Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 28 / 28. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:30 pm

Pa Li
Evo nekih opisa čovjeka iz kojih se vidi ukazana počast i vrijednost koju mu dariva njegov Stvoritelj Allah dž.š.:

1. Izravno stvoren od Gospodara svjetova (Njegovim rukama):

„Ja sam Tvorac čovjeka od zemlje.“ (Sad, 71.)

„Što sam ga svojim rukama stvorio.“ (Sad, 75.)

2. Za čovjeka i izravno njemu je stvorio sve i sve mu potčinio i podvrgao da mu služi sve što je na nebesima i Zemlji i između toga:

„On je stvorio vama sve skupa što je na Zemlji.“ (El-Bekare, 29)

„Potčinio vam je i dao da uživate u svemu što je na nebesima i na Zemlji sve to skupa od Njega.“

3. Stvara čovjeka u najljepšoj pojavi:

„Mi čovjeka stvaramo u skladu najljepšem.“ (Et-Tin, 4)

4. Postavlja ga namještenikom (povjerenikom) na Zemlji:

„Ja ću na zemlji namjesnika postaviti.“ (El Bekare, 30)

5. Udahnuo u njeg Ruha:

„I kad mu dam lik i u nj udahnem dušu,“ (El Hidžr, 29)

6. Po udahnuću duha naredio je melekima i drugim stvorenjima poklonjenje (sedždu) čovjeku:

„I kad mu dam lik i u nj udahnem dušu, vi mu se poklonite! Svi meleki su se zajedno poklonili.“ (El Hidžr, 29-30).

Pa Li
napomena, ukoliko Kuran ne shvacas, tada niti nisi vjernik ... mi zapravo sami sebe ne mozemo da uputimo, niti nas netko drugi moze da uputi, to moze samo Allah swt, ukoliko mu se covjek iskreno predaje (Islam - predanost Bogu) tada mu On otvara put i doticni postaje musliman jer mu se Allah swt smilovao i otvorio oci, ne oci nja glavi, one nisu sljepe, vec srce u grudima, to je ono unutarnje oko koje je sljepo, u prevodu doslovno znaci: "musliman" - onaj koji se pokorava Bogu i dalje bi trebalo sve ici bez ikakvih problema ...
kako u Kuranu i stoji:

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:30 pm

Pa Li
Pa Li kako i rekoh, ovo je potpuna uputa cijelom covjecanstvu pa tko sumnja, postoji test i neka se okusa sa njim ....

A ako sumnjate u ono što objavljujemo robu Svome, načinite vi jednu suru sličnu objavljenim njemu, a pozovite i božanstva vaša, osim Allaha, ako istinu govorite. (2:23.)

pa ako polozis test, svaka ti cast 2 milijarde muslimana ce da sljede tebe ubuduce ali ako padnes na testu (a past ces) onda ti sljedi ovo:

Pa ako ne učinite, a nećete učiniti, onda se čuvajte vatre za nevjernike pripremljene, čije će gorivo biti ljudi i kamenje.
(2:24.)

Istina-Pero Hunjet
Evo Prihvacam IZAZOV.... ne bojim se VATRE JER SAM KROZ NJU PROSAO....

Moje Sre = Allahove
Saki covjek ima svoje kodove,,,, kodovi su u slici, boji, tonovima, vatri, broju, geometriji, elektricitetu, magnetizmu itd.

Postuj sagovornika, ako ga ne razumijes danas - strpi se preko noci od Allaha pomoc trazi da sebe kroz njega razumijes jer sutra je novi dan - nova saznanja - ne vredaj sagovornika jet tada i Allaha vredas, Upotrebi i saznaj znanje jer se samo tako do ljuvbavi medu vama dolazi... ljubav je znanje znanje je lijek za sve.

Spoznaj moje poruke, sure, svaka je knjiga za sebe.

Imate dusu i DUH... psihologija ne postoji... prevarili su vas sa rijeci ***PSIHOLOGIJA... kako bi na duhivnost = Duh zaboravili...

Pa Li
pod hitno onom, kako se ono zove, hmmm... eh da, psih. Mandić - ako jos radi - u Osijeku ... on je dobar cuo sam Uttrykksikonet grin
tamo je negdje blizu pijace.

On je apsolutan, svuda je ... Kuran nas uci da nam je blizi od nase vratne zile kucavice ... blize je nama od nas samih sebi.
sura Ihlas koju sam ti dao Ga opisuje najbolje ... sve ono sto ti pokusavas sam sebi da docaras tko je i sto je On ..... On je bas suprotno od toga ... dakle ne moze Ga se uopce ni pojmiti, .... to je istina o Njemu.

Istina-Pero Hunjet
Ja sam u vama vi ste u meni... tezite da budemo jedno jer On je apsolutan, svuda je ... Kuran nas uci da nam je blizi od nase vratne zile kucavice ... blize je nama od nas samih sebi.

Vidis li koliko si nesvjestan....

Pa Li
sura Ihlas koju sam ti dao Ga opisuje najbolje ... sve ono sto ti pokusavas sam sebi da docaras tko je i sto je On ..... On je bas suprotno od toga ... dakle ne moze Ga se uopce ni pojmiti, .... to je istina o Njemu.

Istina-Pero Hunjet
Vidis li svoju nesvijest... nasilno se odbacujes od boga... a tvrdis kako je on u tebi i blizi tebi nego sto shvatiti mozes... mesto da ga u sebi prihvatis i budes svjestan sebe u njemu jer zato i jesi covjek.... ROB SI SEBI I DRUGIM BOGOVIMA SVE DOK ALLAHA ME PRIHVATIS U SEBI JER VEC JE U TEBI... pdvojen si od njega jer nemas znanje koje vodi ka spoju a to je ljubav... ka znanju a ne robovanju... on sluzi tebi a ti ni sebi ni njemu...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:30 pm

Pa Li
kako i rekoh, ovo je potpuna uputa cijelom covjecanstvu pa tko sumnja, postoji test i neka se okusa sa njim ....

A ako sumnjate u ono što objavljujemo robu Svome, načinite vi jednu suru sličnu objavljenim njemu, a pozovite i božanstva vaša, osim Allaha, ako istinu govorite. (2:23.)

Istina-Pero Hunjet
Rob si dakle sve dok SUMNJAS U ZNANJE.... VJERIJES KAO ROB U ODVOJENOST OD NJEGA... zato robujes tami a ne svijetlu ... a njega kroz svijetlo samo spoznati mozes.... A TI NIGDJE SVIJETLO NE SPOMINJES... dok u svjetlu nisi - u tami si i ROB SI... NEZNALICA...JOS UVJEK SAMO VJERNIK - sto znaci Neznanje... jer propovjedas sve suporotno allahu...

Pa Li
hocu reci na drugu stranu da krscani ili zidovi ne mogu da budu nasa braca po vjeri, kako ti to tvrdis, i o tome pise Ku'ran naveliko, i jevreji i krscani su samo ehli-kitubi (sljedbenici knjige) ali zbog novotarija koje su sami izmislili, oni su nevjernici i kao takvi su gubitnici, zauvjek ce u vatru

Istina-Pero Hunjet
A sta ti ovo znaci... na konto ovoga iznad:

Pa Li
- Ljudsko biće koje biva postavljeno na Zemlju, u generacijama koje smjenjuju jedna drugu i nasljeduju Zemlju jedna od druge,

Istina-Pero Hunjet
A, nisam li ti objasnio bas to smjenjvanje generacija i kultura... gdje svaka ima svoje vreme KADA VODI U DUHU CIJELU PLANETU...

Tako se smjenjuju i nasleduju KAKO BI JEDNO I ALLAHU POSTALI.... HA... sta mislis... pa ne mozes da mislis... jer si sluga i rob... dok ja to nisam...

Dakle ako te Sure nema u kuranu... stavi ju... uzmi je od mene...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:31 pm

Svaki vijernik koji i malo moze da misli svojom glavom... zna sta...!?... da je Isa - isus bio prije Muhameda Casnoga - moje postovanje... i da SE ISUS VRACA NA OBLAKU BIJELOM I SA GOLUBICOM PONOVO... gdje pise u kuranu da se muhamed vraca... gdje - nigdje... dakle Muhamed je dosao tamo u odredeno vreme i mjesto narodu kao sluga OVA NEBESKOGA... da pomogne da se shvati stio se nije shvatilo od isusovog ucenja za 500 godina..

A t i neces da budes brat samnom Krscaninom... neces da budes slobodan... nego rob i sluga... A isusov dolazak je upravo da preokrene stari zavjet... da se shvati da se strah sluga i rob ... OD TADA PREOKRENE U LJUBAV SA OCEM NEBESKIM... DA GA SE SADA NE STRAHOM ROBOVSKIM VOLI... NEGO LJUBAVI I SJEDINJAVANJEM SA NJIM... A VI JOS UVIJE SLUGE I ROBOVI NAKON 2 000 GODINA...

Ne uvidas da bas ovdje svi vi isto meni pisete SVI VI VJERNICI... DAKLE SAMO VJERNICI... a ne ZNALCI SVOJIH VJERA...

Svi papagajski citirate... borite se se silom... optuzujete...sudite - razdjheljujete... I NA KRAJU NAPADATE ... mene i sve one koji su sa ljuvavi kroz sviju vjeru iznad vas - to jeste blizi bogu i alahu... sluzite upravo inima koji vas ugnjetavaju i pristajete robovima biti... posto svi vi kroz vase vjere samo mrzite jedni druge... to je susta suporotnost ucenja bilo koje vjere... jer se njom manipulatori sakriveni iza nje koriste vama...robujete ocu i majci lazi svi skuyoa jednome manipulatoru....ne ratujete sami sa sobom u sebi kako bi shvatili alaha u sebi... zato i vidte svojim ocima vraga svuda u svima ostalima... niste zadovoljni sami sa sobom - pa stoga ne mozete biti ni sa nicim oko sebe... svijet se mijenja samo klroz sebe... a to je to kada shvatis sta znaci ta sura sa krvi u veni na vratu tvome... i u njoj je alah... da ti pomognem malo...krv je nosioc eterskog tijela... dakle kroz TVOJU VJERI TI JE ALAH DAO SVE DO ZNANJA... robu jedan... kada to shvatis vise neces biti rob... jer ces odbaciti smrt i ***USKRSNUTI*** A TO JE KRSCANSKO I ISUSOVO UCENJE I MOJE... I ALLAHOVO I BUDINO I SVIH VJERA... neznalico tvrdoglava... to je znacenje drugoga isusovog dolaska... a koje se postize kroz vrat i krv i jos po nesto tebi neshvatljivo...

Dakle... vidis robe i slugo, a neznas kome si ni rob ni sluga... Odbaciujes mene kao isusovog sljedbenika i KRSCANSKO PRAVO ZNANJE... koje je i Kuransko... ali Alah ne tvrdi da se odbacuju tude vjere i bratsvo medu ljudima... ako to stoji tamo... onda nesto to ne valja.... ubacio onaj koji vlada svijetom kao robovima da se znanje zatre a ostane rob...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:31 pm

Moja SURA...
Spozna ime svoje.... kod istine tvoje i slike...

PA-LI... sta je to... jednako Pali.... onaj koji je pao... ili onaj koji pali nizom Vatrom... isto je znacenje... poigledaj moje ime...
Spomenuo sam ti prazan mjesec i petokraku i zelenu boju... a t kazes da sam psihopata ... i da skacem sa teme na temu... sto nije tacno... bas sve povezujem redom.. kazes - savjetujes mene da se saberem... ALI TI POJMA O ZNANJU NEZNAS... tebi je duhovno nadahnuce znati pjesmicu na pamet... o tome cu ti poslije razjasniti...

Tvoja slika
Kazes da sam mutav... i kakve veze ima zelena boja... i polumjesec sa petokrakom u nutri... pa kuda ti gledas... zasto ne mislis... hices da sluga budes... a sluga NEMA PRAVO I ROB DA MISLI SVIOJOM GLAVOM... pa ako jos mene kao krscanina odbacis... onda nnisi alahov ni zere... jer alah ti je dao... molis se i klanjas da dobijes ... DOBIO SI... ali si pod kontrolom nekih drugih bogova... ne drzis se uputa i davanja Allaha... ni blizu... je krv je crvena... a srce je zeleno... a petokraka u mjesecu znaci BAS VRRAT GDJE TI ALAH STOJI I HOCE DA SE SPOJI SA TOBOM... A ON JE PLAV.... a tvoja profilna slika je u plavome... a petokraka te upucuje na to BOZANSTVO PLAVOGA... A TO JE ***JUG*** A taj Mjesec je znacenje srebrne boje a sunca ili otac nebeski je zlatan... srebrna boja ili mjesec je duhoivno znanje i bozanstva su na njemu.. od srebrne i zletne svijetlosti je sve nastalo... a boija stvaranja ili postojanja je skoro 6 000 000 ... svaka je odredeno znanje polja... nebeska duga je opmena alaha kako da ga se sjetimo ... kako da gga spoznamo iu namas... eto ti jos koja Sura... ako toga nema u Kuranu...

Evo ti jos jedna Sura... svakih pet godina veliki duh ( USUD) ide od duse do duse to jeste do duhvnih nasih voduca i prima izvjestaj... kakav si koliko vjerujes i radis - sta radis... koliko napredujes i koliko se kajes za grehe... ako si ih shvatio... onda ti on skida kaznu, smanjuje oatnju... dakle, sreca se gradi i stvara ... ona ne dolazi samo od boga... nego ot tvoga potencijalnog razvitka...Alah ima svoju duhivnu hijerarhiju... preko koje sa nama saraduje po nasoj volji i moci... nikome se alah nije direktno objavio.
Eto ti jos jedna Sura od mene u stvari mnogo sura...

Neznam kojoj vrsti LUDILA CES SADA DA ME NAGRADIS...!???? ... ja pisem po tvome postavljanju... a ne ono sto znam... a u pocetku razgovora ovdje sam ti objasnio da vces me zbog znanja odbaciti... kao i sve vrste vjernika... dakle ti kao ti i ti kao predstavnik svije vjere ... si apsolutno isti kao i svi vjernici skupa...bas isti... jer ste me svi jednako nagradivali... UVREDAMA i psiholijecnickim vasim analizama - nalazima ... ne shvacate da svako sebe pise... i svako sebe objasnjava... a ne mene... ja pisem sebe a ti sebe.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:32 pm

So se tice istoka- zapada sjevera i juga... sjever je tamo gdje je... jug gdje je... ali se istok nekako uvijek rece najvecim dijelom zemlje skupoa sa zapadom... ako se svi klanjamo istoku.. znaci f\da se klanjamo duhiovnom razvitku...budimo se i sa tim probudenim zaspimo... kroz tami i nesvijeno se dalje spoznaje na zapadu i ujutro sa izlaskom sunca... oca nebeskoga spozanajemo druga znanja... a sve to ide prvo kroz grlo i u krv kako do srca doslo... nesto rascisceno i cisto sto krv cisti... kako bi tek srce zdravo bilo... jug je tuga i zlo i opasnost... i borba... a kako se iz zivota i vidi.. dok je na sjeveru mnogo bolji zivot...a ekvator je skola i ucenje... istok i zapad... sto si sjevernie to ti je boje... sto si juznije to je tuznije......

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:32 pm

Iz ovoga mozes da uvidis... da je tito i komunizam sa petokrakom ALLAHOVA pmoc i rad kako da se spoznaju njegiva ljubav kroz njega i njegivo ucenje... a sve je to u nama i u njemu... spoj toga svega ali kroz ucenje i rad se stvara prijateljstvo te bratstvo i jedinstvo kroz vrat i broj pet... a to je opet znanje duha u svijetlu ili dusu u svjetlu izdizati.... a toi svjetlost kao i ostali vjernici ne SPOMINJETE...tvrdite kako vam samo alah moze dati licno spas,... a ne vidite kako vam i daje spas... sve vam je dao... ali ne moze I DA RADI UMJESTO VAS... on zna i razvijen je... vi treba da se razvijate i njemu idete... ALI I TI I SVI STE UBJEDENI LAZNO I OD LAZNOGA BOGA DA JE ON NESHVATLJIV I NEPOJMLJIV VAMA... I TAKO TVRDITE DA MORA I DA OSTANE... i jos lupate gluposti da tako on hoce, on jedini... haloooo... pametan covjek ne zeli da ima roba i slugu... a ne bog...

Evo ti jos jedna sura... Izvor svega je Izvor... a bogova je koliko hoces... i koliko si jos izmislis... to je ogroman i neogranicen broj...

Evo ti dokaz da svako sebe pise... da ti spoznao bas nista nisi...

Pa Li
kako se nezna kada se zna ? to ako jos nisi dosao do nekog saznanja i informacija o tome, to ne znaci da to i ni ne postoji ... zna se tko je covjek, od koga je, i zasto je i kuda ide ... sve se zna i to potanko ...

sve ono sto ti pokusavas sam sebi da docaras tko je i sto je On ..... On je bas suprotno od toga ... dakle ne moze Ga se uopce ni pojmiti, .... to je istina o Njemu.

Istina-Pero Hunjet
Vidis da si rob i sluga u strahu... a strah je svo zlo i neznanje ovoga svijeta i nije od BOGA... nemas pravo da razmisljas... samo da se klanjas a drugi da se rrazapinju... ne smijes imati namjeru spoznaje boga... ima li vece gluposti... a malo prije si naceo suru kako ti je na vratu i da je u tebi i oko tebe... ON TOI JE NEPOJMLJIV... pa znam ja to... ALI JE MENI POJMLJIV... ko trazi taj i nade... kada nades pokucas da ti se otvori...i bude ti pojmljiv ... jer on i zeli da ti bude pojmljiv a ne nepojmljiv... a to sve skupa kaze o tebi da nemas licnu svijest niti misao... a alah te bas na to i uci da steknes... dakle nemas ni svoju ni alahovu ni misao pa NI NAMJERU... trazis samo i dijelis kazne drugima i sa time sebi spas od alaha... Mene si nagradio sa tim da sam za psihoanalizu ... jer samo oni koji i imaju naznake tih poremecaja su ini u kojima se desava duhivna borba, bozanska, sa nesvjesnim kao sto si ti... takvi ljudi pate od sizofrenije i slicno... svi veliki ljudi u duhu su imali tih poroblema zbog nutarnje borbe... od tesle pa na vise i nize... e, zato su psihijatriju i izmislili da se pametni naprave ludima... da im se allahov duh razvijeni u njima unisti... a u ludnicu ih vode, i svoju djecu cak takvi kao ti...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:32 pm

Pa Li
3. Stvara čovjeka u najljepšoj pojavi:

„Mi čovjeka stvaramo u skladu najljepšem.“ (Et-Tin, 4)

4. Postavlja ga namještenikom (povjerenikom) na Zemlji:

Istina-Pero Hunjet

Imas li ti oci i usi...

pise...****MIIIII****

Vidis li... vi tumacite svetost svetih knjjiga sa vasim nsvetim i nesvijesnim mozdanim mislima... a ne spoznajama... sto je vama normalno da ga tumacite po VASOJ SLOBODNOJ VOLJI MOZGA... I MISLIMA KOJE NISU VASE... zato vam je i nepojmnljiv...

Napisao si kako je oko u srcu... ma nece biti nece... trece oko je iznad ociju ovih u visini cela a koje se tek otvara razvitkom vrata i srca... to jeste da se duhovno vidi - duhivnim okom ali kroz srce ...a cetvrto oko ti je na vrhu glave...

Koliko jos hoces sura da ti napravim...

I kao najveca sura... fizicki ste osteceni kako bas ne bi mogli spoznati duhivno sto se mora... sa tim ostecenje se sluzi nesvijesno samo jednoga boga... zablokiran za druge spoznaje... zbog toga ostecenja si rob i sluga... pa ako si napravit od vise bogova... i savrsen... zasto prekrajanje savrsenosti... moj vjernice... ?... pa da bi bio nesavrsen... i onda te uci da je on jedini i ima da se klanjas i sluzis njemu... a ne sebi... KO JE TAJ DAKLE.... od tih koji su te naporavili... da li sada shvacas koliko nista be shvacas... i koliko neznas... Nadi mi sure gdje objasnjava epifizu i hipofizu... da ti ih objasnim... tako da ako ima da ne pisem duple sure...

Kuran nisam nikada proucavao... ali sam imao cast davno prije, da mi iz pozlacenog kurana moj prijatelj oda cita i prevodi sure...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:33 pm

Pa li... hvala ti na druzenju... sto si samnom skupa sluzio - posluzio svima ljudima i vjerama da se spoznaju...
Ako si ustanju da shvatis - da sam ti ukazo da pao... a da se izdici mozes samo kroz vatru... dakle ne boj se vatre... kao sto mene sa njom plasis... ja sam prosao i jednu i drugi vatru... druga je duhivna... eto tio jos kjoja sura... vatre se ne plasi... nego u nju zeljno i svijesno ulazi... TAKO SE POSTIZE USKRSNUCE... PO ISUSOVOM UCENJU...

Ona videa sto sam ti postavio.. gdje izrazito pametni ljudi govore znanja, kao sto je postovani JEROTIC... koji zna bolje kuran nego ti... a i sva ostala znanja koja tebi ni blizu nisu... ti ljudi su mnogo pametniji i od mene mnogoooo... ali svako imaj svoj posao da odradi... ja od njih ucim - da shvatim sta svoijim radom dobijam - da znam da objasnim i sebi i drugima... oni priznaju da je i njma bog nepojmljiv... alli su jako blizu... vidis moja malenkost im moze ukazati kako da im bude pojmljiv... a to sam ti i dokazao mojom praksom i druzenjem sa Abramovicem i ostalima.... ALI CE TO NA ZALOST TEBI MALO ZNACITI.... jer je tebe neki bog ubjedio da se ne druzis sa nikim i da ti niko nije brat, ako nece da tebe slijedi- da bude narazviijen kao ti... da se jos vecem padu ide a ne uzdizanju... ne shvacas sto pises kada sii napisaoi da generacije generacije smjenjuju da se mjesati moraju i bas braca biti ali po znanju i ucenju... bratstvo odbijajju naivni i nerazvijeni u duhu ljudi... sebe ponizavanju... a uzdizu, neznaju sta... podrzavaju-te razjedinjavanje zlo i nepravdu... i cekate da ih allah ili bog unisti - ne podrzavate boga da vam bude u zajdnici sa vama i u vama... kako bi prosvjetlili i vase svijetlo da sa ljubavi= znanje, rastapa tamu ili zlo... jer kako god nama smeta tama... tako tami smeta nase svijetlo... ili ce se sa nama razviti ili udaljiti... nebesku SVU POMOC IMAMO SA KOJOM MORAMO SAMI DA UCESTVUJEMO... ali vam je znanje zabranjeno...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sub pro 26, 2015 2:33 pm

Ajsaaaaaa jamaaaasaaaaa
konja jase subasaaaa

Rzbit ce se ibrih..,
uvenuce cvece

pjesma o Emini
nikad umret nece...

Znas li ti znacaj duhivni ove pojesme...?... subasa je gazda... on jase na duhivnoj i snazi i brzini... ali konj nosi i u tamu i svjetlost...njegovo znanje - subasino - je odvelo u zlo... jer kao i ti je zabranio ljubav ALLAHA... koji je tu ljubav spajao... unistio je allahov naum jedinstva... razbiop je posudu u kojoj je duh razvitka...posude...uvenulo je cvece... razvitak kroz ljubav - cvetanje kroz bozanske mirise i svjetlost...

sve je proplalo i nestalo, UVENULO, unisteno.... umrlo... ali pjesma o emini ostaje za sledece generacije kako se ponovilo ne bi.. neposlusnost prema bogu... zajednistvu - znanju i ljubavi...uvenula emina koja je ODGOJENA I CISTA BOZANSKI... EMINA KOJA JE SOFIJA ZNANJA I SPOZNANJA... ostala pjesma i prica... a moglo je i u djelo da se sprovede... koja zahvala i sluzba allahu u ovoj istiskok pjesmi i prici.... ali ti to sigurno odobravas... mozda cak i sa ponosom sigurno...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin uto pro 29, 2015 8:04 pm

Pa Li opet pricas gluposti, rekao sam ti vec i NAGLASAVAM OPET ... Islam NEMA NISTA sa "mjesecom i zvijezdom" a ni sa bojama ... cist je od toga ... ostavi se ti slika u profilu i na drzavnim zastavama .... pricamo o Islamu a ne pojedincima ili skupinama .... nigdje se u Islamu ne spominju i nisu propisane nikakve zastave i grbovi ili slike ... ovo je sve druga prica.

naravno da isticem samo svoje, jer ovo(Islam) je JEDINA ISTINA ... pa ne moze valjda da bude 5 istina Uttrykksikonet grin
i u Ku'ranu stoji da je jedina prava vjera kod Allaha Islam a sve drugo nece biti primljeno i oni ce na onom svijetu nastradati... tako ni ti tvoji samo-hvalo-spjevi ... nisu nista
a Allah swt najbolje zna ...

nista nije slucajno jer slucajnost ne postoji, ne moze da ti padne krov kuce na glavu "slucajno" ... tako sam i ja hotimicno stavio onu sliku u profil ... ili nehoticno .... svejedno je.

u nijednoj suri ne pise da Uzviseni Bog "pozna covjeku preko vrata i krvi" ..... ne izmisljaj (ako sam to i spomenuo to ne znaci automatski da je to i Ku'ranska sura Uttrykksikonet grin )

rekao sam ti vec da ja nisam Pali vec Pa Li (razdvojeno) i objasnio sam ti vec da je to anagram od Li Pa (isto razdvojeno) jer Lipa je moj nadimak u RealLife a netko ga vec koristi na FB a i to sam ti vec objasnio (ali izgleda djaba) .... pa ja koristim anagram ..... kapiraš sada ?

ono ti necu komentirati oko pentagrama, zvijezda, komunista i dr. ... nema smisla

sto se tice borbe, cim krscani povuku svoje armije iz muslimanskih drzava posebno Šama prestat ce i njihov belaj Uttrykksikonet grin ... a do tada ... drž gače i ti

istinu kazes kada tvrdis da trebamo traziti znanje ali pretjerujes u pogledu naseg "gledanja" u Velicanstvenoga, Gordoga, Jakoga .., neznam koje bi to gresne oci mogle i da provire cak i na tren u Njega - Svetoga, Mocnoga, Jasnoga ... a da zauvjek ne ostanu sljepe ... po meni je ovo bogohuljenje (kufr) sto ti govoris ...

nemas ti nikakve "kljuceve spoznaje" nije ti to nekakav špajz pa da ti trebaju nekakovi kljucevi od njega ... mi smo svi zapravo nitko i nista dok nas On ne uputi u Svoju "kucu spasa" a za to treba imati srece i razmisljati o sebi i ovoj stvari ... dovoljno ti je On dao godina zivota da imas vremena da razmislis o svemu ... neces se moci pravdati kasnije.

drzava i vjera velis ... hahaha ... zar sva zemlja nije Bogom dana, danas su tu hrvati ili srbi a sutra mozda i ISIL ili marsovci.... hajde znaj, to odlucuje Plemeniti i Veliki Bog a ne mi .... mi smo tu samo da se pokorimo Njegovoj volji ili da budemo odmetnici-haridzije i tako preko ovoga testa zasluzimo pravednu kaznu ili milost ...

i sta da ti jos velim .... uzivaj dok mozes

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin uto pro 29, 2015 8:06 pm

Pa Li Nik

drzava i vjera velis ... hahaha ... zar sva zemlja nije Bogom dana, danas su tu hrvati ili srbi a sutra mozda i ISIL ili marsovci.... hajde znaj, to odlucuje Plemeniti i Veliki Bog a ne mi .... mi smo tu samo da se pokorimo Njegovoj volji ili da budemo odmetnici-haridzije i tako preko ovoga testa zasluzimo pravednu kaznu ili milost ...

i sta da ti jos velim .... uzivaj dok mozes

Istina-Pero Hunjet
Ma vidim ja da daba pisem sto se tebe tice.... pa da ti odgovorim i na ovo zadnje... Evropa su marsovci... poslije propasti marsa u planetarnom ratu... jedan dio ljudi se preselio na nasu planetu... i to je evropa po imenu princeze sa marsa... haaaaa.... pa da... nisu se opametili nego i kod nas sjebase sve ... ne mogu se rjesiti ratovanja... svi kontonenti pocinju sa A samo evropa sa E...

i opet tebi bogovi odlucuju... Ali nikako da mi kazes ima tvoga bioga ko je i kako ga spoznati... dakle nesvjestan si do kraja... i dijelis svoju nesvijest...svako ima svoju zastavu... i ona pokazuje stuoanj razvoja ili licna karta jedne zajedniice... A TI SE I DALJE POKORAVAJ... I TVRDI KAKO JE TO NAJBOLJA VJERA I TRPI SDAMO... i sve ti to lah ppakuje... ma stvarno lupas bez veze...a razlog bezveznosti je sto jos uvijek ne shvacas sta ti objasnjavam.. Vjerovati=neznati... ko vise zna taj manje vjeruje... traj manje i trpi.. i ne dozvoljava da trpi... mjenjajuci sebe...

Pa Li hahaha ,,,,, pa dao sam ti barem 20 imena od 99 koliko ih zapravo ima ..... a oni Ga najbolje opisuju


Istina-Pero Hunjet Jesam li ja mozda neki bog za tebe... jer eto ja znam ko su marsovci... ako po tvom samo plemeniti bog zna na tvoja pitanja odgovore,,, a eto i ja ti odgovaram... jesam li ja bogooo onda za tebe... ha... haahahaaaaa... a belaju ce prestati kada se oslobodis belaja....a belaj je za tebe znanje jer imas neznanje... i jos se politikom bavis.. a rekao sam ti da isti rasturaju i krscanstvo i miuslimanstvo... bijete se medusobno ko i krscani i jos jedni protiv drugi... rekao sam ti da svi trpimo isto i istoga... sta ti radis u biosni onda jado... sto ne ides tamo ... sta ja znam gdje... sto zadires u politiku a ne ppoznas svioju vjeru... pa nisi mi rekao ko je bog... nisi... ime mi njegovo reci.. jer BOG je isto kao i duro i pero i mujo... sve su to bogovi jado... objasniio sam ti da je izvor jedan a bogova trilioni... ali ti nemas pravo da mislis ni da shvatis... ti bi prekrstavao i ratovao... i to je tvoja vjera... a u nijednoj vjeri toga nema...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin uto pro 29, 2015 8:08 pm

Postoje dve vrste iluzija na ovom svetu: jedna je iluzija o materiji, druga je ja-iluzija, ego. Obe su u osnovi lažne, ali tek kad im se približi, čovek postane svestan da ne postoje. Kako se nauka primiče materiji, materija iščezava. Kako se religija primiče egu, ego iščezava. Religija je otkrila da ja ne postoji, a nauka je otkrila da materija ne postoji. Što više prilazimo, to smo više oslobođeni od iluzije. Zbog toga kažem: uđite unutra, pogledajte izbliza – da li je unutra neko ja. Ne tražim od vas da verujete da niste to ja. Ako verujete, onda će se to pretvoriti u lažno verovanje. Ako poverujete meni pa pomislite: „Mene nema, ego je lažan. Ja sam atman, ja sam Brahman; ego je lažan,“ bacićete sebe u konfuziju. Ako ovo postane kao nešto što se samo ponavlja, onda ćete ponavljati samo nešto lažno. Ja ne tražim od vas ovakvo ponavljanje. Ja kažem: uđite unutra, pogledajte, prepoznajte ko ste.. Onaj ko pogleda unutra i prepozna sebe, otkriva da „ja nisam.“ Ko je onda unutra? . Ako ja nisam, onda mora da je neko drugi tamo. Samo zato što „ja nisam,“ ne znači da niko nije tu, jer čak i da bi se prepoznala iluzija, neko mora da bude tu. Ako ja nisam, ko je onda tu? Iskustvo onoga što ostane nakon što iščezne ja jeste iskustvo Boga. To iskustvo odmah postne ekspanzivno – kad otpadne ja, ti otpada takođe, on otpada takođe, i ostane samo okean svesti. U tom stanju videćete da samo Bog jeste. Onda se može činiti pogrešnim reći da Bog jeste, jer to zvuči izlišno. - Osho

Istina-Pero Hunjet

Ovo i do ovakvog razuma treba doci kroz ovakva druzenja...a ne do tvrdoglave nepromjenjivosti... jer tvrdoglavost postoji kontra fleksibilnosti iz jedinoga razloga ...a to je nespoznata vjera = neznanje kroz koje se ne spoznaju ni licne misli bez kojih nema ni licnih djela.... pa se osjecaji jedino zadrzavaju oko tude misaone forme koja je u nama kao osjecaj sluganstva i robsdtva i nemoci... vide se samo krivci i lose sttvari... a dobre nestaju...

Upravo tako.... sada treba naci sistem traganja i ***RADA**** kako doci do toga bozanskkoga u sebi... koje vec i je u nama... ali se razviti = spoznati treba.... a da bi se to dogadalo... osloboditi se treba oca i mejke lazi... kako smo robovi - sluge - i da niko nista nezna od ljudi... da samo bog sve za nas odlucuje i slicne ovakve misaone forme koje nisu NASE.... potrebna je dakle slobodna licna misao... NEkalupiranaa.... nego otvorena i Iskustvena Licna u slobodi bozanskih prostora a koje se kroz nas prozima... nema veceg zla od nametnute misli da si rob i sluga a ne sebi... i odbacivanju svakog ucenja i rada i licne odgovornosti... to je neznanje a ono vodi ka strahu i ostalim djelovanjima koja sputavaju i zabranjuju znanje... a znanje je lijek bas za sve..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin uto pro 29, 2015 8:40 pm


https://www.youtube.com/watch?v=37G7yoxUuaA&feature=youtu.be

Pogledao sam video zasto alah u kuranu kaze Mi... VEOMA LOZE OBJASNJNJE.. I NETASCNO APSOLUTNO... taj predavac nema UOPSTE LICNA ISKUSTVA.... nema znanje, jer to nije znanje sta on prica... piotrebno je spoznati HIJERARHIJU ISVORA SVEGA... a to allah nije... nekim tragaocima se nesto objavi rijecima ili slikom u meditativnom stanju ili snu... i oni odmah UMISLE KAKO IM SE BOG LICNO OBJAVIO... a to sa bogom veze nema... ili im se objavi neko iz duhovnog svijjeta familijarno od pokojnih... ili duhovni vodic ili neko od zastitnih andela i arhandela... psto nemaju znanje vicu okolo na sav glas kako ime se bog licno objavio, TO JE SAMO NAGRADA ZA DUHIOVNO TRAGANJA I LICNI RAD...... no to nije tacno... spominje i vodu... vidite... nasa zamlja je nasa majka bozija.... a smatra se da je voda kosmicka kajka... a predstavnik nje i ostaloga je PRESVIJETLI ***METARON***... i on djeluje KROZ ALFA I OMEGU... ITD....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin pon sij 04, 2016 9:14 pm

Vedran Mladenović lastet opp en fil.
19. juli 2013
JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA
Godine tridesete, mjeseca četvrtoga, petoga dana, kad bijah među robljem na rijeci Hevaru, otvoriše se nebesa, i vidjeh utvare Božje.
Petoga dana toga mjeseca, pete godine otkako se zarobi car Joahin,
Dođe riječ Gospodnja Jezekilju sinu Vuzijevu, svešteniku, u zemlji Haldejskoj na rijeci Hevaru, i ondje dođe ruka Gospodnja nada nj.
I vidjeh, i gle, silan vjetar dolažaše od sjevera, i velik oblak i oganj koji se razgorijevaše, i oko njega svjetlost, a isred ognja kao jaka svjetlost;
Isred njega još kao četiri životinje, koje na oči bijahu nalik na čovjeka;
I u svake bijahu četiri lica, i četiri krila u svake;
I noge im bijahu prave, a u stopalu bijahu im noge kao u teleta; i sijevahu kao uglađena mjed.
I ruke im bijahu čovječije pod krilima nad četiri strane, i lica im i krila bijahu na četiri strane.
Sastavljena im bijahu krila jedno s drugim; i ne okretahu se idući, nego svaka iđaše naprema se.
I lice bijaše u sve četiri lice čovječije i lice lavovo s desne strane, a s lijeve strane lice volujsko i lice orlovo u sve četiri.
I lica im i krila bijahu razdijeljena ozgo; u svake se dva krila sastavljahu jedno s drugim, a dva pokrivahu im tijelo.
I svaka iđaše pravo naprema se; iđahu kuda duh iđaše, i ne okretahu se idući.
I na oči bijahu te životinje kao živo ugljevlje, gorahu na oči kao svijeće; taj oganj prolažaše između životinja i svijetljaše se, i iz ognja izlažaše munja.
I životinje trčahu i vraćahu se kao munja.
I kad gledah životinje, gle, točak jedan bijaše na zemlji uza svaku životinju prema četiri lica njihova.
Obličjem i napravom bijahu točkovi kao boje hrisolitove, i sva četiri bijahu jednaka, i obličjem i napravom bijahu kao da je jedan točak u drugom.
Kad iđahu, iđahu sva četiri svaki na svoju stranu, i idući ne skretahu.
I naplaci im bijahu visoki strahota; i bijahu naplaci puni očiju unaokolo u sva četiri.
I kad iđahu životinje, iđahu i točkovi uz njih; i kad se životinje podizahu od zemlje, podizahu se i točkovi.
Kuda duh iđaše, onamo iđahu, i podizahu se točkovi prema njima, jer duh životinjski bješe u točkovima.
Kad one iđahu, iđahu i oni; i kad one stajahu, stajahu i oni; i kad se one podizahu od zemlje, podizahu se i točkovi prema njima, jer duh životinjski bješe u točkovima.
A nad glavama životinjama bijaše kao nebo, po viđenju kao kristal, strašno, razastrto ozgo nad glavama njihovijem.
A pod tijem nebom bijahu im krila pružena, jedno prema drugom, a dva krila svakoj pokrivahu tijelo.
I čujah huku krila njihovijeh kad iđahu kao da bješe huka velike vode, kao glas svemogućega i kao graja u okolu; i kad stajahu, spuštahu krila.
I kad stavši spuštahu krila, čujaše se glas ozgo iz neba, koje bijaše nad glavama njihovijem.
I ozgo na onom nebu što im bijaše nad glavama, bijaše kao prijesto, po viđenju kao kamen safir, i na prijestolu bijaše po obličju kao čovjek.
I vidjeh kao jaku svjetlost, i u njoj unutra kao oganj naokolo, od bedara gore, a od bedara dolje vidjeh kao oganj i svjetlost oko njega.
Kao duga u oblaku kad je kiša, taka na oči bijaše svjetlost unaokolo. To bijaše viđenje slave Božje na očima; i kad vidjeh, padoh na lice svoje, i čuh glas nekoga koji govoraše.
(Knjiga proroka Jezekilja, glava 1)

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin pon sij 04, 2016 9:18 pm

Vedran Mladenović] ... daaaa daaaa ... to je to Vedraneeeee.... sada to prevedi i spoznaj pa u praksu sa time.. o tome vam pricam non stop... na to vas upucujem.... znas li sta je to sve skupa... i sta poredstavllja u startu... pa onda dalje.... queen farao flower

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin uto sij 12, 2016 6:31 pm

Znacenje rijeci JAHVE ... i njegova slava....

blob:https%3A//www.youtube.com/dfa3d824-d6eb-4def-a2ce-209e2d6a7996

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin pet tra 22, 2016 5:03 pm


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin pon kol 15, 2016 10:10 pm

Dragan Turkalj
12. august kl. 11:41 ·
Postanak 17,11 Obrezujte se, i to neka bude znak Saveza između mene i vas.
Postanak 17,12 Svako muško među vama, kroz vaša pokoljenja, kad mu se navrši osam dana, neka bude obrezano; i rob, rođen u vašem domu, i onaj što bude kupljen od stranca, koji ne bude od vaše krvi.
Postanak 17,13 Da, i rob rođen u tvome domu ili za novac kupljen mora se obrezati! Tako će moj Savez na vašem tijelu ostati vječnim Savezom. -----------------------------------------------------------------------------------OBREZANJE KOŽICE KURCA JE VJEČNI SAVEZ IZMEĐU JAHVE BOGA I ČOVJEKA ??? A mnogi uče da je to samo do Krista ???


Istina-Pero Hunjet Dragane... uvijek se MORA shvatiti znacenje svake rijeci... a tpo mora se niko bas i ne voli...
Zavjet ili zavjetovati znaci...Amanet, zaveštanje, poslednja volja.
Dakle to je necija posljednja volja koja se treba ili mora odrzati... ALI DA LI SE TREBA I MORA... zavisi od ISTINE NALOGODAVCA... ILI ONOGA KO ZAVJET TRAZI I NA KAKAV NACIN... A to znaci, ZNANJE JE LIJEK ZA AMA BAS SVE... Ovdje jahve trazi zavjet vjecni JEDNOME BOGU, i to planinskom. A sta je Isus rekao na znanje mojsijevo i zmiju - kako ce joj petom gllavu smrskati. A sta je to bog...!?... bogova je na trilione... ALI JE IZVOR SVEGA JEDAN... Tako da se shvatiti treba - da je Isusovo Ucenje za sve narode i narodnosti i sve vjere i iz SVIH UCENJA... a to znaci i Indijsko i Budisticko i ATLANSKO itd... A ovaj bog jahve trazi da on bude jedan jedini bog... A LJUDI BAS SVE MOHUCE BOGOM NAZIVAJU... OD LOSIH ANDELA DO ONIH SVJETLOSNIH. Tako da kada se stvori zavjet sa jednim bogom - a nezna se ko je i sta je... to je robovanje ili naredba za padom i sluzenje necemu i nekome a nezna se kome...

I lijepo pise...

Tako će moj Savez na vašem tijelu ostati vječnim Savezom.

Sada se sjeti slika ili kipica onih malih iz nekih duhovnih skola... gdje je spolni organ iste velicine kao tijelo... kakav bi to znacaj moga biti...ali se o takvim stvarime ne smije pricati, jer kao sramota je... zasto bi ti bila sramota, pa eto da se ne shvati velika obmana sa tim cinom naprimjer. E, vidis - obrezivanjem toga dijela tojela se gubi mogucnost DUHOVNOG RAZVOJA... NEMA NAPREDTKA KA PRAVOME BOGU ILI IZVORU NASEM...OSTAJE VJECNI ROB I TRAJAN... JER SE NE MOZE OBREZAN DUHOVNO NAPREDOVATI... Znaci stvorio si lazni ZAVJET, KOJI TEBI NE DONOSI DOBRO... Kod Isusovog ucenja se sve to pobija te se isbacuje strah i robovanje a predaje se ljubavi prema I SEBI I BOGU... ZNACI NEMA ZAVJETA NEGO SLOBODNA VOLJA... kroz koju se odkriva ucenje i znanje to jeste sluzba i sebi i drugome... posto su sva znanja sakrivena napredovatio se ne moze, nemoguce je, te se svi ljudi sluze UMOM SVOJIM... I ONIM STO IM JE NAMETNUTO... TE JEDNI DRUGE PO VJERI OPTUZUJU KAKO SU SATANSKI... to svi znaju... a ne shvacaju da upravo njemu svi sluze... koji se sakriva iza svete istine koju nam krivo tumaci i daje svoje namjere te ostaje neodkriven... kao na primjer da su svi vec spaseni od isusa... a to bas nigdje tako ne pise... vjernici ne shvacaju osnovne stihove... kao sto su ono da imamo oci a ne vidimo i usi a ne slusamo itd...

Ovdje imate ISKUSTVA pa pogledajte.

https://rajska-vrata.norwegianforum.net/f2-iskustva

Pozdrav...

Iskustva
Free forum : Sve skupa u jednom. Spojiti sva znanja, sva vjerovanja, sva iskustva. Spoznati sebe, u vremenu, sada i…
RAJSKA-VRATA.NORWEGIANFORUM.NET

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri stu 16, 2016 10:44 pm

Drago Plecko
Prepustiti se duhovnim impulsima n e m o ž e m o voljnom odlukom nego je za to potrebna Milost ili – direktno iskustvo vanjskog svijeta svim osjetilima
POGREŠN0 SHVAĆANJE IDEJE PREDAVANJA VIŠIM PRINCIPIMA JE RAZLOG DA MILIJUNI MEDITIRAJU I MOLE A ŠAKA DOSTIŽE „VIŠA STANJA SVIJESTI“
Svako duhovno iskustvo, uvid ili unutrašnju ispunjenost možemo iskusiti isključivo kroz naš neurofiziološki aparat, osjete s kojima smo se rodili. Naš je živčani sustav, kojeg koristimo tek samo oko 5% ili manje, nevjerojatno složen. U svom bestselleru „Megabrain“ Hutchinson rezimira da je „broj međusobnih veza u komadiću mozga veličine graška veći nego broj svih telefonskih veza u cijelom svijetu“. Još više zapanjuje izračun prema kojem je broj mogućih stanja u ljudskom mozgu veći nego broj elektrona u c i j e l o m p o z n a t o m S v e m i r u!
Što je onda Prosvjetljenje, cilj svih duhovnih praksi, molitvi, meditacija, obožavanja, rituala, misa, puja, vjerovanja, hodočašća, vjerskog fanatizma...? Prvi je na ideju da iza navedenog najvišeg cilja ljudskog življenja ne stoji napor i usmjerenost, uglavnom sadržana u gore navedenim praksama, došao neuropsihijatar dr Lee Sanella koji u svojoj knjizi „The Kundalini Experience“ opisuje 18 slučajeva iskustva onoga što opisujemo kao „kozmičku svijest“. Primjetio je da većina doživljaja koje spominje dolazi s p o n t a n o a ne prakticiranjem neke tehnike. I kod onih koji nešto prakticiraju to dolazi onda kada o tome uopće ne razmišljaju.
Milijuni egzaltiranih sljedbenika svih mogućih duhovnih škola ni nakon 40 godina nemaju nikakva spiritualna iskustva. Prvi je razloge za to dao naslutiti B.K.S. Iyengar, čovjek koji je donio hatha jogu na Zapad a doživio je 96 godina.
Ne možete uopće početi meditirati dok vam um nije u svojevrsnom „stressless“ (bezstresnom) stanju, rekao je. A do toga ne vode ni mantre ni molitve ni rituali ni išta drugo osim potpunog propuštanje vanjskih poticaja u osjete i promatranje istih. Ti vanjski impulsi su neprelazna prepreka ako im pružamo otpor. Izbijediti će samo ako ih – propustimo. S vremenom to postaje integrirano iskustvo osjetila i tada se otvara mogućnost nenapornog usmjeravanja pažnje na pravi cilj – Boga bilo kog imena i u bilo kojoj formi.
Viša stanja svijesti više nisu monopol istočnjačkih učenja i učitelja. Neki su Zapadnjaci intutivno došli do onoga što se opisuje kao satori ili samadhi. Među njima su Eckhart Tolle, Byron Katie, Andrew Cohen, Da Free John i kontroverzni Michael Clegg. Radi se o tipu koji je utamničen u Floridi na dvije godine, zbog dilanja MMDAom. Kasnije je prebačen u zatvor u San Pedru. Lunjao je prije toga od kulta do kulta a napadi zbog toga ga prate još i danas. Međutim, njegova priča, ako i ne baš posve točna, zavređuje pažnju. Naime, on opisuje svoje prosvjetljenje ili „prosvjetljenje“ nakon što ga je u dvorištu zatvora nožem napao neki robijaš. Prvo sam umirao od straha, priča američki guru, a zatim sam u trenutku kada sam se pomirio sa smrću osjetio bezgranično blaženstvo i shvatio da sam ja u svemu oko sebe, da je Bog ovdje i sada sa svima nama a tako je i s onim koji me napadao. Plakao sam dok sam mu govorio „pa ne možeš me ubiti jer smo mi jedno, time bi ubio sebe...“. Pobješnjeli je Meksikanac stao i odustao od svoje namjere.
Ovdje se ne radi o dokazivanju totalnog prosvjetljenja koje jest upitno u rigidnom smislu kako ga propovijedaju istočni gurui na Zapadu. Radi se o potpunoj predaji u trenucima beznađa koje mi on jest opisao kao „simultani doživljaj svega što je ulazilo u moj sustav percipiranja i iskustva“. Kao što u kršćanstvu postoji koncept „egzistencijalnog preobraćenja“ kada zadrti nevjernik ili ateist odjednom, suočen sa smrću ili teškom bolešću nekog bliskog ili sebe, prihvaća Krista kao Spasitelja. Treba ovdje napomenuti ono bitno: dok smo u ljudskom tijelu sve to možemo iskusiti samo kroz našu neuralnu mrežu. Samo naš živčani sustav može biti most prema metafizičkoj stvarnosti ako ona postoji. Možemo reći da je to put ali ne nužno i kraj puta.
Svi koje sam upoznao a bili su u nekom obliku „višeg stanja svijesti“ govorili su mi nešto paradoksalno. Istina je toliko jednostavna da je ne možemo shvatiti! Možemo je samo doživjeti. Transcendiranjem materijalne stvarnosti pomoću integriranog doživljaja podražaja koji ulaze kroz naše osjete, dodao bih. Nenaporno.
Nema duhovnog učitelja kojeg nisam pitao može li to donijeti i fizičko zdravlje. Tu su se razlikovali ali je većina rekla da je „to moguće ali je potpuno nebitno sa stanovišta čovjeka koji je iskusio konačnu Istinu“. Krajnje pošten je bio Shivabalayogi koji je rekao: cilj je života duhovni ali nitko ne voli umrijeti....
Slika 1.: Majstor Eckhart (1260-1328), nedvojbeno prosvijetljeni kršćanski mistik kojeg kao takvog prihvaćaju sve vjere i tradicije.
Slika 2.: Byron Katie - žena koja je doživjela duhovnu iluminaciju u "sigurnoj kući" za ugrožene. Spontano. Kaže da je to bilo "oslobođenje od svih strahova i nedoumica".
Slika 3.: Istinski ekspert za jogu primjenjivu kod liječenja bolesti, B.K.S. Iyengar je jedan od rijetkih indijskih gurua na Zapadu koji nije svoju praksu mistificirao već je pojasnio bit problema kod traganja za duhovnom iluminacijom

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 28 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 28 / 28. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.