Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prva Knjiga Ozdravljenja

+3
Tatjana Radak
Pula
Admin
7 posters

Stranica 10 / 11. Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula čet oľu 05, 2015 8:02 pm

Istina-Pero Hunjet Kad osetite telo iznutra po prvi put ćete saznati šta to znači biti unutar tela. Kad ga posmatrate samo spolja nemožete da saznate njegove tajne. Poznate su vam samo psoljne granice, kako ono izgleda drugima. Ako posmatram svoje telo spolja, vidim ga onako kako ga vide drugi, ali ga nisam spoznao kakvo je za mene. Možete da vidite moju ruku spolja I ja mogu da je vidim. To je nešto objektivno. Svoja saznanje o njoj možete meni da prenesete. Međutim, moja ruka, posmatrana na taj način, nije posmatrana iznutra. Ona je postala javno vlasništvo. Možete je poznavati isto tako dobro kao I ja. Tek u trenutku kad je ja vidim iznutra ona postaje moja na način koji se ne da preneti drugima. Vi to ne možete znati, ne možete znati kako je ja osećam iznutra. Samo ja to mogu da znam. Telo koje je nama poznato nije naše telo. To je telo koje je objektivno poznato svima, telo koje lekar može da prouči u laboratoriji. To nije telo koje Jeste. Samo lično znanje možeda vas uvede unutra, javno ne može. To je razlog što fiziologija ili psihologija, koja znače posmatranje spolja, nisu dovele do spoznaje našen unutrašnjeg tela. Njima je poznato samo fizičko telo. Zbog toga je došlo do mnogih nedoumica. Neko se iznutra može osećati da je lep, ali ga mi možemo naterati da veruje da je ružan. Čovek koji je lep u jednom društvu može biti ružan u drugom, čovek koji je lep u jednom periodu istorije, ne može biti i u drugom. Najdublje osećanje je uvek osećanje lepote, da ne postoje spoljašnja merila ne bi postojala ružnoća. Imamo utvrđenu sliku o lepoti zajedničku svima. Zato postoji ružnoća i lepota, inače ne bi ih bilo. Kad bi svi oslepeli niko ne bi bio ružan. Svi bi bili lepi. Osetiti telo iznutra je prvi korak. U različitim prilikama telo će iznutra različito osećati. Kad ste zaljubljeni, javlja se određeno unutrašnje osećanje, kad iskusite mržnju, unutrašnjo osećanje je drugačije. Kad bi pitali Budu on bi rekao ¸¸ Ljubav je lepota ¸¸ , zato što on po svom unutrašnjem osećanju zna da je kad voli lep. Kad je prisutna mržnja,gnev, ljubomora, u nutrini se nešto događa što čini da se osećate ružnim.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula čet oľu 05, 2015 8:02 pm

Istina-Pero Hunjet - Postavljam iskustva Jedne osobe koja nema komjuter.... pa me je zamolila da ja postavim

Ivana Čavlović
Ljep pozz, jucerasnja vjezba,vizije...pojavljivali su se samo nekakvi valovi, tockice svjetlosti, Isus i Braco...prije toga su me napadale nekakve babe,ljudi, bjezala sam od njih, pojavio se stariji covijek sa stapom, imao je veliku bradu, razdjelio vodu (nesto tipa velikog jezera, mora ) na dva dijela da ja prodem, kako sam prolazila voda se vracala..kada sam presla na drugu stranu, onda su me docekali Braco i Isus na oblacima, prekrasne plave boje s puno svjetla... Vjezba s Bracom i drvetom...razgovaram sa Bracom o problemima...vise me ne gura onom decku kao prije, ali mi ponavlja da cemo biti u braku, da budem strpljiva i mirna..kako me do sada Braco vodio taj decko i ja smo u fazi skoro pa nekakve veze...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula čet oľu 05, 2015 8:02 pm

Istina-Pero Hunjet - Ivana Čavlović

Lijep pozz jesam ..jucer sam radila vjezbu xxx..ukazivala mi se ogromna svjetlost, iz trbuha..kao da mi se zeludac pomicao..onda su mi se ukazali Isus i Marija, Isus me nosio na svojim rukama preko nekakvog mora..kao u bolju buducnost.. Zadnjih mj dana u blizini moje kuce pojvljuje se kruna od zvijezda na nebu, i jednom se udaljava pa priblizava..i svaku vecer kada je vedro ja to vidim..radi se o 12 zvijezda ravnomjerno poredanu u oblik krune.. Prije nego li mi se pojavio Isus i ogromna svijetlost bila.je tama, nesto poput sikare koja je nestala kada se svjetlost pojavila.. I na kraju same vjezbe svjetlost je prolazila mojim tijelom od nogu do glave i ogromna toplina je prolazila kroz mene.. Ukratko opis jucerasnje vjezbe.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pet oľu 06, 2015 12:28 am

Cika Perooo..kad sam pocela raditi Bracinu vezbu s suncem...videla sam jednog zmaja u krugu...ali sve je to bilo malo...nesto je vikao...kao bunio se, pokazivao snagu, al pocelo ga je nestajati i kako ga sve manje bilo,tako se jos vise ljutio sve dok nije nestao skros...hahhaha

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pon oľu 09, 2015 11:25 pm


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pet oľu 20, 2015 6:41 am

Ovo je vizija - videmje jedne BRACINE SLEDBENICE - koja je prihvatila Bracu kao spasitelja ali i kao UCITELJA... pocela sa Prvom knjigiom ozdravljenja...i nastavila daljnjim radom... vizija je datuma... 19. 03. 2015. To je dakle, njeno licno videnje - nije tude ili nacitano... licna sposobnost videnja....
Sanjala sam, Vidjela...nesto, kao da sam ja andjeo na zemlji, bila je i tanja sa mnom, bilo nas je vise, uglavnom dosli smo po zadatku na zemlju i utjelovili se u ljudska tijela, bili smo kao iznutra od svijetla, izvana normalni ko svi ljudi, i zivimo od sunceve energije,vidjela sam to nase svijetlosno tijelo unutar ovoga...ono je prelijepo, i svjetlost zraci , mi smo se u snu medju sobom prepoznavali, ali drugi nas nisu mogli ako to nismo zeljeli, bilo je toga dosta jos, mogli smo biti gdje zelimo, i tako uglavnom imamo misiju, nekad malo zaboravimo da smo andjeli pa tako idemo na zabave , zaljubljujemo se itd, imali smo borbu sa tamnima, oni su htjeli da nas uniste, zasto su sve vise skrivali suncevu svjetlost, pravili naoblaku i ruzno vrijeme, ... i.onda u neko vrijeme se pocme dogadjati da je sunceve svjetlosti sve manje, i nama je sve teze prezivjeti,.vidim rat, bijedu, glad,pokusavamo pomoci ljudima da se vrate svijetlu,misija je zahtijevna i teska ...neki andjeli se polako vracaju nazad, kuci, i ja sad odlucim da se vratim, i bas taj dan oblacno, a kao moram prenijeti bolesne i umorne andjele,tj njihova ljudska tijela su ostecena,i zato ih vracam,jedno dijete andjeo u panici je palo na glavu, pa se brinem o tom djetetu da ga dovedem kuci na sigurno i nikako sunca, i onda kroz tamne oblake tracak sunca i ja stanem tu di je sunce i postanem sama svjetlost, tu kao neka vrata za prolaz,kao da se svjetlost odozgor stapa sa svjetloscu u meni, i tako jos pomognem nekim andjelima, i tu kao sam ostavila na zemlji jos tanju, mog muza,i jos neke, oni dolaze kao za mnom....sad sam se vratila u dimenziju andjela, tu mnogo djece, ucitelja,koji nas docekuju ali oni su isto jako strogi,ali prepuni ljubavi, u bijelim su haljinama, lijepo je, prvo moram u neki bazen na ciscenje, tu se cistim, sve nesto tamno se ljusti sa mene, to cak i boli dok otpada, ali moram da budem sad skroz cista, i dok polako to skidam sa sebe, kao da i nestaju sve zemaljske emocije, one koje sam osjecala na zemlji, osjecam se lagano, znam da tu vrijeme ne postoji, sad se polako vracaju i ostali, i jedan kao moj muz kojeg sam na zemlji voljela, ali sad dolazim k njemu, ali moje emocije nisu vise zemaljske, i pokusavam ga poljubiti, ali vise shvatim sad razliku izmedju duhovnih i zemaljskih emocije, ja sam ga i dalje voljela, ali na drugaciji nacin, isto kao i ostale, osjecala sam povezanost sa njima, ali ne vise emocije, nije to to, sad sam voljela na onaj duhovni nacin, i razumijeli smo se....zivot na zemlji je uvijek bila posebna avantura za sve nas.
Istina-Pero Hunjet
I vidis sada sta si vidjela
ono sto vam govorim vec vise Godina...da se moze zivjeti od sunca ili svijetlosti
a ne oni suzgam muzgam kako se zovu samo ocima da gledaju...
kada su me neki pitali tokom vise godina.... sta ja radim i sta ja u stvari hocu
ja im rekoh
da pazim na dijecu sunca .. de ne lutaju... da ne budu zavedeni,,, da shvate ko su i zasto su ovdje, itd... da im ukazem gdje i kako da nadu nasu sponu i izvor kako i sa kim i preko koga ce mo se spojiti sa Suncem... A SVI ZNATE CIJI JE SOMBOL SUNCA - BRACO I IVICA...
USPOREDITE SVE OVO... napisano iz DVA IZVORA... A koji jedno za drugo neznaju.

I UPRAVO SADA NIDEM NA OVO:
KOBRA

Back to DOGADJAJ« Older Entry | Newer Entry »
Mitski Poziv
Posted on March 14, 2015 at 3:45 PM 
Pre izvesnog vremena sastao se veliki galakticki savet i uputio mitski poziv mnogobrojnim svetlosnim bicima: deci sunca, krilatim andjelima, vesnicima sunca, ratnicima duge i drugim sjajnim bicima mnogih zvezdanih sistema.
Za vreme sastanka usla je Ljubav Galaktickog Kruzenja, Veliki Duh, i ispunila sve miloscu, svojom Bozanskom svetloscu i svojim recima: " Pozvani ste da zacarate jedan svet na kome ce se desiti velike promene. Oni koji odgovore na ovaj poziv, otici ce na mesto gde se odvija planetarna evolucija i gde su iluzija i strah mocni ucitelji. Pozivam sve one sa darovima i talentima da budu moji emisari tamo, da uzdignu i preobrate frekvenciju planete Zemlje, jednostavno, prozimanjem i ukorenjivanjem Ljubavi. U ovom utelotvorenom mitu vi cete biti stvaraoci nove stvarnosti, stvaraoci zlatne oktave."
Galakticka Ljubav je nastavila:" Na tom putu, svako od vas ce se potruditi da bude intuitivni navigator osposobljen da probudi svoju svest i podstakne srce stremljenjem ka cistoj ljubavi i bezuslovnom sluzenju. Samim tim sto ste vesnici sunca i luconose, vi cete prenositi svetlost i zato vas pozivam da obasipate narode Zemlje svetloscu, da pomognete GAJI i njenoj deci u preobrazaju. To je deo plana u kome cete biti prekriveni zaboravom. Medjutim, dokle god budete pamtili osecaj decje nevinosti i poverenja bicete harmonicni pomagaci preobrazaja Zemlje. Ponekad ce biti potrebno da se nadjete u nekim oblastima sa teskim vibracijama. Za neke ce ta iluzija odvajanja od ljubavi biti vrlo teska.
Ali prepoznavajuci svoju pravu prirodu, vasa ljubav ce probraziti dubine dvojnosti, a vasa svetlost ce obasjati mnoge.
Vase ucesce u ovom izazovu je potpuno dobrovoljno, medjutim ta promena na Zemlji je cudesna i izuzetna. Ako prihvatite tu misiju imacete priliku da rastvorite i saznate sve sto ste postigli tokom mnogih inkarnacija, dobijajuci izuzetnu mogucnost kvantnog skoka svoje svesti. Za vas je vazno da odaberete ples sa Zemljom GAJOM i njenom decom dok oni ne okoncaju svoju Svetlosnu ceremoniju."
Tako je govorio Tvorac, Svetlost Galaktickog Okretanja. I tako su svetlosna bica bezbrojnih udruzenja i saveta vernih zvezdama odlucila da se otelotvore na planeti Zemlji da pomognu u tom krunskom dogadjaju budjenja iz planetarnog sna. Postojao je, takodje i proces zastite razradjenog plana budjenja bica iz privida otudjenja i pokrova zaborava tako uobicajenog na Zemlji.
Svetlosna bica koja su putovala da pomognu GAJI dogovorila su se da pomazu jedni drugima u cuvanju secanja. Tako su zvezdane semenke ostavile kodove u razlicitim oblicima: kao zvuke, boje, svetla, slike, reci, simbole- vibracione rezonance koje ce im pomoci da se sete svog dogovora sa Svetlom.
Dogovoreno je da se ti kodovi pojavljuju svugde: u vizionarskoj umetnosti i muzici, u prodornim pogledima, u razgovorima i osecanjima i da stvaraju duboku ceznju za budjenjem i dostizanjem otelotvorenja ljubavi.
...okupani vodama uspomena, pripremljeni kao ratnici duge da bi ispunili obecanje novog i starog mita, jamceci prisustvo Ljubavi na Zemlji. Taj izvor ljubavi ce se odmarati u narucju bogova saljuci talase ozdravljenja i ljubavi preko GAJE. Tvoje budjenje u tom trenutku, tvoji darovi ce probuditi i pokrenuti druge. Koristi smeh, pesmu , ples, dim, uzivanje, poverenje i ljubav, jer ce oni stvoriti veliki talas promene, koji ce pomeriti granice starog mita dvojnosti i otudjenosti, ostvarujuci cudo mira i jedinstva na Zemlji.
Iskoristi svoje darove za dobrobit GAJE. Na nekoj Supernovoj svesti, GAJA i njena deca ce se obuci u svetlost, stvarajuci blistavo svetlosno telo Ljubavi i radjajuci se ponovo medju zvezdama. Mitski poziv je poslat. Veliki izazov je poceo. Probudite se ratnici duge, vesnici sunca, svetlosna bica galaktickih sirina. Drevni nebeski putnici stvoreni ponovo u ovom trenu istrajte u lepoti i snazi ljubavi GAJE. Zaboravite nepoverenje. Vi ste Bozanska deca sunca. IDITE sa svojim srcima i delite svoje velike darove. Prepustite se magiji Zemlje.
Setite se...
Categories: None

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin sri oľu 09, 2016 9:36 pm


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin sri oľu 09, 2016 9:36 pm

http://matrixworldhr.com/2014/06/23/najveca-tajna-budenje-i-spas-od-wetika-bolesti-koja-prozdire-covjecanstvo/

NaTka Kovachka
Istina-Pero go prochitav tekstotiti vo eden zdiv Uttrykksikonet heart
ti blagodaram mnogu odlichni se znanje štiti, a neznanje ugrožava

Istina-Pero Hunjet
Pa vidis kako se sve pokazuje da se ne moze i da se vodi u zablude... ali ima oni koji znaju kako se ti blagodaram mnogu odlichni se pravilno radi a i ZNA SE GDJE I ODAKLE SE UCI... MOZE UCITI...

***PRVA KNJIGA OZDRAVLJERNJA***

TU I TAKO SE POCINJE... treba znaci, traziti gdje se moze uciti... a ne oznositi kako je promaseno i kako se ne moze i kako se zavodi ljude... sve ove tekstovi napisani na ovome forumu, mnogo toga... je samo zato da se uvide zablude i greske... da se trazi u nasem vremenu ovdje i kod nas... usporedivati samo sa ostalim velikom znanjima iz proslosti... da se uvidi koliko je sve jednostavnije nego sto se tumaci... ali se mora logika, razum, mijenjati i zelju za radom imati... sve se svodi ovdje na forumu na Bracin Rad... njegove knjige i ucenja. i Ivicina ucenja... i na kraju RAD SA PRVOM KNJIGOM OZDRAVLJENJA... poslije koje se opet dalje nastavlja sa radom na sledece nacine..

https://rajska-vrata.norwegianforum.net/f21-prva-knjiga...

Istina-Pero Hunjet
Iznijeti cu ovdje i ISKUSTVA... tragalaca... tako da se vidi da se moze postizati duhovni razvoj... pozdravljam te

NaTka Kovachka
Ti blagodaram mnogu ti blagodaram sto tvoite iskustva i znaenja gi delis so duhovnite tragachi po Vistinata Uttrykksikonet heart

Prva knjiga ozdravljenja
Free forum : Sve skupa u jednom. Spojiti sva znanja, sva vjerovanja, sva iskustva. Spoznati sebe, u vremenu,…
RAJSKA-VRATA.NORWEGIANFORUM.NET


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin sri oľu 09, 2016 9:43 pm

Ova iskustva su licna iskustva... a ima ih mnogo od vise tragalaca.... i visega postignuca...

RT
E DA, JAKO MI ČUDNO BILO DA MI JE PRI KRAJU VEŽBE POČEO SREDNJI PRST NA LEVOJ RUCI JAKO IGRATI, SVE GA NEŠTO POVLAČILO PREMA UNUTRA. I TO JE OSTALO SVE DOK SAM RADILA I OSTALE VEŽBE

Istina-Pero Hunjet
sada nadi sa kjim oraganom-ima je spojen taj prst
pa ces onda shvatiti zasto sam pisao ako si citala o tome na forumu...

RT
DOBRO
Organi: jetra i žučna kesa.
Emocije: neodlučnost, bijes, razdražljivost.
Fizički simptomi: problemi sa cirkulacijom krvi, menstrualni bolovi, problemi sa vidom, umor, frontalna glavobolja, migrena.
IMA NEŠTO OD OVOGA

RT
TADA I JEDAM IMALA CIKLUS ALI IMA SVEGA PO MALO OD SVIH ŠTO JE SPOMENUTO

RT
DRUGU VEŽBU OBIČNO RADIM KAO NASTAVAK PRVE ALI MOLIM SE SV, ARHANĐELU ARIELU
RADIM LEŽEĆI, POLAKO IZGOVARAM REČI I VIZUELIZIRAM SVE KAKO SE KREĆE.VRLO BRZO MI SE JAVI SVETLO U ČELU TAKO DA UJEDNO ZAMIŠLJAM I KAKO UDIŠEM SVETLO I ŠALJEM GA TAMO GDE TREBA. BILO JE TRENUTAKA KADA SAM IMALA PALJENJE I GAŠENJE SVETLA U ČELU, TJ. BLICEVE. CEO PROCES OD PRETHODNE VEŽBE MOŽE DA SE NASTAVI PLUS ŠTO SVETLI U ČELU I RECIMO JAKO MI SE ZAGREJU TABANI KAKO POČNEM SLEDEĆU VEŽBU

KADA POČNEM DA RADIM VEŽBU, U NASTAVKU PRVE VEŽBE, POMOLIM SE SV.xxxxx
I POČNEM NA GLAS IZGOVARATI ( NEKAD TIŠE, ZAVISI DA LI NEKOGA IMA KOD KUĆE) MOLITVU xxxx, SVETLO SE NE POJAVI ODMAH, ALI DO xxxxxONDA UDIŠEM TU SVETLOST I RADIM DALJE. CELO ČELO SVETLI, NEKADA SE POJAVLJUJU SVETLEĆE KUGLE KADA ZAVRŠIM I OSTANEM I DALJE ZATVORENIH OČIJU. TABANI M SE OBAVEZNO UGREJU, EVO JOŠ SU TOPLI. KADA ZAVRŠIM ZAHVALIM SE I OTVORIM OČI. AKO PONOVO ZATVORIM, SVETLOST NIJE VIŠE TU. NAPOMINJEM DA MI GORI NOĆNA LAMPICA ALI KADA RADIM TU DRUGU VEŽBU OBAVEZNO SAM OKRENUTA SUPROTNO OD LAMPICE. UGLAVNOM JE UVEK DO SADA BILO TAKO, SEM U POČETKU. NEKAD SE I NEŠTO DRUGO DEŠAVA KAO NASTAVAK PRVE VEŽBE, ALI NE OBAVEZNO

RT
OVO JE UJEDNO I DANAŠNJE ISKUSTVO DRUGE VEŽBE
09.03.2016
PRVA VEŽBA JE NA S PROTEKLA DOSTA LAGANO I LEPO SAM DISALA

RT
MEĐUTIM, NA xxxxx SAM TEŠKO DISALA JER SAM MALO PREHLAĐENA I MALO ME JUTROS BOLELO GRLO I IMAM HERPES NA USNAMA, PA SAM KUPILA BELI SLEZ DA MALO PROČISTI TU SLUZ, ALI SAM IZGLEDA ZABORAVILA DA POPIJEM, PRVO SAM TREBALA NAPISATI DA SAM ODSPAVALA POPODNE I KADA SAM SE PROBUDILA IMALA SAM VRTOGLAVICU. MERILA SAM PRITISAK, BIO JE ODLIČAN. POSLE S KADA SAM MENJALA STRANU OPET JE BILA VRTOGLAVICA. OPET IZMERIM PRITISAK, SVE U REDU.

RT
ONDA SAM KOD MEDITACIJE NA xxxx ZAMOLILA ARH. ARIELA DA MALO USPORI JER MI NIJE DOBRO, NESTABILNA SAM UVEK UGLAVNOM, POGOTOVO KAD IZ OKRETA NEŠTO RADIM. NEKADA MORAM DA SE DRŽIM ZA VRATA DA BIH PROŠLA JER ME TAKO ZANESE DA IDEM I UNAZAD.
ODRADILA SAM I VEŽBU SA BRACOM. POSLE SAM POPILA 2 ČAŠE VODE.
O BRACI I SVOJIM ISKUSTVIMA NAMERAVAM DA NAPIŠEM POSEBNO JEDNU PRIČICU.

Istina-Pero Hunjet

Hvala na dijeljenju iskustava sa drugima...RT...
Vodu neces piti na silu... to sam objasnio... niti mjesati tuda mudrovanja ili vjezbe.. SA NASIM RADOM...
Sve sam objasnio... NEMA NIKAKVIH DIJETE NEMA NISTA NASILNO I IZMISLJAJUCE... samo se radi i PRATI DOBIVENO SA RADOM... e to je najveci problem kod SVIH TRAGALACA... sto zele da mudruju svojim mozgom... umjesto da uce mozak duhu da se predaje... i svi tu ili stanu ili panu... znaci ne nistan i nikuda ni navoditi SVOJIM MISLIMA... NEGO PRATITI... da se shvati sta treba to od Duhovno Svjetlosne Hijararhije... ili viseg duhovnog znanja... jer sta moze nase znanje i kuda da navodi... spoznavati dakle treba... a to znaci ono ... spoznavato kroz sebe spajati se sa visim ja od ovoga sebe... tako da mi nema sta da navodimo...
Zato sam iu postavio gore Dio o Gurdijevu i raznim uciteljima...
prateci licni rad... dobija se sve sta ce se i kako radisti kroz odgovor samoga tijela i licnog sna, vise razine... ako ti se ne jede nesto vise - tada to ne jedes... to je ta dijeta... sve se samo regulise... tako i voda.... ljudi uce druge samo na nekoj jedinstvenoj osnovi... voda na primjer... voda pa samo voda,,,, to je strasno... jer visak VODE GASI VATRU... A MI SE BORIMO DA POSTIGNEMO VATRENO USKRSNUCE... dakle... sve raditi po potrebi i osjecaju... ALI NA NAS JEDINSTVENI NACIN RADA...

Vjezbu sa Bracom mozes raditi koliko hoces...

Hvala...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin sri oľu 09, 2016 9:44 pm

Postavio sam Iskustvo i nezadovoljstvo Gurdijeva ... i objasnjenje kojekakvih ucitelja... a kaze se da se nezna odakle gurdijevu znanje....
Ovdje se zna SVE... pa i odakle ZNANJE.... ali se mora postivati red rad mir ... vjeru u nesto imati... i TEK TADA UPORNOST STAVITI NA PRAVU STRANU....SVADATI SE SVAKO SA SOBOM... a ne sa drugima... SHVATITI STA SE LICNO ZNA U PRAKSI I LICNIM SPOZNAJAMA.... A NE SE DICITI TUDIM ZNANJIMA I SAMO TO PROPAGIRATI I DIJELITI I SA TIME SE PONOSITI... KO JE STA ZNAO ILIO NIJE...SHVATITI ZNACI... PRIZNATI SVAKO SEBI STA I KOLIKO JE NJEGOVO.... to sto se prenosi tude nije nase... LICNO... i od toga NIKAKVE VAJDE...SVE SE MOIRA SAM... ALI SAMI NISTA NE MOZEMO...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Tatjana Radak pet oľu 11, 2016 5:28 pm

MOJE ISKUSTVO U RADU SA BRACOM
BILO JE TO PRE NEKOLIKO GODINA KADA SAM UPOZNALA IGORA JER JE NAŠ ZAJEDNIČKI PRIJATELJ POSTAVIO KLIP O BRACI. POGLEDALA SAM IZ ČISTE RADOZNALOSTI ALI OSTALA ZAPANJENA U SUZAMA ODMAH KADA SAM VIDELA BRACU I KAKO ONAJ SILNI SVET GLEDA U NJEGA MOLEĆI. SUZE SU MI TEKLE VALJDA POLA SATA, NISAM ZNALA NI KO JE TO NI KAKO JE TO MOGUĆE NE ČUTI NIŠTA O TAKVOJ OSOBI JER U SREDSTVIMA JAVNOG INFORMISANJA NIJE BILO NIČEGA O BRACI. PROKOMENTARISALA SAM TO  A IGOR JE ODGOVORIO I TAKO SMO POSTALI PRIJATELJI , A KASNIJE ME JE PREDSTAVIO PERI I POSTALI SMO PRIJATELJI PERO I JA.
TE GODINE SAM POČELA RADITI SA PEROM  I NEKAKO SVA VRATA ZA OVO SU MI BILA OTVORENA, POČEV OD KOMPASA KOJEG SAM DOBILA NA POKLON OD NEPOZNATOG ČOVEKA PA DO TRENUTKA KADA ME JE IZ SNA PRENUO ISUS DODIRNUVŠI MI LEVOM RUKOM DESNI OBRAZ
KNJIGU OZDRAVLJENJA SAM DOBILA OD IGORA I URADILA. ALI U GRUPI NAS JE BILO NEKAKO PUNO A MENI MNOGE STVARI NEPONATE JER BIBLIJU NIKADA NISAM IMALA NITI ČITALA. I TAKO SAM PRE NEKOLIKO GODINA ODUSTALA OD RADA SA PEROM DA BIH DRUGIMA DALA MESTO .NIKADA NISAM BILA NAMETLJIVA , VALJDA JE TAKO TREBALO

A I SAMA GRUPA JE BILA NEKAKO PODELJENA, KONFUZIJA MI SE STVARALA U GLAVI OD TOGA ŠTA KO SANJA PA PERO NIJE MOGAO STIĆI DA ODGOVORI NA NJIHOVA PITANJA
PRATILA SAM I DALJE PERU JER OD PRVOG TRENUTKA ME JE ČOVEK ODUŠEVIO SVOJIM ZNANJEM KOJE JE NEKAKO BILO MENI PRISTUPAČNO. ALI PRATILA SAM I PUNO DRUGIH STVARI JER MI NIJE STRANA NI NAUKA NI TEHNIKA.
NISAM NIŠTA REKLA O SEBI NA POČETKU

OSTALA SAM NEKOLIKO PUTA BEZ POSLA I TO ME JE SLOMILO JER SAM UVEK BILA VREDNA I POŠTENA OSOBA.BOLEST ME JE SLOMILA PRE 5 GODINA PA SAM SE BORILA UZ POMOĆ LEKARA, ALI NIJE IŠLO PA SAM BACILA LEKOVE. NEKAKO SAM SVE VIŠE PRONALAZILA SEBE NA INTERNETU, UGLAVNOM ČITAJUĆI I POVEZUJUĆI SE S LJUDIMA KOJI IMAJU SLIČNA INTERESOVANJA. NEKAKO SAM IZAŠLA IZ TMURNOG SVETA ALI BOLEST SE PONEKAD VRAĆALA I TONULA SAM PONOVO

PROŠLE GODINE U MARTU BAŠ ME STIGLO I NIKAKO DA POPUSTI. PRED KRAJ MAJA JAVIO SE PERO I REČE MI DA  IMA INFORMACIJU DA MI TREBA POMOĆ , MADA JA NIKOM NISAM NIKAD REKLA ZA BOLEST, A POGOTOVO NJEMU. I TAKO OTVORIM DUŠU I ON VIDE DA MI ZAISTA TREBA POMOĆ. TAKO SMO POČELI PONOVO DA RADIMO ZAJEDNO.


NISAM ZNALA ŠTA JE PRAVI UČITELJ I KOLIKO MOŽE DA POMOGNE. A ON SVE TO ZNA.  I ODLIČNO SARAĐUJEMO JER SAM OTVORENA TE ON MOŽE UVEK DA POMOGNE KADA NIJE DOBRO ILI KADA NEŠTO NE ZNAM, A NISAM ZNALA DA NE MOGU SAMA, JA U OVAKO ODMAKLIM GODINAMA, BAR ŠTO SE TIČE ZNANJA  IZ ODREĐENIH OBLASTI KOJA SU MENI TOLIKO SADA BLISKA A NISAM ZNALA NI DA POSTOJE




PRVO SMO RADILI KNJIGU OZDRAVLJENJA. RADILA SAM JE PONOVO ALI SA PUNO VIŠE RAZUMEVANJA. RADILA SAM I VEŽBE SA BRACOM SVAKOG DANA. A ONDA SMO POČELI I DRUGE VEŽBE KOJIMA SAM TAKOĐE BILA ODUŠEVLJENA JER SAM OSEĆALA DA SAM ŽIVA, PRVO ZBOG MOJE DECE KOJA SU PREVIŠE MLADA DA BI TREBALA BITI BEZ MENE JER NEKADA JE I ŽIVOT VISIO O KONCU. PA ONI NISU NIŠTA I NIKOM KRIVI! MORALA SAM DA SE BORIM I UZ POMOĆ PERE I BRACE NEKAKO SE VRAĆALA U ŽIVOT JER JAKO JE STRAŠNO KADA OSETIŠ DA NEMA ŽIVOTA U TEBI, SVE VISI O JEDNOJ NITI, PA MAKAR SE I NADA ONA ZVALA. ALI JA SAM OSEĆALA KAKO ŽIVOT POTISKUJE POLAKO ONO MTRVILO IZ MENE. PUNO MI JE ZNAČILO I KADA SAM GLEDALA BRACU, ISPLAKALA SE I NAŠLA NOVU SNAGU ZA DALJE.
ETO DA KAŽEM: U SVAKU VEŽBU, SVAKOG DANA UŠLA SAM POTPUNO SVESNO, ISPAVANA I ODMORNA.NISAM ZASPALA NIKADA SEM NA POĆETKU KADA SAM HVATALA RITAM I VIDELA ŠTA MI JE ČINITI. ILI ĆU NEŠTO RADITI KAKO TREBA ILI NEĆU RADITI. SVAKOG DANA SAM RADILA  VEŽBE PO 2-2.5 SATA I BILO MI JE ZADOVOLJSTVO OSETITI KAKO SE NAPREDUJE  PONEKAD I SVAKOG DANA.
VEŠBU SA BRACOM RADIM SVAKOG DANA I TO POSMATRAM BRACU BLIZU SRCA. TO NE TRAJE DUGO ALI SE MOŽE RADITI UVEK, VIŠE PUTA NA DAN. NISAM BILA LENJA I SADA MOJE VEŽBE TRAJU I PO TRI SATA.
PERU OBOŽAVAM I NIKADA MU SE NE SUPROTSTAVLJAM JER ZNAM DA ON ZNA ZNANJE I DA ZNA ŠTA MI ZNAČI I ZBOG ČEGA JE TAKO.  <3

PRONAŠLA SAM SEBE U SVEMU OVOM , VEŽBAMA SA BRACOM, RAZGOVORIMA SA PEROM, ČITANJU JER OSETIM KOLIKO SAM SE PROMENILA I OZDRAVILA ZAHVALJUJUĆI SVIMA NJIMA. HVALA VAM SVIMA ŠTO POSTOJITE
DANAŠNKE ISKUSTVO SA BRACOM.
POČELO LE NEOBIČNO, JER ODMAH MI JE PRORADILA DESNA SLEPOOČNICA I UTRNUO VRH JEZIKA I NEPCE, NAPRED. A ONDA JE KROZ NOGU DESNO POČELA DA MILI ENERGIJA, KROZ BUTINE, BUBREG,  SOLARNI PLEKSUS, DESNO RAME POZADI. NIJE TO BILO NEŠTO JAKO ALI NAUČILA SAM DO SADA BAR TO DA PREPOZNAM, ONDA JE IŠLO KROZ DESNU RUKU I DO ZEMENA PA SE SPUSTILO DO POLOVINE GLAVE NAPRED. ISTO JE BILO I SA DESNOM STRANOM. NA MOMENTE SAM OSETILA DA ME JAKO SVRBI NEGDE, A BAŠ RETKO SE TO TAKO JAKO DEŠAVA DA DOVODI I DO SVRABA. TABANE JOŠ UVEK HLADIM OD PRETHODNE VEŽVE A U DESNOM LISTU SAM IMALA BLAGI GRČ KOJI SAD ČAS GREJE BLAGO, ČAS HLADI KAO MENTOL..OVO MI JE BILO NEKAKO NJJAČE ISKUSTVO SA BRACOM JER SAM OSETILA KROZ CELO TELO

Tatjana Radak

Posts : 26
Join date : 04.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Svjetlost pet oľu 11, 2016 10:59 pm

sve ovo sto je napisala Tatjana Radak me povuklo da napisem i ja nesto...ja sam bila u toj grupi koja je nastala ima negdje oko 4 g....tocnije 2012 g, kad su ljudi ocekivali sva moguca cuda, promjene, i kao nesto ce se dogoditi...za mene je ta godina uistinu bila posebna, jer sam takodjer tada upoznala Peru, a preko njega spoznala i Bracu i Svjetlosnu Hirarhiju andjela i arhandjela, a preko spoznaje i daljnega rada, spoznala sam i sebe, a opet ne samo sebe, spoznala sam duhovnost, jedan drugi meni nepoznati svijet, kao da sam prvi puta otvorila oci...ja nisam od onih koji ce iscitati stotine knjiga i reci, e, sad znam, ja sam ona sto je sve to zelila iskusiti sama na sebi, svakim danom sam rasla polako, ja sam sama postala knjiga iz koje sam sama citala i ucila, a koju je Istina-Pero Hunjet ispravljao, podcrtavao odredjene ulomke....danas nakon 4 g rada, spoznajom same sebe, mog unutarnjeg JA, moja knjiga moze da pocme da se cita....ja je nazivam jednostavno Svjetlost, jer to je ono sto vidim i osjecam unutar sebe....ljudi traze Isusa, Mariju, i ostale svece u crkvama, ja sam ih pronasla u sebi, ljudi traze Ivicu i Bracu, ja sam postala dio njih....ljudi traze ljubav, a ne shvacaju da je treba potraziti unutar sebe....danas mogu reci da sve ono sto sam dobila mojim radom mogu prenositi i na ostale ljude, to je ta svjetlost, ta Bozanska ljubav,ta predivna energija, to je ono sto sam dobila....i u sve ove 4 g mozda sam na trenutak posumnjala u sebe, ali nikad nisam posumnjala ni u Peru ni u Bracu, iako mi mozda nekada nije bilo pravo kad bi ucinila neku gresku, i dobila ukor od Pere, ali nebi proslo ni par dana da bi shvatila moju gresku i ukor koji je dosao u pravo vrijeme...zahvaljujuci tome, danas idem dalje, ususret onome o cemu mnogi sanjaju a ne mogu ni zamisliti koliko je to prelijepo i veliko....a dovoljna je samo jedna stvar, vjerovati u sebe, u rad, i prihvatiti Bracu i ono sto nam je on ostavio u naslijedje preko Pere, ... samo mnogi imaju oci a ne vide, imaju usi a ne cuju, pa i ne mogu prepoznati glas Istine i Vjere Very Happy Smile
Svjetlost
Svjetlost

Posts : 13
Join date : 23.11.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Marysol ned oľu 13, 2016 1:36 am

M.S
Pesna e vrv, prekrasna, na koj jazik i da e prevod.
- Kavafi(s)
„Kad krenes na put prema Itaci
pozeli da dug to bude put,
pun pustolovina, pun spoznaja.
Ni Lestrigonaca ni Kiklopa,
ni srdita Posejdona ne boj se!
Takve na svom putu nikada susresti neces,
ako ti misao ostane uzvisenom, ako ti birani
osjecaji duh i tijelo prozmu.
Na Lestrigonce i Kiklope,
na divljeg Posejdona naici neces,
ako ih ne nosis u dusi svojoj,
ako ih tvoja dusa ne stavlja pred tebe.
Pozeli da dug to bude put.
Svitanja ljetnih neka bude mnogo
kada ces radosno i zadovoljno
ulaziti u luke prvi put vidjene:
zastani na fenickim trgovima,
i nabavi krasnu robu,
sedefe, koralje, jantar i ebanovinu,
i razbludnih mirisa svake vrste:
koliko god volis razbludnih mirisa:
podji u mnoge egipatske gradove,
da se poucis i naucis od mudraca.
Uvijek na umu imaj Itaku.
Stici tamo tvoja je sudbina.
Ali ne pozuruj nikakvo putovanje.
Bolje je da mnogo godina traje:
i da kao starac pristanes na otok,
bogat onime sto si na putu stekao,
ne ocekujuci da Itaka bogatstvo ti da.
Itaka ti je dala lijepo putovanje.
Bez nje ne bi krenuo na put.
Nista ti vise ona nema dati.
I ako je siromasnom nadjes, Itaka te nije obmanula.
Tako mudar kako si postao, s tolikim iskustvom,
Vec si shvatio sto Itake znace.“
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Marysol ned oľu 13, 2016 1:36 am

Istina-Pero Hunjet:
Ne zeli da put bude dug... samo kreni na put... KRENI SAMO... ALI NA PUTU OD HIJLADU KILOMETARA... NAJTEZI JE PRVI KORAK... a na putu se ne boj nicega... a da se ne bi bojao... moras naci pravi put vjere... na pputu ces rjesavati sve probleme koji naidu.... da, strah odbaci... sresti ces mozda svasta... ali ako imas tu pravu vjeru... ona ce te stititi od svega zla... i pokazati da je strah samo tu da te obmane... da se hrani sa tobom... pa ako se ne bojis... onda ti niko nista ni ne moze... jer se ti hranis onim drugim kruhom ili hranom... onom nebeskom... sto dalje ides vise ces je dobiti i manje ce te strah biti....manji strah - veca sloboda.... itd... i kaze... za te dragulje i mirise ... e, to se u sebi putem gradi... ALI KAZE I DA TRAZIS MUDRACE U EGIPTU.... PA IMAS GA NAJVECEG KOD NAS I TO SADA...

POZDRAV...<3
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Marysol ned oľu 13, 2016 1:37 am

Istina-Pero Hunjet :
Vidi
Pozeli da dug to bude put.
Svitanja ljetnih neka bude mnogo
kada ces radosno i zadovoljno
ulaziti u luke prvi put vidjene:
zastani na fenickim trgovima,
i nabavi krasnu robu,

Shvati

Svitanja ljetnih neka bude mnogo
ljeti je sunce najjace
mnogo budenja u pleksus cakri tvojoj
omna je sunce u tebi i spoj sa ljetnim suncem
jer ljeti najvise grije

A imas Mudraca koji te uci prakticno. kako u sebi izgraditi ljetno sunce... koje daje i dragulje i dijamante i mirise duhovne...

kaze neka putovanje traje dugo... a to znaci ne odustati ... ne stati ... ne sumnjati... voli sebe... i sve kroz sebe...

ako kratko bude... znaci odustala si ... a na brzinu se ne postize bas nista... svi lazu kako se zivot preko noci mijenja... nista na brzinu nema... nemoguce je...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin ned oľu 13, 2016 1:56 am


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Zlatni Ključ ned oľu 13, 2016 10:10 am

Evo Pero najprije da ti kažem doživljaj na vježbi sa Bracom i drvetom znanja..preko solarnog pleksusa sam osjetila toplinu i da me nešto pritišće kao da će mi razdvojiti tijelo,takav sam imala osjećaj,a onda mi se gornji dio tijela počeo širiti,ali nisam osjećala ovo fizičko tijelo,nego kao da je neko drugo tijelo,to se tijelo širilo ovalno,kao oblik jajeta..povezala sam se sa svojim disanjem,imala sam osjećaj da sam ja samo to disanje,da tijelo ne postoji jer sam njega osjećala tako prozračnim i laganim..na xxxx juga mi kroz nadlaktnice ruku prema gore prolazio topli,ali malo bolni pritisak,kao da nešto probija u tom pravcu..kratko je trajalo,nakon toga sam se osjećala tako lagano u svom tijelu...
Zlatni Ključ
Zlatni Ključ

Posts : 7
Join date : 03.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pon oľu 14, 2016 12:10 am


Ošo - Gurđijevljeva klasifikacija čoveka
1/17/2016 0 Comments

Picture
Pitanje: Govorio si, vezano za Gurđijeva i Uspenskog, o sedam tipova čovjeka. Kažeš da trenutno proučavaš ovih sedam tipova čovjeka posredstvom nas. Možeš li nam dati primere za njih, njihove psihologije, i kako moraš raditi sa nama da bi nam pomogao da postignemo našu BUDA prirodu?
Ošo: Gurđijev je dao jednu lepu klasifikaciju čoveka. Kad god bi ga neko pitao o čoveku, on bi odmah zastao i rekao: Nemoj pitati o čoveku. Prvo mi kaži broj. Čovek broj jedan? Čovek broj dva? Čovek broj tri? Čovek broj četiri? Ili čovek broj pet? Na kojeg čoveka misliš kad kažeš čovek?
On je imao sedmoricu ’čoveka’. I bio je savršeno u pravu. Ništa se ne može reći o čoveku jer ne postoji ništa nalik na čoveka. Nekoliko njih je čovek broj jedan, nekoliko je čovek broj dva, nekoliko je čovek broj tri.
Ova prva tri tipa je prosto razumeti jer im svi vi pripadate. Čovek koji živi u svom telu je čovek broj jedan, njega možete pronaći svuda. On živi za telo; on ne jede da bi opstao, on opstaje da bi jeo. To je prvi broj.

Čovek broj dva je emocionalan; on živi kroz svoje emocije – uvek ushićen i depresivan, uspinje se i pada. Kad ljudi dođu kod mene pa ih ja pitam kako im je, oni kažu: „Promenljivo.“ Čovek broj dva. Ponekad se oseća jako, jako dobro, euforično, a ponekad je tup kao smrt; ponekad je u paklu a ponekad je u raju; ponekad se smeje jako lepo a ponekad plače. Ovaj drugi tip čoveka je takođe dostupan svuda. Ne morate ići jako daleko, on je možda u vama.

Upravo sam čitao jedan rečnik – volim rečnike zato što volim reči i njihove biografije – i naišao sam na reč ’’maudlin’. To je drugi tip čoveka: emocionalan, uvek spreman da plače i roni suze, sentimentalan. Pogledao sam etiologiju te reči, odakle je došla, i to je zaista bilo otkriće. To potiče od ’Marija Magdalena.’ Mora da ste videli slike Marije Magdalene, kako pere Isusova stopala svojim suzama – plače i roni suze, crvenih očiju. ’Magdalen’ je konačno postalo ’maudlin’. To je drugi tip čoveka.

Treći tip čoveka je intelektualan. On živi kroz svoj intelekt. On je samo glava; on nema telo, nema srce. On je veliki kontrolor iz glave. Stalno manipuliše svojim srcem i telom,i svačim, putem glave; on je učenjak, asketa, pandit, čovek znanja, pamćenja, logike, filosofije. Ovaj treći tip čoveka kontroliše čitav svet.

Međutim, svi ovi tipovi su na istom nivou – njihov nivo se ne razlikuje. Ova tri tipa ljudi su dostupna svuda: treći tip postoji više kao muško, drugi tip postoji više kao žensko, prvi tip postoji kao oboje. I ova tri tipa ste vi takođe – ne možete ih naći i njihovom čistom obliku, oni su pomešani, papazjanija. Ova tri tipa ne možete pronaći u čistoti.

Ako možete naći čoveka koji ima te tri stvari apsolutno odvojene, on je četvrti tip čoveka: jogin, fakir, mistik. On je razdvojio svoje biće na različite slojeve. Sad, kad je u telu, on je u telu, ne dopušta emocijama da se mešaju s njim ili glavi da ga kontroliše. Kad je u svojim emocijama, ne dopušta glavi ili telu da se mešaju u to. On nije mešavina, nije nečist; sve je čisto i jasno u njemu. Možete se osloniti na njega. Kad misli, on misli, ne dopušta svojim emocijama da se mešaju – jer emocije postanu oblaci. One ne dopuštaju jasno mišljenje.

Zbog toga žene ne mogu misliti tako jasno kao muškarci. One pripadaju više drugom tipu, pripadaju Mariji Magdaleni, zato što imaju tako puno emocije. Ja nikad nisam sreo neku ženu za koju bih mogao reći da je inteligentna. To je gotovo nemoguće, jer šta god ona misli.... zapravo uopšte ne misli, njeno osećanje je ono što stvara pojavu mišljenja. Duboko unutra je osećanje. Ona ’emocionalizira’, a razum prosto sledi poput senke. Ona nikad nije bez predrasude, nikad. Ne može biti samo posmatrač, sudija, gledalac, ne. Ona će se upetljati. Muškarac može biti posmatrač.

Zato je više naučnika, više filosofa, više logičara muškog roda. Osim gospođe Kiri, žene nisu proizvele ništa. I pretpostavljam da je gospođa Kiri imala više muških hormona od drugih žena. Jednom se mora uraditi studija o hormonima. Mora biti da Indira Gandi ima više muških hormona od Morardži Desaja (prim: indijski političar). Čoveka ne treba da prevari izgled.

Ova tri sloja su u istoj ravni. Oni nisu kao spratovi, jedan iznad drugog. Oni su podele u istoj ravni, i pomešani su. Oni se moraju razdvojiti.

Četvrti tip je čovek koji je razdvojio svoje biće, koji je dao svakom središtu njegov sopstveni posao. Ako to ne uradi, sve je međusobno izmešano i ne funkcioniše dobro. Vaše polno središte je telesno središte. Možete se zaljubiti u neku ženu, ali vi ste bramin a ona je šudra, nedodirljiva. Osećanja ne znaju ko je bramin a ko je nedodirljivi.

Hindus se može zaljubiti u ženu koja je muslimanka. Sad, osećanja ne znaju ali razum zna da je ona nedodirljiva. Telo ne zna ništa, emocije nisu racionalne, ali um rasuđuje. I um će se odmah umešati. Reći će: Pogledaj negde drugo. Ova žena nije za tebe. Ona je muhamedanka a ti si hindus. Kako možeš oženiti muhamedansku ženu? Ili, ona je tako siromašna a vi ste tako bogati, kako možete oženiti jednu takvu siroticu? Šta će ljudi reći?

Glava se petlja u osećanje. Sada to potiskujete i pokušavate da se zaljubite u ženu koja je bramin, iz vaše kaste. Niko se ne može zaljubiti na silu. Na silu, to u najboljem slučaju može biti brak, nikad ljubavna veza. To će uvek biti impotentno, neće imati tu žestinu. Stalno se mešate. Telo kaže: ’Gladan sam,’ ali vi kažete: ’Nije vreme.’ Kad telo kaže: ’Nisam gladan,’ vi i dalje trpate hranu u njega jer kažete: ’Ovo je vreme ručka i ja nemam drugog vremena, zato je sad vreme i moraš jesti.’

Gurđijev (Gurdjieff) je nekad govorio da su sva ova tri središta izmešana, i zbog toga ste tako zbunjeni. U vama ne postoji nikakva jasnoća. Sve je konfuzija i dim. Nema plamena u vama. Dakle, prva stvar koju je Gurđijev obično radio je to da je svako središte navodio da funkcioniše na svoj način.

Prestanite da prekoračujete. Neka telo funkcioniše kao telo; neka osećanje funkcioniše kao osećanje, i neka glava funkcioniše kao glava. I nemojte im dopuštati da se mešaju međusobno, u suprotnom ćete biti papazjanija od čoveka, nećete imati središte. Onda ćete živeti u konfuziji i umrećete u konfuziji. Bićete čist gubitak.

Četvrti tip čoveka ulazi u postojanje kad središta počnu da funkcionišu na njihovoj sopstvenoj teritoriji i da ne prekoračuju. Ovo zahteva dug napor. Biće vam teško da pronađete četvrti tip čoveka. U nekim joginima, u nekim Sufi misticima, možete naći četvrti tip čoveka. Ipak, četvrti tip postoji.

Peti tip je još ređi. Četvrti prosto raspliće tri nivoa, tri sloja, i čini da oni funkcionišu po svojoj izvornoj prirodi bez mešanja, bez spoljašnje dominacije. Peti čovek postaje svestan toga. Četvrti čovek može raditi bez svesnosti, četvrti čovek može raditi uz pomoć učitelja, ili kroz neku disciplinu, ili kroz neku metodologiju i da ih razdvoji. Nije potrebno mnogo svesnosti, dovoljno je malo razumevanja.

Peti tip je čovek svesti. On postaje svestan čitave pojave – tri različita središta i napora četvrtog čoveka da ih dovede do njihovih sopstvenih teritorija. Peti postaje posmatrač, svedok. Vrlo je retko pronaći čoveka pete kategorije.

Uspenski, Gurđijevljev najveći učenik, pripada petoj kategoriji. Ali on je samo svestan – svest će ponekad biti prisutna a ponekad će se gubiti. On ne može biti stalno svestan jer je za stalnu svesnost potrebno integrisano središte, koje nedostaje u petom tipu čoveka. Zbog toga je Uspenski (Ouspensky) zalutao. Postao je svestan ali nije imao integrisano središte u sebi, tako je bio svestan samo ponekad. Kad je bio svestan, bio je jedno, ali kad nije bio svestan, bio je totalno drugačiji čovek. Postao je dobar nastavnik ali nije postao duhovni učitelj, zato što je za duhovnog učitelja potrebna totalna svesnost, dvadesetčetvoročasovna svesnost, čak i dok spava.

Šesti tip čoveka je jako, jako redak. Prođu vekovi, onda šesti tip čoveka postane dostupan. Šesti tip čoveka nije onaj ko je samo svestan, nego onaj koji postane usredišten, koji je postigao svoje središte. Peti tip čoveka posmatra; šesti tip čoveka posmatra iz večnog središta: on je dospeo na vrh unutrašnje kule. I njegova svest se nikad ne koleba, njegov unutrašnji plamen ostaje netreperav.

A onda je tu sedmi tip čoveka o kome se ništa ne može reći. Do šestog je opis moguć, ali kod sedmog opisa nema. Morate biti blizu sedmog čoveka da bi znali šta je on. I što više znate o njemu, manje ćete znati. Što više znate, to ćete više osećati da je mnogo više još uvek ostalo da se sazna Sedmi tip čoveka je apsolutna misterija, neobično običan, ali vrlo tajanstven. Buda, Lao Cu, Gurđijev, to su ljudi sedmog tipa. No, o njima se ništa ne može reći.

Ljudi koji pripadaju prvim trima kategorijama su gotovo jednaki. Ljudi koji pripadaju četvrtoj kategoriji biće više ili manje jednaki. Ljudi koji pripadaju četvrtoj kategoriji biće drugačiji od prvih triju kategorija, ali se neće jako puno međusobno razlikovati. Jogini, fakiri su jako drugačiji od prvih triju kategorija, ali vrlo su slični međusobno. Čovek pete kategorije počinje da postaje jedinstven, on postaje nešto izuzetno. Ustanovićete da su dve osobe pete kategorije maksimalno različite. Šesti tip osobe je apsolutno integrisan. On je postao apsolutno jedinstven.
A sa sedmim su postignute sve mogućnosti jedinstvenosti. To je najviši vrh, neodredljiv i nespoznatljiv putem intelekta. Ima samo jedan način da se spozna sedmi tip. Hindusi to zovu satsang. To znači biti samo u prisutnosti tog tipa čoveka.

Ako ste srećni da nađete sedmog tipa čoveka, samo dopustite njegovom biću da prodre u vaše biće – postanite prijemčivi. A onda ćete doći do osećaja šta je to. To je dijamant postojanja najveći na svetu.

Osho – Tao: Three Treasures, volume 2, chapter 10

Question 2

YOU HAVE SPOKEN, WITH REGARD TO GURDJIEFF AND OUSPENSKY, ABOUT THE SEVEN TYPES OF PEOPLE. YOU SAY THAT YOU ARE CURRENTLY STUDYING THROUGH US THESE SEVEN TYPES OF MAN. CAN YOU GIVE US EXAMPLES OF THESE, THEIR PSYCHOLOGIES, AND HOW YOU MUST WORK WITH US TO HELP US ATTAIN OUR BUDDHA-SELVES?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Zlatni Ključ pon oľu 21, 2016 1:27 pm

Radila sam vježbu sa Bracom i osjetila velike promjene na sebi..tijekom vježbe osjetila sam da mi se cijeli dio stomaka lagano udubljuje,kao otvara,osjetila sam tako veliku ugodu i neko posebno blaženstvo,kao da nemam taj dio tijela,nakon nekog vremena nisam osjetila ni disanje,kao da sam ja sve to,nisam osjećala više ni tijelo,a ni glavu,nisam mogla ni misliti,nisam imala nikakav osjećaj misli,ništa mi nije dolazilo,kao da mi je isključeno sve,svaka misao,samo sam bila prisutna u tom trenutku,to je bio predivan osjećaj,doživljavala sam nešto slično,ali ovo je bilo posebno jer su mi misli bile skroz isključene,nisam mogla ništa ni pitati,nisam ništa osjećala,ni svoje tijelo,ni prostor ni vrijeme,samo sam bila ja,moja suština,tako sam doživljavala..odjednom sam čula riječ..nirvana..nalaziš se u nirvani..pred kraj sam osjetila kako mi kroz ruke prolazi kao neka lagana bol,ali nije prava bol,nego neznam kako da opišem nego kao neka slatka bol i istovremeno kako mi je to prolazilo tijelo mi je ispunjavala ugoda..
Zlatni Ključ
Zlatni Ključ

Posts : 7
Join date : 03.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Tatjana Radak pon oľu 21, 2016 8:30 pm

KOD MEDITACIJE  XXX UGLAVNOM MI SE RADI I DALJE OKO GLAVE I VRATA( BAR TO NAJVIŠE OSEĆAM) A IMALA SAM I JEDAN JAK PRODOR KROZ SRCE, IZNENADAN, KAO DA ME MUNJA OŠINULA I TO SE NIJE PONOVILO.
POSLE INVOKACIJE JAVLJA SE PRITISAK NA ČELU I BOCKANJE OKO OKO OČIJU

A I NEKI ČUDNI PEČATI SE JAVLJAJU KOJI KAO DA DOLAZE IZNUTRA, A NISU JAKI NEGO BLAGI KAO SVETLOST. TO SAM DANAS PRVI PUT OSETILA
DOK SAM RADILA SA BRACOM BILA SAM JAKO OPUŠTENA, KAO NIKAD, DO NEKE IZNEMOGLOSTI, KAO DA NE BI MOGLA DA SE POMERIM I DA SAM HTELA. JAVIO MI SE SVRAB NA DESNIM KAŽIPRSTU I SREDNJEM PRSTU I TO NA DONJOJ POLOVINI. ČEŠALA SAM SE ALI JE DOLAZIO PONOVO  PONOVO PA SAM POGLEDALA REFLEKSOLOGIJU GDE KAŽE DA TA DVA PRSTA I TO DONJI DEO OZNAČAVAJU OČI

Tatjana Radak

Posts : 26
Join date : 04.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Sara.. uto oľu 22, 2016 11:38 am

na xxx sam vidjala onu istu knjigu..al bila je otvorena negde..jedno se slovo izdvajalo, al bila su neka drugacija slova, zajedno s tog slova sam videla vas lik...hm..onda vidim da sam s vama kod brace, i pricate mi vas zivot. Slusam Vas, al nekako pocinjem osecati neku tezinu, kao bol od srcane do sakralne cakre. Onda u glavi..nesto pocinje svetliti jaako snazno, bas u ociju i celo, vise ne vidim i ne cujem vas. Samo to svetlo ostaje, svo vreme i neki pritisak. Onda vas opet vidim, u bjelom, i opet me vodite na ono mjesto, ispred te zene. Videla sam je kratko, nisam mogla od tog svjetla...onda kako lezim vidim samo vase ruke, i hvatate me za dlan i lakt, ne znam zasto..nisam dalje videla.haa..onda sam na xxxxx videla kao da se nalazim u neki omot kao jaje, bio je od sunca, zracilo je iz pleksusa...onda vidim ono s vodom u donjim cakrama i kao ona lava u pleksusu..i kao to bi se trebalo ujedinitii...i onda iznad leve noge vidim kopje, kao da me zeli probosti u glezanj..par puta je promasilo,onda se stvorila svetlost iznad to mesto, i nije moglo proci od te svjetlosti, odbilo se i palo... Onda se pojavio kao mali baloncic iznad pleksusa, a ispod srcane..nekako u tom prostoru, osecala sam prvo pulsaciju, a onda kao da to lebdi u taj dio...
Sara..
Sara..

Posts : 2
Join date : 22.03.2016

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin čet oľu 24, 2016 7:04 pm

Pisao sam prije, druzio sam se mnogo sa ljudima, vjernicima, raznim vjerskim ubjedenjima i objasnjavao,probao objasniti znacaj stihova biblije. Stihovi su od vlikog duhovnog znacenja, a koji se spoznavati moraju radom duhovnim na sebi i kroz sebe, a ne ih znati na pamet i da svako tumaci kako mu na pamet pane. I niko se sa nikim ne slazem. Ovdje sada imamo dokaze mojim tvrdnji. Da vi koji niste proucavali bibliju UPRAVO POSTIZETE VRHOVNO DUHOVNO NAPREDOVANJE A PO ISUSOVOM UCENJU A PO RADU SAUCENJIMA ODAKLE I ISUSOVO UCENJE IZVIRE. A u kojemu su spojena sva ucenja. Nema spasa ako se ne spasavas Sam.
Vi ste prepoznali ono sto treba i sa vkerom i Radom POSTIZETE sve ono o cemu rijtki samo pricaju.
Svi ste prvo odradili Bracinu knjigu... PRVA KNJIGA OZDRAVLJENJA... Pa ste tek dalje dobijali nacin rada po licno postognutom RADU. Niste nikada dobili neke spoznaje U NAPRED. Nego na radom postignuto tek dobijete POTVRDU TEORETSKU NA PRAKTICNO POSTIGNUTO. Tako da samo sami sebe vodite iz vise duhovne razine tek upornom praksom i radom. Zato vam i objasnjavam da SVE MORATE SAMI...ALI IPAK NE MOZETE NISTA SAMI. Malo vas je grupica a svi isto postizete. A to je moguce jedino istim radom i ucenje...Te svi se slazete i jednako na kraju i mislite. Po ISUSOVOM UCENJU gdje su dvoje takvih i on je sa njim. Ako vise ljudi bez dgovara prica i ukazuje na isto ONDA JE TO SVETA ISTINA. A jedino tako se gradi i postize i svjest pojedinca i kolektivna svjesnost pa stoga i svjetlosni razvoj i napredak gdje se tek razvija ta LJUBAV O KOJOJ SVI SAMO PRICAJU. Samo sa znanje i duhovnim napredovanjem svakoga pojedinca TEK SE STVARA SLOBODA PA TEK LJUBAV.
Hvala Vam svima na RADU Idijeljenju svojih Iskustava.
Srdacan pozdrav.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin čet oľu 24, 2016 7:05 pm

Doživljaj kosmičke svesti



“Evo me, guruđi.” Moje posramljeno lice bilo je rečitije od mog pozdrava.
“Pođi sa mnom u kuhinju da vidimo šta ima za jelo.”
Šri Juktešvar se ponašao prirodno kao da su od našeg poslednjeg sastanka prošli sati, a ne dani.
“Učitelju, sigurno sam vas razočarao svojim naglim odlaskom. Mislio sam da ćete se možda na mene naljutiti.”
“Naravno da neću. Ljutnja izvire samo iz osujećenih želja. Pošto od drugih ništa ne očekujem, oni ne mogu da učine ništa što bi bilo u suprotnosti sa mojim željama. Nikada te ne bih iskoristio za lične ciljeve. Srećan sam samo ako si i ti istinski srećan.“

“Gospodine, čovek uvek neodređeno sluša o božanskoj ljubavi, a danas u vašoj anđeoskoj osobi nalazim za nju konkretan primer. U svetu čak ni otac ne oprašta sinu, ako ovaj bez upozorenja napusti porodični posao. A vi se ni najmanje ne ljutite iako mora da sam vas doveo u veliku nepriliku, jer nisam
završio svoje zadatke.”

Pogledali smo jedan drugog u oči u kojima su sijale suze. Preplavio me je talas blaženstva. Bio sam svestan da Gospod u liku mog gurua širi male zanose mog srca do sveobuhvatnog dometa kosmičke ljubavi. Nekoliko dana kasnije otišao sam rano u praznu učiteljevu dnevnu sobu. Hteo sam da meditiram, ali moje neposlušne misli se nisu mogle pohvaliti istom namerom. Razletele su se kao ptice pred lovcem.

“Mukunda”, odjeknuo je učiteljev glas sa udaljenog balkona. Bio sam buntovno raspoložen, kao i moje misli. “Učitelj me uvek podstiče da meditiram”, promrmljao sam.
“Ne bi smeo da me uznemirava kada zna zašto sam došao u ovu sobu.” Opet me je pozvao, ali ja sam tvrdoglavo ćutao. Kada me je pozvao po treći put, u glasu mu se osećao prekor.
“Gospodine, ja meditiram”, viknuo sam protestujući.
“Znam kako meditiraš”, viknuo mi je moj guru, “a duh ti je razbacan kao lišće u oluji! Dođi ovamo.”

Prekoren i razotkriven, tužno sam se uputio k njemu.
“Jadni moj dečko, planine ti nisu dale ono što želiš.” Učitelj je govorio blago, tešeći me. Spokojan pogled bio mu je nedokučiv. “Želja tvog srca će se ispuniti.”




Šri Juktešvar se retko zabavljao zagonetkama. Čudio sam se. Blago me je udario po grudima na mestu iznad srca. Telo mi se ukočilo, a ogromni magnet kao da mi je isisao dah iz pluća. Duša i duh istog trenutka su se oslobodili telesnog ropstva, izlivajući se kao tekuće prodorno svetlo iz svake moje pore.

Telo mi je bilo kao mrtvo, pa ipak sam intenzivno znao da nikad pre nisam bio tako potpuno živ. Moj osećaj identiteta nije se više ograničavao na moje telo, nego je obuhvatao i sve okolne atome. Ljudi u udaljenim ulicama polako su se kretali po mojoj vlastitoj dalekoj periferiji. Korenje biljaka i drveća naziralo se kroz maglovitu providnost zemlje i mogao sam da razaberem kako u njemu teče sok. Ispred mene ležala je cela okolina. Moj normalni frontalni vid izmenio se u obuhvatni sferni, koji je opažao sve simultano. Zadnjim delom glave video sam ljude kako šetaju ulicom Rai Ghat, a opazio sam i belu kravu koja se polako približavala. Kada je stigla do ašramskih vrata kao da sam je gledao fizičkim očima. Pošto je zamakla iza zida od cigala i dalje sam je jasno video. Svi predmeti koje je moj pogled obuhvatao, treperili su i titrali kao brzi film. Moje telo, učiteljevo telo, dvorište okruženo stubovima, pokućstvo i pod, drveće i sunce povremeno bi se uznemirili, dok se sve nije rastopilo u svetlucavom moru, kao što se u čaši vode rastope kristali šećera kada ih protresemo. Svetlo koje je sve ujedinjavalo, smenjivalo se s materijalizacijom oblika, a ti preobražaji otkrivali su da u stvaranju vlada zakon uzroka i posledice.

Po spokojnim beskrajnim obalama moje duše razlila se okeanska radost. Shvatio sam da je duh Božiji neiscrpno blaženstvo. Njegovo telo su bezbrojna svetlosna vlakna. Sjaj koji je bujao u meni počeo je da se rasprostire preko gradova, kontinenata, cele zemlje, sunčevih i zvezdanih sistema, proređenih maglina i lebdećih univerzuma. Ceo svemir je u blagom sjaju svetlucao u beskonačnosti mog bića, kao grad koji se noću vidi iz daleka. Zaslepljujuće svetlo iza oštro ocrtane linije horizonta nekako je bledelo na najudaljenijim rubovima. Tamo sam mogao da vidim uvek isti blagi sjaj. Bio je neopisivo nežan. Slike planeta oblikovale su se od grubljeg svetla. Božanski zraci su se izlivali u svim smerovima iz večnog izvora stvarajući galaksije preobražene neopisivim aurama. Video sam kako se stvaralački zraci uvek ponovo zgušnjavaju u sazvežđa da bi se opet rastopili u moru providnog plamena. Milijarde svetova ritmički su prelazile u taj providni sjaj, a zatim je vatra opet postajala nebeski svod. Središte ognjenog neba spoznao sam kao tačku intuitivne percepcije u svom srcu. Iz tog mog unutrašnjeg jezgra širio se sjaj prema svakom delu svemirske strukture. Blažena amrita, nektar besmrtnosti, pulsirala je u meni tečno kao živa. Čuo sam kako stvaralački Božiji glas odjekuje kao aum, titraj kosmičkog motora.




Iznenada mi se dah vratio u pluća. Sa skoro nepodnošljivim razočaranjem shvatio sam da sam izgubio svoju beskonačnost. Opet sam bio ograničen na ponižavajući kavez tela koji se teško prilagođava duhu. Kao izgubljeni sin pobegao sam iz svog makrokosmičkog doma i sam sebe zatvorio u jadni mikrosvet.

Moj guru stajao je ispred mene nepokretan. Počeo sam da se spuštam ka njegovim svetim stopalima, zahvalan za doživljaj kosmičke svesti za kojim sam toliko dugo strastveno žudeo. Zadržao me je u uspravnom stavu i progovorio mirno i skromno: “Ne smeš se opiti ekstazom. U svetu te čeka još mnogo posla. Hajde da počistimo pod na balkonu, a potom ćemo prošetati duž Gange.”
Doneo sam metlu. Znao sam da me učitelj uvodi u tajnu uravnoteženog života. Duša mora da se protegne do kosmogonijskih ponora, dok telo obavlja svakodnevne dužnosti. Za vreme kasnije šetnje još uvek sam bio neizrecivo ushićen. Naša dva tela video sam kao dve astralne slike koje idu putem pored reke, čija je suština čisto svetlo.

“Božiji duh je taj koji aktivno podržava svaki oblik i svaku silu u svemiru. Međutim, On sam je transcendentan i odvojen u blaženoj nestvorenoj praznini s one strane svetova vibrirajućih pojava”, objasnio je učitelj.
“Sveci koji ostvare svoju božanstvenost, poznaju sličnu dvostruku egzistenciju čak dok su još u telu. Svesno obavljajući zemaljske poslove, ostaju uronjeni u unutrašnje blaženstvo. Gospod je sve ljude stvorio od beskrajne radosti svog bića. Premda su bolno sputane telom, Bog zna da će duše načinjene na njegovu sliku, na kraju prevladati identifikaciju s čulima i ponovo se sjediniti s njim.”

Iz kosmičke vizije izvukao sam mnoge trajne poruke. Danima sam smirivao svoje misli, i oslobodio se varljivog uverenja da je moje telo gomila mesa i kostiju koja se kreće po čvrstom tlu materije. Video sam da su dah i nemiran um kao oluje koje na okeanu svetla podižu talase materijalnih oblika - zemlju, nebo, ljude, životinje, ptice, drveće. Nemoguće je da se beskonačno vidi kao jedno jedino svetlo, ukoliko se te oluje ne smire. Svaki put kada bih uspeo da potpuno umirim svoj dah i svoje misli, ugledao bih kako se mnoštvo talasa kreacije stapa u jedno blistavo more, baš kao što talasi okeana kada se oluje smire spokojno nestaju u njegovom jedinstvu.

Božansko iskustvo kosmičke svesti učitelj daje tek kada je učenik svoj duh toliko ojačao meditacijom da ga prostrani vidici ne mogu zgromiti. To iskustvo se ne može steći pukom intelektualnom spremnošću ili otvorenošću. Samo stanje proširene svesti koje se postiže vežbanjem joge i predane bhakti može da pripremi duh kako bi podneo oslobodilački šok sveprisutnosti. Iskrenom pokloniku to se neizbežno događa. Njegova intenzivna žudnja počinje da privlači Boga neodoljivom silom. Gospod, kao kosmička vizija, poklonikovim magnetskim žarom biva privučen u širinu njegove svesti.
Šri Juktešvar me je naučio kako da dozovem blaženi osećaj kada god to poželim, i da ga prenesem drugima ako su im intuitivni kanali dovoljno razvijeni. Mesecima sam svakog dana ulazio u stanje ekstatičnog sjedinjenja razumevajući zašto se u Upanišadama105 kaže da je Bog rasa, “najslađi”.




Međutim, jednog dana sam izašao s tim problemom pred učitelja.
“Gospodine, želim da znam kada ću naći Boga.”
“Pa, našao si ga.”
“O, ne, gospodine, mislim da nisam!”
Moj guru se nasmešio.

“Znam da ne očekuješ starca na prestolu u nekom antiseptičnom kutku svemira. Međutim, vidim da smatraš kako je posedovanje moći poznavanje Boga. Nije tako. Čovek može da poseduje sav svemir, a da mu Gospod ipak izmiče! Duhovni napredak se ne sme meriti moćima, već samo jačinom blaženstva u meditaciji. Bog je uvek nova radost. On je neiscrpan. Ako budeš nastavio da meditiraš godinu za godinom, očaraće te beskrajnom domišljatošću. Poklonici kao što si ti, koji su pronašli put ka Bogu, ni ne pomišljaju da ga zamene nekom drugom srećom. Niko se s njim ne može takmičiti u zavodljivosti.
Tako brzo se umaramo od zemaljskog uživanja. Želja za materijalnim nema kraja. Čovek nikada nije u potpunosti zadovoljan, pa sledi jedan cilj za drugim. Ono “nešto drugo” što on traži jeste Bog, jer samo on može da pruži trajnu sreću.

Zemaljske želje izbacuju nas iz unutrašnjeg raja. One nam nude lažna uživanja koja se izdaju za duševnu radost. Ipak, božanskom meditacijom izgubljeni raj može opet brzo da se pronađe. Pošto je Bog uvek nov, ne može da nam dosadi. Da li se možemo zasititi blaženstva čiji se raskošni ukus bez prestanka menja?”

“Sada razumem, gospodine, zašto sveci Boga zovu nedokučivim. Čak ni život koji bi večno trajao, ne bi bio dovoljan da prodremo u njegovu tajnu.”

“Tako je. Ali on nam je blizak i drag. Kada duh krija jogom ukloni čulne prepreke, meditacija pruža dvostruki dokaz o Bogu. Uvek nova radost pokazuje da on postoji, jer su u to uvereni svi atomi našeg tela. U meditaciji čovek nalazi i njegovo neposredno vođstvo, pravo rešenje svakog problema.”

“Vidim, guruđi, da ste vi rešili moj problem.” Zahvalno sam se smeškao. “Sad razumem da sam našao Boga, jer kad god bih zauzet poslom podsvesno osetio radost meditacije, na suptilan način bih bio podstaknut da krenem ispravnim smerom čak i kada se radilo o detaljima.”

“Ljudski život pritisnut je tugom sve dok ne naučimo kako da se uskladimo s Božijom voljom, čiji 'pravi smer' često zbunjuje egoističnu inteligenciju. Samo Bog može da dâ nepogrešiv savet. Ko nosi teret svemira, ako ne on?”



Izvor: „Autobiografija jednog jogija“ - Svami Jogananda

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Marysol ned tra 03, 2016 1:42 pm

https://www.youtube.com/attribution_link?a=EjDLrYe8zZE&u=%2Fwatch%3Fv%3DKAjREwDCC_4%26feature%3Dshare

Svetislav Petrovic: Hvala Drago, ja sam shvatio koliko smo mali ali je stvarno teško bilo kome dokazati da nezanamo ništa i da smo daleko od spoznaje i, znanja , Da smo daleko od Boga i da mi nismo Bogovi.

Istina-Pero Hunjet:
Odlicno Drago Kopić...

Evo ti nekoliko iskustava...LICNIH... pa komentarisi...

Zlatni Ključ Radila: sam vježbu sa Bracom i osjetila velike promjene na sebi..tijekom vježbe osjetila sam da mi se cijeli dio stomaka lagano udubljuje,kao otvara,osjetila sam tako veliku ugodu i neko posebno blaženstvo,kao da nemam taj dio tijela,nakon nekog vremena nisam osjetila ni disanje,kao da sam ja sve to,nisam osjećala više ni tijelo,a ni glavu,nisam mogla ni misliti,nisam imala nikakav osjećaj misli,ništa mi nije dolazilo,kao da mi je isključeno sve,svaka misao,samo sam bila prisutna u tom trenutku,to je bio predivan osjećaj,doživljavala sam nešto slično,ali ovo je bilo posebno jer su mi misli bile skroz isključene,nisam mogla ništa ni pitati,nisam ništa osjećala,ni svoje tijelo,ni prostor ni vrijeme,samo sam bila ja,moja suština,tako sam doživljavala..odjednom sam čula riječ..nirvana..nalaziš se u nirvani..pred kraj sam osjetila kako mi kroz ruke prolazi kao neka lagana bol,ali nije prava bol,nego neznam kako da opišem nego kao neka slatka bol i istovremeno kako mi je to prolazilo tijelo mi je ispunjavala ugoda..

Istina-Pero Hunjet:
Sara Nikolić na xxx sam vidjala onu istu knjigu..al bila je otvorena negde..jedno se slovo izdvajalo, al bila su neka drugacija slova, zajedno s tog slova sam videla vas lik...hm..onda vidim da sam s vama kod brace, i pricate mi vas zivot. Slusam Vas, al nekako pocinjem osecati neku tezinu, kao bol od srcane do sakralne cakre. Onda u glavi..nesto pocinje svetliti jaako snazno, bas u ociju i celo, vise ne vidim i ne cujem vas. Samo to svetlo ostaje, svo vreme i neki pritisak. Onda vas opet vidim, u bjelom, i opet me vodite na ono mjesto, ispred te zene. Videla sam je kratko, nisam mogla od tog svjetla...onda kako lezim vidim samo vase ruke, i hvatate me za dlan i lakt, ne znam zasto..nisam dalje videla.haa..onda sam na xxxxx videla kao da se nalazim u neki omot kao jaje, bio je od sunca, zracilo je iz pleksusa...onda vidim ono s vodom u donjim cakrama i kao ona lava u pleksusu..i kao to bi se trebalo ujedinitii...i onda iznad leve noge vidim kopje, kao da me zeli probosti u glezanj..par puta je promasilo,onda se stvorila svetlost iznad to mesto, i nije moglo proci od te svjetlosti, odbilo se i palo... Onda se pojavio kao mali baloncic iznad pleksusa, a ispod srcane..nekako u tom prostoru, osecala sam prvo pulsaciju, a onda kao da to lebdi u taj dio...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Marysol ned tra 03, 2016 1:42 pm

Tatjana Radak:
KOD MEDITACIJE XXX UGLAVNOM MI SE RADI I DALJE OKO GLAVE I VRATA( BAR TO NAJVIŠE OSEĆAM) A IMALA SAM I JEDAN JAK PRODOR KROZ SRCE, IZNENADAN, KAO DA ME MUNJA OŠINULA I TO SE NIJE PONOVILO.
POSLE INVOKACIJE JAVLJA SE PRITISAK NA ČELU I BOCKANJE OKO OKO OČIJU

A I NEKI ČUDNI PEČATI SE JAVLJAJU KOJI KAO DA DOLAZE IZNUTRA, A NISU JAKI NEGO BLAGI KAO SVETLOST. TO SAM DANAS PRVI PUT OSETILA
DOK SAM RADILA SA BRACOM BILA SAM JAKO OPUŠTENA, KAO NIKAD, DO NEKE IZNEMOGLOSTI, KAO DA NE BI MOGLA DA SE POMERIM I DA SAM HTELA. JAVIO MI SE SVRAB NA DESNIM KAŽIPRSTU I SREDNJEM PRSTU I TO NA DONJOJ POLOVINI. ČEŠALA SAM SE ALI JE DOLAZIO PONOVO PONOVO PA SAM POGLEDALA REFLEKSOLOGIJU GDE KAŽE DA TA DVA PRSTA I TO DONJI DEO OZNAČAVAJU OČI. Pitala sam našeg prijatelja Peru Hunjeta da li može da mi kaže šta znače ti blagi unutrašnji pečati? Ovako mi je rekao: Istina-Pero Hunjet-A ti pecati, ako si citala sta sam pisao po bibliji sta znanje sedam pecati kada se pojave, biti ce kao haos i velike stvari ce se desiće , to su cakre. A onda dolazi sedam truba tid. Hvala Peri jer ma koliko da znam o nekim stvarima o ovome nisam znala ništa
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja - Page 10 Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 11. Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.