Sv.Ar. Mihajlo

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Sv.Ar. Mihajlo

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:15 pm

L.L. - Istina (ko ima oči da vidi i uši da čuje) glasi da taj Koren celokupnog postojanja, kao dakako i naš sopstveni, jeste niko i ništa drugo nego ON – naše istinsko Poreklo, Biće i Sopstvo – koje je posvudašnja, večna i beskonačna sama Suština Univerzuma: naša Božanska – Svest, Inteligencija, Ljubav, Istina, Blaženstvo… I toga se MORA biti svestan svakoga trena sopstvenog postojanja, inače venemo u odvojenosti.
Svetac Kabirdas, kada je to neposredno uvideo, nije mogao a da ne kaže:
- «Smešno mi je, i čudno, kad čujem da je riba žedna u vodi.»
A veliki Vivekananda:
- «Mi umiremo od žeđi sedeći na obali najveće reke, mi umiremo od gladi sedeći pored gomile hrane. Blaženi univerzum je upravo ispred nas, a mi ga ne vidimo. Mi smo svo vreme u njemu, pa ipak ga tražimo.»
Kabirdas je uz to i divnim stihom, svima nama kroz vekove, nesebično uputio molbu:
- «Slušajte braćo što vam Kabirdas kaže: u sebi zlatni rudnik nađite!»
Zaista, shvativši sopstvenu ISTINU, sve ostalo dolazi na svoje mesto.
Sva Slava, svo Pregnuće, sva Ljubav i sva Zahvalnost – tom našem dragom, voljenom, veličanstvenom Korenu… Biću… Sopstvu !!!
S Ljubavlju,
Alakh Niranjan

L.L. - Pre malo sam ovaj tekst poslala Peri u privatnu poruku. On me je zamolio da ga postavim ovde , neznam zasto  Imajte lep dan

L.L. - Znaci ovako dragi Pero.Imam potrebu da sama objasnim sto hoce da nam poruci pisac ovog teksta....................................... Sve je u nama, svo znanje je u nama samo sto mi jurimo ko blesavi u ovaj 3d koji je cista iluzija, radimo u strahu kako bi preziveli. RAdimo da se prehranimo i platimo smetke. A ustvari oko nas imamo sve. MAjka zemlja nam omogucuje da odgajimo hranu, voda ima u potocima , u zemlji na nekoliko metara a mi posto smo programirani da radimo za novac i da stvaramo i jos, i jos , i jos necujemo i nevidimo koja je nasa darba od Boga. Da je u nama sve , da su sva znanja u nama. Zato se trebamo umiriti ko sto me je moja dusa umirila kako bih mogla da vidim , ko sam, sta sam i zasto sam tu . Sada sam svesnada nisam tu da radim kako bih prezivela vec za nesto mnogo vece. Hvala ti dragi Pero

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:17 pm

D.S. - Ovaj tekst sam poslao cika Peri u poruku maloprije, onda me je cika Pero rekao da postavim ovaj tekst od Stajnera ispod slike

Izvorno inicijacijsko znanje ne može zadovoljiti samo želju ljudi za srećom; mora ih voditi do pravog razumijevanja njihova vlastitog bića i sudbine kako se javlja u svijetu u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Za to, nužne su duhovne činjenice, umjesto nečeg što daje neposredno zadovoljstvo. Ali ima još jedna stvar koju ova predavanja zaista moraju izvući. Upravo doživljavajući ovakve činjenice, samo ako ih poznaju konceptualno, ljudi će steći dosta toga što zadovoljava unutarnju potrebu za njihov život ovdje na Zemlji. Da, oni će steći nešto što im treba da bi bili ljudska bića u punom smislu, baš kao što za potpunost trebaju njihove fizičke udove. - Stajner

D.S. - Pre nego što napišete čika Pero, htio bih dodati komentar na tekst koji je postavila L.L., jer mi je bio potreban kao potvrda, jer to osjećam srcem.....a tome me je odvela želja za znanje i pitanja..a kako i vi pišete ¸¸ samo pitanje je deo odgovora¸¸ ... napisali ste ¸¸ glupo pitanje ne postoji !!, postoji samo glup odgovor ¸¸ ....često susrećem priče kod onih koji se bave kao duhovnošću ¸¸ pusti nek te vodi srce, slušaj se sebe, prati svoj duh, slušaj svoje srce, budi slobodan, sloboda, vjeruj nadaj se, iskrenost, ljubav je sve``.....ovo su mi bile sve prazne priče i lupetanja... svaka rasprava kako što vidim ne vodi nikuda..a samo da se ponavlja jedna te ista Istina, čemu to?....ali je i Istina..ali se to mora postići kako i vi pišete REDOM I RADOM...i sve to ''Ličnom spoznajom'' a o samospoznaji ima dooosta toga i velike istine pod slikama koje pišete.... tekst koji je postavila Ljiljana je dokaz na ono što ste predhotno napisali, da je sve mnooogo JEDNOSTAVNIJE nego što izgleda, o tome pišete i pod drugim slikama...ali kako što vidim vas nitko ne razumije...a zašto....kao razlog vidim da rijetko tko se može družiti otvoreno i iskreno, svi bi da mudruju..pa i ti isti bi se složili da niko nije iskren,da se nemože družiti..tako da bi opet bilo samo ponavljanje iste priče i potvrđivanje istine sa lažom

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:17 pm

Istina-Pero Hunjet - Dobro ste obadvoje napisali ... i sve je to tako... ovdje je tema da se dokaze kako pojednostaviti stvari i da bez rada i livnog truda i spoznavanja samo licnog nema nista... L.L. je to shvatila i dokazala na svoj nacin uz pomoc velikih duhovnih ucitelja nekoga vremena i nekoga prostora... slabo ih je i razumio ili nesto i postogao... dokaz imamo u zadnjih dve hiljada godina... Ovdje je namjera da se sve pojednostavi... i pkaze na najjdnostavniji nacin ... a to je jedino moguci kroz same ljud i ono sto imaju znaju - slave i obozavaju... dakle nas licni zivot da SPOZNAMO... Dakle Liljana lijepo napisa... ali to nije cista iluzija... sto znaci da smo mi ILIZIJA i Istina... tako da mi nismo ni blizi nase iluzije ili bozanskoga u nama... mi zivimo neke tude namjere koje su nam postala i pravila i zakoni... Ovdje je bila namjera da se pokaze danasnje vrema i prostor gdje su sada najveci ucitelji na nasoj majci zemlji... A STO ZNACI DA TREBAMO TRAZITI U NASEM DVORISTU - KOD NAS SADA I OVDJE... Dakle Ivic i Brace... Oni koji su otvorili Prvu KRIZNU GORU OD TRI... A dpbro znate i sami... da je sedam glavnih naroda... i da u svakom vremenu jedan narod vodi ostale... treba da predvodi.. DAKLE IZABRANI NARODI U JEDINO MOGUCE VREME... a sada je Vreme Slavena... To dobro oboje znate... taj pokret ili nastavak Isusovog impulsa je ovdje i SDA ... KOD NAS... dakle trazite ovdje ... a dokazujete sa starim znanjima ucenja... Znaci - svaki puta je nekio Sveti Jeruzalim na nekome drugome mijestu. Sada je tamo gdje su Te tri krizne ili Krastaste Gore.. a vi oboje znate i gdje su - jel tako.. Pa stoga mozete i da shvatite zasto nas se razara sa svih strana... ne da bi zaostali u zlu... nego da se kroz zlo spozna Istina... ili da se istina unisti.. Borba tame i svijetla ... znaci namjera ovdje nam je ... Sta Znaci Ar. Sv. Mihajlo ... te da ga se Bozanski treba i slaviti i obozavati itd... imate jedno kanalisanje ovdje od Mihajla... A drugi Kanal Je Ivica LICNO... A vi svi upravo od njih i ucite i zastitu trazite... Isus je jedini i stalni i najveci Impuls trajni na nasoj planeti - te ko nastavlja taj inpuls... jer preko dve milijarde Vijernika i niko da upita a kamoli da zna i kaze gdje sada Isus.. i ko je to Sto ce poslije njega da cini ista i veca cuda... Cuda su znanje... a za one koji neznaju su cuda samo cuda... oni oji zele znati uce znanja o cudima .. a ostali se samo cudom cude..
Odlicno ste bapisali oboje... i jedan od najvecih dokaza je Druzenje ucenje kao sto si rekao i Liljana sto napisa... da nas zivot ne treba da se svodi samo na ovodimezionalno...
Hvala...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:18 pm

Istina-Pero Hunjet - I sada vidi Sinovac Postivani... Kako da ljudi povjeruju ujednostavnost .. kada sam im postavio onako teske i velikog znaja tekstove... ko uopste moze da povjeruje u JEDNOSTAVNOST... JAKO TESKO... ali je istina da je jednostavno... jer znanje ce doci svakome kada shvati i sebe i sve oko sebe sta i kako i zivi... tada znanje pocne da dolazi samo... a yo je vec vas nekolicina i spoznala... Sada ce im poslije nekoh tekstova zbog jednostvnosti biti cudno i prejednostavno - da zbog toga opet u sumnju udu... medutim svaka sumnja je i potrebna... jer samo kroz sumnju mogu i da dokuce ono potrebno... sumnjati znaci ne se predati samo tako... jer oni koji se drze samo jednoga kako si i rekao ... oni u SVE SUMNJAJU.. I NISTA NE PRIHVACAJU... SVE ODBACUJU... cak i sebe ... zbog tudi tumacenja i poluistina... takva sumnja je pogubna i jednostrana koja je predugacka i najveca kocnica napredovanja...jer eto previse su vijerni... samo se vjeruje... cvrst karakter... sumnja im nije vodilja za spoznaju nego samo na zadrzavanje onoga sto imaju... a nas je put put stalnog kretanja i svakodnevnog spoznavanja.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet Srdacan pozdrav Dado ... i svima onima koji navrate ovdje... Danas i sutra imam vremena pa ce mo nastaviti dalje sa nasom namjerom... Posto je mala grupica onih koji rade na sebi predano i koja je upucena malo vise u ovu temu – a radi se o Sledbenicima Brace i Ivice... a ti si i malo vise upucena u nekim nijansama, tako da znas da sam dobio savjet da ppisem na jjednostavnije sto je moguce kako bi svi koji citaju mogli i mnogo vise da shvate – jer neki budu odusevljeni ali brzo odustaju. Razlo sam shvatio odavno zasto ljudi slabo razumiju... iako sam i do sada pisao prosto i jednostavno. Nisam nigdje i nika ja vodio ni teme ni ideje... samo sam dopunjavao tuda kao znanja i misljenja. Sa svih zidova i Foruma gdje sam ucestvovao sam izbacen – iako nigdje i nikga nisan na niki nacin vredao ili ponizavao. To sam radio samo prateci druge i dopunjavajuci iz postovanja prema i znanju i ljudima. Razlog zasto slabo ko razumije je taj sto : svi citiraju tuda ili znanja ili teorije. Nisu ih licno spoznali u sebi ili kroz sebe... samo misle da znaju – pa kada im se jos nadoda na to – dolazi do pobune – jer se stvara jos veca nemoc i nerazumjevanje.. postaje odbojno. Razlog svega ovoga je pokazati ljudima zasto i kako tvrdim da je sve jednostavnije i to mnogo nego sto i zamislitio mogu. Bog Istina je stalna i nepromjeniva... zakoni postanka i postojanja postoje... dok Laz... je nestabilna i samo se stvaraju zavrzlame na zavrzlame ... jos veca nestabilnost i zbunjenost. Znaci – Ti si trazila da saznas i spoznas nesto sto si sanjala – vidjela onostrano – o cemu mnogo razmisljas – i sta zelis da saznas. Tako smo se i nasli – upoznali bas iz toga razloga ili zakona privlacnost. Volis i obozavas isusa i svoju Vijeru --- ALI I IVICU I BRACU – NJIH SI MOLILA DA TI POMOGNU DA NADES RIJESENJA NA SVE TO... Proucavala si njeve knjige kojih je 21 – a posebna je jedna po tome sto se livno svaka osoba ispunjavajuci ju – SPOZNAJE SEBE I OTPUSTA NEKE VECE STVARI IZ PODSVIJESNOG... Ta knjiga je uopste slabo poznata i zove se ...***PRVA KNIGA OZDRAVLJENJA***... zavrsivsi sa ttom knjigom si nastavila dalje na konto svojih ZELJA I SNOVA ... ALI PREDANO RADECI NA SEBI... Tako da nasa druzenja u realna i NASA ISKUSTVA - koja dokazujemo – usporedujemo sa velikim duhovnim uciteljima. Njevim ucenjima... znaci vijera – volja zelja da se spozna sebe licno – iskrenost rad i trud sa skoro nikakvim teoretskim znanjem VELIKH DUHOVNIH UCENJA... osim ono malo hriscanskog svoga vijerskoga... pa na to licni rad – praksa – i na to dobiveno licnom praksom tek dolaze vece teorije duhovnog znanja sa kojima uspijevas da shvatis sta si postigla... to postignuce je tvoje licno i sada znas – tvoje je... a to je ujedno i kljuc za daljni smijer traganja... kud sta i kako. Dokazali smo da u duhovnosti nije bitan ni spol ni vjera ni starost niti intelektualna znanja.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet Tako da ce mo se ovdje potruditi pokazati jednostavnost Istine ... i potvrditi da skoro svi ljudi mnogo znaju... intelektualno – vjerski i iz obicnog zivota ... znaju samo za to, ali posto nisu TO SPOZNALI – malo ili nista i ne vredi... itd. Odakle moja tvrdnja da znati i spoznati nikako nije isto... kao i vjerovati, jednako je neznati... vjeru svoju treba spoznavati i na njoj se graditi... pa ce mo probati objasniti svi skupa ovdje sve i sa svetim knjigama i iskustvima zasto nam je zivot onakav kakv i je. Jer kada spoznas i znas – tada manje vjerujes jer VISE ZNAS... tada trazis vecu vjeru ali kroz sebe te se tako sve vise zna a manje ima potrebe da se samo pusto u nesto vjerije..

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:19 pm

Istina-Pero Hunjet - * I SADA KAKO DA POJEDNOSTAVIMO SVE OVO...Želim nastaviti s tim pisanjem s više detalja, i više realnih primjera iz života za ljude koji se bore sa svakodnevnim odlukama. Vrijeme je velike promjene, snažnih promjena energija, i važnih izbora za svako živo biće na planetu. Prvo cu vam reci da JEDNOSTAVNO SADA KRADETE ZNANJE OD DRUGIH KOJI MNOOOOGO VISE ZNAJU,,, UZMITE GA JEDNOSTAVNO,,, ***KAO SVOJE*** a poslije cu napisati po nesto onako iz nasega zivota STO I ZIVIMO ALI NE RAZUMIJEMO STA .... A UPRAVO POTVRDUJE SVE O SLAVAMA I NASIM TRADICIJAMA ... KOJE BAS I NAVODE NA TE VELIKE DOGADAJE I UCENJE... sve to imamo zato da se kroz to sijetimo toga SVEGA BOZANSKOGA I U NAMA I OKO NAS... Posto mi nismo shvatili skoro nista od velikih ucenja a blizi se kraj jednog cijelokupnog kruznog puta kroz galaksiju kroz odredeno vreme... nama se sada pruza sva moguca pomoc kako bi primili SVIJESNO TAJ BOZANSKI DAR ILI SILE ILI VIBRACIJE – SVIJETLO... a to mozemo primiti samo ako smo SVIJESNI TOGA... znaci imamo sansu sada na kraju velikih DOGADAJA DA SE IPAK UKJLUCIMO U TO... ali opet samo ako to i zelimo... Kako krasti to znanje ili spoznati na Brzinu.... Od ljudi sa Velikim znanjima...Postavio sam ovdje dokumentarac od VLADETE JERETICA....Fantazija od znanja... Vladeta je cijeli zivot posvetio znanju UCENJU... slicno je mogao ili trebao svaki covijek koji je tu u stanju... ali nije... zato sada uzmimo to od njega i PRIHVATIMO .. normalno ako zelimo – onda smo i u stanju ili ako i trazimo to... Mi sada nemamo vremena da kao on proucavamo sve kao on :Anstajn – Kopernik – Sokrat – Platon – Frojd – Hortman – Dekart – Nice – Kant – Jesenjin - i jos i druge neke... pa ovo sve je tesko i znati nabrojati... Vladeta je sa svim tim znanjima dokazo upravo sve to osnovno sto i kako trebamo zivjeti... Znaci mi ne moramo sve te Filozofe cijelii zivot Proucavati – nego sada ukrasti to --- uzeti od Vladete kao nase...O snovima – kosmickim energijama ocuvanje porodice. Da mi ne volimo sebe upravo zbog neznanja – jer neznamo spoznati Boga u sebi... Zato i PISEM DA SU EN. CENTRI U NAMA DIJELOVI BOGA A DA TAKO KAZEM - a mi se samo preko TIH CENTARA MOZEMO I SPOJITI SA VANJSKIM BOZANSTVOM KAKO BI GA RAZVILI U SEBI... Zato su i bitne Sv. Tri Krizne Gore... a PRVA JE OTVORENA... na tim Vratima je Braco... i na vratima je Simbol Sunca... Znaci nastavak Isusovog Rada... krstenja Vatrom ... Jer ako nas duhovni Vodic dovede do Bracinog... tada se spajamo sa IZVOROM... BOGOM ...SOLAR PLEKSUS CAKRA.... Covjek je smrtno bice ali ne do vijeka ... ne moze SAM BEZ BOGA... Mi sada kroz nasu vijeru mozemo – imamo priliku da postignemo ubrzano ono sto nismo postigli za 2 000 godina..
Zapamtiti da je strah samo zbog manje znanja.
Pogledajte cijeli vladetin komentarni film... dalje lijepo kaze... ne treba slusati one koji tvrde da je nemoguce nesto znati .. jer mi zaboravismo boga... govori o kajanju – oprostu – nismo samovoljni jer NEMAMO ZNANJE pa zivimo TUDE NAMJERE... I zato nemamo teznju za znanjem i saznanjem – nego Nagon i zelju za moci... Pitanje da li je Bog u nama, sada imate odgovor .. JESTE U NAMA JE ... ALI NAM SAMO RAZVITI TO TREBA... Sunce je u nama Sol.Pl. Cakra... oblaci su iznad nas... Sunce iznad oblaka..

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:20 pm

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:21 pm

Istina-Pero Hunjet - Na mom zidu i u nasoj grupi Braco – Sunce – Istina – Mi... imaj pet slika u kojima ima mnogo tema i tekstova.. to su sve ne planirana druzenja raznih ljudskih znanja i ubjedenja i vijera nasih misli i zapazanja.. sve je licno nase.... ali i tude nama poznato ... i spoznato onoliko koliko smo i bili u stanju... Pa da se sada zadrzimo na nasim vjerama – u stvari nase ljudske brace cijele planete koja imaju drugacija vjerska ubjedenja i religiozni zivot... vjera je jedno a religija je nacin zivota spoznat kroz vjeru. Vijere su do nekle i razlicite iz razloga potrebe tih i takvih grupacuja ljudi u odredenom i prostoru i vremenu. Sve to upucuje na jedino vredno – spoznavanje svoje vjere maksimalno kako bi se ZBLIZAVALI – A NE RAZDVAJALI U SVIM MOGUCIM ODNOSIMA. Mi Hriscani ima da se razapinjemo sve dok ne spoznamo zasto se razapinjemo – a ne da nas neko ubijedi kako je neko razapet da bi sve nase greske i grehe odkupio... Isus – je samo pokazao kako se to radi i sta se postize- U njegovom ucenju si sva velika ucenja i vrede za sve narode na svijetu nasemu .. od Hinduizma – Budizma itd. Nasa druga Braca ima da se klanjaju sve dok ne shvate ZASTO SE KLANJAJU. Nasa treca Braca ima da tresu glavom ka zidu sve dok ne shvate zato to rade... Kada svako shvati svoje i ujedini sa drugim i trecim i petim... imati ce mo bratstvo i jedinstvo – kolektivno postovanje – jednakos- veci uvid u duhovni rad iz cega ce da raste i ljubav medu svima. Jer ako je Bog Bezuvjetna ljubav – a mi smo iluzovani od Njega... njegova kopija... a to znaci da smo mi njegova iluzija sto znaci da smo napravljeni od DIJELOVA NJEGA SAMOGA... Tako da se ta rijec ne moze upotrebljavati nikada za NESTO LAZNO...Laz je LAZ... A istina je istina... laz ima svako dan novo ucenje kao dokaz na jucerasnje kako bi se odrzala... dok je istina stabilna i stalna. Tako da oni koji uce da nas uopste nema i da u stvari uopste ne postojimo... ti stvarno neznaju sta pricaju. AJMO UZETI CISTU LOGIKU RAZMISLJANJA... ako nema nas – ONDA NEMA NI NJEGA – BOGA... Sa ovime cisto logicki vidimo da tu nesto apsolutno ne stima... dakle ne odbaciti – nego spoznatti to kako bi trajno to znacenje rijeci ili misli ostalo u nama trajno... tada se zna i ne mora vise da se misli o tome – ne moze da se zaboravo... tada to nase svijesno automatski izvire van u nama i pobija sve lazi koje su za to vezane. To je jedini nacin da se odbacuje nesvijesno – jer skoroi svi ljudi danas tvrde jedno a sutra drugo – ne sjecaju se jucerasnje tvrdnje – samo zato sto se za to culo negdje ili procitalo... nije spoznato u nama poa stoga nije ni povezano. I upravi nas to i dovodi do nezaxovoljstva nas samih. A Isusa su upravo i razapeli NEZADOVOLJNI LJUDI.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:21 pm

Istina-Pero Hunjet - Nezadovoljni su zato sto nemaju znanje... cim nemas odredeno znanje javlja se i straj i sve sto uz njega ide. Javljaju se emocije nekih velikih naboja koje zbog opet neznanja poistovjecujemo sa ljubavi. Pa ako je Bog Bezuvketna Ljubav--- cisto opet Logicno – je i najvece znanje... nema znanja nema ni ljubavi...Logovati – logirati znaci spajati – ne razdvajati. Mi ljudi nismo svijesni da ako se uhvatimo necega jer smo sretni sto smo nesto culi ili procitali da je to SVE... a to UPRAVO I RAZDVAJA OD CIJELINE. Ako ja dodem kod mehanicara i trazim kilu kruha... on prvo pomisli da se salim – a kada vidi da sam ozbiljan onda mijenja facu... i pazljivo mnam objasni da on ne proizvodi kruh... nego mi objasni gdje da idemo u drugoj ulici. Ja se nadem uvreden jer necu da priznam da neznam – te smatram da i on nezna... te necu ici za uputom. Ja mogu cekati cijeli zivot – ali ako se ne potrudim da nadem pekara biti cu gladan kruha. Ako ne spojim njegove upute sa mojim traganjem – uspijeha nema. Tada cista LOGIKA razmisljanja treba da me dovede do vece stvari. Molitve na primjer. Dve hiljade godina se milijarde ljudi moli – a ono sve gore i Gore... Zsto...?... Pa opet Logika cista...!...Pa ako niko nezna od milijardi ljudi ko je BOG... kako onda nas cuje u nasim molitvama. Oni rijetki koje Bog i Cuje i uputi ih kod Brace na primjer – ili nekog Janka ili Marka... taj ce to odbaciti... jer kao to u Bibliji ne pise. ... ALI TO UPRAVO I PISE U BIBLIJI.... ON rece... doci ce vreme kada ce ljud stvarati i veca cuda nego ih ja stvaram sada... PO DIJELIMA NJEVIM CE TE IH POZNATI... Danas imamo i internet i novine i radio i televiziju sve moguce – opet logicno razmisljanje – mnogo se vise i uspijeti moze.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:23 pm

Istina-Pero Hunjet - U bibliji se spominje velika stvar... da imamo oci a ne vidimo i usi a ne cujemo. Ko je od preko dve milijarde vijernika to shvatio.?.. nema veceg slijepca od onoga koji ima oci a ne vidi... nema vece budale od onoga koji ima usi a nece da cuje... ne ... svi vijernici omalovazavaju jedni druge i u ime svoje vijere i boga mrze ili ubijaju jedni druge. Zasto?.. pa zato sto su nezadovoljni – a zasto su nezadovoljni ? - pa zato sto nisu spoznali znanje Oca Boga Nasega... jer svima nam je jedan BOG... a oni u njegovo ime zele zlo drugima ljudima... onda kada se nema kuda... onda vecina odbacuje Boga – jer im jedino ostaje na umu ... kakav je to bog kada to sa nama radi ... Pa opet logika... haloooo nas Bog Otac je ljubav ... on to nama ne radi!... pa ko nam opnda radi???... onda se pojavljujui mudraci koji tvrde da smo si ZAMISLITE SVE SAMI KRIVI.... Mi bi trebalo shvatiti da LAZ ne postoji u stvari. Sve je to ISTINA... ALI CIIIIJAAAA I KOME ODGOVARA...Kazem Bukvalno...na veliko... ne na to malo ako ja nesto bijelo a neko tvrdi da je za njega CRNO... to je glupa laz bez veze i neke koristi – cisti ego nastup bez razuma imalo... Tako da je mudrac sa atlantide kaznjen sto je izmislio tu rijec... ljudi su izgubili tokom vremena tu misaonu mudrost sveukupne istine... tako da se stvorila mogucnost da neko laze i da toga nema... pa se na taj nacin cinioci NJEVE istine u stvari sakriva iza pozitivnije istine i sa pozitivnom istinom dokazuju svoju istinu KAO JEDINU. ... Prave se zavrzlame zbog toga sto se jedna istina gubi iz vida... a prevladava druga... ona koja covjeku ne odgovaraju... tako da je stvorena mogucnost nevidljivoga vodstva – te obican covijek ne moze da vjerije u oni njemu pravu jer je nema.. a kada necega nema – kako da u to vjerujes. Ljud su divna bica... zvi zele lijep zivot kroz ljubav – postovanje i blagostanje. Uce svete knige na pamet i NISTA DRUGO NE PRIZNAJU... Grehota velika i steta za nas ljude... jer zele znati – trude se i vjeruju samo i tvrede da su nadahnuti ljudi preko boga pisali Biblijui na primjer. Ima tu istine... ALI... ti nadahnuti ljudi su na primjer bili apostoli... pola toga tamo nema...a druga polovica je nepotpuna... Zasto je tako... pa oni koji su nama pisali bibliju nisu bili ti nadahnuti ljudi... ne ne.. i to sve znate... uli se ne moze prihvatiti jer tada nastupa strah ... pa u cega onda da vjeriujemo... pa BIBLIJU LJUDI DRAGI... shvatiti treba da su stihovi ZLATNI KLJUCEVI ZNANJA... a ne da se svadamo ko zna vise na pamet kljuceva za koje neznamo zasto i sluze. U cijeloj knjizi nigdje ne pise KO JE BOG... niko nezna... pa se pojavlju mudraci opet koji tvrde kao to niko i nezna i da je greh cak i da se pita.. zamislite molim Vas...Pa ako neznamo ko je pekar... i gdje je ...i TRAGAMO ZA PEKAROM DA GA NADEMO... hoce li nasa molitva od sto godina nama donijet KRUH... pa nece... A neko iz Bozanske Hijerarije Andela nam sapne da idemo pitati onoga mehanicara. Mi odemo i kada nam on objasni da on ne pravi kruh... mi tada se razocaramo i mislimo da i on nezna gdje je pekar. Rijetki su nasi vijernici Hriscanstva koji se uopste USUDE DA NESTO POSUMNJAJU U TEKST BIBLIJE... i tako koji uvide tako nesto ... tada urade suprotno i odbacuju bibliju... umjesto da budu sretni sto su shvatili nesto veliko da ne odgovara za takvu knjigu..
Ako javno nekome kaze svoju sumnju – tada bude odbacena od svih ... jer kako se usuduje tako sta i da pomisli...
Evo jedan primjer iz druzenja sa religioznog jednog zida.

K.M.
Pisala sam nešto kao: Nikako mi nije bilo jasno zašto se razlikuje jedna od 10 zapovijedi "Poštuj oca i majku" od onoga kad Isus svojim učenicima govori ako žele ići s njim da moraju zamrziti svoga oca i majku. Mislim da je to i nekom tko je puno inteligentniji od mene teško shvatiti. Na jednom mjestu jedno, a na drugom totalna suprotnost. Išla sam cijelu osnovnu školu na vjeronauk i nitko nam to nije objasnio, a nitko nije ni pitao da se to objasni. Jednostavno se prihvaćalo napisano bez razmišljanja i promišljanja. Onda sam počela čitati što Pero objašnjava i kako tumači Bibliju i sve mi je postalo kristalno jasno. Zamrziti se odnosi na stečeno znanje od oca i majke na ono kako oni tumače Boga, a ne njih kao roditelje jer oni isto ne mogu biti krivi kad su i njih tako učili.
Ovdje imate svetu istinu i Biblije i jedne osobe koja je ISKRENA... a eto bez iskrenosti prode zivot i nista se ne sazna... Ova dva dijela u bibliji koja su totalno kontadiktorna jedno drugo... VAM ZNACI DA JEDAN DIO NIJE CIJELOVIT... te da taj nenadahnuti pisac biblije je mnogooo mudar... nesto sakriva... ali je svijestan ljubavi i vjere ljudi u Boga... da se nece usuditi iz postovanj prema njemu ni pitati sta i zasto i kako... tako da taj drugi stih koji je nepotpun kaze ovako u nastavku... ZAMRZITE NA OCA I MAJKU LAZI... koji su slagali i vase roditelje ... kada to shvatite – tada tek mozete da i odbacite i TEK TADA MENE DA PRATITE. Znaci namjerno nas se stavlja na muke kroz samo vjeru .. a tako se gubi znanje.... ili shvacajuci kao K.M. – dobijati znanje...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:24 pm

Istina-Pero Hunjet - Svi ljudi znaju da se prvo palilo sve knige znanja i da se zbog njih ubijalo i sve to u ime Boga Oca Nasega... gdje je tu Logika...?... molim vas... tada su bila masovna ubijanja i paljenja...zbog znanja – svo za to znate- znaci prvo milom da se odbace knjige znanja a zatim i smrcu... knjiga nema – nema ni istine znanja... ubijanjem se uterao strah – te svak roditelj i sta zna ne smije reci dijeci svojoj – jer onda ce ono negdje da slucajno kaze sto zna – pa roditelj ostaje bez dujeteta ali i bez sebe samoga mozda. Isus je objasno o dve crkve.. u jednoj je krivi temeljac a u jednoj je pravi temelj... Ovak KRIVI TREBA DA NAS NAVODI NA PRAVI... ali kako kada niko nezna ko je BOG... a mi smo njegova i slika i prilika ... ako smo BOG.. to jeste KOSMOS U MALOM... onda su opet cista logika i njegovi DIJELOVI U NAMA... ali to u bibliji ne pise – i niko se ne usuduje ni da pomisli da dalje trazi – niti dozvole da se o tome prica – jer tada si automatski satanski sluga. A u Boga svako svako dan gleda ako oblaka nema...Sunce:::U vise Vjerskih grupa su postavili isto pitanje.. zasto poslije svake velike kataklizme bog postavo dugiu na nebo i pojavi se i bijelka golubica ... Kada sam im probao objasniti zta je duga – da je to svijetlo bozansko stvaranje ... SVI ZNAJU ZA SEDAM DANA I SEST DANA STVARANJA SVIJETLA... SVI SU ME IZ GRUPA AUTOMATSKI IZBACILI kao satanskog slugu... IIIIIS STONO OD MENE... KAZU MI... I sada opet MOLIM vas cista logika... PA AKO JE BOG STVARAO OVAJ SVIJET IZ VELIKE LJUBAVI PREMA COVJEKU – TO JESTE SEBI... kako sam ja onda satanski sluga i SVIJETLO DA JE NJIMA SATANSKO... pa molim vas sta je onda bozije ili Oca nasega ...Pa tama... ko ljude navodi na takva razmisljanja da bi ubili zbog takve misli a sve u ime oca Boga Nasega... nije li to strasno.... nije li pusta steta i zalosno toliko truda da se ljudi posvete necemu i zele da vjeruju – ne zale ni trud ni rad ni vreme... i sta imaju od toga... Ma bez toga nema nista... tako i treba ... ali samo onoliko vremena da se to istrazi i shvati... i tada se ide dalje u znanju... Jer Isus je sam rekao da ce mu se ciniti velika nepravda i njemu u ljudima sa tumacenjem krivi i tvrdnjom da je ON BOG... sve je on znao u napred i to je i zapisano... ali tamo toga nema... jer ako je bog – onda je AUTOMATSKI NEDOSTUPAN OBIOCNOM SMRTNOM COVJEKU... a on je i dosao da postane BESMRTNI... ali licnim radom na sebi.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:24 pm

Istina-Pero Hunjet - Ivica je u svojim knjigama lijepo objasnio... da su najcrnji dani na planeti u svakoj godini dani izmedu dva Bozica... a da ti koji st taj razdor u vjeri nasoj ucinli cak ni u paklu mijesta nemaju. Zato su razdvojili Krscanstvo... razlog je jednostavan,... ljudi su tezili ka ocu svome ...BOGU... i napredovali... ali se piscu biblije to ne svida... te razbija jedno u dvoje – tako da se to jedno gubi stvarajuci se razdor i mrznja u to dvoje... a to vise nije problem jer vise nije jedno... Ali je i to dvoje dobilo jos dijelova... tako da ispadne da sve vijere uce jednu knjigu .. a niko se sa nikim ne slaze i svi jedno te isto citiraju i jedno druge optuzuju kako nisu pravi vijernici.... i sada se jos manje zna o Bogu nasemu i uopste KO JE ON... jer kazu sta lupas gluposti i slicno... Za sve ovo imamo dokaze u bibliji... Isus lijepo objasnjava gledajuci u nebo i obracajuci se Ocu svome govori nama... ne vjerujte bogovima ispod mora i jezera... bogovima sa planina i bogovima ispod zemlje... I opet cista logika... da li je jedan bog... Pa nijeeeeee ljudi pobogu... Je li isus izjavio da ce petom svojom da Mojsijevoj zmiji smrska glavu... ko je i sta je ta zmija... pise li u bibliji ... ma piseeee... ali je u kljucu i zakljcano... Je li Mojsije isao u pustinju i naso Mudraca... je li taj mudrac imao sedam ceri... sta znaci sedam a sta znace ceri... i samo se sa JEDNOM VIJENCAO... pa te ceri su sedam dana stvaranja... sedam sviujetka stvaranja... sedam dijelova iz kosmosa u nama i u kosmosu --- sedam svijetala u nama... svako svijetlo ima u nama svoj centar... taj centar su sedam glavni cakri... svijeto kroz te cakre odrzava nase i organe i nase tijelo i nas zivot uopste... a kod isusa je dvanajst apostola.. dvanajst duginih boja ... dvanajst centara BOZIJIH U NAMA --- Ona zmija orobus – samo zderac sto ih imaju neki na grbovima svojim je brij trinajst... i smrt...posto zivimo u dualnom svijetu... suprtno od smrti je vijecni zivot... spoznavsi sebe kao crkvu sa pravim temeljem... i gradeci sebe kroz 12 Isusovih ucenja postize se USKRSNUCE I ZIVOT ... a ne smrt vise – nema je... Sta dakle znaci ta zmija... i kako ona dijeluje na nas... imamo i duh i dusu... u bibliji lijepp kaze sto dusa = sto ljudi... u svakome covjeku ili dusi je bozanska iskra DUHA koja je u SRCU... zato na Isusovim svetim slikama imamo srce. Unistavanje – pobjedivanje ali samo svojim licnim... mi pobjedujemo tu zmiju i oca lazi... i osobadamo se tek ZAUCENJEEEEEE... nema prije... nemoguce je ... jer je ta zmija karmicki osnov i nosilac nese DUSE... a ne Duha ...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:25 pm

Istina-Pero Hunjet - oslobadajuci se sam licno svojih greha... jeste karme... oslobadas se zmije i smrtnoga tijela tada ili putem svoga razvoja Mudrost pobjeduje u mislima nasim dusa popusta u vodstvu i predaje se mudrosti.. a mudrost daje sada da iskra nasa koja je slobodna pocinje da suraduje sa nasim MOZGOM – odnosno da mudro i duhovno pocinje da saraduje sa nasim mozgom... tada duh pocinje da nas vodi... POCINJE SAMO... tada se stvara sloboda poslije oslobadanja robstva – u kojoj tej ima da se snalazimo i bori i radimo i ucimo u stecenoj slobodi... sto ne bude uopste lako jer kako nama tama snmeta – tak i tami smeta nase svijetlo... Posto je tama mnogo svijesnija i ima mnogo vece znanje od nas – i sa nama komanduje sa visljeg nivoa – uvijek zna sta mislimo i namjeravamo... ako neznamo kako trazit zastitu od Bozanske svijetlosne hijerarhije – mi spijeh ne mozemo ni da uvidimo – postignemo... Sada oni koji imaju Knjige Ivice i Brace – shvacaju sta znaci Njeva MISAO ..***OD ISKRE DO PLAMENA*** ... sta znaci ono malo Bracinih Rijeci... Problemi i oblaci su iznad nas... ***SUNCE JE U NAMA*** ... sta bi to znacilo..?... pa isto kao sto se Isus Molio gledajuci gore U nebo... Braco nas upucuje da ce svi oblaci i svi problemi nestati ako ucimo i shvatimo sta je u nama... sta??? ... pa SUNCEEEE... Ono je u NAMA... Ali kako u nama... Eh – imati usi a ne cujete... koji dio tijela psjeduje centar koji upucuje na Sunce.. razmislite malo svojom glavo... imate oci i ne vidite BOGA nasega... i neznate ko je.. a svaki dan ga skoro VIDITE... Imate oci a ne vidite... Tada se pojavi mudrac koji nam kaze... ih kako si glup – ti vise vjerijes svojim ocima nego meni, jer ti ne smijes da vjerujes sebi...Ali pise li i to u Bubliji ... Pa pise...!?... Biblija kaze ovako... I stvori Bog dugu da On nikada ne zaboravi dijecu svoju ...NAS... ajde mi opet logikom recite koji to roditelj od nas moze da zaboravi svoje dijete... koji... A MOZE LI NAS DIJETE DA ZABORAVI NAS... MOZEEEEEE...... Pa da li je Bog postavio Dug na nebo Kako mi NE BI ZABORAVILI NJEGA... kako bi se preko duge sjetili Njega.. da je to jedini put povratka u zlatno doba ili u svijetklosni raj... jedini naci da se sijetimo i samo dugom da se mozemo Ocu nasemu Vratiti... kako mi ne bi njega Zaboravili a ne on nas Pobogu...
Sta je to sto mi ljudi MORAMO da shvatimo... moramoooo... svi to i znamo... Stvoreni smo Njega – sta je boga Bilo Prvo?
Mosao
– mozemo mi li mi da mislimo... mozemo... a zasto onda ne mislimo... hah – jer neznamo ... a zasto neznamo???.. zato jer je znanje sakriveno... zasto je sakriveno??? ... pa valda zato da neznamo a ne da znamo..
Je li misao stvorila rijec.. sta znaci rijec ... Svaka rijec je muzika – tonovi – dakle tonska vibracija...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet - Da li tada bozija misao preko rijeci rece da neka bude svijetlo..... pa jeste... znaci iz tona tek svijetlo nastade i tek se mi stvaramo...Kako onda svijetlo i duga mogu bitio satanski.. Znaci da Bog kako misli tako i prica a kako prica tako i gradi – radi... nema jedno misli drugo prica a trece radi... Da li je bijela boja spektar sedam boja svijetla?... JE ... dali tonska ljestvica ima sedam glavnih tonova...??? je li sedam dana stvaranja ukupno kao ? .. je... pa ako je svijetlo izaslo iz tona – skale od sedam tonova a ima sedam skala jednako je 49 ... Eto Razloga zasto Bracina KNJIGA Prva Knjiga Ozdravljenja ima Sedam pitanja kao sedam tema i u svakome po 49 pitanja i odgovora... jer sedam puta se samo radas ovdje.. i nema vise... Pa tvrde neki i da ima ... i ima ... ali kome ta istina odgovara... ne zaboraviti gornje dijelove reksta... Da li znate ... a znate sigurno svi da dijeci prvi mlijecni zubi ... i to bas svima izpadaju u sedmoj godini... zasto sedam... pa onda druga etapa od sedam godina je pubertet... jel tako... sve to znate... treca etapa je puniljet\nost a u cetvrtoj zrelost i tako imate sedam etapa u zivot... jednako je opet 49-- e o tome niste nikada razmisljali... pa sada se sjetite da u Booga samoga prvo misao bijese... a misliti trebamo i Moramo i MI.. ne biti navijaci i glasaci i o nicemu ne udlucivati ... a postio nista neznamo ne mozemo ni da odlucujemo... tada opet nezadovoljstvo sa svima oko nas kako nam nije dobro i KRIVCA NEMA... a posto nigdje ne pise – naucilo nas da je to eto PUSTA BOZIJA VOLJA I SAMO BOG ZNA ZASTO JE TAKO... CAK NEKADA NI ON SAM NEZNA STA I ZASTOO... nemojte molim Vas...Sve se svodi da sebe sami okrivljujemo i sudimo i tucemo i hapsimo sami sebe u toru drzimo... zamislite da mo mozemo svinje ili ovce da naucimo da sami sebe kose i hranu nose.. sami sebe da cuvaju i paze... sami se optuzuju i sude a mi samo njih jedemo... Zasto smo mi Ovce po biliji... A zasto je Isus Jagnje... zasto pise da kao mala dijeca moramo ponovo postai ako zelimo kao isus biti kroz Njega i njegovo Znanjeeee.... Pa zato sto kako smo UCENI u onih sedam etapa... dolazi OSMA etapa... koja se zove i ISTINA... starost ce nam biti SAMO ONAKVA KAKVOM SMO JE ICNO UCECI I STVORILI IZGRADILI... taka i tolika ce nam starost i biti.. jeste li znali za to... ma niste... e sada znate i to... Osmica proizilazi iz kruzenja u krug znanjem a ne tudim spasom... tada se kreces kroz zivot vise spritualno... i sppoznajes duhovne istine... Razvija nam se taj nas DNK-a ... tako da je nas DNK-a ... preko 90% zavisan od vanjskog svijeta a onaj postotak je naslijedno i sve ostalo... Jer smrti nema... energija ne nestaje nikada – i to svi znamo ... samo se mijenja vid energije i stanje.. a prava svijest sve to i moze... Poslije smrti zivis dalje u visim nivoima koje mi ne vidimo... ali oni iz toga vide nas... tako da smo mi SVIJESNO ODABRALI RODITELJE A NE ONI NAS... jer gore za to jedini razlog i vidim u odabiru... poisto se nesvijesni toga ovdje toga ne sjecamo – zbog karmickih razloga a i drugih... to sam oopisao u drugim slikama... mi treba da se SADA RODENI OVDJE SJETIMO SAMI SEBE.. sjetiti se sebe... sva ucenja to isto tvrde... sada imate razlog zasto je porodica najmilija bogu – pa kako onda nije nama... pa nam diujecu drugi odgajaju... kako onda da se preko Oca i Majke sjete SEBE... onda im dadu odmah poslije puberteta i kredite i svasta nesta samo da se odcijepe iz obitelji svoje... i kako da se neko sijeti sebe... O tome Nas Isus UCI...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet - Sta Misle i kako rade vecina nasih ljudi - RODITELJA... uporno rade cijeli zivot - i tada iz ljubavi svojve - teze da rade jos vise do cetrdeset i devete godine i dalje kako bi svojoj dijeci napravili kuce i sve obezbijedili - je li to ljubav - pa jeste - a je li dobra pa nije - iz mnogo raloga - kao prvo namece se svoja volja dijeci - to tako to ovako i tako dalje - gdje je tu tada sloboda njeve dijece - tada skoro zreli ljudi... nista ne odabiri niti imaju sansu da se samo brinu niti iskazu svoje zelje gradnje ni kuce i ni sebe samih... a sto je jos najgore... svi kazu od prilike ovako... Sredio sam za dijecu sve - E jos da Unuce sredim -- *** I ONDA NEKA UMREM***... ajmo sada nazad... sta u boga prvo bijese ... PA MISAO... Kada bi roditelji znali za Zakon ili pravilo razvoja - uzdizanja duhovnog o onih sedam etapa... tada bi pustili dijeci svojoj da se sami grade i sebe i kuce... a roditelji svoje unuke cuvali i sva im znanja davali - preneli... jer dijete najvise uci u prvoj etapi... da unuku usade malo vece bozanske istine - ostaje trajno tada... uceci unuke svoje dok roditelji njegovi sada rade... UNUCI BUDU U DJECIJOJ DOBI JACI U ZNANJU NEGO TATA I MAMA OD 35 GODINA... Unuk sada vidi i uci i jednu strani gradnje - kuce ...i druge strane, hrama kao sebe... A sta dijeda i Baba odlicise? UMRIJETI... i to su jos jako zadovoljni sa tim i radom i mislima... Da znaju roditelji sve ovo - onda bi drugacije i radili... izdizali sebe - dijeci svpjoj slobodu dali licnu - unuke ucili - a oni zivili jos mnoooogo vremena sa unucima... pa jos i praunuke da odgajaju... a ne smrti se u napred predati.... Protiv nase misli i predanja nasega - ni jedan bog nista ne moze - nema pravo ... DAKLE ... vidite da bog sa tim nema nista - niti odlucuje niti kaznjava... znanje je lijek ama BAS ZA SVE...! U ti sedam etapa po sedam godina je znanje stvaranja i postojanja... tada nastupa OSMA etapa kpja je Istina... Spoznavsi to - samo tako svaki covijek moze da spoznaje Isusa i Kroz njega - to jeste SAM0 NJEGOVO ZNANJE SE IDE NAZAD KA KUCI ILI OCU NASEMU ILI USKRSNUCE... znaci znati kako uciti i kako sa zivotom svojim licno znanjem upravljati... sa sobom - znati prave namjere i kroz njih licni rad i trud i odgovornost... jer ako nije tako onda ni nije kako ljudi kazu - biti ce onako kako bog hoce... sve su to prazne fraze...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:26 pm

Istina-Pero Hunjet - Svio takode znate da je isus razapet sa 33 godine... jeste li ikada culi za kosmicku ili bozanski matematiku i geometriju...!... tu nam isus porucuje da dva puta morate postati dijete ili Janje a ne ovca cijeloga zivota... i da vas ovnovi vode... jer se zna i to, da uplaseni ovam bijezeci sleti u provaliju i sve i jedna ovca odleti za njim u provaliju... eto zasto je stadu potrena kao voda i cuvar MAGARAC I PAS... I Pravo coban.. Poslije nasega rodenja maksimalno do cetvrte godine – znaci tri .. mi zivimo u duhovnom svijetu i zastito... Zato stari ljudi i kazu da kada se mala beba igra i smije i mase rukicama da se igra sa andelim.. to se okostavanjem i pricoim gubi sve iz sjecanja... ali to bi trebalo ponovo postici poslije sedam etapa po sedam godina... ponovo dijeti postai ucenjem kroz isusa kako bi uskrsnuli... STO ZNACI SVIJESNO UMRLI OVDJE I SADA... to su vam porike raspeca i apostola... dvanajst apostola – dvanajst mijeseci... dvanajst duginih boja dvanajst njevih Arhandeoskih centara u nama ***CAKRI*** preko kojih jedono oni mogu sami sebe da se iskazu u nama kao mi... tada mo postajemo kosmos u malo,... ako neznate sve ovo .. a znate mnooogo toga... ako mislite da Vas bogovi cuju... na koji nacin kada je TOI JEDINA VEZA IZMEDU NASEGA JEDINOGA BOGA I NAS... nema veze nema boga... razjedinjavanjem svega toga se gubi bog iz vida --- a ne da se samo moli i ceka... ucitio i spoznavati se mora... ETO RAZLOGA ZASTO JE IVICA TOPLICA PROKIC NAPISAO TRINAJST KNJIDA U DUGINIM BOJAMA... Princip u nasem svijeti je svuda isti... svagdje bas.. svuda neka hijerarhija vlada-- u policiji u vojsvi u sudstvu u kuci u prirodi... ALI uvijek ima ono ali... sta ne podlijeze svim pricipima... Obicnima msilm... pa voda ... koliko znamo ona se jedina SIRI i kada se smrzava i kada se grije... da li nas Je Isus ucio vodenom krstenju... i obecao kada se vrato da ce bas krstiti VATROM... Taj ALI .. je dakle voda i stoga je besto posebno – zato se i krstimo sa vodom... ali ona je drugi element u nasoj prirodi i ona znaci i drugostepeno vece znanje... dakle kosmicko znanje vode ili majke kosmicke.. a nasa majka je ZEEEMLJAAA prvi elemnt... treci je vatra... i sada gle cuda .. iz vatre natstala voda.Vi svi TO znate... a Vtra nastala i z Vazduha... O onda nauka kaze kako je nebo i eter praznina i da tu nema nista.. na kraju saznaju da je u stvari eter peti elemenat... nije tako... eter je prvi elemenat iz koga su stvoreni ova donja cetiri... nebo je svijetlo plavo jel tako... i nedelja je dan odmora i dan Mihala Sbetoga... a sve je iz neba stvoreno jel tako... Znaci sve galaksije i svi kosmosi su stvoreni ti vidljivi dijelovi i slicno upravo iz toga etera... Kolio Vas slavi svetoga Mihajla Kaao slavu... Pa su se moja braca srbi znali ljutiti kada sam im htio objasniti da slave nesto mnogooo vrredno ali da neznaju sta... nije to jedenje i pjanjcenje i lumovanje neeene nije... to je slava veoma velike bozanske stvari i moci stvaranja... tako da imate i svijetlo plavu cakru u Vrati koja je centar toga svijetla i stvaranja nama i koja je i predstavnik i vez sa Presvijetlim Ar. Mihajlo... A isto tako i znate da je t zlijezada koja odlucuje od imauniteta pa do svega u nasem tijelo i naseg zivota, stitnjaca... Je li dovoljno jednostavno...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet - Idemo dalje sada...imamo li Suncevu Pleksus Cakru ... lezi li ona ispod srca... Nadam se da sada vjerujete da nam je Bog Otac Nas SUNCE a majka nasa Zemlja... jer i to u bibili pise da si od zemlje napravljen... i da ces se u nju i vratiti... ali u njoj ne pise da imate jos tri tijela... Drugo je to etersko tijelo... i jos dva... Dakle jedno i ovo zemaljsko ili prvo tijelo se vraca nasom smrcu u zemlju ... a atersko se vraca u eter odakle je i stvoreno zar ne... zemlji zemljino – kralju kraljevo a bogu bozansko i nama nase... Imamo li mi uskras... je li slama na podu... znaci nasa galaksija Kumova slama.. je li tako... Imamo li mi JAJA za uskrs... a ima li i Orasa sakriveni u toj slami... i sta tio sve skuoa znaci... niko pojma nema... a vecina – ma eto neki glupi obicaji... onaj ko ne vjerije u obicaje i bajke i stara predanja i stare price – taj nikada nista sazanati nece... jer i nakuka i svi samo dijele nesto... dijeleci nesto na manje dijelove gubi se jedna cijelina... ako rastavimo auto... mijenjac u jedan dio... motor u drugi i sve tako redom... Sta je sasija bez motora... a stta je sve to skupa bez mijenjaca... a bez kardana sta vredi toi sve skupa diferencijalu... postaje svako bog za sebe i niko nikome bez jedinstva i sklopa ne vredi... a ako jos sve to rastavimo na sve dijelove svaki dijelic za sebe... a karoseriju isijecemo... ko omoze da pogodi koja je to marka bila auta... kako moze onaj koji pojma nema o mehanici da zna je li to bio traktor ili komaj neki ili vrsalice ili ko zna sta... A mi smo napravili auto... i samo mehanicar skolovani zna to i sastaviti... a mi ljudi mnooogo kompliciraniji od auta i svi mislimo kako mi sve znamo... sjedi i cekal – ko cea taj diceka... nikada niko tako nista docekati nece... samo onaj ko trazi taj ce i naci a kada i nade da li ce znati uzeti i iskoristitio kako i treba... ko sije taj i zanje... pa kako onda u duhovnost koja je mnooogo vrednija i slozenija od predhodno navedenog... moze da bude tako jednostavna i da se samo ceka... nista od toga... Trave su veliko lijekovi i bogom i prirodom dane... srebrni i zlatni koloidjos bolji lijekovi .. ali sve to STVORENO OD SVIJETLA STVARANJA... nije li svijetlo tada najbolji i lijek... Nismo li mo kao svijetlosna bica u Raju bili samo Zdravi i srecni ... dakle pad iz raja = pad iz Svijetla... i samo spoznavajuci vrednosti svijetlosnog nastanka i svijetla mozemo istim putem ali obrnutom padu nazad u raj... nema drugoga puta,,,. To su vam te stepenice za nebo gore...Znaci mi pomoc i sve imamo i smije da nam se pomaze... ali niko u svim nebesima NEEEEMAAAA PRAVO NITI MOZEEEE DA RADI TAKVO NESTO ZA NAS... TO JE NEMOGUCE... znaci trazi i dobiti ces... posto neznate da trazite i OD KJOGA ...KAKO I DA DOBIJETE...Andeli nemaju slobodnu volju..kao mi... oni mogu samo da slisaju nase zelje i molbe... sa dsene strabe je svijetlosni a sa lijeve od tame... ako date zelju ili namjeri necega lijepoga onda ste zadali POSAO DESNOM I SVIJETLOSNOM... on ne moze da kaze necu i uziva sto nam pomaze... kada napredujemo... ako imate lose namjere i zahtijeve desni ostaje bez posla a lijevi je zaposlen... ako tio traje duze vreme... desni se uspava i veza se gubi...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet - U svojim Knigama Ivica i Braco to lijepo objasnjavaju... Znaci samo Preko Isusa mi mozemo spoznati Boga u sebi Ucenjem i spajanjem Sa Ocem bogo nasim Ali samo Preko ISUSA... On je jedini i kanal i veza nasa sa SUNCEM:.. samo uz njegovu pomoc se mozemo sa Ocem nasim spojiti kroz taj centar Suncev u nama... Isusa Nema ... I sta ce mo sada... Ko da nas Pomogne Krstiti Vatrom... Svo znate da alhemicari traze da naprave zlato od ostalih elemenata... i da traze eleiksir mladosti.. ili ZLATNI CVIJET... a znate li da je zlato zarobljena sunceva snaga – energija u materijalnom. I da je to nasa i zastita... Vidite tajna je u tome da se duhovno zlato Nasega boga Sinca Nakazi u nama... Sada shvacate na koje mijestu... ONI KOJI IMAJU BRACINU PRVU KNJIGU OZDRAVLJENJA... nisu svijesni Velicine onoga sto je u njoj...
Vi svi znate da je neko nekada slavio petak – pa subotu – Nedelju skoro uvijek... sta mislite koji dan sada svi treba da slavimo...?... Svi Vi znate... da Vam pojednostavim za spasovdan... Da li je slucajno da je samo taj Svetac BAS UVIJEK SAMO CETVRTKOM BEZ OBZIRA NA DATUM... svi znate za to... ali sta to znaci NEZNATE... to Nam je jedini slobodan dan u godini i jdini LJUDSKI... u tome danu je sva sloboda... ostali svi skoro dani su pod vlasti tame.... Shvativsi taj dan mi ga mozemo shvatiti samo ucenjem ISUSOVI... i taj dan – sa njime oslobadatoi sve ostale dane u slobodu nasu... Sta dakle znaci taj dan...Nije li svaki kraj necega SAM POCETAK NOVOGA - od toga kraja znanja ili bilo cega sta se posjeduje... Osnovna skola je raj.. ali je pocetak srednje skole... srednja skola je kraj nje ... ali je pocetak fakulteta i tako dalje...Sada vidite da su svi sistemi za nas jednaki do jedne odredene granice kada dide ono ALI... Isusov zadnji Radni Dan je BIO KOJI!!!??? da tako kazem... NIJE LI CETVRTAK... Nije li cetvrtak predstavnik Jupitera... Sv. Ar. Rafael ... jeste li kada culi da nas sada ceka ZALATNO DOBA ILI JUPOITEROVO DOBA... Nije li Cetvrtak sredina Sedmice... nije li u nasen tijelu sredina SRCE...?... nije li TO SRCE ISUSOVO... da li stara prorocanstva spominju cetvrtak... Od Toga se nastaviti MORA... Sada vidite koliko znanja treba da bi se samo do srca doslo... kako onda svi tvrde da iz srca govore...kako kada nemamo znanje ni vode ni vatre... KRSTENJE...krstiti se znaci pologatao maturu po zavrsetku neke skole... Moze li Covijek sa zavrseni cetiri razreda da se uobrazi i upise na Fakultet ... pa ne moze ni preko najjace veze... a u duhovnom ucenju se to ni zamisliti ne moze... jer u duhovnosti nema ni jesi li lijep ili zgodan ili bogat ili kraljev sin... to je tamo nemoguce... kako onda da vjerujete da se samo cekanje postize sve... odakle nam takvi tumacenje i ucenje... Da nastavimo sa Uskrsom... znaci kumova slama na podu... ili mlijecni put... zasto mlijecno bijelo... zato sto je najjaca hrana majcinog mlijeka... u toj slami su sakriveni orasi... kada ga nades ... mozes da ga i otvoris... ne lici li vam na ljudski MOZAK...!?... znaci u hrpi slame naseg znanja stvaranja morate da pronadete svoj mozak ili glavu... a glava je drugi najvazniji orgam poslije SRCA...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:29 pm

Istina-Pero Hunjet kada vas mozak sa znanjem i mudroscu se preda i poicne da sluzi DUHU svome ... toj iskri u SRCU... tada ce te bitio tek u stanju da trazite i vatri ili Vatreno Krstenje... dakle odredenu upornost vjeru red i rad sa pravim namjerama koje su licne... ici ce te da palite vatru u sebi i da se spajate sa Ocem svojim... Jaji je glavni smbolo i postanka i na dalje... Maloprije vam rekoh da da mi imamo CETIRI TIJELA... tako i jaje ima cetiri tijela ili dijela sebe... kruta mineralna zemaljska ljuska ili nase tijelo... pa imate zastitnu opnu pa onda bijelanjak... opet znaci kada postignete bijelinu u sebi.. a t se moze samo spajanje SEDAM SVIJETLOSNI ZRAKA STVARANJA.. tek mozete da spoznate zumanjak u sredini koji je SUNCE ... i u njemi je ISKRA ZIVOTA... Dakle Uskrsni Obicaju Nas upucuju na Cijelokupni postanak, postojanje i na USKRSNUCE... Zmaci ne da ne vjerujes u nista drugo nego da ce neko da rre spasi.. nego kada otvoris tpo JAJE da ga gledas i pitas se ... zasto jaje – zasto bas na ovaj dan... i tako dalje... U bibliji pise da ce isus doci na bijelom oblaku... i svi cekajuu taj nebeski FILM... oblak Vam je Etersko znacenje ili Tijelo Uskrsnuca. Voda je na zemlji i kada se krstis poslije nje vatrom ona se grije i ide u vise svere znanja na nebo kao... a para se moze postici samo suncevim zagrijavanjem... sto znaci Isusa ce vidjeti samo oni koji postignu to znanje...I sada se treba postaviti poitanje Gdje su sada Vrata Raja... Na kojima Sija SUNCE... i gdje se Krstiti Vatrom mozemo. Ko je taj Koji je Od Boga dobio dan Cetvrtak... kod toga su i kljucevi raja... Tu je i Nastavak onoga Isusovog – da ce doci vreme kada ce neki ljudi i veca dijela ciniti a po dijelima njevim ce te ih spoznati
Nezamislivo je da ljudi se drze starih proroka... a danasnje niko ne prizna ili one koji su za danasnjicu NAJVREDNIJI.. To je na primjer TARABIC...Covjek nepismen..Proto pismen i sluzi Boga i zapisuje... Ljudski um ce naci mnogo nacina i razloga da se u nas i danasnje nista ne vjeruje... Ali kako onda mi ocekujemo pomoc ako proroci ponovo ne dolaze i razni tumaci... Ako su svi kraljevi imali tumace svojih snova i u svoje snove vjerovali.. zasto mi to odbacijemo... ljudi ne shvacaju da je SAN slican kratkoj smrtnoj nesvjesnosti – nista neznamo kada spavamo... zasto?... pa zato sto je ono duhovno na nekoliko sati izaslo iz nas... tako se desva isto slicno i tokom smrti... Sada se sjetimo ponovo da su nase misli najodgovornije za nas zivot... u ono sto ne vjerujemo – to i automatski i odbacijemo... tako da to za nas ne postoji... i to je najveca i prepreka za nas. U bibliji se spominja i jabuka... sta znaci ta jabuka... mnogo... Je li tarabic i o njoj malo spomenuo... kada je rasjecete op pola popreko... u njoj je petokraka... znaci Jabuka je veliki znacaj za spoznaju znanja...Petokraka je zvijezda sa pet krakova ili petog nivoa duhovnog i zivota i znanja... a svi znamo da sada zivimo u trecoj dimenziji .. znanja i zivota... Poslije nje je davidova zvijezda – sa sest krakova ili sestog stepena znanja... i to imamo zar ne.?... Dakle kada se precka kriza makne u centar u balans... tada smo skinili razapeti duh iz – sa materije... i nastaje kretanje u cetri smijera – cetiri strane svijeta i tako dalje... u tome centru smo mi... pokretanjem toga kriza ili krsta (posto smo mi u centru on se krece u krug), mi pocinjemo da ucimo... Pravoslavni Krst ukazuje na sve do sada napisano – jer svaki krak ima po tri kao polumjeseca.... znaci 12 ... opet ukazuje na dvanajst znanja svijetlosti... Petokraka ima znacenja spoznavanje makrokosmosa u nama ili nas nastanak, postanak... a to bez prijateljstva – bratstva i jedinstva je nemoguce postici ama bas nikome. A jesmo li mi imali petokraku i sve to skupa. Nasa braca Muslimani imaju mladi mijesec i u njemu petokraku sta to znaci?... nesto znaci zar ne...Tarabic je prorekao tacno mijesto i vreme gdje ce telefon prvi biti – i za televizor – radio... tako se i desilo u detalje... tako se desava i sa njegovim prorocanstvom za tri krstaste gore... Za televizor je rekao da samo malo treba neke sitne promjene ili radio... pa bi mogli sa nasim pokojnima da pricamo...
Nikola Tesla: Napravio sam radio iz kojeg sam tokom noći čuo jezive glasove! – VIDEO
Nikola Tesla je sebi zadao zadatak da svakome, ili makar gotovo svakome, omogući besplatnu neograničenu količinu energije, i uošte, tehnologiju koja će ljudima olakšati život.
Jedan od primera takve tehnologije jeste „duhovni radio“ za čiju konstrukciju je potrebno manje od 25 evra. Ovaj radio se sastoji od kristalnog radio kola povezanog za računar uz pomoć kabla, a u stanju je da primi jezive zvuke iz raznih elektromagnetnih izvora.
Zvuci koji su iz tog radija doprli bili su toliko jezivi da su prepali i samog Teslu:
– Moji prvi eksperimenti su me pozitivno preplašili pošto je u njima bilo nečega misterioznog, da ne kažem natprirodnog, pošto sam bio sam u laboratoriji tokom noći – rekao je otac savremenog sveta u jednom intervjuu 1901. godine .
– Zvuci koje slušam svake noći isprva deluju kao ljudski glasovi koji pričaju na jeziku koji ne mogu da razumem. Teško mi je da poverujem da su u pitanju realni glasovi bića izvan ove planete. Mora da postoji jednostavnije objašnjenje koje ne uspevam da otkrijem – rekao je ponovo sedamnaest godina kasnije.

link
www.vestinet.rs/zanimljivosti/nikola-tesla-napravio-sam-radio-iz-kojeg-sam-tokom-noci-cuo-jezive-glasove-video

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:29 pm

Dada Svjetlost - Ee, hvala ti Pero za ovaj video, znaci to je to,;; i kod Brace u prvoj knizi Ozdravljenja je isto drvo...koliko ja shvacam to je ono sto mi sada spoznajemo, zar ne???

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:30 pm

D.S. - Jasnije nam je sada zašto čika Pero ne piše u napred..... kada sam se prvi put upoznao sa svim ovime sam bio sumnjiv, i produžio sam neki kratak period istraživati sam oko duhovnošću.... dugo mi vrijeme trebalo da odradim prvu knjigu ozdravljenja.. ..onda sam svega doga uvidjeo na somoga sebe, lično iskustvo a ne prazna vjera i isčekivanje... Kada sam odradio Bracinu knjigu Prva Knjiga ozdravljenja - tek tada sam mogao od Cika Pere da dobijem dalje... sve je islo onako kako sam ja shvacao - na to smo vodili razgovor i RAD dalje...bahćao sam se pomalo učenja i istoka i zapada...divio sam se ranije tih učitelja,filozofa..ali niko mi nije kompletan...i koliki je broj istraživača koji na kraju svoga života cijelo učenje im se svede na ono što piše Pero sada ..koliko od največih filozofa na kraju dođu do toga da im je bilo najteško da žive jednostavno... tako i bi došli jer veliki je broj tih učitelja koji su odbacili Krista, a i da nisu odbacili nisu spoznali tko je Krist i šta je Kristov impuls gde nas vodi.. Vrhovna je vlast Krist principa.. a kako i Štajner piše ..svako ljudsko biće nosi u sebi Kristov princip, i da je Krist posadio sjeme svog duha u svaku ljudsku dušu, i napredak se sastoji da duša čovjeka postane toga svjestna.... zato i piše u Bibliji da se skrije znanje od mudraca i znalcima, i da se da običnom čovjeku.... pa sada šta sve piše Pero, tko sada sjedi na Isusovom mjestu....u svakoj mitologiji se spominje to Drvo znanja i života.... sada kada sam povezao sve to i postao svijestan, nije mi se povjerovalo kako je to sve toliko jednostavno....na početku nisam znao cjelokupnu vrijenost..nisam znao, nisam ni bio siguran...ali pa je draže kada na kraju svoja iskustva pronađeš u sva drevna učenja.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on pon pro 15, 2014 5:31 pm

Istina-Pero Hunjet - Da se ne kaze da se nije dobio odgovor ko je ***BOG NAS***

"Ezoterično Sunce je bilo obožavano kao davalac života još od pradavnih vremena, jer je svetinja bila nesposobna da gleda iza materijalnih simbola objave velikih duhovnih istina. Ali, pored onih koji su obožavali nebesku sferu koja se može videti fizičkim očima, uvek je bilo, i danas postoji, rastuća manjina, sveštenstvo, pre posvećeno pravednošću, nego ritualima, koji su videli i videće duhovne istine iza vremenskih i prolaznih oblika u koje su ove istine obučene, menjajući svoju ceremonijalnu haljinu, već prema vremenima i ljudima kojima su izvorno date. Za njih, legendarna Zvezda Vitlejema sija svake godine kao Mistično Ponoćno Sunce, koje ulazi u našu planetu na zimski solisticij, a zatim počinje da zrači iz centra naše planete: Život, Svetlost i Ljubav, tri božanske karakteristike. Ovi zraci duhovnog sjaja i moći ispunjavaju našu planetu božanskom svetlošću kojom obavijaju svako biće na Zemlji, od najmanjeg do najvećeg, bez razlike. Al ne mogu svi u istoj meri učestvovati u ovom predivnom poklonu, neki mogu više, neki manje, a neki na žalost, avaj! nemaju udela u ovoj velikoj ljubavnoj ponudi koju je Otac pripremio za nas u Njegovom jedinorođenom Sinu, jer oni još nisu razvili duhovni magnetizam, Dete Hrista unutar sebe, koji nas jedino može voditi Putem k Istini i Životu." - Maks Hajndel

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet Jutro je sada i ovdje, ali za vas ono još nije sada i
ovdje. Tek kada budete otvorili oči, tada će to biti činjenica za vas. U Egzistenciji jutro postoji, ali ne i
za vas. Vi ste zatvoreni za to; to je skriveno za vas. Za vas je samo mrak, a svjetlost je skrivena. Ali
ako otvorite oči, svakog trenutka jutro može biti činjenica i za vas. To je već činjenica; samo ste vi
slijepi.
Tantra kaže da je svijet već Božanstven, ali VI ste slijepi. Zato sve što znate u svojoj
zaslijepljenosti se zove svijet, a što je skriveno usljed vaše zaslijepljenosti je Božansko. Jedna od
temeljnih postavki je - ovaj sansar je Moksha, ovaj svijet je Božanstvo, ovaj svijet je Konačno.
Trenutačno i Konačno nijesu dvije stvari već jedno. Ovdje i tamo nijesu dvoje, već jedno. Usljed
takvog gledanja, mnoge stvari su moguće za tantru. Jedno, tantra može sve prihvatiti, a duboka
prihvatljivost vas može duboko opustiti. Ništa drugo vas ne mo`e opustiti!
Ako nema podjele na ovaj i na onaj svijet, ako je transcendentalno sada i ovdje, ako je
materija samo tijelo Božanskog, onda se ništa ne dijeli, ništa se ne zabranjuje i vi ne treba da budete
napeti. Čak i ako su vam potrebne mnoge godine da dospijete do Božanskog, tantri se uopšte ne
žuri. To je već tu, vrijeme se ne gubi. Ono je oduvijek ovdje. Uvijek kada otvorite oči naći ćete ga.
Sve što ste do sada dobijali je to skriveno Božanstvo"....

"Knjiga tajni"

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content