Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 2 / 28. Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:43 pm

Zlatni Kljuc
taj prvi put kad sam bila kod Brace,bila sam sa tetom i odvela me na Ivičin grob,bila sam jako sretna zbog toga iako ga nisam poznavala,ali osjetila sam ga preko Brace da je bio jako velik čovjek i taj dan kad smo se vozili natrag iz groblja tramvajem prema kolodvoru ukazala mi se na nebu crvena crta kao duga,gledala sam u tetu dali i ona vidi jer je gledala kroz prozor kao ja,ali nije ništa vidila jer bi mi rekla da je,a ja se nisam usudila da kažem da ne pomisli da sam umislila jer sam izgleda samo ja vidila,a to mi je bilo prvo iskustvo viđenja,dok nisam sjela u autobus za Mijesto kad sam vidjela sebe u autobusu kako se spušta prema zemlji,ali zaključila sam odmah kao da se spuštam iz raja ponovo na zemlju,to mi je bilo prikazano jer sam se kod Brace osjećala kao u raju,sve dok nismo došli u Mijesto i onda sjela u autobus koji je vozio prema mom rodnom mjestu,onda sam vidila nešto neviđeno,ta svjetla,snopovi svjetlosti sa svih plalina i onih najudaljenijih pružali su se prema meni u autobusu,to je bilo neopisivo,gledala sam ostale ljude u autobusu,ali nitko takvo nešto nije primjetio,bilo je jako zadivljujuće i u meni je rastao u srcu sve veći osjećaj ugode,kad sam došla kući i sjela na sjedalicu odjednom sam vidila oko sebe plavi malo deblji svjetlucavi obruč i on se vrtio u krug oko mene,od glave do nogu,nisam mogla vjerovati što sam sve vidila,ali u srcu je ostao taj osjećaj ispunjenosti i sreće zbog svega toga.Idućeg dana kad sam ustala,ušla sam u kuhinju i vidila veliki znak sunca u dvorištu,na zidu,izašla sam vani da ga bolje vidim,ali gdje god bi pogledala on bi bio na tom mjestu dok me taj znak nije odveo do drva masline gdje sam odjednom privučena nekom nevidljivom silom podignula ruke prema suncu i osjetila da upijam sunčevu energiju,a zatim me ta ista nevidljiva energija odvela na jedno mjesto koje je bilo negativno,a to je bio wc,gdje je moja XXXX provodila najviše vremena,odjednom sam ispružila ruke prema tom XXX,zatvorila oči i ugledala tri plava obruča oko tog wc.Tog istog dana popodneva išla sam ubrati malo peršina jer je trebalo mami,prošla sam nježno rukom po peršinu kad sam ga ubrala i pogledala slučajno prema nebu i ugledala zelenu crtu na nebu kao duga,a taj znak sunca sam viđala cijeli dan gdje god bi pogledala i sutradan i posle tog je nestao.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:43 pm

Istina-Pero Hunjet 
Ovdje sam postavio ovaj tekst – iskustvo prijatelja…PRIJATELJICE …
Iskustvo je dozivljeno sa prvim posjetom kod Brace.
Znaci nikakvim radom na sebi ili nekim uzvisenim znanjem. Obicna zena, majka, supruga i snaja i tako dalje… da li obicna ..??? …. Savrsena… ali je prazna od raznih ucenja… cak ni za trece oko nije cula… kada joj je objasnjeno da to postoji – jer joj se u tom predjelu nesto i dogada… pitanje je bilo … a zasto ga ne vidim na sebi – na ogledalu…. Dakle, da li je obicna po standardom gledanju… Znaci da je prava i cista dusa koja ima vjeru – nadu, voli i postiva – zivi religiju - i trazi isusa – nasla je Bracu. Godine su prolazile a shvacala nije sta joj se desava. Godinama je molila Bracu i Ivicu da joj posalju nekoga ko ce joj olaksati muke u znatizelji, da joj pomogne spoznati sta se desava i sta raditi. Odradila je Tekst ozdravljenja iz Prve Knjige Ozdravljenja … i tada dobila nastavni rad na sebi dalje. Razlog ovoga pisanja je da svi vide da imaji svi jednake sanse i mogucnosti … da se vidi razlika izmedu nepokorivih intelektualaca i obicnih ljudi… da se niko ne treba niti stidjeti niti sebe omalovazavati… Da se vidi postignuce ljudi koji vjeruju vole i traze… i kolika je manja borba u njima samima sa njima … nego kod uobrazenog intelekta.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:44 pm

Kristijan Aleksovski
Od kad sam zavrsio Bracinu knjigu ozdravljena posle nekoliko dana sam dobio VISE toga nego sto sam zeleo i mogao zamisliti da cu dobiri. poceo sam da dobijati neki stavri I u toku rada knjige kao sto je na primer sanjao sam mom ocu da je bio u nemacku I da mi je kupio skroz beli auto znaci auto je bio kupen za mene. Svaki dan radim sa nasim Dragim Bracom osetim kako mi teku suze, kako mi je hladno ili nekad vruce na stomaku I svaki dan dobijam nove vizije I lepe stvari ljubav i dobrotu, a otstranuju se lose stvari od mene. Zatim sam poceo I da radim jos nikih stvari koi sam dobio od Vas cika Pero I od mom najdrazem profesoru Sasu. Svaki dan radim na sebe, uzdizem sebe od mraka, otstranjam prljavstinu od sebe. Kako radim na sebe sve vise I vise osecam promenu na sebe, danas sam osetio kako prolazi hladan vaduh po mom licu I njezno me miluje I isto sam osetio na levu ruku veliku toplotu a ustvari ruka mi je hladna dok sam radio na sebe. Osecam da sam ispunet izunutra sa nesto sto me pravi sretii, veselii, razmisati pozitivno, cinito dobro, -dobio sam nov zivot. Molim i dobijam puno pomoci I zastitu od arhandelima i andelima koi su uz mene, oni su tu samo treba pomisliti na njihovu pomoc I ona je tu. Ovo moje VELIKO VELIKO HVALA koje dolazi Iz sredinu moje srce puno ljubavi i radosti zelim da ga posvetim nasem dragim Bracom, dragim Ivicom, dragim Pero, dragim Sasu takodze arhandelima i andelima koi su uz nas. I svima zeljim pruziti ljubav koja dolazi iz mom srcu.

9. prosinac 2012 u 1:29 ·

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:45 pm

Kristijane, sinovac – veoma si mlad ali si mocan sam sa sobom… uvidio si sta je zivot i kakav je – i nije ti se bas dopao. Borba u samome tebi – i istrazivanje sta i kako te zasto te dovelo kuda i je. Tvoja vjera i dusa tvoja koja zna da slavi i postiva se je slozila sa umom tvojim. Dusa te povela pravim stazama a um je pratio … sto je veoma tesko kod vecine ljudi. Odradio si Drvo zivota kako ti kazes… i rezultat si osjetio u nutrini svojoj… u sebi… sada u teoriji trazis… sta se desava … kako bi shvatio iskustvo. Iskustvo sinovac u sebi i kroz sebe … spoznavas jedino pravilno sebe… sada ne zuriti samo prati i osluskuj… pravilno radi ostale Vjezbe do kojih si dosao poslije ispunjenog dnevnika ispod drveta zivota… jer ce one da ga IZGRADE U TEBI… Sve sto posjedujes je od istog izvora ili ZNANJA …Sve je to ljubav, dijelo i znanje – zastita koja nam dolazi sa jednog istog mijesta – svima skupa…Srebrnjak 1 ..BRACO i IVICA … kolko god som u stanju – toliko ce mo i dobiti i biti snazniji i svjetliji i vece znanje – koje u nama BUDI LJUBAV… DOVODI NAS SE U SPOJ I SPOZNAJU SVJETLOSNE HIJERARHIJE … KOJI ZA NAS ZNAJU I POZNAJU NAS … a MI za njih neznamo.
Spoznavajuci Hijerarhiju svjetla … spoznajemo sebe … jer oni su mi a mi som oni… kada imas vjeru i kada znas sta da OBOZAVAS I U STA DA VJERUJES… tada je tek sve Lakse… tada pocinje… Svaki tvoj rad je popracen snovima ili vizijama – koje te upucuju na daljni rad i potvrduju ga…Zar postoji vece bogatsvo u ovim vremenima od TOGA… Sada postivaj spoznaj i Zivi religiju… Jer sada ucis Voliti sebe, spoznajes sebe …kada zavolis sebe – lako ces da ljubis sve oko sebe…Kada ono sto ti nije potrebano odbacis – tada tek pocinjes potrebno da shvatis… zelim ti uspjesan napredak i svima Vama…
Hvala na druzenju Sinovac…

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:45 pm

Na čemu počiva zapravo Moć, koju Smrt ima nad čovekom? Naše duhovno biće, još nema nikakvu moć nad materijom, pa zato ima smrt nad nama moć. Kada bi mi već imali tako mnogo unutrašnje snage, da od duha ovamo sasvim prožmemo materiju, koju mi nosimo kroz našu fizičku telesnost, tada mi ne bi trebali da podlegne
mo smrti. Mi bi ostali gospodari naše Sudbine.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:45 pm

Budućnost mora to sa sobom doneti, da čovek unutrašnje dovoljno ojača, da od Duha ovamo materiju zemaljske telesnosti celu prožme, takođe preko smrti izvan sa svojim duhovnim bićem može na Zemlji ostati delotvoran. U tome počiva pobeda Hrista nad smrću, ta misterija njegovog Vaskrsenja, da On kao prvi dostiže za čovečanstvo puno-moć Duha nad materijom.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:46 pm

Kada je takođe hiljadu puta iz hrišćanstva bila postala neka zemaljska površna, egoistička onostrana religija: kroz onu Vaskršnju misao ipak je Hrišćanstvo u Istini jedina istinska ovostrana religija. Jer se Hristos-hrišćanstvo pravo razumevaju-okreću na neku moć, koja ne prebiva u nečem ovostranom, nego je snaga njene pobede nad smrću takođe ovde na Zemlji, delatna u oblasti materijalnog opstanka-života. Vaskrsli Hristos nije udaljen od nas –kroz njegovu Vaskrs-pobedu je on ovde delotvoran, gde mi moramo živeti u zemaljskom telu.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:46 pm

Godinama je ta vibracija bila na 7.8 herca po sekundi, a onda 1987. je počela da se pojačava. Procjenjeno je da u teoriji kad bi ta vibracija stalno bila na 13.0, mi bi smo bili u četvrtoj dimenziji. Prema nekim izvorima bili smo na 12.9 neko vrijeme i onda smo se prebacili do 13.8 u blisku budućnost. Uzdizanje će biti ostvarljivo kada budemo izloženi fotonskom pojasu energije. Ovo je samo-obnavljajuća energija koja u ciklusima od 26.000 godina prođe kroz naš sistem. Svaki prethodni prolazak je trajao 2000 godina. Mi smo trenutno u pojasu, ali zaštićeni smo od negativnih uticaja, holografskim plazmenim poljem, koji je postavljen od strane Galaktičke Federacije Svjetla, koji su naši srodnici iz drugih civilizacija u našoj galaksiji. Kako naša vibracija raste, neki se djelovi fotonskog zračenja puštaju u naš sistem. Uzrokujući promjenu naše DNK ljestvice, u jednu sasvim drugačiju. Takođe će mo zamijeniti naš sistem od 7 čakri sa onim od 13 čakri. Isto tako ćemo moći koristiti 100% našeg mozga, umjesto dosadašnjih 10 do 20 posto. Osjećaj shvatanja ˝ko smo mi˝ će se u potpunosti vratiti, znaćemo i šta smo bili u prošlosti i šta ćemo biti u budućnosti. Posjedovaćemo Univerzalno znanje, i posjedovaćemo nadljudske moći.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:51 pm

Obradin Mitrovic - stina-Pero Hunjet

- Danas u 21 veku (stoleću) nalazi se HRIŠĆANSTVO u takvom duhovnom stanju, da podseća na ono vreme kada su su ga "ljudi" na Krst živa razapeli. Zašto je to tako? Odgovor je u tome, što današnje sve Hrišćanske Crkve (da ne govorimo o nehrišćanskim religijama), Izgubile pravo razumevanje o Smislu i cilju silaska Boga-HRISTA na planetu Zemlju...! Hristos se potpuno razlikuje od svih drugih du
hovnih bića koji učestvuju u razvitku Zemlje - od kada se ona zove "Zemlja". Potrebno je znati da je ova naša Velika Majka Zemlja, prošla tri svoje prethodne inkarnacije dok nije postala ovo što jeste sada. Ako se ovo ne razume naravno da ne razumemo niti Misiju Boga-Hrista na Zemlji. Njega ne smemo posmatrati, da je ON mikro-kosmičko biće kao što su drugi zemaljski učitelji čovečanstva, već je On MAKRO - kosmičko biće od samog početka razvoja Zemlje. Dakle Hristovo biće je u nekom smislu slićno čovekovom biću. Kako je čovek zemaljsko četvoro-člsno biće (mikro-kosmičko), Tako j Hristos nebesko četvoročlano duhovno biće (ali makro-kosmičko). Pa kao što Čovek treba da odradi svoju Misiju, dok "Zemlja" ne pređe u svoju petu inkarnaciju, da obrazuje svoje "Ja" - da bi mogao p r i m a t i, tako je Hristos razvio svoje "Ja" da bi mogao d a v a t i...! Na taj način ja svojom dobrovoljnom Smrću, koristeči fizičko, etersko i astralno telo Isusa iz Nazareta,spusti svoje makro-kosmičko "Ja". Tako je hodajući po Zemlji, živeo samo tri godine kao Isus iz Nazareta. Zemaljska Misija Hristova je ispunjena, dobrovoljnim odlaskom u Smrt - kao žrtvom da podari celom čovečanstvu novi podmlađeni Hristov Impuls - za SPAS čovečanstva i cele Prirode na Planeti - Zemlji... !)***

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:52 pm

David Kodba

Molio sam Gospodina da mi oduzme oholost.
Gospodin reče: “Ne.
Nije na meni da ti je oduzmem, već na tebi da odustaneš od nje.

”Molio sam Gospodina da iscijeli moje hendikepirano dijete.
Gospodin reče: “Ne.
Njen duh je zdrav,tijelo je samo prolazno.

”Molio sam Gospodina da mi podari strpljenje.
Gospodin reče: “Ne.
Strpljenje proizlazi iz iskušenja;to nije dar, to je zasluga.

”Molio sam Gospodina da mi podari sreću.
Gospodin reče: “Ne.
Ja ti dajem blagoslov.Sreća ovisi o tebi.

”Molio sam Gospodina da me poštedi boli.
Gospodin reče: “Ne.
Patnja te odvlači od briga svijetai dovodi te bliže k meni.

”Molio sam Gospodina da mi duh učini večim.
Gospodin reče: “Ne.
Rasti moraš sam,ali ja ću te obrezivati tako da budeš plodan.

”Molio sam sve u čemu bih mogao uživati u životu.
Gospodin reče: “Ne.
Ja ću ti dati život tako da možeš uživati u svemu.

”Molio sam Gospodina da mi pomogne VOLJETI druge,onoliko koliko On voli mene.
Gospodin reče…: “Ahhh, napokon si shvatio!”

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:52 pm

Istina-Pero Hunjet "Tajna VEČERA"
Pozdrav Bratu: - Predstavimo nam pred dušu tako očevidno kako je moguće, protok "Velikog-četvrtka" - uveče, kako je se tada odigrao u Jerusalimu. Dani započinju sa satom Sunčevog zalaska, što je sada za Prolećni- početak dostiglo tačno središnji položaj, po našem vremenu (6) sati. Veliki četvrtak-uveče pripadaše već u povezivanju sa Pasha-proslavom:Taj dan, koji je na Veliki četvrtak-uveče počeo u (6 sati) i trajao je do "Velikog Petka" -uveče (6 sati), beše tzv. „Oružani“-dan pred Pasha –počinak, tom zapravo velikom glavnom danu proslave. Mi koračamo kroz sokake od Jerusalima.

- Grad teče-kulja od mnogo hiljada ljudi, koji su od svih država sveta doputovali na hodočašće, da na mestu ovog Hrama proslave Pasha-slavu. U onim uskim uličicama mogu se ljudi samo polako napred kretati. Opet sve tutnji od buke i besni od nebrojene mase. Onda se približi čas Sunčevog zalaska. Sunce tone na zapadu iza horizonta, a na Istoku se uzdiže naviše uskršnji- puni Mesec. Tad se oglasi sa vrha Hrama neki signal-trube. To delovaše, da ona masa naroda što galami i gura se izgubi se unutra u kućama. Jer sad važi to, da se ispune oni drevni običaji, što su u sećanju na oslobođenje ovog naroda iz egipatskog egzila, od davnina bili slavljeni. Nastaje noć, u kojoj se nekada pred izlazak iz Egipta ovi Izraelićani na zapoved Mojsija, da se povuku u krugu porodice u njihove kućne prostorije, znajući: Napolju da hoda "anđeo smrti" - davitelj. On izaziva njegove žrtve. Pa samo tu, gde on nalazi na dovratku znak od krvi nedužnog uskrs-jagnjeta, on prolazi dalje.

Ona imaginativna opisivanja Starog testamenta:-kao u onoj noći svuda ono „Prvo-rođenje“-smrću palom u zaborav. Dok tada neki beskrajni od straha smrtni krik obuze celi Egipat. Zamišljena velika kosmička užasnutost-neka u viziji oživljena smrt, što se tada protezala kroz duše Egipćana. Oni Izraelićani, koji su tiho bili sakupljeni za -Sveti obed-u svojim kućama, mogli su imati taj osećaj: -Neka velika mračna opasnost prolaz preko nas, jer jedno milostivo Božije oko počiva na nama. Od ovoga doba, postoji „neprekršiv“ običaj, da Jevreji u ovoj noći posle zvučnog Pasha-signala, ne napuštaju svoje kuće. Napuštanje kuće značilo bi, da te susretne anđeo-davitelj i da padneš kao žrtva njegova. Ovaj običaj, je bio zadržan takođe u Veliki četvrtak-noću u Jerusalimu. Moramo nam samo pravilno slikovito predstaviti, kako na ovaj bučni- udarački pogon na ulicama, nastade skoro avetinjska tišina. Kao da je iznenada sve izumrlo, iako se velika masa ljudi tiskala na uskom prostoru. Pun mesec je veliki uzdignut naviše i širio je svoj blještavi srebrni sjaj, preko jadnog čudnovato nemog Sveta.

U ovom času sakupili su se takođe I s u s i njegovi učenici za proslavu Pasha-obeda, „Tajne Večere“ u onoj sali na brdu-Sionu, koji beše tako zasićen sa velikim svetim pričama: u Coenaculumu, ....(?)- iznad groba Davidova, gde od Esenskog-bratstva, kojem je pripadala ova kuća još uvek beše bila negovana Sveta tajna –Sakramenta. Isus i njegovi učenici sledili su kao i ljudi u svim drugim kućama stare svečane običaje. Za pripremu na Pasha-obed, oni su u prilog na običaje Reda, kod kojih su oni bili gosti, preduzeli određena p r a nj a. Korak po korak ispostavilo se, da neki sasvim novi duh postade izliven -napunjen u one sudove starih običaja. Kada su se izvršila uobičajena pranja, učenici behu do najvišeg stepena iznenađeni, kada se H r i s t o s lično opasa jednom keceljom i njima noge opra. A to beše takođe, kada su sedeli za stolom i jedoše uskršnje-jagnje. Tu odjednom započe Hristos, odlazeći napolje u prisećanju na kucanje čaša u prošlosti- na prinošenje životinjskih žrtava, da pruža učenicima h l e b i v i n o i pri tom da izgovara reči, kako se one nikada za stolom Pasha-obeda nisu čule: „Uzmite, ovo je moje t e l o. Pijte svi iz njih, ovo je k r v moja“. Za neki sadašnji događaj to postade praznik-uspomena !.

Pa kada beše taj Obed-Večera završena, tu se spojiše kao svuda ona sveta učenja. Ali sada nisu bile od kućnih starešina one stare Haggada-priče čitane ili pričane, kao što je to bilo u Judejskim porodicama sve do današnjeg dana u ovoj noći. Ona pripovedanja o milosti Božijoj, kada je on vodio Izraelce iz Egipta, nego sada Hristos započe učenicima da govori reči, koje se ni u kojoj tradiciji nisu mogle ni čitati ni slušati. Ovo se priključilo na "pranje nogu" i večernji obed, tog oproštajnog govora Jovanovog evanđelja. Nakon što je sebe Hristos predao učenicima u pojavi hleba i vina, predade on sebe njima u obliku toga od njega lično izgovorenim rečima. Ove reči, koje mi čitamo u (Jov.- gl. 13,17), nisu samo poučna saopštenja. One su neposredna iznutra-strujanja, lična saopštenja jedne božanske duše, koja se u bez-graničnoj ljubavi žrtvujući predaje.
A onda se dogodi nešto neočekivano:H r i s t o s se podiže od stola i svetog obeda pa izađe iz kuće napolje, a učenici koji o tome ne znaše ništa, šta se njima događa, pratiše ga kao putujući u snu. To beše u okviru prazničnih običaja za ondašnje doba nešto nečuveno, da se napusti kuća u toj noći „oružanog“ dana. Ko se može usuditi da izađe napolje, kada napolju okolo tumara anđeo –smrti? Ne mora li ovde svaki biti radostan, da se on zaštićuje kroz krv uskršnjeg jagnjeta, da se on može predati u krugu Njegovih pobožnih misli, tako da anđeo-davitelj, pored njega prolazi? Tu se odvažuje jedan, da izađe iz kuće i korača kroz onaj tihi, čovečiji prazan svet. On ne napušta samo kuću, već celi grad i odlazi napolje u avetinjsku mesečinom obasjanu Jozafat- dolinu, što je već tada kao i danas bila zasejana sa hiljadama grobova. Sredinom kroz svet grobova i smrti prolazi Hristos skroz ne zbunjen. Učenici ga prate. Oni prelaze Kedron-potok, čija voda tada dobro teče i juriša pored žuboreći. S one strane penju se oni naviše, obronkom Maslinove gore i dolaze do Getsemanije.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:53 pm

Istina-Pero Hunjet - Ovaj jednostavan ali ipak dramatičan protok, daje jasno prepoznati, koje mišljenje i volja živi u Hristu. Suvereno i nezavisno postavio se on otišavši dalje preko starih običaja. Svakako je on, kao što je to uobičajeno slavio Pasha-obed, on se podredio svemu tome, što zahteva ovaj sveti običaj. Ali sad on odjedanput ruši stari zakon. On žestoko poskoči i izađe napolje uputi se u pashalnu-noć. Šta leži u tome ? Ovo izlaženje nije samo neka spoljašnja promena pozornice. To je jedan važniji, svetski simbolički akt. To biva vidljivo urađeno u jednoj dramatičnoj spoljašnjoj slici, šta predstoji unutrašnje, naime, da će Hristos u m r e t i,da će njegovo biće biti izvučeno iz zemaljskih telesnih omotača, koje je on kao čovek nosio. Da će on napustiti ovo stanište, to se simbolizuje u tome, kako on napušta kuću i grad i odlazi napolje u avetinjsku, bez ljudi praznu srebrnastu mesečevu noć prema Getsemaniji.

To je onaj put, na kojem je Isus sa svojim učenicima, na Veliki četvrtak-noću otišao u pravcu Getsimanije. Čovek se jedva može protiviti osećaju, kao da je bilo okolo na ovom putu, što je danas oivičen sa čempresima, još ostalo održano nešto od duševnih tragova, onog noćnog događanja. Taj izlazak daje nam osetiti, šta predstoji. Kada ovo Ja napusti svoje telo, tako se unutra uliva jedna veličanstvena duša, neko nečuveno obilje od snage u ovaj svet. Kroz smrt koja ovde predstoji, postaće promenjen celokupni svet.
Kada behu: vaskrsenje Lazara, ulazak u Jerusalim, ono čišćenje hrama provokacije izazivanju neprijatelja, na kraju lična nasilna smrt: Tako beše ono izlaženje iz sale za večeravanje u noći „naoružanog“ dana ono poslednje i najveće. Tom bleštavom srebrnom mesečevom svetlu, što je stajalo iznad okoline i dopustilo osvetliti mnogobrojne spomenik-grobove, kao bele svetlost- signale, ne dođe u susret od Zemlje nikakav topao prolećni dah.

- Mnogo više udari ovu grupu, koja tu siđe dole u dolinu, suprotstavi se neki čudnovat hladni noćni vetar. Tako ona noć postade baš hladna, da nam beše ispričano, kako su se ljudi u dvorištu palate visokih sveštenika, kojim se i Petar pridružio, morali su se grejati na vatri od ćumura. Šta ima da saopšti ova hladna oluja, što je neprestano sa svojim udarima prodirala sve do čovekovih udova? To se unapred pripremalo nešto nečuveno u carstvu „elemenata“ prirode. Ovo se nadovezuje za "Veliki Petak", o čemu nam evanđelja saopštavaju: Da se tu Sunce pomračilo i da su svi Elementi-prirode stavljeni u veliko pokretanje, jurišajući i besneći. Ova neprijatna hladna drhtavica-jeza, izazva neki strah-krik preplašenih kreatura. Osećaju ono mračno noćno nasilje i hladne duhove smrti, već izazivanjem onog, ko se to usudio, da iz zaštićene oblasti izađe slobodno napolje. ***.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:54 pm

Istina-Pero Hunjet
Ivan Rukavina ako netko od vas ima nekakvoga iskustva već sa biblijskom tekstologijom zamolio bih ga da mi se javi.hvala.

Drago Babic A cega je osnova. Trojstva nema u Bibliji.

Анг Елус Nasmejah se, Biblija se ne cita kao svaka istoriska Knjiga i bukvalno. Trojstvo ti je dato kroz celu Bibliju, samo sto su mnogi slepi da vide ocigledno...

Анг Елус "Trojstvo"
Treba razumeti da hrišdansko učenje o "Svetoj Trojici" ili "Trojstvu" se zasniva i do njega se dolazi putem takozvane "postepene Božje objave" iz Svetih spisa. Dakle, crkva je do ove doktrine došla čistom indukcijom nakon prikupljanja i upoređivanja onoga šta su Hristos i Pismo imali za redi o samoj osobi Božanstva i o Njegova tri posrednika u spasavanju čoveka.
Najteža stvar u vezi doktrine o "Svetom Trojstvu" jeste taj, da ne postoji dobar način da se ono adekvatno objasni. Pitanja Božje (transcendentne) suštine su apstraktni koncepti koje ni jedno ljudsko bide (stvorenje) ne može u potpunosti shvatiti, a kamoli tačno objasniti i sročiti u neku definiciju od reči. Bog je mnogo vedi od nas, naših umova i naših shvatanja. Zar ne?
Imajte na umu da sama reč "Trojstvo" nije korišdena u Pismu. Ovo je termin koji je izabran u nastojanju da se što bliže opiše (definiše) trojedini Bog, tj. činjenica da postoje tri večne osobe iste suštine ili biti, koje opet čine Božju jednu i jedinstvenu osobu. Treba da shvatite da ovo NIJE ni na koji način sugerisanje da postoje tri Boga, ovako nešto hrišdanska doktrina o "Trojstvu" nigde ne uči, a kako to najčešde proizvoljno tumače onih koji ovo ne žele razumeti.
Treba biti veoma pažljiv kada se pokušava opisati osobnost Boga i "Trojstva". Naša definicija osobnosti kao izražaj bida koje poseduje um, emocije i volju, potpuno je neadekvatna kada se ona primeni i na osobe "Trojstva", jer ona implicira ograničenja i odvojenost. Pismo nas jasno uči da svaka od tri osobe "Trojstva" ima sopstvenu svest o sebi i upravlja sama sobom, ali nema ni najmanjeg nagoveštaja da jedna osoba može delovati u suprotnosti drugoj, ved uvek u savršenom skladu i jedinstvu sa ostalim osobama - kao jedna osoba.
U pokušajima da razumemo reč "osoba" kada se ona odnosi na "Trojstvo", skloni smo idi u dve krajnosti. S jedne strane skloni smo pomisliti kako "Trojstvo" predstavlja samo različite aspekte u kojima nam se pokazuje jednoosobni Bog (ovo mišljenje, tj. jeres je poznato kao sabelijanizam). S druge strane, ne smemo preterano naglašavati ni razlike između osoba, jer bi smo onda govorili o tri odvojena bida u Božanstvu sa različitim prirodama. No, u Bogu postoje tri centra izražaja, ali u jednoj istovetnoj prirodi. Tri oblika Njegova bida, ili tri vida pod kojima njegova božanska bit postoji, ovo se ne može adekvatno opisati rečju "osoba", ali opet ovaj (slabi) izraz, je najprikladniji izrazi kojim se to može redi.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:54 pm

Istina-Pero Hunjet  -  Анг Елус Vredno je primetiti da nas je sam Gospod Isus učio da oslovljavamo osobe "Trojstva" veoma prisnim i određenim nazivima kao što su: Otac, Sin i Sveti Duh (Branitelj). Jasno je da sam Bog želi da naši ograničeni umovi što jasnije shvate međusobni odnos svakoga od tih božanskih "posrednika" i njihov odnos prema našem otkupljenju. Dakle čini se, kako je reč "osoba" opet najpogodnija da izrazi svu raznolikost onoga što se njome želi redi, a nama na razumljiv način.
O ovim činjenicama je sam Hrist dao najjasnije učenje u 14 i 16 poglavlju jevanđelja po Jovanu. Gospod je razvio ovo učenje naglašavajudi svojim učenicima činjenicu kako postoji razlika između Njega i Njegovog Oca, i jasno učedi da postoji i treda osoba, "Branitelj" (parakletos), koga de Otac poslati u Njegovo ime. Hrist opisuje tri osobe kao različite. Ipak je važno primetiti, da je Pismo veoma obazrivo kad pravi ove distinkcije. Učenici na primer, ne trebaju krštavati u tri imena, nego "u ime" (jednina) Oca i Sina i Duha Svetoga. Dakle, "Trojstvena formula" koju je Gospod upotrebio u zapovesti o propovedanju jevanđelja i krštenju (Mt. 28:19) prvi put jasno izražava nauku o Božjem "Trojstvu".
Ne postoji ništa pogrešno ako se koristi termin "Trojstvo", iako ta reč nije navedena u Bibliji, jer smo zaključili da je ta reč upotrebljena da se njome nešto opiše i objasni. Nigde u Bibliji ne postoji ni reč "evangelizacija", pa opet crkva pravi evangelizacije, i koristi tu reč da opiše ono šta radi. Nigde u Bibliji ne postoje ni neke druge reči koje hrišdani koriste ili na kojima se grade neka njihova važna teološka učenja. Dakle, nemojte se kao neki zakačiti samo za termin "Trojstvo", koja je u suštini samo opisna reč, kojom ljudi pokušavaju objasniti Božju suštinu. Ono što je stvarno bitno, jeste da koncept ili ideja predstavljena u reči "Trojstvo" zaista postoji u Pismu.
Uz ovaj podugačak uvod, dadu vam sada neke Biblijske stihove koji nagoveštavaju Božje Sveto "Trojstvo"...
U tumačenju nekih ključnih odlomaka iz Starog zaveta, poznavanje Jevrejskog jezika je od velike pomodi. Npr. u Prvoj Mojsijevoj 1:1, imenica "Elohim" (Bog) je korišdena u množini. Dalje, u Prvoj Mojsijevoj 1:26 korišdena je zamenica "nas" (mi), u množini. Nema sumnje da "Elohim" i "nas" se odnosi na više od dve osobe (isto je i u stihovima: 1. Moj. 3:22; 1. Moj. 11:7). U našem jeziku, postoje samo dve forme, jednina i množina. No, u Jevrejskom jeziku postoje, jednina, dvojina i množina. Dvojina je samo za dva (dve osobe). U jevrejskom ova dvojna forma je korišdena za stvari koje dolaze uvek u paru, kao oči, uši, ruke i sl. Reč "Elohim" i zamenica "nas" su u množini - što je definitivno više od dva - i mora se odnositi na tri ili više. Ovo se kasnije i objavljuje i razume tek u Novom zavetu kao: Otac, Sin i Sveti Duh.
Dalje, u Isaiji 48:16 i Isaiji 61:1, Sin govori o Ocu i Svetom Duhu. Uporedite zatim Isaiju 61:1 sa Luka 4:14-19 i vidite da je to Sin koji govori. Matej 3:16-17 opisuje događaj Isusovog krštenja, i u ovome izveštaju se vidi Bog Sveti Duh kako silazi na Boga Sina dok Bog Otac čujno obznanjuje svoje zadovoljstvo Sinom. Ved smo spomenuli Matej 28:19, ali i 2. Korindanima 13:14 je takođe jasan primer gde se spominju različite osobe "Trojstva".
Članovi "Trojstva" uvek prepoznaju jedan drugog kao sebi ravne (božanske). Npr. u Starom zavetu čitamo kako je: "GOSPOD" je prepoznat od "Gospoda" (1. Moj. 19:24). Da "GOSPOD" ima "Sina" (Ps. 2:7, Ps. 2:12; Pri. 30:4). Dok i Duh je prepoznat od "GOSPODA" (4. Moj. 27:18) i od "Boga" (Ps. 51:10-12). Bog Sin je prepoznat od Boga Oca (Ps. 45:6-7; Jev. 1:8-9).
Dakle, Biblija jasno uči u postojanje Boga: Oca, Sina i Svetoga Duha. Svaka osoba "Trojstva" je potpuni (celi) Bog: Otac je Bog: Jovan 6:27; Rimljanima 1:7; 1. Petrova 1:2. Sin je Bog: Jovan 1:1; Jovan 1:14; Rimljanima 9:5; Kološanima 2:9; Jevrejima 1:8; 1. Jovanova 5:20. Sveti Duh je Bog: Dela 5:3-4; 1. Korindanima 3:16 (Onaj koji prebiva u crkvi i verniku je Sveti Duh: Rim. 8:9; Jn. 14:16-17; Dela 2:1-4).
Hrišdani su vekovima pokušavali da kroz neke primere objasne "Trojstvo". No, ni jedna od tih popularnih ilustracija ne može dati u potpunosti tačan opis "Trojstva". Jaje (ili jabuka) nije dobra ilustracija jer su ljuska, belance i žumance delovi jajeta a ne jaje za sebe. Otac, Sin i Sveti Duh nisu delovi Boga, svaki od njih jeste u punom smislu Bog. Ilustracija sa vodom je malo bolja, ali još uvek nedovoljno adekvatna da opiše "Trojstvo". Tečnost, vodena para i led su tri forme vode. Otac, Sin i Sveti Duh nisu tri forme Boga, svaki od Njih je u potpunosti jedan isti Bog. Slededa je ona matematička: 1x1x1=1. Ovaj primer skoro i da bude zadovoljavajudi, jer ističe istu suštinu ili bit (vrednost) i ravnopravnost ili jedinstvo među članovima. No, to je opet samo prosti broj koji sugeriše ograničenost i nešto što je 3x isto, a u "Trojstvu" vlada večnost, različitost i opet jednoosobnost. Dakle, sve ove ilustracije nam mogu dati neku sliku "Trojstva", ali ta slika nije u potpunosti ispravna, jer je uvek nečim ograničena i navodi nas na pogrešne zaključke.
Crkva se kroz istoriju "lomila" po pitanju učenja o "Trojstvu", jer je bilo onih koji to nisu mogli razumeti ili su se "iz petnih žila" trudili to tačno definisati, tako da su nastale brojne jeresi po ovom pitanju. Jedna od glavnih jeresi je takozvani arijanizam. Arije (oko 325. god.) je tvrdo isticao da je Bog jedan, a opet je previše naglaska položio na svoje učenje o osobama "Trojstva", tako da je on bukvalno podelio božanstvo. Rezultat toga je bilo učenje da su Sin i Duh Svetog manji od Oca, da su oni podređena (niža) bida koje je Otac stvorio da budu njegovi posrednici u Njegovu opštenju sa svetom i čovekom.
Dakle, Arije, je spustio Isusa Hrista (i Duha) ispod nivoa striktnog božanstva. On je priznavao Njegovo božanstvo u drugom smislu, ali je negirao Njegovo večno sinovstvo. Arije je smatrao kako je Hrist postojao pre postanka sveta, ali je govorio da nije suvečan sa Ocem. Naučavao je, da je Duh postao od Sina, a dalje su Arijevi sledbenici redukovali Duha na relativni oblik božanstva (u tercijarnom smislu = "onaj tredi, onaj najmanji"). Ovo Arijevo (arijenizam) učenje je i danas prisutno i to u učenju Jehovinih svedoka. (Još o arijanizmu možete čitati na stranici "Arijevstvo - jeres i promašaj".)
Kao što sam na početku naglasio, želim i sada ponoviti da je učenje o "Trojstvu" usko povezano sa učenjem o osobi Isusa Hrista (hristologija). Učenju koje govori o dve Hristove prirode, o božanskoj i ljudskoj. Ako se ovo ispravno ne razume, ne može se razumeti ni "Trojstvo". Dakle, ako imate nedoumica i nejasnoda u vezi Hristove osobe, onda je sasvim razumljivo da vam i učenje o "Trojstvu" zvuči teško - "nesvarljivo". Poznavanje istinske osobe Isusa Hrista, je početak poznavanja Boga - Njegove osobnosti, zato i Isus kaže: "Ja sam put i istina i život; niko nede dodi k Ocu do kroza me. Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog..." (Jn. 14:6-7).

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:55 pm

Istina-Pero Hunjet  -  Анг Елус 
Dela apostolska drže da je Isus "Gospod" (Dela 2:36; Dela 7:59; Dela 9:17) i "Gospodar svega" (Dela 10:36). Dobro je poznato, da grčka reč kyrios je ista reč koja se u Septuaginti upotrebljava za Gospoda
(Jahve). Čak i Petar pokazuje da Isus deli Božje prestolje (Dela 5:31). Ako On nije Bog - ravan Bogu - zar bi Bog to dozvolio? No, to ukazuje da jeste, a na Božjem prestolju može biti samo jedan.
Najvažniji razlog zbog koga Isus mora biti sam Bog, je zbog pitanja našeg spasenja. U slučaju da On nije Bog, Njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grehe čitavog sveta (1. Jn. 2:2). Samo je Bog mogao da plati tako veliku kaznu. Samo je Bog mogao da preuzme grehe celog sveta (2. Kor. 5:21), da umre, ali i da bude vaskrsnut - dokazujudi svoju superiornost nad grehom i smrdu (vidi Ps. 68:20).
U prilog Isusovim specifičnim tvrdnjama o sebi, Njegovi učenici (apostoli) su takođe priznavali Hristovu božansku prirodu. Oni su tvrdili da Isus ima pravo da oprašta grehe - nešto što je samo Bog mogao da uradi (Lk. 5:20-24), jer je Bog taj koga našim grehom vređamo i od koga jedinog možemo primiti oproštenje (Dela 5:31; Dela 13:38; Kol. 3:13; Ps. 130:4; Jer. 31:34). U tesnoj vezi sa poslednjom tvrdnjom, Isus je takođe rekao, da de On biti taj koji de "suditi živima i mrtvima" (2. Tim. 4:1), a takvu vlast može imati samo sam Bog.
Na kraju, dela koja je jedino Bog mogao da učini su pripisana Isusu. Isus ne samo da je vaskrsavao mrtve (Jn. 5:21; Jn. 11:38-44), On je stvorio i održava univerzum (Jn. 1:1-3; Kol. 1:16-17). Ova činjenica dobija još više na snazi kada se uzme u obzir da je Jahve bio taj koji je stvarao (Isa. 44:24). Isus poseduje osobine koje jedino Bog može da imati: večnost (Jn. 8:58), sveprisutnost (Mt. 18:20, Mt. 28:20), sveznanje (Mt. 16:21), svemod (Jn. 11:38-44).
3) Ko je taj "dobar"?
Pogledajmo sada taj česti prigovor kritika (uglavnom Jehovinih svedoka) Hristovog božanstva koji oni izvlače iz Jevanđelja po Marku 10:17-18, gde Isus kaže: "...što me nazivaš dobrim? Niko nije dobar - osim jednoga Boga". (Karadžid koristi reč "blagi".) Prema njima Isus ovde poriče da je Bog, jer da je Bog priznao bi da je dobar - prihvatio bi hvalu, ne bi je odbacio. No, ovo je proizvoljno tumačenje i nerazumevanje same suštine odeljka.
Treba primetiti da mladid oslovljava Isusa sa "učitelju" (ravi), dakle on ne upotrebljava neki od Mesijanskih naziva ili titula, što nam govori da je on Isusa smatrao kao jednog od mnogih rabina toga vremena. Dalje, izraz "dobar" je zaista u apsolutnom smislu rezervisan samo za Boga, to je nešto što je svaki Jevrejin toga vremena znao (Ps. 86:5; Ps. 100:5; Ps. 103:8; Ps. 106:1, itd). No, Isus nije ukorio mladida što ga je njime častio, On mu nije rekao: "Nemoj mi govoriti da sam ja dobar, jer je samo Bog dobar", ved: "Zašto me nazivaš dobrim, kada znaš da je jedino Bog dobar?" Isus je njegov izraz upotrebio kao protiv-pitanje, kojim je hteo iskušati mladidevu veru u Njega. Međutim, bogataš nije bio spreman priznati Isusa za nešto više. Mladid nije imao svesti o stvarnoj Hristovoj veličini, da je imao,
najverovatnije bi na Isusovu opasku spremno odgovorio: "Da, zato te i ja nazivam dobrim." Suština cele ove situacije je slična kao sa ženom Hananejkom, no, za razliku od ovoga mladida žena je položila "ispit vere" (Mt. 15:22-28), ona je svesno priznala stvarnu Isusovu veličinu.
Dalje, kao podršku celom ovom tumačenju možemo se pozvati i na Jovan 10, gde Isus sam sebe čak tri puta naziva "dobrim". Kako to? Zar ne bi bilo nedosledno sa Isusove strane da nešto takvo prvo poriče a zatim da to sebi pripisuje? Naravno, to ne može biti. Iz svega ovoga je jasno da Isus nije mislio ili rekao Ono što mu kritici žele pripisati ili mu "staviti u usta" po njihovom tumačenju Marko 10:17-18. (Naziv "Dobri Pastir" kojim Isus sam sebe oslovljava je direktno pozivanje na Boga kao Pastira, Isaija 40:10-11. Takođe, Psalam 23 govori o "Dobrom Pastiru", a koji je Bog - Jahve.)
Poštovani,
Hrist je dokazao svoju božansku prirodu raznim čudima, uključujudi najpre samo vaskrsenje (Ps. 68:20) koje je zauvek promenilo istoriju sveta. Hrist je jasno tvrdio da je On Jahve ("Ja jesam"). On je sam za sebe, kroz svoja dela i učenje jasno dokaza da je božanskog porekla, a ne neki "učitelj", "savršeni čovek" ili samo "proprok", ved jedini i Istinski Bog, utelovljeni Bog. Njegovi prvi sledbenici, koji su bili Jevreji i koje bi i najmanja idolatrija sablaznila, su u to verovali i obradali mu se kao takvom.
Анг Елус Nadam se da ti je ovo dovoljno da uvidis bar nesto....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:56 pm

Istina-Pero Hunjet 
Istina-Pero Hunjet može se zaključiti da je u pitanju isti onaj autoritet koji je i Mojsiju govorio iz goruceg grma.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:56 pm

Istina-Pero Hunjet 
 Isusu su takođe davana imena koja su jedinstvena za Jahvu (Ili "Jehova" ako vam se više sviđa, što je formalno ime za Boga, ili kao JHVH) u Starom zavetu. Starozavetni naziv "Otkupitelj" (Ps. 130:7; Os. 13:14) je korišden za Isusa u Novom zavetu (Tit 2:13; Otk. 5:9). Isus je nazvan Emanuilo ("Bog sa nama", Mt. 1:23). U Zahariji čitamo da je Jahve je taj koji kaže: "pogledade na mene, onoga kojega probodoše" (Zah. 12:10), a Novi zavet ovo jasno primenjuje na Isusovo raspede (Jn. 19:37; Otk. 1:7). Ako je Jahve taj koji je proboden i na koga su pogledali, i ako je Isus taj koji je proboden i na koga su pogledali, onda je Isus Jahve. Pavle tumači Isaiju 45:22-23 primenjujudi te stihove baš na Isusa, u Filipljanima 2:10-11. Dalje, Isusovo ime se koristi uporedo sa Jahvinim u blagoslovu: "Blagodat vam i mir od Boga Oca našega i Gospoda Isusa Hrista" (Gal. 1:3; Ef. 1:2). Ovo bi bilo bogohuljenje u slučaju da Hrist nije bio božanskog porekla. Isusov naziv Sin se pojavljuje uporedo sa Jahvinim u Isusovoj zapovesti za krštenje "u ime [jednina] Oca i Sina i Svetog Duha" (Mt. 28:19; vidi takođe i 2. Kor. 13:14). U Otkrivenju Jovan kaže da "sva stvorenja slave Hrista" (Jagnje) - samim tim Isus nije stvorenje poput njih (Otk. 5:13), ved je vedi od njih - njihov Stvoritelj.
Dakle, Hrist je poistoveden sa Jahvom Starog zaveta, Isusu su dati isti naslovi ili titule kao i imenu JHVH. Ovo jasno svedoči o tome koje je Isus (tj. JHVH), i prema Njemu se treba imati ispravan stav i dati mu slavljenje koje mu s pravom pripada. Apostoli su ovo jasno razumeli, kao i vrhovni jevrejski sveštenici toga vremena. Razumeli su "ko je bio Isus" i ono "šta je On o samom sebi govorio". Ustvari, to "što je On bio" je bio jedini razlog, jedina Njegova krivica zbog koje su ga razapeli. Pažljivo pročitajte celi odeljak koji govori o Njegovom saslušanju pred sinedrionom, Matej 26:56-66. Veliki sveštenik je jasno shvatio iz Isusovog odgovora da Isus za sebe govori da je On Mesija o kome govori Pismo (Danilo), a Jevreji su verovali da Mesija, koji ima dodi sam Gospod - Jahve.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:57 pm

Istina-Pero Hunjet
Praktično cela Biblija o tome govori, kada govori o Božjem Mesiji, koji je sam Gospod i jedini Spasitelj (Isa. 45:21). Mesija se rađa kao Isus (Lk. 1:31), a što znači "Jahve je Spasitelj", a naziva se "Emanuilo", što doslovno znači: "Bog sa nama" (Mt. 1:23), itd. No, pogledajmo neka mesta u Pismu malo bolje...
Nigde u Bibliji nije zapisano da je Isus doslovno rekao: "Ja sam Bog." No, ovo ne znači da On nije objavio da jeste Bog. Uzmimo na primer Isusove reči u Jovanu 10:30, gde On kaže: "Ja i Otac jedno smo.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:57 pm

Istina-Pero Hunjet 
 Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je On Bog. Međutim, pogledajmo na reakciju Jevreja na Njegovu izjavu: "Odgovoriše mu Judeji: za dobro delo te ne zasipamo kamenjem, nego zbog hule na Boga, što se ti - kao čovek - gradiš Bogom" (Jn. 10:33). Jevreji su ovu Isusovu izjavu dobro razumeli kao tvrdnju da je Bog - da se On ravna Bogu, da doslovno govori da je "On i Bog jedno i to isto". Zar ih Isus ne bi ispravio da ovaj njihov zaključak je bio pogrešan? No, u stihovima koji slede, Isus kao pobožni Jevrejin nikada se nije ogradio do onoga šta je rekao, tj. onoga šta su Jevreji razumeli. On se nije ispravio govoredi: "Pogrešno ste me razumeli... Ja nisam rekao da sam ravan Bogu." To nam jasno ukazuje da je Isus zaista i mislio to što je rekao, i da su ga Jevreji dobro razumeli, kada je izjavio: "Ja i Otac jedno smo" (Jn. 10:30).
Jovan 8:58 je drugi primer. Isus je tu izjavio: "Zaista, zaista kažem vam: ja postojim pre nego što se Avram rodio!" I iznova, kao odgovor na ovo, Jevreji su uzeli kamenje u pokušaju da ga kamenuju (Jn. 8:59). Zašto bi Jevreji želeli da kamenuju Isusa ako On nije rekao nešto što su oni verovali da je bogohulno, u ovom slučaju, tvrdnju da je Bog? Samo Bog može posedovati atribut "večnosti" na koji se ovde Isus poziva i pripisuje ga sebi, a pobožni Jevreji su ovo veoma dobro razumeli.
Jovan 1:1 jasno kaže da "Bog beše Reč." Jovan 1:14 dalje kaže: "Reč se ovaploti." Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog koji je došao u telu. Dalje, Toma, jedan od učenika, kada se susreo sa vaskrslim Hristom je izjavio: "Gospod moj i Bog moj" (Jn. 20:28). Isus ga ne ispravlja, On prihvata taj naziv! On prihvata ovo Tomino obožavanje, koje je namenjeno samo Bogu, a koje ni jedan pobožni Jevrejin ne bi olako izgovorio, tj. za sebe prihvatio.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:58 pm

Istina-Pero Hunjet - Drago Babic
 I sta sad ti dokazujes da je bog, ja mam stihove da je covek, sluga Bozji, i ko je u pravu, kad padne Vavilon znace mo. Bog ce otkriti SABLAZNI.

Istina-Pero Hunjet Kome pisas sada ovo... imenuj... !?

Drago Babic Pisem svima koji citaju, Biblija ima dokaze, da je BOG da je SIN BOZJI i da je SIN COVECIJI. E vidis kao sin coveciji, nije pogodan za religiju SIRIH RAZMERA.

Istina-Pero Hunjet Babicu .. ja tebe u potpunosti razumijem... i tvoj je odgovor bio kratak ija san.. i to je tko..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:59 pm

Istina-Pero Hunjet 
 Razumijem i one druge ... zato sam odvoio dijelove tekstova sta i gdje treba nesto da se shvati ... kako bi se sve ostalo razumjelo.

Istina-Pero Hunjet Drago Babic Pisem svima koji citaju, Biblija ima dokaze, da je BOG da je SIN BOZJI i da je SIN COVECIJI. E vidis kao sin coveciji, nije pogodan za religiju SIRIH RAZMERA.
Pero:
Kao sin covjeciji sa Bozanskim znanjima nie pogodan zato ... sto su ljudima uvalili laz... Bog je nedostizan pa sa tim i znanje... a ako bi se prihvatilo da je on Covijek sa bozanskim znanjem.. onda je dohvatljiv - te svi ljudi mogu da postanu kroz njega... haahaa... njegovo znanje kao i on ... da nadu put ka Ocu nasem... zajednickom. Tada se ne bi samo SLAVA ... bez veze drugima davala ... nego bi se sebe slavilo a kroz sebe i isusa i Oca nesega... tada bi mi bili skava Njeva a Oni nasa.... zblizavajuci se ...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 9:59 pm

Istina-Pero Hunjet Jel tako Babicu.... Sa njegovim znanjem svi one moc i znanja starih znanja EGA ... ili stane.... da samo odredeni mogu biti bogovi... kako bi oni imali robove... teraju te da slavis njih kao bogove... a onaj koji te oslobada ... daje ti bozansko znanje... i njega bogom stvore... tako da mozes samo da ga slavis i molis... a od toga vajde nema... Nedostizno ti naprave dostizno ... tako da sve stave u isti kos...

I samo da vam dam zakljucak ili Istinu... Ti mitski bogovi su dosli na ideju da se pojavi COVIJEK... sa njevim znanjima... jer Njihova borba protiv ZLA ... nije radala plodom... postaju kao i samo zlo ... a ljudi ne UCE nista... moralo se prestati ljudima omogucavati da se DRUGI BORE ZA NJIH... Da li shvacate... Ne traziti .... i moliti samo spas... nego se spasavati SAMI...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:01 pm

Istina-Pero Hunjet Dakle Biblija je knjiga Kljuceva... sa jedne i druge strane.... Trazite znanje ... ali kroz to ko je sta rekao trazite kljuceve... ne samo ponavljati ko je sta rekao ... nego zastoi i razlog... tda uvidajte znanje ... kako bi tek ucili ono sto i treba...

Drago Babic Da vas pitam, da li je po vasem razumevanju, potrebno Hristova zrtva da bi se nelo spasio, ili da bi se svet spasio.

Istina-Pero Hunjet Drago mi da me PITAS... nema potrebe .. na VI.... Nije bilo planirana zrtva... da su ga prihvatili kako je i trebalo... bilo vi mnogo vrednije i VELICANSTVENIJE... posto je narod bio .. to jeste vode ih podijelile... ta zrtva je bila krajnji plan... nepozeljni... ali se je isto napravilo... ali sa manjim uspjehom na MASU...
Istina-Pero Hunjet Nikoga On nije spasio... nego je ZNANJE kao spas svima DONIO... baska sada sto je spasio one na razne nacine kao prijere vjere i istinske mogocnosti.... kao dokaz da se moze sve sa znanjem... njegov spas je u tome sto je njegova energija ili znanje ostalo trajno na majci zemlji... onima koji se zele spasavati... a njih je ON uvijek TU... ali spas moramo sami sa ananjem kroz njega da trazimo ... zasluzimo.... inace spasa nema...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:07 pm

Drago Babic Evo kad Vavilon padne zna ce se da Bog nije trazio zrtve ni zivotinjske i da je Hrist bio VEGETERIJANAC.

Drago moj Babicu... mozes ti biti vegetarijanac koliko hoces .. ako ne shvatis na primjer mojsija i pustinju i mudraca i sedam ceri a mojsije samo se sa jednom vjencao...

Istina-Pero Hunjet To o zivotinjama se zna valda ... pa to je jednostavno... sve se giba i sam kosmos pa i mi trebamo da se sa njim gibamo... sto je u jednom vremenu dobro i neophodno... u drugom vremenu je nepotrebno i nije dobro.... Mi ljudi nikada ne shvacamo sta treba u jednom vremenu... ono sto i treba... ne razumijemo sadasnje vreme a borili se za ovo u proslom... ljudui su neadovoljni samo zbog NEZNANJA... nezadovoljni ljudi i ubise Isusa... a i sada su nezadovoljni sa postignutim.. je neznaju zasto su se borili prije .. a neznaju ni sta imaju sada... dakle ZNANJE je spas za sve RECE BOG ZNANJA THOT... bas ptotiv svega je lijek ... znanje...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:08 pm

svetu je da prestane ciniti ZLO.

Istina-Pero Hunjet Posto svi znamo samo za zlo... imas sto zala ... i biraj... mozes samo ko na lotu da izaberes manje zlo... treba dakle znanje ... kako to prestati ciniti zlo... kao prvo moras stecei slobodu LICNU... a kako ces to izvesti... kontas... tek slobodan covijek moze da razmislja sa svojom glavom.. i to tek nikako nije lako... veoma tesko.... dakle opet znanje...

Drago Babic Dobro ja sam saznao da je zlo ubijati, zivotinje, i da je to NAJVECA NEPRAVDA, da li se slazes sa time.

Istina-Pero Hunjet Normalnooooooooo.... nikada ih nije valjalo nepotrebno ubijati... ali ako zelis dalje... i jesti h treba prestati ali nista nasilno nad sobom raditi...

Drago Babic Na to sam mislio, da ih ljudi ne I da je BOG nas stvorio da jedemo biljke i voce.trebaju jesti, da treba covecanstvo stati sa tim, jer je to zlocin.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 2 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 28. Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.