Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ivica i Braco

2 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:29 pm

Saso Leblanc 7.05.2010
, .. ja sam tebe video samo u vizijama , nisam na forumu , nisam u slikama , ali u vizijama si bio ti , tako je govorio moj duh , za ostale oko tebe o onoj viziji sa autima , to su bili atlantigjani , i to je govorio moj duh... ne znam ti lik , niti kosu , ali znam onaj deo sto sam osetio i video u snovima , to je tvoja dusha , ljubav i toplina .. i osecam nekakviu sigurnost sa tobom , nisam se imao kome obratiti kad mi je trebala pomoc, niko mi nije znao otvoriti oci , gde da gledam i trazim... ti si to uradio , hvala ti... ne znam za tvoju kosu i ne znam kakvo znacenje ima , a siguran sam da ima kada ti to radis ...
u jednoj sam viziji slicnu tvojoj stajao na postolje od lifta i pokusava o da povedem sa mnom i zenu i jos jednu stariju osobu, vukao sam ih sa mnom na lift i uvek kad bi lift posao one bi obe ispale, vracao sam se nekoliko puta , pokusavao , ali uvek kad bi one stale na lift on ne bi polazio ili ako bi posao one bi ponovo ispale... tako sam na kraju obuo neke debele carape na nogama ia sam otisao liftom prema gore , nisam tacno video gde idem i gde izlazim ali sam otisao a one su ostale....

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:30 pm

Saso Leblanc desilo se pre nekih nedelju dana kako sam u snu cistio nesto ...iz sebe, brisao sam toalet koji sam napravio lom , kako bi sve to ocistio , znam da su sva ta govna bila od mene ... onda sam povracao isto u snu, bio sam svestan da je to ciscenje nekih negativnosti, povracao sam i bilo je toliko stvarno da sam imao taj ukus u ustima kad sam se probudio...
to je proslo...posle dva dana se desilo ovo (prepravlajo sam kumanovski govor jer tako zapisujem vizije, tako da te ne cudi ako je lose napisano ali sigurno ces razumeti)

.11.07.2010...kacujemo se u jednu zgradu, po stepenice, braco treba da dogje da ima sesiju tamo...mnogo je visoko..zavrtelo mi se u glavi dok sam se iskacio, ima puno ljudi.. najgore nalazim prostoriju i u njuma neki astal , na njega aljista , legao sam vrz njima da se odmorim i posle nekog vremena dolazi on.. sa kratkom kosom i bradom, shizicki izgleda , ja ustajem . ispod mene je njegova kosulja , on je u domakjinskoj majici, bio je da radi , vraca se od posla i treba raditi sa ljudima, nije uopste umoran, ima normalne obaveze kao i svi drugi... uzeo je kosulju i obukao je , ona e izguzvana sto sam lezao na njuma, kazem , zao mi e za tvoju kosulju(sto je guzvana), on kaze , ma boli tebe ... za moju kosulju, ozbiljan je i oblaci kosulju tako izguzvanu i uopste ne obraca paznju na to i mu ne smeta i ide da radi sa ljudima(kosulja je tamno plava)...
...vozimo se sa bracom u jedno avto, kao auto moje zene .nisan ……. i on ima takvo .. i mnogo ga voli , kaze da je veoma lep i mnogo mu se dopada (ja sve vreme mislim da je to njen auto sto on vozi) i idemo preko kanal za navodnjavanje sa druge strane , nije mi jasno kako moze da prolazi tako . ali on se ne zaglavja ide bez problema, stigli smo do jedne reke , ispred nas policija vracaju se u rikverc ... mi idemo preko vode , suprotno od toka , bez nikakkav problem.. oni su stigli do jednu sirinu i se sisli i stopiraju nas , kazu nemate pravo da idete ovako, ne smete, ...ja se ljutim sto oni nas stopiraju posto nemaju pravo toj da ucine na takav nacin , da se vracaju i da nas stopiraju... on ih pita.. koliko kosta da progjemo... oni kazu 400... on vadi pare stutkane i daje , eve vam , i oni nas pustaju da produzimo...i idemo dalje...
(13.07. 2010) ostvarilo se sve to...video sam sto je ustvari on otkupio za mene i za njuma... sve se konacno sredilo , agonija koja traje u nasem braku vec vise od sest meseci se zavrsila,sada je sve u redu... ja vec mesecima sagorevam njen bes i ljutnju..i rekao sam joj pre nekoliko dana da cu to da radim sve dok bude potrebno, nisam nista pogresio , necu ni pogresiti a ona neka razmislja sto i kako radi i na koga se ustvari ljuti ... i konacno sve se to prekinulo , odmah sam prepoznao znacenje ove vizije , mada sam se 12 ceo dan pitao sto ovo znaci...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:30 pm

Saso Leblanc ..Brate ... ovo sada govorim od srca , sama pomisao i rec , da nekog nazoves bratom dobila je smisla i znacenja i shvatio sam sto je to ustvari, ranije sam radio vise mehanicki i bilo mi je malo cudno kada nekom kazem brate, ali sada osecam , narocito prema tebi, da je to jedina prava rec kada nekog volis i postujes onako kako to ja osecam prema tebi...pokazao si mi mnogo , nesto namerno , nesto ne...nije ni bitno , bitno je da sam zahvaljujuci tebi jos uvek na pravom putu, uspeo sam sve sacuvati , sve u materijalnom , a usput dobio jos vise u nematerijalnom...agonija je trajala cele godine , ali zavrsila se , polozio sam ispit(nadam se) , sada je sve u redu, od tebe sam dobio prave stvari , u pravo vreme, hvala ti beskrajno na svemu.
komentar:ona agonija je bila vizija koju sam imao dok sam radio pokusaje astralnih putovanja sa Talermanom, nisam uspeo u astral , ali sam dobio tu viziju i nista vise …a sve je bilo tu … patio sam godinu dana , a jedino me Pero predupredio sto je to ustvari ,… posle sam mu se obracao za pomoc jos nekoliko puta , ali sam se posle te godine patnje strasno naljutio na SEBE , zasto JA nisam razumeo , nego je neko drugi trebao da mi tumaci , STRASNO sam bio besan na sebe , i poseo sam dobijati , razumeo sam znacenje svojih vizija i tugjih , od tog momenta …sve vise i vise , s a sada mogu , i BRATU pomoci i protumaciti za njega

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:30 pm

Saso Leblanc 1.17.11

a pre toga sam bio u polubudnom stanju i osecao sam kao neki vulkan da je spreman eksplodirati u srcanoj chakri, i desilo se , eksplodiralo je izaslo je sve i svasta , neki svetli oblici , neki tamnei , neke meduze , neke stvari sve i svasta kao erupcija vulkana... ostala je samo neka praznina i olaksanje , cudio sam se zasto i kako i sto sa tom prazniom...mislim da je to bilo one veceri kad je doso Arh M... ovo je bilo pre toga ... i posle nekog vremena t..e. pre neki dan opustim se i gledam kako se nesto priblizava ...sjajno malo sunce velicine kao dve pesnice , svetli neverovatno sjajno i priblizava se mome srcu , dolazi od negde i ilazi u mojoj srcanoj chakri , nisam siguran dali je uslo , ali me je ispunilo radoscu i srecom vise nego ikad , jasno mi je bilo zasto se stvorila ona praznina u srcu , da otvori mesto necemu , sigurno ....

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:30 pm

Saso Leblanc 09.02.11
..desilo se dosta stvari otkad sam zadnji put pisao , pisacu uskoro o tome , sinoc sam sanjao kako ulazim u ogroman supermarket da kupim sto mi treba , ulazim i polazim jednom stranom , uzimam praznu tegleu i korpi da stavljam u nju i idem , gledam , sve mi neko meso opet , suvomesnato ,podregjeno , ali sad krupno , u komade velike , gledao sam , nisam uzeo , rekao sam , ali ja sve to imam ... produzio sam dalje video sam da ona strana supermarketa koju sam prosao , nestaje sve nestaje kao da ga nije ni bilo , ja sam bio sa punim kesam au rukama i isao prema kasi , da platim , bila je guzva , odjednom je sve nestali i kasa i guzva i supermarket ostao prazan prostor i ja sa punim kesama u rukama ...rekao sam si , kako sad da platim , videli su me gde nosim a treba da izagjem i da ne platim , ali nema kase , mora da je u redu ..produzio sam izasao sa tog mesta i posao trotoarom ...sa kesama u rukama

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:30 pm

Saso Leblanc o5.15.11
Bilo je pre dva dana , sanjao sam nesto , pre toga za 1 maj sam dobio trovanje od hrane i rasturilo mi ceo organizam dijarea i povracanje ,izgubio sam snagu, a posle ovog ne znam dali me rasturilo ili procistilo ... Ne secam se tacno svega , stalno mi se desava da sanjam nesto i budim se vise puta nocu , pa protumacim si san i skopcam , da to je to , i kad se probudim niceka se ne secam . Sada sam se borio protiv nekog , mislim da ih je bilo vise imali su spriceve(injekcije) u rukama i bili oko moga kreveta , ali samo mi je jedan prisao i napao me onim velikim spricem hteo me ubosti i ubrizgati nesto , ja sam ga uhvatio za obe ruke i borili smo se neko vreme . Kao da sam bio na drugom mestu , ali tu je bio moj krevet , mada zena nije bila u njemu . Borili smo se tako neko vreme sa tim stvorenjem i savladao sam ga bio sam jaci od njega , nisam znao odakle mi tolika snaga , gurnuo sam mu ruke i zabio mu spric pored kreveta u njegovu nogu jer on je stajao a ja sam lezao ...posle toga sam se kao probudio na kratko , pa produzio da spavam ... DOslo je neko svetlosno bice , pojma nemam kakvo i odakle , ali donelo mi jednu prelepu svetlosnu loptu i dalo mi je , bila je veoma lepa drzao sam je u rukama , video sam da kao da ulazi u moje telo , kroz jednu ruku , pa uzlazi , prolazi niz grudi , sija svetli , sve je bilo prelepo , igrao sam se neko vreme i se ponovo malo probudio , setio sam se sna i protumacio sebi : da ovo je valjda nagrada za to sto sam savladao ono bice koje me napadalo , bio sam srecan ... zaspao sam ponovo.... Sad mi se vratila snaga i osecam se nekako lako tamo gde sam drzao onu svetlosnu kuglu , lako i prijatno ...
pozdrav i sve najbolje!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:31 pm

Saso Leblanc 7.19.11
komentar:ovde sam se umalo sjebao…pratio sam sebe , pa makar i u govnima
4.Jedan rid u blizini kuce mojih roditelja(u gradu), tamo imamo neki plac, njive, mnogo volim to mesto. Pored jednog vinograda tamo u blizini, stojim , ...pojavljuje se jedna ciganka, nije kao obicni cigani sto vigjam ovde , ali je kao one atlantigjane sto sam vigjao u snovima...ona je neka vracarica , veoma mocna i ozbiljna , pokusava da deluje malo zastrasujuce na mene , ali se ja uopste ne bojim, vidim i osecam mnogo ljubavi iza tog njenog izgleda i pojave. ona me gleda i kaze mi ovo ce ti svetnuti odjednom( ne secam se najbolje dali je rekla kad bude trebalo) u glavi (mozgu) a ja kao vidim svetlosnu tacku iznad glave kako ide prema dole... odnegde doleti neka lastavica , ona je uhvatila .,.. i kaze mi samo se nemoj smejati mnogo kakoce se ona(lastavica) (posle ovoga)ponasati...uzela noz i kao naptravila joj neki horizontalni rez na grudima i pustila je .... hajde mala moja , rekla je ...lastavica je pokusala leteti ali je pala na zemlju i pocela potskakivati i okretati se kao neka riba na suvom i onako neartikulisano bez pravca i orijentacije...ne znam zasto ali tad mi to njeno ponasanje izazvalo smeh, ne veliki , ali sam se morao malo nasmejati , nasmejao sam se onako uzdrzano...ona zena je to primetila i blagim i neznim glasom mi rekla , samo polako , nemoj mnogo shhhtt...iskontrolirao sam smeh, ustrajao sam i posmatrao sto se desava...ona je govorila njeznim i ljubaznim glasom lastavici , molila je , hajde mala moja , hajde , mozes ti to...hajde ...lastavica je odjednom pocela da se orientise, da dobija kontrolu lagano i pocela je da leti...ja sam posmatrao...ona joj govorila , tako je mala moja , mozes ti to...lastavica je odjeno vinula u visine neba i pocela da raste , pocela da narasta i da se povecava...vrtila krugove i povecavala se i dobila velicinu sokola ...bio sam zacugjen , sto se desava ali i dalje sam pratio...pocela je kruziti oko mene , odjednom se izvisila i poletela prema meni...kao kad se soko spusta da zgrabi plen...poletela i udarila me obim nogama u grudi ...osetio sam blagi bol , peckanje (nista nepodnosljivo niti neprijatno)...cudio sam se svemu ovom ...san je zavrsio.
posle toga sam jos sanjao neke stvari , ali onako nepovezano , ali onaj osecaj od tog uadarca u grudima je bio tu , ptratio me je cele noci i bio sam svestan toga u ostalim snovima da je to od onog prethodnoog sna... kad sam se probudio imao sam jos uveka secanje i onaj osecaj neke topline , energija od tog udarca u grudima....
ovo je Pero rekao:
Brate;
Pravis nepotrebne greske
Sjeti se rasporeda koji sam jos postavio na forumu
Tu sam postavio i knjigu
Inicijacija -E-H- u starom egiptu
Napominjao sam ti mnogo puta da postoji red - jer kako ucis na sebi vjezbama tako u knjizi postoje dokazi o uspjesima i promasajima.
Promasaji su MNOGO gori od uspjeha zar ne - zato treba citati i shvatiti da se to ne PROZIVI - jer zajednistvo postoji koje se dovede u opasnost. Jer kako god u zajednistvu ucis - tako i to zajednistvo povuces dole sa SOBOM.
Nemas dakle razloga da se zajebavas sa nepoznatim kada imas poznato da usavrsavas.
Nije li ti lakse bilo citati tu knjigu i uzivati u spoznajama, nego li ici u nepoznato i trpiti bol i neizvjesnost.
Nisam brate nista vidio - nego prozivio - zato sam te i pitao.
Shvatio sam sta se desilo tek kada si mi ispricao - trpio sam sa tobom.
Eto sada znas - ubuduce ti je bolje da radis na sebi i citas sta ti pripada nego da se zajebavas gdje nema potrebe.
A ovo sam ja odgovorio:
..tako je brate...pogresio sam , ali mnogo sam naucio iz toga...juce sam oslobodio srce i lakse disem...pomogla mi je zlatna svetlost i knjiga od Brace...pre toga sam shvatio i video sve greske(moje) i sva njena lica (te osobe)..ona me nije videla(neko mi je pomagao, a znam i ko, znas i ti, neko mali, ali neverovatno mocan)sada je sve drugacije, nadam se da si osetio i to...ove noci se samo secam , negde pre spavanja kako mi se javljale reci : neka sveti nasa svetlost u tvome srcu....slusao sam to, zaspao i spavao bez straha...secam se kako sam pravio brodove, velike ogromne brodove(ne mogu opisati)pravila je necija dzinovska ruka (samo pokretima ,i oni su se stvarali) i pustala ih na zemlji u atlanskom okeanu(zemlja je bila kao decji bazen za igranje , u odnosu na tu ruku, mala loptica) ...ta ruka je bila moja brate, ja sam to radio, brodovi su bili prazni(treba neko da se spase valjda na njima) bili su crni i beli , zavisno ko ce se na njih ukrcati....toga se secam, napravio sam sest brodova...
...plakao sam Brate moj od miline i ljubavi kad sam se probudio, i sada placem dok ovo pisem , zahvalio sam se Arhangjelima i Ivici i Braci i Tebi i svim silama svetlosti na pomoci...HVALA VAM...nisam spavao cim je sunce izaslo...pomislio sam , kako to da nikada nisam video( sreo) Bracu i Ivicu , a pobedio sam ...gde su oni?...odmah mi se pojavila vizija kako stojimizmegju NjIH dvoje Ivica je sa leve strane , a Braco sa desne i smeju se Brate , smeju se i tapsu me po ramenima...Poceo sam da placem i ustao iz kreveta da zena ne primeti , dosao sam u salon i plakao (kao kad slusam Njegov DVD koji si mi TI poslao)plakao sam i topio se od miline i radosti , Oni su bili tu, uz mene ...
produzio sam da citam Inicijaciju,po Tvojoj(Vasoj) preporuci i stigao sam do dela gde ona devojcica opisuje kakav treba da bude izlazak Sunca,...ponovo sam poceo da placem i nisam mogao dalje citati ....sve se to dogagja Brate....
Pozdravljam Te sa najlepsim zeljama!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:31 pm

Saso Leblanc Posle sam se vracao u formu 09.16.11
1...snovi su mi malo izbledeli posle onih sranja u koja sam upao , ali se polako vracam u normalu ...

bio je ponedeljak 12.09.2011. secam se a i proverio sam na skajp da sam tada pricao sa bratom i pricali smo i poneo nas razgovor i spomenuli prolazenje kroz zid , letenje i takve stvari .... Bio sam kao u nekom magacinu (za pice, bile gajbe svuda) a tamo sam usao dolazeci iza neke velike zgrade i prelazeci preko neke livade. Znaci u magacinu sam i posle prolazim kroz taj magacin i ulazim kao u neku prodavnicu i izlaza nema , ali ja nalazim nacin i se provucem kao kroz neku pukotinu ili rascep kroz zid i izagjem napolje , na nekom sokaku i tamo stoji neki covek i gleda me ... Pojavljuje se Braco i taj covek ga pita , kako se to radi ...on mu pokazuje kao kad zelis da letis , dizaju te neki konopci prema gore , a kad zelis da progjes kroz zid , trazis neka tajna vrata ili neki prolaz kroz koji trebas da progjes ... ja sve to posmatram ...i cudim se(u sebi) kako to Braco ne moze proci , a ja sam prosao ... ali, pita onaj covek , pokazujuci na mene. ..pa kako je onda on prosao bez toga ?....onda mi se ispred ociju pojavljuje kao decja slikovnica sa nalepnicama, i (ni tada se ne secam bas tacno ) kao na toj strani gde je otvorena odlepljene su dve zvezde, fale , nedostaju , nema ih...to sam mislio da su bile dve piramide(trougaone, ramnostrane) ali kad se bolje setim , bile su zvezde sastavljene od dveju takvih piramida ... to je sve.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:31 pm

Saso Leblanc 10.12.11
...ono sto sam ti spomenuo u onoj viziji kako pricam ljudima na pozornici , pa posle trazim svoju familiju i nalazim ih u bolnici i vadim ih odatle...nije bilo mnogo ljudi koji su me slusali, dvadesetak...ali najbitniji je otac zenin, on je bio tu i bio je najglasniji ..hajde , hajde da te vidimo , sta si ti spremio i sta imas, hajde jedva cekam... a ja ...ja bio u gacama , bez odece i bilo mi prilicno neugodno , i neprijatno ...ali ne znam kako ,ali izasao sam i odradio to sto treba i psle iza scene i produzio da trazim porodicu ...pricao sam ti vec , lebdeo sam i tako...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:31 pm

Saso Leblanc 23.01.12
Pitao sam se sto ja tu radim i ko sam ja ...dok sam bio u... zasto se ne probudim , dokle cu ovako da se vucem ... i video sam sebe kako se odvajam , odvajam se od svega , od svega sto postoji , od kosmosa i odlazim , odlazim tamo gde nema nicega , ne postoji nisto , ne mogu ni opisati sto je to , sve ostavljam i ostajem sam ... kad sam konacno ostao sam iodelio se od svega .... pukao sam brate , pukao sam od svetlosti i iskrio na sve strane ...nijedan vatromet ne puca toliko , ovo je bilo neopisivo , pukao sam i kupao se u svetlosti , ponovo sam dobio sve i vratio se u svemu , posto deo svega i sve je postalo deo mene .... to je bila vizija koje sam se setio pre neki dan , a setio sam se kad mi je srce pocelo lupati kao da je velicine fudbalske topke , tolika snaga ima tu , i ko zna jos kolko i onaj osecaj lakoce i neceg blagog i prijatnog i laganog koje ispunjuje celo moje telo i bice i grudi i krece se prema gore , prema glavi... ponovo sam pitao ko sam ja , neko vece pred spavanja , otkako sam malo popricao i pomolio se Arhangjelima ... i video sebe u krevetu ili negde drugde , ne mogu tacno odrediti , kako lezim prekrstenih ruku na grudima , desna je preko srca , leva na drugoj strani u desnoj drzim palicu zivota , ono u obliku kuke kod egipcana ,mislim da se tako zove, u levoj neki stap , sareni .. bilo je trenutak kako sam to video i osetio i onda je ta slika nestala a ja ostao jos vise zbunjen
Saso Leblanc OSTALO JE SVE ….SADASNJOST :)VECNOST
ONI SU TU UVEK KAD NAM TREBAJU SAMO TREBAMO BITI DOBRIH NAMERA I CISTA SRCA I CISTIH MISLI DA BI NAM MOGLI PRICI I POMOCI NAM …GRANICE NE POSTOJE.
Saso Leblanc Ovo pisem za SEBE za SVE koji su deo MENE samog i za SVE od kojih sam JA deo…u sluzbi SVEGA STO POSTOJI I SVEGA STO JEST…placem , bez razloga, radujem se , bez razloga , a dali je uopste i potreban razlog biti radostan,plakati od radosti i od srece…ili je dovoljno da se dodirnu one dubine, ili da se te dubine otvore, one koje su U NAMA… da se otvori taj prolaz da bi se moglo zraciti i siriti na sve strane LJUBAV….tada razlozi nisu potrebni, nije bitno dali je i koliko je bolelo, u takvim momentimase ruse sve iluzije, i izlazi na povrsinu samo JEDNA ISTINA…LJUBAV…

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:32 pm

Istina-Pero Hunjet .....
Saso;
ono sto mi ostalo u secanje vozio sam mali autic(moze se sesti u njega , na pedalje, za decu) i ja sam bio mali , kao da sam bio u vremenu nazad , u detinjstvu ... vozio tako i stigao do neke gragjevine, kao velika kuca , dvorac ili samo zid... u blizini moje osnovne skole... ostavio sam autic i poceo se penjati uz taj zid, iskacio sam se malo i na jednoj maloj terasi primetio da me prati nesto , bilo je nalik deteta od 6-7 god , ali sam osecao da je strasno neprijatno i da mi strasno smeta(kao da je tu da bi me kocilo) ...okrenuo sam se prema njemu i rekao mu otsecno i sigurno-- ti ne postojis-- ono se iznenadilo sto sam ga primetio (video), a jos vise sto sam mu ono rekao , ponovio sam mu-ti ne postojis- ono je pocelo menjati izraz lica i izoblicavati se i pocelo je dobijati zastrasujuci izgled, ponovio sam mu i treci put to isto , i ono je palo sa terase na kojoj smo bili , tako izobliceno , ja sam skocio vrz njega kolenima ,(ja sam imao osecaj kao da sam postao veci , ili snazniji) smrvio ga i zgrabio tako smrvljeno , odneo do malog autica koji sam vozio, otvorio njegov prednji deo, unutra je gorela vatra (pitao sam se kako je moguce da tu ima vatre kad je to autic na pedalje..al nema veze) bacio to stvorenje u toj vatri i zatvorio poklopac( tada sam postao jos veci i jos snazniji nego ranije)...posle se ne secam bas najbolje , jer sam se odmah posle probudio , i setio se svega ovoga ...kad sam ponovo zspao , kao da sam bio na onom mestu gde sam ranije razvalio vilicu krokodilu , ali njega vise nije bilo tamo , ni traga ... ili sam leteo , ne secam se bas tacno , ali sam jedno sigurno osecao ..veliko olaksanje...
***
Pero:
Sada Brate spoji i sam te dve vizije u mislima i u radnji kao sto si ih spoio u snu... Obicni auto kji je na tvoj licni pogon ... sa mudrocu razboritoscu - radom i VJEROM pravom ... kroz sebe i one koji tu vjeru nose si potigai oslobodenje onoga svoga nepotrebnog ega .... To sam pisao da je to nase drugo ja koja je slika neasih radniii ... svega nasega. Sto vise ucis i spoznajes Boga , Svijetlost i utakvoj religiji svakodnevno zivis - taj tvoj drugi Ti postaje sve ljepsi i ijepsi ...neko kaze da se spojisa jim tada ili u stvari taj nestaje ili eto ti si ga rastocio ili savladao u svom vozilu koje je svjetlosno u stvari... Ta zadnja vizija ti je pokazala da TEK SADA SI USPIO ... OSLOBODIO SE ...sada tek Ucenje pocinje...
Hvala na DRUZENJU...!
Pozdrav.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:32 pm

Istina-Pero Hunjet Sve si Brate naveo i opisao sve - od srece ushicenja - ljubavi - padova vjere i postenja, mudrosti svoje i sosobnosti odabira ... spoznao si sta i kako se slavi i obozava pa stoga i ... KAKAKO RAD I MOLITVA DIJELUJE... SPOZNAO SI KAKO SE KUCA I STJECU KLJUCEVII PREPOZNAJU PUTOKAZI... Shvatio si da bez rada i ucenja te kroz licne promjene nema nista...
Obradine Brate ... ovdje na zidu imas dosta toga- upravo o zadnjim temama sto si pisao ... molitva itd...
Saso Leblanc ...Eee Brate moj , tako je to... tri reci su bile dovoljne da shvatim--tvoj licni pogon-- da... to je to , to je moje vozilo , koje je od svetlosti , otuda ta vatra unutra , sad mi je jasno , morao sam se vratiti u osnovnu skolu i uciniti osnovnu stvar , sto sam ja ucinio , oslobodio se tog ega, koji je pogresan i tvorevina svega sto nije potrebno...
...i sto sad mislite ...? pa placem opet ... oci placu , ... srce peva , a dusa se raduje...
HVALA TEBI,IVICI i BRACI (VAMA) BRATE! da nije bilo VAS i TEBE , ne bi bilo ni MENE, ne ovakvog kakav SAD JESAM...


Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:34 pm

Istina-Pero Hunjet Upotrebiti cu par isjecaka iz obradinovih tekstova i komentarisati izmedu njih….
MISAO O ZNANJU - nije ZNANJE -
Da bi čovjek mogao da uči, njegova "čaša" mora biti prazna. U čašu koju trenutno koristimo i koja trenutno jesmo ne može više ništa stati, prepuna je. Ali ni to ne bi bio problem da ona nije ispunjena svim i svačim i da nismo tom bućkurišu pridali prevelik značaj. U punu čašu ne možemo uliti više NIŠTA.
Jedno osnovno pitanje na koje bi trebali znati odgovor jeste koja je svrha SPIRITUALNIH učenja?
Pero:
Pisao sam vec da Misliti = je ne znati … a misliti treba sto vise kako bi se sto vise spoznavalo.
Tako i vjera = vjerovati u nesto sto neznamo … kako bi milsljenjem i vjerovanjem stvarali zelju za istrazivanjem. Na taj nacin se stvara zadovoljstvo koje nas stavlja u pokret koji ce uputiti snagu misli iz dosade dad a postignemo kreativnost a ne ucmalo ponavljanje navika.

DVA VIĐENJA MOLITVE OČE NAŠ
RUDOLF STAJNER;
Cilj nam je da skrenemo pažnju da pored hrišćanskog poimanja ove molitve, postoje i druga tumačenja, koja na svoj način objašnjavaju njenu sadržinu, svodeći sedam molbi iz molitve na sedam elemenata prirode, koje možemo naći svuda – od strukture čoveka do sedam tonova u muzici, sedam redova ’Periodnog sistema elemenata’, sedam padeža – i to podeljeno u dve celine 3 + 4.

Pero;
Stajner upozorava – pokazuje cilj – svestranost molitve i kuda bi se i kako trebala svestranije upucivati…Dobro se treba zagledati u ovaj tekst njegov, dobro. Sada treba samo misliti i vjerovati u njgovo tumacenje… nije samo dovoljno to procitati i misliti kako som i samo Stajner. Treba sebe licno natjerati i spoznati znacenja iznesenih cinjenica. I eto moze se naci svuda… znaci , trazimo.
****
Kada govorimo o molitvi uopšte, a iz hrišćanskog ugla - setimo se molitve kojom je Hrist prikazao osnovno raspoloženje koje bi moralo vladati u svakoj molitvi, molitve u kojoj se kaže: Oče, neka me mine ova čaša, ali ne moja nego Tvoja volja neka bude. Ako molitelj hoće da hrišćanski moli, u njegovoj duši mora živeti to osnovno opredeljenje, bez obzira na to za šta on lično molio. To je osnovno molitveno raspoloženje na koje se kroz uzvišenu duhovnost oslanja i Vladika Nikolaj Velimirović.
Pero;

RUDOLF STAJNER:
Sa druge strane, teozofski gledano, sve stvarne molitve, ako se raščlane reč po reč, nikada nećemonaći da su to bile samo jezički i gramatički lepo nanizane reči. Tu su stari filozofi koristili molitvene formule iz duhovne nauke. Nema ni jedne molitvene formule koja nije rođena iz velikog znanja. Da one nisu tako uređene, gde bi im bila snaga da deluju kroz hiljade godina - i to podjednako i na naivnog i priglupog čoveka i na mudraca.
NEKA BUDE VOLJA TVOJA KAKO NA NEBESIMA TAKO I NA ZEMLJI
U nebesnom duhovnom svetu vlada savršena volja Božija. No, ta vladavina volje Božije nije silom nametnuta nego nju duhovi svetlosti dragovoljno usvajaju, pokoravajući svoju volju volji Božijoj kao jedinoj nepogrešnoj. (Vladika Nikolaj)
Stajner;
- - Danas bih želio naznačiti obim u kojem religiozni sustavi otkrivaju, na specifičan način, njihove skrivene duhovno znanstvene temelje. To je mali ali značajan aspekt tajno znanstvene osnove RELIGIJA o kojem želim raspravljati. Čak i najprostiji ljudi u sadašnjem društvu prepoznaju skriveno zaleđe religija kao duhovnu činjenicu koja skriva najdublje istine. Traganje za ovim istinama donosi na svijetlo kako su mudrošću ispunjeni i puni misterija "čvorovi" koji vežu zajedno duhovni život čovječanstva.

Pero;
Pazljivo pratiti ovo iznad – u nebeskom duhovno svetu svi prate boziju volju – jer nista nije tajno zar ne . zasto je onda tajno u vjeri ili religiji – kako da imas slobodnu volju kada ti se NE DOZVOLI znanje… tamo nema sile i nametanja da moras da zivis po bozijoj volji – ali nema ni zabrane da se ne smije znati – pa kako da mi zivimo boziju volju – kada nam silom ne dozvole znanje…. Kako dakle tragati i spoznati najdublje istine kada te niko i ne uci i ne vodi ni ne pokazuje sta ii kuda.
Juce sam vidio jedan tekst na serbian kafeu – a sada ga vise nema da ga upotrebim. Pa cu napisati onako iz sjecanja. Kaze – danas je cetvrtak i veoma vazn dan za krscanstvo. Na taj dan je bila poslednja veceara… Vjernici odlaze u crkvu, mole se i pale svijece. Pali se i neka Velika i debela svijeca itd. Ljudi idu kuci i lupaju nekim stapovima i tako dalje donose nesto kako bi otjerale zle sile iz domova i opet itd…. Pa gje je to isus malatarao sa stapovima na cetvrtak… gdje… Znaci da je taj obicaj bez veze… ALI … i nije… jer jos uvijek upucuje na nesti sto treba spoznati… jer kada oni prestanu lupati sa stapovima … mi necemo vise imati ni taj putokaz o cetvrtku… a imate ovdje gdje sam pisao da je svaki veliki kraj automatski i veliki pocetak za buducnost. Crkveno znanje podrzava tu NAVIKU i nista vise … a zasto…?.... Stajner upozorava i poazuje i puteve i kljuceve… a ne govori dalje .. zasto….?

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:35 pm

Istina-Pero Hunjet
RUDOLF STAJNER;
Život univerzuma potiče od božanske emanacije Ceo univerzum oživljava univerzalna volja, koja se izražava u beskonačnoj raznolikosti. Volja je, dakle, središte. (Rudolf Štajner)

Pero;
Znaci sve potjece o jedne bozanske emanacije….. koja je univerzalna za sve manje bogove, hijerarhiji, koje stvaraju, izrazavaju beskonacnu raznolikos po svojoj volji od koje cijeli univerzum izrazen.

I OPROSTI NAM DUGOVE NAŠE KAO STO MI OPRAŠTAMO DUŽNICIMA NAŠIM

Bog odlučno traži od nas tu obavezu. On će nama oprostiti onako kako mi budemo opraštali. No ludo je bojati se ove obaveze i ovoga uslova. Jer mi beskrajno više dugujemo Bogu nego što nama može sav svet dugovati. (Vladika Nikolaj)

Pero;
Bog tazi od nas obavezu … a od koga onda On Bog trazi obavezu, da rade svoj posao i da znanje dijeli ljudima … KAKO BI MI LJUDI I BILI U STANJU da izvrsimo svoje obaveze … zasto se podrzava udaranje stapovima a ne objasnjenje razloga toga udaranja i spomena cetvrtka…. Jer stajner jeg ore samo napomenio broj sedam .. i podjelu na tri i cetiri.
Kao prvo … kojega boga da se moli i kome i kako… nijeli prvo sposobnost nauciti sebe da se sebi oprosti – nama bog nista ne moze da oprosti … ama bas nista… mi moramo oprostiti sami sebi … ovo nase ja koje vjera podrzava treba da MOLI – ONO SVOJE DRUGO JE DA SE PROBUDI… ali prvo ipak mora zamoliti sebe da se shvati i dopusti prostor onome visemu ja.
Dakle prvo se moliti sebi samome i ubjediti sebe iz spoznatog nezadovoljstva … prema sebi … dopustiti bogu u sebi zadovoljstvo ili jednostavno shvatiti da je on i u nama…. Jer ako ne vjerujes da je On u tebi … odakle ti onda veza i spoj za Svevisnjeg Boga … jer ako ga ne osjetis u sebi … kako ces ga osjetiti u kosmosu…. Dakle neko nama dugije znanje koje nam brani … a napaja nas dugom i krivnjom prema bogu.

OČE NAŠ KOJI SI NA NEBESIMA

Kad kažeš ove reči, priznaješ da je on tvoj Otac nebeski, ali u isto vreme i otac tvoga sluge i nadničara, tvog bolesnog suseda i samrtnika, jer Ti je zapoveđeno od Sina Božijega, vrhovnog donosioca istine o Bogu i o ljudima, da kažeš ‘Oče naš’, a ne ‘Oče moj’.
Znači da tamo gde je Otac naš, tamo je i otadžbina naša. Neznabošci koji vide svoga roditelja jedino u ovom materijalnom svetu bilo kao čoveka ili bilo kao reku ili kao Sunce i Mesec, ne mogu ni verovati u neku drugu otadžbinu do u zemaljsku. Otadžbina je blago veliko, a Gospod je rekao: “gde je blago vaše, onde je i srce vaše”. (Vladika Nikolaj)

Pero;
Pazljivo procitati da se u srce ureze ovo gore iznad … pazljivo…
A kojeg boga na nebesima da se moli kada ih ima mnooooogo… kojem… odakle da se POCNE…
a Gospod je rekao: “gde je blago vaše, onde je i srce vaše”… srce je nase u nama … a u srcu je duh ili dio boga nasega…u nasem tijelu je cijeli kosmos …i to je blago nase … Isus rece da imamo i oci i usi i da ih ne koristimo… pa ako ne spoznamo reku i mjesec i sunce … kako mozemo ista i spoznati … kako neznabozac moze biti onaj koji vjeruje u sunce i rijeku zivota..kako…?... kako doci do gimnazije ako nisi isao u osnovnu skolu…. A kada pitas velike mudrace velika pitanja oni kazu … pa to ni sam BOG NEZNA…!!! … Nezna svecensko lice i ni sam bog nezna… jer ako bi ti i rekao …AKO ZNA..??? Onda ti on kao TUMAC boga nije ni potreban… pa bog sam ne oprasta grehe … kako moze on …
Važno je napomenuti da alegorijska priča o
jednom čovjeku koji se žrtvuje da iscijeli grijehe masa ljudi ne potječe od dogañaja prije 2000 godina, nego je to tema
koja se mnogo puta ponavljala u povijesti, puno prije nego što je čovjek kojeg znate po imenu Isus bio odveden na
križ. Ako proučite povijest različitih kultura, pronaći ćete druge takve ikone čije priče su vrlo slične Isusovoj. Ideja da je
spasitelj umro za vaše grijehe, i odigravanje drame u formi sličnoj Isusovoj, je pokušaj „vladara tame" da natjera
čovječanstvo da stavi krivnju izvan njih samih, kako bi spriječili rješavanje njihovih problema.
Nije li isusu bio najveci problem dokazati krivnju i greh ljudima – pa tek onda znanje kako da se oslobadaju.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:35 pm

RUDOLF STAJNER;
Posmatramo li eteričko telo, i na njega moramo takođe gledati kao na člana onoga što nas okružuje; a isto tako i na astralno telo. Trebalo bi da znaš da su u astralnom telu svi nagoni, požuda i strasti. Tu su i sva veselja i jadi, sve radosti i boli, sve ono što se talasa u ljudskoj duši. Eteričko telo krije u sebi stalnija i trajnija duševna svojstva. Sve ono što se polagano razvija: trajne sklonosti, trajna svojstva temperamenta, trajne navike, sve je to usidreno u eteričkom ili životnom telu. Oduvek su se svuda u tajnoj nauci označavale pogreške protiv zajednice koje potiču iz pogrešnog eteričkog tela kao dug. (Rudolf Štajner)

Trebalo bi usput napomenuti da ono što se danas pripisuje molitvi ne bi nikako kao takvo bilo gledano u ranim kršćanskim vremenima, najmanje od utemeljitelja kršćanstva, samog HRISTA- Isusa. Jer ako bi se dogodilo da je netko stvarno dobio zadovoljenje svojih osobnih želja pomoću molitve ili preklinjanja, on bi ubrzo potpuno zanemario sveukupni efekt koji molitva treba donijeti. On bi pretpostavio da je Božanstvo odobrilo radije njegove želje nego želje drugih. Jedan seljak može moliti za sunčane dane za određeni usjev; drugi za kišu za drugi usjev. Šta će Božanska providnost tada napraviti?

Tri viša člana ljudskog bića — vječni dio — mogu se dakle gledati kao tri najviša principa u čovjeku, ali isto tako kao i tri principa samog božanstva. U stvari, tri najviša principa ljudske prirode su u isto vrijeme tri najniža principa božanstva najbliža čovjeku. Nabrajanje čovjekovih načela mora početi sa fizičkim tijelom, nastaviti se sa eteričkim tijelom, astralnim tijelom i egom, odatle od duha samog do duhovnog čovjeka. Ali odgovarajuće nabrajanje načela onih božanskih bića koja su dala kap njihove vlastite duševne prirode čovjeku u vrijeme o kojem govorimo u dalekoj prošlosti, mora početi s duhom samim, nastaviti se s životnim duhom i duhovnim čovjekom, i odatle nastaviti do principa iznad duhovnog čovjeka, o kojima suvremeni čovjek može misliti samo ako je učenik INICIJATA... (nastaviće se)

Pero;
Eto Brate O.M. tako je to od prilike…. I ovdje na zidu imas dosta toga … prvo dozivljaj i sve sto ga prati pa tek onda teorija i istrazivanje kako bi se spoznalo…
Juce mi Saso prica kako dozivljava pravo pravcato CUDO … i odmah i sam kaze da je svjestan da cuda nema … nego da se desava nesto nepojmnjivo.
Neka to opise sam… O bolovima van tijela … a posteno bome boli … znaci da je u ptanju ono iz tvoga pisanje – stajnerovog …Broj sedam i plus tri tijela … pa ako ga ne boli u ovom… sta ili u kojem ga boli…
Saso napisi to ovdje kompletno…
Pozdrav..

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:36 pm

Istina-Pero Hunjet Lord Sananda je podijelio svoju dušu nekoliko puta u povijesti. U sadašnjosti, postoji 8 podjela Sanande na Zemlji.
Neke od tih duša vjeruju da su Isus, i do neke mjere su u pravu. Sve velike duše su sposobne podijeliti se nekoliko
puta kako bi služile na planetima niže gustoće. Obično se nadduše podijele na 12 komada odjednom, ali to nije
pravilo. Mnoge primarne grupe ostanu na višim razinama da vode druge aspekte u nižim svjetovima. Izraz „aspekt"
koji se koristi ovdje ne znači nepotpun ili parcijalan. Svaki od tih aspekata je kompletno i samostalno biće. Sjetit ćete
se analogije podjele stanica koju smo naveli prije. Pogledajte poglavlje 5 za detaljno objašnjenje podjela i
fragmentacija duše.
„Drugi dolazak Krista" se odnosi na povratak u svjesnost Krista, ili nebesku svjesnost viših gustoća. To je bilo
ispravno interpretirano od Paramahanse Yoganande i mnogih drugih yogija i svetaca.
Kao što većina vas zna, tradicionalno kršćanstvo ima vrlo malo zajedničkog sa Jeshuinim učenjem, a većinom se
sastoji od grijeha i krivnje. Na svu sreću, mnogo duša proširuje svoju svijest iznad tih primitivnih uvjerenja. Mi,
Utemeljitelji, smo zahvalni kad vidimo toliko vas koji istinski radite „veliki posao" kojeg je Jeshua podučavao.
Saso Leblanc I sto sada...sve je to lepo sto sam pisao , sve SAM to prosao , ali to je tek pocetak...jos uvek boli , ali je sada lakse boli poneki deo tela i se nekoliko minuta grcim u bolovima i vicem , ali posle progje, bolela me leva strana tela , pored rebra, kazem rebra jer nije bol u telu ne boli telo unutra(neki organ) nego boli (strasno) povrsina tela , na kozi, na samoj povrsini koze nije mi jasno ni kako moze da boli toliko jer tu nema nista, tako probada oko srca, pa juce leva slepoocnica, strasan i u momentu neopisiv bol koji progje posle nekoliko minuta ...sto se desava SADA tek cemo videti...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:37 pm

Istina-Pero Hunjet Ovo je praktična upotreba priziva 7 glavnih Anđela i osmog Krunskog Anđela. Kada 7 glavnih čakri rade ispravno zajedno one rade kao jedinstveni sistem, tada 8 Krunski Anđeo, koji je bele, zlatne, srebrne boje, odnosno boje specifičnog dominirajućeg zraka te osobe, isijava iz celog jedinstvenog bića!
Poznato je da je sistem čakri usko povezan sa radom endokrinih žlezda, koje luče hormone u krvotok ili limfu. Kako se čovekovo Ja nalazi u krvi, otuda je njegova veza i razvoj usko povezan sa radom žlezda i hormonima koje one luče. Hormoni obezbeđuju i osiguravaju ispravan rad pojedinih organa, te su neophodni i za sam život ljudskog bića, jer učestvuju u važnim hemijskim procesima u složenoj materiji, fizičkom telu. Usled nepravilnog rada endokrinih žlezda mogu nastati različiti poremećaji i bolesti. Rad žlezda je povezan putem krvi sa čovekovim Ja, preko koga se može uticati na rad ovih žlezda, a takođe se sve bolesti, svi poremećaji u složenoj materiji, mogu otkriti analizom sastava krvi do čega će nauka zasigurno doći. Glavne endokrine žlezde, se mogu svrstati u sledećih (7):

1. Hipofiza, koja je smeštena u osnovi mozga. Ona kontroliše rad svih ostalih žlezda. Hipotalamus, ova žlezda je povezana sa hipofizom i ona je kontrolni centar simpatičkog i parasimpatičnog nervnog sistema.
2. Epifiza, smeštena u centru mozga, proizvodi hormon melatonin, koji utiče na spavanje, bio–ritam i seksualnu aktivnost.
3. Tiroidna žlezda – paratiroidna, smeštene su u grlu, tiroidna žlezda proizvodi hormon bogat jodom koji kontroliše metabolizam, a paratiroidna žlezda reguliše kalcijum i Fosfor u metabolizmu.
4. Grudna, timus žlezda, u nižem delu grudi, utiče na imuni sistem i regulisanje razmene električnih aktivnosti iz nervnog tkiva u mišiće.
5. Pankreas, proizvodi sokove za varenje, insulin, lipokaik.
6. Jajnici, kod žene, proizvode ženske seksualne hormone, estrogen i progesteron. Testisi, kod muškarca, proizvode spermu i testosteron.
7. Nadbubrežna žlezda, proizvodi adrenalin i ostale hormone koji utiču na metabolizam.

Glavne čakre hrane energijama određene zone tela i žlezde koje se u tim zonama nalaze. Broj latica čakri je ustanovljen na osnovu potreba kvaliteta energije koje su potrebne određenoj zoni tela, kao i sadašnjem i budućem razvoju čovekovih duhovnih organa, te tako imamo:
Istina-Pero Hunjet- Tekst preuzeo sa Hram Ezoterije:


Žlezde Čakre
1. Nadbubrežna osnova 4 latice
2. Jajnici/Tetisi krsta 6 latica
3. Pankreas trbuh 10 latica
4. Grudna srce 12 latica
5. Tiroidna grlo 16 latica
6. Epifiza obrva 96 latica
7. Hipofiza venac 1000 latica

Žlezde kontrolišu i stimulišu sva područja rasta i blagostanja složene materije, utiču na volju, osećanja kao i sposobnost mišljenja ljudskog bića. Sada ovde imamo dvosmerni uticaj, jedan ide u smeru od čovekove volje, osećanja, mišljenja, i čovekovog Ja prema složenoj materiji. Taj smer nam govori da poremećaji u čovekovom mišljenju, osećanju ili volji utiču na rad žlezda koje opet utiču na krv i time na razvoj čovekovog Ja koji se u krvi nalazi. Isto tako imamo u suprotnom smeru situaciju da poremećaj rada žlezda utiče na njegova osećanja, mišljenje i njegovu volju, a preko krvi opet na formiranje čovekovog Ja. Njihovo pravilno okretanje, u smeru kazaljke na satu, određenom brzinom je bitno jer ljudsko biće putem njih komunicira i puni se energijom kosmosa i razmenjuje energiju sa drugim bićima. Putem čakri, svetlosnim transformatorom, vibracije iz univerzuma putem elektromagnetske indukcije i rezonance, po kosmičkom zakonu isto privlači isto indukuju u naš nervni sistem, pune složenu materiju strujama, energijama, određenih frekvencija, a koje zavise od broja latica na čakrama, smera okretanja čakri, brzine okretanja i oblika čakre. Pomoću njih se prenose i indukuju kosmičke struje, koje pune energijom kosmosa nervne čvorove u kičmenom stubu, koji dalje preko nervnog sistema prenose energiju potrebnu za napajanje endokrinog sistema, žlezda. Svaka čakra radi, na tačno određenim frekvencijama koje određuju i njenu boju. One razmenjuju putem indukcije i rezonance sa univerzumom energiju određene vibracije potrebne za rad svake endokrine žlezde ponaosob kao i razvoj složene materije, volje, osećanja, mišljenja, čovekovog Ja i drugih duhovnih organa. Čakre treba da se okreću u smeru kazaljke na satu, tačno određenom brzinom, u skladu sa energetskim potrebama ljudskog bića, da bi obezbedile određeni kvalitet i odgovarajuću količinu enegije iz kosmosa da bi žlezde proizvodile potrebne hormone za održavanje i razvoj složene materije. Preko energetskih centara, čakri, napajaju se pojedine žlezde energijama i vibracijama iz kosmosa koje mogu biti za nju blagotvorne ili destruktivne, a što zavisi od kvaliteta rada sistema čakri. Jer te energije mogu da podstaknu rad ovih žlezda kao i da ga blokiraju.

Ljudsko biće treba da svojim duhovnim napretkom ovaj svetlosni transformator, koji je dobio na poklon od onih božanskih bića, koji su pokrenuli točak evolucije, svojom svešću razvije i upotpuni, tako da on postane pokretan, svetlucav, i da mu se sve latice okreću. Zato je bitno da ljudsko biće razvija svoju svest kroz obrazovanje određenih snaga mišljenja, osećanja i volje usklađene sa univerzalnim zakonima postojanja. Ove snage trebaju da odgovaraju tačno određenim moralnim, misaonim, osećajnim i voljnim strujama univerzuma da bi svetlosni transformator radio u punom sjaju. Kada čovek bude dostigao svoj potpuni razvoj, a ovaj svetlosni uređaj bude radio u punom cvatu imamo u prvih šest čakri okretanje 4+6+10+12+16+96=144 latica, gde iz svakog lista prolazi po jedna svetlosna nit ka svakom listu u 1000 lisnoj sedmoj čakri, tako da tada dobijamo broj 144000 koji je čuveni broj u Apokalipsi, a odnosi se na Bogočoveka, bića pune svesti i svetlosti. Tada će davno izgovorena rečenica starih mudraca sa Istoka, da je cvet ceo svet, dobiti svoje pravo značenje. Naime, da ponovimo, u prvoj čakri imamo 4 lista, u drugoj 6, trećoj 10, četvrtoj 12, petoj 16, šestoj 96, što nam ukupno daje 144, iz svakog lista svake čakre ide jedna svetlosna nit u 1000 lisnu čakru i tada imamo 144×1000 što znači da je broj 144000 broj čovekovog potpuno ostvarenog svetlosnog bića i to je jedan od ključeva Apokalipse!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:37 pm

Istina-Pero Hunjet Mnogi inicijanti ponu prouavati okultne nauke, poto ih na to natjeraju depresije, tuge
ili ope nezadovoljstvo u ivotu. Prvi dodir sa silama i inicijacija esto znai dodir sa
svjetlou (obino se manifestira u Chesedu), uvjetno reeno, neim viim, to je
obino prvi dokaz postojanja nevidljivog, prvi stimulans koji natjera ovjeka da duboko
uroni u samoga sebe i zadobije volju. Obino se mnogima u toku inicijacije dogodi neki
udan dogaaj, koji ne mogu objasniti zakonima fizike, ili neka mona vizija, san,
osjeaj prisutnosti bia, izlazak iz tijela i astralno putovanje ili neto tree. No, to je
samo poetak, put inicjanata je zakonito odreen patnjom, to je zakon Binaha,
univerzalne majke, koja nosi u svojoj utrobi tajnu postojanja. Svi oni koji oekuju sreu,
oni su u zabludi, jer srea je samo pojavni oblik i nita via, viim posveenicima je
srea i ljubav do suprotnog spola strogo zabranjena, ali doslovce, poto se to smatra
demonskom energijom. Iz tog razloga, sveenici nekih religija ne smiju stupati u branu
zajednicu, to je logino, poto je "zakon sa bogom" vjena, jedina i najsigurnija ljubav.
Put inicijacije je uvijek put pakla, to je vii zakon, i protiv toga se ne moe. Mnogi ljudi, u
poetku, kada pristupe nekoj duhovnoj grupi osjeaju ispunjenje i radost, ali, to je samo
kompenzacija duhovne apstinente materijalnog Malkuta. Patnja je klju napretka, ali
treba razumjeti dubinu patnje, ui u najdublju esenciju Binaha i razotkriti velove
Babalon, jer Ona, kozmika majka je uvijek patnja. To je inicijacija Binaha, ali svaki
inicijant posjeduje Binah, posjeduje ga svaki ovjek, i svatko treba to proi. Kada se um
toliko istrenira jakom voljom, koja je u stvari praktina vjera i koncentracija, i stopi se sa
patnjom, on postane patnja, postane mrak i sterilna utroba univerzuma, tada moe
doivjeti pravu radost, koja je onostrana, radost koja je mir, ekstaza tiine i vjenosti u
prolaznosti sansare, i taj trenutak je inicijacija iznad Abyssa, dokaz ispravnosti na putu i
mo volje za nastavak puta. Onaj koji je iniciran, on e to i doivjeti, ali treba znati, da
postoji preko 100 vrsta rasvjetljenja na nivou Briaha, ali i sto vrsta pakla, ali onaj tko
razumje prolaznost u vjenosti, za njega e to biti samo igra, i tada On postaje On, tj.
subjekt i objekt postaju jedno.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:37 pm

Istina-Pero Hunjet Sa druge strane, razumijevanje univerzalne patnje, koja moe biti u poetku stimulirana
Malkutom, tj. nekim povodom u okolini je mnogo dublja, naime, to je svijet izgubljenih
snova, karme ovjeanstva, gdje se u mranim alejama kriju mnoge tajne svijeta, ali
zapletene demonima zabluda, mreama uma, koje treba raskrinkati poniznou,
pokoriti voljom i pretvoriti mrak u svjetlo vjerom u Najvieg. U tom mraku jedino se
nadziru sive sjenke adepata, koji nose krieve svijeta i spaljuju karmu u velikoj urni,
koja je pepeo, da tama ne bi prekrila svijet. Aleister C. bio je inicijant Binaha i sljedbenik
Babalon, dok je najvii aspekt Chokmana vidio u Aiwassu, najmonijoj planetarnoj
inteligenci, sa druge strane prostora i vremena. Mnoge due, koje se formalno ne bave
prouavanjem okultnih nauka, borave u sferama planetarnog Binaha, jer put patnje
znai najbri i najsigurniji duhovni put. Mnogi od njih provedu 30 - 40 godina u mraku,
ali to je ipak mili-sekunda u odnosu na vjenost. Sa tree strane, Binah je trei sefirot
vrhovnog trojstva, i zaokruuje inicijaciju Boanskog, koja je uvijek nevidljiva.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:38 pm

Istina-Pero Hunjet Takoer, potrebno je osjetiti energiju drugih
ljudi, propustiti ih unutar sebe, na taj nain mogu im se proitati misli i elje, ali to je
zahtjevan trening, koji znai, da se mogu njihove nie astralne energije prenijeti u duh
inicijanta. To se mnogima deava, i to je nuan korak, zakon vieg Binaha, iz kojeg se
radja pravo razumijevanje ljudi i njihove patnje, jer kako kau mudraci, "svaka je patnja
Boanske prirode". To je sa druge strane, istinski trening poniznosti inicijanta prema
ovjeka, ali iznad svega, prema boanskoj prirodi koju nosi svako tijelo. To je sa tree
strane, trening razbijanja ega, koji truli u utrobi Babalon, zaboravljanje na samoga sebe,
na taj egocentrini zapadnjaki ivot, gdje su ovjekove elje i srea u centru panje
marketinke industrije, koja samo manipulira sa ljudima. Pomoi nevidljivo nekome, da
on to nezna, prenosom negativne energije iz nieg astrala na sebe, i rjeavanjem te
energije u vlastitoj patnji, te ne oekujui nita od toga, pravi je put sluenja i poniznost,
ali i to ima svoju dublju i praktinu svrhu, koja se odrazi kasnije u vioj ceremonijalnoj
magiji. No, sa druge strane, to ne znai biti naivan, ali takoer ne znai biti proraunat,
i "trgovati sa karmom", naime, svaki vii inicijant zna, da ukoliko nekome pomogne na
astralnom planu, zadobiva pozitivnu karmu, koju moe usmjeriti prema vlastitoj volji.
Zato je rezultate najbolje predati velikoj gospi Babalon, i ne razmiljati o nagradama.
Takvim treningom, zadobiva se moan osjeaj dubinu, jer Binah je dubina tamnog
mora, mona intuicija, ali to takoer nije bez razloga, naroito kod praktinog rada i
evokacija, gdje se amaterima ili neuravnoteenim inicijantima, moe javiti demonsko
bie, to se esto deava, ali oni ga vide kao aneosko, poto nemaju intuiciju dubine.
To je mo Binaha.
Mnogi iskreni inicijanti svjesni su ogranienja okoline i svojih trauma iz djetinjstva ili
snova, i pitaju se kako da promjene svoj nain gledanja na ivot u skladu sa duhovnim
naelima. Naime, nije dovoljno samo promijeniti formalni nain razmiljanja, poto je
dosadanji ivot zapisan u podsvijesti, na njega djeluju mnoge elementarne energije,
lokalni duhovi okoline, blokade u podsvijesti. Nii je duh vrlo materijalan, i teko ga je
usmjeriti prema viem, esto mnogi vode unutranje ratove oko mnogih pitanja vieg i
nieg, ali, Binah je taj u kome trule aveti prolosti, stari ego, stara osoba, koja umire u
utrobi univerzuma i eka svoje nove roenje. Mona volja, pomraena vjerom otvoriti e
dveri Babalon, koja e prigrliti stari ego i spaliti ga u evoluciji svijeta.
To je istinski blagoslov Duha svetoga.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:38 pm

Istina-Pero Hunjet - To su najvie i najuniverzalnije energije bez lica, koje mogu poprimiti
beskonano formi. Mnogi inicijanti misle da mogu inicirati bilo koji sefirot, ili otvoriti
akre, ali to nije istina, to je proces koji se mora dogaati u ukupnosti promjena i u
sklopu makrokozmosa. Duhovni put uvijek znai promjenu na svim poljima ivota, u
svim sefirotima i kvalitetama due, u vanjskom djelovanju i ponaanju. Promjena je znak
kretanja energija u transformaciji. to su promjene e i poveane, dua se otvara
prema univerzumu. Nepromjenjivost je crna kula, koja je ogranienje razvoja. Put
inicijanta nije u suprotnosti sa bilo kojim sistemom i nainom ivota koji okruuje
inicijanta, ve naprotiv, teki uvjeti u okolini upravo stimuliraju volju za spoznajom,
obino su prepreke na putu testovi istinske koncentracije i volje za spoznajom. Najvia
dua i duh uvijek krije svoje korake i transformacije prema niim dijelovima, koji su u
poetku razdvojeni i djeluju samostalno. No, ukupnost svih iskustava, tiho se zapisuje u
sferi Daath, koja je tajna veza ljudskog i Boanskog, nevidljiva nit koja povezuje Abyss.
Budunost je uvijek u rukama Boga, kau prastari zakoni magije, drugim rijeima,
duboko je sakrivena u ponoru beskonanog. Za obine ljude, u astralnim svjetovima
mogu se vidjeti mnogi dogaaji, mogu se analizirati osobe, ali vii duh nikada ne otkriva
svoje tajne, zato su mnoga proroanstva lana, ili duboko iframa viom simbolikom.
Praktini trening prva tri sefirota moe trajati godinama, to je priprema za promjenu u
Malkutu, koji je tijelo. esto via dua izaziva depresije posveeniku da ga probudi,
izaziva tugu da plati "svoj dug", doslovce, i odri nain ivota.
Danas mnogi ljudi u bogatom zapadu ive bez ikakvog potovanja prema viem, ve za
male depresije odmah trae tablete, ele sve kupiti za novac, trguju sa Bogom, mole se
za sreu i uspjeh, bjee od patnje i spoznaje, zasljepljeni su robama koje sjaje u
izlozima i mame njihova ula, elei samo nasladu nieg ega. Kolektivna dua djeluje
poput individualne, ali u Binahu su veliki mrani oblaci aveti izgubljenih dua, koje
lutaju prostranstvima i ele probuditi svoja tijela, koja su zapletena mreama reklama i
snova o uspjehu. No, svako buenje je bolno, ali krv se troi, poto je samo krv zdrav
temelj drutva, to u sebi nosi duboku simboliku. Sada te bogate zemlje vuu i
asimiliraju energiju iz siromanih, putem demokracije i liberalnog trta, i misle da
mogu prevariti duhovne zakone, ali crni oblaci ekaju da izvre promjenu u tvrdom
materijalnom svijetu, koja e se dogoditi iznenada, povodom koji se najmanje oekuje

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:39 pm

Istina-Pero Hunjet
Idemo od onoga dijela gdje si pisai da nas uce u Religijama... ne uce nas nista ... nego nas zadrzavaju na obicajima i navikama ... plus sto se stvaraju i novi razni obicaji koji veze namaju sa istinom. Pa se tako zaboravlja i ono malo sto se znalo....Svi velikani koje slavimo ... niti jedan nije postigao prosvetljenje -- ni jedan - oni su samo zavirili po malo i sa time pomazu covjecanstvu ... a mi i m se divimo ... i trebalo bi tako da bude, ali nije. Jer naismo ih uspjeli sprovesti u zivot. Uovom gore tekstovima se spominje KRV i kaze da se preko krvi moze voditi organizmi misaono - tako da i tu imate jedan Ivicin kljuc - jer dusa se hrani krvlju.
Sto se tice ovih 144 000 ... lijepo pise da je to hiljadu laticna cakra i da se svaka latica spaja sa 144 cakre ... i to je taj broj od 144 000..
Sto bi znacilo kompletna ili kompletne mreze raznih energija u tijelu. Takvo tijelo je svjetlosno ili prosvetljeno - sveto. Takvih tijela ili sinova covjecijih je sada osmi koji dolazi... osmi puta...onih koji dolaze sa hristovim znanjem...E, sada zamisli da imamo Deset Braci u isto vreme ili deset Isusa - ali od nas samih koji su ovdje to znanje postigli... ne OVIH koji sebe zrtvuju da bi nama pomogli da shvatimo... zato su pojedinacni ... rekli smo da Isus i Hrist nije jedno te isto. I navodno da odkada postoji covjecanstvo od pada pa na ovamo - je svega uspjelo tristotinjak ljudi da postigne to. Isto tako - navodno je potrebno samo desetak takvih ljudi u isto vreme da bi se postigao maksimalan uspjeh. Ima i izvora gdje se tvrdi da ima letjelica ili Kos. Brodova ... i na jednom ce biti 144 000 bica koja ce vodoti rat na nebesima.
Ovdje se radi o radu na sebi i objajava da svaka ta energija ima i svoga nosioca i svako svakome sluzi... treba da sluzi ... kako bi se postizao napredak licni. Znaci uciti i shvacati blkade, odraditi i raditi po zakonu stvaranja kako bi se te blokade razradile - nenasilno, nego znanjem a znanje je ljubav....o sve skupa je dokz da to nije bas tako jednostavno....Nama ljudima nevalja to sto smo totalno dozvolili da sve za nas drugi odlucuju - eto kao nama je lakse da ne mislimo... zaboravljamo da smo misaona bica..!?... sve energije su misaone ... svi volimo i zelimo ljubav ... onda pocnimo da o ljubavi i mislimo i trazimo znanje kako se ona stvara...da bi nama bilo lijepo, da zivimo u ljubavi ... a ne da se branimo non stop i da to nazivamo ljubavi.

Istina-Pero Hunjet Ovo sam poslao privatno nekolicini koji rade knjigu Ozdravljenja,da bolje shvate Bracin rad...
Zato je potrebno da Znak sunca, zamislite, stavite, kada lezite iznad pleksusa... izmedu srca i pupka... i na znaku (zamisljenom) sunca ono drvo zivota i bracu kao na slici. Neka iz sunca - zamislite i osjetite - vidite - kako jaka sunveva zlatna svjetlost izlazi iz znaka sunca u vas pleksus.
Evo da vidite Znacaj Te Cakre Ili Centra energetskog ... sta on znaci u nasem tijelu...

3. Manipura čakra – Moć Volje. Ova čakra je središte volje. Ostvareni muškarci i žene prebivaju na visokim nivoima mentalno i psihički, kada žive u ovom energetskom centru, discipline i izdržljivosti. Značenje: “Grad Dragulja.” Lokacija: solarni pleksus. Božanstvo: Maharudra Šiva. Šakti: Lakini. Boja: žuto–ćilibarna. Vozilo: Ovan. Broj latica: 10. Splet: Epigastričan ili solarni...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:40 pm

Istina-Pero Hunjet - J. Z.
Znаnjа iz onostrаnog predstаvljаju svetа znаnjа do kojih ljudi nikаdа neće moći dа dođu, bez obzirа nа nаpredаk nаuke i društvа uopšte, jer su onа sа druge strаne bаrijere preko koje ljudi ne mogu. Ipаk, do njih će biti moguće doći ukoliko duhovne, superinteligentne energije kosmosа odluče dа ih prenesu ljudimа. One to rаde preko osobа koje su, premа njihovim kriterijumimа nа visokom duhovnom nivou, а ove su dužne dа tа znаnjа prenesu ostаlim ljudimа.
***
Ljudino – ovaj teksti ostali tekstovi iznad koje sui postavio su mudrosti velike.
Te mudrosti treba sto bolje razumjeti. Da bi se razumjele – mora se uciti i sagledavati sva sveukupnost zivota. Najlakse je dakle – licni zivot i vreme u kojemu zivimo – njega prvo spoznati. Sta zasto i kako. Uci se iz zivota i prica – raznih bajki i misterija – prica – obicaja. Postavljati pitanja i sve u sve slagati – to su spoznaje onolike kolioko som u stanju da shvatimo. Ono ne shvatljivo sto nismo shvatili – traziti i istrazivati i sa time mijenjati svoja misljenja dio tadasnja stecena. Historiju shvatitu nasnm vremenu i u proslom. Eto to su nam prve barijere koje moramo maknuti … moramo u njima vidjeti istimsko zbivanje nasg zivota kako bi se spoznavale i tada uvidale ostale iuli sledece barijere. Neko od nas prati i vidi putokaze iz zivota a neko ne. Onda se smatra da nas nesto koci… kocimo sami sebe. Duhovne super inteligentne energije su tu … a li nemaju mijesta u nama sve dok ne spoznamo zablude naseg zivljenja.
Ti imas Ivicine knjige… i u jednoj pise o Titu i njegovoj vojsci da ce se vratiti. I na sta ljudi prvo pomisle…? na tesku hoistoriju u blizoj proslosti i sadasnjoj. Ne moze tu nauka da pmogne i nista drugo ako si sami ne pomognemo da shvatimo – sta je u stvari ta misao znacila… znacila je da nasa spoznaja toga treba da mijenja sve u nama a mi kroz spoznaju i nas zivot. Ne moze ni politika da pomogne ako se ne gleda i ne nade zasto se je i kako desilo.
Pogledaj jugoslavensku zastavu i tumaci ju onako kako slika i pokazuje.Vec svi znaju da slika govori vise od hiljadu rijeci. Znaci da ce titova vojska biti ona koja spozna baklje i boje svjetla. Da se spozna klasje zita i petokraka pa cak i datum…nista to nije bez veze…. Pa ako neko zeli da spozna sebe – on mora da krene putem duha … nas razvitak krece u nama i kroz nase tijelo a u tijelu imamo i nase nosioce energetske…spoznajom tih centara energije u nama spoznajemo i te super inteligentne energije od kojih mi i postojimo… zar ne…
Znaci titova vojska ce biti ljudi u duhovnom usponu… a duhovni uspon ne ide bez zajednistva. Prijateljstvo pa bratstvo … skinuti duh sa materije i kriza. Vjera je da spaja ljude a ne razdvaja … ti rece da bi onda ona i nestala … pa u tome i je uspjeh… jer kako bi bilo da nas nastavnik zadrzi u cetvrtom razredu … uceci nas da niko nezna dalje. Valda je uspjeh nastavnika nizih razreda da du spremni u vise razrede… samo tako su obavili svoj posao. Ljudi se vrte u istom krugu u kojem non stop traze druge krivce za njeve neuspjehe. Sto nikako ne donosi napredku – jer krivac je u nutri, u licnom ne shvacanju – koji proizvodi zavist i osvetu – jer ne vide napredak. Tek kada se sve shvati tada se obraca paznja za ili na dalje jer sada si spoznao zivot oko sebe … tada se zaviruje i u ono sto smo prije smatrali ne vaznim i nemogucim ili cak ne postojecim ili jos gore zaostalim zbog tehnike i politike. Tada kada se sve pocne odbacivati zbog bolnog i tuznog zivota koji ljubav svodi za borbu golog opstanka zivota … nastupa ljutnja u nama zbog neshvacanja takvih radnji – a koje bi sada zelili licno mijenjati. Osjecamo da se zivot moze promjeniti na bolje – a i trazimo nacin kako bi svome pokoljenju ostavili bolju buducnost. Tesko je prihvatiti da se i sam treba mijenjati – jer tada eto priznamo da som i krivi. Kada se covjek pocne oslobadati okova navika i tudeg vodstva … osjeti sebe kao licnu vrednost koja zeli da se sebi istakne. Tada pocinje traganje … otvaranje vrata o spoznaji istine postojanja te drugih sila koja su svjetlo iza vrata. Svjetlo kojemu cemo omoguciti da ga spoznamo. Tada se shvaca da se trebamo boriti u sebi za sebe a ne protiv drugih … jer tada ce neprijatelji i nestati – jer eto – ni ne gradimo ih si vise.
Samo tako mozemo i da vidimo one koji nam donose svitanje i pomazu u spoznaji svijetla.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:40 pm

Istina-Pero Hunjet Svi ljudi – svi bi trebali shvatiti sisteme kretanja i postojanja – pisao sam primjera radi kako Usud dolazi kod svakoga svakih pet godina… Svaka kuca i osoba i grad, drzava i sve ima svoje Duhovne Vodice. Sve ima svoj vijek postojanja – U KRETANJU… Tako da svi oni koji ne razumiju sta se desava i na kojoj su strani u vremenu – SU SAMI SEBI NEPRIJATELJI – ubijali su sami sebe… nisu znali ili mogli … pa tako i svoje nasljednike uce – jer neznaju drugacije. Drugo je pitanje zasto nisu znali – jer nisu mogli, zeljeli ni vjerovali u nesto vece. Ali ima ih koji tako i podsticu da bude tako.
Vise duse koje prate i sprovode Bozanske zakone kretanja – odreduju pravila ***nama zbob nas samih*** i pokazuju nama onako kako bi mi najlakse shvatili i vidjeli te spoznali sta se desava. Odupiruci se tome SAMI SEBI POSTAJEMO NEPRIJATELJI … a mi to ne vidimo i uvijek trazimo krivca iz proslosti i opet smo u zabludi jer ne shvativsi proslost zadrzavamo i stvaramo nove neprijatelje, samo zato sto nismo shvatili i priznali sami sebi. Da bi to mogli jedini je lijek znanje.
Pogledajte zastavu jugoslavije
Reci ce te da necete, gadi vam se…!?
Hm – necete – nije tacno, nego ne mozete…!
Nemozete jel neznate…!
Neznate jer ste lijeni… da ucite … lakse je imati krivca … nego sebe osjetiti nerazumnim.
Sve je laksen ego spoznati stvarnog sebe.
Bilo ko, bilo koja vjera ili religija u toj zastavi treba da vidi ISTO..!
Bilo koja duhovna skola … takode … treba da vidi isto…!
Kada se spozna ista stvar sa svih strana onako kako i predstavlja – tada treba i da se radi, da bi se ostvarilo to sto predstavlja ta poruka ili to znanje.
Oni koji su shvatili i sebe dali za uspon – nisu zalili ni truda ni rada – a uzivali su svi…
Oni nestali – nestalo sve…
Treba dakle raditi i mijenjati sebe te stvarati i sebi i drugima u isto vreme.
A bez pravog videnja, jednakog, jedne te iste stvari to je nemoguce.
A ako se ne zeli vidjeti ni znati ni priznati – kako se napredak moze vidjeti.
I jos se neshvaca zasto se historija ponavlja.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Pula uto pro 09, 2014 11:41 pm

Istina-Pero Hunjet Jos jedan kljuc iz Ivicinih knjiga ... kada je iz mase svijeta - ljudi On vidio letjelicu koja nije sa ovoga svijeta....
Početkom 1950-tih, Božja glava je shvatila da kako bi sačuvala slobodnu volju kod prosvijetljenih duša na Zemlji,
mora uvesti neke promjene iznutra. Najbolji način da to napravi bilo je uvoñenje visoko evoluiranih duša kroz
inkarnacijski proces, jer je obično bilo preriskantno poslati svemirske brodove na Zemlju i dozvoliti njihovim članovima
da slobodno hodaju zajedno sa inkarniranim ljudima (iako postoji nekoliko grupa koje to rade).
Kako bi se poslužili metaforom, Bog je podigao svoju ruku i rekao - „ Tko se želi dobrovoljno prijaviti da doñe na
Zemlju i pomaže u ovo kritično vrijeme? Ja želim samo najbolje i najmudrije duše."
„Mi ćemo, mi ćemo!" povikalo je veliko mnoštvo. I sada oni su tu, dolaze u vaš svijet, iz svih dijelova svemira. Neki od
njih su bili na svjetovima 7. gustoće prije nego što su se utjelovili na Zemlji, i ti su zadržali najviše svojih duhovnih i
intuitivnih sposobnosti. To su duše koje vole mir, i neće tolerirati nasilje i mržnju. Svjesne su rizika dolaska na Zemlju i
voljni su riskirati da se možda zapletu u velovima iluzije.
Do sada su došla 3 vala tih duša - prvi val za vrijeme baby booma u 1950 i 1960-tim, drugi val za vrijeme 1980-tih i
1990- tih i treći u sadašnjem vremenu na Zemlji. Dana su im mnoga imena uključujući Indigo (prvi val), Kristalna
(drugi val) i Dugina (treći val).
Svaka grupa dolazi u višem evolucijskom stadiju, nego prethodna grupa. To se dogaña kako bi se osiguralo da kako
vibracija Zemlje ubrzano raste, duše koje kasnije doñu imat će veće šanse da podnesu vibracije Zemlje bez gubitka
svjesnosti.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Ivica i Braco - Page 3 Empty Re: Ivica i Braco

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.