Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 7:57 pm

''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA''
(Odlomak iz knjige)
"1. Zašto sam poželeo da pojmim Univerzum?
Kada sam 11. Novembra 1976. godine iz Ljubljane vozom stigao u lučki grad Rijeku, bilo je već veče, vedro i hladno, bez vetra, more potpuno mirno, bonazza. Ne razmišljajući dugo, ušao sam u autobus za Opatiju, samo da pobegnem iz gradske gužve. Bio sam jedini putnik. Posle dvadesetak minuta, našao sam se na pustom opatijskom kupalištu. Lutajući obalom u potrazi za prenoćištem, odabrao sam prvi otvoren i osvetljen hotel. Popio sam u baru jedan Campari i otišao pravo u sobu. Zatvorio sam vrata, upalio svetlo i odjednom osetio priliv neizmerne ‘žive sile’ u organizam. Prvo stomačni, a potom i svi drugi moji mišići spontano su počeli veoma snažno i brzo da se grče i opuštaju, a u svest su mi nahrupile zapanjujuće nove, ali sasvim sredjene misli, kristalno jasne i toliko upečatljive da ih se i sada detaljno sećam.
U to doba bio sam pesnik i filmski reditelj, saradnik beogradske televizije i uvek sa sobom imao beležnicu i svežanj hartije za mehaničku pisaću mašinu. 
Bilo je oko dvadeset i jedan čas kada sam počeo da zapisujem ono što mi je samo od sebe naviralo i činio sam to bez prestanka punih devet sati, u ‘nadsvesnom transu’, kako bih to danas nazvao. U šest ujutru, na podu preda mnom bilo je preko stotinu stranica rukopisa, a bio sam tako svež i odmoran, kao da sam najdublje spavao. 
Tih godina patio sam od čestih prehlada i na putovanja redovno nosio termometar. Izmerio sam temperaturu: ispod levog pazuha bila je 38, 6 stepeni Celsius-ove skale, dok je ispod desnog bila normalna, 36, 5. Takodje sam primetio da mi je kanal levog uha do vrha pun ušne masti, dok je u kanalu desnog uha uopšte nije bilo.
Pogledao sam šta sam napisao. Tekst se odnosio na sastav materije, posebno svetlosti, od koje se, kako je pisalo u dnu strane, sva materija i sastoji. Prva stranica počinjala je jednačinom C x D = CS, koja je značila: C(ontinuum) x D(iscontinuum) = C(eo) S(vet).
Dve decenije kasnije, kada sam u srpskom prevodu čitao Eduarda Širea i njegov teozofski udžbenik iz devetnaestog veka, ‘Veliki Posvećenici’, naišao sam u fus noti na veoma sličan oblik tog istog stava označenog kao ‘prvi postulat mistične matematike’: Nula x Beskonacnost = Celina. 
U medjuvremenu, baveći se Astrologijom, besumnje najstarijom empirijskom naukom čiji se podaci i predvidjanja pomno i neprekidno beleže i poznati su za najmanje pet hiljada godina unazad, video sam u Efemeridama da je baš tih dana, Uran, planeta koja po Astrologiji uzrokuje velika otkrića, revolucionarne promene i najdublje duhovne uvide, prošla kroz moje rodno sazveždje Škorpion.
I tako, u dvadeset i četvrtoj godini života, u noći izmedju 11. i 12. Novembra 1976 - e, u nekadšnjem starorimskom i habzburškom letovalištu Abatia, u polupraznom hotelu Residenz, doziveo sam ono sto se naziva ‘izmenjenim stanjem svesti’ ili ’nadnormalnim iskustvom’. Bila je to spontana samoinicijacija u iskonsku volju ljudi za razumevanjem Univerzuma, neposredni doživljaj opštečovečanske duševne žudnje za ‘objašnjenjem svega’. Odmah sam znao da za mene više ništa neće biti kao pre, da mi je od te noći život iz korena promenjen i moja dalja sudbina preusmerena. Sa smirenom radošću i osećanjem presudne važnosti onoga što mi se desilo, prihvatio sam taj poziv odozgo, svoj novi životni put, i ako ga uopšte nisam shvatao.''
*****************************************
''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA''
Autor knjige: Velimir Abramović 
Izdavač: ''Fondacija Mirjana A.R.''
Edicija: Slobodna misao
Knjige se mogu poručiti kod autora i kod izdavača.

Cena knjige je 1.000 din odnosno 9,00 eura i možete je naručiti ovde, u inboxu ili na e-mail:
Narudžbe iz Srbije na adresu
velimir0abramovic@gmail.com

Narudžbe iz Crne Gore
mirjanaarajkovic@gmail.com

Za narudžbe iz inostranstva, obratite se na napred date mejlove, bilo autoru ili izdavaču - svejedno, zavisno od toga koja vam je zemlja teritorijalno bliža, zbog povoljnijih poštanskih usluga. 

Uplata novca iz inostranstva je putem Western Uniona (na bilo kojoj pošti), a onda javite šifru pod kojom ste poslali novac, kao i vašu adresu.

NASA DOSTAVA KNJIGE VAMA, SA NAJBOLJIM ASTRALNIM ZELJAMA!

NASA DOSTAVA KNJIGE VAMA SA NAJBOLJIM ASTRALNIM ZELJAMA!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 7:59 pm


  • Lola Asanhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=4392348263035&set=a.1949668917578.55867.1718277554&type=1&theater

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 75899_276685849147851_2137567666_n

    Lola Asan Da li se vasa knjiga moze kupiti na taj dan ? Srdacan Pozdrav 

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 1453353_198923793628118_437201130_n

    Velimir Abramovic Popunjen Profil Već sam nekoliko puta objavljivao da je upravo u štampi i da će ljudi nastojati da je završe do 10-og jula, ali, teže da će to biti baš do tog dana, možda koji dan kasnije. Realnija je procjena do 13-14-og. U knjizi će biti prošiveni listovi - ne lijepljeni, zatim tvrde a plastificirane korice itd. dakle, veoma kvalitetno urađena, tako da iziskuje i malo više posla. Tek je prije neki dan data u štampu, ali, u svakom slučaju će biti uskoro.
    5. juli 2014 kl. 21:54 · Redigert · Liker · 4

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 1931319_1073430589456_9504_n

    Јелена Симуновић ...Srecno i neka bude obelezena velikim uspehom i velikim i lepim promenama...Beskrajno Hvala..

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 1453353_198923793628118_437201130_n

    Velimir Abramovic Popunjen Profil S verom u Boga, u kakvog je verovao i Tesla, onog ''koji nije opisan ni u jednoj religiji'', i ja se nadam Već je skoro pola tiraža naručeno i u glavnom ide za inostanstvo. No, imaće primeraka i za naš prostor, ali je ovo prvo izdanje u samo 600 primeraka, zato bi bilo dobro da se zainteresovani jave na vreme, najbolj ovde u inobox, da ih upišem u spisak potencijalnih kupaca i dostavim im knjigu pouzećem. Za beograđane će možda biti organizovano lično preuzimanje - sve zavisi da li će mi to obaveze dozvoliti. Ovih dana se puno krećem, putujem... No, o tom, po tom. Lep spiritualni pozdrav 
    6. juli 2014 kl. 00:31 · Redigert · Liker · 5

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 75899_276685849147851_2137567666_n

    Lola Asan Spiritualni pozdrav.

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 75899_276685849147851_2137567666_n

    Lola Asan Javicu se...u ponedeljak uplacujem za primerak...nadam se nije kasno....

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 1453353_198923793628118_437201130_n

    Velimir Abramovic Popunjen Profil u četvrtak neću biti u BG, putujem za ZG... Da razgovraš sa mnom... ušao sam na f.b. na kratko, ali ima jako puno pisama u inbox i neću stići da ih sad sve pogledam... Moram da se vratim nekim obavezama... Spiritual love, V



Zadnja promjena: Admin; pon sij 19, 2015 8:05 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 8:01 pm

Olivera Kira Stajkovac Profesore, meni tu sad nisu jasni neki delovi... Nekako mi se čini da materija nastaje kada neka čestica predaleko pobegne od svoje antičestice pa ostane da luta, a njena antičestica uđe u anihilaciju sa nekom drugom česticom... Pa iz tih sitnih greški đuture nastane multivezum. Znate onaj deo iz Njutnovih fluenti koji se "zanemaruje"... Ali o tome kada se sretnemo. Sretan put i povratak 


  • Istina-Pero Hunjet Moje postovanje Velimiru i svima Vama...
    Jednom sam se javio Velimiru - vratio mi je odgovor - koji nije bio potpun - bio je maksomalno skrt - ili nepotpun...
    Pa sam se javio na njegov zid i probao nesto ili na nesto ukazati... ODMAH SAM BIO IZBACEN SA ZIDA... jer mi je objasnjeno da se na tome Velimirovom zidu o Tesli i Njemu smiije pisati samo o Velimiru i Tesli...

    PITANJE ZA VELIMIRA...?
    STA JE BITNIJE za, u nasem svijetu ... IDEJA ILI NOVAC, finansije i sredstva.

    Pozdrav....

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 1453353_198923793628118_437201130_n

    Velimir Abramovic Popunjen Profil BITNIJA JE IDEJA OD NOVCA JER IDEJA PROIZVODI NOVAC,A OBRNUTO JE NEMOGUĆE...

    NISAM UVEK JA NA FACEBOOK-U...IZVINITE ZA ZBRKU



Zadnja promjena: Admin; pon sij 19, 2015 8:05 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 8:02 pm


  • Istina-Pero Hunjet U redu je... 

    Idemo dalje...

    A sta je BITNIJE ZA DUHOVNI ZIVOT... NOVAC ILI IDEJA ILI sada ideja koja nas vadi iz ove dve prve ideje sada u vislji rang - ZNANJA O DUHU - KOJA RAZVIJA DUSU pa tek Eter... koji je u nama kao nase drugo tijelo od cetri....

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 10307410_10203695296931221_390442614291409982_n

    Dragomir Milenković U našoj javnosti je premalo ovakvih iskustava koja postoje verovatno i u većem broju, a previše umnog škarta kojim smo zatapani. Kada bi ljudi više čitali ovakve stvari, došlo bi i do značajnije promene svesti. U Srbiji stalno neko kočenje, šlajfovanje.

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Bravo Dragomire.. bravo... ma svagdje je kocenje... ovo sto probam sada sa Velimirom... je bas SPOZNAVANJE VREMENA SADA... koje isprvalja proslo vreme svih zabluda i kocenja PROSLOSTI A I SADASNJOSTI... nema sadasnjosti bez SPOZNAJE PROSLOSTI... JER NA...Vis mer

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 270124_228942837136311_6250846_n

    Gordon Flashstar *E-TAR* PRE SVEGA SVEMU OD SEBE U SEBI STVORENOM 
    BUDA-LAMA* (mudrost logike prirodnog principa)

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Nastavak je ovdje

    https://www.facebook.com/velimir.../posts/333264936860669...



Zadnja promjena: Admin; pon sij 19, 2015 8:04 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 8:03 pm


  • Velimir Abramovic Popunjen Profil
    NEMA SMRTI KAKO JE MI VIDIMO (DUŠA NESTAJE SA ČULIMA, ATOMI SE RAZIDJU, MRAK I NEPOSTOJANJE...)
    POSTOJE DVE VRSTE LJUDI:
    1. LJUDI KOJIMA JE DUŠA VEZANA ZA TELO
    2. LJUDI KOJIMA DUŠA NIJE VEZANA ZA TELO
    I JEDNI I DRUGI SU STALNO ŽIVI, JER JE STALNO SADAŠNJOST

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 270124_228942837136311_6250846_n

    Gordon Flashstar *E-TAR* JE TVORAC PO SVOJIM APSOLUTNIM PRINCIPIMA NASTAJANJA HARMONIJE
     1.NAŠEG TELA I U NJEMU NAŠE DUŠE
    I NAŠEG NEZNANJA I NEPOŠTOVANJA IMPERATIVA APSOLUTNIH PRIRODNIH PRINCIPA BESKONAČNE ODRŽIVOSTI NAŠEG INDIVIDU-UM-A DUHA U SVOJOJ HARMONIZOVANO ORGANIZOVANOJ MATERIJI SVOGA TELA BEZ KOGA OSTAJE DUH-ŠA >SAMO KAO FORMULA LOGIKE ŽIVOTA< U BESKONAČNOJ SADAŠNJOSTI *E-TRA*
    ..vidite kada puž ugine,ostaje DUH-ŠA NJEGOVOG TELESNOG ŽIVOTA ,KUĆICA EVOLUCIJE ,FORMULA(FIBONAČI) EVOLUCIJE NJEGOVOG TELESNOG RAZVOJA NJEGOVOG ŽIVOTA U MATERIJI..KAKO JE TO I FORMULA EVOLUCIJE MATERIJE *E-TRA,DUH-ŠA MATERIJALNO UGINULOG TELA PUŽA OSTAJE IZVAN TELA U BESKONAČNOM TVORCU SVEGA,*E-TRU*. 


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Malo se ovdje gresi... DUSA je tvoje fizicko tijelo... a Duh je u srcu... ne duh,,, nego samo ISKRA DUHA... razvoj iskre zavisi od razvoja ili predaje Duse to jeste UMA... jer je glava drugi organ po vaznosti u cijelom tijelu... prvo je srce... kada se um preda kroz znanje i traganje u spoznaje LICNE... tada se .. UM polako predaje DUHU... kako se duh razvija kroz cetiri tijela tako se razvija i OVO FIZCKO TIJELO KARMICKO ILI DUSA... dakle bez spoznaje osnove vrednosti svih rijeci nemoguce je napredovati... jer je rijec jaca od svietla... da loi shvacate... krivo protumacene jedna rijec... blokada za daljnje napredovanje...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 8:38 pm

Istina-Pero Hunjet Istina-Pero Hunjet U redu je... 

Idemo dalje...

A sta je BITNIJE ZA DUHOVNI ZIVOT... NOVAC ILI IDEJA ILI sada ideja koja nas vadi iz ove dve prve ideje sada u vislji rang - ZNANJA O DUHU - KOJA RAZVIJA DUSU pa tek Eter... koji je u nama kao nase drugo tijelo od cetri.... 

Je li ovo odgovor na moje drugo pitanje Velimire

Velimir Abramovic Popunjen Profil

NEMA SMRTI KAKO JE MI VIDIMO (DUŠA NESTAJE SA ČULIMA, ATOMI SE RAZIDJU, MRAK I NEPOSTOJANJE...)
POSTOJE DVE VRSTE LJUDI:
1. LJUDI KOJIMA JE DUŠA VEZANA ZA TELO
2. LJUDI KOJIMA DUŠA NIJE VEZANA ZA TELO
I JEDNI I DRUGI SU STALNO ŽIVI, JER JE STALNO SADAŠNJOST

Pero:
Ako je... nisam to i tako ocekivao... jer sadasnjosti je koliko volis i gdje volis... ali svi ljudi ne zive vijecno... to nije tacno... da zive u sada to je tacno... jer poslije propustenih sansi ZIVOT JEDINKI SE UKIDA.... A TO JE NAJBITNIJE ZNATI... jer lazna ucenje vode samo ka propasti... lijenosti... te ocekivanju nekoga spasenja od drugih... a spas od druzgih je samo poguban...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 8:45 pm

Gordon Flashstar ..Tesla je shvatio da je-(smo) fino podešeni automat(on)i..ako pogledamo ASIMA japanskog robota koji igra,jasno je da on mora da ima formulu,algoritam,softver koji upravlja kretanje hardvera njegovog tela koje reaguje na muziku,to je njegova DUH-ŠA koja je 'vezana' za telo..i može se preneti IZVAN TELA kao formula programa ponašanja u nekom sličnom telu robota..animirati..simulirati..u principu i mi smo slično njemu samo MNOGO KOMPLEKSNIJE ATOMSKE,BIO-HEMIJSKE MAŠINE..SA MNOGO KOMPLEKSNIJOM FORMULOM DUH-ŠE..BESMRTNOST DUH-ŠE POTIČE OD BESKONAČNOG POSTOJANJA LO-GIKE U VEČITOJ SADŠNJOSTI *E-TRA*


Pero
Ma sve je to u redu Gordone ... ali kako spoznati tu mnogo kompleksniju Formulu... preko toga robota ne sigurno... ja i ti mozemo telefonom razgovarati... ali mozemo i mozgom - telepatijom... nama ne treba neko prenosenje i razgovarati sta se moze i ko moze... NEGO STA MI MOZEMO... ako moze mobitel da razbije razdaljinu izmedu nas... zasto ne moze nas um koji je moonogo inteligentniji od mobitela... jer nas um je napravio mobitel... dakle sto vise tehnike mi sve GLUPLJI... a vi se kao protiv gluposti i borite... vidis li kako je sve kontraproduktivno ako se ama bas sve ne uzima u obzir... dakle, pitanje je nasega razvoja a ne Masina... jer masina treba da bude na nivou naseg duhovnog razvoja... zar to Tesla ne potvrduje

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 19, 2015 9:44 pm


  • Gordon Flashstar ..novac je sredstvo razmene utrošenog uloženog vremena provedenog u rad na ostvarenju materijalizacije ideje harmonizacije života..u društvu..i on,je i pokušaj MERE VREDNOSTI TOG RADA..koji postaje sve više prevaziđen sa razvojem Tesline praktično primenjene materijalizacije TESLINE IDEJE FILOZOFIJE,RADA NA OSLOBAĐANJA OD RADA..I OD NOVCA..  


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Pa to sam vec napisao i ja... to svako zna... objsnio sam to kao prelaz u . ..dosadu... zamisli sta bi ljudii radili kada bi odjednom radili na pprimjer samo nekoliko sati dnevno i ne svaki dan.. da svako radi iz ljubavi ono sto voli... koji to novac moze da zamjeni... nista tesla nije uspio ni blizu kako je MOGAO I HTIO... ISTO KAO NI ISUS... JER oba bez ljudi ne vrede mnogo... da je narod trazio ono sto su culi na radiju i novinama i prislili vlasti na upotrebu pronalaska... ne bi danas postojali ratovoi zbog nafte na primjer... od godine smo svi mogli 1927, valda,voziti sva prevozna sredsta daba. Ljudima bi bilo malo dosadno iz pocetka ali bi se bavili svim i svacim - mogli bi vremenom da shvate nesto duhovno... lancano bi krenulo... a ovako se nema vremena nizasto... pa tako ni volje ni zasto niko nema... a ovi sto nesto znaju...ograniceni i opet svako tepe za sebe... niko nikoga nece da prihvati... a obicni ljudi se smatraju nemocnima ili da je znanje za njih nedokucivo... nauce ih cak svuda da o nije njevo DA ZNAJU... AKADA NEMAJU ODGOVORE NA PPITANJA VECA OD VIJERNIKA... TADA ODGOVARAJU DA NI SAM BOG NEZNA NA TO ODGOVOR... svi pricaju o ljubavi...a niko nezna sta je to na primjer... jer svako ima svoj pogled... neki cak iz ljubavi i masovno ubijaju... i svi kao veliki ljudi i naucnici neki tvrde... kako oni nemaju od niokoga sta da nauce... a nedavno gledam predavanje jednog rusa koji mislim da je u deset najvecih naucnika sadasnjeg svijta... koji prica i kaze NASAO SAM NAJVECE ODKRICE DO SADA... ja naculio usi sav sretan... sada cu skomntati nesto novo... A ON KAZE... SHVATILI SMO DA BEZ DUHOVNOSTI DALJNJEG NAPREDKA NEMA... pazi jedan od najvecih umova danasnjice... a ovdje medu nama svi bi ucili nekoga a niko ne zeli uopste da uci od drugoga...Onda se koriste i Isusom kao paravanom.. ne ucite kaze od LJUDI... haahaaa...ali ne spominju drugi dio... gdje isus kaze... dok se ne zavolite medusobno ne mozete ni samnom... vidis ovdje Velimir lijepo pise da mi je trebalo prekoo 20 godina da nauci od drugih i shvati nesto... pazi od drugih... NIJE U SEBI I KROZ SEBE DUHOVNO... A STA AKO JE BAS TO TREBAOI NAUCUTI ZA TIH 20 GODINA... vidi se lijepo da sam niko nista ne moze... na kraju neki ne priznaju da su ista ood drugih naucili... ne odnosu se ovo na Velimira.... tada oni ubjedeni postaju da je sve ostalo znanje od tame ili satane... samo zato stop nisu u stanju da shvate ili ne zele ili ne mogu... pa takp ne moraju ni da osuduju one koji vise naju...jer za koga i za cega se bore na takav nacin...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin uto sij 20, 2015 12:19 pm





  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 270124_228942837136311_6250846_n

    Gordon Flashstar ..ako tražiš crve koji stavljaju *E-TAR* ISPRED SVEGA..onda samo gubiš besmislenost života..

    BUDA-LAMA*(mudrosti)



  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 1779711_10200684270829032_1062120224_n

    Dalibor Stanic Dragi profesore Abramovic, pomno pratim svaku vasu emisiju...odusevljen sam vasim radom i vasim idejama! Ovom prilikom zelim da vam se zahvalim za pozitivnu energiju a isto tako i za nadu koju ulijevate u buduce generacije....i Tesla bi bio ponosan na Vas 


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Gordon Flashstar ..ako tražiš crve koji stavljaju *E-TAR* ISPRED SVEGA..onda samo gubiš besmislenost života.. 

    Pero:
    Gordone.. ti si napisao tudu mudrost i njegov potpis ... jel tako...Vidi sada

    Istina-Pero Hunjet
    Nema Etera u tojelu bez KRSTENJA VATROM...
    Istina-Pero Hunjet

    Je li uvidas Razliku...kod tebe je Gordon napisao tunesto tude i posteni si napravio jer si ostavio potpis pisca mudrosti... sada ppogledaj moje... i ko je sada kao mudriji od nas dvoice... ili ko ima vise znanja ili ko iima LICNO ISKUSTVO...
    Ali je najbitnije da ja i iti sada sluzimo ljudima da nesto shvate...
    Tvoj posao bi bio kada ja nesto kazem o iskustvu... a posto si ti nacitan buduzmom a ja nisam... i nisam nikada cuo ovu mudru stio ti ovdje nappisa... dakle na moje pisanje ti mozes da dikazujes tvpjom teorijom... pa onda samo da pitas kako i sta da se radi...i da stices praksu... i da opet pitas jer su mnooge prpreke u praksi...
    Tako da svako TEBA DA RADI SVOJ POSAO u cemu je najbolji... ali da bude svijestan.. kako bi mogao biti iskren... da pprica dokle zna a DA ZNA KO DAØJE ZNA... a ne svi smatrate kako mozete da ucite nekoga... ako ce duhoovni radnici da grade duhovnost - onda postoji opasnost da ih tama napada... cijeluu drzvu na primjer... onda fizicari kao Jovica i velimir trebaju da od Tesle uzmu ideju i da naprave oklop oko drzave da nas tama ne unisti - jer njoj smeta nasa svijetlost... a ne da prodaju duhovnost... ne dda tvrde kako su si lkudi sami krivi za sve... i da su glupi... iz SVOIJE GLUPOSTI... nego da shvate da su ljudiu glupi jer ih neko glupima pravi... i glupo ih uci... da su im zabranili xnanje i da su ih zbog znanja i ubijali i zato su glupi...Ne se petljati bas svuda i u sve... jer se opet odvlaci ljude od ISTINE... ne ljudima nuditi spas... nego im UKAZATI KAKO SAMI DA SE SPPASAVAJU LICNIM ISKUSTVIMA I ZNANJEM...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin uto sij 20, 2015 12:32 pm

Istina-Pero Hunjet Gordon Flashstar ..priroda je stvorila naša tela da budu beskonačno obnovljiva u formi i funkciji svog duha.. 

BUDA-LAMA★ (mudrost principa prirode) 

Istina-Pero Hunjet
Lijepo pises i pokazujes... kako SADA DA DOKAZUJES TO... KAKOI DA IZVEDES TO.... to je kosmicka mudrost... ili ljubav koja je ZNANJE... ljubav je velika ili prava samo procentualna znanju i nikako drugacije... iznosite tude teorije...KO JE STA REKAO ILI KO JE STA MOGAO... gdje je Vasa praksa.... da li me RAZUMIJES...ti sada znas za svetu teoriju... kako ces da nades svetu praksu... znas li ko zna tu praksu UPRAVO U VREMENU SADA.... SADA I OVDJE... ako si napisao tudu mudrost, kako je majka priroda ili bogovi naseg stvaranja su nas nappravili da se obnavljamo vijecno... - onda je kontradiktorno da ce nas neke masine obnavljati vjecno i u duh uvesti... jer nasi bogovi nisu masine.... jer i masine se izgraduju samo po duhovnom razvoju...

.Njveca propast za sve vijernike svijeta i LAZ je kako su svi vec spaseni... napravili lijenstine od ljudi samo zato sto vise neznaju sta kuda i gdje da traze... ljudi samo glasaju i biraju kao i obvdje i opet im se nudi neki spas... kako ce neko da ih spasi... umjeto da ih se UCI KAKO DA SVAKA LICNOST STJECE DUHOVNU SVIJEST... i licnu svijest... a ne mi ce mo vas spasiti...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin uto sij 20, 2015 11:15 pm


  • Gordon Flashstar .bez Tesline duhovnosti nema ŠANSE svet DA SEBE SPAŠAVA OD SVOJE KATASTROFALNE POLITIKE I RELIGIJSKE DUHOVNOSTI...bez Teslinskih naučnih rešenja nema ŠANSE SVETU DA SEBE OSLOBODI OD VLADAJUĆIH TENOLOŠKIH ZAGAĐENJA !


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Ma nece bitio tako, nece... zasto Teslina... nije on izmislio DUHOVNOST... nego ji koristio i pomoc dobio od >duh.<ucitelja... ja sa Teslin pobornik... ali koji nije kao vi OGRANICEN SAMO NA TESLU... A SVE VECE STVARI ODBACUJETE... ajde de neka bude Vama tesla >uzor< ALI GRADITE SEBE,,, hajde preko njega... ali ne samo njega uzdizati... i citirati i kao sto i Budu citiras... vidis li ja, ja nikoga ne citiram... ja sebe pisem...a UZOR MI JE DEBELO TESLA ALI I MNOGO VECI DUHOVNI LJUDI... dakle svi i sve sto mome nappredku doprinosi...Nek se uhvatili Biblije i odbacuju i teslu i sve.. a budizam im je satanski... vi se uhvatli tesle i nista drugo ne prihvacate... TO NE MOZE BITI DOBRO... poznam iz srbije duhovnog ucitelja koji vodi u grcajku tamo na onu planinu.. i tvrdi kao su tamo vise bogova pa i SAM TESLA... I DA SE TAMO DUHOVNO IZDIZU I NAPAJAJU.... Taj sigurno nezna da je trijanski rat napravljen od tih boginja... jer je onaj kralj koji je napa troju od tig boginja medu kojim je i atena - dobio za nagradu ...pazi od tih boginja onu udatu zenu iz troje... kao da nije mogao dobiti za nagradu bilo koju zenu na planeti zemlji... a ne unistiti hiljade ljudi... a na dalje nezna da su bas ti nas po zadatku nas izbacili iz raja... sto je bilo pozitivno tada... ali sada nije jer treba da ucimo i licno odlucujemo svojom mudrioscu... itd,...Valda Fizika i Fizicari trebaju da dokazuju sada Duhovnost da se spaja Vjera Duhovnost i nauka...jer Vjerovati=neznati... a religija je spoznata vijera te se religiozno zivi po stvaralackim zakonima... a to su velika i opsobadajuca znanja... Tacno je da sada sve krece od nas...ali tu Tesla ne igra ni blizu takvu ulogu kako vi PREDOCAVATE... JOS JE NEKO MNOOOGO VELIKI U IGRI... dakle stetno je tako dijelovati i upucivati i sebe i druge od DRUGIH VREDNOSTI... a koje igraju ulogu planetarnog znacaja... Tesla vam je dokaz za moje pisanje... ne moze se onostrane vrednosti bilo sta napraviti ako nisi TOLIKO PRVO DUHOVNO RAZVIJEN... nemoguce je...Ali se treba biti svijestan da je nas UM nama najveci neprijatelj... mozes da si umisljas sta hoces... a opet tvrdis kako neko drugi nesto moze i da bez toga nema nista... pisi sta ti mozes...BUDI PRIMJER DRUGIMA SVOJOM LICNOM PRAKSOM I UVIDIMA.

    Ovdje sam se javio da se proba ujediniti vijera, duhovnost i nauka... upravo zato sto se svesrdno samo jedno nesto PREistice... a sve drugo ODBACUJE...A narod od takvog ponasanja nema nista... Ako je neko stvarno MOCAN U ZNANJU... a neko manje poznat mu da ideju i putokaz, bas taj koji odbacuje jer ne vidi... valda presretan treba da bude na to ukazivanje... jer ce biti jos mocniji. I zapamti ljudino... svi koji bilo sta odbacuju a spoznali nisu... TIU NAPREDKA NEMA...Dakle spoznati pravu duhovnost a koristiti TESLINA DOSTIGNUCA... I TO JE JEDINO ISPRAVNO...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin sri sij 21, 2015 11:13 pm








  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 270124_228942837136311_6250846_n

    Gordon Flashstar ..ključ željenih promena je u ISPRAVNOJ KOMPLETNOJ A NE ISPRANOJ POLOVIČNOJ FILOZOFIJI koju moramo menjati..kroz obrazovanje novim sveobuhvatnim uvidom nas i prirode..za materijalizaciju nove više forme bezbednosti od dosadašnje nedovoljnosti znanja,i filozofije življenja..ja bih rekao ne novi religijski kult nalik dosadašnjim nego KULTURA UVAŽAVANJA BITNOGA KAO ŠTO JE TO I možda sam a možda i sa nama sadašnjim TESLA ZAPOČEO.




  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Postovani Gordone... ne citas pazljivo... svaka rijec ima da se shvati kako treba... tako da sam objasnio sta znacu RELIGIJA I VIJERA... vjerovati=neznati...a religija je religiozni zivot po zakonima prirode... a to znaci ono Prvi dio ili sant 1... dakle svoju vijeru shvatiti i uciti - naucivsi ono i spoznavsi... bez spoznaje licne nema nista... jer samo KROZ SEBE SE MIJENJA SVIJET... ***tako da odmah automatski u viodu pada tvoja tvrdnja de se samo ceka***... jer upravco tako i vjere uce...lazia cekanja i strplivosti... te nade koja ravna smrti... nadati se da ce sve neko drugi je samoubistvo... SAMO MIJENJAJJUCI SEBE MIJENJA SVIJET... I NIKAKO DRUGACIJE*** i tu sada Velimir zove neke stvari <glupostima ili ljudskim glupostima... NIJE lljudska glupost jer niko nema slobodnu volju... te tako nitio slobodnu namjeru... LJUDSJKA GLUPOST JE JEDINO AKO NECE DA VJERUJU ONIMA KOJI ZNAJU I ONOME STO IH VIJERA UCI... a ne zabludama vijerskim... no ti bas niko ni ne vidi.. vi vide zablude...a ne ono sakriveno... iako i nije sakriveno... Znaci lkjudskom gluposcu bi se jedini moglo bnzavati lijenos sto se ne uci... a ni to nije dobro receno.. jer se mora shvatiti ko im je odnio znanje i sakrio, odstranio... te da nemaju volju upravo jer neko vøada njevom voljom...A to znaci tu glupost nam rade PARAZITI... i glupi smo ne nasom krivnjom... ko god vice da je sve ljudska greska - tak nezna sta vice... ovdje imate dokaze o tima nevidljivima sto tesla upravo nas i uci...

    https://rajska-vrata.norwegianforum.net/t49-stari-zavjet...

    Vidjeti ce te kako nas ona licno uci da smo kao otvorena knjiga i da u nas svako moze da upisije sta hoce... i kao da je to greska ELOHIMA sto nas otvorene ostavise...

    Sta to znaci... to znaci da niko od ljudi nema auru.. a nema je jer ju oni pojedu... da imamo auru izgradenu... onda niko ne bi moogao nista u nas upisivati.. tada bi i svijetlili te nam cak ne bi mogli ni prici a niti bi mogli i zivjetii skupa sa nama na ovoj pleneti.. jer njih tasmu tada nase svijetlo unistava...


    Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Safe_image.php?d=AQALwToUFumFt18U&w=90&h=90&url=http%3A%2F%2Fi59.servimg.com%2Fu%2Ff59%2F19%2F06%2F79%2F02%2Fsunsma10



    Stari Zavjet pa do Vremena Sada....
    7 načela Thotha Posted...
    RAJSKA-VRATA.NORWEGIANFORUM.NET




Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin sri sij 21, 2015 11:14 pm




  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Da bih vam to i vijerski i Filozofski i duhovno i naucno objasnio - evo vam primjer...Slavite Sv. Ar. Mihajla... I NIKO NEZNA STA SLAVI... On i njegova vojska uzaslih Andela... 22 sata u 24 nas oslobada i stiti od zla... zadnja dva sata pred jutro tama ima svoja 2 sata da radi na nama onoliko koliko je karmicki njima od nas i dozvoljeno... on dakle stiti i Juzni je vijetar...Ali je On predstavnik jos necega... ako smo kosmos u malom... i razviti se mozemo spajanjem sa kosmosom u velikom... ako smo mi cijelina od vide bogova... onda ta nasa cijelina ima dijelove u nama od tih bogova... GDJE TI JE ZLIJEZDA STITNJACA... a gdje je GRLENA CAKRA... ... a koje je ona BOJE... razvujanjem te cakre sa odredenim znanjem razvijate <mihajlovu cakru u Vama... i tada vas sve manje on stiti, procentualno licnom razvitku. Licnim razvojem se stitis sam... normalno je da se prije toga moraju otvoriti svi kanali magnetski i elektronski itd... sada vidis da ne spominjem ovdje srce kao svi sto vicu... od srca sve pocinje,... jer nije tacno... Veci uzrast tek pocinje od srca... ali tu fali i krstenje vatrom... SVE JE TO VEOMA MNOGO JEDNOSTAVNIJE NEGO IZGLEDA... ALI SE TREBA ZNATI SISTEM...A NIKAKO SISTEM NIJE TO STO TVRDIS DA SE BUDE STRPLJIV TE AKO NE STIGNEMO MI... NEKO CE DRUGI... Jer vreme tece... nas suncev sistem se giba kroz nasu galaksiju u tome toku vremena... a tako se i vrednosti vremena mijenjaju a sa tim i to nase SADA... nece galaksija stati pa da nes ceka.. jeli tako ili nije... dakle odbacuj te tvrdnje... plus sto nam Svijetlosne hijerahije sada pomazu kao nikada i nigdje do sada jer VREME ISTICE... TE MOLE NAS DA IM POMOGNEMO DA NAM POMOGNU... jer daba i njihov rad ako mi to ne prihvacamo... znaci i tu je NEOPHODNA KRITICNA TACKA - BROJ SVIJESNIH LJJUDI... ZATO VAM OVO I PISEM... opet tvoja teorija cekanja APSOLUTNO NE PIJE VODE... JER SLUZI TAMI... A NE NAMA... Kao dokaz si uzmi SODOMU I GOMORU... Nema deset pravih ljudi i na kraju nema ni jedan... i sta ... ZDRAVOOOoooo...


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Gordon Flashstar ..neznam..Velja reče da je popio s nogu jedan kampari..da li kampari ili možda nešto u piću ili možda neka hemijska supstanca nastala u želudcu mogla da izazove budnost i grčenje mišića tela..exhitaciju uma..prekogniciju..ili neka "elektro"magnetna solarna oluja..neki instaliran uređaj Teslin..možda čak i NLO koga niko nije video iznad hotela..sve su to manje više mogući dejstvani uzroci koji su ga p(r)obudili..velika je verovatnoća da je to i sudbonosni podsticaj iz budućnosti koji je aktivirao stvaranje nečeg važnog za nastanak Tesle sada,danas..svakako da je ovo što Velja danas radi nepromenljivo utkano u sudbinska nastajanja sveta povratka Teslinog vremena.. 

    Pero:
    Kako moze da se tvrdi da se nestio nezna.. nezna se odakle sve to i ko dade ili isprogamira... i kaze se na kraju VJEROVATNO.. JEDNAKO NEZNA SE ... A ZNA SE TVRDITI KO I STA CE DA NAPRAVI... GDJE TO IMA... u duhovnosti APSOLUTNO NEMOGUCE... Vi teslijanci tvrdite da su oci cijeloga svijeta uprte u vas... i kako ce te Vi da spasite svijet... VISE PROROKA SA TARABICEM TO TVRDI.. ALI NIKO NIJE SPOMENUO VAS I TESLU... Negio na primjer Tri <krizne Gore... ili Krstaste Gore... onaj ko ih otvori ce da povede svijet u ZLATNO DOBA... DAKLE SVETO TROJSTVO... ZNACI PEUZELI STE NESTO NA SEBE PLANETARNOG ZNACAJA A O TOME POJMA NEMATE... i jos ubjedujete ljude da cekaju strpljivo.. a niko nije jos ni krstenje vodom shvatio... niti odradio ... proslo 2 000 godina i sada je halabuka i masovna nam pomoc... jer je vreme krstenja vatrom... znaci dolazi zima a ti nisi nasijeko 20 kubika drva i ima da umres i ti i dijeca ti od studeni... sada sav komsiluk na brzinu ide u sumu i sijece i nosi i cijepa... ali ce se tesko vatra razgorijevati jer drva nisu suva..... sta dakle jos da se ceka... crkni magarce dok trava naraste...,


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin sri sij 21, 2015 11:15 pm





  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet I sada evo Vam najvaznije... jer zato se i DRUZITI TREBAMO...

    Pero... Ovdje imate dokaze.. kako sam i rekao... nema veze ni ko si ni sta si... Ova Osoba... uopste nema znanja velikog Intelektualnog... a sada VIDA ONO STO PISU NAJVECI VIDOVNJACI DUHOVNOSTI... i lako spoznaje sta je... dok oni svi koji se uzdugnu u teoretskim znanjima .. nece moci nista da shvate jer im Njev UM nece dozvoliti... Ona radi DUHOVNO NA SEBI,,, NE CEKA STRPLJIVO NEGO STRPLJIVO RADI... i evo sta vida...

    Sada Ti Velimire udri svoje teze naucne... jer je ovo iz njene predhodne vijere u Isusa joj doslo... dakle savladala vijeru u koju je vjerovala i sada ce tek religiozno da zivi...

    Ovako pravi Filozofi UCE... prvo u sebi spoznaju a tada traze teoretska objasnjenja... u najvecim svetim knjigama i nauci... ali KROZ SEBE...Ona je jedna od tih koji su potrebni da bi opstali ostali ljudi koji nisu u stanju da sada zakasnjenom brzinom bude...kada bi i takvi cekali da neko nesto ucini... neizbijezna katastrofa bi se desila...

    Evo velimire... Izvoli...objasnjavaj... OVO JE UPRAVI RAZLOG NASEG POKUSAJA DRUZENJA...

    sinoc, oko ponoc ipo, opet sam nesto dozivjela, i to se dogadja u zadnjem dijelu mog mozga, vec me opet boli glava dva tri dana, ja to ne znam opisati, ja vidim brojeve i formule....kao 1.000.000 :1 sve je stvoreno na taj nacin od 1 i siri se, kroz prostor i vrijeme....takodjer je 1;000;000 : 1 i skuplja se od najvece u najmanju, brojevi su inace veci i drugaciji, to dajem primjer, ti brojevi stvaraju savrsenu geometriju, onda vidim geometriska tijela, od njih sve pocinje, to su neke sablone, ja sam to sinoc imala sve u glavi, kao da ucim u skoli, kao da ja to sve znam, mislim onaj drugi dio mene, iz tih sablona nastaje i kaos, i obrnuto.....vidjela sam kako djelovi neki crni prvo lete zrakom , to je kaos, onda sam vidjela predivne spirale koje se mijesaju u pastelne boje, ja te boje ne znam objasniti, te boje su predivne, to je savrsenstvo.....to nije vizija, ni san, to dolazi iz moje glave, kao da se otkljucava jedan dio mozga iza....i djelovi izlaze .....ja sad to znam, ali ne znam objasniti jer je tesko objasniti nasim rjecima.....sve je linearno, vrijeme i prostor....eh, to je bilo kao da sam u tom trenu sve znala i kad bih drzala otvorene oci sve oko mene se vrtilo, kad zatvorin onda dobivam te informacije....vidjela sam da je materija iluzija, i sve potjece iz tih sablona....eh, to je tako nesto


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin sri sij 21, 2015 11:19 pm

Gordon Flashstar ..nije dovoljno čitati..mnogo je bitnije protumačiti..prirodu..


BUDA-LAMA* (mudrost principa nastanka Tesline i naše nauke o lo-ghostu prirode)




Pero:

Pa ne vidim ja da vi to ni spominjete osim sto iznosi Stihove Buda-Lame...

Evo ja to mnogo toga iznesoh iz ZIVOTA... ***OVDJE I SADA***

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pet sij 23, 2015 6:22 pm


  • Gordon Flashstar ..reč SADA je apsurd..


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Gordon Flashstar ..reč SADA je apsurd.. 

    Istina-Pero Hunjet

    Kako sada ovo pises Gordone... do sada pisetre da je vreme sada najbitniju i to APSOLUTNO... a i je anajbitnije...
    ABSURD= 
    Besmislica, nesmisao ili (latinizam) apsurd (od lat. absurditas istog značenja kao absurdus "proturječno" u prenesenom smislu "nesposobno, nespretno") odnosi se na nešto što je glupost ili bez smisla.
    To može biti izuzetno nejasan, nelogičan ili neobičan događaj ili fenomen koji je suprotan umu pojedinca i suprotan smislu primjerice značenja (semantike).
    Dva stara sinonima su gluposti i ludilo.

    Primjer... vozis Auto i vidis da je rezervar prazan... u tome momentu sada... nailazis na benzinsku poumpu i razmisljas da ces ipak stici do sledece pumpe koja je 50 km udaljena od ove koju prolazis... a na rezervi vec vozis desetak kilometara... i normalno na sledecih 25 km. auto ostane bez benzina... sta je sada tu glupost... sto u onome vremenuu SADA nisii tenkirao auto... ili je glupost sto si bas U MOMENTU VREMENA - TO JESTE U PPROSLOM VREMENU SADA... ZNAO DA NEMAS VISE GORIVA PA NISI TENKIRAO... sta je tu apsurd sada... to sto nemas goriva u sledecem vremenu sada... ili ono svreme sada,kada si imao sansu i znao si za pumpu benznsku i inisi iskoristio... ili ce tek bito APSURD=GLUPOST... jer ces izgubiti ono zasto i putujes na sledece mijesto u buducnosti-sada... koje neces stici izvrsiti- dobiti - uzeti... a sve zbog onoga prvoga SADA U PROSLOM VREMENU... Ovo je sada LJUDSKA GLUPOST.... jer odlucujes sam... i sve je glupost ako ne ucinis sto si mogao... znao si za to ALI NISI... to je ljjudska glupost... i greska... dok vece stvari nisu nase greska....ali su nase greske jedinoi ako ne zelimo da ucimo... kako bi odstranili ABSURDE KOJI SI NAM NAMETNUTI... jer samo rtako si slobodu duhovnu stvaramo... a ne svaka neka grupa ubjedena na konto nekoga DRUGOGA KAKO BAS ONI SPASAVAJU SVIJET... to je apsurd... jer tada i sami odbacuju PRAVE SPASITELJE... I SVA OSTALA UCENJA... a da toga nisu svijesni... i to je APSURD... jer ubjedujete na cekanje i neko ce vec uciniti... nekada... protiv religije ste a isto upucujete... i to je APSURD...



Zadnja promjena: Admin; ned vel 01, 2015 12:49 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pet sij 23, 2015 6:24 pm

Istina-Pero Hunjet I onda znacenje sve vece gluposti i apsurda... umjesto da se svijestt licna duhovna siri... vi ce te da napravite vremensku masinu... koja ce sada da te vrati nazad u proslo vreme sada... kako bi nasuli BENZIN... aaaahahaa... zamisli apsurda... napraviti masinu koja ce te vratiti nazad da tenkjiras i opet sve jovo ponovo... STA JE TU TA MASINA PRODUHOVILA... nije li to apsurd... cekati stoljeca da se napravi masina da se vratis da tenkiras ... ili nauciti um da razmislja kako treba ili DJELUJE KAKO TREBA... koji nacin nije apsurdan za spasavanje svijeta...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pet sij 23, 2015 6:25 pm

Davor Serkinic Postovani profesore Velimire, vidio sam ovaj krst. Iza njega Sunce i jedno ljudsko visoko razvijeno duhovno biće,tražio sam značenje ali nisam ga pronašao, ako netko i druga zna da odgovori, biću zahvalan.
Znam da su ga templari-masoni koristili u ritualima, ali izvorno značenje nisam našao.


Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 14032_628456910613993_3464207087965930124_n

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pet sij 23, 2015 6:27 pm





  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet ... iskustvo M.S.

    jaoooo cika Pero opet operacija.... Rekli ste mi da imam bebu u stomaku mrtvu vec 14 meseci i da to mora da se izvadi,

    pa posle je bila apokalipsa i samo mene i jos neke su spasili i oca stavile su me u brod od materijala.. majka i otac su mnogo brinuli za mene, i opet moja kuca je bila prelepa bela, dan.. i Vi cika Pero rekli ste mi da Braco od streaming mi je pomagao ali ipak mora da se operisem to bebe da se izvadi, rekli ste da Braco me je cuvao do sad da ne umrem zasto sam nosila mrtvo bebe u trbuh

    Istina-Pero Hunjet

    Biti trudna je kao znak i shvacanje neugodnosti... dakle kod nas i tebe - mi da shvacamo neugodnosti zivota... ali oni koji to sanjaju znaci DA VIDE USPIJEH U OSTVARIVANJU CILJA... dakle ta beba moze da budes ti... ili ono dijete u tebi koje se budi... ONO SE RADA... BRACO TI POMAZE A I TI MORAS SADA SMA SEBE DA STVARAS KROZ VREME...Idi i vidi 14 sliku sta znaci u posvecenju u starom egiptu...

    Je li ti jasno zasto sam vam dao tu knjigu

    i REKAO DA NISTA NE ZABIRAVLJATE... TE DA SE VRACATE UVIJEKNAZAD....

    M.S.

    daaa, za svakog broja ima simbolika u ovu knjigu te sto znaci[/ltr]

    Cetrnajstog dana govorio je vrhovni svecenik:* iz smrti klija zivot, iza umiranja slijedi ponovno radanje, kao sto nakon zalaska Sunca dolazi izlazak Sunca. Zato pokraj slike osam smrti, stoji slika 14 - novo radanje. Slika 13, zalazece sunce, umiranje - slika 14 ponovno utjelovljenje, pocetak novog zivota. Kolo zivota stalno se okrece. Slicno kaoo sto postoji veza misli izmedu slike 13, smrti i 10, kola zivota postoji takode veza izmedu slike 14 i 9, koje isto stoje jedna na suprot drugoj. Slika 13 nam pokazuje konac jednog zivota i slika deset vijecnu mijenu o svrsetku i pocetku, o smrti i zivotu, rodenju i grobu. Isto tako kao sto nam slika 9 pokazuje puutovanjje covijeka kroz jedan zivot ovdje u vidljjivom svijetu, tako nam sloka 14 pokazuje dugi red nasih zemaljskih egzistencija s uvijek ponavljanjim utjelovljenima ljudskoga roda nakon pauze mirovanja u nebeskoj domovini. Povratak uu zemaljski zivot, u stvarno tijelo jest orelijevanje vode, duha iz jedne posude u drugu. 
    pogledaj sliku.
    Mlada dijevojka koja predstavlja snagu nebeskih, izlijeva sadrzaj jedne posude u drugu, a da ni jedna kap ne ppadne u more. Tiome se hoce reci da se kroz umiranje, vijecnost i ponovnio radanja nista ne Izgubi od individualnosti. do njenih nogu zubori beskrajnost mora. more je Bozanstvo. Ova sllika ne predstavlja sjedinjenje covjekovog duha s Bogom. To DOLAZI KASNIJE. Znacenje ove slike je samo: SADRZAJJ DOBIVA NOVI OBLIK... PROMATRAJ OBLIK... tekucina se ulijeva iz jedne SREBRNE UU JEDNU ZLATNU POSUDU... u jednu od åplemenitijeg materijala... u tome za nas lezzi nagovijestaj razvoja, evolucija ljudskog roda u obliku spirale. jer to je dvostruka spirala koja vodi covjecanstvo ka savrsenstvu. S jedne strane vidimoi kako pojedini ljudski duh ide od jednog do drugohg utjelovljenja, u svakom novom zivotu nauci novu zadacu i uvijek se oblaci u sve finije, sve plemenitije haljine kkoje stalno ppostaju postaju savrsenije orude, da bi se duhovni zivot covijeka sa svakim novim utejelovljjenjem uvijek sve bogatije izrazio. ali s druge strane vidimo i struju koa pomocu duhova stvara nove oblike covijecejeg tijela, postize stalno sve vece savrsenstvo i vecu sposobnost izrazavanja. øjudski duh je jedan dio struje duhova. ljudska tijela su DIO ZIVOTNE STRUJE. Obje struje izlaze iz BOOGA, mnogostruko se zaplicu i obavuujaju, oploduju i bivaju oplodene, a da se ne izmijesaju ili medusobno izbrisu. I vracaju se nezad u krilo Bozanstva. Tio je pouka kkoji moozemoo steci promatrajuci srebrne i zlatne posude. Slika 14 je peta slika IZIDINOG PUTA. Ona ima kao i sve slike unutrarnju vezu sa trecom isøred nje, predhodnom slikom na izidinom putu, magicnim mocima koje vode hodocasnika nakkon sto su se u njemu probudile. Ako ga one u zivotu osposbe da polaze ispite, onda su one merodavne u jos mnogo vecem stupnjju kod prelijevanja vode iz jedne ppsude u drugu, KOD OBLIKOVANJA KARAKTERA I ODNOSIMA NOVOG ZEMALJSKOG ZIVOTA. A sada idi u miru i veseli se velikoj utjesi koju toi daje slika 14. Gledaj u daljine koje se pred tobom ostvaraju sa zahvaljujuci Bozanstvu.

    Pero:
    Ovdje Izida znaci boginju duge... Spojiti sa iz biblije i stvori bog dugu na nebu... da se nekko necega sijeti...12 cakri u nama... itd.


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pet sij 23, 2015 6:29 pm



  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 10647202_10203359672766924_8603304919542839750_n

    Irena Jakovac ma masinu ce napravit malo sutra. sve vas zajebava i trazi pare kao i uvijek

  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n
    Istina-Pero Hunjet Irena Jakovac ma masinu ce napravit malo sutra. sve vas zajebava i trazi pare kao i uvijek 

  • Istina-Pero Hunjet
    Postovana Irena... OVDJE JE NAJBITNIJE DA SLUZIMO DRUGIMA...
    Velimir ima moje potpuno POSTOVANJE.... covijek ima iznimno znanje sto slabo ko ima... Ja sm se ovdje javio samo kako BI POMOGAO ... na nacin ukazivanja onoga sto on spominje i zna - to je jako mnogo - cak i previse za jednu osobu... A NIKO SAM NISTA NE MOZE... Velimir spominje i Atlantidu i Agatu i njene stanovnike = centar zemlje i slicno a to je Atlansko ili Totovo znanje... Pisao sam da je to vrhinsko znanje iz kojega su izasla rascijepkana sva osytala znannja - ucenja i vijere... sve to su samo dijelovi Thotovog ili atlanskog znanja - koja sada vuku svako za sebe... a pod VODSTVOM ONIH NEVIDLJIVIH KOJE BAS TESLA ISTO SPOMINJE...Samo znanje nas moze spasiti od svih nedaca pa i od najezde vanzemaljaca... rece Tot... ucite dijeco... Nase druzenje iskreno i otvoreno - potpomaganje jedni druge - samo tako mozemo doci do zajednicke i vece istine... DOKAZUJUCI JEDNI DRUGE... Apsurd je to sto nismo u stanju da sve spajamo u jedno... i pravoslavlje i budizam i muhamedanstvo i hinduizam i sve moguce DA DOKAZUJE JEDNO DRUGO ... ne da bude protivno jedno drugom.. Novac je neophodan... i mora ga imati na neki nacin... kako bi ostvario ili imao sredstva za danji rad... koji ce doprinijeti PRAVOM ZAJEDNISTVU I NAJVISE SVIM LJUDIMA PA I OBICNOM COVIJEKU... na nacin kako ko moze najbolje da shvati.. a ukazujuci na ono najbitnije uu vremenu sada... jedini je apsurd ne shvatiti to vreme ii nosioce toga vremena... Isus je bio nosioc Vremena Ribe... ko je Vodolije... A i Isus je isto tu... jer je njegov impuls vijecan... Uspoiredite ove moje rijeci sa iskustvom iznad...



Zadnja promjena: Admin; pet sij 23, 2015 6:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pet sij 23, 2015 6:30 pm


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n
    Istina-Pero Hunjet Postavio sam Vam ova dva iskustva od Omladinca i omladinke... dakle dijece... mladosti... koji rade na sebi upravo prateci ovo vreme sada kako i dolikuje... a upravo taj rad je ono zasto smo bitni za cijeli svijet... i zasto se treba cijelli svijet ka nama okrenuti... a to potvrduju i najveci proroci kao sto je Nostradamus a i najveci prorok za nase vreme... Tarabic... i Tri Krstaste Gore... plus sve ostalo kao potvrde... jedini je apsurd to ne shvatiti... Ova dva iskustva vam to i potvrduju... Jer im je UCITELJ DIJETE ATLANTIDE... i ISUS... I SVETA SVIJETLOSNA HIJERARHIJA ANDELA I ARHANDELA I TOT i sve sto im pomoci moze u spoznaji licnoj u sebi i kroz sebe...koristeci sve kao sto spomenih... od BUDIZMA PA NA DALJE...
    https://rajska-vrata.norwegianforum.net/t29-prva-knjiga...


    Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Safe_image.php?d=AQALwToUFumFt18U&w=90&h=90&url=http%3A%2F%2Fi59.servimg.com%2Fu%2Ff59%2F19%2F06%2F79%2F02%2Fsunsma10

    Prva Knjiga Ozdravljenja
    Dragi prijatelji - clanovi...
    RAJSKA-VRATA.NORWEGIANFORUM.NET




Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pet sij 23, 2015 8:52 pm

Karen Armstrong

POVIJEST BOGA


Širazi koji je poznat kao Mula Sadra (oko 1571.-1640.). Danas ga
mnogi muslimani smatraju najdubljim od svih islamskih mislilaca
i tvrde da njegovo djelo sažima metafiziku i spiritualnost koji su
postali obilježja muslimanske filozofije. Zapad ga, međutim, tek
sada upoznaje i u vrijeme kada je ovo pisano, samo jedna od
njegovih mnogobrojnih rasprava prevedena je na engleski.
Kao Suhravardi, Mula Sadra je vjerovao da znanje nije samo
stjecanje informacija, već i proces transformacije. Alam al-mithal,
koji je opisao Suhravardi, bio je presudan za njegovu misao: on
je smatrao snove i vizije najvišim oblikom istine. Iranski šiitizam
je, znači, i dalje najprikladnijim instrumentom za otkrivanje Boga
smatrao misticizam, a ne čistu nauku i metafiziku. Mula Sadra je
učio da je imitatio dei, približavanje Bogu, cilj filozofije i da se to
ne može ograničiti ni na koje pojedinačno »vjerovanje« ili vjeru.
Kao što je dokazivao ibn Sina, Bog, vrhovna realnost, jedini je
koji istinski postoji (vuđuđ) i ova jedna jedina realnost nadahnjuje
čitav lanac bivstvovanja od božanskog kraljevstva do trošnog
čovjekovog tijela. Mula Sadra nije bio panteist. On je jednostavno
vidio Boga kao izvor svega što postoji: bića koja vidimo i doživljavamo
samo su posude koje u ograničenom obliku sadrže bo­
žansku Svjetlost. Ali Bog nadilazi zemaljsku realnost. Jedinstvo
sveg bivstva ne znači da Bog postoji sam, već je to slično jedinstvu
sunca sa zrakama svjetla koje zrače iz njega. Kao i ibn
al-Arabi, Mula Sadra je pravio razliku između Božje biti ili »Sljepila«
i njenih raznih manifestacija. Njegova vizija se ne razlikuje
od vizije grčkih isihasta i kabalista. On cio kozmos vidi kako zra­
či iz Sljepila da bi formirao »jedan jedini dragulj« s mnogo slojeva,
za koje se može isto tako reći da odgovaraju gradacijama

Božjeg razotkrivajućeg samoprikazanja u njegovim atributima ili
»znacima« (ajet). Oni također predstavljaju faze čovjekova povratka
Izvoru bivstva.
Jedinstvo s Bogom nije rezervirano za drugi svijet. Kao i neki
od isihasta, Mula Sadra je vjerovao da se ono može ostvariti
u ovom životu pomoću znanja. Ne treba ni spomenuti da nije
mislio samo na umno, racionalno znanje: u svom usponu k Bogu
mistik mora putovati kroz alam al-mithal, carstvo vizije i mašte. 
Širazi koji je poznat kao Mula Sadra (oko 1571.-1640.). Danas ga
mnogi muslimani smatraju najdubljim od svih islamskih mislilaca
i tvrde da njegovo djelo sažima metafiziku i spiritualnost koji su
postali obilježja muslimanske filozofije. Zapad ga, međutim, tek
sada upoznaje i u vrijeme kada je ovo pisano, samo jedna od
njegovih mnogobrojnih rasprava prevedena je na engleski.
Kao Suhravardi, Mula Sadra je vjerovao da znanje nije samo
stjecanje informacija, već i proces transformacije. Alam al-mithal,
koji je opisao Suhravardi, bio je presudan za njegovu misao: on
je smatrao snove i vizije najvišim oblikom istine. Iranski šiitizam
je, znači, i dalje najprikladnijim instrumentom za otkrivanje Boga
smatrao misticizam, a ne čistu nauku i metafiziku. Mula Sadra je
učio da je imitatio dei, približavanje Bogu, cilj filozofije i da se to
ne može ograničiti ni na koje pojedinačno »vjerovanje« ili vjeru.
Kao što je dokazivao ibn Sina, Bog, vrhovna realnost, jedini je
koji istinski postoji (vuđuđ) i ova jedna jedina realnost nadahnjuje
čitav lanac bivstvovanja od božanskog kraljevstva do trošnog
čovjekovog tijela. Mula Sadra nije bio panteist. On je jednostavno
vidio Boga kao izvor svega što postoji: bića koja vidimo i doživljavamo
samo su posude koje u ograničenom obliku sadrže bo­
žansku Svjetlost. Ali Bog nadilazi zemaljsku realnost. Jedinstvo
sveg bivstva ne znači da Bog postoji sam, već je to slično jedinstvu
sunca sa zrakama svjetla koje zrače iz njega. Kao i ibn
al-Arabi, Mula Sadra je pravio razliku između Božje biti ili »Sljepila«
i njenih raznih manifestacija. Njegova vizija se ne razlikuje
od vizije grčkih isihasta i kabalista. On cio kozmos vidi kako zra­
či iz Sljepila da bi formirao »jedan jedini dragulj« s mnogo slojeva,
za koje se može isto tako reći da odgovaraju gradacijama
Božjeg razotkrivajućeg samoprikazanja u njegovim atributima ili
»znacima« (ajet). Oni također predstavljaju faze čovjekova povratka
Izvoru bivstva.
Jedinstvo s Bogom nije rezervirano za drugi svijet. Kao i neki
od isihasta, Mula Sadra je vjerovao da se ono može ostvariti
u ovom životu pomoću znanja. Ne treba ni spomenuti da nije
mislio samo na umno, racionalno znanje: u svom usponu k Bogu
mistik mora putovati kroz alam al-mithal, carstvo vizije i mašte.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin sub sij 24, 2015 6:10 am





  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 10647202_10203359672766924_8603304919542839750_n

    Irena Jakovac pa vidis da sliku svoju ljubi master egodripac


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 270124_228942837136311_6250846_n

    Gordon Flashstar ..*E-TAR* JE VREMENSKA MAŠINA..SVO VREME SADRŽI U NJEGOVOM  JEDINOM SADA..a NJEMU, naše je"sada"upravo prošlost..bez "budućnosti"
    BUDA-LAMA* (princip loghosta prirode)  


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Malo sutra, bez proslosti - i bez buducnosti... nesvijesnima kolektivno - kako je nase... je sadasnjost jos uvijek proslost.. te beznadna i buducnost... zbog nespoznate proslosti i sada zivimo u proslosti... jer smo zaglavljeni u NEsvijesnome... a buducnost NORMALNU imaju samo ini koji su svijesni i proslosti pa zbog toga i sadasnjosti... ako Neznas buducnost... onda nema ni razloga za zivot. Za one -- za koje ni karma ne postoji... ti nemaju ni odgovornosti - pa stoga ni pravilne svijesti.
    Istina-Pero Hunjet

    Objasnio sam ti sta je eter po prilici... to je prvi ili zadnji element, ako zovemo ostala niza stanja elemente... zemlja, voda, vatra i zrak...koji su dijelovi Etera... Iz etera je izgradeno bas sve galaksije i svemiri... sve sto je okom vidljivo... ko nema proslosti -nema ni sadasnjosti... pa ni buducnosti po pravilima pricipa postojanja logosa.

    Ti uporno Gordone citiras tudu filosofiju... zar ne primjecujes tuda Iskustva...?... a koja treba da potvrde Velimirove PRICE ... PREDAVANJA... O ATLANSKOM UCENJU NA PRIMJER ... I ZASTO BI SVIJET TREBAO DA OBRATI PAZNJU NA NAS...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin sub sij 24, 2015 8:09 pm


  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 270124_228942837136311_6250846_n

    Gordon Flashstar ISTINU DA-JE *E-TAR* JEDINI BOG SVEMU OD SEBE U SEBI STVORENOM niko nikome nije izmislio ! BUDA-LAMA* (mudrost prvog principa prirode)



  • Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) 528072_3080665380928_1591667403_n

    Istina-Pero Hunjet Ps jeste tako jeste...ali to bog treba spoznati... eto ... kako buda kaze da razvijes svoje etersko tijelo u sebi ... dakle da spoznas taj eter... i gle sada... etersko tijelo je najnize u trojstvu... i sta kaze buda na dalje za dva visa duhovna tijela... ko je onda tu bog kome.. kontas...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Admin pon sij 26, 2015 6:25 am


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige) Empty Re: Velimir A...''TESLA, EVOLUCIJA SVESTI ČOVEČANSTVA'' (Odlomak iz knjige)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.