu u kojima borave živa bića. Ta briga se sastoji u neprekidnom bdenju da ovi sistemi, na kojima je nastanjen život, budu bezbedni i da bilo čijom greškom ne dođe do kataklizmi i uništenja velikog broja životinjskih i biljnih vrsta, pa i uništenja samih planeta i drugih staništa živih bića. U odsutnim trenucima Hristova energija vrši korekcije energetskih stanja i time sprečava kataklizme i omogućava dalji nesmetani razvoj živih bića.
Hristova energija se ne odnosi na energiju Isusa Hrista, već predstavlja energiju koja ga je vodila na njegovom Svetom putu.
ENERGIJA DUHA SVETOG
Druga po važnosti energija, koju je stvorilo Jedinstveno polje po želji Stvaraoca, jeste DUH SVETI. Ova energija, kao i energija Hrista prostire se po celom kosmosu i nalazi se u svakoj njegovoj tački. Nastala je, kao i energija Hrista, na samom početku stvaranja kosmosa. Njeni zadaci u kosmosu su vezani, pre svega, za održavanje globalnih energetskih struktura, ali i istovremeno da stvara mrtvu materiju.
Ova energija je značajna za ljudski rod zbog toga što aktivno podržava živototvorni talas u njegovom nastojanju da kroz oživotvorenje mrtve materija stvori živa bića.
Energija Duha svetog funkcioniše na 7,46 Hz. Osobama koje mogu sopstvenom voljom da menjaju frekvenciju rada svoga mozga, kada dovedu frekvenciju na ovaj nivo i požele da vide delić ove energije prikazaće se bleđe i tamnije sivkasti slojevi sa različitim oblicima: elipsastim, okruglim, ponekad ispunjenim tamnosivim tačkicama i drugim.
ENERGIJA PROSTORA
Treća, najveća energetska skupina, koju je stvorilo energetsko polje, nosi naziv ENERGIJA PROSTORA. Energija prostora, kao i prve dve, prostire se po celom kosmosu i nalazi se u svakoj njegovoj tački, ali je njena funkcija, na izvestan način, drugačija od prve dve.
Ona deluje na svakom mestu prostora drugačije, u skladu sa potrebama tog prostora: drugačija je po energetskim prostranstvima nego u mrtvoj materiji i živoj materiji. Njena uloga je izuzetno važna, jer pomaže procese koji se tu odigravaju, bez obzira da li su oni energetski, ili su vezani za stanje mrtve ili žive materije.
Što se tiče čoveka, energija Prostora mu pomaže da razreši određene konfliktne situacije sa prirodom, sa okolinom, to znači sa vazduhom, tlom, hranom, energijama koje ga opkoljavaju. Ali, onaj deo energije Prostora koji boravi u čoveku pomaže mu da razreši probleme na koje nailazi u svom kontaktu sa prirodom. Zbog toga je ona, i isceljujuća, i razvojna, i podmlađujuća, i energija koja pomaže čoveku da obavi zadatke koje je pred njega Stvaralac postavio.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:26 pm

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:28 pm

Snežana Rakić Jeste sedam žena simbol otpada, ali zašto ne bi važilo, pored figurativnog, doslovno značenje? Mi zaista ne znamo kog smo porekla, računajući za oba
pola pretke po muškoj liniji do Noja, ali kad je Gospod davao obećanja,
davao ih je pojedincima, koji svakako nisu shvatali da će u njihovo
potomstvo biti uvršteno čitavo čovečanstvo. Uopšte, mislim da je pitanje 144000 prenaglašeno.

Pero:
zasto bi sada zena bilo simbol otpada... zasto ne bi bio SIMBOL ZNANJA ... simboli znanja odbacenoga... Isto kao i Juda sto je izdao isusa... nije njegov naum... nego bozanski zbog neuspjeloga plana ... te se morao stvoriti isti kraj ili zavrsetak radnje ali na drugaciji nacin... tako da on nije nikakvi izdajnik... pa stoga ni Eva nije izdajnik nikakvi... mora se spoznati kako je BILO... a ne samovoljno. Tada tek istine iskrsavaju. Ni taj broj nije prenaglasen... ali ga isto treba spoznati.

Gručo Felipe
Luka 6,27 "Nego, velim vama koji slušate: Ljubite svoje neprijatelje, dobro činite svojim mrziteljima,
Luka 6,31 "I kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima.

Luka 6,46 "Što me zovete `Gospodine, Gospodine!`, a ne činite što zapovijedam?

Pero;
Molitve bez odredene namjere ne vrede Mnogo... namjera je savrsenija ako se zna ko je ko i koga zasto da se zamoli sa namjerom koja dakle, vec ima odredeno znanje na koje se trazi i potvrda... tada dobijamo potvrdu i kljuc u istoj da sticanje daljnega znanja i spoznanja.. !

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:29 pm

Drago Babic Mozes li pomoci u otkrivanju istine, to sto nudis je nevazno.

Snežana Rakić Upravo je to pomoć u otkrivanju istine - malo po malo, koliko smo u stanju
da prihvatimo.

Pero:
tako je Snezana... svi skupa u druzenju malo po malo dodavati nove spoznaje i sa postovanjem sagovornika i slusati i probati shvatiti...maksimalno koliko smo u stanju. Ako se tako radi, sto vise ljudi to veca mogucnost toj GRUPI za odgovore. Svako ce dobiti upravo ono u cemu, i sta je u stanju. Tada ako je potpuno razumjevanje i postovanje se to slaze jedno sa drugim... mora dakle ZELJA za tim postojati... najjednostavniji i najveci problem kod nas ljudi je sto nismo u stanju da slozimo licno sto znamo isto kao i a tudim znanjima. Potrebna je i zelja i rad sa zeljom sjedinjavanja.

Drago Babic Posto vas ne poznam, pitam vas, radi otkrivanja istine, ko je djavo, za koga je Hrist rekao da je Jevrejima bog. Nazvao ga je ocem lazi i krvnikom ljudskim, znate li ko je on. To je PUT DO ISTINE.

Pero:
Reci Drago ko je on...

Snežana Rakić On to nije rekao Jevrejskom narodu. Đavo je lukav, on je suflirao Isusovim protivnicima. Kako su bili protiv svog Spasitelja, bili su i protiv svog spasenja. Njima je to rekao.
for 5 timer siden via · Liker

Drago Babic Znaci za vas je TAJNA ko je taj djavo. Ali to je potrebno znati, jer Hrist ga je otkrio.

Pero:
Dok ga ne otkrijemo mi .. protiv cega da se borimo...?

Drago Babic Ovo su podaci o djavolu, informacije su od Hrista, on LAZE i dela su mu KRVAVA. To je TRAG.

Snežana Rakić Đavo je bivši Lucifer.

Pero:
Nije snezana... nije... ALI... ako je davo lucifer .. sta je onda vrag...sotona ... Jer lucifer je luconosa... ili onaj koji nosi svijetlo ... ili vrhunska dusa planete zemlje u Hijerarhiji... njega sada nema ... jer zato smo u tami... kada se On vrati tame vise nece biti... On je odstranjen kako bi se mogao izvesti pad iz Raja... hm...!!! Dakle... sta znace rijeci satan - gavo - vrag- ne moze se nikako sve rijeci u jedno bice trpati... nema spoznaje...

Drago Babic To sto kazete, da je bivsi lucifer, to je samo jos jedno od imena, treba otkriti, njegovo delovanje na zemlji, koje se njegove LAZI SPROVODE I KRVAVA DELA. Da se to otkloni, znamo da on stoji iza ZVERI i iza Vavilona.

Snežana Rakić E sad ovo ne razumem. Nego, je li baš ova tema za diskusiju? Mislim, treba
li se baviti đavolom, ko je da je? Šta je, u tom pogledu, Božja volja?

Pero:
Sve je bozija volja ... tako je bozija volja da se MORAS baviti davolom ... jer ako neznas ko je i sta je .. kako da saznas sta je lukavstvo a sta mudrost.

Drago Babic To jeste vazno, zato sto se on predstavlja kao Bog, a da nije vazno, pa ne bi ga Hrist raskrinko. Problem je u tome, sto narod slusa njegove lazi, a misli da cini Bozju volju, a on PREVARANT LAZE.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:30 pm

Snežana Rakić Ne možemo mi tu ništa. Naše je da otkrivamo Božju Reč. Istina je Isus. Mnogo je, naročito u poslednje vreme, otkriveno skandala, zlodela itd., pa ništa.

Pero:
E vidis bas suprotno .. moramo mi ti moci svasta... Ne zaboraviti tri stvari koje bijese u boga... jer moraju i kod nas da budu... ako pomislis da ne mozes nista.. goootooovooo ... jer misao bijese prva .. ZAR NE..

Snežana Rakić Opet, mi ne možemo znati šta je laž a šta istina bez poznavanja Svetog pisma. Mora da postoji merilo.

Pero:
bravo... ima mijerilo... a mijerilo je jedino spoznavanje kljuceva u svetome pismu .. a ne papagajsko ponavljanje citata...

Drago Babic Mora da mozemo, neznam za vas, ali otkrivenje kaze, da ce 144 000 pobediti djavola, zato ja trazim, jer nebi to BOG rekao na prazno, postoje oni koji ce ga pobediti, a kako da pobede ako ne znaju KO JE.

Pero:
znaju drago oni... ali znamo li mi.. te 144 000 sluze covjecanstvu... a moci ce posluziti samo onima koji to barem shvate.

Snežana Rakić Pobeda se i sastoji upravo u tome da smo spaseni. "Suprotstavite se đavolu
pa će pobeći" ne znači napadati ga, boriti se s njim, upuštati se u diskusiju s njim, dopustiti da budemo izazvani. On uvek može da nas pobedi.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:31 pm

Pero:
Niko nas spasiti ne moze... ako se upravo sami ne suprostavljamo davolu i njegovim navikama koje su nama ppravila zivota. Sto vise znas... htijela ti ili ne on ULAZI U BORBU SA TOBOM... te ako ne promjenis misljenje neces znati sta ti se desava. Izazvana si vec sa tim ako i malo spoznas Isusovu nauku... te kolika ti je vrednost tvoga nauka ... proporcionalno ti dolazi i opasnost sa druge strane... **'JER TO SU TI JEDINO ISPITI KOLIKO I DOKLE MOZES*** izbijeci to ne mozes.

Snezana:
Naše je da se držimo Isusa, da ne skidamo pogled s Njega, kao što je bio slučaj s Petrom kad je hodao po vodi. Skrenuo je pogled, počeo da tone, zavapio - Isus ga je spasao. Ako ne želimo da nas talasi pokrivaju svaki
čas, treba stalno gledati u Njega. Ne treba se baviti ničim što nije od Njega. A kako ćemo znati šta je od Njega a šta, naprotiv, nije? -
Studioznim proučavanjem Svetog pisma, da u njemu nađemo Božju volju. Nama treba da bude jasno zašto je Bog u kom trenutku i kako postupio, šta je od koga tražio.

Pero:
Ovo ti je samo pola... jer kako ces spoznati istinu ako ne razjasnis laz u kojoj zivis..., laz se treba spoznati... nije dovoljno samo mozdano znati...

A kako ćemo znati šta je od Njega a šta, naprotiv, nije? -
Studioznim proučavanjem Svetog pisma, da u njemu nađemo Božju volju. Nama treba da bude jasno zašto je Bog u kom trenutku i kako postupio, šta je od koga tražio.

Pero:
i prode 2 000 godina ... i niko ga jos nije studiozno proucio, jos uvijek se samo citira napisano ... kako onda da nam bude jasno kako i zasto je bog po trenutcima i postupao ili sta je trazio. Ako je svima vec jasno da biblija nije cijelovita... GDJE CE TE ONDA NACI DIJELOVE KOJI FALE... ***GDJE***....??? ... i da li je uopste i moguce to tepenje ... samo biblija... treba i negdje dalje pronalaziti te se BIBLIJI VRACATI... Eto Vam najvece mudrosti... Da li je Biblija cijelovita ... nije... pa cista logika je tada da fale najvazniji dijelovi... u bibliji ih nema... i kako onda da nadete istinu CIJELOKUPNU... nije li bilo ili nema li vecih mudraca poslije onih koji su je prepravljali... druga mudrost...
Srdacan pozdrav...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:33 pm

Istina-Pero Hunjet Meher Baba....

Bog je svuda i čini sve
Bog je unutar nas i zna sve.
Bog je bez nas i vidi sve.
Bog je onostran nas i jeste sve.
Bog jedini JESTE,
Ja ne pripadam ni jednoj religiji. Sve religije pripadaju Meni. Moja lična religija je Moje bivanje Drevno Beskonačno Jedno i religija koju prenosim svima je ljubav prema Bogu, a to zapravo jeste istina svih religija.
Ne može biti kompromisa u ljubavi.
Ona treba biti ili potpuna ili je uopšte ne treba imati.
Ne tražite od Boga novac, slavu, moć, zdravlje ili decu već tražite Njegovu Milost i ona će vas odvesti do Večnog Blaženstva.
…..
Imam jedino Ljubav da dam i sve što želim je ljubav.
…..
Želim da Me svako od vas učini svojim kao što vi već večno jeste Moji.
…..
Mase koje nastoje da dosegnu Istinu sledeći ceremonije i rituale su, kako to i jeste, u teretnom vozu koji biva zadržan na neodređeno vreme na brojnim stanicama. Oni koji iskreno i posvećeno meditiraju na Boga ili posvete svoj život služenju čovečanstvu su, kako to i jeste, u običnom vozu koji se zaustavlja na svakoj stanici prema redu vožnje. Ali oni koji žude za društvom U-Istini-Realizovanoga Učitelja i izvršavaju Njegova naređenja sa punom predanošću i verom su, kako to i jeste, u specijalnom vozu, koji će ih odvesti do cilja za najkraće moguće vreme, bez zaustavljanja na usputnim stanicama.
…..
Nemojte da izgubite srce već Me držite u svome srcu i zapamtite da sam Ja uvek sa vama.
…..
Ljubav može da dosegne ono što intelekt nemože da pojmi.
…..
Postoji obeshrabrujući rascep između onoga što čovek jeste i onoga kako on želi da (pojavno) izgleda da jeste. Kada licemerstvo stupi na scenu, stvara daleko veći haos unutar nečije vlastite psihe nego u vanjskim sferama. Šteta koja se može uočiti u vanjskim sferama je velika, ali šteta koja se ne može uočiti u duhovnim ravnima je nesamerljiva.
Istina o nečijoj vlastitoj percepciji i realizaciji je jedini put kojim se za unutarnje duhovno biće može ponovo uspostaviti celovitost. Ni na koji drugi način čovek ne može da postigne oslobađanje od lanaca koji okivaju ograničeni ego-um za kolosalnu kosmičku iluziju koja od njega skriva večiti izvor Božanskosti unutar (njega).
…..
Koliko hrišćana sledi Hristovo učenje da okrenu drugi obraz ili da vole susede kao sebe?
Koliko muslimana sledi Mohamedov nalog da se drže Boga iznad svega drugoga?
Koliko hindusa nose baklju ispravnosti po svaku cenu?
Koliko budista žive životom čiste samilosti koji je izložio Buda.
Koliko zaratrustrijanaca misle ispravno, govore ispravno i delaju ispravno?
…..
Sve što od vas tražim je da Me volite najviše i da Me poslušate svo vreme. Znajući da je za vas nemoguće da Me poslušate onako kako bi to trebalo, Ja vam pomažem da svesrdno iznesete sve ono što sam od vas zatražio da učinite neprestano vam skrećući pažnju na važnost poslušnosti.
Kada vi uradite ono što Učitelj kaže, odgovornost pada na onoga koga ste poslušali, čak i onda ako set nevoljno poslušali.
Možete ostaviti svoj ume Mojoj brigi prisećajućči Me se ili ponavljajući Moje ime u tišini što češće možete.
Želim da ostenete neuznemireni i nepotreseni bilo kojom silom životnog toka, jer bilo kakve da su okolnosti, i one su takođe ono što sam Ja sam kreirao.
…..
Večiti Pruducent
Uživam u igrama, ponajviše kriketu, igranju klikera, puštanju zmajeva, i takođe u slušanju muzike, mada to mogu da činim samo u retkim prilikama. Od vremena nezapamćenih, igrao sam se sa Majavičkim univerzumom i ovo uživanje u igranju i dalje opstaje. Ponekad gledam filmove (naročito komedije) i uživam u Svome realnom stanju bivanja Večitim Producentom neizmernog, stalno menjajućeg, neokončivog filma nazvanog univerzum. Takođe nalazim opuštanje slušajući smešne priče, svo vreme bivajući svestan humora koji se nalazi u aspektima duše, koja je izvor beskonačne moći i slave, a koja je učinjena da se oseća tako bespomoćno u svojim ljudskim okovima ignorantnošću koja izranja iz njenih raznovrsnih formi dualnosti…
Želim da ostanete neuznemireni i nepotreseni snagom životnog toka, jer, bilo kakve da su okolnosti i one su takođe deo Moje kreacije. Sve dok ne postanete poput prašine, ne možete realizovati Boga. Ali, prvo, morate postati poput stene, jer nemožete smesta postati prašina.
…..
Božija Istina ne može biti ignorisana. Budući da je čovek ignoriše, nesamerljiva neželjena reakcija biva stovrena i svet nalazi samoga sebe u kotlu patnje putem mržnje u suprotstavljenim ideologijama. Najposle, kada plima patnje preplavi, Bog se iznova manifestuje u ljudskoj formi da bi vodio čovečanstvo do razaranja njegovoga samo-stvorenoga (pp. u lažnom sopstvu stvorenoga) zla i ponovnog njegovog utemeljivanja na Putu Istine.
…..
Niko ne pati uzalud jer je istinska sloboda duhovna sloboda i patnja su lestvice (koje vode) ka njoj. Čovek neznajući pati za Boga a Bogo-Čovek znajući pati za čoveka.
…..
Sreća Bogo-realizacije je cilj sveukupne Kreacije. Zbiljska sreća koja dolazi kroz realizovanje Boga je vredna sve fizičke i mentalne patnje u univerzumu. Tada, sva patnja kao da nije ni postojala. Sreća Bogo-realizacije je samo-održiva, večito sveža i neiscrpna, neograničena i neopisiva; i upravo zarad ove sreće je svet izronio u egzistenciju.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:33 pm

Milica Hertz Ex Boric pa dobro ,bog je stvorijo covjeka i covjek se pokvario i Bog se pokajao i htio ga unistiti ,a zasto onda ne unisti covjeka i zasto su mu krive zivoinje i ostala stvorenja oko covjeka ,dali to znaci da je bog ljut ponekad bez razloga na nesto i tek tako unisti zbog jednog krivca sve ili je to pak bog ljubavi

Ivica Kristo ali zanimjlivo da Noje gradio oko 120 godina brod i toliko nje govorio da se ljudi pokaju i da udju u brod. Nasdragi Drago jos uvek ne shvata da Bog voli coveka anevoli greh

Drago Drago Babic
to nikome nije jasno ( potrebni slepci da veruju).

Milica Hertz Ex Boric Pa mogao je na primjer neki otrov hhahha virus ili slicno covjek bi se otrovao od same prirode i umro zar je zbog covjeka ubijao i neduzne zivotinje ili je potop opis samo jedne poplave koja je zadesila kontinent,ave mi to sumnjivo za boga punog ljubavi i boga koji oprasta grijehe zar to ne znaci ako je jedan krivac kriva je vecina uhhha al je bog bas ljut i zna da se naljuti a ljubav ,a zivotinje i neduzni

Milica Hertz Ex Boric sve ce biti da je to najveca tajna ali ne onog ceg mislimo nego iznenadjenja

Drago Babic Ovaj je tacaniji sto sam ti dao, sve novije, sve vise sakrinaju, psalam 40,12., Hrist je bio gresio, dok se nije naucio, a to ma i u Isaija 7.15. ali to se krije, jer je malte ne ceo novi zavet, napravljen od LAZI.

Pero:
Drustvance pozdrav...! ... Ovdje ste postavili Mnoooogo temaaaaa .... Drago, baratate sa velikim misaonim formama... isa tim formama pobijate jednoo drugo. To se tako ne radi... uzme se jedna misao kao mudrost neka, te se razradi i spozna do kraja sto je moguce vise... labavi zakljuci- koji se licnom dozvolom uvijek dograduju. Dakle, ne nista zakljucati u sebi kao zdravo za gotovo. Je sve je istina... to sto je laz ... treba shvatiti kao istinu, jer zaista to i je. Istina je istina jer isto to i je. Spoznati se mora laz kao istina kako bi se dokazala ISTINA kroz spoznata oba znanja...Ne mozete nista odbacivati ako nije spoznato u sebi. Tako da je Milicino pitanje savrseno... mi se kaznjavamo sami jer smo dio boga -ne poznavajuci znanje postojanja sami upadamo u propast. Bogovi nam pomazu ali ih mi ne vidimo - niti pomoc. Tako ako se ZNANJE uci kako treba tada ce svima Drago biti jasno... jer ako je biblija po prilici laz??? ...*** NE MOZES DA JU SPOZNAS SAMO NJU CITAJUCI*** od toga nema nista... a jasno vam je vec zasto. Jeste tajna Milice a iznenadenje i tajna je u ZNANJU... Vjeruje samo onaj koji nezna. Ja sam naisao na podatak da je bog zbog naseg obstanka stvorio 23 000 raznih bica kako bi mi uopste i opstali. Tako nam sluze, a nase znanje to ili postiva ili unistava. Zlo se desava sve vece sto mi manje i znamo. Tako ako je tacno Milice da je brod graden 120 godina... to Vam znaci ovako... Narod Atlatide se podijelio u vjeri... sto znaci da su se jedni bavaili pravim bozanskim zakonima OPD... a drugi Magijom bozanskih znanja za sebe igrajuci se bogova OPS.. Prizvali su snazne energije koje nisu mogli kontrolisati... Ovo prvi su to normalno znali ... ali podjelu ili tu drugu grupu nisu mogli spreciti. Tako da se desila katastrofa planetarnih razmjera. Toliko su vremena upotrebili da se spreme za opsnost za koju su znali da slijedi. I sta sada Bog sa LJubavi tu moze.Kontinent se raspao i potonio a ta bozanska grupa je preseljena isto kao i Maje... a ostala je nerazvijena grupa. Da se normalno razvija dalje. Ta ostala grupa atlantidana su vam nasi Cigani ili Romi... ostali da se asimiliraju sa ostalim narodima i da zaborave sto je potrebno... razbacani po cijelom svijtu, to znata a i da svi znaju i imaju neka znanja koja mi nemamo. Nisu dakle pravljeni drveni brodovi...!!!? Kralj Atlantide je Thot Ili Bog znanja Atlantide. To je vrhunsko znanje iz kojih su proizisla sva znanja koja znamo... i nisu ni BLIZU onoga pravoga. Da Drago imas drvo znanja i drvo Zivota. U raju smo zivili pod drvetom zivota - sto znaci skupno znanje pod Velikom dusom na primjer LUCONOSOM... Zivili smo BOZANSKI... ali nesvijesno. Da bi potali ono sto je planirano... potrebna je svijest- to jeste licnost izgraditi... a za to je potrebno sada drvo ZNANJA... i izbacivanje iz raja... pod na primjer Satanskim vodstvom... ali se u taj plan mjesaju nametnici po vodstvom na primjed davla. Tako da opet ne ide po planu. Na drvetu znanja imate JABUKU...Morate sazanati sta ona znaci... i vidjeti da se radi o broju pet... dakle petokraka i sta to znaci i tako dalje i dalje. A i isto tako - oni koji nam prireduju u nasem vremenu iznenadenja... sluze nama da se opasuljimo... i njima je vec dosadila nasa lijenost... jer ni oni ne mogu nazad kuci - sve dok mi to ne postignemo i opet tako dalje i tako dalje... Thot nam je ostavio poruku. Ucite dijeco moja - jer samo znanje ce vas spasiti od svega mogucega zla, pa i od najezde vanzemaljaca. Eto Dragi prijatelji to sto ste ovdje pisali si uzmite samo kao ***pitanja*** na koja ce te tek da TRAZITE odgovore....Ne nikoga i nista okrivljivati...
Pozdrav.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:34 pm

Ivan Rukavina ako je nevidljiv kako možemo da znamo kakav je?ima li on neku boju?je li ružičast?

Istina-Pero Hunjet Ivane... vidljiv i te kako... a imamo oci a ne vidimo i usi a ne cujemo... Ja napisah .. i pitah... da li neznate ko je BOG... pa kako onda i kome da se molimo... nije li tako... molitva bez zdrave namjere ne vreeediiii.... zamili sebe na ulici i da izgledas normalno... na trgu velikome... i molis se za pomoc... i ko da ti pimogne ko... isto ti je i sa Bogom i sa Duhovnom Hijerarhijom...

Istina-Pero Hunjet DA, PITANJE: ”ZAR NE ZNAŠ?“
odnosi se ustvari na Stvoritelja svemira. Možda si ti osobno uvjeren da je Jehova Bog ’Stvoritelj krajeva zemaljskih‘. I možda mnogo toga znaš o njegovoj osobnosti i njegovim putevima. No što ako naiđeš na nekog muškarca ili ženu koja sumnja u postojanje Stvoritelja i očigledno ne zna kakav je on? To ne bi bilo iznenađujuće budući da ima na milijune ljudi koji ne poznaju Stvoritelja ili ne vjeruju u njega (Psalam 14:1; 53:1).

Škole odgajaju mnoge mlade u ljude koji skeptički gledaju na religiju i koji smatraju da znanost ima (ili će pronaći) odgovore na pitanja o porijeklu svemira i života. U KNJIZI AUX ORIGINES DE LA VIE (PORIJEKLO ŽIVOTA), PISCI HAGENE I LENAY NAVODE SLJEDEĆE ZAPAŽANJE: ”Porijeklo života još uvijek je tema o kojoj se raspravlja na početku dvadeset prvog stoljeća. Taj toliko teško razrješivi problem zahtijeva istraživanja na svim područjima, počevši od svemirskog prostranstva pa sve do beskonačno malih čestica materije.“ Međutim, u posljednjem poglavlju, pod naslovom ”Pitanje ostaje aktualno“, oni priznaju:
Pero:
Normalno da svaki normalan mlad covijek gleda skepticki... jer niko ne nudiu odgovore... a pitanje je zasto.... pa ili neznaju a oni koji znaju ne govore .. jel onda vise nisi rob,,.. tada bi imao slobodu... I kakva su Vam onda ta istrazivanja... pa dok se god vjeruje iskopavanjima... i prepisivacima... a ne trazi se u sebi... kako se moze naci... a kako ces da trazis u sebi kada neznas gdje... a tajna nastanka vam lezi u krstu... i u Arhandelima i u samome Bogu... A kada ne milijuni ... nego milijarde neznaju ko je bog... ***PA KAKO DA VJERUJU U NJEGA*** zanci da neeeema zdravoga raaazuuumaaa... a Svi ga mogu imati ... BAS SVI... ali ... zasto ga nemaju... jer nemamo znanje... a nicega pa ni srece ni ljubavi bez znanja nemaaa... pa ako smo svi svijesni da neznamo... kako onda novo trazimo i dokazujemo sa starim... pa to je Braco nemoguce...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:34 pm

Istina-Pero Hunjet Evo primjera...

Cjelokupno naše postojanje, uključujući i osjećaj za moral, a i same moralne vrijednosti, trebalo bi biti povezano sa Stvoriteljem. Dr. Rollo May jednom je prilikom napisao: ”Jedina odgovarajuća struktura morala jest ona koja se zasniva na temeljnom smislu života.“ A gdje se može pronaći? On je nastavio: ”Ta temeljna struktura je priroda Boga. Božja načela su načela na kojima se temelji život od početka do kraja stvaranja.“

Stoga nam je posve razumljivo zašto je psalmist bio i ponizan i mudar kada je Stvoritelja usrdno molio: ”Pokaži mi, Gospodine, putove svoje, nauči me hoditi stazama tvojim. Uputi me istini svojoj, i nauči me; jer si ti Bog spasenja mojega“ (Psalam 25:4, 5). Kako je psalmist sve više upoznavao Stvoritelja, tako je njegov život nesumnjivo dobivao sve veći smisao, svrhu i cilj. Jednako može biti i sa svima nama (2. Mojsijeva 33:13).
Pero:
“ A gdje se može pronaći? On je nastavio: ”Ta temeljna struktura je priroda Boga. Božja načela su načela na kojima se temelji život od početka do kraja stvaranja.“
Pero:
I sta je ON molim te odgovorio...***Staaaaa**** Gdje su nacelaaaa!????

Kako je psalmist sve više upoznavao Stvoritelja, tako je njegov život nesumnjivo dobivao sve veći smisao, svrhu i cilj. Jednako može biti i sa svima nama (2. Mojsijeva 33:13).
Pero:
Tako jeee a sta to i kakoooo !????

Ivan Rukavina što znače Pero te tri točke nakon svake rečenice?izvinite ali ja vas ne razumijem što vi ustvari govorite.bolje bih razumio da napišete jednu ili dvije rečenice sa točkom,kažete kratko i jasno svoj stav ,ali ovako ja ne mogu ništa da razumijem,nemam na žalost takav dar.

Istina-Pero Hunjet Znaci nastavi...

Istina-Pero Hunjet nije gotovo
i
Istina-Pero Hunjet Imas nije tacno da nemas... citaj polako i spajaj sa onim u sta sumnjas a znas

Ivan Rukavina ali onda nakon pitanja nije li tako...... trebao bi ići upitnik zar ne,a ne tri točke?

Istina-Pero Hunjet Svaka misao izmedu tackica... zastani i pitaj sebe... jer je najbitnije da je shvacanje TVOJE licno... razumi me... kada je tvoje ... onda si i sretan i zadovoljan i samo tako ces napredovati.. zasto uopste i pomisljas ... kako nemas dar...kazi imam ga ... ako moze on mogu i JA... nedaj se...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:35 pm

Ivan Rukavina Ivane... vidljiv i te kako... a imamo oci a ne vidimo i usi a ne cujemo... Ja napisah .. i pitah.---------ili ovdje.Zašto nakon tri točke pišete veliko Ja?Ako primjenjujete pravilo da ne završava (gdje ustvari treba ići zarez) ,zašto onda započinjete kao novu rečenicu velikim slovom?

Istina-Pero Hunjet Pa nemoj sada kao i ini intelektualci da mi se rugaju sto sam nepismen... i ja im kazem ovako... jer su oni proucavali tarabica.... Znate kazem ja, i ja sam citao i kazu neki strucnjaci - eh da je tarabic samo znao gdje ce staviti zarez i slicno... mnogo lakse bi ga protumacili... a oni svi u glas pisu... jesi glup peroooo... mi smo rekli da si ti nepismen a ne tarabic... dobro rekoh... on je bio nepismen ako niste znali... a proto je pisao... oba su sluzili bogu... ***ALI KO JE BIO BLIZI BOGU*** kontas li inteeeelektuaaalnost... uh...

Ivan Rukavina znate kako pop u crkvi pjeva kad treba da govori?kako kaže Pervan komičar,pričaj čovjeeeečeee normalno. šta ti
Istina-Pero Hunjet Jel cisto seljaci i zdravo ... je...

Istina-Pero Hunjet jel ima nepoznatih rijeci ?... nema...! .. jel ovako dobro... ?...

Ivan Rukavina hajde napišite molim vas koji je vaš stav i što hočete reći u skladu sa temom,a da nije više od dvije rečenice.ali kratke,ne duge.čisto da shvatim,a onda dalje pišite kako želite.

Istina-Pero Hunjet U redu. Zeli da vam kazem da bez znanja nema ni srece ni ljubavi obicne ovozemaljske, a kamoli BEZUSLOVNE. A niti niti govora iz srca da se prica. Oni svi pricaju i odgovaraju, a odgovora nigdje. Zato sam Vam i kopirao Njeve odgovore i pitanja. Odgovora nigdje. Ti ako zelis da kupis kruh, onda ide kod Dure,pekara, i zamolis ga za kilogram kruha. Neces kod automehanicara. Znaci, moras imati namjeru ili znanje gdje ces sta da kupis - to jeste molis. Da znaju oni bi vam rekli ko je Bog. Ali neznaju. Oni koji znaju nece reci jer ce te tada steci slobodu. Kome se dakle molis kada je Izvor jedan, a bogova bas kao u prici. Ako pazljivo citas kopirani tekst, i moje izmedu tackica, tada u sebi sebe pitaj - aha da li znam. Ako moze on - mogu i ja, zasto ne. Ako znas da je i Boga prvo misao bila - kako onda mozes tako da mislis, da ne mozes i da nisi u stanju. Jer protiv tvoje misli ni sam Bog ne moze apsolutno nista. Dakle, zamoli ga - daj mi molim te da shvatim sta ovaj tackasti pise. Ne mozes sa starim sistemom pada da spoznas boga nikako. Spoznati ga mozes samo obrnutim putem pada. Eto vidis sada sta svi skupa znaju od jogista pa na dalje!? !

Istina-Pero Hunjet Vidi molim te naslova... Viiiidiiiii
STVORITELJ MOŽE TVOM ŽIVOTU DATI SMISAO

Kakvog sve to sto je napisano u tome tekstu ima smisla... kada ga uopste nema... jer ni sam bog nezna ko je on... shvacate li vi to... kako da ti bog nesto pruzi kada ti za njega neznas... daba sto on za tebe zna... haloooo grliiim Vas...

Ivan Rukavina Ako znas da je i Boga prvo misao bila - kako onda mozes tako da mislis, da ne mozes i da nisi u stanju......Možete li mi ovu rečenicu malo pojasniti?

Istina-Pero Hunjet Ako u Izvoru... ili kod boga prvo misao bijese... tada rijec, sto znaci sve sto je tonski za cijeli kosmos... i tek od rijeci nastade svijetlo... ako je tvoja misao da si smotan i da ne mozes ... neces nikada ni moci... niko ti pomoci ne moze.... dakle inati se samnom.. u mislima svojim... o boze znam da kazes u knjizi svetoj da sam ovca.. ali ja bi janje bio... ako moze onaj tackasti da shvati - pomozi meni da shvatim i ja... i onda ako si me dooobro pratio... nemozs da spoznas boga sve dok ne ides obrnutim padom puta. Dakle znas ko je bog... mislim nezans normalno, ali kada saznas ko je ON tek tada ces i imati sansu da ga ucenjem spoznas. I nema ti druge - jer je to samorazvitak... a oni tamo gore filozofiraju... a to je ista rijec ali malo postenija od vjere = neznati.... jer religija je nacin zivota... dakle, zivjeti u spooznaji.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:35 pm

Rakić Isaija

Gle, ti pade s neba, zvezdo sjajna, zorin sine! Obori se na
zemlju, ti, naroda pobedioče!
U srcu si svome govorio: Popeću se do neba, više zvezda Božjih presto svoj ću uzdignuti, sešću na goru zbornu, na stranu severnu;...Vis mer

Istina-Pero Hunjet Fantazijaaaaa.. ... samo zasto si - koji razlog da si postavila to ovdje... objasni sa ljubavi - postenjem, mudroscu i znanjem... razlog me zanima ...ne dopusti meni da mislim sta, zasto kako i zbog cega, ili koga si ti ovo napisala... postovanje !!

Ivan Rukavina
http://www.youtube.com/watch?v=YU71tyC1e7Y

Milica Hertz Ex Boric hhahha okrugla hhahha

Ivan Rukavina hahahahahaharok rok rok...

Ivan Rukavina Job 38, 12 Zar si ikad zapovjedio jutru, zar si kazao zori mjesto njeno, da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese;----
izići ću svrh oblaka, sa Svevišnjim jednak ću ja biti.
Ali ti u Šeol pade, u dubinu jame.

Istina-Pero Hunjet Ivane moje postovanje. Sada pazljivo citaj.... Ovo sto si postavio ... mogu da tumacim na mnoge nacine. Kao prvo - nikada ne zaboravi da svako sebe pise. Da svako ima dva ega... ta dva ega kod nas ljudi se ne postivaju jer nisu u balansu. A to je najlakse i najednostavnije citati sebe... vracati i vracati se uvijek nazad i citati se . Pitati se zasto sam radio to i to. Sa druge strane- ti znas da smo mi svi povezani zajednicki. Tako da na primjer Ako ja zazelim nesto... ne mogu sam nista da napravim... moj - to jeste nas uspijeh nikada ne zavisi samo od mene ili tebe. A najvaznija stvar je da se je u stanju pratiti sebe i kroz ebe tada tek druge. Ja sam ovdje izjavio da neznam Bibliju na pamet niti i jednu knjigu. Ali da citate PODRZAVAM... kako bi se nesto ili dokazalo ili neutraliziralo. Ja imam nesto kao neku namjeru ili zelju da - nesto naucim i spoznam i da to dijelimo medusobno - kako bi eleminisali kolektivno nesvijesno. A to nikako ne moze niko SAM.... Sta ti zelim reci ili pitati i dokazati... Od tva dva ega... jedno je u stanju da suraduje medusobno na duhovni nacin. A ovaj drugi ego to ismijava izrugiva... Ako niko od nas to ne primjeti napredka nema. Dakle neko nas duhovno spaja na saradnju. A neko razdvaja. Zato sam i zamolio Snezanu da po sire objasni izneseno. Jedan tvoj ego je po mome ispunio zadatak a drugi ***ROKCE*** .... Izrugiva se i isprdava.. a tone ide skupa.
I ja bi sada tebe_ sa postovanjem zamolio za saradnju... objasni sta i zasto si ovo postavio.... jer odgovor mora da postoji. Rekoh ti sve sa postovanjem... dakle, hajde probaj da objasnis sve ovo... bez obzira kako.
Pozdravljam.

Ivan Rukavina
Job 38, 12 Zar si ikad zapovjedio jutru, zar si kazao zori mjesto njeno, da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese;----

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:42 pm

Milica Hertz Ex Boric hhahha okrugla hhahha

Ivan Rukavina hahahahahaharok rok rok...

Ivan Rukavina Job 38, 12 Zar si ikad zapovjedio jutru, zar si kazao zori mjesto njeno, da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese;----

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet Ivane moje postovanje. Sada pazljivo citaj.... Ovo sto si postavio ... mogu da tumacim na mnoge nacine. Kao prvo - nikada ne zaboravi da svako sebe pise. Da svako ima dva ega... ta dva ega kod nas ljudi se ne postivaju jer nisu u balansu. A to je najlakse i najednostavnije citati sebe... vracati i vracati se uvijek nazad i citati se . Pitati se zasto sam radio to i to. Sa druge strane- ti znas da smo mi svi povezani zajednicki. Tako da na primjer Ako ja zazelim nesto... ne mogu sam nista da napravim... moj - to jeste nas uspijeh nikada ne zavisi samo od mene ili tebe. A najvaznija stvar je da se je u stanju pratiti sebe i kroz sebe tada tek druge. Ja sam ovdje izjavio da neznam Bibliju na pamet niti i jednu knjigu. Ali da citate PODRZAVAM... kako bi se nesto ili dokazalo ili neutraliziralo. Ja imam nesto kao neku namjeru ili zelju da - nesto naucim i spoznam i da to dijelimo medusobno - kako bi eleminisali kolektivno nesvijesno. A to nikako ne moze niko SAM.... Sta ti zelim reci ili pitati i dokazati... Od tva dva ega... jedno je u stanju da suraduje medusobno sa drugim na duhovni nacin. A ovaj drugi ego to ismijava izrugiva... Ako niko od nas to ne primjeti napredka nema. Dakle neko nas duhovno spaja na saradnju. A neko razdvaja. Zato sam i zamolio Snezanu da po sire objasni izneseno. Jedan tvoj ego je po mome ispunio zadatak a drugi ***ROKCE*** .... Izrugiva se i isprdava.. a to ne ide skupa.
I ja bi sada tebe_ sa postovanjem zamolio za saradnju... objasni sta i zasto si ovo postavio.... jer odgovor mora da postoji. Rekoh ti sve sa postovanjem... dakle, hajde probaj da objasnis sve ovo... bez obzira kako.
Pozdravljam.

Ivan Rukavina
Job 38, 12 Zar si ikad zapovjedio jutru, zar si kazao zori mjesto njeno, da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese;----

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Ivan Rukavina Kada je Kopernik izložio staru ideju (o njoj su govorili još stari Grci, Pitagora i dr.) da se Zemlja kao i drugi planeti, okreće oko Sunca, dok se istodobno vrti oko svoje osi (osmoškolska geografija), u prvi mah je sve prošlo mirno. Kardinali su ionako imali vlastite astrologe u to vrijeme. Vladajući Papa u to vrijeme, Aleksandar VI, Sveti Otac devetero djece, bio je zabavljen šarmom svoje lijepe ljubavnice Giulie Farnese, a većina kardinala sretno zavaljena u zagrljaju drugih dama. Ipak, Kopernik u strahu čuva rukopis knjige 12 godina, pa ju posvećuje korumpiranom Papi Pavlu III (probio se jer mu je mlađa sestra bila u naručju Pape Aleksandra VI.), 1543. god, i prvi primjerak dobiva u ruke tek par sati prije nego što će umrijeti. Kako Inkvizicija više nije mogla uhvatiti mrtvoga Kopernika, a u uvodu su mu napisali da se radi samo o prijedlogu, a ne činjenicama, sve je moglo polako pasti u zaborav. Međutim, našli su se oni koji su poduprli tu bogohulnu teoriju. Pobožni poljski svećenik? Ne. Njegov ujak-biskup dao mu je titulu kanonika da mu osigura primanja. Reakcija crkvi na podržanu Kopernikovu teoriju je bila bučna. Protestanti i Katolici su se okomili na tu herezu.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:43 pm

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 10, 2014 10:43 pm

Ivan Rukavina crkveni "astronomi" s gnušanjem odbijaju gledati kroz teleskop, jer je to "bezbožno" ili se radi o "sotoninim obmanama". Naivni Galileo se usudio napisati da se "doslovna biblijska tumačenja ne bi smjela primjenjivati na znanost". To današnji apologeti licemjerno navode kao "glavni razlog" zašto je Galileo osuđen - tobože nije se smio petljati u teologiju i tako počiniti blasfemiju (iako su mu pod nos stalno gurali biblijske citate). Uz to dodaju da paralaksa nije bila dokazana još 2 stoljeća, pa zaključuju da nije bilo znanstvenih dokaza u prilog Galilejevoj teoriji. Prešućuju da je Galileo prvi pojasnio da su zvijezde na golemim udaljenostima, tako da je njihov pomak vrlo teško uočiti, "pa nema paralakse i zato je malo vjerojatno da se vrte oko Zemlje jer bi to onda morale biti ogromne brzine". Preskaču i to da je smrad kršćanskih lomača i krikovi nesretnika koji su dopirali iz kršćanskih tamnica upravo i bio namijenjen gušenju slobodne znanstvene misli. A znanstvenih dokaza je bilo toliko da je "i kamenje vikalo". Inkvizicija, po naređenju Pape kao svog vrhunskog zapovjednika, prisilno ga, na prijevaru, odvodi bolesnog i starog u okovima, u centar Kršćanstva, Rim, i prijeti mu spravama za mučenje. Količina Crkvenih podlih spletki i spletki unutar spletki bila je dostojna Princa Tame osobno. Na procesu u samostanu, u prisutnosti mnogih kardinala, osuđuje se na doživotnu tamnicu, ako se klečeći odrekne svoje bezbožne hereze (što da se nije odrekao?). Sveti Otac Papa Urban VIII potpisuje presudu svojom nezabludivom rukom i milostivo je pretvara u doživotni pritvor i izolaciju, jer se pokajao; svi su primjerci spornog djela morali biti spaljeni, a spomenik mu dugo nisu smjeli postaviti. Galileo se morao pokajati klečeći na koljenima, s ovim riječima:

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 28. Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]