Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 4 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:44 pm

raćeni tekst koji mu je ne-sveta Inkvizicija sastavila i prisilila potpisati: "Ja, Galileo, u mojoj sedamdesetoj godini života, kao zatvorenik i na koljenima, pred vašom Eminencijom i Prečasnom Gospodom kardinalima, Inkvizitorima protiv heretičke izopačenosti, imajući pred svojim očima Sveto Pismo, koje dotičem svojom rukom, odričem se i proklinjem i gnušam greške i hereze kretanja Zemlje."

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:44 pm

Ivan Rukavina Nakon tog "procesa", Sveti Ured (tj. Inkvizicija), na papinu inicijativu, svečano izdaje dekret da je "doktrina dvostrukog kretanja Zemlje oko svoje osi i oko Sunca lažna i u potpunoj suprotnosti sa Svetim Pismom, te je zabranjeno podučavati ju i zagovarati." Dekret je osudio sva Kopernikova i slična djela, i stavio ih, zajedno s djelima Keplera i Galilea, na "slavni Indeks zabranjenih knjiga," (u uvodu Papa kaže da će svatko tko ih čita biti kažnjen na ovome svijetu i mučen u Paklu!) iz kojega su maknuti tek nakon 200 godina - 1835! Knjige su mu zabranjene, spaljivane, i sve je zapečaćeno nepogrješivom Papinskom Bulom (Speculatores Domus Israel, potpisao nezabludivi papa Aleksandar VII). Nakon toga dekreta i osude, Europu su trijumfalno preplavila trkeljanja teologa s pobijanjem Kopernikovih "bogohulnih ideja". Primjer od Scipio Chiaramonti, posvećen kardinalu Barberiniju: "Životinje, koje se kreću, imaju udove i mišiće; Zemlja nema udova niti mišića, stoga se niti ne kreće. Anđeli pokreću Saturn, Jupiter, Sunce itd. u svome kretanju. Kada bi se Zemlja kretala, morala bi također imati anđela u svome centru; ali sami Đavao tamo stoluje; onda bi Đavao bio taj koji pokreće zemlju !.... " "Anticopernicus Catholicus" od Polacco-a, koji je trebao zadati konačni udarac Galilejevoj herezi, objavljuje: "Biblija je uvijek pisala o Zemlji kao nepokretnoj, a Suncu i Mjesecu da se kreću; ako bi se ta dva tijela zaustavila, Biblija to opisuje kao rezultat velikoga čuda....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:45 pm

Istina-Pero Hunjet Ivane - moje postovanje i posdrav... hvala na druzenju. Molim te da sada pratis onako - malo jace. Ti si vidio sta sam i kako sam ja pisao. I sta su bili tvoji odgovori i odgovori Snezane. Da ja ne bih mislio sta vi mislite - ja vas zamoljavam da Vi to objasnite. Jer ja tezim uvijek ka sjedinjavanju ljudi i znanja - zajednicki rad. A ne razdvajanju i dokazivanju SEBE, nego nas. Prvo sam se zapitao zasto onaj komentar sa skolom vecernjom i onda ismijavanje i ono rok rok... i ja sam ti to objasnio. Dakle, neko nas duhovno spaja a neko razdvaja. U stvari i nije bas ni tako... nego Vasi komentari upucuju na cijelokupno zajdenistvo ljudi njevog znanja i poimanja ISTINE zivota. Znati ne znaci bas mnogo - ako se NE spozna. Bez prakse i licnog iskustva nema nista. I vidi sada problem... Neko zna a neko nezna, vecina nezna. A vecina bi trebala da to i cita.... sto znaci da ja pisem nerazumno za vecinu i ti me vracas nazad.Vidi tragedije sada. Cijela planeta IMA PRAKSU... svi zive u toj lazi... ali Ne znaju. Tragedija. Dakle spavamo. Imamo praksu ali ju nismo svijesni. Zato sam te i zamolio da napises bilo kakvi odgovor. SAVRSENO si to IZVEO. Niko ne moze duhovno da napreduje dok ne stekne jednu vrstu LICNE slobode... a to moze samo ako zna sta si ti ovdje napisao... jer je to i istina i cinjenica i nas zivot. Ljudi treba samo da shvate svoju praksu ili iskostvo kako bi se tek mogli preokretati. Dok covijek ne prihvati to sto si pisao pomaka mu nema. Ali je to tesko jer ni jedan covijek ne bi tako masno i lagano lagao tudu dijecu i zlo im nanosio - pa stoga ne moze bas tako lako to i da prihvati da je tako jadno i SLAGAN.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:45 pm

Istina-Pero Hunjet Ako si citao sta sam prije pisao kratko samo... jer svi tvrde da sve znaju... napisao sam od prilike ovako... jer ja sve to odavno znam sta ti pises... ali drugima je potrebno... Pisao sam ovako... Mnogo su apostoli i neke grupe ljudi uspijeli u isusovom ucenju ali kada se to prosirilo oni su svi nasilno maknuti sa scene. Kada je krscanstvo postalo opasnost - oni ga razbise na dva dijela... To je jedna od najvecih tragedija u covjecanstvu. Nezam ja sada tacno koje godine i ko je ucinio, imena. Spoznao i obacio veliku kolicinu informacija. Zasto ? ... pa zato eto sto to mnogi znaju u detalje a to mi uopste nije vise potrebno... a ako je negdje kao sada ima ih koji to savrseno mogu kao TI sada. I tu se spajamo i uzdizemo skupa sada svi i svijesnije. Ne moze niko da se makne u napredku ako sve ovo skupa ne shvati kako prvo pojedinacno, pa tek kolektivno. Upravo je zato sve ovo i vredno.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:45 pm

Istina-Pero Hunjet Teološki Fakultet Beograd
https://www.youtube.com/watch?v=wz5VC7qSmNM...

Tijana Tizić - Vika mase - 05.10.2013.
www.youtube.com

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:46 pm

Istina-Pero Hunjet Pogledajte ovo predavanje postovane Tijane Tizic... savrseno znanje i veliki rad... svaka osoba na ovome svijetu treba ovo da vidi ... svaka... istina treba da se shvati... sta je i kako je bilo i sta je i kako je i danas... poslije yoga shvacenoga - treba uci u neke rijeci iz ovoga predavanja i da to budu putokazi... kako kaze profesor Dragan pejovski za dalje ucenje... kako bi se upravo strah izbjegao, izgubio ili nestao... Vika je bila samo taj jedan dan... ali da li je nekome poznato da taj jedan dan postoji i danas... na kojega treba da se podsjetimo... taj jedan i jedini dan u godini dana je jedini i slobodan nama ostao. Shvativsi to... treba da tek krenemo na viku u - na same sebe i ucenjem te mijenjam licne svijesti da oslobadamo ostale dane u godini. Sada znamo u detalje dessavanja u isusovim danima... znamo da sto vijera a jedna knjiga i niko se sa nikim ne slaze... svi traze neke krivce... vreme je da se sa zakljuckom to svce zaboravi i krene od toga jednoga dana razvijanjem sebe - jedica... kako bi se tek oslobodilo svega sto je ovdje navedeno.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:46 pm

Istina-Pero Hunjet Teološki Fakultet Beograd
https://www.youtube.com/watch?v=tHukm2P4E3Q...

Dragan Pejovski - Potop - 05.10.2013.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:46 pm

Istina-Pero Hunjet Pozdrav Teoloskom Fakultetu i Draganu... Pegledao sam njegovo predavanje i mnogo dobro prica... osobito kako smo svi studenti i kako svi trebamo ideje. Ideja je iznio mnogo stvarnih i istinitih, ali koje nisu shvacene kao PRVENSTVENE ideje sa najvecom vaznosti kao takve. U prici o dva brata i vjeri i zivotu jednog od njih znaci. Ovaj sto zivjese svakako... istrazivao je i spoznavao svoju karmu kroz zivot te tako i shvacao razloge svega... dok onaj vjerni je samo vjerovao. Zato je prvi i stekao milost Boziju jer je u stvarnosti i spoznao i naucio... dakle stekao znanje licno a to je MILOST. Mozete usporediti sa onom trojicom i sa onim dinarima. Onaj koji je usparao dobijeno - nije koristio - mu je na kraju i oduzeto. U Draganovom predavanju se vide mnoga usporedivanja tudih ovozemaljskih znanja, sa njegovim i mnogim idejama. Ali te ideje ne idu u pravcu onog drugog ovozemaljskog da tako kazem,... duhovnog iako on sam o tim kjlucevima i govori. Spominje ih u vise navrata i na kraju kaze opet da se ne zaboravi duga. Ako je duga sama opomena Bogu - onda je za sigurno i nama. Objasnjava kako je siguran Drugi Isusov Dolazak i kako ce doci kao lopov u noci i da ga mnogi vidjeti nece jer nisu postigli MILOST boziju. Milost bozija je dragi moji ZNANJE. Vidjeti ce ga dakle samo oni koji koji se budu drzali religije zivota kroz svoju vjeru kroz ono sto je u zavjetnom kovcegu. Ali uceci dalje kroz taj Normalan zivot. Iste se stvari desavaju vise puta kaze... Voda, Golubica, i Duga... te krstenje vodom... sto u prevedenom smislu znaci ***STEPEN ZNANJA SVE SKUPA***.. Svaki pocetak dakle ...ISTO NUDI***... jer u predhodnim vremenima nije shvaceno to isto. Kraj mu se isto zavrsava sa dugom i boljim vremenima ... sto opet znaci - sjetiti se znanja - jer ta opomena znaci jednostavno znanje - a to znanje je taj zavjet sa nama. Dokaz sa neba kako je jedino moguce da se sa Vjerom u sebi i Boga uci i shvati DUGA kao moc ZAVJETA - normalno plus ostalo spomenuto. Tako da ne postoje ***CUDA*** nego znanje kojega nismo svijesni. I tu ce se odkriti i duhovna i tjelesna golotinja. Te i da Bog nije nista i nikoga unistio... to smo ucinili sami. Obratite dakle paznju na ideju o te tri stvari ali i na teren na kojemu zivite ... i Svetim dogadajima svijetske vaznosti na nasem terenu koji su upravo putokazi i kljucevi za sva ova desavanja u nasem vremenu.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:47 pm

Milica Hertz Ex Boric pa dobro ,bog je stvorijo covjeka i covjek se pokvario i Bog se pokajao i htio ga unistiti ,a zasto onda ne unisti covjeka i zasto su mu krive zivoinje i ostala stvorenja oko covjeka ,dali to znaci da je bog ljut ponekad bez razloga na nesto i tek tako unisti zbog jednog krivca sve ili je to pak bog ljubavi

Ivica Kristo ali zanimjlivo da Noje gradio oko 120 godina brod i toliko nje govorio da se ljudi pokaju i da udju u brod. Nasdragi Drago jos uvek ne shvata da Bog voli coveka anevoli greh

Drago Drago Babic
to nikome nije jasno ( potrebni slepci da veruju).

Milica Hertz Ex Boric Pa mogao je na primjer neki otrov hhahha virus ili slicno covjek bi se otrovao od same prirode i umro zar je zbog covjeka ubijao i neduzne zivotinje ili je potop opis samo jedne poplave koja je zadesila kontinent,ave mi to sumnjivo za boga punog ljubavi i boga koji oprasta grijehe zar to ne znaci ako je jedan krivac kriva je vecina uhhha al je bog bas ljut i zna da se naljuti a ljubav ,a zivotinje i neduzni

Milica Hertz Ex Boric sve ce biti da je to najveca tajna ali ne onog ceg mislimo nego iznenadjenja

Drago Babic Ovaj je tacaniji sto sam ti dao, sve novije, sve vise sakrinaju, psalam 40,12., Hrist je bio gresio, dok se nije naucio, a to ma i u Isaija 7.15. ali to se krije, jer je malte ne ceo novi zavet, napravljen od LAZI.

Pero:
Drustvance pozdrav...! ... Ovdje ste postavili Mnoooogo temaaaaa .... Drago, baratate sa velikim misaonim formama... isa tim formama pobijate jednoo drugo. To se tako ne radi... uzme se jedna misao kao mudrost neka, te se razradi i spozna do kraja sto je moguce vise... labavi zakljuci- koji se licnom dozvolom uvijek dograduju. Dakle, ne nista zakljucati u sebi kao zdravo za gotovo. Je sve je istina... to sto je laz ... treba shvatiti kao istinu, jer zaista to i je. Istina je istina jer isto to i je. Spoznati se mora laz kao istina kako bi se dokazala ISTINA kroz spoznata oba znanja...Ne mozete nista odbacivati ako nije spoznato u sebi. Tako da je Milicino pitanje savrseno... mi se kaznjavamo sami jer smo dio boga -ne poznavajuci znanje postojanja sami upadamo u propast. Bogovi nam pomazu ali ih mi ne vidimo - niti pomoc. Tako ako se ZNANJE uci kako treba tada ce svima Drago biti jasno... jer ako je biblija po prilici laz??? ...*** NE MOZES DA JU SPOZNAS SAMO NJU CITAJUCI*** od toga nema nista... a jasno vam je vec zasto. Jeste tajna Milice a iznenadenje i tajna je u ZNANJU... Vjeruje samo onaj koji nezna. Ja sam naisao na podatak da je bog zbog naseg obstanka stvorio 23 000 raznih bica kako bi mi uopste i opstali. Tako nam sluze, a nase znanje to ili postiva ili unistava. Zlo se desava sve vece sto mi manje i znamo. Tako ako je tacno Milice da je brod graden 120 godina... to Vam znaci ovako... Narod Atlatide se podijelio u vjeri... sto znaci da su se jedni bavaili pravim bozanskim zakonima OPD... a drugi Magijom bozanskih znanja za sebe igrajuci se bogova OPS.. Prizvali su snazne energije koje nisu mogli kontrolisati... Ovo prvi su to normalno znali ... ali podjelu ili tu drugu grupu nisu mogli spreciti. Tako da se desila katastrofa planetarnih razmjera. Toliko su vremena upotrebili da se spreme za opsnost za koju su znali da slijedi. I sta sada Bog sa LJubavi tu moze.Kontinent se raspao i potonio a ta bozanska grupa je preseljena isto kao i Maje... a ostala je nerazvijena grupa. Da se normalno razvija dalje. Ta ostala grupa atlantidana su vam nasi Cigani ili Romi... ostali da se asimiliraju sa ostalim narodima i da zaborave sto je potrebno, zaboraviti... razbacani po cijelom svijtu, to znata a i da svi znaju i imaju neka znanja koja mi nemamo. Nisu dakle pravljeni drveni brodovi...!!!? Kralj Atlantide je Thot Ili Bog znanja Atlantide. To je vrhunsko znanje iz kojih su proizisla sva znanja koja znamo... i nisu ni BLIZU onoga pravoga. Da Drago imas drvo Znanja i drvo Zivota. U raju smo zivili pod drvetom zivota - sto znaci skupno znanje pod Velikom dusom na primjer LUCONOSOM... Zivili smo BOZANSKI... ali nesvijesno. Da bi poStali ono sto je planirano... potrebna je svijest- to jeste licnost izgraditi... a za to je potrebno sada drvo ZNANJA... i izbacivanje iz raja... pod na primjer Satanskim vodstvom... ali se u taj plan mjesaju nametnici po vodstvom na primjer davla. Tako da opet ne ide po planu. Na drvetu znanja imate JABUKU...Morate sazanati sta ona znaci... i vidjeti da se radi o broju pet... dakle petokraka i sta to znaci i tako dalje i dalje. A i isto tako - oni koji nam prireduju u nasem vremenu iznenadenja... sluze nama da se opasuljimo... i njima je vec dosadila nasa lijenost... jer ni oni ne mogu nazad kuci - sve dok mi to ne postignemo i opet tako dalje i tako dalje... Thot nam je ostavio poruku. Ucite dijeco moja - jer samo znanje ce vas spasiti od svega mogucega zla, pa i od najezde vanzemaljaca. Eto Dragi prijatelji to sto ste ovdje pisali si uzmite samo kao ***pitanja*** na koja ce te tek da TRAZITE odgovore....Ne nikoga i nista okrivljivati...
Pozdrav.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:47 pm

Saso Leblanc DUGA=NEBESKA KNJIGA KOJU TREBATE(znati) PROCITATI

Ivan Rukavina
https://www.facebook.com/l.php...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:47 pm

Istina-Pero Hunjet Saso Leblanc DUGA=NEBESKA KNJIGA KOJU TREBATE(znati) PROCITATI
Pero:
Tako je Brate ... treba malo drugacije razmisljati - u stvari i druge ideje prihvatiti - fleksibilan biti - u nepoznato ali tako poznato kreniti. Dugu treba shvatiti, uciti i nauciti tek onda dolazi do vece svijesnosti a- ali tek ucenjem, ne samo molitvom bez licnog odredenog rada- jer se sa njom spoznaje sebe ... spoznavanje sebe kao vece cijeline. Tek poslije dolazi do citanja nebeske knjige .... kada ovozemaljske nisu ni potrebne toliko ... jer tamo sva istina i pise.... ALI SI VEOMA DOBRO ZAKLJUCIO... ...!

Istina-Pero Hunjet Ivane procitao sam, materijal koji si postavio... tu ima jako mnoooogo dogadaja i mnogo daleko i u nazad...

Saso Leblanc ja sam zahvalan tebi brate, tako je , u pravi si ... jer samo rad na sebi i proveravanje naučenog(pročitanog) kroz sebe i ostale donose znanje , a sa znanjem i spas, za sve se to treba raditi i pokusati spojiti u sebe sto je vise moguce jer samo tako , kroz nas same dobijamo ono sto nam niko oduzeti ne moze, ... mozda ima stvari koje su iste , kako i drugi kazu ili kako pise negde, ali su te stvari protkane našom ličnom individualnošču, koja ostavlja naš lični trag u celokupnom mozaiku Božanske istine....jer u mnogo slucajeva samo molitva ili verovanje , nije dovoljno... koliko sam ja shvatio verovanjem postivas tugje i ostajes u neznanju,dok proveravanjem postizes znanje, potvrgjujes sebe i druge, gradis sebe i druge i stvaras bolji svet.....

Drago Babic Verovanjem se postaje slepac, ali istrazivanjem poznavalac.

Istina-Pero Hunjet Bez Vjere NEME NISTA... vjerovati i SPOZNAVATI STA I U STA VJERUJES... znnje vjere je tude,... a spoznaje su tvoje... samo sa licnim spoznajam ka kuci nazad mozes... znaci istrazivati i spoznavati a ne kao slijepac citavoga zivota u jedno vjerovat... to jedno spoznati pa vjerovati na spoznato dalje... ali poslijee ce mo vise o tome upravo sa ovmim materijalima koje imamo ovdje .. poslagati nekako... ovih dana...

Drago Babic Vera je potrebna, da se nametne radi manipulisanja, jer sa onima koji poznaju, ne mozes manipulisati, sto vise vera istina je sve dalje, a poznanje je samo JEDNO, poznanje je opasnost za ovaj POREDAK.

Istina-Pero Hunjet Tasko je Drago... ali sagledavaj sve kako je i bilo i kako i je... Vijera nije uvijek bila iste kvalitete u vremenima... a slabo ko ju i sada poznaje onako iskonski... sada se u vijeri bave svim i svacim... traze svuda u ovome materijalnom svijetu svasta nesta i dokazuju kako ne valja... niko ne trazi ono duhovno i ne prica o tome kako se treba raditi da valja ... da bi valjalo... pogledaj predavanje ispod... Treba znati kako i cemu se prikoniti... to jeste sebi na bozanski nacine gdje pobjednika neeemaaaa....
Saša Petrovski - Kada drugi ne vide stvari tvojim očima - 04.10.2013.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:48 pm

Istina-Pero Hunjet Vidite sada ovo predavanje... da postignemo boziju volju i da budemo mili njemu ali i sebi... da nas nada ne bi napustila... bog zeli da obnovi nasu volju uz pomoc svetoga duha... Bog zeli da se mi promjenimo znanjem svetoga duha... a to se moze samo spoznavsi zasto se desavaju ponavljanja poslije svake katastrofe koju spominje Pr. Drago gore ... jer zato se sve i ponavlja sto nije obavljeno kako i treba... Zato se i nama historija ponavlja sto ne shvatismo ono sto treba...Samo znanje moze da promeni sve ... a znanje se samo spominje ***gdje lezi*** i opet jovo nanovo u sadasnje zivotne vode...Bozija volja je da ucimo i shvacamo a ne da nas on spasava... spasavati se moramo sami sa znanjem *** NJEGOVOH PORUKA*** ... Kako mozes udovoljiti bogu ako ne udovoljis sebi...Zlato u sebi treba naci... tada ce se svijetliti... Tada ce nam lica biti svijeza. Kroz zlato u sebi se tek ide ka Isusu i dalje... ali kako naci to ... zlato... niko ne objasnjava... kako to postati kao apostoli i sam Isus...?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:49 pm

Istina-Pero Hunjet Evo ivane - preslusao sam predavanje Vesne Janicijevic. Koja inteligencija ... svaka cast... Savrseno predavanje kroz enormno znanje... i iskrenost kako i objasnjava da se ne mogu nigdje naci svi odgovori. Pa se mozemo vratiti na pocetak njenog razgovora o Zrecima i Mudracima .... Sedam risija na primjer... sve su to duhovni izvori iz duhovnih svera... a Vera sada radi rad spajajuci filosofski rad od sto najboljih Filosofa. Je li ti sada jasni ivane zasto odgovora nema. Nema jer se upravo ne traze u nekim manjim sredinama ... kao sto vera i napominje... Odgovori se ipak nalaze kod - u predavanju Draganovom gore.
Eto tako Ivane ... Sada mi je jasno zasto si postavlojao neke teme na moje pisanje... teme od isprdavanja ... pa do ozbiljnih naucnih radova... Ali kakvih naucnih radova... to su sve dokazi za tebe sa kojima si zadovoljan. Vera objasnjava da gdje nauka i filosofija ne moze naci odgovor ili nesto drugo ... moze se naci u Religiji... ili vjeri... Ovdje je propusteno znanje o TRI vrste ucenja ili podjele... Tako Ivane - ne drzi se ovih znanja kao krajnjih i najispravnijih... jer su samo tuda.


Istina-Pero Hunjet Eliaz Irfan Pehlivan
U BIBLIJI PIŠE DA JE BOG REKAO: ”Načinimo čovjeka“ (1. Mojsijeva 1:26).

KOME JE TO BOG REKAO?

Vedran Mladenović „Da načinimo čoveka... Ta reč ne beše upotrebljena ni za jedno od stvorenih bića; stvorena je svetlost, a beše data samo jednostavna zapovest - I reče Bog. neka bude svetlost. Stvorena su nebesa, a ne beše dogovaranja za njihovo stvaranje. Ovde, pak, čoveka još nema, ali postoji dogovor o čoveku. Bog nije rekao, kao za druga bića: Neka bude čovek! Prepoznaj dostojanstvo koje ti pripada. On nije uzrokovao tvoje postanje jednostavnom zapovešću nego je postojao dogovor u Bogu, da bi znao kako da to živo biće, dostojno časti, uvede u život...

Zašto Bog nije rekao: da načinim nego: hajde da načinimo! Da bi ti mogao da prepoznaš vrhovnu vlast. On želi da ti, obraćajući pažnju na Oca ne zanemariš Sina. On želi da znaš da je Otac stvarao kroz Sina i da je Sin stvarao po volji Očevoj i da bi trebalo da proslaviš Oca u Sinu i Sina u Duhu Svetome...

On, međutim, nije rekao: Oni su stvorili, da ti u tome ne bi našao izgovor za mnogoboštvo...“

(Sv. Vasilije Veliki, O čovekovom poreklu, 1:3)

„Zašto, kad su stvarana nebesa, nije rečeno: hajde da načinimo nego: neka bude svetlost i tako dalje, u pogledu vascele tvorevine? Međutim, samo je tada dodao: hajde da načinimo, čime se izražava savetovanje, dogovor i opštenje s Nekim Ko je ravan po časti. Ko je taj, koji je trebalo da bude stvoren, kad mu je ukazana takva čast? To je čovek, veliko i čudesno živo biće, koje je Bogu dragocenije od sve ostale tvorevine... Postojao je savet, dogovor, opštenje, ali ne zato što je Bogu potreban savet - daleko od toga! - nego zato da bi se tim izrazom iskazalo dostojanstvo onoga koji je stvoren...

A Ko je Onaj, Kojem Bog kaže: Hajde da načinimo čoveka! To je divni Savetnik, Bog silni, Knez mira i Otac budućeg veka - Sam Jedinorodni Sin Božiji. Njemu On kaže: Hajde da načinimo čoveka po našem obrazu i podobiju. On nije rekao: po mom i tvom niti po mom i vašem, nego po našem obrazu i podobiju, nagoveštavajući time jedan obraz i jedno podobije.“

(Sv. Jovan Zlatousti, Osam omilija na Knjigu Postanja, 2:1)

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:49 pm

Istina-Pero Hunjet Vedrane... vidi koja zbrka... iako si jako lijepo napisao ovo: Ti si izveo samo citate ... u kojima tek lezi istina - koju odkriti treba.

A Ko je Onaj, Kojem Bog kaže: Hajde da načinimo čoveka! To je divni Savetnik, Bog silni, Knez mira i Otac budućeg veka - Sam Jedinorodni Sin Božiji. Njemu On kaže: Hajde da načinimo čoveka po našem obrazu i podobiju. On nije rekao: po mom i tvom niti po mom i vašem, nego po našem obrazu i podobiju, nagoveštavajući time jedan obraz i jedno podobije.“

Pero:
Ako sam ja bog i zelim da stvorim covjeka...A prvorodeni sin bijese covjek... kako ja onda kazem mome sinu koi ne postoji jos... ajde da napravimo covjeka ...!!!???
Srdacan pozdrav.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:50 pm

Istina-Pero Hunjet Kao prvo ... st aje po Vasem sada ... Sam Jedinorodni Sin Božiji. Njemu On kaže.... Ko je sada to ili taj po Vasem...???... ne moze se spoznavati nesto dok se ne spoozna sta je sta ... Objasnite prvo sta ovo vama znaci u detalje... Sam Jedinorodni Sin Božiji. Njemu On kaže: .... tek tada ce te moci vjerovati sebi... pa vjerujem - normalno da vejerujem... jer neke stvari znam... manja vjera sa vecim znanjem...

Drago Babic Taj sin je rodjen otprilike prve godine nove ere, taj sin je ljudsko bice, on je COVEK, a sa kim je Bog razgovarao, sa andjelima, Otk 12.7. Glavni andjeo i ostali, Mihajlo je prvi Andjeo ili Bog.

Pero:
Pazi doooobrooo ... pronicljiv budi i mudar... kako bog kaze sinu ajde da te napravim...



Istina-Pero Hunjet Pogledaj Vedranov tekst... savrseno i istinito ... prvi veci dio ... a onda velika zbrka na kraju... ali onome ko malo vise razumije i nije zbrka...jer je shvatio namjerno brkanje pisca ili prepravki biblije... jer je sav problem u igri rijeci... Pazljivo citajte njegov tekst vise puta. Ako je negdje zbrka ... sto znaci u rijecima... a ona druga u boga bijese... ta rijec zbrkana u nama misao stvara a to u boga prvo bijese... tako da dragi moji... nama ostade kriva MISAO... i mi ostajemo blokirani bezuslovno... to je ta magija igre rijeci. .. koja stvori misao u nama tada mi izbacujemo rijec koja nama stvara svijetlo ili radnju protiv koje ni sam bog ne moze nista... Da li sada shvacate sistem... licne blokade... ili VJEROVAT = neznati
Istina-Pero Hunjet Ma gle sada... ovako mozemo u nedogled... zavrsavajmo pitanje po pitanje... pa oni tvrde da svijet postoji 6 000 godina a budala zna da su pramide stare 36 000 godina... razjasniti se mora svaka rijec...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:50 pm

Istina-Pero Hunjet Zašto Bog nije rekao: da načinim nego: hajde da načinimo! Da bi ti mogao da prepoznaš vrhovnu vlast. On želi da ti, obraćajući pažnju na Oca ne zanemariš Sina. On želi da znaš da je Otac stvarao kroz Sina i da je Sin stvarao po volji Očevoj i da bi trebalo da proslaviš Oca u Sinu i Sina u Duhu Svetome...

Ko je sada ovdje po ovome SIN...

Pero:
Svi znaye da je u Boga prvo misao bila... ali hajde da se ne stvara zbrka sa bogovoma... pa ce mo ga nazvati IZVOROM SVEGA... ili BEZUVJETNA LJUBAV ... sto odmah znaci neshvatljivo znanje. ON izvor se podijelio na DVA - Iluzionirao je nesto iz sebe... iluzija znaci stvarati iz dijela sebe. Stvorio si je SINA... Njegov sin je dakle ili su . sve galaksije i svi svemiri... da bi se dalje stvaralo slobodnom voljom i iskustvima mora da postoji hijerarhija STVARAOCA ispod Izvora. Izvor izdvaja iz sebe i DUH SVETI koji snaga odrzavanja zivota ili SVIJESTI i slicno. Tu hijerarhiju stvaraoca mi nazivamo SVE Bogovima.

Vedran Mladenović -->
ANEGDOTA O (NE)RAZUMEVANJU TROJSTVA

Dok je šetao Kartagom Sv. Avgustin ugledao je dečaka koji je izdubio rupu u pesku i kanticom grabio vodu iz mora i prelivao ju u rupu...
Kada ga je pitao šta to radi, dete mu je odgovorilo da želi prebaciti celo more u rupu u pesku, onda mu je Sv. Avgustin rekao da to neće nikad uspeti, na što je mali dečak odgovorio da će pre on prebaciti more u malu rupu, nego što će Sv. Avgustin shvatiti tajnu Trojstva!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:51 pm

Vedran Mladenović -->
Istina-Pero Hunjet: Ako sam ja bog i zelim da stvorim covjeka...A prvorodeni sin bijese covjek... kako ja onda kazem mome sinu koi ne postoji jos... ajde da napravimo covjeka ...!!!???

Princip i uzrok rađanja i ishođenja, jeste ličnost Oca. Rezultat procesa rađanja jeste ličnost Sina. A rezultat procesa ishođenja jeste ličnost Svetog Duha.

JEDNA ZANIMLJIVA ANEGDOTA

Neki otac, koji nije želeo da mu dete uči veronauku, zapita sina kad se vratio sa časa veronauke: sine, o čemu vam je pričao veroučitelj? O Svetoj Trojici, odgovori dete. Pa je li rekao da Otac nije stariji od Sina niti je Sin mlađi od Oca? Jeste, to nam je rekao. To je čista nelogičnost, reče otac. Kako, začudi se dete? Pa eto, kako: sin uvek mora biti mlađi od oca, jer je otac uvek pre sina. Nije mi jasno, reče dete. Jesam li ja tebi otac? Jesi. A jesi li ti meni sin? Jesam, reče dete. Pa zar ja nisam stariji od tebe i ti mlađi od mene, reče otac? Da, odgovori dete, ti si zaista stariji od mene kao čovek, ali kao otac nisi. Jer u onom istom trenutku kad si ti (meni) postao otac, ja sam (tebi) postao sin.

Pero:
Tako je... ali nije do kraja receno... on je sinu postao otac onoga momenta kada je sina i pravio... ali je onaj koji je nas pravio i prije postojao ... tako da i on ima OCA... pa sve tako do ***IZVORA*** dakle stariji je otac uvijek ali ne kao otac... mi smo samo iskustva necija - a velika je stvar saznati cija i zasto.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:51 pm

Vedran Mladenovic:

A Ko je Onaj, Kojem Bog kaže: Hajde da načinimo čoveka! To je divni Savetnik, Bog silni, Knez mira i Otac budućeg veka - Sam Jedinorodni Sin Božiji. Njemu On kaže: Hajde da načinimo čoveka po našem obrazu i podobiju. On nije rekao: po mom i tvom niti po mom i vašem, nego po našem obrazu i podobiju, nagoveštavajući time jedan obraz i jedno podobije.“

(Sv. Jovan Zlatousti, Osam omilija na Knjigu Postanja, 2:1)

Pero:
Nasi Bogovi stvaraoci.... Jedan od njih rece drugima... hajde da stvorimo Covjeka od nas ***jedan obraz jedno podobije... A razlog tome ti je ovaj... posto su ti bogovi mnogo ciste esencije bozanskih energija i svaka je za sebe... svaka za drugu zna ali se ne mogu spoznati... da bi se medusobno spoznali moraju da se udruze ili pomijesaju... Dogovaraju se da iluzioniraju - stvore jedno novo bice odvajanjem dijelova iz sebe. Dakle po nicijem prevladavucem - ni mome ni tvome nego nasemu - stvoriti jedno zajednicko bice. To bice ce biti covijek koji ce imati mogucnost svih njevih znanja ... pa stoga ti bogovi imaju sansu da kroz njega vise spoznaju Izvor ... isto kao povratak Izvoru... eto zasto smo toliko svakome vredni i cijenjeni. Jer svaki od tih bogova su imali odredena znanja a ne sveobuhvatna.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:51 pm

Istina-Pero Hunjet Imate mnogo dokaza o tome i svako od Vas - Nas- je to poznato... bas svakome... ali kod nas ljudi je jednostavan problem sto nismo u stanju samo da pospajamo ono sto znamo... da spoznamo - no i zato se zna razlog - toga nesvijesnoga kolektivnoga.
Jedan od dokaza Vam je kod Brace Pravoslavaca - Pravoslavni Krst... cetiri kraka i na svakome kraku po tri dijela zaobljena... sto vam znaci da smo sastavljeni od cetiri Glavna BOGA ... koji ima svako po tri lica... Svako bog vidi lijevo i desno i napred- jedan drugoga ne vide... Isus je imao 12 apostola i tako dalje... Braca Muslimani se klanjaju jednome od - sto vi kazete Bogova... kada budu spoznali sta i kome... tada ce mo se svi spojitu u jednu vijeru ... jer dokazuju jedno te isto. JEDNU RELIGIJU I UCENJE ....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:52 pm

Vedran Mladenovic;
Zašto Bog nije rekao: da načinim nego: hajde da načinimo! Da bi ti mogao da prepoznaš vrhovnu vlast. On želi da ti, obraćajući pažnju na Oca ne zanemariš Sina. On želi da znaš da je Otac stvarao kroz Sina i da je Sin stvarao po volji Očevoj i da bi trebalo da proslaviš Oca u Sinu i Sina u Duhu Svetome...

Pero:
Vidis kako je sve kao zbrka... rekao je da NACINIMO... dakle jedan od njih je dao IDEJU... hah... on zeli da ne zanemaris sina... dakle od SINA IZVORA si stvoren ili sinova ... iz kosmosa ... a TI si KOSMOS U MALOM... DAKLE AKO SPOZNAS MNOGOBOSTVO... TO JESTE KOSMOS KAO SINA... ako to shvatis kao sto sam gore pisao... tada ces kroz slavu svojih bogova ili Izvorovog Sina ne zaboraveci na njega ili njih tek moci da slavis IZVOR ili OCA otaca.. jer tada i Sin kroz nas ljude spoznaje Izvor...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:52 pm

Vedran Mladenović „Da načinimo čoveka... Ta reč ne beše upotrebljena ni za jedno od stvorenih bića; stvorena je svetlost, a beše data samo jednostavna zapovest - I reče Bog. neka bude svetlost. Stvorena su nebesa, a ne beše dogovaranja za njihovo stvaranje. Ovde, pak, čoveka još nema, ali postoji dogovor o čoveku. Bog nije rekao, kao za druga bića: Neka bude čovek! Prepoznaj dostojanstvo koje ti pripada. On nije uzrokovao tvoje postanje jednostavnom zapovešću nego je postojao dogovor u Bogu, da bi znao kako da to živo biće, dostojno časti, uvede u život...

Pero:
Kako nije bilo dogovaranje za svijetlost kada je stvoren dogovor za stvaranje covjeka a covijek je svijetlosno bice.. koje je stvoreno od visokih esencija energije ....Sve sto jue stvoreno je stvoreno iz neba... nebo je svijetlo plavo i zna se kome pripada... to je peti element ili Eter ... te nije nikakva praznina - iz toga elementa ili snage svijetla se pravi ili stvara seve sto je u kosmosu a vidljivo nim culima. Taj peti elemnt je u stvari prvi iz kojega se radaju ostala cetiri, prizilaze Dakle neka bude svijetlost iz koje ce da se stvaramo ... Navodno da ima skoro sest milona nijansi stvaranja svijetlosti... A satana kada bi skoro sve to znao... nebi nikada mogao da sazna barem jedno... tako da je uvijek sve u Izvoru kao zadnje i ljubav i pravda pobjeduje.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:52 pm

Istina-Pero Hunjet Vidite sada kako se javlja problem oko svega toga. Kada Dragu pitam neka mi kaze ime Boga ... on kaze da se bogu ime ne daje... ali da on zna ko je bog... Bogu se ime mora znati jer to govori istinu o svakome, a i kako i kome da se molis ako ga nazvati neznas - nemozes.

Elias Irfan Pehlivan
BOG JE JEDAN YEHOWAH ALELUYAH

عبد الوهاب بوسنوی a VISNJI ???

Drago Babic To je bog ovog sveta, koliko je samo zla ucinio, a vi nevidite.

Gani Aliev Drago Babic svi znamo da djavo postoi ali molimte nemoj mi pticati dati neznas koje JEHOVA
عبد الوهاب بوسنوی KO JE VISNJI KOJI JE BASTINU DIJELIO IZMEDJU OSTALIH I JAHVI ???

Istina-Pero Hunjet Ko je JAHVI

عبد الوهاب بوسنوی E I JA PITAM KO JE ?

عبد الوهاب بوسنوی SAMO NEMA JUNAKA DA POJASNE TO

عبد الوهاب بوسنوی Ponovljeni zakon 32,8
Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove čovječje, odredi im međe po broju Božjih sinova:
Ponovljeni zakon 32,9
tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.

tad jahvu narod njegov zapade - VISNJI MU DAO NAROD , e sada ko je Visnji , a ko Jahve

Drago Babic Svaki ti cast nasao si dobar stih. VISNJI JE BOG TVORAC, a ovaj drugi je DJAVO.
Drago Babic Jevreji su imali DVA IZBORA slusati PRAVOG BOGA koji nije trazio zlo, a oni su izabrali satanu.

Pero:
nije narod, jevreji izabirao... nego ko...!!!

عبد الوهاب بوسنوی neko ko nije mogao uraditi ono sto je htio po Bibliji jer vidimo da su ga mogli zaustaviti obicnom kozicom od obrezanja !

Pero:
Eh ovdje velika tajna lezi... a i dokazi Draganovi... misao draganova...
عبد الوهاب بوسنوی Izlazak 4,24
Kad se na putu Mojsije zaustavi da prenoći, navali na nj Jahve da ga ubije.
Izlazak 4,25
Ali Sipora pograbi oštar kremen, obreza svoga sina i kožicom se dotakne Mojsijevih nogu: "Zaista si mi ti krvav muž", reče.
Izlazak 4,26
I Jahve ga pusti. Ona je to zbog obrezanja rekla "krvav muž".

عبد الوهاب بوسنوی obicna kozica ga zaustavila , a znamo da Boga niko ne moze zaustaviti u njegovom naumu

عبد الوهاب بوسنوی tako pise nije do mene

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:53 pm

Pero:
Otisao Mojsije u pustinju... tamo je upoznao Mudraca i sedam sestara... sedam ih je UPOZNAO... a sa jednom se je Vjencao... sta vam sada znaci to... ***SEDAM*** On mojsije kod Mudraca bio... kolika je dakle mudrost mojsija ako je se samoo sa jednom vijencao... to vam je sedam dana stvaranja... sedam sestara... imate sedam glavnih centara znanja u sebi ***SVJETLOSNIH*** i tako dalje... a kada se prica o ***ISUSU*** on ima *** 12 *** spoznatih... plus znacenje broja 33 i cijele golgote... tako da je u tome broju mnogo toga i od OCA i sina.... i svih mogucih znanja sto postoje ... sve je tu nagovjesteno.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:54 pm

Istina-Pero Hunjet Istina-Pero Hunjet Pisao sam zasto je Isus stvoren... no medutim ti to ne spominjes kod sebe da je taj i taj to i to napisao. Normalno je da se ludom naziva onaj koji je nesto spoznao... jer nije NIKO drugi... Mnogo je ludih i zbunjenih --- malo je normalnih... tako da normalni skoro i da ne postoje. Ja licno nisam mnogo upucen u pismo da ga znam citirati... ali svi koji to MOGU... kazu da nisam normalan ... Ima li isto tako i stih gdje se kaze da nam je krivi kamen temeljac u crkvi... tako nekako... jer crkva smo mi svako za sebe... sta je onda tu krivi kamen temeljac... Pisi Dakle sta je po tvom i ko taj kamen spoticanja ili sablazni, koji mnogocijenjen ali je SABLAZAN. Ja samo znam da je Isus znao da oni koji su trebali primiti vjeru i znanje da ju nisu ni primili pa stoga ni sirili u svijet. Ali je zato mogao Rim... zar ne... Njih nije ucenje njegovo zanimalo -
Drago Babic Pa Hrist je taj kamen, koji je odbacen. Svi su odbacili njegova ucenja. ZIDARI ( masoni) odbacili su taj kamen i zidaju crkve, a on rekao, moli se u svojoj sobi, i zatvori vrata za sobom, da te neko ne vidi. Pitala ga zena da li treba ici u hram u Jerusalim da se moli Bogu ili da trazi Boga, rekao joj je, moli se u DUHU I ISTINI, znaci moli se za ono sto Pismo govori za DUH PISMA za tu rec da DODJE. Crkve znaci nastavak djavolovog dela, DAJ PRILOG i ne trazi istinu, to znaci crkva. Hristova ucenja CRKVA JE ODBACILA.

Drago Babic Jeremija 7.4. Ne uzdajte se u LAZNE RECI govoreci Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja OVO JE.

Drago Babic `Lazna je bila u Jerusalimu, a za nju je Hrist rekao, ni kamen na kamenu nece ostati, sta mislis hoce li danasnje bolje proci, najavito je preko proroka kako ce proci, al;i oni neveruju, a kamoli da poznaju.

Istina-Pero Hunjet Eee tako vidis ... ovo je dobro... i sve sto ja pisem se svodi na to da pocnete traziti u SEBI.... svaka rijec mora da se shvati u njenoj punoj vaznosti .. sada znamo sta je odbaceni kamen mudrozti i sta je krivi kamen u temelju...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:54 pm

Istina-Pero Hunjet Vidite sada... u tome stvaranju nije islo planski kako bi trebalo... je nekima ljudima je cudno kada se kaze da na svim planetama ima zivota... pa stoga im je cudno ili cudnije ako se kaze da se ratovi desavaju izmedu planeta kao i ovdje kod nas izmedu amerikanaca i bilo koga na svijetu... kako god su bijelci stvarali kolonije po pplaneti - tako su druge planete stvarale koloniju od nase planete... te i takve Drago B. sa pravom naziva davolima... a SATANA je tada po toj rijeci nesto drugo .... Je u Raju smo imali drvo zivota... zivot u grupnoj bozanstvenosti lijepote svega... ali u jednoj VECOJ licnosti ili bogu... nismo imali licnost... zato smo izbaceni iz raja - sa pomocu Satane... i to je bilo ***PLANSKI*** a davoli poslije djeluju ne planski... Satansko znanje je DRVO ZNANJA -- kako bi upravo postigli ***LICNOST*** koja bi kao jedinka bila SVIJESNA svoga postanka i SVIH TIH VISIH BOZANSKIH ZNANJA.... Normalno da su nas iz raja mogli izbaciti samo oni koji su sa manje svijetla... ali bi mi u razvoju skupnome se uzdizali kao obe strane... dok ne uspijevamo mi ne mogu sada ni oni... Tako da se ubacuje davo i mrsi konce i njima i nama... osobito nama jer nam ne dozvoljavaju da dodemo ka licnoj svijesti. Legendarni bogovi iz starih prica su se borili za nas ali su morali odustati jer bi postali isti kao i davolje energije mboreci se na isti nacin... a ne sa ljubavi i svijetlom... Zato oni shvacaju da Moraju na neko nacin da pomognu covjecanstvu - kako bi mi sami spoznavali obrnuti put pada iz raja ...licnim ucenjem... i SALJU NAM ISUSA U NJEVO IME SA BOZANSKIM ZNANJIMA.. DAKLE DRAGO... covijeka sa bozanskim znanjima kako bi nam svima na cijeloj planeti prenio ucenje oslobadanja od svega. I pokazalo se to kao najbplje i savrseno rijesenja... zato i imate Jing i Jang... sada imamo balans... mislim moguc nam je IZBOR... ili bijeli i crni konj da jednako vuku po nekim ucenjima.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 4 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.