Dada Svjetlost‎ til ♥ BRACO -SUNCE-ISTINA-MI ♥

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Dada Svjetlost‎ til ♥ BRACO -SUNCE-ISTINA-MI ♥

Postaj by Admin on uto sij 03, 2017 4:14 pm

Ovo preadavanje je stvarno REALNO OD REALNO RETKOG NAUCNIKA... ali je zanimljivo kako mu MAJKA KAZE... tesko joj je verovati da se uskrsnuce desava POSLE SMRTI...
Bilo bi dobro da postovani Prof. Dr. Tomislav Terzin nekako dode do Naseg saznanja o USKRSNUCU...

Takode o Darvinovoj teoriji se slabo zna... da JE TO U STVARI BIO PLAN DA SE MAJMUNSKOM RODU OMOGUCI PRELAZAK U LJUDSKI ROD... a sledece njegovo pitanje na kkoje niko nena odgovor je... LJUSKA RASA JE STVORENA VRHUNSKI KOMPLETNO... ALI SLUZI POSLIJE DEGRADIRANJEM DA SE SVA PRIRODNA KRALJEVSTVA KROZ NAPREDOVANJE IDE NAZAD KA IZVORU... znaci svi su stvarali nesto manje svesno iza sebe - ispod sebe... a mi smo glavni stepen toga povratka svjesti, stvaranje uma, licne svjesti povratku ka izvoru... ne silasku od izvora...Sve sto postoji ima tu tacku sjecanja u sebi na izvor, preko koje se izvoru i vraca... samo preko te tacke se mooze sjetiti i sebe i izvora... a koju bas niko i ne spominje...
pogledajte i ostaka bvidea od Tomislava

https://www.youtube.com/watch?v=YpeUVdV18jw

Naucni Dokazi Vaskrsenja -- Prof. Dr. Tomislav Terzin
Zadnje predavanje u seriji Naucna…
YOUTUBE.COM

Admin
Admin

Korisnički profil http://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on čet vel 09, 2017 1:54 pm

Albin Beganovic

U CEMU SE ODLIKUJE ISLAMSKO VJEROVANJE!?
Islamsko vjerovanje je stub, temelj i tajna nadmoći ove vjere nad svim drugim vjerama zato što je odlikovana: Prvo: odlikovana je jednoćom Allahu u ibadetu i jednoćom u slijeđenju poslanikovog sunneta.

Istina-Pero Hunjet

Ukazati cu ti na i po cemu se odlikuje islam posebno... po nicemu od drugih vjera kao sto je budizam ili krscanstvo...itd... sve vjere govore isto i o istom... ali su SVE PALE PPOD UTJECAJ TAME... tako da ni jedna nije posebna sada ... to su bili pokusaji koji se nisu u potpunosti odrzali... TAKO DA SU OSTALA SAMO SJECANJA NA NESTO... I TO NE CISTA SJECANJA... jwr da se zna znacenje bilo koje vjere... ne bi bilo tuge i jada sve VISE I VISE MEDU SVIMA NAMA... veci dokaz VAM NE TREBA....
Sve vjere treba ***ZNATI*** ujediniti i znanja ucenja ujediniti kako bi se pravo znanje VJERE OJAVILO TEK... jer i sada ti razjedinjujes i sebe od allaha i od drugih ljuudi jer se samo AJECAS NECEGA... ALI SE NE SJECAS IZVORNOG ZNANJA... nego pricas po jeziku tame razdvajanja...svih i svega... Ako pricas o SUNETU= obrezivanje... i tio je prevara... i nije ood boga izvornoga... jer nas stvaralac je bio odusevljen nasim tijelom... tako da to niije potrebno njemu... taj cin sprecava kruzenje ALLAHOVIH ENERGIJA I RAZVITAK DUHOVNI... OTEZAVA...

Albin Beganovic
Drugo: odlikovana je objavom. Izvorište islamskog vjerovanja je božanskog porijekla. Crpi se iz Kur’ana i sunneta, ne iz promišljanja i analogije.

Istina-Pero Hunjet

Kao prvo - nezns NI KO TI JE BOG... jer

Allah... je izvorna RIJEC MOCI PRIZIVANJA... ***SVETOGA UCITELJA GABRIELA***
A to znaci da tek imate dozvolu i nacin POZIVANJA UCITELJA KOJI CE VAM ***ZNANJE*** DONETI A VI UZETI I UCITI TEK... a Muhamd je bio ta veza izmedu neba = Ucitelja Gabriela... i vama=nama sa zemljom... da nam prenese to ucenje...To vamn je nalede Isusovog ucenja a i od budizma i hinduizma jer SEDAM RISIJA... SU SEDAM PROROKA ODJEDNOM U ISTOM VREMENU... a ne samo jedan u vasem... od TIH SEDAM...

Albin Beganovic
Treće: odgovara zdravoj ljudskoj prirođenoj prirodi prije nego su je šejtani iskrivili.

Istina-Pero Hunjet
Sve vjere su sesjtani uspjeli da iskrive... bas sve... jer kako ti -Vam rekoh, objasnih... Vi se samo sjecate necega... ali iskonske moci znanja sejtan svima odnio i sakrio...

Albin Beganovic
Četvrto: podudara se sa zdravim razumom koji nije obolio od sumnji i strasti.

Istina-Pero Hunjet
Ne ne podudara se sa zdravim razumom... osim kod rijetkih pojedinca kao u svim vjerama... ALI NJIH NIKO NECE DA SLUSA... JER SU ONI POD ZDRAVIM RRAZUMOM... a nezdravima je neprihvatljivo te odbaciuju kude i optuzuju takve sa zdravim razumom...

Albin Beganovic
Peto: odlikovana je upotpunjenjem. Nije izostavljen nijedan segment kosmosa, života i čovjeka a da nije obuhvaćen.

Istina-Pero Hunjet
To je tacno... ali ti ne razumijes to... neznas to.. ali je istina...
Vasa Vjera je pokazana u praznom mjesecu i u njemu zvijezda petokraka... a to predstavlja nas suncev sistem tek... a i TVOJ= NAS DUOVNI REDOSLED UCENJA... pa tu se spoiti moze i treba po budistickom SLONa sivoga sa sedam surli... i jos stosta... kako bi ti i svi mi ttek mogli da pocnemo UCITI KOSMICKO SHVACANJE... tako da tek sva ucenja ***SKUPA*** U LJUBAVI TEK MOGU DA DOPRINESU SPOZNAJI BOGA KROZ POZIV ALLAH... UCITELJA KOJI JE MJESEC U STVARI... itd... dakle znanje a ne naviijanje za jednu NESPOZNATU VJERU KAKO JE NAJBOLJA... iako smaram licno da su muslimani jos uvijek najcvrsci u vjeri... ali ju tek razumjeti trebaju...

Albin Beganovic
Šesto: odlikovana je kompatibilnošću. Islamsko vjerovanje se međusobno podudara i nije kontradiktorno.
Sedmo: odlikovana je umjerenošću. Ona je mjerilo između pretjerivanja i zanemarivanja u svim razilaženjima.

Istina-Pero Hunjet
To ce tek biti kada se ispune moja zeljena prorocanstva, kada se svi udruzite ZNANJEM KOJE JE RAZDJELJENO APSOLUTNO...Kada shvatite da svako od vas IMA SAMO SJECANJE OD UCENJA... A NE ZNANJE... JER SE SAMO PREPIRETE I SVADATE CIJE JE STA BOLJE... NE SHVACATE DA STTE SVAKO DIO JDNOG IZVORNOG UCENJA SVI SKUPA... IZVOR JE JEDAN, Bog... a bogova koliko vam nabace u um... ALLAH je poziv za JEDNOG UCITELJA A NE BOGA... nego ucitelja kroz kojega i sa kojim ce te radom vjerom i trudom teg izvor, boga da spoznate.. izvor svih nas...

Albin Beganovic
Odlike islamskog vjerovanja donijele su sljedeće rezultate:
Prvo: obožavanje samo Gospodara i oslobođenje od robovanja stvorenjima.
Drugo: slijeđenje samo poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, i oslobođenje od novotara i novotarija.
Treće: duhovni mir i smirenost u srcu zbog veze sa Stvoriteljem Mudrim koji upravlja svim.
Četvrto: mentalna rasterećenost i smjernost u svemu te udaljenost od kontradiktornosti i izmišljotina.
Peto: davanje potreba duši i tijelu i komplementarnost između vjerovanja i ponašanja.

Istina-Pero Hunjet
Sve to tek treba da se desi moj Albin Beganovic-u... sve to su davno prije sva ucenja donosila... ali SE NISU ODRZALA KAO NI JEDNA DO SADA...

SADA JE TO ZADNJE VRREME I NAJKRITICNIJE DO SADA... KADA SE SVE TO TREBA I SHVATITI...
ZNANJE JE LIJEK ZA SVE... ama bas za sve... a ne navijanje bez znanja ko je jaci i bolji... a ne poznaju se osniovne stvari vjere i nauke...

srdacan pozdrav ***ZAJEDNISTVA I BRATSTVA SVIMA VAMA*** IZVOR JE JEDAN...
PA STOGA JE I IZVORNO ZNANJE JE JEDINSTVENO... SKUP SVIH ZNANJA SVIH VJERA... A NE JEDNE...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on čet vel 09, 2017 2:18 pm

Drago Plecko har lagt til 3 nye bilder.
i går kl. 12:55 ·
Vjerojatnost da je poredak 4 ista slova u rječima Krist i Kris(h)na slučajan je 1:657 720 a 5 u Krist i Krista (južnoindijsko ime Krišne) cca. 1: 20,000.000
SPOZNAJA KROZ OSJETILA I IMPULSE IZ PRIRODE JE ISTA KAO U RITUALIMA U HRAMOVIMA
U svakom trenutku nam superiorna inteligencija govori kroz impulse koji ulaze kroz naša osjetila. Propuštanjem tih impulsa do njihova Izvora bez otpora i spontano dolazimo do onoga što se najčešće zove u v i d. Po nekima i p r o s v j e t lj e nj e. Zato je svaka misao i mantra i molitva. Najviši metafizički principi se ogledaju u materijalnom tijelu i obrnuto. Taj je Put najjednostavniji i najprirodniji. Sjetimo se „Ockhamove oštrice“ engleskog franjevca Williama od Ockhama: Ako imate dvije teorije koje predviđaju isto, odaberite jednostavniju.
Pogansko obožavanje prirodnih sila kroz predaju impulsima Prirode izmješteno je u hramove. Taj neprestani govor Boga Čovjeku preslikan je u rituale kršćanstva, hinduizma i drugih religija. Unutrašnjost hramova je projekcija unutrašnjosti čovjeka.
Osjetilo v i d a je podraženo pogledom na rasvijetljeni vitraj, s l u h a zvukom orgulja koji dolazi odostraga (tako „glazbu sfera“ ili „božanski prijev“ opisuju mistici, op.a.), d o d i r a brojanicom koja se vrti među vrhovima prstiju gdje je koncentracija živaca najveća, nj u h a mirisom tamjana i o k u s a hostijom za koju je posve jasno zašto je zovu „tijelo Kristovo“. U m je podražen ritmičkim mentalnim ponavljanjem molitve čime se gasi misaona groznica. Predmet konačne spoznaje, personalizirane veze sa Stvoriteljem, Isus Krist se nalazi u samom centru hrama. Integralni doživljaj svih podražaja, kada dolazi od čiste svijesti jest stanje koje u kršćanstvu zovu Unio Mystica.
Hinduisti imaju identičan pristup. Ponavljanjem svetih mantri poput Hare Krišnine Mahamantre smanjuje poplavu misli u u m u a i njen zvuk dopire do u š i j u praktikanta. Nekada su svi atomi od kojih se sada sastoji naše tijelo plutali u dubinama Svemira. Sjećanje svakog ljudskog bića na najfinije vibracije, ritmove na atomarnoj razini simbolizirano je u plesu Šive pa monasi u sklopu rituala i plešu. O č i gledaju kip Krišne, prsti d o d i r o m provlače brojanicu, prostorom se širi m i r i s „incense“-a (indijska inačica tamjana, op.a.) a posvećena hrana, p r a s a d, igra ulogu hostije. Integralni doživljaj svih podražaja na osjetila se zove Prosvjetljenje.
I bez obzira na prijepore oko povijesnih detalja i Krist i Krišna su toliko moćni arhetipovi u kolektivnoj svijesti čovječanstva da njihovo obožavanje iz čiste svijesti i namjere može uzdignuti čovjeka do najviših razina duhovne evolucije.
Kolika je vjerojatnost da se u imenima za različita božanstva takova utjecaja slučajno poredaju 4 slova uzastopno? Krist i Kris(h)na. Jedan naprama 657, 720. Kako u južnoj Indiji ponekad Krišnu zovu Krista u istom nizu nalazimo 5 slova. Vjerojatnost za to je cca. 1 : 20,000.000. Dodajmo da su ista božanstva udaljena i geografski i u vremenu. Krišna se pojavljuje čak 3000 godina prije Krista, u dobu kada praktično nije bilo prijenosa informacija.
U delhijskom hramu Birla, posvećenom Krišni, Šivi i Buddhi postoji kip Krišne smješten između dva ogledala. Tako da su odrazi kipa u ogledalima multiplicirani u beskonačnost. Poruka je jasna. Krišna je manifestacija beskonačnog u ovom svijetu. Najsitnija točka u Hologramu i cijeli Hologram. Fraktal svih fraktala. On je u svemu i sve je u Njemu.
Evanđelje sv. Tome je apokrif u kojemu Nevjerni Toma objavljuje 114 izreka samog Isusa. Nikada nije postalo dijelom Biblije. Edward Conze, ugledni britanski stručnjak za budizam čak vjeruje da su Tomini učenici koji su doprli do Indije imali utjecaj i na budističku misao. Tako je Isus rekao: Ja sam svjetlost koja je iznad svih stvari, sve sam, i svi su iz mene potekli i svi u mene uviru. Rascjepi drvo, ja sam u njemu. Podigni kamen i tamo ćeš me naći...
Dok je idealan prikaz osvješćivanja svih unutarnjih sadržaja sagledanih u podražajima izvana u njegovoj izreci: Ako ispoljiš ono što je u tebi, spasiti će te ono što ispoljiš. Ako ne ispoljiš ono što je u tebi, uništiti će te ono što ostane neispoljeno...
Čovjek je stvoren da istražuje dubine materije i daljine Svemira. I dana su mu osjetila da kroz njih spoznaje obje strane istog novčića – materijalnu i duhovnu. Ako je Bog čovjeka stvorio „na sliku svoju“ osjetila kroz koja Njegova kreacija doživljava vanjski i unutarnji svijet mu nisu mrska. Čovjek može istraživati ali ne i identificirati se s prolaznim svijetom kao krajnjim odredištem, ciljem svih ciljeva.
Religijski fanatizam baziran na nerazumljivim frazama podjednako je groteskan kao i znameniti učenjaci koji u ovom ranom djetinjstvu znanosti po autobusima lijepe parole „Bog je mrtav“.
Kako je povijest uglavnom povijest ljudske gluposti za aroganciju nema puno mjesta.
Slika 1.: Sikhi vjeruju da je konstrukcija hrama kojeg zovu g u r u d w a r a projekcija unutarnjih svjetova u koje duša odlazi nakon smrti.
Slika 2.: Univerzalni princip „Kako iznutra tako i izvana“ ili Univerzalni zakon refleksije proizlazi iz starih hermetičkih učenja ali i nekih znanstvenih spoznaja današnjice.
Slika 3.: Beskonačnost je dočarana u nizu odraza u dva ogledala postavljena jedno nasuprot drugom.
Drago Plecko sitt bilde.
Drago Plecko sitt bilde.

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on čet vel 09, 2017 4:12 pm

Ruza Jalsovecki Ma to o vjerama, ja baš nisam upoznata tako duboko, nemam ta znanja pa mogu samo čitati.

Ruza Jalsovecki
Za tebe znam da znaš puno a ja to teško i pratim.

Mermera Rekic
hvala prijatelju ako nevjerujemo izvoru onda neznam zajedno smo jaci i čvršči veliki pozdrav za sviju

Ruza Jalsovecki
Ne razumijem baš šta si pisao ali mi se sviđa zaključak, a on je vjerujem najbitniji.

Istina-Pero Hunjet
Ruzo Jalsovecki... u tome je BAS VELIKA STVAR U TEBI... ISKRENOST...  ali - danas citas neshvacas... pa ces i sutra citati... preksutra cs shvatiti...  ne mudrujes nego upijas... ZNAS DA NEZNAS... a to je neopisiva velicina...

Jer oni koji misle da znaju... niti znaju niti razumiju... sire nesto nesvjsno i jos vecu stetu prave...

Objasnjavam postovana Ruzo... da su sva znanja i sve vjere i ucenja iz istoga iizvora... ali KOLIKO VJERA PODJELJENIH TOLIKO JE I UCENJE PODJELJENO... Eto kod nas krscana se ne spominje mjesec  i mrzi se petokraka zvijezda... a to je oboje kod brace Muslimana... Tito je vodio sve narode pod tom zvijezdom... prijateljstvo bratstvpo i jedinstvo... jel tako.. je..!!! .. jer bez toga nema ni zajedniice naroda sjedinjavanje... PA NITI SE BEZ TOGA MOZE BOGU PRIBLIZITI... nasa biblija kaze... prvo se medusobno zavoliti MORATE... kako bi tek MOGLI VOLITI MENE... rece OTAC NAS BOG NEBESKI... pa tek onda da se spozna znacenje toga mjseca jer smo petokraku spoznali... a  mjesec je NAJVECI DUHOVNI UCITELJ... KOD SVIH VJERA BAS KOD SVIH... JER JE TO SVETI ARHANDEL GABRIEL... GOLUBICA BIJELA GA PREDSTAVLJA...  A slon je po Budistickom ucenju koji ima sedam surli  kao... i sive je boje... dakle od mjeseca se znanje uci i siri na sedam ostalih centara duha ili cakri ili ARHANDELA... kako bi se ti prosvetlila i BOGA SPOZNALA... NEBESKOGA... u sebi i kroz sebe... jer je sve to i u tebi...

Tako da si u pravu... IMAS ZAKLJUCAK... KOJI JE NAJBITNIJI... I KOJI TE VODI KA NOVIM SAZANANJIMA I VECIM ZAKLJUCIMA...

I TI JE JEDINOI NACIN  I SISTEM... DA TI SE SVIDA NESTO... SPOZNAS TO ZASTO I KAKO TE IDES DALJE...

Ardacan Pozdrav
Istina-Pero Hunjet

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on pet vel 10, 2017 11:31 am

ŠTA JE U ČOVJEKU PO KRISTU ???

Ivan 2,25 i nije trebalo da mu tko daje svjedočanstvo o čovjeku: ta sam je dobro znao što je u čovjeku. --- A ŠTA JE U ČOVJEKU ? -----Postanak 6,3 Onda Jahve reče: "Neće moj duh u čovjeku ostati dovijeka; čovjek je tjelesan, pa neka mu vijek bude stotinu dvadeset godina.-------------KRIST JE ZNAO DA JE U ČOVJEKU JAHVIN DUH --- ZAO DUH JAHVIN

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on sub vel 11, 2017 8:31 pm

Ninoslav Stojanovic
Mislim da bi pre nego nastavite dalju raspravu u nepoznatom pravcu trebalo da znate da je zvezda na muslimanskoj zastavi Regulis , i da je prica mnogo ozbiljnija nego sto obican covek moze da poveze... mlad mesec i regulis kojih inace ima 4 predstavlja i 4 strane krsta... https://sr.wikipedia.org/sr-el/Regulus , izvinite na digresiji...

Regulus — Википедија, слободна енциклопедија
SR.WIKIPEDIA.ORG

Istina-Pero Hunjet
Nema potrebe da se izvinjavas...nego ti Hvala na ucescu. Ja rekoh da sve vjere i sva znanja treba udruziti i SPOITI.. Nije bas tako sve nepoznato. ALI MOZE SVE TOTALNO DA BUDE SPOZNATO.
Imas veliki pozdrav.... A biti ce i odgovor jos veci.. I manje nepoznato.

Ninoslav Stojanovic
4 meseceve mene , 4 zvezde cine regulis, 4 strana krsta, 4 strane piramide ... neko hoce nesto da nam kaze; u ime oca i sina, svetog duha , amin (na hebrejskom zauvek) cak se kao 4-ti segment ubacuje veme kao i kod meseca I cetvrtina ... inace Regulis je najsjajnija grupa od 4 zvezda u sazvezdju Lava... iza riba (koji predstavlja hriscanstvo) postoji 4 horoskopska znaka pre lava (koji predstavljaju islam)...

Istina-Pero Hunjet
Evo me Ninoslav Stojanovic..
Hvala na javlljanju... pa da dam objasnjenja neka...
Sve sam ja ovec ispisao neka objasnjenja na Forumu i svagdje po malo... ali izgleda da Ti nisi vidio... Tako da je nama sve poznatije nego i zamislliti mozete...
Izvorni Covjek je nastao spajanjem ili iluziranjem Bogova iz dijela sebe... Ti bogovi su sebe dali dio svako, kako bi u stvari seb3 krozz nas spoznali... oni su znali jedni za druge ali se kao nisu spoznati mogli... Krst ravoslavni( pisao sam to)... predstavlja to stvaranje... to su cetiri boga Gore lav Dole Bik krava boginja Indije zbog toga Lijevi krak Orao i desni vodolija... imas one kao polumjeseca tri na svakom kraku sto znaci cetiri glavna bozanstva i i dva pomocna sa strane... svaki bog ima tri lica i vidi na tri strane ali ne vidi iza i na djelivanje suprotnih bogova... to je DDVANAJST HOROSKOPSKIH ZNAKOVA... pa neznam odakle nekome taj znacaj kao veliki od Regulis.. NAJVECI ZNACAJ ZA NAS IMA BOG SUNCE... NAS NBESKI OTAC... I JACI JE OD SVOH OSTALIH... Najveci i prvi znacaj ima sedam od seznajst planeta u nasem suncevm sustavu... te onda iz galaksije...Tih sedam planeta su i sedam osnovnih cakri... po bibliji pecati ili po mojsiju sestre itd...

Ja pisem sve komplet o USKRSNUCU... ZAPAMTITE TO... ili barem kako da se rijesimo ZABORAVA PRI SLEDECEM RADANJU ILI INKARNACIJI OVDJE...

Tako da zvezda u praznom mjesecu je ***BRATE*** SVE TA GEOMETRIJA UCENJA... Mjesec je Ucitelj Gabriel... A petokraka je pet cula... koja se usavrsiti moraju intelektualno TOLIKO JAKO DA SE INTELEKT BUDE U STANJU ***PREDATI DUHU***... dakle preci u sesto culo... koje je jedni TESKA USPIO... a anstajn zbog toga i izjavio kako je tesla najpametnniji na planeti i to javno... a svojim saradnicima je priznao da su negdje gadno skrenuli sa puta... Ovaj svijet je onakav kakav je samo iz razloga sto ga vodi INTELEKT BEZ DUHA...
A TO PREDSTAVLJA KRST ILI KRIZ SA RASPECEM.. .KOJI KAZE... DUH RAZAPET U I NA MATERIJI... itd...

Takop da kod muslimana IMATE DIREKTAN UVID U UCENJE... ali ni oni neznaju sta to znaci... kao i sve vjere sto su pale... tama ih slomila... u nasoj krscanskoj jos najmanje imas takvih putokaza... spomenuuo sam sivoga slona sa sedam surli... isto iu donjoj cakri... koji znaci jakost i snaznost i inteligenciju i da nista ne zaboravlja osvetoljubiv je i svasta a sve se prozima kroz sivu boju u sve cakre jer je ona neutralna i sve pamti itd...Nasa bivsa zastava ima veliki duhovni znacaj napredka... ali ga niko shvatio nije... Svima ljudima je bitno da su uvijek protiv svega... svi protiv svih... a niko nezna sta i zasto. a svima je ista strana oduzela znanje i sve u vjeri...

Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics