Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

2 posters

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:20 pm

(Knjiga proroka Jezekilja, glava 1)
JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA
Godine tridesete, mjeseca četvrtoga, petoga dana, kad bijah među robljem na rijeci Hevaru, otvoriše se nebesa, i vidjeh utvare Božje.
Petoga dana toga mjeseca, pete godine otkako se zarobi car Joahin,
Dođe riječ Gospodnja Jezekilju sinu Vuzijevu, svešteniku, u zemlji Haldejskoj na rijeci Hevaru, i ondje dođe ruka Gospodnja nada nj.
I vidjeh, i gle, silan vjetar dolažaše od sjevera, i velik oblak i oganj koji se razgorijevaše, i oko njega svjetlost, a isred ognja kao jaka svjetlost;
Isred njega još kao četiri životinje, koje na oči bijahu nalik na čovjeka;
I u svake bijahu četiri lica, i četiri krila u svake;
I noge im bijahu prave, a u stopalu bijahu im noge kao u teleta; i sijevahu kao uglađena mjed.
I ruke im bijahu čovječije pod krilima nad četiri strane, i lica im i krila bijahu na četiri strane.
Sastavljena im bijahu krila jedno s drugim; i ne okretahu se idući, nego svaka iđaše naprema se.
I lice bijaše u sve četiri lice čovječije i lice lavovo s desne strane, a s lijeve strane lice volujsko i lice orlovo u sve četiri.
I lica im i krila bijahu razdijeljena ozgo; u svake se dva krila sastavljahu jedno s drugim, a dva pokrivahu im tijelo.
I svaka iđaše pravo naprema se; iđahu kuda duh iđaše, i ne okretahu se idući.
I na oči bijahu te životinje kao živo ugljevlje, gorahu na oči kao svijeće; taj oganj prolažaše između životinja i svijetljaše se, i iz ognja izlažaše munja.
I životinje trčahu i vraćahu se kao munja.
I kad gledah životinje, gle, točak jedan bijaše na zemlji uza svaku životinju prema četiri lica njihova.
Obličjem i napravom bijahu točkovi kao boje hrisolitove, i sva četiri bijahu jednaka, i obličjem i napravom bijahu kao da je jedan točak u drugom.
Kad iđahu, iđahu sva četiri svaki na svoju stranu, i idući ne skretahu.
I naplaci im bijahu visoki strahota; i bijahu naplaci puni očiju unaokolo u sva četiri.
I kad iđahu životinje, iđahu i točkovi uz njih; i kad se životinje podizahu od zemlje, podizahu se i točkovi.
Kuda duh iđaše, onamo iđahu, i podizahu se točkovi prema njima, jer duh životinjski bješe u točkovima.
Kad one iđahu, iđahu i oni; i kad one stajahu, stajahu i oni; i kad se one podizahu od zemlje, podizahu se i točkovi prema njima, jer duh životinjski bješe u točkovima.
A nad glavama životinjama bijaše kao nebo, po viđenju kao kristal, strašno, razastrto ozgo nad glavama njihovijem.
A pod tijem nebom bijahu im krila pružena, jedno prema drugom, a dva krila svakoj pokrivahu tijelo.
I čujah huku krila njihovijeh kad iđahu kao da bješe huka velike vode, kao glas svemogućega i kao graja u okolu; i kad stajahu, spuštahu krila.
I kad stavši spuštahu krila, čujaše se glas ozgo iz neba, koje bijaše nad glavama njihovijem.
I ozgo na onom nebu što im bijaše nad glavama, bijaše kao prijesto, po viđenju kao kamen safir, i na prijestolu bijaše po obličju kao čovjek.
I vidjeh kao jaku svjetlost, i u njoj unutra kao oganj naokolo, od bedara gore, a od bedara dolje vidjeh kao oganj i svjetlost oko njega.
Kao duga u oblaku kad je kiša, taka na oči bijaše svjetlost unaokolo. To bijaše viđenje slave Božje na očima; i kad vidjeh, padoh na lice svoje, i čuh glas nekoga koji govoraše.

Istina-Pero Hunjet --- Vedran Mladenović] .. daaaa daaaa ... to je to Vedraneeeee.... sada to prevedi i spoznaj pa u praksu sa time.. o tome vam pricam non stop... na to vas upucujem.... znas li sta je to sve skupa... i sta poredstavllja u startu... pa onda dalje....
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:24 pm

Rajko Stojković Ovaj Text
Napisan je Inpresionističnim Stilom.
Mora se o Napisanom Dobro Razmisliti.
Sadrži Puno Metaforika, i Simbolike.
Pero Upomoć, Pojednostavi Text.


Istina-Pero Hunjet...
Pa sve rajko sto sam pisao do sada pisem upravo po ovome... IMAS PRAVO... sve treba pojednostaviti.... objasnjavao sam da se sve såoznavati mora... spoznati ono sta se culo i vidjelo... pa sam rekao da se prvo mora Kriz ili Krst spoznati, vrijednost i duhovni znacaj toga... a to znaci da je duh razapet na materiji... Gore na kraku je LAV ... a dole je BIK... lijevo je ORAO... a desno vodolija=covijek... i to su cetiri strane svijeta... cetirio rajske rijeke itd... to su cetiri ARHANDELA... pa stoga i cetiri dana stvaranja od sedam... pa stoga i cetiri SVIJETLA OD DUGE,... jel tako... njih su cetiri... a svako gleda na tri strane... nazad niko ne vidi... oni imaju tri lica... 4x3=12... apostola ili boja duge... sto bog rece da je to opomena i trajni znak da nas nije zaboravio--- ili kako da se mi sjetomo njega... jel tako... indijanci su gledali preko orlovih ociju ... to jeste duhovnim okom... kada se sve to shvati... onda se ide na KRAK VISE ... A TO JE PETOKRAKA.... ili tek dio - LICNA SPOZNAJA, znaci licni razvoj... a zbog cega se sve i desava... a ona je nemoguca bez prijateljstva BRATSTVA I JEDINSTVA.... jer tako i to pise... ne mozete voliti mene rece otac nebeski... sve dok se NE ZAVOLITE MEDUSOBNO...
Onda sam Vam pisao o Molitvi... da zasto vam ne vredi molitva... jer jednostano neznate koga sta i zasto molite... nemate osnovu licne NAMJERE....
Bog je Bog... i on ima svoju hijerarhiju... pisao sam da je svuda sistem isti... POREMETIS GA... sve si poremetio... Ti si vojno lice Odjeljenje Vojna Glazba... i kod tebe u orkestru je ko glavni?... pa dirigent... jel tako...ne mozes ti kao bubnjar da budes glavni... IAKO PREKO DIRIGENTA DIRIGIRAS SVIMA TAKT.... nije li tako?... ma jeeee... pa svuda i svagdje je tako.... i to je spoznaja demokracije... licni red rad i trud... slabo tu molitva pomaze... nije li tako.... ako ti kao bubnjar zelis biti dirigent... demokracija je tu... izvoli i zasluzi i radi na tome, trudi se... na ispite idi i na konto svoga rada i truda dolazi do licnog uspjeha i ti si tada demokratski dirigent... jer imas i znanja i iskustva su bitna.... Mogu li ja sada biti kod tebe i za vas diriginet... ma mogu ... ali to nikada nece biti nikakvi skladni orkestar... a to nije demokracija... demokracija je postivanje znanja reda - rada- iskrenosti...bez kojih nema ni prijateljstva ni bratstva... PA NI TRAGA OD LJUBAVI--- kako to svi nesto ljubakaju...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:26 pm

S N --Cika Pero, sta je ovo ??
Svijet će biti razdvojen na dva dijela k`o ova posrijedi presječena jabuka... Ta voćka više nikada ne more da budne cijela... Javiće se neki treći da svojijem srcem zacijele ovu jabuku, ali od njiove želje i ljubavi vajde nikakve biti neće"
Istina-Pero Hunjet : Jabuka je rajsko voce... jel tako... pa ako pisem da se je moguce vratiti natrag u raj samo putem obrnutim padom.... onda je to povratak u raj.... a koliko ce ih to primiti ... vidis i sama koliko vas je...pet sest koji stvarno rade... dakle uspjeh zavisi ne OD MENE I BRACE I ARHANDELA... KJOLIKO OD LJUDI...
Zacijelitio bi trebalo znaciti spojiti sve natrag... opet u jedno...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:28 pm

Rajko Stojković ---Pero,
Oduševljava me Tvoja Inteligencija,
Iako si Sibolike u PrvomTextu ,,Preveo'',
Opet mi je Trebalo Dublje Razmišljati,
Da bih Razumeo šta se Krije iza Poruka,
Proroka Jezekije,Pripada ti Svaka Čast.

Istina-Pero Hunjet Pa mozemo jos pojednostaviti ako zelis... postivam Rajce... <3

EVO RAJKO stojkovicu i ****PRAKSA = ISKUSTVO NA SVE TO ****

Postaviti ce ga tri osobe licno...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:29 pm

S N ---Cika Pero, danas sam imala malo problema sa stomakom, cistila sam se od ruzne hrane, i osjecala sam blagu nesvijesticu. Kad sam u jednom trenutku zatvorila oci, vidjela sam tacno izmedju ociju prijesek. Sa desne strane linije je bila bijela svjetlost, sa lijeve tama.
Onda lezim na x, i pocela sam osjecati vatru, al bas kao vatra izmedju ociju, pa onda na vrhu glave, bila sam kao u nesvjestici i nisam mogla biti svjesna nicega, osvjen misli od vrata do vrhu glave, bas mi je svo vreme bilo muka. Onda sam se nakon nekog vremena osvjestila i vatra je bila u dlanovima, kao da ce ih izgoreti skroz. Osjecala sam bol na lijevoj strani ispod ramena, i u dlanovima. Onda se ta vatra opet prefrljala u glavu, pa opet u dlanove. Noge su mi se same od sebe okretale i spajale jedna u drugu. Vidjala sam Isusa na krizu, razapetog. Onda vidim kristovu snagu, bjelu svijetlost, i vidim isti onaj prijesek koji sam vam gore napisala, i kako svjestlost s desne strane, razbija tamu s lijeve. I pocinje mi tjelo svjetliti svo u bijelom, prestaju ti bolovi i zvoni mi alarm.
Na xx sam vidjala bjelu zraku i sve boje duge u njoj. Onda neku vodu i zrak, sunce osjecam svo vrijeme. oslobodjenje. Vidim da Isus vise nije na krizu. Onda vidim neke male andjele oko mene, sedim negde, i kao cistim tjelo. Onda vidim vatru opet i vidim kao nekog dinosaursa ili zmaja oko pleksusa, izgoreo je u vatri. (al ovo sa ovim zmajem sam i ranije vidjala al kako se smanjuje, a sad je izgoreo, kao vise ga nema).Onda postajem svijesna da mozda od ociju do vrha glave je jos uvijek tama ? Onda osjecam svijetlo opet u meni i lezim negde na nekoj livadi, i lete mali leptiri oko mene. Vidim sunce, i neki predivan miris. Onda vidim dugu i Iris, i ona dolazi i pridize me, i kao je pocela odvrzavati mi nesto iza glave, al zazvonio mi je alarm.
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:35 pm

Katarina Jakupec ja sam prije par godina imala to u snu viziji lebdjela sam i vidjela iz neba kako se na zemlju spuštaju tako opisana bića meni su izgledali kao anđeli ujedno glava orla i lava a čovjeka vidjela sam i boje zelenu crvenu i netko mi je reko tada da silaze na zemlju uništiti zlo. U tom snu-viziji koji mi se nije ćinio kao običan san, več kao stvarnost, dok sam lebdjela i promatrala ta neobična bića, posebno sam obračala pažnju na glavu lava i njegovu njušku onako razjarenu i te ogromne lavlje zube. Taj san -viziju sam imala nesjećam se točno datuma, ali negdje između 2000god. -2011. u tom periodu jer znam da je dosta vremena prošlo. Ko bi se svega sjetio, još pogotovo točnog datuma kada sam sanjala tj. imala san -viziju. Uglavnom, ništa ja tu nerazumijem niti kužim, al zato imamo našeg knjižnica-čovjeka kojegf doista treba pratiti i čitati, naravno Bracu i Ivicu. Nije ni to lako, malo je ljudi koji doista mogu pratit njih trojicu! A puno je ljudi koji če njih trojicu odbaciti, neshvatiti jer ljubomora i zavidnost rade svoje.

Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:50 pm

M.S Dali je to povezano cika Pericko sa tom slikom od raja? Eva nije spoznala sto ima gore da je slobodna I kad se javila ta zmija koja je iskusavala ona je pala ispit?
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol uto sij 05, 2016 11:51 pm

Tatjana Radak DANAS KADA SAM SE PROBUDILA POČELO SVE DA ME BOLI, TJ. KOSTI A KASNIJE JE DOŠAO I NEKI UMOR, MALAKSALOST
BOLOVI SU POČELI U GRUDNOJ KOSTI I GRUDNOM DELU KIČME, KAO DA ME NEŠTO ZAKOČILO ZA MOMENAT PA JE PROŠLO
SKORO ME NIŠTA NIJE BOLELO, MOŽDA JEDANPUT OD KAD RADIM MEDITACIJU.
ŠAKE ME ISTO BOLE, TJ SVE TE KOŠČICE ALI NAJČUDNIJE MI JE BIO BOL NA SREDINI NADLAKTICE GDE NEMA NIKAKVIH ZGLOBOVA
DANAS MI SE PONOVILA SITUACIJA DA SU MI SE ŠAKE ZAGREVALE KAD SAM RADILA MEDITACIJU SA BRACOM. JUČE NISAM OBRAĆALA PAŽNJU ALI SAM PRIMETILA.
DANAS ME TAKOĐE ZVIZGALO PO GLAVI ALI KAO MALI STRUJNI UDARI I PO TELU KOD MEDITACIJE SA BRACOM
ALI BILO JE JOŠ JEDNA STVAR-STVORILA MI SE LOPTICA VEL. TENISKE IZNAD SRCA. VRLO KRATKO JE TRAJALA, MOŽDA KOLIKO UZDAH-IZDAH O5.01.2016
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Admin sri sij 06, 2016 12:41 am

Božanski glas je uvek u srcu, uvek vas zove. Medjutim, do vas ne može da se dodje, vi ste zaposleni nekakvim svetovnim poslovima, nekakvim običnim stvarima. Vaš um je prepun nepotrebnih stvari, zaposlen je a nema posla. Zbog toga nikada ne čuje smireni tihi glas u sebi. Kada se jednom um stiša i nestanu misli, odjednom ćete začuti taj glas. Tada, kad iz svog srca neposredno čujete Boga, započeće preobražaj; to je otkriće. Bog uvek dolazi kao otkriće, nikada kao saznanje, nego uvek kao otkriće. Zapamtite ovo. Bog nikada nije daleko, uvek je ovde, čeka vas dvadeset četiri sata na dan. Nažalost ljudi samo trče tamo-amo. Protraćiće ceo svoj život na glupe besmislice; nezamislivo je da čovek može da bude tako neinteligentan, ali jeste. - Osho

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sri sij 06, 2016 1:32 am

M S --
Cika Pericko, sad Na x sam zaspala I sam videla tunel od belu svetlost pred mene I covek u belom kako hoda niz obale I zove me-dodji I ti
3.vizija,videla sam Bracu kako stoji i videla sam svetlost i znala sam da je to Isus. i Braco mi kaze, da, Isus je uvek sa mnom na streaming

Cika Pero, juce jako me je boleo predel tu u stomaku gde se nalazi slepo crevo, I stezalo me I tako u bolu zamolila sam Rafaela da mi pomogne I osetila sam kako u taj predel vibrira I danas me uopste ne boli. Na xx sam zaspala I opet sam videla kako hodam ulicom, upozoravaju me za nekog,osecam ali ne znam za koga I sta..

Cika Pericko, mnogo su bezobrazni, pretvaraju mi se u babu onu sto mi je umrla I sto sam je odvela u svetlost,juce me zezaju,kazu mi baba ti je vestica I pretvaraju mi se u nju u rqzlicnim telima I lete oko mene.. A ja sam radila xx I sam zaspala I tako zaspana opet sam izgovarala,secam se..posle su otisli ovi, rekli su mi-uvek kad jacas mi ti dolazimo a ti si pocela dirati u velike tajne.. Ja ih odbacim,ne marim ili smejem se I produzim xx..posle sam sanjala kako cuvam musko dete I ga fotografiram
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol čet sij 07, 2016 1:58 am

Istina-Pero Hunjet :
Rajko Stojković... pozdrav tebi... sada ce mo nastaviti pojednostavljjivati sve ovo...
Rajko - ljudi su predivna stvorenja... LJUDI NISU GLUPI... ljudi su naivni upravo zbog svoje duhovne moci... koja vodi povjerenju i slozi i nauku... ali ipak ispadamo glupi... zasto je tako...?... pa zato sto je ljudima laz nepoznata i slo... tako da nas laz zavodi i odvodi od istine... normalno ljudsko bice NE MOZE DA SHVATI LAKO - DA GA NEKO MOZE TAKO LAGATI... ta laz treba da nama doprinese kroz sumnju nasu da spoznamo istinu... jer zato i jesmo ovdje... ali to sam vec objasnjavao i razlog naseg postojanja i vrednost nase za cijeli kosmos...Prvo su sakrili znanja i unistili one koji znaju znanja...E to nije bilo u planu... Ubjedili su ljude da ne moraju da misle sa svojom glavom... Dakle NAJVECA PREVARA JE DA SU SVI VEC SPASENI.... To bas nigdje i niko nije napisao u svetim spisima... nigdje i niko... dve hiljade godina, milijarde ljudi cekaju spas NE RADECI NISTA... A U STVARI SVI RADE NESTO... ali ne radi niko onako kako pise i sta se objasnjava po tim spisima... jer eto nema potrebe... drugi ce sve za nas da ucine... A TO UOPSTE NIJE TAKO... i ne pise tako nigdje... tako da ljudi citaju spise svete, znanja... A DOZVOLE DA IM DRUGI TUMACE... a lijepo pise da imamo i oci i usi i da ih ne koristimo... ljudi to prihvacaju jednostavno sto su naivni pa ne sumnjaju gdje i kako itreba... zele da vjeruju... ne zele biti slagani... a upravo ih lazu svi redom...lazu jedni druge opet nesvijesno...Posto smo mi veoma mocni pa imamo i snagu i energiju, moramo ju negdje ispucati - upotrebiti... naveli su nas da sumnjamo jedni u druge medusobno - i u tome su u potpunosti i uspijeli... a lijepo pise da se ne moze oca nebeskoga (ne åplaninskog)... voliti ako se ne volimo medusobno... i svi se mi mrzimo a na konto jedne svete knjige... da li je to normalno...?...a to je samo zato sto niko ne uvida ono sto licno i cita i vidi kroz zivot... jer lijepo pise i to, da se mora voliti otac i majka i da se za njim moze ici samo onda AKO SE ODBACI ***OTAC I MAJKA LAZI***... da niko ne moze za njim ako nije U STANJU NOSTI SVAKO SVOJ LICNI KRIZ.... da niko ne moze na Isusovu rijec gore ka Ocu Nebeskom.... nigdje ne ppise da su sva znanja satanska... sve te suprotnosti u tumacenju su upravo satanska... koji se sakriva iza svetosti... a sprovodo svoja dijela u ime svetinje nase... ljudio su,njaju u sve sto je protiv tih laznih tumacenja i obecanja... zasto niko ne vidi ISTINU U SVETIM STIHOVIMA... pa zato sto vjeruju u tuda tumacenja i objasnjenja a ne vjeruju svojim ocima sto CITAJU... lijeppo pise da je krivi kamen teeljac u crkvi njihovoj... ili hramu... a da je hram ili crkva sveta nase tijelo TO JESTE MI... ali kroz tu vanjsku crkvu trebamo svoju spoznati... a to je nemoguce jer nam se sve krivo tumaci i jos zabranjuju sva ostala znanja... a mi se svadamo medusobno i ne vjerujemo jedni drugima - sumnjamo u sve oko sebe... umjesto da posumnjamo u sebe i POCNEMO IMATI SVOIJE UVIDE NA SVETE SPISE... JER KAKO DA BAS NIKO NE VIDI TE NEPOBITNE RAZLIKE U TUMACENJU I ONOGA STO DIREKTNO VIDI I CITA U KNJIZI A TO STO CITA POBIJA SVA OBJASNJENJA I TUMACENJA KOJA NAM SE SERVIRA...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol čet sij 07, 2016 1:59 am

Istina-Pero Hunjet: Tebi hvala na javljanju mnogo... jer vidis da rijetko ko uopste zna i pitanje da postavi... lj\udi se cak ni to ne usude... jer smattraju da ce pogresiti prema bogu i sebi ... ako se usude uopste da razmisljaju svojhom glavom... da u svetim spisima bas i pise kako se treba uciti i uciti i spoanavati znacenja tumacenja bibøijskih proroka... Niko to nije u stanju... pa sto je jos gore... NE PRIHVACAJU PROROKO KOJI SU NAMA BOZIJA MISLOST TOKOM SVIH VREMENA POSLIJE BIBLLIJSKIH PROROKA... sve mi to odbacujemo... pa stoga ne mnozemo ni da spoznamo Istinu <svetu... jer nam je upravo ta Bozija Milost i slana preko mnoooogo proroka tokom 2 000 godina... ljudi su ubjedeni da su to sve lazi... pa im od Isusa na primjer napravise Boga... a od Majke njegove Boginju... sto je nemoguce...Isus se vraca na oblacima bijelim... a tu je i golubica...Bijelo oblak Rajko znaci voda ali sada eterska... dakle vise stanje ili uskrsnuce... vide ga samo oni koji su to u stanju... inace bi ga opet razapeli bez pardona kao i prije... golubica je od Sv Ar. Gabrijela... jel tako rajko...On je svima nama DUHOIVNI UCITELJ... a oblak ili para Rajko se postize samo Vatrom... jel tako Rajko... Dakle vatra po svetim spisima nije nikakva kataklizma masovna planetarna i fizicka... nego krstenje vatrom poslije isusovog krstenja vodom Rajko... a znas i ko je to i gdje je... to sam ti privatno objasnio prije jos... Dakle imas Gabrijela i on je Zapad R ajkoi...Ali imas I Sv. Ar. Mihajla Rajko... jel tako... ki mnogi od vas slave to kao SVOJU SLAVU... zato sam vam godinama i pisao da se ta slava spoznati mora ... razlog te slave...ne slaviti da se eto slavi... NEGO DA SE SPOZNA SLAVA... Mihajlo Sveti je JUG - Rajko... Zbacio je sotonu ili azdaju na zemlju kako bi mi nastavili to ma zemlji da zbacujemo... a kako mozemo nesto pobjediti ako samo puusto i lijeno cekamo spas... sada se vode nebeske borbe za nas... ali medu nama mora da bude ljudi koji su veza sa tim nebeskim svijetlosnim borcima za nas... jer ako nema nas kao spona izmedu njih=neba i zemlje... oni ne mogu da djeluju... nema spone sa zemljom...sijelica ne gori ako nema kabla izmedu prekidaca, pokretaca energije... nemoguce... sistem je svagdje isti... Plakao si kada sam ti na tvoju pricu spomenuo GLO I STITNJACU... pitao si me odakle mi to... pa eto moj Brate od Mihajla svetoga i Gabrijela... ali prvo od Rafaela Svetoga... jer on je Istok... Vidis Rajko... Tvoja grlena cakra je veza sa Svetim Mihajlom... tako ako vjernici spoznaju slavu veliku Mihajla... tada se automatski spajaju sa njim i svjetlosnim spasonbosnim njegovim macem koju tada u tebi i kroz tebe on djeluje i stioti te od bas svega... Ali to te uci zapad ili Gabrijel...Ali pocinje os rafaela i istoka Brate.... jer je to Certvrtak... SPASOV DAN... SPASENJE JEDINO KROZ RAFAELA TO JESTE SRCE U NAMA... sada vidis znacaj i SPASOVDANA... nema nam spasa bez tih spoznaja... nemaaaaa... jer nemas namjeru ako to spoznao nisi .. a ako nemas licnu namjeru - kako onda i koga molis za pomoc... nije li tako...?
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol čet sij 07, 2016 2:00 am

Rajko Stojković:
Hvala ti Istina-Pero,
Ti Imaš Jaku Energiju,
I Moć da Teško Razumljivo Gradivo Pojednostaviš.
Ali,Kako su Note za Školovanog Muzičara,
Jednostavna Azbuka,Ipak se te Note Moraju Vežbati,
Da bi se Dobro Sviralo.To Isto Važi za Svete Spise,
O Svetim Spisima Treba,Iz Dtše Razmišljati,
Da bi se Doprlo do Dna Istine.
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol čet sij 07, 2016 2:01 am

Istina-Pero Hunjet: Nastaviti cu poslije ... a sada na ovo da ti odgovorim... ti si muzicar... i sviras vise instrumenata -.... ali i pjevas i to dobro... dakle mocan si i vrstan u poslu svome... pa se sada sabiri sam u sebi... nije li prva misao u boga samoga bila... pa onda rijec i iz nje tek svjetlost i sedam dana stvaranja... tih sedam dana je sedam skala tonova... rijec znaci kosmicka muzika stvaranja... sedam skala je sedam cakri rajko... kada scoras ce dur... svi sedam tonova su u tome duru... kada ides u vislju skalu De dur ides vibraciuju vislje u svih sedam tonova... dakle svaki od sedam arhandela ima svoj ton i svijetolst u cakrama... tako sada vidis zasto pisem da svi lazu i da neznaju sta uce druge... jer prva cakra ili Ce ton mora da razvije ostalih sest i tako redom sedam puta... JEDNAKO JE BRACIKA 49... a to su i sedam etapa kako sam vam pisao... i 49 godina u kojima se gradi starost ili velika zetva... nzaci po bibliji ono\ih sedam PECATA SU CAKRE I SVIJETLA... A DA SE TRUBE PJAVE... TO SU ISTO CAKRE ALI ZVUCNE JOS JACE SA VISE RAVNI KOJE TEK RAZVIJAJU NA VISE SVJETOLSNE CAKRE... dakle i svijetlost je skala od sedam.. molovi su kao njezniji ili zenski tonnovi sa kojima se svora nbesto njeznije itd... ali ti o tome vise znas...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol čet sij 07, 2016 2:01 am

Istina-Pero Hunjet: Dakle... ljudi su ubjedeni... prevareni.. da niko od ljudi nista ne moze i nezna ... NITIO DA CAK MOZE ZNATI PA CAK NITI SMIJE NESTO OBICAN COVIJEK DA ZNA... a to moze da tvrdi samo onaj ko ne zeli biti dostizan... a taj zeli da ima sluge i robove... a ne razvitak covjecanstva A ZBOG NASEGA RAZVITKA JEDINKE SVAKE SE JE ISUS I ***ZRTVOVAO*** zrtvovao se da BUDEMO ISTIKAO ON... a ovi nas ubjedise da je to nemoguce... zasto niko nije svijestan da smo ovdje UPRAVO ZBOG RAZVITKA LICNOSTI SVAKE JEDINKE LJUDSKE... Jer AKO SE MI NE RAZVIJAMO I NE SPOZNAJEMO BOZANSKA ZNANJA PROPADA SAV TRUD KOSMOSA... JER MI SPSAVAJUCI SEBE SPASAVAMO I KOSMOS... dakle, postavllja se pitanje razloga nesega postojanja... posto ni to niko nezna... ne moze ni da si stvori preduvjeT istinskog znanja postojanja pa ni NAPREDKA.... A napredak je nemoguc ako se samo lijeno i bez znanja ceka spas... pa se bez znanja nezna ni ko vodi ni ko zavodi ni ko i kako spasava... ljudi rade a gladni su... a ako ne rade umrijeti ce od gladi... Isus je jeo nebesku hranu... sta je to sada...pa ucio je i trpio i radio da bi uskrsnuo... golgota i sva prica se svodi na to da tako mora svaki pjedinac i na taj nacin da uskrsne... ljudi su bas protiv svega... jedni drugi protiv zbog vjere... zbog politike - zbog ekonomije zbog petokrake zbog komunizma... svi su uvijek samo protiv i u svemu bas zlo vide... GDJE JE TU NEKO DOBRO... NIGDJE... nista se ne shvaca.. a u SVEMU TOIME SU SVE BOZIJE BLAGODATI I ***MILOST*** A MI SMO UVIJEK SVI PROTIV SVEGA... NIKADA SE I NISTA NIJE SPOZNALO... petokraka vam je milost bozija...a ona je za sve vas zlo... u nista ne vjerujemo... jer ne zelimo u nista da vjerujemo...nista ne spoznajemo a sve je zbog nas... da se ista shvatilo... nikada ovakvo zlo nam se ne bi desilo... svi dokazuju kako nesto znaju.. a niko se sa nikim ne slaze gdje je tu zajednistvo u bogu ili kroz njega...
Medu nama ljudima imate ljudi koji imaju iste vizije kao i apostoli i sveti proroci... postavio sam vam tuda iskustva... ali nik onece medusobno da se slozi ili da jedni drugima vjeruje... jer kazu da se ne smije vjerovati nikome... jer satana sve moze... pa moze... ali kome se SATANA U SVIJETLU MIHAJLOVOM MOZE PREDSTAVITI.... i pstiglo se to medu ljudima da se upravo satani vjeruje te da se sva znanja i nasa videnja bozanska odbacuju... jer to ne moze KAO niko osim boga i isusa... kako i zasti se u tako sta i te lazi moze uopste da se vjeruje... Zasto niko na konto svetih proroka i njevih objava ne posumnja u sebe i oni koji im ne nude objasnjenja kako se SVE MOZE... a da ti proroci upravo objasnjavaju KAKO SE TO I MOZE I TREBA... MORA... jer zato smo tu... da bi stvorili raj i u sebi i na zemlji... da ponovo postanemo svjetlosna bica... kako nama tama njeva smeta... tako njima smeta nase svijetlo.... I cetvri je moj Rajko Sv. Ar. Urijel... on je Sjever... Vidis sada... kada se to spozna tek tada se moze tek pricati o pocetku duhovnog naporedovanja... jer je cetvrti centar srce...Srce se noze osloboditi tek oslobadanjem zmije kundalinija kroz prvu cakru i tek onda od zmaja kroz trecu cakru... jer sada uvidate... mi smo oni a oni su mi... mi smo jednina njevih dijelova... i to je prava ILUZIJA... JER SMO STVORENI IZ DIJELOVA NJIH... iluzionirati znaci stvoriti nesto iz dijela sebe... a svi oni su Vrhovne duse PLANETA NASEG SUNCEVOG SISTEMA.... mi smoi podlozni njima a oni nama... mi trebamo biti opet jedno sa njima... a kako ce mo to ako nista niti radimo i jos da sva znanja odbacujemo... Spoznavajuci znacenja ovakvih proroka preko ljudi koji imaju znanje neko... se odbacuje zavist plenetarni kroz licni rad i svjetlosni razvoj... postajes licnost koja tada doprinosi i cijelom sistemu suncevom itd....odbacujemo upravo ucenja od biblijskih proroka zbog neosnovane lazi i laznog spasenja ne radeci i ne uceci... a uciti smo morali cak na sat - koliko je sati i abecedu ... kako onda odjednom da se ucenja odbacuju... kava su to ucenja gdje se tvrdi da ne smijemo nitoi znati niti se usuditi pitati... a kada se i pita onda je odgovor ... to samo bog zna.. a mozda ni on nezna... to je vise nego strasno...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol čet sij 07, 2016 2:03 am

Istina-Pero Hunjet:
Eto tako Rajko... to je Dio Istine.... spoznavati sebe u i kroz sebe... mi smo kosmos u malom i trebamo se sa nasim radom i trudom - ZNAJEM I LICNIM SPOZNAJAMA SPAJATI SA KOSMOSOM VELIKIM... sva znanja spoznavati i ujedinjavati... a ni slucajno odbacivati... um se treba logikom zivota - iskustva i ucenjem polako predavati znanjima kako bi se tek dusa preko mozga prepustila srcu ili duhu... toj Iskri koju u plamen pretvoritio treba... ta Cetiri Arhandela... u stvari Sedam... je davalo znanje Indijskim Risijima... a biblijski mudraci i proroci kao i danasnji proroci NAS UPUCUJU U TA ISTA ZNANJA DUHOOVNOSTI.... znati za nesto tude na pamet...a ne znati uopste sta je to i sta znaci... a zabranjivati spoznaje oca nebeskog i Isusa... nije nikako BOZIJA, NITI BILO CIJA VOLJA OD BOZANSKE HIJERARHIJE SVIJETLOSTI... ljudi zive u strahu... a strah je moguc samo ZBOG POMANJKANJA ZNANJA... Ako se vec sumnja u nesto... onda se treba u sve sumnjati... sumnja se moze odbaciti samo vecim spoznajama... i licnim radom i ucenjem se jedino sloboda moze postici... Sloboda licnih misli ... KROZ OBICNU LOGIKU... bez logike nema napredka u nikakvom istrazivanju... Tako i u duhovnosti... ako pise da niko na Isusovu rijec ne moze ka ocu nebeskom... onda je cista logika da smo vec spaseni LAZ... kako da nas spasi onaj koji nas uci da sami moramo nositi svoj kriz, krst za njim...pokazao i dijelom i ucenjem....a to ce mo moci shvatiti samo ako odbacimo oca i majku lazi... jer sve kontra tumaci sakrivajuci se iza svete istine sa kojom manipulise sve nas...Istina se bez lazi ne moze spoznati... niti laz odbaciti bez istine= znanje... odbacivsi znanje odbacuje se i sveta istina te se zivi u lazi i strahu... nema slobode... a bez slobode nema ni slobodnog misljenja... te je sva demokracija LAZNA... a u laznoj demokraciji se samo optuzuje i sudi i nista ne uci... a sveti spisi bas to i objasnjavaju .. ne sudi ... nego spoznaj... kada spoznas nito ces suditi niti ces suden biti... svi kao sve iz neke ljubavi rade... ako smo iz najvece ljubavi stvoreni... ZAPITAJTE SE KOLIKO JE TO ZNANJE SYVARANJA... a da bi smo to spoznali... to je razlog izlaska iz raja... tako da raj nije los cin... nego cin razvoja i spoznaja stvaranja kroz sva prirodna kraljevstva... Eva nije nista lose napravila i adam... a njih dvoje se odnosi na cijelo covjecanstvo toga doba... a ne na te dve jedinke... Satansko znanje je znanje i upoznavanje prirodnih moci i znanja a bozansko znanje je poslije toga spajanje sa tim silama i zakonima a ne komandovanje njima ili upotrebljavanje protiv covjeka i prirodnih kraljevstava... A to znaci da postoje bogovi koji upravo krivo to sve koriste kako bi oni bili nekome nedostizni bogovi... kojima se samo sluzi... a ne nasi bogovi koji teze i daju nam znanje da nam upravo - suprotno dostizni budu jer oni su mi a mi smo oni....oni sa nama jedinstvu teze... dok ovi drugi to ne zele pa stoga nas i ubjedise da je bog nedostizan i da nije nase da pitamo ili znamo - da se trpi jer je tako bozija volja... bozija volja je nas napredak, i najveca nagrada bogu je nase napredovanje. Jer on je mi a mi smo On... ako se to spozna onda laz ostaje sama - morala bi ona da se potrudi i radi na sebi... ali ne moze ni ona ako mi ne uspijemo... tako da sve zavisi od NSEGA RAZVITKA I SLOBODE UMA I DUHA... ZNANJA... a ne straha robovanja i neznanja... od toga bas niko koristi nema... <3
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:35 pm

Rajko Stojković:
Eto Pero,
Koliko Znanja ti Imaš.
Kao da si Isusov Apostol,
Pružaš Nam Saznanja,
Od Prapočetka,To Jest Raja,
U Kome je Čovek Nekada Živeo,
Pa se Nije Držao Božjih Zakona.

Danas ima Mnogo Proroka,
Kako Pravih,Tako i Lažnih,
Kako Prepoznati Prave Proroke,
Kada Ljudi Nisi Verovali,
Niti Mojsiju,Niti Isusu,
Iako je Pred Njima Čuda Stvarao.

Satia Sai Baba je Materijalizirao,
Iz Antimaterije,Materijalne Stvari,
Pa su Ga Skeptici Proglasili,
Da je Manipulativni Mađioničar.

Mnogo Napisanih Postova na Gejsu,
Govori da nam Uskoro Stiže,
ZLATNO DOBA= RAJ.
Da će nam Stići iz Novac
Iz Neznam Kojih Banaka.

I da Više ne Nabrajam Kakva su
Proročanstva Napisana na Fejsu.
Ali kako su Mojsije i Isus Govorili,
TREBA VEROVATI U JEDINOG BOGA.
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:37 pm

Tatjana Radak:
Pero Ptijatelju dragi... Bracu obozavam... Plecka postujem veoma mnogo po njegovm znanju i iskustvu i zbog pisanja Bracinih knjiga... jer mi je to izmijenilo zivot...ali ti imaš posebno meto u mom srcu i duši jer sa tobom pričam o svemu i pitam šta ne znam- a ti imaš odgovore na sve.Pero shvacam da je sve jednostavnije... ali poslije ovoga je jos veca zbrka... mnoge stvari sada shvacam - sta je istina. Ali to zahtjeva jos vise objasnjenja kako bi jos jednostavnije bilo za shvatiti...u prvom poglavlju Jezekilja vidimo kako mu Bog govori preko njegovih očiju (ono što je video), preko ušiju (ono što je čuo), čak i preko osećanja. U prvom stihu čitamo: "Kad bejah među robljem na reci Hevaru, otvoriše se nebesa, i videh utvare Božje." Treći stih zatim nam kazuje: "Dođe reč Gospodnja Jezekilju sinu Vuzijevom, svešteniku". Na kraju istog stiha stoji: "... i onde dođe ruka Gospodnja nada nj." Ruka Božja ga je izabrala i formirala za poseban zadatak.
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:37 pm

Tatjana Radak:
Video je vatru svetosti i suda i dugu koja je govorila o Božjem savezu sa stvorenjima. Video je neka "živa bića" i primetio da njima upravlja Duh. Gde god bi Duh išao, oni su ga pratili i posred tih bića pojavilo se užareno ugljevlje vatre koja se kretala tamo-amo. U Jezekilju se pojavio strašan osećaj bezvrednosti dok je gledao ovu viziju Božje veličanstvene slave.

Svoju reakciju je objasnio jednom jednostavnom rečenicom: "Videh, padoh ničice" (Jezek. 1,28). Jezekilj beše ostao bez snage da stoji na nogama. Taj osećaj Božjeg veličanstva i moći - praćen svešću o sopstvenoj malenkosti - neophodan je pre nego što i mi možemo pristupiti teškom zadatku kakav je Jezekilj trebalo da obavi: da pozovemo otpadničku crkvu nazad svome Bogu.

znači, vidimo da je Bog izabrao Jezekija za poseban zadatak-da pozove otpadničku crkvu nazad svome Bogu!? Koju otpadničku crkvu da pozove Jezekije da se vrati svom Bogu?
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:38 pm

Istina-Pero Hunjet: Hvala na javljanju,Tatjana Radak... na ovo zadnje pitanje znas i sama odgovor... u bibliji pise da je krivi kamen temeljac crkve... ili hrama... a da je nasa prava crkva ili hram... nase tijelo...Ali bez vjere se ne moze nikuda i u nicemu napredovati... tako da je potrebno da svako preko svoje crkve ili vjere, spozna istinu i SEBE... SVE JE DAKLE LAZNO - STO ZABRANJUJE ZNANJE... ISUSA su ubili nezadovoljni ljudi... nezadovoljni su zato sto nisu imali dovoljno i pravo znanje... manje znanje veci strah... ljudi su zli iz straha... a ne iz znanja=ljubavi... znanje je ljubav.... kroz znanje se stice uskrsnuce i pravi zivot po znanju bozanskome... a iz straha se mrzi, napada i ubija iz eto neke ljubavi za GOLI OPSTANAK... Vidis da svi misle da znaju a znanje temelje svi na omalovazavanju drugih i tudih vjera... a na konto jedne te iste knjige... dakle, ako je jedan izvor MUDROSTI SVETE... kako onda ima sto vjera i niko se ne postiva medusobno a svoju velicinu stvaraju na omalovazavanju drugih...... dakle ljudi filozofiraju ali bez i znanja i spoznanja i BEZ ISKUSTAVA IKAKVIH.... Filozofi su nekada se sastajali i sa postovanjem se druzili i izmjenjujuci ISKUSTVA LICNA... i usporedivali sa najvecim svetim spisima sta su postigli... a znaju kako su postigli... tako da udruzeni dobiju jos vece ideje kako nastaviti dalje... i to je jedini pravi nacin...Vidjelaa si u nsim druzenjima da su se pojavljivaløe neke vode, ucitelji - koji zabranjuju sva znanja i RASPRAVU UOPSTE... a vodi sest hiljada ljudi za sobom... a sve sto neko drugi kaze... dakle prava znanja... oni to zabranjuju i SATANSKIM I ZLIM NAZIVAJU... i svi na isti nacin ili rijeci tvrde na znanje... budizam im je zlo i satanako... hinduizam isto... i svce vjere osim njeve... Isus im je bog-... i stvarac svega poostojeceg... apsolutno im je nedostizan... a ko bi probao da ga dostigne pljuju na takve i ruglu izlazu i salju u ludnicu... kazu da su takvi - kao i ja psihicki bolesnici...vidis - oni sebe smatraju duhovnim uciteljima...Duh im je nedostizan... cak ne smijes ni da pomisljas da znas ili dostignes isusa nego da samo lijeno spas cekas... A UPOTREBLJAVAJU PSIHOLOGIJU... KOJA JE ZAMJENA ZA DUHIOVNOST... dakle u psihologiju vjeruju i sve koji zele znanje i slobodu u ludnicu zatvaraju... je lli to crkva bozija...!????
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:41 pm

Istina-Pero Hunjet:
Rajko Stojković evo ti jedan dio odgovora... koji je mozda najvazniji a poslije ce mo to i dokazati... Kako ces znati ko je pravi prorok... SVAKI JE PRAVI PROROK KOJI PRICA IZ SVOGA ISKUSTVA TE OBJASNJAVA SVETE SPISE... lijeci ili na neki nacin pomaze ljudima bez naplate... jer nije ni on platio tu moc... dakle ti ljudi su sluge drugima... i imaju bozanski zadatak... ne tvrde i ne uce druge da ne SMIJU UCITI NI RADITI DUHOVNO NA SEBI... NEGO IH UPUCUJU U TO... PRICAJU O SVIJETLU.... i sa svijetlom stite i sebe i tebe... a ne kao ovi da se samo tamom brane i plase... dakle ne uce ljude STRAHU.... NEGO SVETOJ ISTINI... a ta istina je da svi mogu da budu NAPREDNI U DUHU... I LICNOM RAZVOJU... pokazuju im put ka duhovnim spoznajama... ane da im se znanje zabranjuje...Laz od prekjuce... ako pitas za rjesenje da li je istina to ili je laz... dobiti ces od laznih jos dve lazi na tu jednu... a ako danas pitas za ta dva prosla dana... dobiti ces jos par lazi - rtako da ih za samo tri dana imas najmanje pet lazi... jel tako... za hiljade i hiljade godina imas na milone lazi... ako od sebe odbacis samo jednu laz... ostaje praznina u tebi i ojscas se nezadovoljno... kada tu prazninu popunis svojom spoznajom kroz nekoga drugooga... zavolis i SEBE i njega, toga drugoga... tako se javlja postovanje i ljubav a preko znanja jednako je spajanje dve tri osobe po isusu i onda se i on tu pojavljuje... jel tako... cim se rijesis jedne lazi... i svjesno trazis pomoc... ona ti i dolazi... ISTO KAO I LAZ STO DOLAZI... casa nikada nije pprazna ako u njoj nema tekucine... puna je zraka... uvijek necega mora puna biti... tajk zakon je nepromjenjiv... pa ako odbacis laz... da si vec spasen - da ne smijes da ucis i znas... sa time si vec sva vece zablude odbacio... jedna mala istina kao to samo i spoznas malu istinu... ONA JE ISTINA JEDINSTVENA... DIO VECE ISTINE - ALI KOJA TI NA TO SPOZNATOP VEC NUDI I SLEDECU ISTINU.... javlja se nezadovoljstvo zbog neznanja i shvacas da neznas... a svako ljudsko bice zeli da zna i voli... ali nezna kako... SA JEDNOM ISTINOM SE NBE VRTIS U KRUG, NEGO IDES DALJE U VECE SPOZNAJE.... dok kod lazi svako ima svoju istinu koju potvrduju sa drugom vecom lazi... a ako se ne preda onda ti se preti PLASI BOGOM, omalovazava i mrzi... A TO NIJE LJUBAV PO BOZIJOJ NAMJERI... U istini je bjelo i tebi i meni i svima... sol nije slatka... i to je istina... jedinstvena istina... ako ti zelis pomaknuti stijenu od 500 kola i nisi uspio... dodem ja da ti ne vidis uzmem polugu od 5 metara i pomaknem je gdje treba... zasto bi ti tvrdio da sam ja lazac... da ju ja nisam pomaknio... ja ti zelim objasniti kako sam to uspio ... a ti me odbacis kao lazova... neces ni da cujes da sam ja to ucinio... dakle pravi ljudi i proroici... svima ljudima nude istinu postizanja mogucih duhovnih znanja... UZDIZU TEBE.. A NE SEBE... ja malo nesto znam... ne pisem to da bih se hvalio ili DA MI PLATIS...NE... pisem da spoznas kako da shvatis da mozes sam sebi ucitelj biti... sam sebe od bolesti rijesiti... a ne kosta te nista... niti mene kosta... ja to radim iz ljjubavio prema tebi i vama... i bogu i znanju i ljubavi... koliko tek znanja i ljubavi imaju veci znalci... zasto dakle ljudi odbacuju znanje... poa zato sto im je totalno nepoznato... a stvarno je mnoooogooo jednostavnije... sigurno je... ali treba barem nesto znati.... a kako ces znati kada te niko nije ucio... zato i objasnjjavam.. SVE MORAS SAM... ALI NISTA NE MOZES SAM... a to je po bibliji ... sve dok se ne zavolite medusobno.. ni meni prisustva nemate... nemoguce jhe bogu prici a mrziti ljude... haloooo... volis psa i macku a drugu vjeru ne volis... ko je tu lud... a svi kao znaju da je sve bog i bog je sve...

Dakle... SVE STO ZIVIMO JE LAZ... BAS SVE... JEDINO JE ISTINA DA U LAZI ZIVIMO.... ako si tako i sam postavis... ves se prisilkjavas na sppoznavanje lazi - kako bi odkrio istinu...preko lazi sa znanjem, spoznaje istinu i odbacujes laz.... nastaje sloboda i slobodna misao - koja te tek navodi na muke kriza licnoga - jer ima debelo da se razapnes da odbacis sve lazi naslagane u sebi... no tada nastaje veliko licno zadovoljstvo na konto licne vrednosti koja daje slatku snagu za dalje... najtezi je prvi korak na putu od hiljadu kilometara... to postaje zivotni izazov koji ti ubacuje licne vrednosti i SNAGU KROZ LICNE ISTINSKE SPOZNAJE KOJE TE TEK DUHOVNO HRANE... postajes jednostavno zdovoljan sam sa sobom... kada si zadovoljan sam sa sobom... nemas vise razloga da iz ljubavi bilo koga mrzis ili omalovazavas ili plasis... i to je pocetak prave ljubavi...OSJETI SE ISTINA U TEBI I OD TEBE...IMAS SVIIJE NAMJERE KOJE SLEDIS US POMOC SVJETLOSNO DUHOVNE HIJERARHIJE.... a ne duhovnih predavaca bez PRAKSE... kojima je najveci odgovor.. na tvoje pitanje... to samo bog zna... ili mozda ni on nezna... ili cuti i trpi to je sve bozija volja... a za sve ovo ces i dokaze dobiti sutra- laku noc... <3

Ja ovo pisem ne da ja saznam nesto ovoga momenta... nego da i drugi saznaju ono sto ja znam... a i ja sam od nekoga saznao... i u praksu sproveo... dok drugi druge lazu na tude lazi... ali nisu SVIJESNI TOGA... zato im se ne smije ni zamjeriti... jer i oni bi htjeli znati... DIVNI LJJUDI SVI SKUPA... ali ne shvacaju da vjeru treba spoznavati - uciti, skupljati znanja te spoznati stihove svetih knjiga - a ne ih samo papagajski ponavljati bez ikakovih DUHOVNIH ISKUSTAVA ... a razlog zasto sam poceo pisati je ovaj... NEGDJE SAM PROCITAO ... DA JE ZLO KADA LJUDI PRICAJU A NEZNAJU...***ALI JE JOS VECE ZLO KADA ONI KOJI ZNAJU - CUTE NE PRICAJU***.... uvidjevsi sve te velike zablude i lazi... koje unistavaju cijelu planetu, skupio sam hrabrost i poceo pisati... mnogi su sigurno dobili zelju da preispitaju ono sto misle da znaju...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:42 pm

Istina-Pero Hunjet:
Rajko... da li si ti zadovolkjan ovim odgovorima...!?... ako jesi - onda sam i ja zadovoljan... ALI VIDI SADA... sve ovo sam ti mogao odgovoriti sa TRI RIJECI...

***MISLIM - DAKLE POSTOJIM****..... haaaaaa....

Pobija li ovo sve vjrske i ljudske MANIPULACIJE....

Kako mozes bilo sta nauciti ili shvatiti ako ne zelis uciti ILI AKO TI JE SVE TO ZABRANJENO.... NEMOJ DA MISLIS ... SAMO MOLI.... I SVE SVIJE BRIGE PREDAJ ISUSU I OCU NEBESKOM...

Sve ovo siroko pisanje - opisivanje kao i mudrost od tri rijeci su nacini za sve duse...a to znaci za sve ljude... jer ljudi brkaju na prevaru i neznanje o rijecima Dusa i Duh...dusa je nase karmicko i neumno tijelo... tako da ko ne uci - taj nema ni mudrosti.... ako mu se zabranjuje... ne moze ni da ju ima... pa je onda takvima majka znanja ***PONAVLJANJE*** Kao sto rekoh... svi su ljudi ***DIVNI*** ali zavedeni i prevareni... jednostavno nemogu da shvate rrazlog ZASTO BI IH NEKO VARAO I LAGAO ILI ZALUDIVAO...

PA ZATO DA SE RAZVIJAJU I SPOZNAJU PREKO ZABLUDE ISTINU....

I to je odgovor Za Tatjanino pitanje.... Zasto prorok kaze da treba odbaciti lazne crkve.... a to nikako ne znaci MRZITI PO BILO KKOJEM POGLEDU NIKOGA... JER SVE SLUZI ZA ***SPOZNAJE***

Oni sluziti trebaju svakome covjeku da sebe preispituje na konto njih... UZDIZE SEBE A POSLIJE I NJIMA DA UKAZE NA ISTINU... KAKO BI SE SVI RAZVIJALI...

Lopov ne moze da mrzi policajca i sudca sti je dobio tri godine zatvora... on to ne radi... lopov kritizzira sebe u zatvoru zbog svoje nesposobnosti... nije bio kvalitetan i mudar lopov... pa su ga pametniji uhvatili... ON u zatvoru moze samo da se vrati na PRAVI PUT... ILI DA POSTENE JOS SVJESNIJI LOPOV...

LOPOV IMA IZBOR I VREME ZA RAZMISLJANJE... SLOBODU MISLI U ZATVORU.... iskristalizira sebe... usavrsuje.... dakle ubrzanije nego mi na slobodi... koji smo robovi laznoga sistema... on se borio na svoj nacin protiv toga sistema... on je samo b io nezadovoljan... jer vidi da oni koji mnogo imaju a ne rade ... odakle im... a nisu zatvoreni...oni imaju jer tude uzimaju a nikome ne daju... a on jadnik uukrade i svima daje... uzima jer nema... isao je kracim putem da nesto ima... i to mu se razbilo od glavu... u zatvoru od dosade i bibliju neki citaju... shvate da je u duhovnom razvoju problem, ako niko ne otima - onda imaju svi, a ako svi imaju onda nema zla... i eto ... nauce da trpe poslije vani, jer eto spoznali su nesto. Dok ovi vani ne spoznaju nista - uce sebe i druge da trpe sve dok ih neko drugi ne spasi...

Znaci uvijek znanje ide na praksu - zivot ili dozivlljaj... sta zasto i kako se sta desilo...

Ako je u samoga boga prvo misao bila... obicna logika po tomne kaze da je misao najveca moc i energija i stvaranja i brzine i vremena... ako smo napraviti po licu boga... ko kako i zasto tvrdi da mi ne smijemo misliti ni znati bilo sta...

Jer kako bilo sta da radis i stvoris AKO NE MISLIS... ko moze ista reci na ovo protivno... pa samo onaj ko nema mozga, to jeste drugi misle za njega

Znaci, Iskustvo prvo pa ce mo u dalje pobjede u otkrivanju lazi....
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:43 pm

Istina-Pero Hunjet:
Nastaviti ce mo sada sa malo Prakse... jer pricati o necemu a bez dokaza - to jeste licne prakse nije Filozofija... to je samo pusta prica...

S.M..... 07.01.2016
ih cika Pero kako me je procistila ova temperatura,neka prava vatra, ali prvi put tako jako sam gorela-39 sa 5,majka se isplasila nije se odvajala od mene,i znoj mi mirisao neugodno i svaki dio tela me je boleo..a ovi su me manipulirali mnogo i napadali stalno a nisam imala snage i stalno sam molila za pomoc i sam shvatila ustvari koliko mi Vi pomazete sa Duhovna Hierarhijom..tek kad ona invokacija mi je smanjila temperaturu u rok od pola sata. Danas sam ustala i super se osecam kao nista da nije bilo

Istina-Pero Hunjet
Sinovka... dogovorili smo se kroz objasnjenja da ti je STRAH NEPOTREBAN... nema cega da se bojis... snagu kao gubis, jer se stvara balans... to nije gubljenje nego DOBIVANJE... kroz licni rad i ucenje... borba se vodi u tebi samoj... niko te ne napada... u ovoj prilici... nego se boris sama sa sobom. To jeste sa svojom SJENOM ILI DVOJNIKOM... koji je stvoren tvojim zivotom... to su u stvari te stotine i hiljade tvojih JA... koji nisu duhovno ti... nego su stvoreni od tebe zbog vanjskih utjecaja - ucenja i spoznaja kroz zivot... ili nespoznaja.... sto vise odklonis tih laznih dijelova sebe=nepotrebnih... ta sjena ce sve vise liciti na tebe... NA ONU PRAVU JA...

S.M.
cika Pero, primetila sam ujutru kad popijem med-ulje-vodu, posle kad pojedem nesto, meso na primjer a prije mi nije smetalo, primetim sta mi smeta a sta ne..evo primer danas cokoladu sam pojela i osecam je do grlu,gadi mi se.. jedem manje za razliku od ranije ali kilaza mi je ista.

Istina-Pero Hunjet
Odlicno sinovka... sada vidis i sama- jer imas iskustvo licno... uvidas sada sta smo pricali o vegetarijancima i raznim dijetama... nista ne silovati... nista NE UMISLJATI...KAKO SVI OSTALI I RADE...

Nego red rad i mir kroz ucenje i praksu... iz prakse i ucenja=licnoga rada dobijas rezultate... ti te rezultate treba da postivas... i TO JE NAJBOLJA DIJETA... znaci da ti-vam nista ne pricam u naprijed - nego tek po vasoj zasluzi licnoga rada i spoznaje, pomognem vam da SAMO SHVATITE LICNO POSTIGNUTO...nema lazi i nema obecanja...koliko sijes toliko i zanjes... Pravilnim radom se sve desava bez tvoga znanja... saznajes poslije i ppostivas spoznaje... ako ti se ne jede vise meso... jesti ces Vise nesto drugo... sta..?... ono sto ti nesvijesno pane na pamet - sto tijelo pozeli... bez tvoje misaone zelje, navike... navike se odbacuju... i to je to spoznavanje svoga tijela kroz licno duhovno napredovanje.
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:44 pm

Istina-Pero Hunjet:
S.M.
Cika Pericko,od juce se borim s jednim,crni je u telu coveka cele noci nisam spavala jurila sam ga I evo sad opet je dosao zamishljam kako svetlim kristalnom belom, pokusao je da dira moje ali od srca sam zamolila Mihajla da ih cuva
U isto vreme sad, nesto mi se desava s kicmom,otvara se cela rupa unutra I gori,jedva stojim ispravljena I znojim se
Solar pleksus od pozadi u tom delu, evo sad se siri I od napred

Istina-Pero Hunjet
Boris se sama sa sobom
To smo vec objasnili
ta cakra je oslobadanje od zmaja u tebi
to jeste od sebe same
to otvaranje je znak potpunog otvaranja cakre
dakle ne juri ga iz vana
nego samo radi i ne zeli nista
bas nista ne zeli jasnooo... nego imaj samo zelju spoznaje. To jurenje znaci spoznavati sebe i njega sa ljubavi pretvoriti u nesto pozitivno u tebi

S.M.
Juce sam videla dve cudovista sa mojim likom isto.

Istina-Pero Hunjet

Pa da vidis sada sta ti pisem i objasnjavam... to si ti - u stvari tvoja sjena ili ZVIJER... mnoztvo tvojih ja - koji se rzaraditi treba... ta zvijer ce sve vise liciti na tebe LICNO na kraju... to ti nisu napadi tame ili nekoh vanzemaljaca sada.

S.M.
Zato sam I cula taj glas-ovo ti je najveca bitka do sada..

Istina-Pero Hunjet

Pa i cujes i vidis u snovima i vizijama... NAJVECA BITKA JE U NAMA SAMIMA SA SOBOM SAMIM...

M.S.
Nekad I zaboravim I posle kad pisemo setim se na to I da je vazno, treba da uzmem tetratku pa kad se probudim da zapisem sve

Istina-Pero Hunjet
pa vidis da se sjetis kada ti ja napisem sta treba
Sta mislis kako bi se brzo nappredovalo kada bi svi ljudi tako pitali i ucili brzo bi se tame oslobodili i u ljubavi zivjeli... kada bi se prvo sa samima sobom izborili... a ne cekati spas od nekoga.... on se stvara isto kao i sreca...
Osjecas Razvitak Pleksus suncane cakre... a to znaci da sada pobjedujes ZMAJA U SEBI... posto si pobjedila zmiju zavodnicu ili PRVU ZMIJU KUNDALINI... TO JESTE SEBE I SVOJI KARMU... sada kroz tu cakru gradis sebe SVOJU LICNOST... odbacujes zmaja...i njegivu ljubav prema svjetovnim ljepotama i vrednostima... kao sto su zlato dijamanti - dragulji i lijepi suprotni ljubavni polovi suprotni ... trazis Duhovno zlato i ljubav... i ti je KRSTENJE VATROM POSLIJE VODE PO ISUSOVOM... zato i radis Bracinu vjezbu sa Suncem i njim i drvetom znanja i oblakom bijelim...

Prvo sjeme nastaje u solarnom pleksusu svakog pojedinca u dobi od dvanaest godina, što smo mi označili kao vrijeme puberteta. Nakon toga, ono se formira svakih 29 i pol dana, što se kod svakog pojedinca događa u dijelu mjeseca kada je Mjesec u znaku u kojem je Sunce bilo pri rođenju tog pojedinca.
Herod, faraon, strasti, želje i emocije žele zaklati to Božansko djetešce.
Nalazimo, stoga, da se to sjeme, plod, riba, kruh i spasitelj, rađa u solarnom pleksusu.

Vidis li da IMAMO SVE PRIRODNO I U NAMA I VAN NAS.... ALI MI TO JEDNOSTAVNO ODBACUJEMO... KO DAKLE UBJEDI LJUDE DA SE NE POSTIVA ZNANJE IZVORA I STVARANJA A DA JE OVO STO JA POISEM ZLO I SATANSKO...

NIJE LI ZNANJE LIJEK I SPAS ZA SVE I OD SVEGA... koja sila to zabtanjuje... a ljudi joj vjerno sluze i slusaju...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Marysol sub sij 09, 2016 8:44 pm

Istina-Pero Hunjet:
Vidis Rajko prijatelju dragi.... ZNANJE I UCENJE I LICNI RAD sa pomoci od drugih ljudi i svjetlosne hijerarhije... SPAS POSTIZES SAM... ALI NE SAM... JER SE SPPAJAS SA ONIM IZ CEGA SI I DIO I IZ CEGA SI STVOREN... BOG JE SVE - SVE JE BOG ... ako se sve kroz sve proima... odakle onda nekome=svima ideja ODBACIVANJE SVEGA... A OD ISTOGA SPAS OCEKIVATI... A UDALJIVSI APSOLUTNO OD ISTINE I LICNOG STVARANJA OD BOGA = IZVORA.... to je nemoguce... biti jedno sa bogom ili izvorom mozes samo znanjem ucenjem i radom... kako samo moze nekome pasti na pamet da su sva znanja satanska i slicne gluposti... a da je dobro SLUGA I ROB BITI I TRPITI JER TAKO NEKI BOG ZELI... nije li ti sve malo cudno... ne treba li to na razmisljanje navoditi...a to znaci da se prvo treba postici sloboda u svome imu da IMAS PRAVO DA I SAM MISLIS... A NE DA SLLIJEDIS A NEZNAS NI KOGA NI ZASTO... iako se sve zna ako se zeli misliti svojom glavom... sve na to i upucuje...
Marysol
Marysol

Posts : 183
Join date : 07.12.2014

[Vrh] Go down

JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju Empty Re: JAVLJANJE SLAVE BOŽIJE NAD HERUVIVIMA Dođe riječ Gospodnja Jezekilju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.