Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 24 / 28. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:26 pm

Istina-Pero Hunjet Goran Dojin Gornji citat je od bezbožničke filozofije, pošto se ne uklapa u promisao Božiju. Anahrističkog je duha i daleko od Hrišćanstva, na prvi pogled izgleda kao prihvatljiv ali kada u dubinu pogledamo, daleko je od slave Božije ovakva izjava.
ČUVAJMO SE I DOBRO RAZMOTRIMO ŠTA PRIHVATAMO

Istina-Pero Hunjet
Odlicno... tako je... nekada su pravi filozofi ... skupljali se i diskutovalli = filozofirali na KONTP SVOJIH ISKUSTAVA... a ne kao danas da su svi pametni a odbavuju sva moguca ucenja i sve ljude koji nesto znaju... a u isto vreme tvrde da treba rob i sluga biti i samoi nauciti trpiti... znaci ... kao sto vam i reko, napisah ... svi vi mnogo znate... ali SPOZNALI NISTA NISTE... Stevan Vračar ima iskustvo i ja dodah na njegovo iskustvo sta i zasto od prilike...sada on ima dosta toga i kroz iskustva i kroz svoju vijeru... sada treba da pravilno spoznaje i uci i bude primjer drugima... ias ljudi... sve sam preneo... koji su bilo losi po svakom pogledu zivota... zamolili su da se promjene... i tada su culii glas,... PAZI SADA DOBRO... glas mu rece... uci i proucavaj bibliju,....
On i oni - naucise bibiju na pamet... i ubise sve oko sebe kako oni znaju stihove na pamet... KO IM JE RAKAO DA JU UCE NA PAMET... KO..?...PA NIKO... receno je da ***proucavaju... istrazuju** A oni ubise ponavljajuci stihive na pamet... kada su pitali sta znaci duga nebeska sto ju bog kao pomen stvori... ja im objasnim a oni kazu da je ti sve sa dugoim SATANSKO... DA SU ARHANDELI SATANSKI... haloooo....pa slava Mihajla Sbvetoga je nesto neshvatljivo veliko.... ALI STA.... sve sam napisao... ali oni to odbijaju jer neme u bibliji... shvacas li...

Znaci treba nastaviti sa licnim iskustvima... i onima koji malo vise znaju i druzenjem se spajati u Isusu i Ocu Nebeskom...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:26 pm

Istina-Pero Hunjet Dragan Rangelov... da li se ti slazes da ja iznesem moje videnje tebe I TVOGA VELIKOGA ISKUSTVA... a tio samo poslije da to ili strogo i casno pobijes... ili potvrdis... da li se slazes...?

Jer ako ne krenete sa licnim iskustvima... nema vajde mnogo... jer to je drzanje se puta i prepoznavanje znakova po putu i kraj puta...

Istina-Pero Hunjet Već se događa postupno poboljšanje u sferi čovekovih misli, osećaja i postupaka, ali svi će ljudi uskoro biti podvrgnuti božanskoj Vatri koja će ih pročistiti i pripremiti za Novo Doba. Čovek će se tako uzdići do jednog veoma visokog nivoa svesti koji je neophodan za njegov ulazak u novi život. Neki to nazivaju i „Uzdizanje“.
Proći će još nekoliko decenija pre dolaska te Vatre koja će preobraziti svet donevši novi moralni nauk. Taj ogroman talas dolazi iz kosmičkog prostora i preplaviće celu Zemlju. Svi oni koji mu se budu opirali biće odneseni i prebačeni negde drugde.

Premda se svi stanovnici ove planete ne nalaze na istom stepenu evolucije, novi talas će osetiti svako od nas. A preobražaj će zahvatiti ne samo Zemlju već i celokupan kosmos.

Najbolja i jedina stvar koju čovek sada može učiniti jeste da se okrene Bogu i poboljša samog sebe u domenu svesti, da podigne svoju vibraciju kako bi se našao u skladu sa silovitim talasom koji će ga uskoro preplaviti.

Vatra o kojoj govorim, koja prati nove uslove pružene našoj planeti, podmladiće, pročistiti, obnoviti sve: materija će biti oplemenjena, vaša srca biće oslobođena teskobe, nevolja, nesigurnosti i postaće sjajna; sve će se poboljšati, uzdići. Negativne misli, osećaji i dela biće iscrpljeni i iskorenjeni.

Vaš sadašnji život svojevrsno je ropstvo, teška tamnica. Sagledajte i shvatite svoju situaciju te se iz nje izbavite. I kažem vam: izađite iz zatvora svoga! Doista je žalosno gledati toliko zabluda, toliko patnje, toliko nesposobnosti da se razume gde leži čovekova istinska sreća.

http://novasvest.com/vesti?id=261...

Proročanstvo Beinse Douna o dolasku Zlatnog doba
Predviđanje bugarskog duhovnog majstora iz reda...
NOVASVEST.COM

Proročanstvo Beinse Douna o dolasku Zlatnog doba
Predviđanje bugarskog duhovnog majstora iz reda...
NOVASVEST.COM

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:27 pm



Dragan Rangelov Evo, Bato Pero, da ti kažem otvoreno i javno DA SE SLAŽEM DA IZNESEŠ TVOJE VIĐENJE MENE I MOJE ISKUSTVO, HAJDE SAMO NAPRIJED Bato Uttrykksikonet smile

Djura Vukelic Moje postojanje je utroba, koja me nosi i nasledstvo, koje mi pripada, i prokletstvo mojih zlih dela i blagoslov mojoj pravednosti. Moje postojanje je jedino sredstvo moga spasenja.


Istina-Pero Hunjet Hvala Bato... pisati cu tvije iskustvo koje je i moje... ALI JE BITNO ZA SVE NAS... JER JE TO U STVARI TAJ ISUSOV PUT .... SPOZNAVANJE DOGADAJA NA PUTU... DESAVANJA... ILI TIH PUTOKAZA KOJE BI TREBALI SHVATITI NA PUTIU ZIVOTA=UCENJA... kroz povjerenje u sve one koji su tu ukljuceni plus svih znanja kkoja se imaju u jedno... jer je to ta slobodna volja=mudrost spoznavanja LICNIH NAMJERA... a kako bvi se oslobodili dosadasnjih namjera tudih koje su nam i zivot... oslobadajuci se toga na takav nacin spoznajemo sebe i ono bozansko u nama...

Lijepo ti pises sve Djuka... ali treba påoceto to spoznavati u i korz praksu... o tome sno vec pisali....

A sada vce mo bas direktno da iskoristimo neciji dio zivota... kao primjer drugima... Ja cu pisati Dragan Rangelov-o iskustvo a on ce da potvrdi ili pobije apsolutno bez uvijanja, bez pardona...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:27 pm

Istina-Pero Hunjet U dosadasnjim nasim druzenjima ovdje preko dve godine - bilo je svega i svasta... mrznje, ljtnje, psovki, vredanja familije, vijera... kao dokazi ko vise i bolje zna svete knjige.... optuzivalo se i ponizavalo i na taj nacin se isticalo ko ima vise znanja a sve u ime nasga znanja i bozanstava. Svi se hvale kako i kokliko je neko nekada nesto znao i mogao... NIKO NE ISTICE STA ON LICNO ZNA I MOZE... Drze se nekih pravila i zakona od prije 2 500 godina koja su i onda bila promasdena... i nisu spoznata sve do danas... nema ni svijetla ni krstenja vatrom - nema iskustava... samo se uci da se ceka i sve ce samo doci. A sve je to tu - treba samo znati uzeti - treba imatio hrabrost MISLITI SVOJOM GLAVOM... a ne tudom... ono sto tvrdimo i sprovodimo tude kroz intelekt - treba tek da nas navede na nase spoznaje, nasim radom i UMOM - da gradimo nase namjere... jer to tude nikako nije nase, to nismo mi, mi lose glumimo a neznamo sta. Pravi gøøumac je onaj koji glumi sebe i svoju reziju ili namjeru... tada zivimo sebe - ALI KROZ LICNA ISKUSTVA I MUDROST - KORISTECI TUDA ZNANJA... svaka rijec se spoznati u svojoj vrednosti mora... sve u sve spajati - nista ne podbacivatio sve dok se ne spozna, onda se tek odbaciti kao spoznato moze... jer mi smo programirani u nasoj nesvijesti u nasem nesvijesnom=nespoznato... te to uvijek iskrsne - izade van uvijek kap livcna prepreka... BAS KADA NE TTREBA... znaci kada zelis neku odluku donijeti - da spoznas nesto - iz nas se tada pojavi to iz nesvijesnog - A KAO NASE... A NIJE NASE... TE POBIJE SADA ONO NASE NA GRANICIU SPOZNAVANJA.... ili kako sva ucenja nevode dva ega... jedno je nesvijesno ovozemaljsko i drugo je nase bozansko ili duhovno... te ono nase duhovno stop bi steci mogli pobije tada to tude u nama isprogramirano, nesvijesno ... pobijedi ono nase sto steci mozemo... zar nije cudno da se ne vidi na primjer da stih o spasenju pobija automatski drugi stih biblije... i niko to ne vidis a sve znaju na pamet... DAKLE NESTO NE DOPUSTA DA SE DVE SILE UJEDNACE... VIDI SE SAMO VREDNOST JEDNOGA ODIJELJENOGA DIJELA... AKO JE DUH MALO JACI - NESVIJESNO SE NE PREDAJA I TO JE TO STO STVARA KOSMARE I U ZIVOTU I U SNU...
Svi kazu da vole i da znaju sta je ljubav... ljubav je kako rekoh, jednostavno najvece znanje... pa stoga i jedna vrsta energije VISEGA STANJA SVIJESTI... VISE MUDROSTI... a mudrost nije papagajsko ponavljanje bilo cega bez licnoga rada i prakse i spoznaje... Onome sto ga napomenih da je zelio biti castan i posten covijek - javio se glas... i on odmah tvrdi kako mu se licno BOG OBRATIO... tako sta se tvrdi jedino iz NEZNANJA... JER TADA NAM JE SVE MOGUCE BOG... jer o njemu nista nenamo... kao sto napomenuh... nije shvatio taj gllas kako i treba... proucavaj i uci bibliju... a ne nauci ju na pamet...pa zbog takve ubjedenosti zaludenosti iz neznanja ubijedi se da je licno sa bogom ragovarao...a mozda mu je bila obicna pokojna BABA... ili njegov DUHOVNI VODIC... Duhovni vodic je naoredna dusa nekoga pokojnika od prije koja je odabrala da vodi nekou dusu od nas kako bi nas vodlia putem uzasca u - ucenja u duhivnosti... znaci svijesno nije otisla u razvijenije duh. svijetove - nego se muci sa nama da nas na put svijetla izvede... pa ako svi to odn\bacujemo... odbacujemo i samoga boga i sva ucenje bozanska... jer daba sti je uz nas... kada ga ne prihvacamo... protiv nase misli, pa stoga volje nase i znanja ne moze niko nista da ucini. A on ne mize napred i ne moze da se vrati u svoj nivo sve dok mi ne uspijemo. Svi dakle sto uce druge kako samo bog postoji i da se samo njega ceka - da se ovako nama medusobno ne smije nista vijerovati... znaci pogresno pricaju i uce druge, pa cak ne shvacaju da su oni ti smrtni ... pa kako onda njima da se vijeruje... a lijepo pise.. sve dok se medusobno ne zavolimo nemozemo ni da Oca Nebeskoga Volimo...znaci.. svako ima svoj prilazni put kroz licnu istinu ALI SA KOJIM TREBA DOCI NA TAJ JEDINSTVENI PUT I ISTINE GDJE NAM SVIMA ***ISKUSTVA I MISLI *** POSTAJU ISTE I IDENTICNE... u tome jedinstvenome znanju... gdje tada nema tvojih misli i mojih... i kojekakvih tumacenje po licnoj volji... tada je istina jedna i ucenje je jedno. Tumaci svako jednako istu stvar... jer se gubi licno nesvijesno i raznovrsno koje se treba spoznati i odbaciti TE OSTAJE ONO BOZANSKO SVIJETØOSNO I DUHOVNO... JER SVAKA SVIJETØØOST JE NIVO TADA DUHOVNE INTELIGENCIJESVETOGA DUHA... a ne ovozemaljskog nesvijesnoga ega.... koji nismo mi...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:27 pm

Istina-Pero Hunjet Zasto sam zamolio Dragan Rangelov-va... za dozvolu da pisem o njegovom islustvu... koje je jedno pod najvecih u njegovom zivot- ali neshvaceno... zato sto je kompletno - ali sam i ja bio upetljan u to iskustvo njegovo. U to vreme smo se druzili dosta privatno... a drugi je razlog sto ga skoro svi vec poznamo ovdje... on je dobar... kao curica je, kao deckic - zenstven je - muskarcina je - njezan je - borac je... BUNTOVNIK JE...I ZELI NESTO DA DOPRINESE I SEBI A I DRUGIMA... SVE ON IMA... alo je prazan... osijeca da nema nista... KAKO ONDA DA NEKOME NESTO DA.... ljuba .. rekosmo da je to visa energija bozanskoga tipa... nema je... da nam novac dijeli nema ga... zaboravio je na iskustva na svome zivotnom putu i ide dalje da se bori... sada vidite da i on i citav svijet zeli da se bori... sva ljubav prelazi u borbu nebozanskoga karaktera... jer kako da on pobijedi predsjednika policije iloi gradonacelnika ili komandanta vojske... ili sve lijecnike sto vode vakcinaciju... NJEVOM SISTEMOM ... TO JE NEMOGUCE... JER JE TO NJEV SISTEM...a sve se desava sve ubrzanije... UPRAVO KAKO BI TO I SHVATILI... jer vakcina je spasila milione zivota...da li je jasno Dragan Rangelov - opet ces morati traziti kad tad vakcinu neku ako se razbolis... sta onda... moras kod onih koje si nappoadao... sta onda...Gripa ili prehlada Dragan Rangelov je bozansko pravilo prirode... kada vatra odstranjuje trulez iz tijela... jednom ili dva puta godisnje... taj gnoj - trulez su informacije SMRTI... koje bi prevladale da se to ne desi... i gle sada...zabranjuju i KAMILICU DA SE KORISTI I UZGAJA... kamilica pomaze vatri u nasem tijelu da se ocistimo informacija SMRTI... jel tako Dragance... A KAKO IZGLOEDA KAMILICA... ima bijele latice oko sebe i u sredini je boja i oblik cega Dragance... mozda SUNCA ILI OCA NEBESKOG... bog je svuda oko nas i u svemu... jel tako???... zato ju zabranjuju... sta znace te boje ...?... objasnio sam ti da je svijetlost izasla iz rijeci bizije jel da da jesam a rijec iz misli bozije... A SVE TI TO I SVI VI ZNATE... rijec je tonska vibracija - muzika... iz koje tek svijetllost nastade... a to znaci da bez prave misli pa onda rijecio nema ni pravoga svijetla... a ako ne spoznajemo svijetlost... KAKO SE MISLI DA SE IMA BOZANSKO ZNANJE... jer bez spoznaje sada nazad - ne mozes da PRICAS KAKO I STA TREBA... JER SE NIJE SVIJETLO U SEBI SPOZNALO A KOJE NOSI VISA ZNANJA ILI ONOGA BOZANSKOGA JA... a to bozansko ja sprecava ovozemaljsko ja koje nije nikakvo znanje a niti je nase... DAKLE TA KAMILICA NOSI TONOVE SVIJETLA ZUTE NARADASTE ZLATNE SUNCEVE BOJE... A TO JE VATRA U NAMA... A BIJEKLA JE BOJA SPÅEKTAR SVIH SEDAM GLAVNIH BOJA...
Kontas li... ?...NE....!?...
Pa ako spoznas u sebi svijetost... a kamilica je od te svijetlosti bozijom namjerom stvorena da nam sluzi... AKO KORISTIS DIREKTNO TU ESENCIJU SVIJETLOSTI...
DA LI TI TREBA KAMILICA TADA... HA..
PA NE TTREBA ... JEL TAKO..
DA LI TI TREBAJU VAKCINE TADA
NETREBAJU Dragan Rangelov
DA LI TREBAS ULAZITI U KONFLIKT SA OVOZEMALJSKIM VODSTVOM...?
PA NE TREBAS...!!!!
I TO JE SADA TO STO SAM TI OBJASNJAVAO... SAMO KROZ SEBE SE MIENJA I SEBE I SVE OKO SEBE... JER TADA SVIJETLIS... NE MORAS NI DA DAJES... TVOJE SVIJETLO ODBIJA TAMU I SVE OD TEBE... ALI I OD ONIH KOJI SU OKO TEBE...
Zakljucak je da sila boga ne moli.. a silom se sa silom ne bori... tu nema ljubavi...

Ja neznam ime covijeka koji POKRENUO FRANCUSKU REVOLUCIJU...ON JE ZACETNIK BIO TE REVOLUCIJE...
ON JE HTIO DA IZVEDE DUHOVNU REVOLUCIJU... i ODMAH JE ***UVIDIO***.. kao dolaze nesvijesni ljudi... borci i ratnici ... KOJI ODBACUJU NJEGOV NACIN... te ONI PREUZIMAJU NA SVOJ NACIN BORBOM BEZ DUHA TU REVOLUCIJU... SHVACAS... TAMA SE UMIJESA TE RAZBIJE DUHIVNU REVOLUCIJU... SVEDE NA SVOIJ NACIN BITKE GDJE NIKO NISTA NE DOBIJA... Taj Covijek je NAPUSTIO ODMAH SVIJE MIJESTO JER NIJE MOGAO DA SPRECI TAJ NACIN BORBE U KRVI PATNJI I UNISTENJU SVEGA LJUDSKOG I MATERIJALNOG... imas i hitppera... koji je imao najvece ljude ikada rodeni na paneti... stajner Bruno... koji su od bijeloga bratstva i svijetlosti bozanske poslati... njih je odbacio i uzeo je sve magicare svijeta i usao u unistenje svijeta... a vi ovdje svi tråate sve u isti kos... a to nije znanje niti dobra sluzba... ovo misli na one koji sve odbacuju i sve im je satansko... zato ih pitah... pa sta je kkod vas bozansko pobogu... sva zla se rade sakrivena iza najvecih bozanskkih vrednosti... samo zlo dijeluje i nista drugo i neznanje a sve pod zavijesom sakriveni iza onoga bozanskoga znanja i vrednosti...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:28 pm

1 t · Liker

Istina-Pero Hunjet Ovo zeløim da iznesem kao Draganovo iskustvo i njega licno... jer nista NIJE SLUCAJNO... slucajnost ne postoji.. sve se to treba spoznati... Dragan dakle ima sve... ali eto ipak kao nema nista... on zeli da nade sebi ljubav... on zeli da GA NEKO ISPUNI LJUBAVI... ON ZELI DA IMA LJUBAV ZENSKU DO KRAJA ZIVOTA... SAM JE... objasnio sam mu... da ovo sti ja pisem... rade par zena i jedan odrastaio muskarac i nekoliko studenata... oni su svi u mukama... jer rade totalno ilegalno... ne smiju roditelji da znajju da su, zamisli na putu isusa - da ga spoznaju... ne smije supruh\g da zna... ne smije supruga da zna... a niti sva okilna njeva... JER POBOGU, ONI SU LUDI, ONI NISU NORMALNI... Pa rekoh raganu... psto obozavas isusa i oca nebeskoga sda ... poslije nasega druzenja... sta ako zato i jesi sam... KAKO BAS IMAO TU SLOBODU ZLATNU... DA NESMETANO RADIS NA SEBI... JE NE MOZE TEBE BAS NIKO DA ISPUNI LJUBAVI... TO MORAS SAM... MORAS BOZANSKI DA NAUCIS DA VOLIS SEBE... bozanski po puti i istini isusovoj... ispunjavajuci sebe njevim znanima...zapamti Dragane, kazem mu... covjek je sretan i zadovoljan jedino KADA JE SAMN SA SOBOM ZADOVOLJAN... u tome radu ako je i kada je vreme... doci ce i ona polovica ako je potrebno...jer tvoja je zelja da sluzis ljudima u istini... MORAS JU SAM PRVO SPOZNATI... NI JEDNA ZENA TI TO ZNANJE NECE MOCI DATI...
Ali dragan je nasao ljubav svoga zivota preko neta... u drugom gradu i u drugoij drzavi.. i LJUBAV RADI SVOJE... dragan sve reskira i ide u zagrljaj ljubavi...ALI... u to vreme on ima snove ilio viszije... i majka njegoova ih ima... kkada smo sve to razjasnili... ja mu rekoh... Bato.. de se ti pripremi za dobar SEKS... od te ljubavi nista nema... TO TE SE NAVODI DA ODES U TAJ GRAD...***JER TAMO SU RAJSKA VRATA***... NA TIM - U TIM VRATIMA JE SADA Sv. PETRA ... ONAJ KLJUC IZ RAJA... VISE NIJE KKOD NJEGA... sada se dragane desava to ili ta poslijednja bozija milost... kljuc je ovdje i mozes sada da SPOZNAS RAJ OVDJE I SADA... A DA NE ODES U FIZICKU SMRT...a to je neshvatljivo velika stvar... Dragan nece ni da cije za taj seks... ON JE DRAGANU NEBITAN... DRAGAN HOCE LJUBAV BOZANSKU PREKO ZENE... jer on je u stanju da ju da... DRAGAN ZNA DA VOLI...I ta zenska osoba obozava i voli Dragana.... ali kao ***ZADOVOLJSTVO***ISKUSTVO*** UZITAK**** jer osijetio da je dragan poseban... sve ce dati samo da budu pa makar i na kratko skupa...

Zasto ovo pisem...

PA DA VIDITE KAKO SVE SVEMU SLUZI... KAKO TU UOPSTE NEMA ZLA NITI PREVARE... DRAGANOVA LJUBAV PREMA TRAJNOJ LJUBAVI, KOJU ON ZELI ZA SEBE I NJU... njega odvodi na taj put... on zeli da dokaze svoju moc znanja ljubavi casti i postenja...

Medutim... on je dobio drugacije poruke istine u svemu tome... ako su svi veliki duhovni ljudi imala slicana videnja i njih se drzala... onda valda treba i mi da to radimo...

Draganu je OBASNJENO... da je sve razlog navodenja i dogadaja DA GA SE NAVODI DA ODE NA RAJSKA VRATA... DA KUPI PRVU KNJIGU IOZDRAVLJENJA... pazite naslov... DA KUPI CD... OD ISKRE DO PLAMENA... jer se radi o krstenju VATROM... SADA VIDITE ***razlog*** ZASTO SAM POSTAVIO ONAJ TEKST PRIJE OVOGA PISANJA O SVETOJ VATRI U NASEM VREMENU...

Vise puta sam I ZAMOLIO I UPOZORAVAO DRAGANA... da bez obzira ne sva dogadanja... hoce li ta zenska osoba ici sa njim na rajska vrata ili NE... neka on nikako ne PROPUSTI, DA ODE... jer je sve razlog svog desavanja da ga se nbavede GDJE I KAKO DA NADE ONO STO U STVARI I TRAZI...

Dragan nije otisao na Vrata Raja... iako je bio totalno u financijskoj krizi i posao je reskirao i sve... i OTISAO JE NA MIJESTO GDJE JE TREBAO OTICI... SVE JE TO URADIO JEDINO IZ LJUBAVI... jer na takav pput moze samo ljubav da povede... i eto DRAGAN NE ODE NA RAJSKA VRATA...

Vratio se kuci sa jois JEDNIM PORAZNIM ISKUSTVOM... sa iskustvom jos jednom potvrdom da ovaj svijet nije za njega normalan...

Sve ovo Nas Dragan zaboravlja... te sada svu ljubav baca na RATNICKE POHODE OVOGA SVIJETA... ide i zrtvuje se i dalje se protiv vjetrenjace bori... jer eto on hoce i zeli da pomogne - da ispravi ovaj svijet na neki nacin... da ispuni sebe... ALI TO NIJE NACIN NEBA... nacin svijetla i ljubavi... to nije nacin iz sebe... psto se nije svijetlom napunio... NIJE ONU ISKRU U PLAMEN RAZVIO... sta dakle ima da da...

Pozdravljam sve Vas... POSBNO Dragan Rangelov-a...

Ak je ovdje ista nekorektno napisano... DRAGANE RECI I BRISEM SVE...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:28 pm

Istina-Pero Hunjet Ovdje vam postavljam po drugi puta Tekst Drage Plecka... ko zna ili nezna... Drago Plecko je jedan od NAJUPUCENIJIH LJUDI UOPSTE... i o duhvnosti i o prirodnim nacinima iscjeljivanja - izlijecenja... normalan tragalac ni u snu ne bi trebao ovakve ljude da odbacuje... jer je to veliko znanje...

BOŽANSKA MOĆ KOJA ĆE SPASITI SVIJET

Drago Plecko...
Imao sam sreću i čast sjediti uz stopala nekih od najvećih duhovnih giganata 20. stoljeća. U dugim i hladnim noćima prenijeli su mi mnoga znanja koja je nemoguće dohvatiti čitanjem knjiga, čak i svetih spisa jer se sve ono najtajnije prenosi šaptom, usmeno, uvijek samo na osobe od najvećeg povjerenja. Kada sam jednom napuštao Indiju pitao sam velikog Shivabalayogija da li smijem prenositi sve ono što sam od njega naučio drugim ljudima i u kojim okolnostima. Kad primjetiš da mržnja vlada ljudima, znanje nestaje, ljudi umiru u mukama i strah vlada Svijetom, tek je onda trenutak da podučiš ovaj svijet pet tajnih tehnika koje su moćnije od bilo čega što propovijedaju mistici svijeta i religije, rekao je. Proći će puno vremena dok ljudi shvate cjelokupnost i važnost tog učenja koje su nam Drevni ostavili da se imamo za što uhvatiti kada nastupi Tamno razdoblje. Ovdje iznosim ono najvažnije što se odnosi na Učenja Drevnih. Detalje mogu saznati samo oni koji su dosegli dovoljnu razinu duhovnosti.
Sredina jezika je sjedište neobične sposobnosti koja se naziva vidana ili božanski dodir. To je složen koncept, može značiti i božansko znanje, spoznavanje udaljenih predmeta i situacija. Neki opisuju to kao bivanje blizu nečeg u suptilnom tijelu, a ima i drugih uglavnom subjektivnih opisa stanja u koja se doIazi pokretanjem tog dijela ljudske fiziologije. Samo ime Veda koje je povezano s pojmom vedana ima korijen u riječi vid a to se može prevesti kao znati. Postoji izreka Vidana thu anena ithi vedah što u prijevodu znači Ono što otkriva i pročišćava znanje jest Veda. Koncentraciju na sredinu jezika kao duhovnu tehniku za postizanje prosvjetljenja preporuča i Vigyan Bhairav Tantra. Pojedinci spominju pojam totalnog znanja, a jedan je sadhu tvrdio da "kada sjedi pažnje sabrane na tu točku njegova je svijest istovremeno rasprostranjena u svakom dijelu prostorije u kojoj sjedi". Jogi je ovdje naglasio da se u jednom dijelu puta moramo osloniti na ono što zovu viveka, diskriminacija, razlikovanje i proći kroz kontroverze koje nam nude naši vlastiti doživljaji.
Posljednje dvije vježbe u ovom sveobuhvatnom setu su vezane uz spiritualne spoznaje. Sažimanjem pažnje na korijen jezika stječe se moć slušanja božanskih zvukova koja se naziva sravana. To je ono što znate kao "Glazbu sfera", neopisive, opojne zvukove koji izvlače svijest iz tijela i pokazuju joj više svjetove, kamo će duša krenuti kada završi svoje zemaljsko putovanje. Kinezi su upravo tu točku na korijenu jezika smatrali vrlo važnom, izlaznom lokacijom akupunkturnog kanala guvernera. Taj kanal može izravno i neizravno upravljati nizom funkcija i danas ne možemo ni zamisliti kakvu će ulogu igrati u budućnosti ljudi. Uz božanske zvukove ide i spektar božanskih boja neizrecive ljepote i sjaja. Da bi se to pokrenulo, treba se koncentrirati na nepce i ta se sposobnost zove adarsha. Put ovih pet vježbi je superioran drugima jer uporno držanje pažnje na objektima koji su majušni fragmenti našeg tjelesnog ustroja polučuje vrlo snažnu ugodu, sve do nivoa euforije, pa je vježbati lako i napredak nije ometan otporima koji se javljaju kada u praksi treba prolaziti kroz depresije, tjeskobe, bolna stanja i druge prepreke. Ovo nije joga napora već prirodni proces evoluiranja koje naše tijelo nagrađuje ugodom, ponekad čak ozdravljenjem. SHIVABALAYOGI JE SMATRAO DA ĆE AKTIVIRANJE TIH SKRIVENIH MOĆI DONIJETI I RJEŠENJE ZA MNOGE NAJTEŽE BOLESTI. OVO JE ZNANJE SVIH ZNANJA O LJUDSKOM BIĆU.
Zanimljivo je da je jezik mišić u tijelu kojeg je najteže opustiti i to se računa da može samo jedan na svakih 10,000 ljudi. I organ za kojeg bismo najmanje očekivali da je put u unutarnje svjetove i možda jednog dana ključan za čovječju evoluciju.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:29 pm

Istina-Pero Hunjet Karlo Katavic
Što više čitam Dragine "zgode i nezgode"to mi je više žao što ću napustiti ovaj svijet nesvjestan,nesretan i željan znanja...još,još,još.

Žana Bajić Zahvaljujem postovani Drago na ovako lijepom tekstu i znanju...covjek kada cita ovakve stvari moze osjetiti da mu se aura siri i postaje tako opusten i svjestan istine...

Mira Krancevic Drago..veliko hvala na ovakovim predivnim i poucnim tekstovima..doista si velik covjek..

Gorki Sabo odlican post........refleksna misao citajuci tekst pojavila mi se kroz molitvu oprost grijeha.......samo reci rijec i ozdravit ce dusa moja...........svaka upucena rijec ocrtava i nas same u kakvom smo duhu prema nama samima i kroz nacin na koji smo je uputili nekome mogu trajnije ostati u njihovim mislima i ocrtavati njihov stav prema nama........nije zalud reci da rijec ubija, ali i otvara vrata........opet stvar odabira Uttrykksikonet smile

Istina-Pero Hunjet Hvala Drago na dijeljenju Iskustava i Znanja... Ireka kaze=mudrost... neka ne prica onaj koji nezna - jer siri laz i zlo... neka ne prica - jer to je GRIJEH... ALI ISTO TAKO KAZE... I veci je greh onoga ko ZNA a ne PRICA... a to je jako tesko - reci sta se zna... jer niko ni ne pita... a ispada se cudak ili budala ako se prica a niko ne pita... cak ne smijes ni da nadogradujes ako si u stanju necije znanje... jer niko pametnijeg ne zeli skoro priznati...Daba i sto Isusa ako nema ko da ga slusa i prati...

Po ovome sto si iznio... je dokaz da spoznavanje svijetlosnih vrednisti i razvijanjem svijetlosnih centara u nama dolazi i do vecega Intelekta - ali DUHIVNOG... a za to je potreno licna volja rad i trud a i UCITELJ... avecina danas tvrdi da nikome ucitelj nije ni potreban...ne shvaca se da se skoro nista i nezna o duhivnom znanju... ilio se znaju neke pojedinosti koje se nije u stanju spajati sa drugim pojedinostima... tako da po ovome tvome znanju i tumacenju... kada bi ljudi dolsli dotle... dosli bi i do spoznaje druge cakre iu istoj visni korijena jezika ali na supronoj strani vrata, jezika... koji na postizanje svijetlosnog tog razvitka. ta cakra pocinje da kontrolise i ishranu... PREHRANU... te spoznajo toga i znanjem, svijesnim pracenjem - dopustanjem dijelovanja svega toga se regilise i ishrana procentualno razvitkom svijetla u sebi kao hrane ili onoga bozanskoga ili nebeskoga kruha pored ovoga zemaljskoga... tako da je tada rijesna i dijeta i vrsta prehrane.... i to na najbolji nacin koji nije nasilan i nepotreban i slicno.
Pozdravljam...
43 min · Liker

Istina-Pero Hunjet A ovo Vam je sa Rajskih Vrata ... mislim o njemu se pise...

Message de Monique Mathieu paru au lien : http://ducielalaterre.org/…/des__tres_hors_du_commun_deQ.php...Vis mer

Du Ciel à la Terre
DUCIELALATERRE.ORG

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 04, 2015 6:57 pm

I sada kao i uvijek JOS MJEDNO ISKUSTVO NA SVA OVA UCENJA...

Ovo je Drago Plecko Licno iskustvo jedne osobe koje upravo dobih... a upravo na taj nacin ucenja i rada kako i TVRDIS...

Lijepi pozdrav na x mir al svako malo potrebu da se rastegnem istegnem na xx mir pa bol jaka bol na cijelom podrucju prepona maternice kukova kriza kao da se sve rastvara uh kao trudovi sve do ispod rebara a kako bol u krizima tako kao mjehurici i vrucina uz kicmu i jaka toplina u rukama i nogama uh jos mi trne al ne boli jako predio kukova i kicme pozdrav  

A po Isusovom... za njim moze samo onaj ko je u stanju za njim da nosi svoj licni kriz...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 3:48 pm

Stevan Vračar har delt Vaska Divanisova sitt bilde.

Vaska Divanisova sitt bilde.

VOLI - LJUBI

Tajna
covijecijeg
bice
nije u
tome da
zivi
nego
zasto
zivi

Stevan Vračar Amin


Istina-Pero Hunjet Odlicno... zasto zivimo i razlog postojanja nasega.... to se moze saznati samo kroz svakodnevnu promjenu u ucenju=znanju... kako bi nase znanje i ponasanja bila=ljubav=voljenje... samo kroz to moze spoznati pravi razlog postojanja ili zasto u stvari zivi... DA UCI SVAKODNNEVNO KROZ LJUVA I MIR ALI I NERED, KAKO BI SPOZNAO RAZLOG ZIVOTA,,,, TO JESTE SEBE SAMOGA..


Zadnja promjena: Admin; ned lip 14, 2015 4:00 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 3:52 pm

Nesvijesno sluzenje... bez znanja je ego sluzenje... ucenje

TREĆI IZBOR i zove se 'služenje sebi' (SS). To je suprotno i uravnotežuje polaritet služenja drugima - SD.
SS izbor je za one koji traže zadovoljstva, moć i napredak nauštrb drugih. Imate li osećaj da ste najvažniji u svojoj stvarnosti i da je, po vama, u redu uvek staviti sebe ispred drugih tada je ovo vaša polarnost i videćete da već živite tu stvarnost.

Najverovatnije ćete biti ili u položaju služenja onima koji vladaju drugima na neki legalni, legitiman način, poput vođe korporacije ili vlade, ili ćete naći vlastiti put vladanja nad drugima na ilegalan način poput kriminala ili pak kao žrtva/mučitelj u psiho-drami. Ujedno ćete težiti onima koje doživljavate kao snažne te ćete im služiti, ali u svrhu sredstva za ličnu korist.

Kako tranzicija bude napredovala, tako ćete se naći u stvarnosti sve više okruženi bićima koja, poput vas, služe samima sebi. I tokom vremena srešćete takođe i članove drugih kosmičkih civilizacija koji služe samima sebi. Ne ustručavam se reći da je SS težak put i snažno saosećam sa onima koji putuju tim putem. Put ega ispred srca put je osamljenika. I nikada ne postoji neko mesto na koje možete pasti. Nikome se ne može verovati i svako manipuliše da bi postigao vlastiti interes.
To je pitanje 'pojesti ili biti pojeden'. No mnogi napreduju i u takvim okolnostima. Oni su vešti igrači moći i dospevaju na vrh svake gomile u kojoj se nalaze. Vole moć i slavu podanika koji će sprovesti svaki njihov zahtev. Više su nego voljni igrati ulogu okrutnog i beskrupuloznog gospodara koji drži red. U tako okrutnoj stvarnosti postoje brojne kompenzacije za život. Tu ego sigurno vlada u svojoj potrazi za samozadovoljenjem.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 3:53 pm

Jedno od obeležja prave SS civilizacije jeste gramzivo korišćenje i (zlo)upotreba planetarnih resursa. Drugo je razuzdana ekspanzija. Spojite li ovo dvoje postaje očito da će takva civilizacija biti u permanentnoj potrazi za kolonizacijom drugih planeta. Kada nađu te druge civilizacije nastojaće da dominiraju nad njima i da uzmu sve što im treba: resurse, robove...šta god zažele.

'Služenje drugima' civilizacije se udružuju i brane svoje od stalnih upada SS civilizacija. Tako traje beskonačan rat na nebu između ta dva suprotstavljena polariteta bića. Ponekad rat dosegne granicu u kojoj nema pobednika već su granice trajno utvrđene. To je stoga što su SD civilizacije prirodno harmonične i voljne bez zadrške da se međusobno pomažu. Uskočiće jedni drugima u odbranu, to je nešto što se samo po sebi podrazumeva. Lako formiraju pangalaksijske saveze koji imaju pristupe ogromnom broju resursa za odličnu odbranu.

SS civilizacije, naprotiv, teško sklapaju saveze. Ako i uspeju, njihova sloga je slaba i traje samo dok služi prolaznom, uskom interesu potpisnika. Začas strane zabiju nož u leđa jedne drugima i savezi propadaju. SS civilizacije rastu samo zahvaljujući osvajanju. Carstva obuhvate brojne planete a onda, radi unutrašnjih i međusobnih borbi oko moći, nastaju rascepi i urušavanja. Ove civilizacije uvek nastoje da steknu prednost nad drugima, tako da je rat prirodni izraz njihovog načina postojanja.

To su ograničenja SS i SD dvojnosti između kojih možda sada birate.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 3:53 pm

DRUGI IZBOR je ono što se popularno zove 'služba drugima' (SD). To je izbor za one koji su orijentisani na ljubav-svetlost. Smatrate li da je dobro i ispravno za vas staviti druge ispred sebe te pružiti ljubav i služiti da bi svet postao bolje mesto, tada je to za vas. Ako ste to čvrsto odlučili, tada već živite te ideale. SD je za vas.

Kako se događa ova tranzicija, sve više ćete se videti u kretanju prema stvarnosti u kojoj ste sve više okruženi sa bićima vašeg polariteta, odnosno krajnosti, i u nekoj tački čak ćete susresti i međudelovati sa svemirskom porodicom istog polariteta. Možda ćete sa njima čak i otići na planetu koja za vas predstavlja više 'dom' od same Zemlje.

Planetarne civilizacije koje su ovako polarizovane većinom su vrlo miroljubiva, ugodna i gostoljubiva mesta za boravak. To su mesta skladne koegzistencije za neke, no, pomalo dosadna za druge. Kažem dosadna jer su stvari obično predvidive, budući da su sukobi bilo koje vrste retki i niko sebe ne stavlja ispred drugih. No, POSTOJI mogućnost za uzbuđenje za SD orijentisane pojedince. Jer ova društva su večno u sukobu s članovima drugog polariteta, što je:

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 3:53 pm

PRVI JE IZBOR da odlučno nastavite NE odabirati. Vaše je pravo odbiti izbor i nećete biti naterani. Ovaj je izbor za duše koje nisu (u)videle dovoljno opcija i rezultiraće njihovim povratkom u 3D-ciklus - ponovo na sledeću rundu. To nije korak napred već tek mogućnost ponavljanja razreda. Gde će takvo biće završiti zavisi o njegovom višem sebstvu. No, vrlo je verovatan povratak na planetu Zemlju u njegovom narednom ciklusu, ukoliko je to za njega poželjno.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 3:54 pm

ALI POSTOJI I ČETVRTI IZBOR: to je izbor preskočiti carstvo dualnosti u celosti i uzdići svoju svest iznad sitnih svađa. Taj je izbor svest jedinstva.

Sve SS i SD civilizacije doći će do razdoblja u kome ste vi sada. Imaće mogućnost da zamene polaritet, što je retkost, ili da naprave zaokret i shvate da je POLARNOST SAMO ILUZIJA. U stvarnosti, postoji samo Jednota. "Jastvo" je uistinu samo jedan sa Svima. "Drugi" i "sebstvo" su privremena, iluzorna konstrukcija koju smo stekli preko vela neznanja.

Izdvojenost, kako se razotkriva, jeste samo stvar izbora. Sasvim je moguće zadržati osobenost i istovremeno se osloboditi izdvojenosti.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 3:54 pm

Ovo sam ti sada NAMJERNO OVAKO POSLAGAO...
Ovdje je glavna rijec ***SLOBODAN IZBOR***
Kojom se svi sluze sa ***NEZNANJEM***
Odakle pravo nekome da tvrdi da se SMIJE SAMO JEDNA KNJIGA CITATI... A KOJA SE NE ***SPOZNAJE***
Sada dolazi rijeci ... NESVIJESNOST koristi LUKAVSTVO ... OBMANU... sluze necemu a neznaju cemu... jer nemajuu znanje... ZABRANJUJU I DRUGIMA UCENJE.... i to smatraju svtim=svetinjom... TE DA PRAVILNO PROPAGIRAJU A NEZNAJU STA....!?
A to znaci da NISU SVIJESNI IZBORA... a nesvijestan je samo onaj koi ne uci - nema znanje... nezna kome i zasto sluzi... nezna i nema svijest u kojoj je grupi...

E SADA...!!!!?

OVDJE SU BITNI ONI... koji osijete u srcu...kao ti ...KOJI ZELE ISPRAVNO DA SLUZE... njima se pojavljuje pomoc i uvidi u njevo iskreno sluzenje... TAKVI TEMELJNO ISTRAUJU I UCE IMOLE ZA ISTINU... takvi ju i dobijaju... i uoadaju u kolaps kada spoznaju kako je sve jednostavno... ali jadno i bijedno - lukavo i sa i SILOM KOJA BOGA NE MOLI.. I LUKAVSTVOM... SA KOJIMA ONEMOGUCAVA TU SVETU... ***SLOBODNU VOLJU**** JER JU ONEMOGUCAVAJU.... Takvi moraju da sebe oslobode kroz put istine - znanja od ***STRAHA****... i nelagode zbog raznih obmana... jer na primjer obmana i lukavstvo lazno izvodi na primjer propast svijeta na kraju 2012. godine... koja je u stvari galakticka ppromjena vremena i puta galaktickih u vise stanje i zivota pa i ucenja u kretanju svega koja je bas kontra ... ne kraj svijeta... nego kraj NEZNANJA... to jeste bolji zivot.... ali kroz shvacanje i znanje tih promjena na bolje... TO JESTE KRAJ JEDNOGA PERIODA = RIBE .. dolazak naprednijeg vremena koji je kraj proslog vremana= proslosti... Pa ako se ne spozna proslost... kao sto i nije spoznata ... TADA NAM JE PROSLOST SADASNJOST... I TAKVU I BUDUCNOST GRADIMO... DAKLE NEMAMO JE... LOSA JE KAO I PROSLOST... ako se tako nastavi... mi zaostajemo za bozanskim ili galaktickim kretanjem ucenja i razvitka ... galaksija nece stati zbog nas... sve ide napred a mi zaostajemo i vracamo se na pocetak... i sve jovo ponovo...To je u redu za one kkojima je to i tako potrebno... ALI NIJE U REDU ZA ONE KOJI SU U STANJU DA NASTEVE PUTEM ISTINE... Tako da svi koji sluze na zaborav i neznanje ... koji to propagiraju i sakrivaju znanje...

NE DOPUSTAJU SPOSOBNIMA TU ***SLOBODNU VOLJU - IZBOR*** A TO JE GREH... NIJE SLUZENJE ISUSU I OCU NEBESKOM... JER JE LAZNO I NASILNO...

Najveci uspije LAZI ili Tame je kada onesposobe one kkoji treba da se bude i sluze drugima da spoznaju Istinu i Put koji vodi ka slobodnom izboru... na nasoj planeti ga nema...

SVE JE DAKLE ***ISTINA****

PITANJE JE - KOME KAKVA ISTINA ODGOVARA... a to se nemoze spoznati niti saznati ako se lukavstvo i laz POKRIVA, IZA ISTINE SAKRIVA... laz drugacije ne moze ni opstati.... A ISTINA OPSTAJE KADA SE SPOZNAJU LAZI I LUKAVSTVA.... zato sve i postoji.... kako bi se istina i svijetost i ljubav kroz znanje spoznavalo sve skupa... nista nije lose u normalnim kolicinama i na krace, sto krace vreme... DAKLE SVE SE SPOZNATO MORA... DRUGE NEMA... JER SAMO SE TAKO GRADI I LICNA I KOLEKTIVNA SVIJEST... a to se ne moze spoznati, ako se na sve nacine propagira samo zabrana i jednoumlje u ucenjima...

Znaci... nije lose nista biti po volji ako si svijestan... lose ja kada se svijesni OBMANU I NE DIZVOLI IM SE SIRENJE SVIJESTI... nasa je krivnja samo u tome sto najmanje vijerujemo sebi... tako nemamo licne namjere i razmisljanja - drugi nas vode... a to nije gradenje licne svijesti

Jer bogoviu nama porucujuovako...
vio vijerujete nama i obozavate Nas... mi vijerujemo Vama...
Pocnite vec jednom da vijerujete sebi i obozavate istinski sebe.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 4:08 pm

'Služenje drugima' civilizacije se udružuju i brane svoje od stalnih upada SS civilizacija. Tako traje beskonačan rat na nebu između ta dva suprotstavljena polariteta bića. Ponekad rat dosegne granicu u kojoj nema pobednika već su granice trajno utvrđene. To je stoga što su SD civilizacije prirodno harmonične i voljne bez zadrške da se međusobno pomažu. Uskočiće jedni drugima u odbranu, to je nešto što se samo po sebi podrazumeva. Lako formiraju pangalaksijske saveze koji imaju pristupe ogromnom broju resursa za odličnu odbranu.

SS civilizacije, naprotiv, teško sklapaju saveze. Ako i uspeju, njihova sloga je slaba i traje samo dok služi prolaznom, uskom interesu potpisnika. Začas strane zabiju nož u leđa jedne drugima i savezi propadaju. SS civilizacije rastu samo zahvaljujući osvajanju. Carstva obuhvate brojne planete a onda, radi unutrašnjih i međusobnih borbi oko moći, nastaju rascepi i urušavanja. Ove civilizacije uvek nastoje da steknu prednost nad drugima, tako da je rat prirodni izraz njihovog načina postojanja.

To su ograničenja SS i SD dvojnosti između kojih možda sada birate.

sloboda

ALI POSTOJI I ČETVRTI IZBOR: to je izbor preskočiti carstvo dualnosti u celosti i uzdići svoju svest iznad sitnih svađa.  Taj je izbor svest jedinstva.

Sve SS i SD civilizacije doći će do razdoblja u kome ste vi sada. Imaće mogućnost da zamene polaritet, što je retkost, ili da naprave zaokret i shvate da je POLARNOST SAMO ILUZIJA. U stvarnosti, postoji samo Jednota. "Jastvo" je uistinu samo jedan sa Svima. "Drugi" i "sebstvo" su privremena, iluzorna konstrukcija koju smo stekli preko vela neznanja.

Izdvojenost, kako se razotkriva, jeste samo stvar izbora. Sasvim je moguće zadržati osobenost i istovremeno se osloboditi izdvojenosti.

Postane li ovo vaš izbor, za tu će civilizaciju procvetati posve novi način egzistiranja. Stvarnost koja je utemeljena na svakom deliću... svaka pojedina duša jednostavno izražavajući sebe kako mora, gde svako biće daje svoj najveći doprinos i u zamenu od onih oko sebe prima sve što mu je potrebno.

Doći do OVOG nivoa svesti neverovatno je oslobađajuće i ohrabrujuće. To znači da nema nikakve dalje potrebe za sukobom. I da zasigurno ne nedostaje raznolikosti koja bi bila uzrok dosadi. Onima u svesti jedinstva događa se samo da spoznaju sebe kao Jednog s Beskonačnim Izvorom Svega.

Značenje ovoga jedva je moguće objasniti. To znači da ste direktno povezani s beskonačnom energijom, beskonačnim stvaralaštvom i beskonačnim potencijalom. Možete usmeriti svoju pažnju bilo gde. U treptaju oka možete se naći na bilo kom drugom mestu koje zamislite. Stvarate vlastitom voljom.

U stvari, sve stvarnosti i čitav svemir izraz su zaigranih misli takvih bića. Zapravo, univerzum u kojem ste sada nije ni više ni manje nego fascinantna konverzacija između takvih bića. I vi sami, bez obzira ko ste, predstavljate jednu od mnogih simultanih ekspresija jednog od tih bića!


http://novasvest.com/vesti?id=245&cat=1419247032&v=adamu-sa-plejada-o-razotkrivanju

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 4:34 pm

O mladosti i starosti
Rast života je u procesu promjena u tijelu u promjenama atoma i molekula na stanicama i organima. To je životni proces u kojem se najprije ide u izgradnju i u investiranje duše u život, života u tijelo da bi se potom proces okrenuo od tijela prema životu i duši. To je taj neminovni proces entropije u kojem se atomi oslobađaju energije, a molekule se neminovno mijenjaju. U procesu oslobađanja energije nema više vitalnosti obnavljanja. Dok je obnavljanja nema oslobađanja energije. Starenje tijela nije samo fiziološki proces kako ga biolozi i genetičari poimaju. Starenje tijela je rast života i iz života duše. Kad starenja ne bi bilo, ne bi bilo niti rasta života i duše. Kada bi se uspjelo zaustaviti starenje bilo bi to direktno ubojstvo života i duše. Za um bi bio najveći mogući uspjeh kada bi bilo moguće zaustaviti starenje. U tom primjeru rasla bi osoba-sebe-mene, ali bi mnogo brže umirali život i duša.
Što bi se dogodilo kada bi se moglo zaustaviti biljke da su stalno zelene, da stalno rastu i da su stalno rascvjetane? Kada bi im dodavali razne kemije za zaustavljanje procesa sazrijevanja, bi li u konačnici nosili više ili manje ukupnog ploda? Odgovor zna svaki seljak.
dr Anton Krajcar

O mladosti i starosti - uskrsnuce i zivot dugovjecnosti po volji... kroz duh sveti...
Istina - Pero Hunjet

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin ned lip 14, 2015 4:35 pm

Djura Vukelic

Књига,,Исповест палог анђела''
Дал је неко прочитао ову књигу, не знам дал је била већ тема на религији !!!
Evo uvoda:
“Kod ljudi postoji samo malo neprijateljstvo protiv Sotone i nje-
govih dela zato što vlada veliko neznanje u pogledu njegove moći
i zlobe, kao i u pogledu univerzalnosti njegove borbe protiv Boga
i Njegove crkve. U ovome su mnogi zavedeni.
Oni ne znaju da je njihov neprijatelj moćni vojskovođa koji gospo-
dari nad umom zlih anđela i da sa svojim dobro promišljenim
planovima i veštim spletkama vodi rat protiv Boga da bi sprečio
spašavanje duša.
Među tobožnjim religioznim ljudima, pa čak i među samim
sveštenicima, malo se spominje Sotona, osim možda uzgredno.
Oni ne vide znakove njegove stalne aktivnosti i njegovog uspeha;
zanemaruju mnoge opomene o njegovom lukavstvu, i izgleda da
se i ne osvrću na njegovo postojanje.”
Da, mnogi ovo ne znaju... A ne znaju zato što ja nisam hteo da to
znaju. Do sada je moj rad bio obavljan u potpunoj tajnosti. Razlog
tome je što najbolje delujem onda kada ljudi ni ne znaju za moje pos-
tojanje, za moje namere i za moj način rada. Odlučio sam to da
promenim. Od sada ćeš znati za mene.
Misliš da je ono što činiš i što si do sada činio plod tvog razmišlja-
nja? Nije. Ja tobom manipulišem. Zaveo sam te u gotovo svim područ-
jima tvog života. Ispunjen si predrasudama, imaš pogrešno postav-
ljene životne prioritete, nametnuo sam ti pogrešne životne stavove i
uverenja. Naveo sam te na pogubna zadovoljstva. Postavio sam ti
pogrešne ciljeve. U potpunom si mraku. Moj trijumf je time veći što
sam sve to uspeo učiniti ostavljajući tebe u uverenju kako si pametan
i mudar , kako si slobodan da radiš što želiš, kako imaš mogućnosti uži-
vati u životu, kako si do svega toga došao sopstvenom kreativnošću.
Nije mi više zanimljivo da te držam u neznanju. Shvatio sam da
sam ljudsku vrstu toliko unizio da i nakon što saznaš gotovo sve o
meni, i nakon što shvatiš da je sve ono što činiš zapravo rezultat
onoga što sam ti ja nametnuo, nećeš imati snage promeniti bilo šta.
Ići ću toliko daleko da ćeš, budeš li pažljivo čitao, moći da shvatiš
kako da se izvučeš iz mojih ruku, ali će tvoj uzvišeni ego biti moj
saveznik koji će te i dalje držati u mojoj vlasti.
Jesi li spreman? Jesi li spreman upoznati biće koje je uzrok svega
ružnog i zlog na ovoj Zemlji? Jesi li spreman shvatiti da, bez obzira što
misliš da nemaš nikakve veze sa mnom, zapravo pripadaš meni i služiš
meni? Jesi li spreman na spoznaju da si sam odlučio da ja gospodarim
tvojim životom? Nisi? Niko nije spreman za to. Ali činjenice su takve.
Misliš da nisi pod mojom vlašću zato jer si religiozan? Jer si hriš-
ćanin? Dobar hrišćanin? Misliš da nisi pod mojom vlašću jer nisi reli-
giozan? Jer ne veruješ u Stvoritelja? Jer ne veruješ da JA postojim?
Počni da čitaš i pronađi mnoga životna područja gde sam te zaveo,
gde si, i kada, svojevoljno prešao na moju stranu i pod moju vlast.
Razotkriću ti svu bedu u koju sam te uveo, bedu koju ti zoveš živo-
tom. Shvatićeš da posledice koje sada snosiš nisu posledica nekog
slučaja, već mog pažljivo i istrajno sprovedenog plana nad tobom.
Smešno ti je ovo? Samo nastavi da čitaš, obećavam ti da ću JA biti
taj koji će se na kraju smejati.
I na kraju ove knjige, i na kraju tvog života.
Prvi deo ove knjige će slediti biblijsku hronologiju. Ako nisi proči-
tao Bibliju, prednost na mojoj strani je time veća, a tvoj položaj uto-
liko gori.
Drugi deo knjige je onaj u kojem upravo ti igraš glavnu ulogu. Pod
mojom režijom.
Lucifer

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin uto lip 16, 2015 6:43 pm

Ovo je znanje... ISTINA I PUT... i ono sto sam objasnjavao da je misao prva i najbitnija ... te rijec... a rijec je ton intonacija svega iz koje tek izlazi svijetlost itd...

sve objasnjava bas kako i je.... ali treba moci znanje prihvatiti a ne odbacivati... pogledao sam do price o ***CAKRAMA***... pa u naored pisem kako je cakra izvora nasega zivota Suncana Pleksus Cakra.... sa kojom se ostvaruje LICNIM RADOM I SVIJESTI ... po Isusovom krstenje vatrom... vatrom duhovnom u sebi... svijesnim i licnim radom pojedinca... tu treba prepoznati one koje je Isus najavio i koje treba po DIJELIMA NJEVIM PREPOZNATI... a ne glupo uporan biti da se ne vijeruje smrtnim ljudima ...a svi koji nas UCISE BILI SMRTNI...

https://harwitumhrvatska.wordpress.com/2015/06/14/svrha-duha-na-zemlji/

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 25, 2015 11:41 am

Što je čovek mudriji, postaje svesniji koliko malo zna. Što je čovek gluplji, sve je sigurniji u svoje znanje. Možete prosuđivati glupost uz pomoćte sigurnosti. Glupani su vrlo fanatični ljudi, jer su došli do vrhunskih zaključaka, ne samo za sebe nego i za sve druge ljude. Oni žele da nametnu svoje zaključke svakome, celom svetu. Uz to misle da saosećaju s ljudima. Sokrat je zadnjeg dana svog života rekao: “Znam samo da ništa ne znam.” Tog dana je postao najveći mudrac koga je Zapad ikada imao. Pridružio se velikom društvu budha. Prestao je da bude filozof, postao je probuđen i prosvetljen. Mozak je pun zaključaka, a srce je uvek spremno nešto da upozna. Srce je uvek dete, a razum je uvek starac. Razum nikada nije mlad, a srce nikada nije staro – ovo ne smemo zaboraviti.

Osho

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 25, 2015 11:43 am

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207342049491470&set=a.10204312774401486.1073741828.1292853032&type=1&theater

U prvih sto dana vladavine bilo koje stranke ili koalicije želim da:

1. sve životinje dobiju temeljna zakonska prava, pravo na život, slobodu, tjelesnu cjelovitost i stanište (teritorij).
Sadašnji zakon vidi životinje kao;
a) stvari, b) vlasništvo, c) resurs,
u potpunosti negirajući da se radi o svjesnim i osjećajnim osobama / individuama.
Dakle, svaka životinja treba postati zakonska osoba. Tako su u Indiji jednim pravnim aktom oslobodili sve delfine. Proglasili su ih pravnim osobama.
Ako jedna tvrtka / firma u očima zakona može biti pravna osoba, nema razloga da svjesna i osjećajna životinja poput krave ili svinje ne bude fizička osoba.

2. se vlada u potpunosti razvlasti, da ne donosi odluke u ime svih nas o našem zajedničkom novcu, o našim zajedničkim prirodnim bogatstvima i da ne donosi zakone kojih se svi moramo pridržavati jer je mi za to nismo ni ovlastili.
Nego da prepusti svima nama da preko digitalnih referenduma donosimo odluke i tako spriječimo partikularne interese stranačkih uhljeba i lopovskih bogataša, koji su do sada uvijek dizajnirali zakone samo sebi u korist.
Vrijeme je da narod preuzme odgovornost u svoje ruke i sam odluči kojim smjerom želi ići pa ako i pogriješi u nekoj odluci, može se predomisliti i promijeniti je na idućem referendumu.
Tako ćemo si kao društvo vratiti samopouzdanje i povjerenje, nećemo moći kriviti političare jer njih više neće biti, a sve odluke ćemo donositi sami bez prevarantskih posrednika, što je sjajna prilika za duhovnu katarzu čitavog društva. Donoseći odluke samostalno možemo kao društvo odrasti i postati zreliji.
Ne treba nam "vlada", nego "sluga" - servis koji će provoditi volju svih građana uz zajamčena temeljna prava za sve, ljudske i ne-ljudske životinje. Oko toga nema preglasavanja.

23. 6. 2015., Slavonski Brod
Robert Međugorac

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 25, 2015 11:44 am

Robert Međugorac
U prvih sto dana vladavine bilo koje stranke ili koalicije želim da:

2. se vlada u potpunosti razvlasti, da ne donosi odluke u ime svih nas o našem zajedničkom novcu, o našim zajedničkim prirodnim bogatstvima i da ne donosi zakone kojih se svi moramo pridržavati jer je mi za to nismo ni ovlastili.
Nego da prepusti svima nama da preko digitalnih referenduma donosimo odluke i tako spriječimo partikularne interese stranačkih uhljeba i lopovskih bogataša, koji su do sada uvijek dizajnirali zakone samo sebi u korist.
Vrijeme je da narod preuzme odgovornost u svoje ruke i sam odluči kojim smjerom želi ići pa ako i pogriješi u nekoj odluci, može se predomisliti i promijeniti je na idućem referendumu.

Istina-Pero Hunjet
Sta je bitno u ovakvim Tekatovim koji su veoma poucni... potrebno je da se shvate u PUNIOJ VREDNOSTI ISTINE DOGADANJA:
Na primjer... kakva je ta vkadavina i zasto je takva... kako to treba sada pogledati i spoznati razloge vladavina koja je i kakva i zasti je takva... Da li znate za svijest pojedinca i KOLEKTIVNU SVIJEST NEKOGA KOLEKTIVA - ZAJEDNICE - DRZAVE I SLICNO... e vidite - TA KOLEKTIVNA SVIJESTE ODREDUJE SLEDECU VLADAVINU... a to znaci jedino da je TO SVE NASA SVIJEST,,,, NASA ZASLUGA NASE SVIJESTI I ODABIRA... ako imate nebeskoga Boga... te masone i slicno ... bijelo i crno bratstvo... oni sluze Nebeskome bogu da sve organiziraju PO NASEM PONASANJU - DOSTIGNUCU NASE SVIJESTI... ili po duhoivnom uzrastu... daju i ponavljaju nam onako kako SMO LICNO ZASLUZILI... DA BI NA KONTO TOIGA POBOLJSALI NASU SVIJETS I KOLEKTIVNBU SVIJEST... da bi se razvila kolektivna svijest MOTA SE RAZVIJATI SVIJESNO SVAKI POJEDINAC...
A to znaci jedino UCI U DUHIVNU REVOLUCIJU ... SPOZNAVAJUCI DUHIOVNOSTLICNO U SEBI I MIJENJATI SENBE TE KROZ SEBE SVOJU OKOLINU.... REFERNDUM GRADITI U SEBI... inace samo birajuci vanjsko ponudeno... a MOLITI BOGA ZA POMOC... A NE ZELITIO RADITIO NA SEBI I POMOCI SBVIJESNO SAM SEBI... nama napredka u nikome pogledu... tako se odbacuje visestranacko koje je sve nesvijesno... I KROZ DIZAJNIRANJE DUHIVNOSTI U SEBI KOJE TEK DONOSI SVE TE NEBESKE KVALITETE SAMO LICNIM NAPREDKOM A NE BIRANJEM... da neko drugi sve toi izvede za nas... to je nemoguce...
Nije ili nisu Afrikanci dosli u nasu drzavu i napravili nerede... napravili smo ih sami sebi...BIRALI SMO I IZABRALI TO STO NAM SE DESAVA... A NISMO SPOZNALI STA NAM SE DESAVALO... Tako da svi odbacujemo spoznaje i znanja i ucenbja... svi samo BIRAMO OKRIVLJUJEMO I KRIVCE TRAZIMO... kriv nam je i prosli i sadasnji sistem... pratili smo i uvazavali zapadne ideje... a svoje ODBACIVALI... sada nam je cijeli svijet kriv - prosla i sadasnja vlada... sve je nama krivo... A STA NNAM JE PRAVO... ako se samo to i tako iznosi... sta ce se postici... opet nbeka revolucija koja ce biti okuopana sa krvi... ubite ove ubite one mnogi vicu... drugi vicu... samo ponizni budite i molite... odbacuju sve i sva ucenja... svi su krivi poa i sam bog... a mi nigdje i nista nismo krivi... Svo zlo koje se desava je upravo da svaki pojedinac shvati RAZLOG TOGA ZLA... A NE DA BIRA OPET MANJE ZLO OD VECEGA...takvim nacinom razmisljanja zlo ne doprinosi svrsi zbog koje i postoji....

Spozjaja duhovna i duhovni pravi napredak znaci po MESINOM... TEK OBICNI LJUDI...normalni ljudi... koji bi bili svijesni svojih postupaka... licne odgovornosti...duhovnog razvoja=duhovna revolucija pojedinaca te kolektiva... GDJE TEK TADA NIJE POTREBNA NIKAKVA VKLADAVINA... NEGO DA SVAKO SAM SA SOBOM VLADA... A ZA TO SU POTREBNI DUHOVNI UCITELJI... A NE BIRACKI REFERENDUMI... jer samo duhovno i kolektivno svijesno moze da prihvati nebeske zakone zajednista svih PRIRODNIH KRALJEVSTAVA...Boreci se sami sa sobom... sami sebe kritizirati... ne dopustiti da nas drugiu kritiziraju...postizuci duhovnu svijest, AUTOMATSKI SE GUBE SVI SADASNJ REZIMI BIRANJA... jer ne biras NEGO LICNO STVARAS ***VLADAS SOBOM *** .. A NE DRUGIMA... tada drugi budu oprivuceni ljubavi tudeg rada da i sami stvaraju... a ne da samo glasaju neznaju za koga... i mole a neznaju koga...

SIRITI SAMO SVIJETSKO ZLO, KAO NEKO ZNANJE.... A NE POKAZATI KAKO GA SE OSLOBODITI NA DUHOVNI NACIN...odbacivati ucenja duhovna i nagovarati na nasilje nasiljem... historija se samo ponavlja i tio sve zesce i zesce... A VREMA NIJE ILUZIJA... POSTOJI I TE KAKO... I TE KAKO JE OGRANICENO...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 25, 2015 11:44 am

Tatjana Radak
Pročitati Bibliju i tumačiti na svoj način-greh je strašan?!Znači, oni koji završe teologiju bubaju na pamet svako tumačenje, svaki stih i objašnjenje Objašnjenje !Sopsvenom shvatanju da li ima mesta?Onaj koji ima sopsveno mišljenje o nečemu biva proglašen za okultistu, magijsko delovanje i koješta još.Upravo sam to doživela!Ne mogu da verujem da se ovo dešava.

Istina-Pero Hunjet Sta ima da verujes, kada se desava... vidis da se znanje zabranjuje... nemaju nikakvoga znanja ... a licnij spoznaja, iskustava ni blizu.... pa oni misle da kao nesto znaju... a neznaju ni da misle... nista nije njevo... svi vicu, NE OPTUZUJ A SVI TO RADE... svi se izdizu na ponizavanje drugih... ne na znanje... a svi isto tepu.... a neznaju sta... tako se ponasaju samo oni koji nista neznaju.. i ne zele da znaju...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet lip 25, 2015 11:45 am

Hajde da prokomentarisemo ovaj tekst... tekst je dobro napisan... a ta dobrota je samo prvi nivo... neke radnje... ili prva stepenica ka DUHIVNOJ SVIJESTI... U STVARI TO JE VIJERA...VJEROVATI = JE NEZNATI... kroz vijeru treba i ***PRAKSU RADITI... SIJETI... ne samo moliti.. moliti = prositi.... zamis mene za jogurt.... ja ti ga poklonim... ti se nahrani i zaradi tada dva jogurta.... ako ti dam malo svijetlosti.... tada ju umnozi.... a ne se hvaliti kako si nesto dobio i tu si i stao.... hvaliti Isusa a ne SEBE... i moliti za jos... nema vajde bez licnoga rada i spoznaje... ili po isusovom sam sebe RAZAPETI NA KRIZ BAS KAO I ON... idemo redom po ovome tekstu....

Željko Crnjak
MOLI USTRAJNO

Uvijek treba moliti i nikada ne klonuti. Luka 18:1

Netko je još davno rekao: Molitva je disanje duše.
Što bi se desilo kad bi prestali fizički disati - koliko bi dugo mogli živjeti, a u duhovnom je životu isto.
Bez molitve se ne živi.
Kad prestanemo tražiti Boga nastaje smrt - duhovna smrt.
Najprije počinje sa duhovnom nesvjesticom, zatim zapadanje u komu i potom ako se ništa ne poduzme smrt - smrt našem odnosu sa Bogom.
Pošto znamo da je Gospodin sam naš život, našim odvajanjem od Njega, to jest našim ne moljenjem dolazi do duhovnog odumiranja, kao kad se mladica odvoji od trsa.
Je li čudno onda zašto se Crkva pred sam dolazak Gospodinji nalazi u depresivnom, bezvoljnom, mlakom i poraženom stanju? Zato što ne moli.
Svi znamo da je Bog naš silan i močan Bog i što se dešava kada se s Njim povežemo u svojim molitvama; postajemo jaki u Njemu i Njegovoj silnoj moći, a kada nismo povezani te kada ne molimo, onda postajemo slabi, postajemo predmetom đavoljeg napada, budemo poraženi, a to je baš ono što on želi.
Prvo želi da nas odvojiti od Boga - našega izvora snage, da ne molimo i kada to uspije, te kad oslabimo lako nas savlada i porazi.

Zbog takvog stanja postajemo dakle lak plijen našeg neprijatelja i mi znamo što je krivo sa nama, ali nemamo snage da se odupremo i onda ili očajavamo ili tražimo izliku za takvo stanje i utjehu u nekoj vrsti učenja iz Biblije u kojoj ima dio istine, ali u našem slučaju ona postaje laž jer je krivo interpretiramo, te ona tako postaje samo 'flaster' na rak ranu našeg griješnog stanja.
Mnoštvo je kršćana danas u očajnom stanju, ali ima lijeka - ima i on je propisan Riječju Božjom i savjetom Duha Svetoga koji nam je dan, a on je: MOLIMO, MOLIMO, MOLIMO.

Gospodin Isus nam savjetuje neka slobodno dosađujemo svojim molitvama Bogu i kaže: I ja vam velim: Ustrajno molite i dat će vam se. Tražite i naći ćete.
Kucajte i otvorit će vam se. Jer svatko tko moli prima ... Treba samo ustrajno moliti.
Međutim, nije lako moliti kad se jednom izgubi onaj živi - vitalni odnos sa Bogom, ali je moguće obnoviti ga, ako se u poniznosti fokusiramo na Gospodina i prionemo za Nj. tražeći ga svim svojim srcem.
Naš najveći grijeh je kada ne molimo, a posljedice toga nisu neznatne, već pogubne i smrtne, ako se ne prenemo iz takvog duhovnog stanja.
Molitva je nešto strano našoj tjelesnoj naravi i ako joj popustimo doći ćemo u stanje da nam se uopće ne traži Boga, već bi radili bilo što i išli bilo kamo, samo da izbjegnemo molitvu - to je već težak pokazatelj duhovnog stanja u kojem se nalazimo.

Moramo slomiti ovaj osjećaj i početi slavljenje i zahvaljivanje i kada probijemo đavolju barikadu otvorit će se nebo nad nama.
Zašto je ne moljenje jednog djeteta Božjeg, veći grijeh od svakog drugog grijeha?
Zato što iz tog korijena duhovnog zanemarivanja molitve raste svaki drugi mogući grijeh.

Gospodin kaže: Molite da ne padnete u napast. Znači da nas molitva priprema za sve moguće i ne moguće situacije u životu, a kad nije tako onda lako sagriješimo.
Sjetite se molitve Oče naš u dijelu kada kaže: I ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas oda zla.
Molitva je uvijek ulog u vrijeme koje je pred nama, u vrijeme u kojem ćemo zasigurno biti kušani, testirani i ako smo molili i bili u zajednici sa Gospodinom, bit ćemo spremni, a to nije nevažna stvar.
Gospodin proročki vidi u kakvom će stanju biti Njegova Crkva prije samog Njegovog drugog dolaska pa kaže. Kako se Zaručnikov dolazaka otegnu, sve zadrijemaše i zaspaše. Matej 25:5
Zašto? Je li to Božja volja? - Ne. Da li je tako trebalo biti? - Ne.
Takvo je stanje jer to sami dopuštamo.

BRATE, SESTRO, PITANJE JE ŽIVOTA I SMRTI, ZATO SE OTMI SNU I USTANI, MOLI, VAPI I GLAS ĆE TI SE, ČUTI U VISINAMA, NEBO ĆE SE PONOVO OTVORITI NAD TOBOM, A BOŽJE ZRAKE ĆE TE OBASJATI I VRATIT TE U ŽIVOT - ŽIVOT ZAJEDNIŠTVA S BOGOM IZVOROM ŽIVOTA VJEČNOGA.

* Budite blagoslovljeni dok molite.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 24 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 28. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.