Prva Knjiga Ozdravljenja

Stranica 3 / 11. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:34 pm

Istina-Pero Hunjet

Prijatelj:
taj prvi put kad sam bila kod Brace,bila sam sa tetom i odvela me na Ivičin grob,bila sam jako sretna zbog toga iako ga nisam poznavala,ali osjetila sam ga preko Brace da je bio jako velik čovjek i taj dan kad smo se vozili natrag iz groblja tramvajem prema kolodvoru ukazala mi se na nebu crvena crta kao duga,gledala sam u tetu dali i ona vidi jer je gledala kroz prozor kao ja,ali nije ništa vidila jer bi mi rekla da je,a ja se nisam usudila da kažem da ne pomisli da sam umislila jer sam izgleda samo ja vidila,a to mi je bilo prvo iskustvo viđenja,dok nisam sjela u autobus za Mijesto kad sam vidjela sebe u autobusu kako se spušta prema zemlji,ali zaključila sam odmah kao da se spuštam iz raja ponovo na zemlju,to mi je bilo prikazano jer sam se kod Brace osjećala kao u raju,sve dok nismo došli u Mijesto i onda sjela u autobus koji je vozio prema mom rodnom mjestu,onda sam vidila nešto neviđeno,ta svjetla,snopovi svjetlosti sa svih plalina i onih najudaljenijih pružali su se prema meni u autobusu,to je bilo neopisivo,gledala sam ostale ljude u autobusu,ali nitko takvo nešto nije primjetio,bilo je jako zadivljujuće i u meni je rastao u srcu sve veći osjećaj ugode,kad sam došla kući i sjela na sjedalicu odjednom sam vidila oko sebe plavi malo deblji svjetlucavi obruč i on se vrtio u krug oko mene,od glave do nogu,nisam mogla vjerovati što sam sve vidila,ali u srcu je ostao taj osjećaj ispunjenosti i sreće zbog svega toga.Idućeg dana kad sam ustala,ušla sam u kuhinju i vidila veliki znak sunca u dvorištu,na zidu,izašla sam vani da ga bolje vidim,ali gdje god bi pogledala on bi bio na tom mjestu dok me taj znak nije odveo do drva masline gdje sam odjednom privučena nekom nevidljivom silom podignula ruke prema suncu i osjetila da upijam sunčevu energiju,a zatim me ta ista nevidljiva energija odvela na jedno mjesto koje je bilo negativno,a to je bio wc,gdje je moja XXXX provodila najviše vremena,odjednom sam ispružila ruke prema tom XXX,zatvorila oči i ugledala tri plava obruča oko tog wc.Tog istog dana popodneva išla sam ubrati malo peršina jer je trebalo mami,prošla sam nježno rukom po peršinu kad sam ga ubrala i pogledala slučajno prema nebu i ugledala zelenu crtu na nebu kao duga,a taj znak sunca sam viđala cijeli dan gdje god bi pogledala i sutradan i posle tog je nestao.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:34 pm

Istina-Pero Hunjet Ovdje sam postavio ovaj tekst – iskustvo prijatelja…PRIJATELJICE …
Iskustvo je dozivljeno sa prvim posjetom kod Brace.
Znaci nikakvim radom na sebi ili nekim uzvisenim znanjem. Obicna zena, majka, supruga i snaja i tako dalje… da li obicna ..??? …. Savrsena… ali je prazna od raznih ucenja… cak ni za trece oko nije cula… kada joj je objasnjeno da to postoji – jer joj se u tom predjelu nesto i dogada… pitanje je bilo … a zasto ga ne vidim na sebi – na ogledalu…. Dakle, da li je obicna po standardom gledanju… Znaci da je prava i cista dusa koja ima vjeru – nadu, voli i postiva – zivi religiju - i trazi isusa – nasla je Bracu. Godine su prolazile a shvacala nije sta joj se desava. Godinama je molila Bracu i Ivicu da joj posalju nekoga ko ce joj olaksati muke u znatizelji, da joj pomogne spoznati sta se desava i sta raditi. Odradila je Tekst ozdravljenja iz OVE KNJIGE u kojoj pisemo sada … i tada dobila nastavni rad na sebi dalje. Razlog ovoga pisanja je da svi vide da imaji svi jednake sanse i mogucnosti … da se vidi razlika izmedu nepokorivih intelektualaca i obicnih ljudi… da se niko ne treba niti stidjeti niti sebe omalovazavati… Da se vidi postignuce ljudi koji vjeruju vole i traze… i kolika je manja borba u njima samima sa njima … nego kod uobrazenog intelekta.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:35 pm

K.A. - Od kad sam zavrsio Bracinu knjigu ozdravljena posle nekoliko dana sam dobio VISE toga nego sto sam zeleo i mogao zamisliti da cu dobiri. poceo sam da dobijati neki stavri I u toku rada knjige kao sto je na primer sanjao sam mom ocu da je bio u nemacku I da mi je kupio skroz beli auto znaci auto je bio kupen za mene. Svaki dan radim sa nasim Dragim Bracom osetim kako mi teku suze, kako mi je hladno ili nekad vruce na stomaku I svaki dan dobijam nove vizije I lepe stvari ljubav i dobrotu, a otstranuju se lose stvari od mene. Zatim sam poceo I da radim jos nikih stvari koi sam dobio od Vas cika Pero I od mom najdrazem profesoru Sasu. Svaki dan radim na sebe, uzdizem sebe od mraka, otstranjam prljavstinu od sebe. Kako radim na sebe sve vise I vise osecam promenu na sebe, danas sam osetio kako prolazi hladan vaduh po mom licu I njezno me miluje I isto sam osetio na levu ruku veliku toplotu a ustvari ruka mi je hladna dok sam radio na sebe. Osecam da sam ispunet izunutra sa nesto sto me pravi sretii, veselii, razmisati pozitivno, cinito dobro, -dobio sam nov zivot. Molim i dobijam puno pomoci I zastitu od arhandelima i andelima koi su uz mene, oni su tu samo treba pomisliti na njihovu pomoc I ona je tu. Ovo moje VELIKO VELIKO HVALA koje dolazi Iz sredinu moje srce puno ljubavi i radosti zelim da ga posvetim nasem dragim Bracom, dragim Ivicom, dragim Pero, dragim Sasu takodze arhandelima i andelima koi su uz nas. I svima zeljim pruziti ljubav koja dolazi iz mom srcu.

Istina-Pero Hunjet - K.A., sinovac – veoma si mlad ali si mocan sam sa sobom… uvidio si sta je zivot i kakav je – i nije ti se bas dopao. Borba u samome tebi – i istrazivanje sta i kako te zasto te dovelo kuda i je. Tvoja vjera i dusa tvoja koja zna da slavi i postiva se je slozila sa umom tvojim. Dusa te povela pravim stazama a um je pratio … sto je veoma tesko kod vecine ljudi. Odradio si Drvo zivota kako ti kazes… i rezultat si osjetio u nutrini svojoj… u sebi… sada u teoriji trazis… sta se desava … kako bi shvatio iskustvo. Iskustvo sinovac u sebi i kroz sebe … spoznavas jedino pravilno sebe… sada ne zuriti samo prati i osluskuj… pravilno radi ostale Vjezbe do kojih si dosao poslije ispunjenog dnevnika ispod drveta zivota… jer ce one da ga IZGRADE U TEBI… Sve sto posjedujes je od istog izvora ili ZNANJA …Sve je to ljubav, dijelo i znanje – zastita koja nam dolazi sa jednog istog mijesta – svima skupa…Srebrnjak 1 ..BRACO i IVICA … kolko god som u stanju – toliko ce mo i dobiti i biti snazniji i svjetliji i vece znanje – koje u nama BUDI LJUBAV… DOVODI NAS SE U SPOJ I SPOZNAJU SVJETLOSNE HIJERARHIJE … KOJI ZA NAS ZNAJU I POZNAJU NAS … a MI za njih neznamo.
Spoznavajuci Hijerarhiju svjetla … spoznajemo sebe … jer oni su mi a mi som oni… kada imas vjeru i kada znas sta da OBOZAVAS I U STA DA VJERUJES… tada je tek sve Lakse… tada pocinje… Svaki tvoj rad je popracen snovima ili vizijama – koje te upucuju na daljni rad i potvrduju ga…Zar postoji vece bogatsvo u ovim vremenima od TOGA… Sada postivaj spoznaj i Zivi religiju… Jer sada ucis Voliti sebe, spoznajes sebe …kada zavolis sebe – lako ces da ljubis sve oko sebe…Kada ono sto ti nije potrebano odbacis – tada tek pocinjes potrebno da shvatis… zelim ti uspjesan napredak i svima Vama…
Hvala na druzenju Sinovac…

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:35 pm

Istina-Pero Hunjet Na čemu počiva zapravo Moć, koju Smrt ima nad čovekom? Naše duhovno biće, još nema nikakvu moć nad materijom, pa zato ima smrt nad nama moć. Kada bi mi već imali tako mnogo unutrašnje snage, da od duha ovamo sasvim prožmemo materiju, koju mi nosimo kroz našu fizičku telesnost, tada mi ne bi trebali da podlegne
mo smrti. Mi bi ostali gospodari naše Sudbine.

Istina-Pero Hunjet Budućnost mora to sa sobom doneti, da čovek unutrašnje dovoljno ojača, da od Duha ovamo materiju zemaljske telesnosti celu prožme, takođe preko smrti izvan sa svojim duhovnim bićem može na Zemlji ostati delotvoran. U tome počiva pobeda Hrista nad smrću, ta misterija njegovog Vaskrsenja, da On kao prvi dostiže za čovečanstvo puno-moć Duha nad materijom.

Istina-Pero Hunjet Kada je takođe hiljadu puta iz hrišćanstva bila postala neka zemaljska površna, egoistička onostrana religija: kroz onu Vaskršnju misao ipak je Hrišćanstvo u Istini jedina istinska ovostrana religija. Jer se Hristos-hrišćanstvo pravo razumevaju-okreću na neku moć, koja ne prebiva u nečem ovostranom, nego je snaga njene pobede nad smrću takođe ovde na Zemlji, delatna u oblasti materijalnog opstanka-života. Vaskrsli Hristos nije udaljen od nas –kroz njegovu Vaskrs-pobedu je on ovde delotvoran, gde mi moramo živeti u zemaljskom telu.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:39 pm

Dada Svjetlost
Evo jedan zanimljiv text o kundaliniju koji sam ukrao sa Igorove slike koju je maloprije podijelio..cudi me Igore da to nisi vec postao

Vrhunac tog otvaranja je "buđenje kundalini". To je svakako najštetnije delovanje svih "meditacija na čakre". Sam izraz "buđenje kundalini " je besmislen jer vi
ste taj koji treba da se probudi, i tada vas spontano sledi sva energija prirode (kundalini). Ako probudite tu energiju u sebi, a vi i dalje spavate - imaćete ozbiljan problem. Koristićete je na nesvestan način, a to sigurno znači destruktivno. Tačnije, ona će vas da koristi, ko zna za šta.
Svest uvek usmerava energiju. Bez svesti, ili što je još gore, sa destruktivnom i podeljenom svešću kakva postoji kod većine prosečnih ljudi, ona je razuzdana i destruktivna sila. Kundalini samo odražava stanje svesti u telu, ali 1000 puta jače. Bolje da ne znate šta to znači ako niste svesni sebe i u dubokom snu.Kundalini se prirodno podiže kao odraz stanja vaše svesti i zrelosti učestvovanja u objektivnoj realnosti. To je božanska energija koja prati vašu zrelost ispravnog delovanja u skladu sa namerom Božanskog Duha, to je snaga vašeg svesnog učestvovanja u Božanskom. Kundalini je podrška i saobražavanje cele prirode (Prakrti) probuđenom Čoveku (Puruši). Podići tu energiju nekim trikovima bez zrelosti i objektivne svesti je slično kao dati majmunu kalašnjikova u ruke. To je ditrektan put u ludilo. Put koji se uvek okreće protiv vas. Uvek takvo "podizanje kundalini" kod nezrele osobe mora da se spušta na psihijatrijskom odeljenju. Psihijatrijske ustanove pretežno ispunjavaju ljudi koji su doživeli spontano ili nevoljno buđenje kundalinija, koji su tako probili vrata percepcije, videli više dimenzije i ostali očarani i opsednuti time, ali bez objektivnog znanja i uvida u pravu prirodu onoga što vide i što im se događa, još manje sa dovoljno zrelosti i discipline da ovladaju time. Radi se zapravo o tome da uvek kada postoji namera da se kundalini "probudi" ili "podigne" nekim veštačkim metodama od strane neke sekte ili gurua (disanje, vizuelizacije, mantre, narkotici...) u to su uvek umešane negativne demonske sile iz astrala. One se hrane čovekovom energijom. A kundalini je maksimalno aktivirana energija u čoveku. Dakle: prava gozba za demone. Oni sami priređuju takve gozbe tako što raznim manipulacijama navedu čoveka da aktivira kundalini. Nemojte im se pridruživati. Bićete glavno jelo. Uvek kada je buđenje čovekove Božanske autentičnosti kroz disciplinu ispravne meditacije na prvom mestu, tada je i buđenje kundalinija prirodna posledica, zapravo podrška prirode. Veštačko buđenje kundalinija nekim tehnikama je najtipičnije i najzastupljenije izvrtanje prave prirode duhovnosti koja se sprovodi kroz Nju ejdž sekte i demonističke religije. Tu se zamenjuje uzrok i posledica. Prikazuje se da ako prvo otvorite percepciju i dosegnete uvid u više dimenzije (često i uz pomoć droga) bićete i "prosvetljeni" ili bar bliže tome. Istina je obrnuta: prvo morate postati prosvetljeni, probuđeni, da bi vam se otvorila percepcija za više dimenzije, za objektivnu realnost. Jer, kako možete da bilo šta razumete od te više, objektivne realnosti, ako ste ostali neprobuđeni i subjektivni? I ovca može da uđe u raj, ali i tamo će i dalje biti ovca. Buđenje nikada ne dolazi spolja, niti uz pomoć nečega, nego uvek iz vas. Zato što je to aktuelizacija vaše Božanske suštine koju samo vi sami možete i morate da aktuelizujete. Aktuelizacija znači da vi to već (potencijalno) jeste. Zato samo od vas zavisi.
Suština duhovnosti je u procesu individuacije.Jedina ispravna grupna aktivnost je monaška zajednica. Ona je ustanovljena od davnina sa svrhom da se ljudi koji rade na istom cilju udruže da bi zajedno bili jači i dosledniji u tom cilju. Ako čovek sam teži duhovnom cilju onda lako zaluta misleći da ide pravo. Zato su mu potrebni drugi koji idu istim putem ka istom cilju da ga koriguju i podrže na pravom putu. Takođe monaške zajednice su čuvale i autentično duhovno znanje od nesvesne mase svetovnih ljudi koji imaju druge ciljeve. Takođe u pozitivne grupne meditacije spadaju kursevi tradicionalnih metoda pravih meditacija (vipasana, zazen) na kojima se daju uputstva kako vežbati, i prva iskustva koja služe kao osnova za samostalnu praksu.

I. Z. - meni osobno je ovo ok..neznam na sta mislis Pero

Istina-Pero Hunjet - I.Z. - tej tekst o kundaliniju je odlicann i pravi je ... ali mu fali jeadn isto tako glavni dio... bez kojega nema rada na sebi niti spoznaje.
Ti dobro poznas moj sistem pisanja ... dakle fali najvazniji dio u tome tekstu... bez kojega spoznaje nema ... niti je moguce spoznati sebe... jeste sasvim je okej ... i u pravu si da to moze spoznati samo onak koji traga sebe i u sebi... TOTALNO SI U PRAVU...!!!

Istina-Pero Hunjet Ako mislis na UCITELJA -- da se bez njega moze ... onda znaj da ne moze.... NIKAKO...

I. Z. : nismo li svi ucitelji i ucenici?

V. N. : Pero, ima drugih metoda, sto su sporiji ali ipak mogu.
Slazem se da u to nemoze bas tako naivno da se ulazi.
ali ima drugih nacina osim Guru nacina.

Istina-Pero Hunjet - V.N.... metoda je jedna i jedina... a svako ima neku metodu dabome... ali rezultata nigdje - osim umisljenosti... i zastoja...

I. Z. : za mene je svaki covjek koji mi udje u zivot ucitelj..nemogu se sloziti s vama (jos) jer ta teorija je jako labava..opet ponavljam ko papiga..kako ce jedan bushman ili eskim bez ucitelja ? zar nemamo svi iste predispozicije ?

Istina-Pero Hunjet Ajde slozi se sada... opet si u pravu .. ali nisi sto se ne slazes samnom... hahaaaaa - jer ti svakoga pratis do SVOJE GRANICE... kao i svako od nas.... poslije te granice vise ne vidimo... tada nastaje nelaganje ili jos gore prepiranje... a onaj koji vise zna ne govori DALJE ... UDALJI SE...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:41 pm

V. N. : Slazem se s'tobom ako neko zeli da ima nastupak ka Kundalini/chakra preko Istocnog mentaliteta/skole misticizma....totalno se slazem s'tobom.

Jedino govorim da postoji i drugi nacin , gde je sporiji jer je bez 'fizickog' guru..ali ipak moze se.

Istina-Pero Hunjet E da - moze se ali tada opet imas ucitelja sa nevidljive strane.... a takvi su skoro nauceni iz proslosti ... jer slabo ce ko i da dode do toga ako nije stekao u rodenjima prije ... SKORO NIKO... najveca vrednost svih nas je spoznati bas sebe ma kakav on bio... a ni to skoro niko nije u stanju...????

V. N. : ja se nezurim.

Nebi bas rekao nevidljiv ucitelj, jer tu nema nikakav kontakt sa niceg spolja sebe. Ili uticaj vodica je tu.
Zapadni misticizam se vise naslanja na telepatski/psihicki kontakt. Tako je i moralo zbog istorije.
Gde na Istoku....Yoga itd se vezba otvoreno. NIje bilo potrebe da se krije.

Istina-Pero Hunjet U duhovnosti nema nikakvih USTUPAKA... ama bas nikakvih... ako kupujes nesto za 1 000 - kuna a imas 999 - nemozes da kupis nikako. Jer trgovine nema niti veresije ... morati ces tu kunu da zaradis... a neznas gdje ces ju zaraditi ... neko ti pokaze gdje da zaradis ... to je ucitelj... ako ga ne zelis ... trebati ce ti veliko vreme za tu kunu...E ni one se ne mogu otvoriti bez svega ovoga sto veceras napisasmo... misao je jaka moze svasta - ali je to samo masta... no to ne mora da vredi za tebe... ili za one koji su kao puzevi i pronicljivi...Tako je da se sjetis sta imas i da na sjecanju napredujes licnim radom... gadni su oni KOJI NEMAJU CEGA DA SE SJETE... A MISLE DA ZNAJU ... NA TUDU TEORIJU..

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:43 pm

Vesna Mihajlovic : Pero dragi, zasto vi onda ovde ne navedete pravilan nacin kako doci do samospoznaje. Nacin kako vi smatrate da bi se moglo ljudima pomoci, vi pisite a onaj kome bude trebalo uzece za sebe bas to, ako mu bude odgovaralo. Ovako svi nesto predlazu, ljute se na nepotpunost uputstava, a niko da iznese i napise konkretno.Ako covek ima zelju da nesebicno pomogne, on onda nece traziti sledbenike da ga slepo slede, vec ce svoje pisanije pustiti i neka uzima ko sta zeli i sta mu odgovara. Svi mi tragamo i nije tacno da necemo da ucimo i prihvatimo ono sto je nasoj dusi blisko, ali morate shvatiti da ni jedan covek nije na istoj frekvenciji kao neki drugi i da ne mogu svi sve shvatiti ili prihvatiti. Mislim da vi trebate imati malo drugaciji, blazi pristup ljudima, ne sa kritikom, vec sa puno strpljenja ukazati pokazati, jer u suprotnom u ljudima se javlja bunt i ne zele takav nacin ucenja... Samim tim i ne moze na isti nacin da primi i razume. Konkretno kako covek, na koji nacin da dodje do samospoznaje?, objasnite svima i svi cemo vam biti zahvalni. Svako ce za sebe da uzme ono sto mu treba. Pozdrav

Vesna Mihajlovic: znam da nije lako V.N., ali, ako covek ima potrebu da pomaze bezuvjetno, onda tu nema zadrske, nema nikakve prepreke, daje se ono sto se ima i sto se zna, a, oni kojima to bude trebalo ce doci do toga i fertik, nema dalje, sve drugo je iz ega, citaj sebicnosti.

Vesna Mihajlovic : Tu je Pero u pravu, nije se bas tako lako i jednostavno igrati sa kundalinijem, mislim da treba ici redosledom sa "ciscenjem" svih aspekata sebe, to je kao kada cistite bunar, prvo prokulja mulj a onda cista voda. Ako se nesto radi ubrzanim putem, tu moze da nastane kurslus ili nikakav dugotrajan efekat ili na brzinu i kratko...Mozda nisam u pravu, ali stari majstori nisu dzaba zivote i zivote upotrebili da bi dosli do necega. Danas hocemo svi instant prosvetljenje a da se ne pomaknemo, da se ne pomucimo. To je sve individualno i ne mislim da ce meni odgovarati nesto kao i tebi ili nekom drugom...

V. N. : podpisujem!!!!!!!!!!

http://vesnamihajlovicblog.wordpress.com/2011/11/11/kundalini-energija-kundalini-yoga-i-sustina-kundalini-yoge/

Istina-Pero Hunjet : Vesna pozdrav i hvala za ova dva posta...
NE PREPRUCUJEM NIKOME DA RADI NA OVAJ nacin kako je objasnjeno u PRVOM tekstu ... nikako ... jer nije dovoljno opisan jedan dio kundalinija - ili JEDAN KUNDALINI... veoma opasno i ne radi se uopste tako ... a SIMPTOMI su po prilici u redu...
Drugi nisam procitao...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:44 pm

Vesna Mihajlovic: Sve je pronadjeno na internetu, ako ima ko sta da doda, da ispravi, neka napise u komentaru da bi ljudi znali i primenili ispravno.

Istina-Pero Hunjet - Procitao sam i ovaj drugi tekst o kundaliniju.
Sta se prvo moze zakljuciti Vesna…
Da je Covjek ucen za posao koji radi i da mu nije bitan samo PROFIT…!
Dokazuje da nisu SVI jednako vredni.
A da je jednak sa ucenicima – jer im se predaje a i on nauci nesto od njih.
Zajednicki i predani rad.
Zna se ko vise zna i ko koga uci.
Niko ne kaze bas me briga kako ti mislis ili znas – meni je dovoljno moje.
Vidi se – da bez ucitelja nema nista…!!!
Spoznaje se predanost radu i RED… te uspjeh.
Pokazuje kako je potreban predan i DUG rad … da su predan ucitelj uceniku i obratno.
Iz uciteljevog skolovanja se vidi kako je isao od uvitelja do ucitelja i primao znanje.
Nije kao kod nas da ne dopusta naprednijem ispred nas … jer tada som mi gubitnici.
A svi tvrdimo kako uopste nemamo ego…? Sve je to normalno u odredenom vremenu ako se zeli spoznati sebe. Jer tesko je nekome shvatiti kome se svi dive … da se preda nekome ili udruzi ili podjeli znanje – osobito ako je u drugoga vece. Tada se sluzi lukavstvima i izrekama koje ni sami ne razumiju. Sve je tako zbog naseg sna i u snu se koprcamo i svadamo i ratujemo a da toga nismo ni svjesni. Jednom lami .. najnizem u znanju je cast prepoznati nekoga sa vecim mogucnostima te da ga preporuci visljem ucitelju. Oso je kratko i grubo objasnio smrt… to treba blaze izvesti – kako se upravo obicni ljudi nebi plasili i da shvate da nemaju sta da izgube. Sledece sto treba SHVATITI je vreme u kojemu zivimo… i da NEKIMA NIJE POTREBNO ONAKO DUGO VREME … DA SE SJETE SEBE… SJETE SEBE KAKO BI SLUZILI DRUGIMA … kao sto su drugi sluzili njima. Vidimo dakle sa STRUCNE strane da nemamo svi iste mogucnosti nikako… ali ih imamo. Posto sila boga ne moli – kod nas uvijek strce oni nasilniji i slobodniji i lukaviji, te ne biraju nacine kako da sruse one sa mnogo manjim egom. Zato i tvrdim da je najveca vrednost spoznati sebe mak o i kakav bio. Ljubav je tesko razumnjiva stvar – jer je i B>og lignende Ljubav… Onaj koji stvara velike boli nekome – nece nikada priznati da on to radi… a na uvredu da je egoista i svasta je u stanju i da ubije. Onaj zbog koga to radi je u mukam, da to razumije… tesko je to.. kako da ne…. Ali je bas takvo zajednistvo i potrebno kako bi ovaj prvi ucvrstio znanje drugoga ili ono prave ljubavi sto mu fali kao moc oprosta kroz znanje i ljubav prave vrste. Tada drugi treba da izdize prvoga…. I da budu svjesni SVOJIH RADNJI… oba da spoznaju ljubav i SVOJE MIJESTO gdje im i je…
Ucitelj iz gornjeg teksta pokazuje da je dobio samo onoliko koliko je u stanju da dobije … i on toliko i prihvaca i nauceno i radi… ne umislja si i ne ide ispred sebe.
Sve ovo sto se desava sada … je budenje ubrzano za sve … ali jos vislje i ubrzanije onih dusa koje se trebaju SJETITI SVOJIH ZNANJE SA KOJIMA SU I DOSLI OVDJE… Dakle vec Nauceni… Kako bi sluzili svima drugima koji treba da UCE TEK… Onaj koji ima ucitelja pravoga … ZNA da ce prelaz ili spoznaja toga zlatnoga doba trajati oko 860 godina. .. Dakle nama tu nekih poklona Veeeliiikiiih .. kako neko misli… svi som prosvetljeni za dan ili dva…NE… nego ce svima biti mnogo pomognuto da svako uci i spoznaje sebe po svojoj mogucnosti.
A to znaci kako i rekoh prije … ne piramidalno znanje kao do sada ili tajno… nego HOLOGRFSKO … VRIJEME je tako da svi imaju uvid i da se svako spoznaje koliko je u stanju. Da bi to funkcioniralo … neko mora da za nas izbaci i ustaljenu tamu ili zlo koje nas drzi pod kontrolom. Znaci da neko mnoooogo radi za nas… a mi uprno ponizavamo sve to i ne prihvacamo – sami onesposobljavamo sebe … i to jos nazivamo znanjem. Mnogo vise trpe oni koji nam pomazu nego mi sami zbog nas samih.
Vidi se iz teksta da je znanje tajno onoliko koliko som mi svjesni i nikako drugacije.
Imate dve vrste joge
San jedan
Sant dva
Istina prva
I istina druga
Joga za sve i svi je mogu koristiti
Joga kraljevska ili tajna – i koriste ih samo oni koji su u stanju da shvate to kraljevsko znanje.
To kraljevsko znanje se moze dokuciti samo pravom religojom zivota a ne vjerom… ali kroz vjeru kao prvi stepen…Sa tim prvim stepenom onaj koji pocne osjecati u sebi – ce biti voden u drugo stanje, znanje. Ali nista se to ne moze dok se ne shvati vanjski svijet. Sta zasto i kako se desava… a najbolji primjer ovdje je Ivan Z.
Mogu da vam kazem da je obicna joga u stvari sistem izbacivanja iz RAJA… te rad na cakrama ili obicna joga samo odrzava zdravo tijelo preko tih i takvih cakri.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:45 pm

Istina-Pero Hunjet
I. Z.

Toliko se prica o tome kako je dualnost potrebna, o karmi, kako je potrebno prozivljavati svakakve pizdarije da bi SPOZNALI NESTO..ISKUSTVO..woooow..a sve je to obican nakaceni program..iluzija..zasto nebi spoznavali bez patnji i bola ? ma da,najbolje da to tak funkcionira jelda, pa nebi onda imali koga hranit svojim osjecajima, energijom..
Da li vam nekad navru emocije dok gledate neki izmisljeni film sa tuznim zavrsetkom? ili jeste mozda plakali kao klinci kad je vuk u crvenkapici pojeo baku..pa zapitajmo se, ako film ili prica nije istina kako to da osjecam emocije za nesto sto u stvari ne postoji..aha,znaci programirani smo tako..ako su emocije energija znaci nekome treba ta energija..osjetis kad si tuzan,places,osjetis kako se ispraznis? nesto te iscjedilo..izgubio si puno energije..da,a netko se fino nahranio..
Sve je to iluzija, sve sto te okruzuje su samo programi koje treba poskidati sa sebe da bi dosao do ISTINE..nema tu borbe sa izmisljenim new age ili old age likovima,reptilima,sotonama,demonima..nemas se s kime boriti osim sam sa sobom, nema tu nekog posebnog znanja iz Atlantide,Egipta,sa Istoka,kanaliziranih poruka,puno meditacija..iako i sve to moze bit dio puta za nekoga..ali u principu sve je samo SVJESNOST..cijelo vrijeme,svaku sekundu ti uvijek biras zelis li sluziti programu,obrascima koji se ponavljaju iz dana u dan, ili zelis biti svjestan..biras ko u filmu Matrix plavu ili crvenu pilulu..biras Istinu ili..iluziju

Istina-Pero Hunjet J. Z. svatko se nalazi na nekoj stepenici koje vode prema gore, isto kao skola....da bi uopce mogao iz prvog u drugi razred trebas nauciti slova brojeve....tako da sva ta znanja o kojima pricas nekima su potrebna i sto ih vise imas lakse ti je u visim razredima ,na visim stepenicama....tako da dodje vrijeme kad se shvati da ti ta znanja nisu vise potrebna sto ne znaci da drugima nisu....samo neki od nas to brze shvate a neki sporije....sve je iluzija ali ona je tu da bi kroz nju napredovali ili jednostavno se poistovjetili sa njom....ali sve je to stvar osobnog izbora ali i posljedica

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet U ovakvim druzenjima treba napredovati i spoznavati i prihvacati tude spoznaje i iskustva - sve to sklapati u jedno svoje u sebi... treba citati one druge vise koji te dopune ili daju odgovor.. Upozoravam skroz da se mora uvijek pamtiti da je prvo bila ljubav - pa miao pa rijec i onda tek se radi i stvara. to stvaranje ALI IZ SEBE je znacenje rijeci ILUZIJA. zapamti to... posto bez dualiteta NE MOZES DA SPOZNAS ISTINU nikako znaci da ima i druga ILUZIJA ... ta druga iliuzija ima svoj kundalini i ona prava koje se oslobada prve sa iskustvom znanjem licnim i praksom. Pisao sam vec - da se umjesase i treci koji nisu bili pozvani ili nisu bili u planu... te nas srozase i sve otezase - blokirali nas skroz - upravo je zato i potrebna pomoc nasih braca ili stvaratelja jer smo nemocni. Niti se mozemo odbraniti pa tako niti napredovati... Ovi imaju pravo da nam pomazu jer je i mnogo vise toga u opasnosti... isto kao kada ti branis svoje dvoriste od lopova...ili isto na onome mijestu gdje ti se oduzimala energija a ti cak i vidio... taj nije tamo da oduzima energiju nego da uci ljude kako da uce Isusovu energiju i da sa jos vise energije ode kuci... znaci ljudi odu kuci prazni - ali ubjedeni da idu puni... znaci ni osjecaje neznbamo ocjeniti.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet - I.Z.… Molio bi te da mi pomognes da tekstove preko koih se druzimo postavljamo odmah pod slike koimai prpadaju… na primjer pod Bracinu sliku ili u Rafela S. Sliku i slicno… tako da imamo sve na jdnom mijestu kada treba ili za usporedbu ili dopunu… Zamolio sam vec vise njih …. Da se druzimo . … da ne ispadne sa pricam sam sa sobom…

I. Z.
Pero znam sta hoces rec..kundalini je obradjen u knjizi ozdravljenja..vidim da je i tebi i igoru cilj reklamirat bracu sto vise..ja nisam za te stvari iz vise razloga..prvi je jer vidim da ni sam braco sebe ne reklamira..tko treba doc,doci ce..znaci svako forsiranje stvara kontra efekt ili dovodi do spoznaje koju pojedinac sam mora ostvariti ili ce ponavljat lekciju..drugi razlog je jer me zanimaju izricito usporedjivanja spoznaja osoba koje se nadju u odredjeno vrijeme na odredjenom mjestu,ko fol "slucajno"..nemogu ja pisat neke stvari kad ni sam to nisam spoznao..tek otkrivam..i trece razlog je jer jos uvijek neznam tko je ustvari braco..mogu ja vjerovat da je on dobar al imam razloga i sumnjati..kad mi bude jasno pokazano onda cu imat drugaciji pristup svemu..zanima me znanje a ne vjera u nekoga,momentalno nemam to znanje,al nadam se da ce mi bit pokazano tko je braco..za sad je tako kako je i to je moj put..nadam se da razumijes.. nemam nista protiv toga sto ti kazes..uzmi tekstove i poslozi ih kako mislis da je najbolje..ako smatras da ce to nekome pomoci..ja sada ne mogu biti dio toga.
kako god ti radio dalje znaj..volim te…!

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 6:46 pm

Istina-Pero Hunjet - Jeli sada jasnije... rijec ima ogromnu snagu... misao jos vecu... ako ja mislim tebi neko zlo - tebi nece biti dobro... ali ti neznas neprijatelja... i kriv bog.. ako te ja vredam rijecima ... tada znas ko je i mozes da mi vratis... rijecima... a ako ja tebe sakom - tada mozes i ti mene sakom... znacidis i osjetis vidis i cujes i branis ce ... one sto ne vidis i ne cujes a napadaju te ... ne mozes ni da se branis... a ti su nam i napakovali sve probleme i uce ljude da sve sto se ne vidi - to i ne postoji... u to vjeruje 99% covjecanstva ... i zato spavaju - mrtvi su ... ili sto rekoh zive u transu zaborava.... posto smo zaboravili a znamo lazno da nicega tamo nema mi se u snu koprcamo i izmedu sebe borimo i svadamo ne shvacajuci niko nikoga.

Istina-Pero Hunjet Svi mudrujemo i uobrazavmo si na same navike a obicaje zaboravljamo sve vise i vise. Ti obicaji su jedini putokazi zaboravljenoga kao i razne umjetnine - price stare i bajke... jedino tu se moze nazrijeti ponesto kao kljucevi ... ali su i to vec za nas gluposti... zaboravismo da je sva rijec prica i mnogo vise i mlatimo rijecima kako nam se prohtije... zaboravili da je drugo kod stvaranja RIJEC... poslije misli. Ta rijec znaci SVE ZVUCNE VIBRACIJE ... tonske... IZ KOJI JE TEK NASTAO PRODUKT ...*SVIJETLO*... Shvacate li zasto uvijek kazem idite iz pocetka i svaku stvar razradite do kraja ... jer samo tako ce te postici zadovoljstvo u sebi i srecu i mir u dusi - a taj mir ce stvoriti sledeci nemir koji ce biti sladi jer se sada vec osjeca da se moze napredovati - a to je velika pobjeda... Mora se shvatiti da prvi i pravi plan nije isao kako treba - i zato mi i ispastamo ... znaci jedino borbom mi mozemo da spoznamo sebe ... ali borbom svjetla i ljubavi... svi masu sa tom rijec ljubav - i opet promasaj ... jer kako ZNAS STA JE LJUBAV...kada je ona najvece znanje... uciti moramo od nazad kako bi shvatili prvo odakle i potekosmo... dakle svjetlo spoznati u sebi morate ... a to ne mozete dok ne odbacite nepotrebno ato ne mozete dok ne radite ne sebi.. a raditi ne mozete na sebi jer neznate... a posto neznate nemate ni intuiciju.... na cega se tada mozemo osloniti... vecina ljudi smatra hrabrost udariti ili ubiti nekoga ili kontrirati ... ali spoznati svjetlo... sviiii se BOOOOJEEEE.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:35 pm

M. B. - pa baš se ne slažem da ako ne znamo da i nemamo intuiciju,, svi mi imamo intuiciju,,, samo ako je možemo i hoćemo oslušnuti,,,,to je do nas,, i ako hoćemo shvatiti što ustvari jeste naša inruicija ..i šta na m govori,,,

Istina-Pero Hunjet Dakle zasto se boje ... zato sto nemaju znanje... zasto nemju znanje... zato sto je zakljucano u njima... zato se ne prepoznaje ni vlastiti zivot.. ko je zakljucao to znaje u nama ... OBJASNJAVA KASTENEDA... KO DALJE OBJASNJAVA GURDIJEV ... STAJNER I MNOGI DRUGI.... ali ih je tesko shvatiti jer NISMO ODKLJUCANI... ko jedini na svijet nas odkljucava ... OTVORENA PRVA KRIZNA GORA ...* BRACO *... ko i cija snaga je preko brace tamo.. OD NASIS STVARALACA.... ko to moze spoznati ... pa oni hrabri koji istrazuju i koji su duhovno dovedeni i koji se ne odupiru nesvjesnoj INTUICIJI... je nasa svjesna intuicija nas odvesti nigdje nece ... intelektualna... jer nasa svesna misaona intuicija ce naci stotine nacina, razloga da pobije onu nesvjesnu... zato imate dva kundalinija... i niko vam jos nije objasnio o tome nista ... a kako ce te spoznati ako ne zelite da spoznate... ako se branite od istinske spoznaje.... ako je sve u nama A JE... onda nesto morate i izbaciti izliti kako bi na izliveno mijesto ulili nesto novo sto je upravo vase koje dovodi dualitet u BALANAs... dakle sta je kundalini...

Istina-Pero Hunjet Da - dabome svi imamo intuiciju... ona je onakva kakav nam je kundalini... akoliko se zna o kundaliniju tolika je i iinituicija... koliko dakle znate o kundaliniju..??????????????

Istina-Pero Hunjet Ali su i dva vodstva sa neba ... bas te briga...

B. K.- da..sve je u programu naše svijesti...zakone bi trebalo odbaciti..znanja zanemariti..i sustav mišljenja i vjerovanja će se resitirati jer se nema više za što uloviti...jednostavno.ha?!

M. B. - ma briga me..ako sam sebe dovela u normalu,,u harmoniju... i mir sa sobom,,, šta meni više treba na ovom svijetu sa bih bila srtetna i uživala u životu ovom sada.....sve će mi se tajne odkriti kad mi dođe vrijem za to,,,, i baš se ne sekiram...uživam u ovom životu...kakav jeste iu sebi ovakvoj kakva jesam....

M.B.- otključavamo mi sami sebe ,,kroz svoje spoznaje ,,ikroz vođstvo svojeg višeg .ja,,, e upće se ne skiram jel moramznati za 2 kumadlinija,, briga me imala sam dosad dobro vođstvo sa Neba i zahvalna sam na tome.

Istina-Pero Hunjet Ali su i dva vodstva sa neba ... bas te briga...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:38 pm

M. B. - e za to mi stvarno ne treba neka viša filozofija...

Istina-Pero Hunjet Jeste ...sve je u programu nase svijesti ... KOJA NIJE NASA... KADA ODBACITE TU SVIJEST TADA CE TE DOBIJATI DUHOVNU... PROPRCIONLNO ODBACIVANJU JE I VRACANJE U POPUNJAVANJU...,Kako se mozemo hvaliti sa svjesti kada ju nemamo jer spavamo...kako se budimo tako ce mo i svijest da stjecemo... zato i postoje stepenice ili ljestve prema gore... nasa svijest ili mehanicka mesnata mozdana koja je vanjska svijest...

Istina-Pero Hunjet - B.K. - nista nije jednostavno... ali ... izgledati ili shvacati nemogucim ...i sa time odbaciti sebe je mnogo tesko ili nikako spoznati sebe... ali je mnogo lakse ako se spozna red i ide redom... tada se ipak krece nesto, i u kretanju spoznaje pravo zadovoljstvo a ne umisljeno... kada se krene i spozna istina vanjskoga svijeta ... onda se kaze da je lako....najteze je to sto se ne zeli kreniti ... ne moze se probuditi.... treba nesto raditi licno a ne ocekivati da drugi rade za nas ... a mi to strasno uzimamo kao svoje ... jer smo glasali za te druge da nam rade nesto... a opet neznamo ni sta ni koga... tako da tu nema ni nade nikakve ... ispadne ...*BAS ME BRIGA*

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:38 pm

Istina-Pero Hunjet Evo jasna Samo postavi dobar post...uzeh jedan dio koji ptvrduje sto pisah ovdje iznad.... a uklapa se u svjetlost i ispad iz raja na primjer...

Ono što je svetlost u materijalnom svetu, spoznali smo, to je u duhovnom svetu svesnost. Shodno tome, za čoveka – ono što on istinski jeste – možemo reći da je on „biće svetlosti“ (svetlosno biće). Ta, duhovna, transcendentalna, svetlost nije nalik ovoj „materijalnoj“ svetlosti, kojoj je neophodan spoljašnji, fizički izvor za njeno relativno (prostorno i vremenski ograničeno) postojanje, već je ona neizrecivo suptilni, spontano samo-isijavajući, emanat čiste Suštine Univerzuma – Čiste Svesti. To je zapravo svetlost same Svesti – svetlost istinskog Znanja, odnosno: Čista Energija (Energija). …A to je upravo „Ona svetlost“ kojoj se toliko obradujemo u trenutku kada se nečega iznenada setimo, ili kada nam neka kreativna ideja „padne na pamet“ i kada nam se iz usta otme uzvik: „Sinulo mi je!“

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:40 pm

Istina-Pero Hunjet Energija je Suština, Priroda, Istina, Znanje, Ljubav… – to je istinski prirodno, autentično i zdravo stanje bića (svesti). Sve što je u suprotnosti sa ovim, istinskim, Kvalitetima predstavlja neprirodno stanje svesti, odnosno – bolesno stanje bića.

Ova činjenica nam jasno govori da je isključivo EGO odgovoran za sve naše patnje, bolove i bolesti – jer je upravo to cena odricanja od istinskih kvaliteta, i cena robovanja EGU. Stoga, „EGO“ – to je „Bolesno-stanje-bića“. On je suštinski uzrok svih bolesti, i zato jedina, ali zaista jedina, istinska bolest jeste: EGO!

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:40 pm

Kada pomenemo jedan, bilo koji, od istinskih Kvaliteta, onda se tu istovremeno podrazumevaju i svi ostali. To je tako, zato što svi oni jesu nerazdvojno Svesuštinsko Jedno. Prema tome; možemo savršeno istinito reći da mi, kao bića, jesmo „energija čiste ljubavi“, odnosno: sama Ljubav. Ta energija nije nešto stacionarno – jer se ona, poput prostora, ne može lokalizovati – već je to apsolutno živa, apsolutno dinamična „tvar“. Zato sebe, svoje biće – sa najvećim mogućim stepenom relativne tačnosti, iliti sa najmanjim mogućim stepenom relativne greške u samoj definiciji (jer mi, ipak, jesmo JEDNO, i ništa drugo!) – možemo zamisliti kao „kanal“ kroz koji protiče ta energija, odnosno još tačnije: Mi jesmo sam taj TOK!

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:41 pm

I.Z. - ne ulazim u pojedinacne slucajeve..postoji puno razina svijesti..na svakom nivou u svakom momentu imas izbor koliko god bio manipuliran..nudi ti se ljubav-znanje..ti izabires i tako napredujes ili stagniras..ali to mora bit tvoj vlastiti izbor..ljubav je znanje..a ljubav je jako jednostavna..ne trebas bit nacitan da bi spoznao ljubav na bilo kojem nivou svijesti..i tako napredujes u dozama ljubavi (istine,znanja) koje mozes podnijeti..kao sto rece jedan John: "All you need is love, love is all you need"..pa kako tko izabere

Istina-Pero Hunjet Dalje citajte sami kao i ja ... nisam nikada prije ovo vidio...Jasna postavila ispod ... moze se lijepo vidjeti da se treba rijesiti EGA... ili KUNDALINIJA... STA sada ... ajmo ZNALCI...

M.B. - E Pero Hunjet ti jedini izgleda otkrio Ameriku....a sve mi se čini da ti još nisi odlijepio od svoga ega,,, ne čuješ se izgleda,,,,,,,, Evo Ivan je lijepo sve rekao.... i šta sad ti tražiš znalce,,, pa mi svo svi tragaoci i primamo onoliko koliko možemo da prihvatimo u određenim momentima,,, citiram Ivana jer baš mi se sviđa ova njegova rečenica :Ljubav je jako jednostavna ne trebaš biti načitan da bi spoznao ljubav na bilo kojem nivou svijesti i dalje" Ivane ,, super si to kazao...

Istina-Pero Hunjet Dadaa mozes biti i glup i spoznati ljubav na bilo kojem nivou ... daaaa lijepa si ti meni...bas te briga...na ovom nivou svi spoznali ljubav ... predivnoooo... svi sve mrze i ubijaju i uzivaju u tudoj gladi ... a tebe bas briga ... tebi dobroooo... eto ti ljubavi tvoje velike surove... Ivan je dobro napisao samo za DOBRU RASPRAVU... a takvi kao ti sto ne zele da otkriju ameriku je to zdravo za gotovo ... ti si samo obicni glasac... dobra si ti meni ... imas zagrljaj...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:42 pm

Istina-Pero Hunjet Ja ne smatram da >I.Z. treba glasace nego ucesnike koji ga mogu dograditi kako bi svi skupa napredovali ...jer mene je briga ... sto ljudi spavaju... jer smo jedno...ja ne kazem bas me briga ... a mozda mi je mnogo bolje nego tebiii... rekoh mozda... ali se ipak brinem i za druge.... ne razumem ... bas te briga ... neznas i bas te briga ... a onaj ili onaj ti je u prabvu... pa kako ti to znas,,,Miro Babic .. ti bi se malo prepirala onako seljacki ... jelda... tebi se cakula onako bas te briga... pa nije ovo pijaca ili riva sa malim mistom... znanje... Miroooo... al neka te neka ... ima nas svakakvi... malo si teska znas ... Neznas i priznas... ko zna ti je glup ... tebi znanje ne treba ... tebi je dobro... i mozes u svaku dimenziju da spoznas ljubav... svaka cast ... a o kundaliniju neznas nista ... pa stoga ispadne da nemas ni kundalini pa stoga ni EGO ... jebote stvarno si dobra... neke, neka ... ali posto neznas kako ti to sve izvodis ... ajde se ipak malo potrudi da nam na nekinacin docaras to... neznam kako ali probaj...

Istina-Pero Hunjet - M. B. Mirce ... Miki ... nemoj molim te da mi bilo sta zamjeris... nemoj ... jer sam pisao sve onako drugarski, bratski, sa postovanjem... grlim te... sve ima svoje VREDNOSTI ... i hvala ti sto UCESTVUJES... pozdrav od ...
Istina-Pero Hunjet

Istina-Pero Hunjet neki dan sam napomenio kako bi bilo dobro da je sve na jednom mijestu... ne da bi reklamirao nekoga ... nego da je lakse snalaziti se i imati sve na jednommijestu . A ujedno se spoznaje i istina i vrednosti. Takode sam nabacio da se ne moze napredvati ako se nemaju pravilne misli i spoznaje svojih misli i znacenje rijeci. Objasnio sam sata je bog i njegov sin... znaci <<Ivane dualnost>> Otac i njegov sin = Sve postojece u svim svemirima... kako bi to ostalo u kontaktu bozanskom je povezano sa trecim ili duhom svetim... sve sto postoji ima jedam maaaali dio u sebi koji ga spaja sa izvorom ... dakle bas sve... taj duh je sveprozimajuci ... ipak sve zivi...Sve se kroz sve prozima ... nekoliko cistih esencija se je slozilo da kroz nas ljud e soznaju sebe i komuniciraju kroz nas... tako da smo i mi trojstvo u jednom. Mi spozmajemo materiju i imamo I DUSU I DUH... Po bibliji ... toliko i toliko DUSA ... znaci ljudi... Dusa je nas i razlicita za svakoga od nas dok je duh jedinstven... kroz nasu dusu duh prosvjetljuje materiju... Uskrsnuce znaci prosvetliti materiju kako bi se oslobodila trulezi pa stoga i inkarnacije... sto znaci promjeniti pomocu svijetla fomu celijsku i strukturnu u nama samima. Dusa je ovisna o kundaliniju a duh po razvijanju od duse. Oslobadajuci se kundalinija ili zmije smotane na dnu kicme se oslobada dusa i moze tek da napreduje.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:42 pm

Istina-Pero Hunjet Sada vas ja pitam ako se odupirete znanju... i ne shvatite da svako ima svoj put, koji svaki i razliciti ... te da se bas te razlicitosti morate oslobadati kako bi svi stigli na svima zajednicki put...kako bi upravo i posta to jedno stio svi tepete a ne priznate. Dakle kada se rodite vi ste sa duhom ali bez duse... i vi ste samo fizicki zivi... presjecanjem pupcane vrpce dusa ulazi u vaseee tijelo.., Ta dusa je kompletna sa svim iskustvima zivotima iz proslih zivota... Tada je udahnut zivot u vas... Do cetvrte godine i ne dalje vi ste pod duhovnom zastitom andela i arhandela i slicno... posle ne... vi niste ovisni o svom kundaliniju koji se isto ugradije u nas jer nismo rodeni sa njim... poslije tri godine mi se okoscavamo i spoznajemo vanjski svijet. Tada smo pod utjecaje tadasnjeg svijeta i nase karme... nasa karma je u toj kundalini zmiji.Sada vidite da smo rodeni i da zivot ulazi u pupcanu cakru ... dakle donjega ega... donji ego snosii ili su ti donje cakre... a zmija ili nasa karma je smotana oko najnizega energetskoga centra primitivnosti i egoizma.. smotana je tako i u dijelovima da obuhvaca ili ima dio za svaki sledeci visi centar. Nas zadatak je da upravo spoznamo ko smo i sta smo i odakle i zasto dolazimo... neko nas je uspavao kako bas ta pitanja sebi nebi postavljali... tako da nam je ego svima ili ta zmija deblja i deblja... i mi jednostavno nemamo ni VOLJE ni SNAGE da nas uopste nesto i zanima... svi smo TIPICNI EGOISTI.. TOLIKO VELIKI DA CAK NISMO NI U STANJU DA PRIZNAMO... JER KAK DA PRIZNAS KADA NEZNAS... STA DA PRIZNAS... POSTO DUSA DRZI MESO U ZIVOTU I SPRECAVA NASRTAJ TRULECI... I ZAUZETA JE SA SVIM I SVACIM ... ONA NEZNA ZA SVOJ IZVORNI DIO DUH... koji je sakriven u moru znanja... da bi ga se naslo i SRCU... Centar dusevne snage je pleksus cakra ili centar a dusevne SRCE... samo kroz MOC ZNANJA SUNCA ILI ISUSOVOG UCENJA I SHVACANJA OD 13 ZNANJA VI MOZETE DA SPOZNATE LJUBAV... a ne bas nas briga.... posto niko od nas bas nista ne moze sam ... osim umisljenih budala ... zato postoje en. centri na zemlji koji nam pomazu....sa snagom nasega Boga Sunca.... jel ti sada jasno I.Z. ko je Braco...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:43 pm

Istina-Pero Hunjet Takvih energetskih mijesta na majci zemlji ima vise .. ali su razlicitog inteziteta.... ovaj kod nas je najjaci...najsnazniji ili djelotvorniji...jer imamo zivi i direktan kanal... cive svece i Arhandele... i ostala mjesta su od slicnih... sva ta mijesta nam sluze za ublazivanje i oslobadanje nase ili namtnute karme... te smanjivanje te zmije i njenog utjecaja... manji njen utjecaj Vislja svijest u nama... tu se spoznaje mnogo stvari a daljnim radom nastavkom nasledene intuicije se shvati da dijece biraju roditelje iz ljubavi spoznaje sebe samih... sa tih vasih visih nivoa ... gdje je ljubav ali vama totalno Miro nepristupacna... dakle ti si odabrala te i te roditelje da bi kroz ljubav koje su razne muke ... i bol a ne ljubav... shvatili znanje i istinu onu koja je iz gornjih ljubavnih nivoa predodredena. Shvatiti to znaci shvatiti taj karmicki zadatak ili naci sebe... najveca tragedija je bas to sto niko nezna... inace bi vise cijenili roditelje kada bi samo shvatili svoju licnu ljuba koju ste i izabrali...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet Sve te vase price kako ste otvorili srce mozete da objesite najbrzem macku za rep... jer vi prvo morate da shvatite da je i bol ljubav i da ste ju vi izabrali i da bas zato nemate koga da krivite .. pa cak ni sebe,... bol i problimi su tu da ih sa voljom i znanjem rijesavate...i da ne kazete kako vam je dobri i bas vas briga ... jer treba se pitati zasto mi je dobro... upravo zato da nesto mozete da postizete i ucite - imate mogucnost - jer poslije sunca kisa i nevreme dolazi... biti ce vem teze jer ste eto samo uzivali i bas vas briga... Posto niste stekli nista teze ce u problemima biti .. jer se nema znanje... nije nas bilo briga sta ce doci poslije lijepog vremena. Plus se mora imati na umu i oni ne planirani koji nam donose nesavladive probleme i koji su uvijek mnogo koraka iznad nas... jer oni djeliju iz cetvrte dimenzije ... a vi pojma nemate o tome.. i nama su nevidljivi... a vi se uobrazili kako mozete da spoznate ljubav cak i vecim dimenzijama. Nemate pojma da smo pali iz pete u trecu a ti koji su nas stavili u trecu za sebe izgradili cetvrtu kao bazu iz koje nas manipulisu... mnogi od ljudi su njeve sluge a da to niti oni niti mi znaju.

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet Sve to sto vi ovdje pisete samnom skupa, su samo tek POCETNA PITANJA ZA NEKA POCETNA ZNANJA...i nista vise... i mozete da ocjenjujete ako ste imalo svjesni samo kao dobra pitanja... i biti svjesta n MIRO ... sto je jako tesko...JAKO... da neznamo odgovore ninasto...te da nam je znanje i te kako potrebno... Znaci nasa dusa je nosilac naseg fizickog zivota ka duhovnom koje ne moze da se razvija bez dusevnog a to ne moze bez pravilnog materijalnog. Prvi kundalini zmija je mi ... nase steceno nevaljalo ili negativno iskustvo... koje lezi u toj zdjelici ili tanjiru dole smotano... ko vam je to jos objasnio ... molim lijepo.... znaci sva nasa negativnost lezi u njoj... i vi to zelite da probudite HA... Ja imam licna iskustva sa svim tim... imam prijatelej koji su stvarno zavrsili u ludnici ili izgubili normalan zivot... za citav ovaj zemaljski zivot...... znate li kada ce oni to da shvate i kako … nikako…zasto su se unistili… pa zato sto su svu svoju strasnu karmu odvili i pustili da odjednom djeluje na njih svo zlo iz svih zivota… to je VISE nego strasno… a to su trebali rjesavati HILJDAMA GODINA..
Takvi ljudi uopste nisu normalni… rekoh da imam blize iskustvo… oni rade sve i svasta i sve su u stanju da uniste – niko im ne treba – uzimaju – nista ne daju- razuma normalnoga nemaju a u stanju su sve da ucine samo da bude BAS KAKO ONI ZELE… niko nista za njih ne predstavalja i ne znaci ako nije bas tako kako oni hoce… sve mora biti njima podredeno – i njihovo znaje je najvece i dalje nema dok oni to ne kazu… to su oni koji nisu skroz pukli i ne zive u ludnici… Oni koji kao takvi ostaju normalni… je najmanje njihova zasluga … sve je od vecih sila jer ih iz nekih razloga spasavaju i odrzavaju kako bi na brzi nacin spalili ili oslobodili se ubrzanog spaljivanja karme… iako to nije uopste tako i planirano… tada kada dodu malo sebi … opet tvrde da je za sve imalo neki razlog… ne nije bio razlog ,,, nego su ga oni sa svojiom neznanjem a sa zeljom da budu neko to sami stvorili…Godine muka tako proizvode najblizima… koje uopste nisu bile potrebne… Nikada nece priznati – jer nisu u stanju – da im se debelo pomaze… sve dok tome ne dode kraj…koji je vise nego strasan za sve. Tada se tu nista ne moze uciniti niti umilostiviti … dok se ta sranja u njima ne zavrse…mislim moze…moras tpiti i dopustati sto skor ni sam isus nije trpio. I uspjeh ce biti postignut… ali po koju cijenu za druge…znaci, jako je malo ili jedinstveni slucajevi da su ostali normalni, oni koji su probudiloi kundalini, mogu samo da zahvale samim nebesima ili Ucitelju koji je prisutan… duse nas su takvog kvaliteta kakva nam je karma… a to ja i nas ego… pa neka mi ga pokaze ko ga nema… a jos vam ni UCITELJI ne trebaju… vi dakle mozete sami ali samo sta… jer sunce etersko i drugacije boje su nosioci 13 krakova sunca moj Ivane …ili 12 apostola… ili cetiri kraka kriza sa tri lica bogova…ili 13 cakri u nama Miiiroooo….sto znaci isusovo znanje…SAMO KROZ ISUSOVO ZNANJE ili BUDINO ces se vratiti nazad ka bogu .. a to samo onda kada postanes kao dijete… sto znaci onako poslije rodenja do cetvrte godine … ili isusovog rada pod takvim djecijim i cistim utjecajem od tri godine…. To vam je tajnaproja 33… tako da ivane sva istina lezi u svetoj geometriji i matematici… tako da vidis kako si u pravu… dobiti ces samo koliko znas i verujes…PRIHVATIS da vjerijes kako bi na sebi radio… Znaci Isovio znanje ili znanje Oca Sunca… ili BRACE sa Srebrnjaka 1.. ko spozna Bracu, lakse ce da spozna … budu …Isusa i slicne .. ili ovo sto vam ja pisem .. jer isus je pravo ljudsko bice sa bozanskim znanjima koji bio razapet kako bi mi slikovito i bolno lakse shvatili… jer da je bilo nekako lijepo nama se lijepota ne urezuje u srce…On nije nas grehe odnio … nego nam ucenje donio kako mi moramo sami da radimo na sebi a ne da kazemo –BAS NAS BRIGA- e zato sigurno nije dosao…Isusa i Budu ce te mnogo teze da spoznate u samoj crkvi i na drugim mjestima… plus ubzanje je tu zar ne… a kako to….Kada se kaze da je sve lakse … sada se cini da bas i nije… E JE… zasto? … zato ako odbacite sve sto radite- jer radite samo kako bi napravili probleme … jer njih nema… da ih mi ne pravimo ne bi ih ni bilo…ne bas mi , nego nasim glasanjen i pracenjem onih koji nam daju njeve navike kako bi svoje zaboravili. Hocu reci da kada krene ako to prihvatimo onda stvarno ide lancano sve, ako pratimo i zelimo. isto kao i zlosto se povlaci lancano na zlo…

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet Slabo ko ovdje od vas je citao sta sam i kako pisao prije… na primjer da nema losih ljudi i zli … ali ih ipak ima jer neko nas cini takvima. Takode smatram da niko nije glup. Znaju svi mnoooogo… ali nisu u stanju da spoje svoja znanja. Treba na sve staviti lagini zakljucak, labav, kako bi nove spoznaje sastavili sa starim zakljucima… zakljucke je mnogo lakse pamtiti … nego teorije knjiga… sve se zaboravi pac ak i zasto takvi zakljuci … ali znate da je tako te se sjetite sa novom dopunom svega. Svako ovdje od nas o mom pisanjiu ima svoje misljenje. Pisati probam da svako shvati. Sa zeljom za razumjevanja nestaju, odbojnosti. Sjetite se sada da je Isus rekao da ce svojom petom mojsijevoj zmiji glavu smrskati.... ta zmija i ta glava je zmija u nama ili nasi GRESI. Sa znanjem issuvim i kroz pravu vjeru ce mo UCECI ... da se samostalno oslobodimo nasih greha ili te zmije. Kada ju nemate u sebi ...ONDA JE STVARNO LAKO... ZNACI NE GLUMITI BOGOVE DRUGIMA ... NEGO SEBI U SEBI GA TRAZITI...Nalazeci sami u sebi probleme koje vidimo u drugima i sa ljubavi preme sebi se tih nepotrebnih grehova osloboditi... tek tada dolazi na red da se vidi i ima kontakt sa sobom i bogom... ili jedinstvom... ili prozimanje svih nas u jedno... kada se zmije oslobodimo razjedinjavanja nema... Zato postoje ta dva ucenja ili stepena sto rekoh... javna joga i tajna... kroz ovu nizu treba naci kljuceve koji ce vas uciteljima dovesti... tako da ipak nista nije tajno... sve je javno i dostupno sposobnijima. Ovo vreme je velika stvar i svi ce imati istu sansu... jedini je problem ocistiti se od toga zla u sebi... jer ako zaostane - svako ce opet istu stvar da tumaci po svome ... zato se druziti treba kako bi se mudrost stvorila - kako bi svi jednu stvar jednako i vidjeli. Jer ako se to ne desi – tek ce mo tada imati probleme i tek ce mo se tada razdjeljivati. Tu vam lezi znacaj TARABICEVE PORUKE... najvrednije poruke za covjecanstvo ovoga i buducih doba. Pozdrav svima...!
Vi svi vc tvrdite i znate da, sve je tu – treba samo uzeti, i jeste tu u pravu ste… a da bi se uzelo treba to i vidjeti, osjetiti…

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Pula on sri pro 10, 2014 10:44 pm

Dada Svjetlost - hvala ti na ovome sto si podjelio sa nama dragi Pero, ti znas kad je vrijeme da to podjelis sa drugim, ovo tvoje zadnje zraci tolikom ljubavlju i smirenosti, da se jednostavno tako mora osjecati onaj ko cita!!!Puno si toga rekao i otkrio, objasnio si nam svima kundalini sto iz svog osobnog iskustva,sto se ni u jednoj knjizi ne moze naci!!!! Znam da si se umorio od pisanja, ali tako sam sretna, opet cu jos jednom sve procitati, jer je predivnooooo!!! DALI CE OSTALI U GRUPI SHVATITI KOJE SI IM VELIKE TAJNE OTKRIO???!!Osjecam tvoju ljubav prema drugima , koju pokazujes s time da svoje tesko steceno znanje djelis sa njima, ono sto si ti godinama rada naucio, spoznao i shvatio dao si im velikodusno u ovome sto si napisao, u par sati!!!Pisem ovo jer znam kroz kolike muke i boli si prosao, da bi postigao sve ovo sto si veceras podjelio ovdje, a podjelio si sa svima!!! To je za mene ljubav, jer dati svima nesto sto je steceno teskim radom je velika stvar!!! hvala ti na ovome tekstu, ja se inace ovdje ne javljam toliko, uglavnom pratim vas ostale, ali jednostavno veceras me nesto natjeralo da ti ovo napisem!!!Pozdrav takodjer svima u grupi

S. O. - Pero.... Hvala ti na ovome...Hvala tvojem strpljenju,volji i ljubavi što ulažeš ovoliki trud da napišeš,ne ssamo mišljenje,već i Znanje...Ovdje je toliko smjernica napisano,da onaj tko zaista želi raditi na sebi,i stjecati ono znanje koje mu je potrebno da na iskustvenom ,životnom,stvarnom nivou poboljša svoje odnose,sebe samog ovdje ima na tacni....Čovjek mora složiti sebe u jednu ladicu...Mozaik znanja i spoznaja,trebaju biti jedno...Jedna potpuno jasna logična cjelina sebe samog...Prvo treba vidjeti/osjetiti,a zatim provući kroz sebe i doći do vlastite spoznaje...

Pula

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 11. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics