Dada Svjetlost‎ til ♥ BRACO -SUNCE-ISTINA-MI ♥

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Dada Svjetlost‎ til ♥ BRACO -SUNCE-ISTINA-MI ♥

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 5:57 pm

Liker · Svar · 2 · 23. desember kl. 20:34
Istina-Pero Hunjet
Istina-Pero Hunjet Vidis kako mi radimo... citamo tdu istinu i praksu A KOJA JE ZA NAS SAMO TEORIJA...PA AKO SE MI KROZ NASU PRAKSU NADEMO U TOJ TEORIJI A DA NIKADA NISMO NI ZNALU ZA NJU... ZNACI DA SMO SE IZGRADILI LICNO U TOME DOMENU... TE RAZUMIJEMO U POTPUNOSTI TEORIJU I PRAKSU VELIKIH DONOSIOCA ITINA ILI UCITELJA...ZNACI ISPUNILI SMMO NJEV ZADATAK...

Eartharian
15. desember ·
Univerzum i kreacija se smatraju oceanom energije.
Ljudski energetski sustav je, ukoliko je organski, potpuno povezan sa univerzalnim energetskim poljem.

Postoje tri izvora energije u ljudskom energetskom sustavu. Ne govorim o čakrama. Ovi izvori energije su nešto drevno i izvorno. U taoizmu se nazivaju Dan Tien a u Druidskoj tradiciji se nazivaju Vrela (Wells ili Cauldrons).
Donje vrelo je lociranu u donjem abdomenu, srednji u prsima, gornji u lubanji.

Istina-Pero Hunjet Sada se ti licno Tatjana Radak sjeti svojih iskustava i usporedi sa odvojenim tekstom iznad...a sve si ti to zapisala ovdje..
a oni su to odbacili kao sebi nepotrebno.. MI DAKLE PRIHVACAMO I VODSTVO I ***ODGOVORNOST*** ZA SVOJ RAD I PRAKSU... ne izbjegavamo to kao Sasa i konpanija...

http://rajska-vrata.norwegianforum.net/t70-moja-iskustva...

Ja sam Vama to objasnio bez OVIH ZNANJA.. da su ta vrela u stvari tri pleksus cakre... jedan imamo sun. pleksus cakru urodenu a drge dve se moraju svjesno da izgrade... pa nakon samo godinu dana tvoga rada dobila si knjigu u kojoj sve na tenane se objanjava tako da sama shvacas sta zaraduje ALI TEK POSLLIJE POSTIGNUTO LICNO ZARADENOG USPJEHA... da na radom dobivenom islustvu TEK SHVATIS STA SI DOBILA KROZ TUDU TEORIJU... a ne da ti kazem sta ces da dobijes... kao sto Sasa i kojekavi obecavaju i tumace a pojma nemaju o cemu..

Donje vrelo je sačinjeno od energije elementa zemlje, tiče se svega ljudskog i on je kao posuda koja drži esenciju, odnosno hrani gornja vrela. Ako je aktiviran, možemo osjetiti kakav fizički pokret će napraviti osoba prije nego li ga je svjesna.
Ako je središnje vrelo aktivirano možemo osjetiti pravo emotivno stanje osobe.

Ako je gornje aktivirano, možemo čuti misli osobe.
Na taj su način ljudska bića u organskoj kreaciji uvijek povezana.

Istina-Pero Hunjet
Vecina od nas je postigla to da cuju sta svi ljudi oko njih misle... pa sam vas upozoravao da se manete toga nego da radite dalje i da se svjetlosno razvijate

Nema separacije.
Gornje vrelo se naziva "kristalna komora" i između ostalog je odgovorno za nadosjetilnu percepciju. Informacije dobivene preko ovog vrela su uvijek iz organskih izvora jer je povezano sa organskom kreaicjom, za razliku od trećeg oka koje je povezano sa astralima.
Budući da su ova vrela dio izvornog energetskog sustava čovjeka, zaključak je da je nadosjetilna percepcija putem kristalne komore prirodna za čovjeka. Prirodna poveznica sa spiritualnim svijetom.
Međutim da bi kristalna komora bila otvorena i aktivirana, mora dobiti energiju od donja dva vrela.
Zaključak je da nema spiritualnog bez ljudskog. Ljudsko je baza za spiritualno. To je smisao Eartharian sistema.

MOJA ISKUSTVA SA BRACOM I ISTINOM PEROM HUNJETOM-TATJANA RADAK
ja sam dete komunizma i socijalizma, nikakvog znanja o…
RAJSKA-VRATA.NORWEGIANFORUM.NET

Admin
Admin

Korisnički profil http://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 5:58 pm

Istina-Pero Hunjet Sasa Momic
Organska i sintetksa "Kundalini"
Iako se slicno zovu ove dvije energije imaju suprotan konacni cilj. Sintetska kundalini nas u konacnici odvaja od Izvora,

Istina-Pero Hunjet
Ovo smo mi davno razjasnili...
Taj sintetski kundalini je Dusa nasa...nosioc naseg karmickog zivota... una ulazi u nas kada se rodimo i presk\jece pupcana vrpca.. pod nebeskom smo zastitom kao andeli maksimalno prve tri godine zivota... i tako dallje sve je to vec objasnjeno na forumu...ko voli neka izvoli...

tako da je to nasa dusa karmicka... kako onda sasa tvrdi da se nju treba pitati za dozvolu da li da ju on lijeci ili ne... kada je to cista nesvjesnost i gresnost... ili dansnje stanje ljudi a i sam pise kako nas arkoni preko toga jedu... kako tvrdi da su nepotrebne one iznad tri cakre, i da su jos i opasne za razvpoj...kada ovdje lijepo pise da je stvorena blokada prema gore... sto bi ju blokirali ako su one gornje opasnije... nezna covjek sta porica uopste... izlude ili nastradaju oni koji krivim radom otvore tu blokadu pa sva karma i svo licno zlo sukne gore u mozak... jer to treba da se pravim znanjem neutralizuje vremenom i postepeno... A SASO TO ODMAH RJESAVA SBE UKLANJA.. u stvari zarobljava ljude da ostanu gdje jesu... znaci kundalini zmija zavodnica i prevarant.. ali ipak pokretac za spoznavanje je ta jedan kundalini... kojega se osllobodis i t velikim radom i muukama... kako bi tek dosao do sunceve cakre gdje se tek ZMAJA TTREBAS SAM DA RIJESIS... A TO BOME SLABO JE KO USLIO... ali SASA MOMIC TO DLAMN OD DLAN iii gotovo..

dok je organskoj kundalini krajnji cilj povezivanje s Izvorom (kroz povezivanje sa twin flameom). Kako praksa pokazuje sintetski twin flame obicno asocira na organski TF, cime osobu koja nije jos probudjena podsjeti na pravog TF.Taj faktor pojacava povezanost sa sintetskim TF. Međutim, sint.kundalini radi na nacin da nas povezuje na razini prve dvije cakre, a kanal joj je u razini ispod pupka blokiran prema gore. To znaci da mozemo osjecati da smo slicni i da nas povezuje ljubav (ona ljudska na razini 2.cakre), strast i zelja, no cak i kada bi se takav odnos konzumirao ujedno bi konzumirao nas same, to mu je svrha (da postanemo hrana arkonima kroz takav odnos putem energije koja nastaje u takvom spoju). Ono sto bi ostalo neispunjeno je povezivanje na svima razinama i kroz srce. To je "posao" organske kundalini, da nas poveze s pravim TF na SVIM razinama i također posredno i sa Izvorom. Tada dolazi do izlaska iz dualnosti i buđenja duse, a potom se ciste i sva lazna vjerovanja koja su nas odvajala od realizacije potencijala i potpune svjesnosti (dakle, ciscenjem programa se otvara prostor za ulazak energija visoke vibracije i za promjenu percepcije kompletne realnosti). Sintetika ima za cilj da nas drzi u iluziji realnosti koju sami stvaraju. Organska kundalini krece od srca odakle se siri kroz sva tijela i jedino nam ona omogucava da osjetimo bezuvjetnu ljubav. Tu ljubav prvo osjetimo prema Izvoru, a potom i prema našem TF.
~Elysia

Istina-Pero Hunjet

ovaj zadnji dio si vec prosla i ti i ostali nasi saradnici... i to o Srcu i kroz Srce ste prosli a gore sam dao objasnjenje sa Sv. Ar. Rafaelom... dok ovi umislili sebe kako je njevo srce vec otvoreno..i to bez cakri iznad... a po sasinom... nisu ni potrebne one iznad trece cakre...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 5:58 pm

Istina-Pero Hunjet A sada ono najbolje...

Eartharian

Eartharian Da. Nije potreban pristanak racionalnog uma. Jedino duse.

Eartharian Martin Vuger, Wandian nije uzasli majstor. Citava prica o uzaslim majstorima je sintetska propaganda arkona.

Istina-Pero Hunjet
Sta i kako znacenje ljudima ili uopste ima te rijeci uzasli majstor.. da li na vode organizacija tame ovoga svijeta koji vode ovaj svijet lazno..
Ili su za njih uzasli majstori Buda Muhamed Isus...I ostali produhoivljeni ljudi koji su isto dosli iz razvijenijih dijelova galaksije.
Ovi ovdje tvrde da nisu ni UCITELJI NI MAJSTORI... ali sudjeluju u nasemm razvoju...a SVI TVRDE KAKO SMO JEDNI DRUGIMA I UCENNICI I UCITELJI... kako to sada... gdje je tu svijest necija i odgovornost...
Da li bi Ti Tatjana Radak postigla ono STO JESI da nisi srela mene... da li bi ja postigao ono sto jesam da nisam sreo nekoga ko me je UPUTIO KOD MOGA UCITELLJA...=... NASEGA ... kako onda TVRDE kako niko nikome ne treba sve je to u nama... ZAMISLI RETARDIRANOSTI TVRDNJI...
UPRAVO ovakvi stavovi su unistili sve vjere i sve civilizacije... a o tome ce mo posllije malo...

Iza njih stoji lazno svijetlo i visi astrali. Svako bice koje covjeka stavlja na poziciju nekoga tko treba njihovu pomoc, ne shvacajuci da je Zemlja srce kreacije a ljudsko iskustvo postdiplomski studij za dusu nema znanje nego ima agendu.

Istina-Pero Hunjet
Bravo MEMATE SASA ZNANJE... NEMATE... NEGO AGENDU KOJUSLUZITE... bez PRAVE POMOCI se nastavlja propast zemljine kreacije uopste... JER NIKO NISTA NE MOZE SAM - ALI SVE MORA SAM... MOJA LICNA IZREKA...nito si se sam rodio niti se sam na sat naucio kolikoje sati niti si citati sam naucio..u svakom odredenom vremenu zivota se mora imati ucitelj..

"Visa" bica cekaju da dovoljno evoluiraju da se rode ovdje i sva istinska bozanska bica to znaju. Uzasli majstori trebaju nas, a ne mi njih.

Istina-Pero Hunjet

PA AKO NIJE UZAJAMNO TREBOVANJE... NEMA NI NIKAKVE VAJDE NITI POTREBE ZA BILO CIM...

U sledecem postu cu ukazati kako djeluje to negiranje vrednosti... ili preterivanje neke vrednosti nekoga i necega.. i zasto i kako se to ostvaruje pad svih vjera i pobjeda tame... nad nama to jeste nad svjetlom...

Wandian je jedno od bica organske kreacije, izvorni aspekt duse jednog ljudskog bica na Zemlji, i on sudjeluje u transformaciji koja se desava.
23. desember kl. 21:53
Tatjana Radak
ubeđena sam da ne bih postigla to što JA JESAM da nisam radila sa tobom Istina-Pero Hunjet

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 5:59 pm

Istina-Pero Hunjet Sve vjere ili duhovna ucenja su pala i nisu ispunjena... naucena.. upravo zbog laznih ucitelja i iz neznanja panu u sluzbu tame i njioj sluze ubjedeni da su slobodni i da znaju. Glavna im je postava... ne vjerujte nikome jer je mnogo laznih ucitelja i slicno... sa time ukazuju kako se bas njima treba vjerovati... i niko nije u stanju da izvede to zajednistvo i spoznaju i razmjenu znanja i spoananja i informacija.. kada ih stisnes tada svi tvrde kako im ne treba vise znanja nego ga imaju ako nisi sa njima onda si protiv njih...

Biblijski vjernici su tako lako i jednostavno pali u ucenju jer jednostavno ne shvacaju razliku izmedu rijeci...***CITA***BIBLIJU... I RIJECI... SPOZNAJ STIHOVE BIBLIJE...znati nesto na pamet ne znaci uopste da si to spoznao... tako da je tu jednostavna i najveca zabluda i prevara TUMACENJE BIBLIJSKIH UCENJA da su svio vec sppaseni izusovom zrtvom... ADA TO NIGDHE BAS NIGDJE NE PISE...

A sledewca greska je u tome sto niko ne prica ili tumaci zasto su svi ovce te da su gluhi kraj usiju svojih i slijepi kraj ociju svojih... eto samo to da shvate.. ne bi vjerovali drugima i njevim tumacenjima o gotovom sopasu da lijencine budu i nista ne rade.. DA IH BOG TAKVE VOLI...Da je zato i zrtvovao svoga sina da oni bas nista ne rrade... niko im ne tumaci kako i pise u bibliji da svako mora kao isus da nosi kriz svoj na ledima za njim... da je isus rekao da niko na njegovu rijec ne moze ka ocu nebeskom... od miliona vjernika da bas niko to ne primjecuje...svi sretni sto znaju stoihove na pamet...
Najveca GRESKA JE STO NIKO NE SPOMINJE ISUSOVE RIJECI ... DA VCE DOCI VREME KADA CE DOCI JACI OD NJEGA PO ZNANJU I MOCIMA... nikada i nigdje jois nisam vidio raspravu o tome... pa ako se to ne trazi i ne vidi uopste... kako i sta da se u pravom vremenu nesto pravilno i shvati.

Ista ta agenda je skrenula sa puta i budizam i hijduizam... sedam risija su tumacili znanja od sedam bogova ili Arhandela... takvih sedam ce se pojaviti i SADA...objasnio sam gdje.. odbacili su ta znanja i krenuli za blagom i fizickim zadovoljstvima... izmislili su im jos bogova... pa tako u velikom hramu gdje su tri bozanska kipa... red ljudi kod boginje aksmi.. ako sam dobro nappisao... koja daje novac i bogatstvo i ispunjava te zelje.. a kod ona dva bozanstva koja zahtjevaju neki red i rad ni jednog covjeka... Sve je vjere ili duhoivna ucenja ta ISTA agenda usppjela da prevlada i na svoj mlin da navede. .. te da tvrde kako ni jednom covjeku nije nikakav ucitelj potreban.. sve se ima SAMO UZIVAJ ...svi o ljubavi pricaju a niko nikoga ne podnosi.. i niko te prihvatiti nece ako ga ne podrzavas u njegivom ne znanju i pripasti.. kako da ja nekoga lazem na njegoivu laz kada se vec previse i sam laze...i svi su ubjedeni kako su slobodni.. da ne trebaju ni da znanju cuva njih Bog ili Alah i sllicno...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 5:59 pm

Istina-Pero Hunjet Mi ljudska bica- bez obzira na sve narodnosti i vjeroispovjesti.. smo divna bica i iz ljubavi stvoreni... nama je kaz strana..laz bol i slicne stvari su potrebne zbpg spoznavanja DOBROG... kako bi se sjetili sebe... ali niko ne moze da shvati tu pretjeranu i stabilnu llaz... koja se provodi likavstvom, milom, i silom... ne mozemo da shvatimo da nas neko bas toliko laze.

Nasa braca Muslimani . Muhamedanci... su jedni od najcvrscih i stabilnih vjernika..maksimalno se drze svioe vjere... ali je i tu laz napravila svoje od iste agende kao i kod svih grupacija ljudi zbrku i zabludu... a koju niko skro ne vidi..

U tekstu iznad sam pisao o Krscansko problemu prevare...

Najveca GRESKA JE STO NIKO NE SPOMINJE ISUSOVE RIJECI ... DA VCE DOCI VREME KADA CE DOCI JACI OD NJEGA PO ZNANJU I MOCIMA... nikada i nigdje jos nisam vidio raspravu o tome... pa ako se to ne trazi i ne vidi uopste... kako ista da se u pravom vremenu nesto pravilno i shvati.

Slicno je i kod Brace muslimana... LAZNO IH UBJEDISE DA JE MUHAMED ZADNJI PROROK I UCITELJ... cista logika .. ako je zadnji... kako onda nastaviti DUHOVNI RAZVOJ...

U jedno druzenju sam se druzio sa jednim Bratom Musllimanom... pa cu to preneti ovdje..

Ja sam ga Bratom Nazvao
a on odgoivara ovako...

xxxx
hocu reci na drugu stranu da krscani ili zidovi ne mogu da budu nasa braca po vjeri, kako ti to tvrdis, i o tome pise Ku'ran naveliko, i jevreji i krscani su samo ehli-kitubi (sljedbenici knjige) ali zbog novotarija koje su sami izmislili, oni su nevjernici i kao takvi su gubitnici, zauvjek ce u vatru

Zatim je rekaoo da ako sam ja u stanju da mu dokazem da sva ucenja sjedinjena tek mogu da nas spoje da smo svi isti... jer bez drugih ucenja ne mozes da spoznas ni vrednost stihova ni Sure kurana...

on je rekao da ako to uspijem on ce se potruditi da me prate stotine hiljada musllimana..

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:00 pm

Istina-Pero Hunjet Dosli smo do praznog mjeseca i zvjzde u njemu... da mu objasnim to znacenbje... nezna,m da li u kuranu ima ovako nesto slicno kao u biliji.. de se imaju oci a da smo slijepi i gluhi kraj usuju svojih... a to znacenje se ne moze spoznati bez budinog i slicnih ucenja... a ako je muhamed bio zadnji ucitelj.. znaci zaboravio daljnje ucenje .. on je zadnji i nema vise gotovo...

xxx
opet pricas gluposti, rekao sam ti vec i NAGLASAVAM OPET ... Islam NEMA NISTA sa "mjesecom i zvijezdom" a ni sa bojama ... cist je od toga ... ostavi se ti slika u profilu i na drzavnim zastavama .... pricamo o Islamu a ne pojedincima ili skupinama .... nigdje se u Islamu ne spominju i nisu propisane nikakve zastave i grbovi ili slike ... ovo je sve druga prica.

naravno da isticem samo svoje, jer ovo(Islam) je JEDINA ISTINA ... pa ne moze valjda da bude 5 istina
i u Ku'ranu stoji da je jedina prava vjera kod Allaha Islam a sve drugo nece biti primljeno i oni ce na onom svijetu nastradati... tako ni ti tvoji samo-hvalo-spjevi ... nisu nista
a Allah swt najbolje zna ...

Istina-Pero Hunjet..
jeste allah zna najjbolje... pekar komsija zna najbolje ispeci kruh.. ali ja neznam... ako ne zaradim sredstva da od njega kupim, ili za uzvrat da radim nesto, kao bi zaradio kruh... umrijeti cu gladan .. nema nista od toga sto on jedini zna... tako je i sa duhovnnim ucenjem..

Pa cu da objasnim sada jer je on odustao od raspprave dalje...

Sta je znacaj Allaha.. alah nikakve veze nema sa Jahveom... Allah je rijec i snaga vibracije svjeta i toona itd kako bi se prizvao jedan od bogova... ali to nije bog.. NEGO SVETI ARHANDEL GABRIJEL...

Pazite sada

On Gabrijel je nebeski UCITELJ BAS SVIMA VJERAMA I SVIM DUHOVNIM PRAVCIMA KOLIKO GOD IH IMA.. NA ISUSA SE SPUSTIO KAO GOLUBICA BIJELA... itd... Muhamedu se objavio i On mu je sva znanja davao.

Drugi me musliman pita... je li od...Dzibrila meleka.. ja kazem da... malo sam mu objasnio i o Sv . Ar. Mihalu jer je on u ovom vremenu nas zastitnik nebeski i tako dalje i on mi napisa ovako...

ne brini za mene ja sam ubozijim rukama
ti mi ne trebas

Istina-Pero Hunjet
ajde pozddravljam imas moje postovanje... ne boj se znanja i boga... boj se tame i neznanja

xxxx
kakve koristi imam od tebe ti nikad nisi spustio kisu da rastu plodovi da bi ja jeo
ti si samo obican smrtnik
lazov

Istina-Pero Hunjet
i eto kako se druzenje i tu zavrsilo

Znaci Allah je pozivna moc ZA UCITELJA aRHANDELA SVETOGA GABRIJELA... nije On Nikakav Bog...

negdje u Tim svetim spisima mora da pise nesto slicno kao ... da se ili kada se pojave dva mjeseca... sto znaci da se uciti mora od mjeseca ili Sv. gabrijela... kakpo bi se taj prazni mjesec pretvorio u puni i bjeli mjesec ali u Muslimanu kao i u SVAKOM DRUGOM VJERNIKU...

TAKO DA JE TOP SVETA ISTINA I JEDINA KAKO VI MUSLIMANI I KAZETE... jer je ON jedini ucitelj u toj i takvoj kategoriji UCENJA... a u zajednici ili cjelini jos sest Sv. Arhandela... ili sedam ucitelja RISIJA PO hinduizmu... a ovdje samo ON...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:00 pm

Istina-Pero Hunjet Muhamed i njegovi prvi sldebenici bi bili inisteni da ih nije zatiTIO u to vreme Kriscanski Svecenik ... koji uvidio da upravo i oni uce isto ISUSOVO UCENJE...Muhamed Casni je napravio Neizmjerno veliki i uspjesan posao... i sve jje bilo do kobne greske... kada JE TA ISTA AGENDA TAME koja je unistila i sve ostale pokrete vjerske... kada je neznam na koji nacin ubjedila Muhameda da krene u fizicke ratove i osvajanna terena, umjesto da nastavi ratovati znanjem ljubavi i svjetla..

Zbo toga mu se Gabrijel prestao objavljivatiii. a to je tamna strana znala.. zato je nasilno i nastupala prema Muhamedu... i onda su poceli ubacivati svoje lazi u vase ucenje... Lazno su natuurili da vise nema ni jednog Proroka poslije njega...da se poziva allaha kao boga... i da je ta rijec Allah neki BOG...

Tako da su vjernici prevareni da je dovoljno da samo Allah sve zna.. a mi da trpimo i uzivamo koliko mozemo, da uciteja vise nema i da je to jedina i prava vjera... umjesto da se sve vjere i duhovcna ucenja ujedine i da shvate kako je Allah poziv za Sv Ar Gabrijela UCITELJA SVIH NAS NA NASOJ MAJCICI ZEMLJI. Jer Allah - Gabrijel je upravo ONAJ KOJI SJEDINANJAVA SVE VJERE... a ne da razjedinjava.

A ne da sve vjere tamom ubjedene kako ce svi da gore u pkaklu samo njeva nece.

Znaci Allah - Gabriel je jedan i jedini KOJI JE UCITELJ SVIMA NAMA...

Nije istina da su 12 plemena nastali od jednog plemena... nego je to 12 plemena sa raznih drugih planeta koji su se na zemlji trebali spajati i ujedinjavati u jednu cjelinu... medutim pojavljuje se ta agenda koja to onemugacava kao jahve... i svako sebi zauzima po pleme i dio prostora kao licne robove... zati svi i tvrde kako i danas trebamo biti robovi... ti lazni bogovi plemena teraju u rat za njih da ratuju kako oni ne bi od drugoga boga izgubili i teren i ljude... pa se nareduje ***SUNET*** kako bi morali biti samo njemu vjerni i nikome drugom... Sunet je velika prevara... ne ljjutite se na mene... jer sunecenjem se otezava duhovno ucenje i napredak kod tih ljudi... nije dakle nemoguc nego se otezava upravo po Gabrielovom ucenju postignuto znanje da se ne mogu odredene duhovne energije kretati prirodno kako smo i stvoreni OD NASEG IZVORNOG BOGA... upravo da nam se onemoguci spoznaja naseg ZAJEDNICKOG STVARAOCA... koji nas je savrsene stvorio.. a laznom smeta ta savrsenost...jer pravi ne treba slugu i roba ... nego svjetlost i ljubav... iz ljubavi i znanja da se uci kao slobodan covjek... a ne kroz strah muku i jad... i da rob nekome budes...Muhamed je upravo to kao i isus sprovodio... znaci isus je krstio vodom... muhamed znanjem... a sada je vreme KRSTENJA VATROM.. DOLASKOM ONOGA POSLIJE ISUSA KOJI JE BOGOM DAN SVIMA NARODIMA... NIJE KRAJ NIKADA BIO I NIKO NIJE ZADNJI UCITELJ I PROROK...

Zelim vam svu ljubav i toleranciju ovoga svijeta... ujedinite se KROZ UCENJE I RAD SVJETLOSNI... SVI IMAMO ISTE UCITELJE I PROROKE.. ONI NAS NEBSKI SJEDINJUJU... NE DOZVOLITE TAMI DA NAS RAZDVAJAJU I NAMA MANIPULISU... IPAK SMO SVI BRACA I SESTRE,...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:01 pm

Istina-Pero Hunjet Puno sam danas pisao pa sam zaboravio na jos jednu cinjenicu...

Sasa Momic
. Međutim ispod Srca se nalazi potpuno crna jezgra. Crno je prema Taoizmu izvorna energija, ženska energija, iz koje se sve drugo rađa.
Ta je jezgra povezana sa Plutonom, koji je izvor svih energija sunčevog sustava.
Crno u sebi sadrži sve druge boje i frekvencije te tako ova jezgra sadrži sve energije potrebne planeti.
, "raspakira" ju u sve vidljive spektre sve do najvišeg purpurnog te širi tu purpurnu energiju, koja sve povezuje, po planeti i spiralno u sunčev sustav i do središta galaksije.
Na taj se način Zemlja može smatrati srcem Kreacije.

Istina-Pero Hunjet
Posto nisam htio da ucestvujem u ratu... bio sam izbjeglica u njemackoj... pa su me vratili nazad u hrvatsku... dozivio sam vise puta da troje male djece nemam koru kruha da dam,,, pa sam se uputio u norvesku...muka u zivotu sam imao koje nikome ne zelim vise da dozivi... sjedio sam u skoli, ucionici i sa ostalim ucio norveski jezik.. ucitelj je pitao ko bi citao... ja sam se javio...

Taman da pocnem da citam...
Odjedno oko mene i u meni TAKVA TAMA DA JE TO JEDNOSTAVNO STRASNO... nisam se uplasio... nego sam vec bio jadan i bjedan samo rekoh u sebi upravo ovako - Citiram - e jebiga boze sada jos i ovo postadoh totalno ***SLIJEP*** uhvatio sam se sa obadve rruke za stol i cuti...

ucitelj mi kaze, citaj pero.. jedva sam izgovorio... NE MOGU TOTALNO SAM SLIJEP... to je potrajalo neznam koliko trenutaka... i onda mi se polako vid poceo vracati... sta misllis Sasa Momicu sta je ta tama bila i odakle..!!!?...
Poslije sam saznao da je to od silnog priliva bozanske energije... da tako kazem...

Nakon desetak godina... desava se slicna stvar. lezim u krevetu i opet STRAHOVITA TAMA SVUDA OKO MENE... U TAMI JE JEDNO VELIKO DUHOVNO BICE KOJE IZ TAME ULAZI U MOJ SOLARNI PLEKSUS... nisam imao kada da se ni uplasim te tame... ali mi opet nije bilo jasno do kraja... jer sam vec imao slicno iskustvo ... BRZO SAM SPOZNAO ZNACAJ SVEGA TOGA... Nekima ce biti veoma jasno koje je to visoko duhovno bice koje je medu nama svima...

Ata mislis ko ovako sta dozivljava...

I tu je sada ta prednost korektnog i casnog druzenja... ja se sjetio toga zahvaljujuci tebi...

Pa ako sam ti objasnjavao da je duga stepenice ilo ljestve po kojima se jedino moze pravilno izvor spoznati... kako su onda po tebi samo prve ttri cakre vazne a ostale ne.. kada tvrdis da iz tame izlazi cijeli sppektar...

Objasnjenje TAME ZA ONE KOJIMA SADA TO NIJE JASNO...
Imate potpuni crnu svjettlost ili tamna materija koja je mat... i to je snaga tame ili satane ili kako hocete ka negattivno... ALI IMATE I TAMU ILI CRNU SVJETLOST KOJA NIJE MAT BOJE...nego onako kao metalik ili staklasto crna...

Isto kao sto su i nase cakre kada su nerazvijene mat boje... radom pravilnim na sebi one postaju sve manje mat... a sve vise prozirne.. sve dok u sebi ne ppostignete cakre prozirne kkao dugine boje... te stepenice su dakle u vama ali samo ONDA AKO ZNATE NA KOJI NACIN I KAKO DA TO I URADITE LICNO SAMI SEBI... sada vidite da BBAS NISTA NIKO NE MOZE SAM... ALI MORA SAM... ALI ZA TAKO STO MORA SE IMATI UCITELJA SA ODGOVORNOSCU I PRAKSOM.. a ne kao ovi ... ucim a ne ucim...ili nikome ne treba ucitelj kazu... dovoljan si sam sebi... to je cista lludist i nesvjesnost takvih ljudi...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:01 pm

Tatjana Radak divno, puno ti hvala Istina-Pero Hunjet na strpljenju koje uvek imaš prema svima i svom znanju koje deliš svima bez razlike

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:02 pm

https://www.facebook.com/drago.plecko.33/posts/10154931433251600
Drago Plecko sitt bilde.
Drago Plecko sitt bilde.
Drago Plecko sitt bilde.
Drago Plecko har lagt til 3 nye bilder.
24. desember kl. 21:29 ·
Racionalni odgovor na pitanje „Tko sam ja?“ isto je toliko moguć kao i da sami sebe podignete sa zemlje. Samospoznaja dolazi samo o s j e ć a j e m

DUHOVNOST POČINJE KADA PRESTANEMO NESVJESNO U DRUGIMA GLEDATI SEBE – POVLAČENJEM PROJEKCIJA

Govor i mišljenje su meditacija, stalno ponavljanje Istine. Prosvjetljeni smo u trenutku kada toga postanemo s v j e s n i. Istina je ugrađena u običnim riječima. Potpuna predaja impulsima koji nam dolaze kroz osjete, bez ikakva otpora ili reakcije, može se sažeti u riječi „svejedno“ što je zapravo „sve-Jedno-je“.

Ramana Maharshi je rekao da trebamo stalno propitivati: tko sam ja? No, ne verbalno. Nego na ne- ili pre-verbalnoj razini. Na tamilskom jeziku se to kaže „Ko ham?“, u nas „T(ko) sam?“ a zagonetka koju moramo odgonetnuti u Zenu jest „ko-an“. U tim očito i s t i m riječima je već ugrađena Istina, dakle u pitanju je sadržan i odgovor i onaj koji pita (Sveto Trojstvo, stanje „samjame“ kada su promatrač, proces promatranja i objekt promatranja jedno, što je izraženo u pojmovima rishi, devata, chhandas...), koja se manifestira u osnovnom kozmičkom ritmu – disanju.

Malo je poznato da je mantra So Ham koju smatraju božanskom zapravo izvedena iz zvukova udisaja i izdisaja. Ako je obrnuto onda je to Ham So a postoji i varijanta Sohang. Dakle i ključna tjelesna funkcija, disanje, kao i mentalna, misao, su samo projekcije Kozmičkog u istu strukturu – čovjeka. Mi smo Jedinstvo vanjskog i unutarnjeg svijeta. Samo toga moramo postati svjesni. Do tamo nema metode i puta, to već j e s t. Treba se samo toga sjetiti. Jedini pravi Učitelji su nam sam dah kada to ni ne znamo i sam osjećaj postojanja kada smo toga posve nesvjesni. Svo je znanje strukturirano u svijesti.

Kako iznutra tako i izvana. Jedinstvo materijalnog i duhovnog, jina i janga, Buddhin srednji put. Očito smo dio neke vrste Holograma ili Matrice gdje je sve povezano sa svime. A čovjek je projekcija te činjenice. Kao Platonova sjena na zidu špilje, samo odraz ali ne i Stvarnost.

Življenje samo je meditacija. To moramo spoznati a to je moguće samo tamo gdje se sastaju misao i tijelo – u osećaju. Između probuđenog i neprobuđenog nema razlike. Samo što to probuđeni zna. Kozmička svijest nije ništa drugo nego istovremeni neprekinuti osjećaj da jesi i zabavljenost radostima vanjskog svijeta. Radovati se životu, voljeti i biti normalan čovjek nije nikakav grijeh. Dok znaš kakva ti je stvarna priroda. Ego ne šteti nikome ako se u njemu ne izgubiš. Na takvo ponašanje se ne možeš prisiliti, ono mora biti spontano, lako i prirodno. Ne možeš ga dobiti ni od religije ni gurua ni racionalne skepse već ga moraš steći sam. Svo troje su iste kočnice samo svaka stišće na drugom dijelu kotača Spoznaje.

Što je to projekcija? Kada u drugim ljudima mrzimo ono čega se najviše bojimo u sebi. Eksternaliziramo naše najdublje strahove boreći se nesmiljeno protiv njih u drugima. Svim sredstvima, jer lakše je i ubiti nego pogledati toj činjenici u oči. Sve mržnje ovog svijeta su rođene u krilu projekcije. Kada gubimo osjećaj tko smo i poistovjećujemo se sa ludilom gomile koja nam pruža suženje svijesti a to nas pak nagrađuje trenucima prolaznog mira. Isus je sasvim jasan oko toga što je projekcija u samo jednoj rečenici: „Neka kamen baci prvi koji nije griješan..“

Što je Prosvjetljenje? Povlačenje projekcija.

Ranije sam govorio o nevjerojatno jednostavnoj metodi običnog hodanja kao spiritualnog Puta. NE u budističkoj verziji „svjesnog hodanja“! Jednostavnog ritmičkog hodanja kada prebacujemo n e n a p o r n o pažnju s osjećaja dodira jednog tabana i podloge na drugi i natrag. Zašto je taj posve jednostavan ritual toliko bitan kada ga o s v j e s t i m o? Zašto je to nenaporno dok je svaki drugi oblik sažimanja pažnje vezan uz napor, usmjerenost i intenciju? Zato što mozak upamti točan ritam kretanja i nakon nekog vremena o č e k u j e podražaj koji slijedi. Postupno spontano prihvaća to stanje i prelazi u njega bez otpora. I nije nam više potrebno silom održavati osjećaj takva kretanja.

Koji su prvi znaci napretka u vidu povlačenja projekcija?
Vrlo su jasni. Kada ugledate osobu uživo, na ekranu ili u nekom mediju a prema njoj osjećate netrpeljivost vaš reaktivni um reagira nelagodom i prije no što možete toga biti svjesni. Javlja se iznenadan, neobuzdani bijes ili agresija. Rani znak duhovnog napretka je kada istu osobu ugledate i standardna negativna reakcija izostane.

Nemojte biti veliki duhovnjaci, nemojte spašavati svijet, nemojte naokolo propovijedati, nemojte ponavljati kako volite one koji to od vas uopće ne traže. Samo postanite bolji ljudi. S p o n t a n o.

Slika 1.: Sveto Trojstvo je jedinstvo promatrača, objekta promatranja i procesa promatranja i kao takvo ima vječnu, nad-vremenu nad-prostornu vrijednost koja je zabilježena u mitološkoj, arhetipskoj slici kako bi nadživjela promjene vezane uz Vrijeme i Prostor.
Slika 2.: U hinduizmu je Sveto Trojstvo izraženo kroz tri božanske osobe, Brahma (onaj koji stvara svjetove), Vishnu (onaj koji održava svjetove) i Šiva (onaj koji razara svjetove). I to je projekcija naše nutrine.
Slika 3.: U Zenu postoji izreka: Prije prosvjetljenja cijepaj drva i nosi vodu. Poslije prosvjetljenja cijepaj drva i nosi vodu...poruka je da nije potreban asketizam i klanjenje bogovima da bi se čovjek razvijao. U svakodnevnim je poslovima isto ugrađen Put. Još je jedna misao iz Zena putokaz prema Putu: Kada si gladan jedi, kada si umoran legni...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:03 pm

Istina-Pero Hunjet Tatjana Radak divno, puno ti hvala Istina-Pero Hunjet na strpljenju koje uvek imaš prema svima i svom znanju koje deliš svima bez razlike <3

Istina-Pero Hunjet
Tako bi trebalo BITI, DIVNO....Tatjana Radak ... ukazuje se kako smo svi iz istog IZVORA... i iste UCITELJE IMAMO... <3 <3 <3 da smo svi braca i da nema razloga NIKAKVOGA ZLA I NEPRAVDE MEDU NAMA iki NEJDNAKOSTI... SAMO JEDNAKOST TREBA DA SE SPROVODI I VLADA...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Knjiga XVI – Asklepije kralju Ammonu

Asklepije kralju Ammonu u odnosu na: Boga, materiju, zlo, sudbinu, Sunce, duhovni sadržaj, nebesku prirodu, zakon kojim je ispunjen univerzum, sedam zvijezda, izgled čovjeka.

1. Kralju moj, šaljem ti važno pismo koje kruni i poziva u sjećanje sve drugo. Nije u suglasju s općim mišljenjem te doista opovrgava sve što većina misli. Zapravo, doimat će se da je u suprotnosti s nekim stvarima koje sam spomenuo prije. Moj učitelj Hermes često mi je privatno govorio, a također u nazočnosti Tata, da se sadržaj mojih knjiga doima vrlo jednostavnim i jasnim onima koji ga čitaju. Nadodao je, međutim, da su one zasjenjene i da odražavaju skriveno značenje riječi. Rekao je da će postati još opskurnije kada Grci odluče prevesti naš jezik na njihov, što će pak dovesti do većeg iskrivljavanja i nejasnoće.

2. Izražen na svom izvornom jeziku, tekst čuva čisti duh riječi. Jer sama kakvoća zvuka i izgovor egipatskog jezika nose u sebi snagu onoga što je izrečeno. Zato, o Kralju, onoliko koliko je u tvojoj moći, a tvoja moć je neograničena, molim te da osiguraš da ovaj tekst ne bude preveden, kako ovi misteriji ne bi došli do Grka. Jer bahat, neodređen i upadljiv stil grčkog jezika, potkopat će veličajnost i snagu našeg vlastitog koji čuva snagu riječi. Grci, o Kralju, koriste prazne riječi koje su puko razmetanje. Takva je filozofija Grka: buka riječi. Mi ne koristimo takve riječi, nego koristimo zvuk pun snage.

Istina-Pero Hunjet
Pazljivo citati ovaj tekst da bi se mogo SHVATITI... vaznosti rojeci kao sto je Allah sto sam opisivao u prolim tekstovima..znaci vaznost ***IZVORNE RIJECI***' ZNACENJE***

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet 3. Ovdje ću započeti svoje pismo prizivajući Boga, Gospodina, Stvoritelja i Oca koji sve sažima. On je, bivajući sve – Jedan, i bivajući Jedno – On sažima sve stvari. Cjelokupnost svega je jedno i jest u Jednom. Ne postoji ovdje drugi, jer oboje su Jedan. Sjeti se ovog počela, moj Kralju, za preostali dio mojeg pisma.
Jer, ako bi netko napao ono što se doima da je sveukupnost i Jedno, što je pak isto, uzimajući izraz „Sveukupnost“ kao odvojen od Jednog i kao množinu, a ne potpunost – što je nemoguće – on bi odijelio sveukupnost od Jednog, dovodeći time sveukupnost do ništavila.
Iz nužnosti su sve stvari jedno, budući da postoji Jedno koje to nikada ne prestaje biti ukoliko cjelokupnost nije rastvorena.

4. Vidi kako u sadašnjim dijelovima vode ima mnogo izvora vode i izvora vatre što se podiže. I na jednom mjestu možeš vidjeti tri prirode: vatru, vodu i zemlju, koje ovise o jednom jedinom korijenu. Zato se za to vjeruje da je spremište sveukupne materije koja izdaje vlastito obilje i zauzvrat prima sadržaj odozgo.

5. Pa ipak, Stvoritelj, to jest Sunce, uvijek povezuje nebo sa zemljom, šaljući svoj sadržaj odozgo prema dolje i podižući materiju odozgo. On povlači sve oko sebe i u sebe, i od sebe daje sve svemu, obilno dijeleći svoje svjetlo. Jer on je taj čije dobrostive snage ne prožimaju samo nebo i zrak, već prema dolje dosežu do najdubljih dubina zemlje i morskih bezdana.

6. Ako je tamo duhovni sadržaj, tada je to tijelo Sunce, koje njegove zrake sadrže. Samo Sunce nalazi se blizu sebe na mjestu te priroda zna od kakve je tvari načinjeno i odakle teče. Ne možemo ga vidjeti, ali sustavnim naporima možemo ga razumjeti.

7. Vizija Sunca, međutim, ne uključuje napor, jer sjaj njegova lica sjaji čitavim univerzumom, i iznad i ispod. Noseći na sebi svemir kao krunu, on sjedi u središtu. Poput vještog vozača, on sigurno vodi kola svemira, vežući uzde za sebe kako ona ne bi bjesomučno jurila. Njegove su uzde život, duša, disanje, besmrtnost i stvaranje. On popušta uzde da se kola mogla slobodno kretati, ali ne predaleko od njega. Zapravo, ostaju uz njega.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:04 pm

8. Na taj je način sve stvoreno. Sunce udjeljuje besmrtnicima njihov vječni život i hrani vječna područja svemira sa svjetlom koje se penje, a što je poslano od strane okrenute nebu; sa silaznim svjetlom, koje osvjetljava čitavu šupljinu kraljevske vode, zemlje i zraka, on oživljuje i pokreće rođenje i smrt.

9. Bića iz tog dijela svemira on obnavlja i preoblikuje u cikličkom kretanju, mijenjajući jedno za drugo, vrstu za vrstu, formu za formu. Čineći tako, on djeluje jednako kao s nebeskim tijelima. Promjena je konstantna za sva tijela; za besmrtnike bez rastvaranja, za smrtnike s raspadanjem. Na taj način besmrtnici se razlikuju od smrtnika i smrtnici od besmrtnika.

Istina-Pero Hunjet
Ovdje je znacaj po Muhamedovom ucenju... ali i spojena sa ostalim duhovnim ucenjima kako bi se tek MUHAMEDOVO MOGLO SHVATITI... kao sto rekoh ako je ON zadnji... ko ce vjernicima objasniti NJEGOV RAD... znaci nije zadnji nikako...
Mjesec je znak Ucenja po Sv. Ar. Gabielu... kroz kretanje snaga bozanskih duhovnih po SLICI, nacrtu ZVJESDE = pentagram i petokraka. Pet glavnih strujanja koja ce da ucine mjesec pun... U MJESECU... sto znaci stvaranje ETERCNOG TIJELA... koje se bori za odrzavanje zivota FIZICKOG TIJELA... sto znaci doslovce ***USKRSNUCE*** po Isusovom ucenju...

U svakom se organu nalazi etersko tijelo
kao njegova temeljna snaga. Da bi se pojedini
fizički organ držao na okupu, čovjek ima etersko
srce, eterski mozak itd. Etersko si tijelo možemo
lako predočiti na materijalan način kao sasvim
finu maglu. U stvarnosti je ono zbroj strujanja
snaga. Vidovnjaku se u čovjekovu eterskom tijelu
pojavljuju određena vrlo važna strujanja.
U osnovi odnosa eterskog i fizičkog tijela leži
velika tajna koja duboko rasvjetljava čovjekovu
prirodu: etersko tijelo muškarca je žensko, a
etersko tijelo žene je muško. Tako se objašnjava
činjenica da u prirodi svakog muškarca nalazimo
mnogo ženskoga, a u prirodi svake žene
mnogo muškoga. U životinja je etersko tijelo
veće od fizičkog. Zato vidovnjak, primjerice,
vidi da u konja iznad glave, u obliku kape,
strši etersko tijelo.
Iz ovog kratkog razmatranja možemo uočiti
kako stvari stoje u vezi sa stvarnim značenjem
simbola. Svi znakovi i simboli, koje surećemo
u okultizmu, upućuju nas na takvu stvarnost,
a najvažnija od svega je činjenica da na tom
putu dobivamo smjernice za korištenje takvih
oblika. Tada oni postaju sredstva za postizanje
spoznaje ili vidovitosti. Nitko, tko duboko
razmišlja o pentagramu, neće biti neuspješan
uz uvjet da to čini strpljivo.

10. Kao što je njegovo svjetlo neprekidno, tako on također stvara život neprekinuto, bez prekida bilo gdje, i u obilju. Oko njega su mnogobrojne skupine duhovnih snaga, poput mnogobrojnih različitih vojski. One borave zajedno i ne nalaze se daleko od besmrtnika. Pridružene su području ljudi i nadziru njihove poslove. One iznose zapovijedi bogova, i to olujama, uraganima, vihorima, vulkanima i zemljotresima, kažnjavajući nepobožnost glađu i ratovima.

11. Najveća uvreda bogovima od strane čovječanstva je neiskazivanje poštovanja; jer posao bogova je da čine dobro, zadatak ljudi da očituju štovanje, a zadatak duhovnih moći da služe. Za bilo što drugo za što ljudi imaju smjelosti učiniti, pogreškama, nemirom, prisilom (što oni nazivaju sudbinom) ili neznanjem, bogovi će ih smatrati nevinima. Samo nepoštivanje nailazi na osudu.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

12. Sunce odražava i hrani svaku vrstu bića. Kako duhovni svijet obgrljuje fizički i puni ga različitim vrstama formi, tako i Sunce obgrljuje sve ostalo u svemiru, podižući i jačajući sve naraštaje. Kada su oni istrošeni i odbačeni, on ih prima natrag.

13. Kor duhova, ili bolje rečeno korovi duhova, stavljeni su pod zapovjedništvo Sunca; „korovi“ – jer ima mnogo različitih vrsta moći. Postavljeni su u poredak pod Suncem i jednaki su im brojem. Neke od tih moći su dobre, a neke zle po svojoj prirodi, to jest po svojoj aktivnosti. Jer suština duhovne moći je njihova aktivnost. Postoje također neki koji su mješavina dobra i zla.

14. Svim ovim duhovima dana je vlast nad zbivanjima na zemlji i nad tamošnjim nemirom. Oni uzrokuju različite nerede u gradovima i među narodima, ali također i u životu pojedinačnih ljudi. Oni oblikuju naše duše po sebi samima i uzdižu ih boraveći u našim mišićima, u našoj moždini, venama i arterijama, pa čak i u našem mozgu, prodirući duboko do naše utrobe.

15. Duhovi koji su postavljeni kao pratitelji iza svake zvijezde prema onom što svako rođenje zaslužuje, zaposjedaju svakoga od nas u trenutku rođenja i daju dah. Nikada nisu nepokretni nego se okreću, mijenjajući mjesto iz trenutka u trenutak. Sada, kada ti duhovi ulaze u dva tijela duše kroz tijelo, svaki pobuđuje dušu prema svojoj vlastitoj aktivnosti. Ali razumni dio duše ostaje oslobođen tiranije tih moći i ostaje spreman za primanje Boga.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Istina-Pero Hunjet 16. Kada je pomoću Sunca taj racionalni dio u čovjeku iluminiran zrakom svjetla (a takvih je ljudi nekoliko), duhovne moći prestaju na njih djelovati. Jer niti jedan duh, ili bog, nema moć nad bilo kojom zrakom koja dolazi od Boga. Ali svi ostali ljudi su vođeni i rođeni, i duša i tijelo, moćima čije aktivnosti oni vole. Njihovo je mišljenje zavodljivo i upravo ono zavodi, a ne ljubav. Na taj način moći imaju nadzor nad svim zbivanjima na zemlji kroz instrument naših tijela. Ovu kontrolu Hermes naziva sudbinom.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:05 pm

17. Duhovni svijet tako ovisi o Bogu, a fizički svijet o duhovima; kroz koji duhovni i fizički svijet Sunce prima od Boga tijek svijesti, to jest, od kreativne moći. Oko Sunca se nalazi osam sfera koje ovise o njemu; prva je sfera fiksnih zvijezda, a potom slijedi njih šest što ih čine planeti, i jedna koja okružuje zemlju. Duhovne moći ovise o sferama, a ljudi o duhovnim moćima. Tako su sve stvari i svi ljudi ovisni o Bogu.

18. Zato je Otac svega Bog, Stvoritelj je Sunce, a Svemir je instrument njegove kreativne moći. Njegov duhovni sadržaj upravlja nebesima, nebesa vladaju bogovima, a moći koje su pridružene bogovima vladaju ljudima. To je vojska bogova i moći.

19. Kroz sve instrumente Bog pomoću Sebe samog stvara sve ovo i sve stvari pokazuju osobine Boga; budući da je to tako, one su Bog. Stoga u stvaranju svih stvari, on stvara Sebe. On nikada ne može prestati stvarati jer On sam nikada ne prestaje biti. Kako Bog nema kraj, tako i njegovo djelo nema ni početak ni kraj.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:05 pm

"SVE je UM; Svemir je Mentalan"

A prizivanjem mentalnih formi, apstraktnih koncepcija u fizički oblik, se upravo bavi umjetnost, koja je božanske prirode jer manifestira ono što ne može biti viđeno fizičkim očima. Zato Tat kaže da je štovanje kipa ustvari analogno poznavanju mentalne prirode Svega. Ovdje se ne misli na idolatriju, tj. niži oblik štovanja, u koju su zapale sve religije, već se misli da kipovi ili umjetnička djela mogu sadržavati najviše filozofske koncepcije u obliku koda koji vidimo očima a to je estetika slika, boje i zvuka. Zato su bogom vođeni ljudi sposobni prizvati najčišću duhovnu supstancu u obliku fizičke figure jer poznaju osnovne kozmičke principe, a upravo to hermetizam poučava.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:06 pm

Knjiga XII – O zajedničkom Umu

1. Hermes – Um (Nous), o Tate, dolazi iz božje suštine (ukoliko postoji takva stvar kao što je suština Boga). Kakve je vrste ta suština, u cijelosti zna samo On.
Um nije odovojen od Božje suštine, nego je s njom sjedinjen, kao svjetlo sa suncem.
U čovjeku je um Bog i zbog toga su neki ljudi bogovi pa je zato njihova ljudskost gotovo božanstvena.
Jer Dobri Daimon je rekao: „Bogovi su besmrtni ljudi, a ljudi su besmrtni bogovi .“

2. Ali u nerazumnim bićima Um je njihova priroda. Jer tamo gdje je Duša, nalazi se također i Um; slično tomu, gdje god je život, tamo je također i Duša.
Međutim, u nerazumnom biću Duša je život lišen uma. Um (Nous) je dobročinitelj ljudskih duša, jer on ih pokreće za njihovo vlastito dobro.
U nerazumnim bićima radi s prirodom svakog, dok u dušama ljudi On djeluje protivno toj prirodi.
Svaka duša, kada postane utjelovljena, odmah je iskvarena ugodom i boli. S obzirom da se tijelo sastoji od različitih dijelova, i ugoda i bol kipe u njemu kao sokovi u kuhanoj hrani, a kada duša uđe u to, utapa se.

3. U dušama u kojima vlada Um (Nous), objavljuje se svjetlo, djelujući suprotno svemu što se prije steklo. Baš kao što dobar liječnik uzrokuje bol pržeći i režući tijelo koje je zahvatila bolest, na isti način Um uzrokuje bol duši odmičući je od ugode iz koje se rađa svaka bolest duše.
Velika bolest duše je bezbožnost; potom dolazi sklonost svim zlim stvarima i ničemu dobrome. Ali tada Um, djelujući suprotno bolesti, osigurava dobro duši, jednako kao što liječnik osigurava zdravlje tijelu.

4. Ljudske duše kojima ne upravlja Um pate isto kao i duše nerazumnih bića, jer Um postaje njihov suradnik i daje im prema njihovim željama. Duše prema željama nosi sila sklonosti, koja vodi gubitku razuma. Jednako kao što je s nerazumnom prirodom zvijeri, takve duše ne prestaju biti nerazumno ljutite i nerazumno prepune žudnje, niti mogu imati dovoljno tih zala. Jer ljutnja i želje su zlo bez razuma, bez ograničenja; i za te je duše Bog postavio zakon kao kaznu i kao test.

5. Tat – U tom slučaju, oče moj, učenja (Logos) o sudbini koja si mi prije protumačio izložena su proturječnosti. Jer ako sudbina određuje da netko čini preljub ili svetogrđe ili neko drugo zlo, zašto je kažnjen, kada je učinio djela iz sudbinske neophodnosti?
Hermes – Sve je djelo Sudbine, sine moj, i bez Sudbine ništa od fizičkog kraljevstva ne postoji; niti dobro niti zlo ne nastaje. Predodređeno je da pati onaj koji čini zlo. I zbog tog razloga on pati kako bi iskusio posljedice svog djelovanja.

6. No sada razmatramo zlo i Sudbinu, a o onima smo govorili u drugim propovijedima. Sada je naše učenje (Logos) povezano s Umom: što Um može učiniti i kako je različit: u ljudima je jedno, a u nerazumnim bićima je toliko drugačiji. I ponovno, u drugim bićima nije od koristi, dok u čovjeku obuzdava strast i požudne elemente.
Ljude, naravno, moramo podijeliti na one koje vodi razum i na one koji su nerazumni.

7. Svi su ljudi podvrgnuti Sudbini, nastanku i promjeni jer to je početak i kraj Sudbine.
Iako svi ljudi podnose ono što je određeno, oni koje vodi razum, kao što sam rekao, koji su vođeni Nousom, ne pate poput drugih; kako nisu zli, oni pate kao ljudi lišeni zla.
Tat – Kako to misliš, oče? Zar preljubnik nije zao? Ubojica i svi drugi nisu zli?
Hermes – Jesu, ali čovjek kojega vodi razum, iako nije preljubnik, iako nije ubojica, patit će kao da je ubojica.
Kvalitetu promjene nemoguće je izbjeći, jednako kao što je nemoguće izbjeći stanje rođenja.
Ali onome tko ima Um (Nous) moguće je osloboditi se zla.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:06 pm

17. Tat – Ne doima li se Zemlja nepokretnom, oče?
Hermes – Ne, sine moj. To je jedna stvar puna pokreta, a istodobno, također, nepomična. Ne bi li bilo apsurdno da hraniteljica svega nepokretna stvara i rađa sve stvari? Nemoguće je da onaj tko može iznjedriti takve stvari čini to bez kretnje? Najapsurdnije je pitati da li je četvrti dio Zemlje inertan, jer nepokretna tijela ne označavaju ništa drugo nego inerciju.

18. Znaj stoga, sine moj, da se sve u Svemiru kreće kako bi se povećalo ili smanjilo.
Ono što se kreće je živo. Ali svako živo biće nije nužno uvijek isto, jer dok je Svemir kao cjelina nepromijenjiv, sine moj, svi njegovi dijelovi su promijenjivi, te ništa ne može nestati ili biti uništeno.
Ovi izrazi zbunjuju ljude, jer nije rođenje ono što čini život nego njegovo opažanje, nije promjena ono što čini smrt već zaborav.
Zato je sve besmrtno: Materija, Život, Duh, Duša i Um (Nous), iz kojih je sastavljeno svako živo biće.

19. Sve što živi duguje svoju besmrtnost Umu; a čovjek iznad svega, jer on može primiti Boga i dijeliti Njegovu suštinu. Bog se obraća bićima samim tim životom: noću, kroz snove, i danju, znamenjima. Svim tim On proriče budućnost čovjeka: kroz ptice, kroz utrobu, inspiraciju i sveti hrast. Na taj način čovjek objavljuje da poznaje prošlost, sadašnjost i budućnost.

20. Pogledaj i ovo, sine moj; svako biće nastanjuje jedan dio Svemira: vodena bića vodu, zemaljska bića zemlju, krilata bića zrak. Ali čovjek koristi sve to – zemlju, vodu, zrak, vatru; vidi Nebo i dodiruje ga svojim umom.
Bog je oko svega i prožima sve, jer on je energija i moć; pa doživjeti Božju nazočnost nije teško, sine moj.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:07 pm

21. Želiš li, promišljaj Njega, iza uređenosti Svemira, i vidi pravilno ponašanje poretka. Vidi kako se očituje Potrebitost stvari i vidi Proviđenje kojim nastaju stvari.
Promatraj materiju, prepunu života, toga Boga takve veličajnosti koja pokreće sve dobro i predivno – bogove, daimone i ljude.
Tat – Ali to su čiste energije, oče moj!
Hermes – Ako to jesu čiste energje, sine moj, tko ih je pokrenuo ako ne Bog? I ne znaš li da su, kao što su nebo, voda, zemlja i zrak dijelovi Svemira, na isti način život, besmrtnost, krv, neophodnost, proviđenje, priroda, duša i Um Njegovi dijelovi i da je trajnost svega toga naziva Dobro?
Stoga ne postoji ništa što dolazi u postojanje, ili mora doći u postojanje, što nije Bog.

22. Tat – Je li On u materiji, oče?
Hermes – Materija je sine moj, odvojena od Boga kako bi joj se mogla pridružiti kvaliteta prostora. Misliš li da bi mogla biti nešto drugačije od bestjelesne hrpe da nije energizirana? Kako je energizirana, tko ju je načinio takvom? Jer energije su, kažemo, dio Boga.
Tko, stoga, sva živa bića dovodi u život? Tko besmrtne stvari čini besmrtnima? Tko promjenjive mijenja u promijenjive?
Bez obzira da li govoriš o Materiji, Tijelu ili Suštini, znaj da su to energije Boga, da je materijalnost energija Materije, da tjelesnost sadrži tjelesne energije i da suštinsko čini energije Suštine; a to je Bog – Sveukupnost.
23. U Svemu ne postoji ništa što nije Bog. I zato ne postoji veličina, mjesto, kakvoća, oblik, ni vrijeme izvan Boga, jer On je sve; i sve prožima i sažima sve postojeće.
Pokloni se pred ovim Učenjem (Logos), sine moj, i štuj ga. Postoji samo jedan način štovanja Boga: ne budi zao.

Istina-Pero Hunjet
Ovdje se vidi da je sve .. sve je energija u pokretu... a ljudi ne zele pokret jer na primjer traze da ih drugi pokrecu... RAZLOG KE NEZNANJE.. a nesnanje JE ODVAJJANJE OD BOGA...

Te energije treba SVAKO LICNO ZNANJEM DA POKRENE... i upravop to govore slikoviyto sve vjere... krscanstvo da se pokrenu kroz kriz ili krst... drugi kroz mjesec i svijezdu... treci kroz razne znakove i svjetlposne boje... kada se sve to spoji dobija se JEDNO ZNANJE ***JEDINASTVENO***

Na pitanje nekih ljudi... KAKO SPOJIITO SVE VJERE I RELIGIJE... ETO VAM ODGOVOR...
SVIO SE UJEDINITI .... ALI SVAKO SPOZNAVSI SVOJU VJERU KROZ I U SEBI... sva ta znaja PRAKSU spojiti sa ostalima znanjima i praksom... I BITI CE MO SVI BRACA U JEDNOJ VJERI U JEDNOGA BOGA... jer spoznavsi svoj DIO... neophodno je SPOZNATI I DRUGI DIO... eto zasto zavadaju sve vjere medusoobno... kako se ne bi bilo u stanju BOZANSKU ISTINU SPOZNATI KOJA NAS ***SPAJA*** A NE RAZDVAJA... kao sto rekoh... sav rad i trud ovoga sviijeta i novac ... se koristi za zlo i lose... kako bi se sve razdvoilo... A NE SPOILO...da se nista od toga ne radi sta se radi... bilo mi nam neshvatljivo lakse spoznati sebe, medusobno i sa Bogom...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

1. Tat – U Općoj Propovijedi, o oče, govorio si u zagonetkama i nejasno o Božanskoj Prirodi. Kada si rekao da nitko ne može biti spašen prije ponovnog rođenja, sakrio si pravo značenje. Nadalje, kada sam postao tvoj Molitelj, penjući se na Planinu, kada sam žudio čuti Propovijed (Logos) o ponovnom rođenju (poglavito zato što o tome ništa nisam znao), rekao si da ćeš mi objaviti to znanje „kada budem spreman postati stranac svijetu.“
Sada sam spreman, a moj je um čvrsto odmaknut od obmana svijeta.
Ispuni svoje obećanje kada si rekao da ćeš mi predočiti, otvoreno ili u tajnosti, način na koji se ponovno rođenje udjeljuje. Jer ja ne znam, Trismegistose, iz koje je vrste utrobe ili iz koje vrste sjemena rođen čovjek.

Istina-Pero Hunjet
Niko ne moze biti sppasen bez ponovnog rodenja... odkrivamn vam znacenje pravo... top je ono sto sam prije vec pisao... svjesna smrt ovdje i sada... jer sada smo mrtvi i iz tooga MRTVILA ISUS POKUSAVA DA NAS IZBAVI... ne kada nase tijelo istrune... tada je to nemoguce... smrt kao isusova od 33 godine to i govori slijovito... kroz muke se roditi ponovo ali sam sebe razapeti... te svjesno da se ovo tijelo preobrazu u besmrno ili ETERSKO TIJELO... JESTE USKRSNUCE... TE NEMA VISE ONE SMRTYI U TRULOEZI I RASPADANJU...

2. Hermes – Iz mudrosti koja počiva u tišini [takva je materija i utroba iz koje je čovjek rođen], i sjemena koje je Istinsko Dobro.
Tat – Tko je sjeme posijao, o oče? U velikoj sam nedoumici.
Hermes – Volja Boga, sine.
Tat – A koja se vrsta čovjeka rađa, oče? Jer on nema ništa zajedničkog sa mnom, jednako u prirodi kao i u umu. Je li onaj tko je rođen drugačiji od onog od Boga, Božjeg Sina?
Hermes – U svemu je on Sve, sastavljen od svih moći.
Tat – Govoriš u zagonetakama, o oče, a ne kao otac sinu.
Hermes – Ova se Rasa ne poučava, o sine, već se kroz Boga ona pamti, kad god On poželi.

3. Tat – O oče, daješ mi odgovore koji su nemogući. Želio bih da mi iskreno odgovoriš na ovo. Jesam li sin stranac očevoj rasi? Ne odbijaj me oče. Ja sam pravorođeni sin. Protumači mi način ponovnog rođenja.
Hermes – Što mogu reći, sine moj? Mogu reći samo ovo.Vidim unutar sebe Jednostavnu Viziju rođenu milošću Boga. Proizašao sam iz moje prijašnje biti u besmrtno tijelo. Sada nisam ono što bijah prije; ali rođen sam u Umu (Nousu).
Takvo nešto se ne poučava, niti se može vidjeti od strane fizičkog tijela. Zato moja bivša fizička forma više nije važna, jer ja sam bez boje i ne mogu biti dodirnut ili izmjeren; stranac sam tome.
Sada me vidiš svojim očima kao nešto što razumiješ kroz tijelo i vid, ali ja nisam sada opažen tim očima i tim tijelom, o sine.

4. Tat – O oče, zadao si mi duboku bol i uništio moje sposobnosti; jer sada ja ne vidim sebe.
Hermes – Želim da sada istupiš iz sebe, sine moj, kao oni koji sanjaju u snu, a ipak su budni.
Tat – Reci mi, također, i ovo: tko je autor ponovnog rođenja?
Hermes – Sin Boga, Jedan Čovjek, pomoću Božje Volje.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

5. Tat – Zanijemio sam i lišen sam vlastitog razuma, o oče, jer vidim da su Tvoja veličina i Tvoj izgled istovjetni sa Tvojim drugačijim oblikom.
Hermes – Čak i u tome si zaveden. Smrtno obličje mijenja se iz dana u dan, a s kretanjem vremena raste i nestaje, i tu je stvarnost varka.

6. Tat – Što je tada istina, Trismegistose?
Hermes – Ono što nikada nije pomućeno, sine, što ne može biti određeno; ono što nema boju, niti bilo koji oblik, što nije pokrenuto, što nema odjeću, što daje svjetlo; ono što je samospoznatljivo, što nije podložno promjeni, što niti jedno tijelo ne može sadržavati.
Tat – Doista sam izgubio razum, oče. Baš kada sam očekivao da ću uz tebe postati mudar, otkrivam da su moći mojeg uma zapriječene.
Hermes – Tako je, sine. Ono što je gore rođeno kao vatra, dolje je rođeno kao zemlja, ono što je vlažno poput vode, ipak struji kroz zrak, pa kako ćeš pojmiti osjetilima ono što nije ni kruto ni tekuće, što ne može biti vezano ili izgubljeno, o čijoj energiji i moći čovjek može imati samo predodžbu – a čak i tada to traži čovjeka koji može pojmiti Put Rođenja u Bogu.

Istina-Pero Hunjet
Ovdje se ukazuje... kako je totalni promasaj kako svi vjernici i ljudi rade... svi bi oni da obicnim ovozemaljskim umom duhovne stvari shvate... A TO J E NEMOGUCE... Samo duhovnim razvojem se mogu uvidjeti i duhovne stvari... ali koroz pravu logiku nasega uma KOJI CE DOZVOLITI RAZVOJ I PROMJENE... A NE ZATVORENI UM KOJI U LAZI ZIVI.. te misli i da zna i da je slobodan te da ce spas SAM DOCI...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:08 pm

7. Tat – Nisam sposoban za to, o oče, zar ne?
Hermes – Možda nije tako, o sine; povuci se u sebe, i to će doći. Želi, i doći će. Isključi tjelesna osjetila i Božansko će se roditi. Očisti se od životinjskih muka – materijalnih stvari.
Tat – Imam li u sebi mučitelja, o oče?
Hermes – Joj, ne, nekoliko, sine moj. Postoji ih zapravo više i zastrašujući su.
Tat – Ne poznajem ih, oče.
Hermes – Prvi mučitelj je neznanje, o sine. Drugi je tuga. Treći je neumjerenost. Četvrti požuda. Peti nepravda. Šesti pohlepa. Sedmi obmana. Osmi zavist. Deveti izdaja. Deseti ljutnja. Jednaesti nepromišljenost. Dvanaesti zloćudnost. Dvanaest ih je brojem, ali pored njih ima još mnogo drugih, sine moj. Oni podvrgavaju unutarnjeg čovjeka koji boravi u zatvoru svoga tijela pateći od čovjeka koji prima Božju milost. To određuje način i učenje o ponovnom rođenju.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sri pro 28, 2016 6:29 pm

1. Tat – U Općoj Propovijedi, o oče, govorio si u zagonetkama i nejasno o Božanskoj Prirodi. Kada si rekao da nitko ne može biti spašen prije ponovnog rođenja, sakrio si pravo značenje. Nadalje, kada sam postao tvoj Molitelj, penjući se na Planinu, kada sam žudio čuti Propovijed (Logos) o ponovnom rođenju (poglavito zato što o tome ništa nisam znao), rekao si da ćeš mi objaviti to znanje „kada budem spreman postati stranac svijetu.“
Sada sam spreman, a moj je um čvrsto odmaknut od obmana svijeta.
Ispuni svoje obećanje kada si rekao da ćeš mi predočiti, otvoreno ili u tajnosti, način na koji se ponovno rođenje udjeljuje. Jer ja ne znam, Trismegistose, iz koje je vrste utrobe ili iz koje vrste sjemena rođen čovjek.

Istina-Pero Hunjet
Niko ne moze biti sppasen bez ponovnog rodenja... odkrivamn vam znacenje pravo... top je ono sto sam prije vec pisao... svjesna smrt ovdje i sada... jer sada smo mrtvi i iz tooga MRTVILA ISUS POKUSAVA DA NAS IZBAVI... ne kada nase tijelo istrune... tada je to nemoguce... smrt kao isusova od 33 godine to i govori slijovito... kroz muke se roditi ponovo ali sam sebe razapeti... te svjesno da se ovo tijelo preobrazu u besmrno ili ETERSKO TIJELO... JESTE USKRSNUCE... TE NEMA VISE ONE SMRTYI U TRULOEZI I RASPADANJU...

2. Hermes – Iz mudrosti koja počiva u tišini [takva je materija i utroba iz koje je čovjek rođen], i sjemena koje je Istinsko Dobro.
Tat – Tko je sjeme posijao, o oče? U velikoj sam nedoumici.
Hermes – Volja Boga, sine.
Tat – A koja se vrsta čovjeka rađa, oče? Jer on nema ništa zajedničkog sa mnom, jednako u prirodi kao i u umu. Je li onaj tko je rođen drugačiji od onog od Boga, Božjeg Sina?
Hermes – U svemu je on Sve, sastavljen od svih moći.
Tat – Govoriš u zagonetakama, o oče, a ne kao otac sinu.
Hermes – Ova se Rasa ne poučava, o sine, već se kroz Boga ona pamti, kad god On poželi.

3. Tat – O oče, daješ mi odgovore koji su nemogući. Želio bih da mi iskreno odgovoriš na ovo. Jesam li sin stranac očevoj rasi? Ne odbijaj me oče. Ja sam pravorođeni sin. Protumači mi način ponovnog rođenja.
Hermes – Što mogu reći, sine moj? Mogu reći samo ovo.Vidim unutar sebe Jednostavnu Viziju rođenu milošću Boga. Proizašao sam iz moje prijašnje biti u besmrtno tijelo. Sada nisam ono što bijah prije; ali rođen sam u Umu (Nousu).
Takvo nešto se ne poučava, niti se može vidjeti od strane fizičkog tijela. Zato moja bivša fizička forma više nije važna, jer ja sam bez boje i ne mogu biti dodirnut ili izmjeren; stranac sam tome.
Sada me vidiš svojim očima kao nešto što razumiješ kroz tijelo i vid, ali ja nisam sada opažen tim očima i tim tijelom, o sine.

4. Tat – O oče, zadao si mi duboku bol i uništio moje sposobnosti; jer sada ja ne vidim sebe.
Hermes – Želim da sada istupiš iz sebe, sine moj, kao oni koji sanjaju u snu, a ipak su budni.
Tat – Reci mi, također, i ovo: tko je autor ponovnog rođenja?
Hermes – Sin Boga, Jedan Čovjek, pomoću Božje Volje.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics