Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 17 / 28. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:23 am

Istina-Pero Hunjet Za mene je sve ovo normalno i nista nije za mrziti ili odbacivati.. jer sve to sto ti i kako radis i vidis treba da te UPRAVO OSVIJESTI... da kroz to spoznas istinu.. jer je suprotna nebeskoj istini... shvacas... ti trebas da ucis i druge ubjedujes da uce i tragaju.. a ne da ih saljes jos dublje u olovno ili nesvijesno ljudsko... jer napraviti sebi sam rat treci puta moze samo ko... ??? nakon dva svijestska... u tako kratkom vremenu... je daleko od ljubavi nebeske i isusovog ucenje... mnogooo daleko...

Dragan Rangelov ...Ivan 17 : 16 ; 18 : 36 !!

Dragan Rangelov ...Matej 4 : 8 - 11 ; 23 : 8 - 10 !!

Dragan Rangelov ...ja Bato Pero da ti malo pripomognem da stihovima=citatima

Istina-Pero Hunjet Hvala Bato... vijernici ne shvacaju da im je sve kontra dokazano u istoj knizi... ali oni ne mogu da vide osim onoga stoi je programirano u njima da vide... u tome i jeste svijest budenja pojedinca... svako MORA DA ZA SEBE LICNO SVE ODRADI... sam sebe da razaone na krizu znanja i muka... a ne da neko drugi toi za njih uradi... to je nemoguce... jer zato i jesu ovdje... ovdje je to milosrde jer su dobili sansu da se dignu iz svoga ppada.. a ne da ostanu u padu... i to je to...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:24 am

Istina-Pero Hunjet Ivan 6;46
tko god cuje od Oca i pouci se.. dolazi k meni...

Dakle licno sam sebe nauci...

a ne tamo od nekoga od ovoga svijeta... koji ti za novce skida grehe i kojesta...

Dragan Rangelov ...e, pa vala Bato Peto upravo na tim KONTRAMA sam se ja ZAPOCEO BUDITI...!!!

Istina-Pero Hunjet Nasi gresi ce nestati samo onda kada svako ponaopshob ima isusa u sebi ili znanje da se sam oslobodi grijeha... i nema druge... da rastali sve ovozemaljsko i u zlato pretvori... ili u covijeka prije pada...tijelo isusovo i krv naznacuje jedno novo tijelo i izmijenu sve i jednog atoma.. nosac novoga tijela koje vise ne podlijeze smrti... a vi nauceni da je povo jedino tijelo i da je ovo jedini zivot i kojesta...dakle odbacite sva ta neznanja i ucite sve ponovo...

Istina-Pero Hunjet tko ne uzme svoga kriza i ne pode zamnom...nije me dostojan..Tko nade svoj zivot, izgubiti ce ga.A tko izgubi svoij zivot poradi mene naci ce ga.
MT 10: 38-39...
Sve vam lijepo pise... ako se ne razapnete na krizu kao on i sami ne trazite spas IDUCI TEK ZA ISUSOM... a to znaci pomoc u njemu i njegovom znanju ce te doboti putem... putem godina rada na sebi i sebe licno spasavajuci... ako niste u stanju to da shvatite... nego samo da spas, cekate... ONDA ISUSA NISTE DOSTOJNI... sta jos treba da vam se kaze ili ukaze... bas sve vam pise... aloi vi ne vjerujete svoim ocima i binbliji.. nego tamo nekkome ko vam tumaci a ne nosi svoj kriz za isusom... niti zna sta je to...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:24 am

Istina-Pero Hunjet Tko moze pripasti sam sebi.. taj drugome ne pripada... znaci pripadaj necrmu ili papi dok ne shvatis sta se shvatiti mora... kako bi sve kroz sebe spoznao.. i pripao sebi i makrokosmosu.... odbacivsi sve ovozemaljsko...

Istina-Pero Hunjet MT..10:34...
ne mislite da sam dosaoo mir donijeti na zemlju. Ne, nisam dosao donijeti mir ... nego mac...

a sta znnaci mac... u duhovnom a ne u ovozemaljskom... pouzdana duhovna borba... itd... tako da mi nije jasno kako to svi vijernici vide da su vec odavno spaseni na konto ovoih stihova.. a ima ih jos koji apsolutno pobijaju vae lazno ucenje na istinito...

Istina-Pero Hunjet A ovako to izgleda u PRAKSI...

Ovo je odgovor na pitanje nekih od Bracinih sledbenika koji su nastavili rad poslije Prve knjige ozdravljenja... sta im se desava u glavi kraj lijevog uha...
Istina-Pero Hunjet Znaci ovo je odgovor na mooje pitanje sta se desva tokom odredenog rada licno na sebi ... tokom odredenih meditacija...
Drago Plecko...
. Izdvojio sam i dokumentirana izllječenja Crohnove bolesti jer se smatra nerješivom. SVE je rješivo ako se na ciljani i pravilan način pokrene svijest. To je cilj svih duhovnih učenja svijeta - blagostanje i duhovna iluminacija. Može to biti hodža, lama, jogi, fratar, bitno je da stisne onaj prekidač u mozgu koji se nazire u istraživanjima Božjeg modula, sto milijuna neurona iza lijevog uha. Jer spirit mora progovarati kroz fiziologiju.
Hvala... ...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:25 am

Istina-Pero Hunjet Drago Plecko Ma, svatko ima svoja iskustva, Miro Jakovljević je poznat kao produhovljeni čovjek, svojevremeno je dao podršku Zlatku Sudcu, takav je bio i moj cjeloživotni prijatelj Vladimir Gruden, takav je i Slavko Sakoman, također moj prijatelj.Ja osobno meditiram 40 godina i smatram da ljudsko biće nije cjelovito bez te duhovne, metafizičke dimenzije. No, naveo sam gole činjenice kada sam pobrojavao moja vlastita iskustva o čemu sam čak držao predavanje na Institutu za tumore u Zagrebu, za liječnike i 50 pacijentica. Uprkos svim predrasudama prema liječnicima nisam primjetio da je bilo koji od autoriteta osporavao rezultate tretmana koji su uključivali manipulaciju podsviješću, energetski pristup, molitvu ili nešto što je van njihova sustava. TRENUTNO je izlječenje moguće. Što se tibetanske medicine tiče nju sam apsolvirao još 1976. godine pomoću Amala Lobsang Dolme, najveće "emchi" svih vremena koju mi je preporučio Dalaj Lama. Preko nje sam došao do tantrika koji je u jednoj seansi izliječio teški dugotrajni hepatitis. Isto tako sam imao najboljeg gurua za Ajurvedu, još pred 25 godina - Balendu Prakasha. Koristio sam neke njegove metode i djelovanje tantričkih vibracija. Neke su bolesti naprosto iščezle. Nažalost, zbog otpora u ljudskoj psihi ne pale stvari uvijek i kod svakog. Izdvojio sam i dokumentirana izllječenja Crohnove bolesti jer se smatra nerješivom. SVE je rješivo ako se na ciljani i pravilan način pokrene svijest. To je cilj svih duhovnih učenja svijeta - blagostanje i duhovna iluminacija. Može to biti hodža, lama, jogi, fratar, bitno je da stisne onaj prekidač u mozgu koji se nazire u istraživanjima Božjeg modula, sto milijuna neurona iza lijevog uha. Jer spirit mora progovarati kroz fiziologiju.

https://www.facebook.com/drago.plecko.33/posts/10153256523281600

Drago Plecko
"NOVE BOLESTI" SE NEPRESTANO ŠIRE !

Sjećam se jednog ljetnog jutra prije 30 godina kada me jedan ugledni neurolog pozvao u bolnicu na Sv. Duhu u Zagrebu i molio da dam svoje mišljenje o 66 godina starom pacijentu, direktoru jedne poveće tvrtke u Zagrebu. Kako sam godinama izučavao tzv. "nove bolesti" koje su bile toliko rijetke da ih prosječni liječnik nije vidio nijednom u svojoj praksi, odmah mi je postalo jasno da se predamnom nalazi prva žrtva Alzheimerove bolesti u Hrvatskoj! Neurolog, inače vrsni stručnjak, se složio samnom i priznao da mu takva opcija uopće nija pala na pamet. Kako su godine prolazile, doguralo se do toga da u SAD oko 20% stanovnika starijih od 65 godina pati od nekog stadija Alzheimerove bolesti. Nitko nije pošteđen osim jednog uskog pojasa na Himalajama gdje stanovnici redovito u hrani uzimaju začin kurkumu i posebno obrađeni himalajski korijen i tamo je ta stopa svega 1%. U nas je teško razlučiti razne oblike demencije i ovu bolest, često čak do smrti pacijenta kada se na autopsiji jasno vide tzv. amiloidi karakteristični za tu gadnu boleštinu. Kada sam se sretao s ranim fazama oboljenja ili demencijom drugog porijekla preporučao sam uzimanje kokosovog ulja, kurkume i himalajskog korijena izloženog supermagnetima. Postoje anegdotalni dokazi da je kod nekih pacijenata došlo do vrlo značajnog oporavka, a najnovija, preliminarna, istraživanja u Australiji pokazuju da izlaganje ultrazvuku može razgraditi tvorbe unutar mozga i rekuperirati pacijenta u potpunosti. Naravno, već pogađate da sam ja uvjeren da djelovanje na podsvijest pomoću subliminalnih poruka može značajno utjecati u smislu usporavanja bolesti kao što, recimo, djeluje spoj fosfatidilserin. Neki sam se dan sjetio i Crohnove bolesti, negdašnjeg rariteta sličnog donekle ulceroznom kolitisu. Sjećanje je potaknuo čovjek koji je s tom dijagnozom bio kod mene prije 15 godina. Otada, nakon čišćenja jetre, dijete, neoortodoksne metode ubacivanja cinka u organizam i uzimanja korijena koji ima svojstva imunomodulatora - više nama nikakvih problema. Slično kao 27-godišnja prodavačica u jednom zagrebačkom butiku koja je isti tretman prošla prije 10 godina. Kod jednog 19-godišnjaka oboljelog od ulceroznog kolitisa (otac mu je bio sveučilišni profesor koji je isprobao bezuspješno sve mogućnosti) izazvao sam trajnu remisiju posebnom tehnikom čišćenja jetre, transcendentalnom meditacijom, ubacivanjem cinka u tijelu zaobilaženjem uobičajenih puteva u metabolizmu i preporučanjem prirodnog imunomodulatora. Zgodno je to da se svi ti prirodni tretmani ne kose s medicinskima koji su uglavnom usmjereni na gašenje upale. U "nove bolesti" ubrajam i MRSA-u, bolničku infekciju koja samo u SAD godišnje ubije oko 90,000 ljudi. U nas se pojavljuje sve češće kao i druge rezistentne bakterije. Najjače oružje je još uvijek antibiotik Vancomycin. Manje je poznato da, ako se kombinira s betaglukanom, posebno TEKUĆIM betaglukanom (ekstrakt iz 8 žitarica) daje bolje rezultate o čemu postoji čak i znanstvena studija. Pa to više ni ne spada u alternativu, jer kad nešto prijeđe iz "anegdotalnog dokazivanja" u znanstveno potvrđenu činjenicu to se onda zove - medicina. Godine rada su me naučile da je preventiva nabolja. Čišćenje jetre + subliminalne poruke + prirodni imunomodulator (tvar koja smiruje preaktivni a podiže preslabi imunitet) + fizička aktivnost je formula koju preporučam svima starijima od 50 godina.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:25 am

Drago Plecko

"NOVE BOLESTI" SE NEPRESTANO ŠIRE !

Sjećam se jednog ljetnog jutra prije 30 godina kada me jedan ugledni neurolog pozvao u bolnicu na Sv. Duhu u Zagrebu i molio da dam svoje mišljenje o 66 godina starom pacijentu, direktoru jedne poveće tvrtke u Zagrebu. Kako sam godinama izučavao tzv. "nove bolesti" koje su bile toliko rijetke da ih prosječni liječnik nije vidio nijednom u svojoj praksi, odmah mi je postalo jasno da se predamnom nalazi prva žrtva Alzheimerove bolesti u Hrvatskoj! Neurolog, inače vrsni stručnjak, se složio samnom i priznao da mu takva opcija uopće nija pala na pamet. Kako su godine prolazile, doguralo se do toga da u SAD oko 20% stanovnika starijih od 65 godina pati od nekog stadija Alzheimerove bolesti. Nitko nije pošteđen osim jednog uskog pojasa na Himalajama gdje stanovnici redovito u hrani uzimaju začin kurkumu i posebno obrađeni himalajski korijen i tamo je ta stopa svega 1%. U nas je teško razlučiti razne oblike demencije i ovu bolest, često čak do smrti pacijenta kada se na autopsiji jasno vide tzv. amiloidi karakteristični za tu gadnu boleštinu. Kada sam se sretao s ranim fazama oboljenja ili demencijom drugog porijekla preporučao sam uzimanje kokosovog ulja, kurkume i himalajskog korijena izloženog supermagnetima. Postoje anegdotalni dokazi da je kod nekih pacijenata došlo do vrlo značajnog oporavka, a najnovija, preliminarna, istraživanja u Australiji pokazuju da izlaganje ultrazvuku može razgraditi tvorbe unutar mozga i rekuperirati pacijenta u potpunosti. Naravno, već pogađate da sam ja uvjeren da djelovanje na podsvijest pomoću subliminalnih poruka može značajno utjecati u smislu usporavanja bolesti kao što, recimo, djeluje spoj fosfatidilserin. Neki sam se dan sjetio i Crohnove bolesti, negdašnjeg rariteta sličnog donekle ulceroznom kolitisu. Sjećanje je potaknuo čovjek koji je s tom dijagnozom bio kod mene prije 15 godina. Otada, nakon čišćenja jetre, dijete, neoortodoksne metode ubacivanja cinka u organizam i uzimanja korijena koji ima svojstva imunomodulatora - više nama nikakvih problema. Slično kao 27-godišnja prodavačica u jednom zagrebačkom butiku koja je isti tretman prošla prije 10 godina. Kod jednog 19-godišnjaka oboljelog od ulceroznog kolitisa (otac mu je bio sveučilišni profesor koji je isprobao bezuspješno sve mogućnosti) izazvao sam trajnu remisiju posebnom tehnikom čišćenja jetre, transcendentalnom meditacijom, ubacivanjem cinka u tijelu zaobilaženjem uobičajenih puteva u metabolizmu i preporučanjem prirodnog imunomodulatora. Zgodno je to da se svi ti prirodni tretmani ne kose s medicinskima koji su uglavnom usmjereni na gašenje upale. U "nove bolesti" ubrajam i MRSA-u, bolničku infekciju koja samo u SAD godišnje ubije oko 90,000 ljudi. U nas se pojavljuje sve češće kao i druge rezistentne bakterije. Najjače oružje je još uvijek antibiotik Vancomycin. Manje je poznato da, ako se kombinira s betaglukanom, posebno TEKUĆIM betaglukanom (ekstrakt iz 8 žitarica) daje bolje rezultate o čemu postoji čak i znanstvena studija. Pa to više ni ne spada u alternativu, jer kad nešto prijeđe iz "anegdotalnog dokazivanja" u znanstveno potvrđenu činjenicu to se onda zove - medicina. Godine rada su me naučile da je preventiva nabolja. Čišćenje jetre + subliminalne poruke + prirodni imunomodulator (tvar koja smiruje preaktivni a podiže preslabi imunitet) + fizička aktivnost je formula koju preporučam svima starijima od 50 godina.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:25 am

Predrag Petrovic KRATKO I JASNO
I SVET OVAJ PROLAZI I ZELJA
NJEGOVA ALI KO IZVRSAVA
VOLJU BOZIJU OSTAJE DOVEKA.

Istina-Pero Hunjet Tako vidis... zelja njegovih i ovosvijetskih... dakle nije bozansko... nego kako sam vam i pisao... mi zivimo tude namjere koje su nama i znanje i obicaji i zakoni... nista to nije nase... nito bozansko... a izvrsavati volju boziju je toga se svega osloboditi... i izvrsiti BOZIJU VOLJU DA UCIH BOGA U SEBI I KROZ SEBE KROZ ISUSOVO ZNANJE... KROZ ISUSA U SEBI I BOGA U SEBI... da li je jasnije... sve se to nalazi u nama jer smo po licu njevom napravljeni... dakle od dijelova njihovih... a koje se jedino mogu u nama samima i spoznati... tak ose sjeteci se njih u sebi se sjetis sebe... po svim ucenjima se treba sijetiti sebe... ovdje i sada... sada spavamo ili smo ti MRTVACI... SADAAAAA... A NE KADA SE RASPPANEMO U GROBU... raspalo se odijelo kao ovo sto nosimo na sebi... ali ostaju jos tri dijela nas... e da ali za vas INKARNACIJA NE POSTOJI... UBIJEDILO VAS DA JE TA ISUSOVA I NEBESKOG BOGA ZA VAS SATANSKA... izvarani prevareni... slagani mnogo... a kada pocnete sebi vijerovati i kroz svoju svako vijeru duhovno tragati a ne papagajski... tada ce se nesto i desavati...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:26 am

Predrag Petrovic DOBRO SI REKAO TADA CE SE
NESTO I DESAVATI NOVO
STVARSTVO ILI NOVO UCENJE.
NOVA I SAVRSENA OSOBA
ZA SVAKO DOBRO DELO
PRIPRAVLJENI NA SLAVU OCU
NEBESKOM NASEM.

Istina-Pero Hunjet Jeste... ALI SE PRVO MORA SLOBODA POSTICI I SEBE NAUCITI VOLITI I SEBE DUHOVNO SLAVITI... JER TEK TADA I SAMO TAKO I JEDINO TAKO I BOGA SLAVIS... i nikako drugacije... jer ako znas voliti sebe... onda ces i shvatiti ovaj svijet i tek kada ga shvatis mozes da odbacis... a ne kao sto svi vecinom vijernici slagani ... te tvrde da su sva ucenja stanska... boze pomozi...pa i andeli i arhandeli i DUGA NEBESKA itd...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula ned tra 12, 2015 3:26 am

Ivanka Waldmann
12 t
OVAKO IZGLEDA OBJAVA BOZJA PO REDU ! ZAMOLJENI STE DA TO PROCITATE !
EVO TEBI DOKAZA PUTEM BIBLIJE !
OTK 14:1-3 I pogledao sam, i gle — Janje stoji na gori Sionu i s njim sto četrdeset i četiri tisuće onih koji imaju ime njegovo i ime Oca njegova napisano na čelima svojim.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:11 pm

( Kopirana rasprava )

Prevara vekova
Najteže u ovoj priči je vaskrsenje, jer čućete da je Isus pogubljen, pa je onda ustao iz groba, prošetao, obukao se i vratio se kući. To su čiste besmislice o kojima ni u istoriji, ni u jevanđeljima, sinoptičkim ni kanonskim nema pomena. Vaskrsenje ima jedan drugi smisao, to je veličanstvena metafora čoveka koji živi snagom volje, koji ima prirodno pravo da neće da umre, koji hoće da živi. U jevanđeljima o vaskrsenju nema ni desetak reči, najduže što ima to je desetak redaka kod Luke, koji je to pisao tek kasnije, vek i po je prošao od toga, ali je zabeležio jedan momenat, jedini koji se danas falsifikuje.

Miroslav Janjetović Oprostite jel Vi time želite reći da Isus nije doista ustao iz mrtvih

Djura Vukelic ne

Dragan Turkalj Ima jedna velika enigma ---- zašto je morao maknuti kamen sa groba ako je mogao proći kroz zid koji je takođe od kamena ???

Miroslav Janjetović Oprostite ovo "ne" znaci da nije...jel tako

Djura Vukelic pogubljen je Isus, apostoli, njegovi verni sledbenici su se svi razbežali od straha, za njima je potera rimske policije. Njih nekoliko putuju izgubljeni, jednom od njih znamo i ime, zvao se Kleopa, a putuju u neko mestašce koje se nalazi 12 kilometara od Jerusalima, Emaus. I odjednom, kao su osetili da se u njima budi nada, a bili su izgubili svaku nadu, čini im se da je neko sa njima. Izričito ne tvrde da su bilo koga videli, ne možete pripisati to ni halucinaciji umornih ljudi koji danima nisu ni vode pili. Postoji pred kraj jedno mudro objašnjenje, oni kažu – to što se u ovoj smrti dogodilo, što i nas može stići dok noć padne, neko mora da postoji da ljudima ulije nadu da žive, zar ne osećate, dok smo mislili ko je ovo, šta je ovo, gorela su nam srca.

Miroslav Janjetović ISUS je apostolima dao vlast da govore u Njegovo ime....i Sveti Pavle kaze da ako Isus nije uskrsnuo uzalud je vjera naša. ..a ako kazemo da apostoli lazu onda govorimo da Bog laze i cinimo Ga lazovom i nemamo udjela s Njim to kaze Ivanovo jevanđelje....

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:11 pm

Djura Vukelic . Nebrojano puta on učenicima govori – poznajte istinu. Ne govori moju istinu, ni sadukejsku, ni farisejsku, ni izraelsku, ni rimsku, istinu govorite i ona će vas osloboditi.

Miroslav Janjetović A On kaze Ja sam Put Istina i Zivot...i sve sto je rekao je u Bozije Ime rekao...sam kaze da ne govori sam od sebe...dosao je u ime Oca koji je na nebesima....

Djura Vukelic Uvek je govorio da smo svi mi božija deca, i oni koji veruju i oni koji ne veruju

Djura Vukelic Čovek, kaže Isus, vaskrsava svakoga dana ako je budan za duh istine, u reči vaskrsava koju tvori, u delu kojem svedoči i vaskrsava samo ako ne živi svoj život, nego živi makar malo i za drugoga, u tome je smisao

Miroslav Janjetović Onda ne trebaju hriscani/krscani vjerovat ni da ce Bog njih podici iz mrtvih...jer Isus kaze ucenicima..NAKON USKRSNUCA...evo mrtav bijah i ozivi i vi cete zivjeti jer ja zivim....

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:12 pm

Istina-Pero Hunjet Pa ne treba da vjeruju .. jer je to laz.. slagani su.... mrtav si sada u ovom zivotu... i budi se svaki dan po malo kroz ISTINU ZNANJA I UCENJA DUHOIVNOG... jer je znanje spas ama bas za sve... znanje je istina... a iljenost je laz...itd... slagani su svi ... kako ne bi shvatili i ostali mrtvi... shvacas... a ovako mrtvi i lijeni ne sluzimo niti sebi nito porodici i blizmnjima niti bogu... nego onima koji nas tako uce... dakle laze se stiti istinom, sakriva ispod nje, kako bi laz mapredovala... jer vidis... ivanka napise neke stvari... i misli-e da je to znanje gotovo.... a ytreba spoznati sve te upute i znacenja te te arhandeøe ili andele itd.... a ne pricati nesto sto se desilo prije 3 000 godina i misliti kako je to spas... u radu je spas...

Dragan Turkalj Miroslav Janjetović ---Krist kaže da su ljudi mrtvi, a oni misle da su živi. I ti mrtvaci , odnosno mi mrtvaci koji sada tu raspravljamo trebamo oživiti, odnosno uskrsnuti. A za to nam je potreban Duh Božji, pa primanjem Duha Božjega se postaje Sin Božji koji živi vječno. A krista nisu nikada ubili -- MOGLI SU MU SAMO UBITI TIJELO ZEMALJSKO, A NJEGA NE .

Istina-Pero Hunjet Ma nisu ubili nista... shvacas... da tako je---- sada si mrtav te po svim duh. ucenjima treba svijesno da UMIRES... ovdje i sada... ILI DA SE SIJETIS SEBE... i tada USKRSNES ILI VASKRSNES... e duh boziji si ti U KOJEMU JE VISE DIJELOVA DUHOVA=DUHOIVNOSTI.... DA BI SE USKRSNUCE POSTIGLO ...POTREBNO JE STA... ? SHJETI SE MOGA PISANJA O USKRSU I JAJETU KAO ZNACAJNOM POKAZATELJU U USKRSU KAO SLAVI, Uskrsnucu .. ALI I POKAZATELJA... NA NESTO... JACE NEGO STIHOVI BIBLIJE... VELIKI KJLJUC... a u bibliji to nema... iako je Ivanka napomenula to kod PROROKA DANILA KAO ODJECU...itd...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:12 pm

Miroslav Janjetović Slažem se Dragan Turkalj.......a Pero tebe baš ne razumijem najbolje...Biblija je Bozija riječ i samo citanje Biblije donosi olaksanje...jer i Sveti Pavle kaze da je sve Pismo nadahnuto i dobro za citanje i jos kaze...ne stidim se uistinu evanđelja jer je sila Bozija....a uistinu i trebamo prmiti Duh Boziji i tada smo nanovo rođeni...koji je Hrist dao u kruhu i vinu...kod Pravoslavnih zato se i zovu Pravoslavni..pravo slavlje

Istina-Pero Hunjet Miroslav Janjetović-u... Eto dobroi je da se slazes sa Dragan Turkalj ... a on se podosta slaze samnom... Ivanka Waldmann - se slabo zlaze samnom... ALI JE NAJBITNIJE DRUZENJE... i tako sluzimo jedni drugima - a jos vise onima koji su manje spoznali. Ja vecinom pisem moju praksu i onih koji ju imaju slicno meni... dok vi svi pisete teoriju VELILIKIH ZNANJA... a znanje je jednako procentualno <LJUBAVI... jer smo iz ljubavi i proizasli... jel tako... vidis dakle - vrednost spajanja.. a ne razdvajanja... ovo RAZDVAJANJE DOBRO ZAPAMTI... Ovdje i na drugim zidovima se vec godinsama druzimo... i ja nikada nisam nikoga vredao niti bilo ciju vijeru ili pogled omalovazavao... nego vam probam spojiti sve poglede POVEZUJUCI U JEDNO... dok ama bas svi rade suprotno. Ja samo dodajem na vase vrednosti jios vece uvide vrednosti kako bi se istina i sloboda postigla te da se shvati prvo i osnovno i najvrednije- a to je LOGIKA... bez nje nema nista... vidio si da ja nikada nisam spominjao satanu i da je neko njegov sluga... ali vam pisem tako da sami to shvatite... da smo svi njegove sluge... pa sam i tp detaljno objasnjavao. A i dokazivao sam cionjenicama iz nasih zivota i nasih predaka... i sve to i stihiovima biblije dokazivao... Dokazapo sam vam da niko ne tumaci osnovne stihove bibllije... niti zna niti proba... a kada ja dokazem.. vijernici se brane svi automatski kako je to satansko znanje... imas primjere od duge nebeske pa na dalje... ali niko ne tumaci ono o ocima i usima i o ovcama - te da niko ne moze na rrojec isusovu ka ocu nebeskom... i vidis samo to pobija lazno tvrdenje da je isus bog i da smo svi spoaseni... a svi opet pisu kako ce biti najgore kataklizme do sada videne i slicno... i sav zivot oko nas kada uzmes u obzir... CISTA LOGIKA POIMANJA DOKAZUJE - da je nesto veoma krivo i namjerno upuuceno ljudima... pa opet sama rijec vijerovati=neznati... Isusa nisu kao ubili pametni ljudi i sa znanjem... nego ***NEZADOVOLJNI LJUDI***... a nezadovoljstvo;... u tu rijec ide i neznanje i sve od straha poa na dalje opet ZBOG NEZNANJA... nije li tako...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:12 pm

Istina-Pero Hunjet Vijernici svi su divni ljudi... i ja ih sve postivam.. zato i pisem ono sto sam spoznao ILI SE SIJETIO... Laz je svuda oko nas... bas sve i svuda.. A SAKTRIVENA JE SA PROCENTOM ISTINE IZA KOJE SE SAKRIVA... tako da je kao nema... ako se ne posjeduje logika... ostajes ovca koja spava... Po bibliji je svijet star nesto preko 2 000 godina... a po historiji tako i piramide i da su je gradili faraoni... a piramide su stare preko 36 000 godina na primjer... Pramidini tuneli pokaziju na Orion i Sirujus...Tako da se ttreba znati to znacenje... A sva znanja svijeta su sa Atklantide i kralja Thota... sva ta znanja su rascijepkana - razdijeljena i to sa neciujom namjerom... jel tako!?... ma je...!!!... a vijernike ubijedili da se samo jedna knjiga smije citati... Zamisl sada jednu baku na primjer kja se debelo meditativno baci u mooitvu .. i to radi cijeloga zivota... sta mislis da zna kako treba u stvari da radi... koliko bi njih vec odavno postigli uskrsnuce... moli se na orimjer majci Mariji... Ona ima jedna dio impulsa za cijelu planetu... dok isus ima drugi impuls... Na primjer.. Majka Marija je svijesna zena savtseno i nevina U SVAKOM POGLEDU itd... i samo tako nevino zensko bice moze da rodi <isusa iloi cerku koja opet moze dda rodi nekog isusa... DAKLE DEST BOZIJI ZAPOVIJEDI KOJE TEK VODE UZDIZANJU DUHOVNOM... da li me razumijes sada pomalo... a vecina moli nju za spas i pomoc... i pomoci slabo... jel tako... Pisap sam lijepo ono sto svi znate... kada se poslije 300 godina svijet dobrano okrenuo isusu i njegovoj nauci... ko je podijellio Isusovu vijeru na ***DVIJE*** vald vam je jasno zasto... IAKO NIKOME U STVARI NIJE JASNO... nego se uporno mrze - koju i ubijaju u ime opet isusa... ima li vece tragedije ili ljudske gluposti... ljudi su krivi samo zato sto ne shvacaju TESKU SATANSKU RADNJU... ZATO STE KRIVI... a NISU LJUDI TO IZMISLILI... za to ih se ne moze kriviti... opoisivaoo sam i zasto odamo kao mrtvi ili spavajuci... Pa bibliju si ppisali upravi ti koji su nas i rastavili... i nema crnjih dana na planeti od tih 12 izmedu bozica... NEEEMAAAAA... objasnio sam vam i znacenje spasovdana i zasto je bas cetvrtkom uvijek... ali vijernici su uspavani i u strahu - a od toga gorega nema.. jer nemaju svoju slobodu niti ikakvu volju uopste. Napominjao sam vam krstenje Vodom i Vatrom... ko su oni koje po bibliji treba pprepoznati kada dode vreme... Vidis... a BAS NIKO NE SPOMINJE TA KRSTENJA... dakle daba sva diskusija vijernika.. niti spominju one dijevojke sa uljum i slicno... bas niko u to ne ulazi... ali znaju da je ta vatra katastrofa planetarna i unistenje... STRASNO... DA STRASNIJE NE MOZE NI BITI...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:12 pm

Miroslav Janjetović Slazem se s tobom samo u tome da se trebamo druzit i oprastat jedni drugima i svi biti kao braca jer svi i jesmo braca i djeca Bozija....a za mene je Isus Bog....ja prije nisam vjerovao u Boga meni je to bilo zavođenje crkveno....onda sam u zivotu napravio neku grešku i kajao se zbog toga tada sam otišao na neki tecaj na kojem se govorilo o Isusu i na kraju tog ....seminara....smo se pomolili(ja i nekolicina ljudi koji su isto trazili smisao postojanja ili utjehu ili bilo sto..) i u molitvi smo proglasili Isusa Hrista za svog Gospodara....i nakon 10-ak 15-ak dana....desilo mi se cudo....osjetio sam nekakav osjecaj koji nikako ne mogu opisati....radosti,sreće,ljubavi,poniznosti....ukratko bozanski osjeaj...tada sam tek povjerovao u Isusa...jer on kaze tko se prizna mojim pred ljudima priznat cu se ja njegovim pred Ocem....dakle kazemti vvlastito iskustvo a ne price....i nitko na svijetu me ne moze razuvjerit jer sam po prirodi nevjeran al kad nesto dozivim na vlastitoj kozi onda znam da je tako



Istina-Pero Hunjet Vidis kako se Ivanka Waldmann trudi da nekome pomogne... i to je jako vredno... ali nije vredno sa misljenjem da vise nema rasprave... jer svako to moze procitati kao i ona.. a ona misli da ce njeni jehovio svijedoci bas da spase svijet... a nezna ko je jehova... niko nezna... nije li to malo cudno...Ona je kopirala i postavila danijelovu sliku i priliku i odjecu... a ja joj objjasnim... i nikme nije jasno nista... PA NE MOZE JOJ BITI JASNO NITI SVIMA DRUGIMA... JER NE PRIZNAJU NI THOTA NI BUDU NI STAJNERA PA STOGA NI SAMOGA ISUSA... jer pecati po bibliji su tio ***CAKRE*** koje dijamntski sijaje iz danijela... A trube su isto to ali iz viseg duhoivnog tijela... to je sedam sestara koje je mojsije upoznao... eeee ali se samio sa jednom vijencao... ono zlatno na pjasu danijela se moze ååovezati sa uskrsnjim jajetom Moroslave... bez znanja o JAJETU USKRSNJEM SE NE MOZE USKRSNUTI... DAKLE USKRSNO JAJE... JE ZA ONE KOJI NESTO ZNAJU SVE ZNANJE U GLOBALU... slucajnosti nema ... zar ne... grad dragulja je Miroslave sta mislis sta...???... itd... Mi ljudi treba samo jedni drugima ruku da pruzimo... i da se postivamo i ucimo jedni od drugih... ali opet svi oni tvrde kako samo isis zna i niko drugi... a isis rece da dok ne zavolimo se medusobno... ni boga ne mozemo voliti i opet otd... Ljudi su uspavani... ako uzmes teslino objasnjenje kako smo predivni strojevi i masine... onda sigurno neko moze i da nam nesto i zavrne ili onesposobi iz visih svijetova... A BIBLIJA NAS NAUCILA DA TOGA NEMA.... da li razumijes... iako ima citata gdje i to dokazuje o visim svijetovima itd... ali je to slabio naglaseno... pa ljudi ne uvidaju... vijernici samo znaju ko je kakav i sta moze... upravi samo sude... a to se ne smije... raditi treba i postati kao isus...Uciti se mora... a ne samo neka cuda gledati i cekati a ne razmisljajuci ... jer cuda ne postoje... postoji samo znanje koje cudo za one koji ne zele ili ne mogu znati...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:13 pm

Istina-Pero Hunjet Ja ti vjerujem 100%... a znam zasto ti vjerujem... dakle uspio si mnogo... sada trebas da na KONTO TOGA USPIJEVAS SVE DALJE I DALJE... VISE I VISE... Neka ti on bude onako kao BOG ZNANJA... ali ne kao pravi bog... tada ces dozivljavati sve cesce i vise i vise iskustava... a ne sada i unuku da pricas kako si nesto dozivio... svaki dozivljaj je nagrada za nesto ili na nesto... a to je tek potvrda za daljnje ucenje i napredovanje...Na primje... meni se veca velika stvar desila cetvrtkom... ja sretan i presretan i nastavim po uputama koja i vama sada pisem... i tako mi se mbogo najvecih stvari za zivota u 20 godina desavale bas cetvrtkom... ali sam odmah istrazivao zasto cetvrtkom... PA KAKO I SAM TVRDIS... ISAO SI ODRADIO NESTO I ZAMOLIO... I NAGRADU SI DOBIO... e vidis.. ja sam podmah dalje ispitivao na prvo dobijeno... i dobio sam mnooogooo toga... kada mogu ja ... onda mogi i svi ostali... ali taj ego moraju da odbace... a to je nemoguce ako se ne spozna sta je DUH A STA DUSA... pa jos ako se i karma odbacuje... nbapredka nema... ljudima se objavi neko od pokojnih njevih i pomogne im u snu... a oni odmah na sav GLAS KAKO IM SE SAM BOG OBJAVIO I REKAO DA CITA BIBLIJU... ovo je istinsko iskustvo... ovdje na zidu bilo... a imas ga na forumu... postaviti cu ti pa uzivaj citajuci... i on cita bibliju i zna na pamet kao i svi ostali... nije u stanju da shvati da nesto iuli neko stih mora da odabere iz BIBLIJE TE DA GA U KNJIGU PRETVORI... jer su stihovi ogromna znanja... na svaki se skoro moze mala knjiga napisati... ali ne... upadnu u zamku i dodaju ono sto im nije receni nigdje... da se ne smije ni jedna knjiga citati osim biblije... pa sada opet logika cista... je si li ti zavrsio fakultet sa knigom iz prvog razreda osnovne skole...

Istina-Pero Hunjet Ovdje imas o jednom PECATU...
https://rajska-vrata.norwegianforum.net/f18-sv-ar-rafael

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:14 pm

Miroslav Janjetović E brate moj ljubljeni kazem ti kao svakom čovjeku na svijetu sto bih rekao.....pokazi mi atlantidu i vjerovat cu u nju...sve sto je buda rekao ako se ista od toga desi na meni bez toga da ja svjesno sudjelujem vjerovat cu...(jer kazem ti da nisam vjerovao u nista kad sam se proglasio Isusovim).....tu su se razdijelile katolicka i pravoslavna crkva oko ljudskog mozganja i preuzimanja apostolskog ucenja....ne vjerujem da ima zivota na drugim planetima........niti u vise svijetove.........vjerujem da je Bog s nama i u nama jer je po mom mišljenju Bog Duh vjecni koji zivi u nama i u svemu sto zivi.....i u Isusu je bio i jest Bog Otac vječno biće. ...i ovaplotio se od blazene djeve Marije dakle Bog se rodio u tijelu....

Miroslav Janjetović Ja obicno slusam i gledam ucenje pravoslavnih sveti otaca....monaha..ljudi koji su cijeli zivot proveli u molitvibi postu.....i oni kazu da je krajnje smirenje najveca blagodat....i sam Isus kaze..mir vam ostavljam mir vam svoj dajem....otkrio mi se Bog i ja dalje nemam sta da trazim i istrazujem i ucim i prucavam nego shvacam sve sto je Isus rekao rekao mi je Bog Otac to je za mene istina....u ovom zivotu gdje god se nalazim tamo sam po Bozijoj volji ....moje je hocu li biti na sliku Boziju po svojim djelima ili cu sluziti sebi i svom egu.....

Istina-Pero Hunjet Pa hvala na BRATOLJUBLJU... ali sada citaj ponovo sto si mi napisao..

Ti:
..pokazi mi atlantidu i vjerovat cu u nju...sve sto je buda rekao ako se ista od toga desi na meni bez toga da ja svjesno sudjelujem vjerovat cu..

Ja:
Pa kako se ista moze desito ako svijesno ti ne utjeces ili radis...
Da nisi otisao tamo i molio... NE BI NI DOBIPO STA SI DOBIO...
ZAR NIJE TAKO BRATE LJUBLJENI... a isis ce doci ovaj puta na obllacima bijelim... i niko ni ti nezna sta je... e pa nece ga ni vidjeti... nije li tako... pa ako ne cittas i ne pitas i ne druzis se i tragas i TEK ONDA MOLIS... neces nista ni postici... nije li tako... vidis kako svi pisu .. blago onima koji budui zbog isusa kamenovani i omalovazavani... haahaaa ali niko se ne usudi ni grama da krene.. jer bi ga svi kamenovali i pljuvali kao sto su mene... da li razumijes... mene su pljuvali i pretili i svasta.. ti isti koji pisu blago ovakvima kao meni... jer oni ne rade nista... oni prate... koga..???...ko da ih kamenuje ilio pljuje kada nista ne rade... pa koga onda svijet prati... nikome bolje a niko se ne kamenuje... TO STO SI DOBIPO - TO SIJEME.. SDA POSIJ PONOVO DA IMAS TA DA ZANJES...
A o planetama... pa evo to dokaz na primjer... koji ti nece mnogo znaciti... svio kontinenti pocinju sa slovom A... KOJI JE RAZLOG DA JE SAMO EVROPA SE slovom E... a u bibliji isto pise o letecim tanjirima i onima koji dplaze sa drugih planeta i nasi su bogovi... kao oni sto isus rece... ne vjerujte bogovima ispod mora i jezera i ispod zemlje niti onima sa PLANINA... NIJE I TAKO...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:15 pm

Istina-Pero Hunjet Sta je rekao pok. Pavle... cudni st evi ljudi... vio bi da vam bogovi sa neba silaze i postanu kao vi ljudi... umjesto da se vi potrudite da idete u nebo... vidis i ja citam a nisam kao pravoslavac...... ja sam ovozemljac... bog rece... ja nemam vijeru... ja sam jedinstve... sve vijere su u meni... vidis li zasto ti pisem o spajanju svega...

Je li tako;
Idi i Citaj sta ZNACI VAS PRAVOSLAVNI KRST... ja znam... mozda pavle nije znao...a i ako je, nije smio da vam Kaze... ja smijem... ali vam je zato ovo gore rekao...

Istina-Pero Hunjet Vidis li sta sam ti napisao... sada sve njih pitaj ... znaju li oni to sto ja tvrdim da znam... pitaj ih znacenje Pravoslavnog KRSTA... a ja sam vec to i pisao na forumu a i ovdje... ali ipak ih pitaj i pisio ovdje... nemoj samo da ti odgovore kao sva vecina da ne pitas pitanja na oja noo bvog nezna odgovor..

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:16 pm

Istina-Pero Hunjet Vidis... Brate... zasto mi ne bi vijerovao... zato sto nesto malo znam... PAzI... BOGOVIIII... NE BOG... ako pricas o jednome od koga je sve proizaslo... onda to ZOVIMO IZVOR SVEGA.... a BOGOVA je pun i kosmosi i galaksije... to je prva prevara OGROMNA.... nesaglediva... Izvor je odvoio dio sebe i stvorio si sina... a to su sve galaksije i kosmosi... pa je odvojio treci dio... duh sveti... da to sve ima svijest izvora... kako bi se bilo u stanju i vratiti izvoru... a mi smo CTVRTI... mi smo cetverojstvo... dakle fali MAJKA... itd-- pa sa velikim postovanjem bi te zamolio da pitas sve monahe i sve te koje si nabrojao... pa napisi ovdje... a sve imas na onom forumu skoro...
Moze li tako... postivam...

Dragan Turkalj Miroslav Janjetović ---Mi smo u ovome svijetu izgubljeni sinovi Božji, kao izgubljeni sin koga je Krist opisao. Mi smo na neki način došli u ovaj svijet, dali slobodnom voljom ili smo bili zavedeni i prevareni i nemamo vezu sa našim nebeskim Ocem jer nam je duhovno srce zatvoreno .( požudama, pohotama ,lažima, mržnjama --i.t.d.) Treba srce oćistiti od svih prljavština i tada ćemo se povezati sa nebeskim Ocem -- to je krist učio u svoje zemaljske dane -- trebamo se obratiti, očistiti i nanovo roditi !


Istina-Pero Hunjet da treba... bravo... ALI...KAKO....???

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:17 pm

Istina-Pero Hunjet Drago Plecko

SVETE KNJIGE SU JASNE: LJUDI SE NE MOGU PROMIJENITI!
Biblija, Knjiga nad Knjigama nije nimalo ugodan dokument. Stari Zavjet je obliven krvlju i razaranjem, u Novom Zavjetu Bogočovjeka iz političkih pobuda ubijaju bez ikakvog razloga. I Muhameda su navodno ubili ljudi u njegovu šatoru, a neki tvrde da je i Buddha otrovan gljivom, "svinjskom nožicom". A bili su Proroci koji su propovjedali ljubav i dobrotu. Mogu li se LJUDI PROMIJENITI? U Bhagavad Giti piše jasno: bio čovjek prosvijetljen (visokoduhovan) ili ne, na kraju će slijediti svoju prirodu...Legendarni tibetanski guru i učitelj Milarepe, Marpa, bio je sitničav i stalno se svađao sa susjedima oko granica posjeda, Mnogi su gurui imali provale bijesa. Vidio ja svojim očima. Konačno, moramo shvatiti da ni Biblija UOPĆE NE PREDVIĐA da se ljudi promijene, da postanu bolji! Armagedon, krvavi finale je neupitan. Protagonisti su lj u d i.
Konačno, biblijska Druga Poslanica Timoteju još pred stotine i stotine godina opisuje današnjeg čovjeka:
"A ovo znaj: u posljednjim danima nastati će teška vremena. . Ljudi će doista biti sebeljupci (treba li uopće nabrajati primjere...op.a.), srebroljupci ("heroji Pretvorbe",op.a.), preuzetnici ("poduzetnici" bez pokrića, op.a.), oholice (javne osobe, medijski eksponirani likovi, op.a.), hulitelji, roditeljima neposlušni, nezahvalnici, bezbožnici, bešćutnici (bankari i deložacije, op.a.), nepomirljivci (vjerske, rasne i međunacionalne mržnje,op.a.), klevetnici (medijski manipulatori i lažljivci,op.a.), neobuzdanici (nasilnici, silovatelji...op.a.), goropadnici (politički moćnici,op.a.), neljubitelji dobra (neki autori stranačkih programa koji su unaprijed osuđeni na propast, op.a.), izdajice (konvertiti iz interesa, op.a.), brzopletnici, naduti (prekonoćni milijuneri, op.a.), ljubitelji užitka više nego ljubitelji Boga. Imaju obličje pobožnosti a snage su se njene odrekli (svećenici u luksuznim autima, s ljubavnicama i vanbračnom djecom, op.a)..
Od njih su doista oni što se uvlače u kuće i zarobljuju ženice, natovarene grijesima (sponzoruše, op.a.), vodane najrazličitijim strastima: one uvijek uče, a nikako ne mogu doći do spoznaje istine....
Knjiga svih Knjiga je posve jasna i mislim da već prepoznajete konkretne osobe o kojima vam životi ovise, u proročanstvu starom skoro dva milenija.
Mogu li oni ipak postati bolji ljudi....?

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula uto tra 14, 2015 10:32 pm

Istina-Pero Hunjet Vidi ovo...
Vredi za sve gurue pa i za Isusa... kada neko pogresno TUMACI...

Drago Plecko Posve je razvidno da je do sada utjecaj gurua bio minoran. U 2000 godina povijesti je bilo oko 15,000 ratova. Nije prošao NIJEDAN DAN a da se negdje u svijetu nije vodio kakav rat. Kada netko zagovara gurua kojeg zapravo ne poznaje dobro i nije s njime proveo dulje vrijeme, ja to zovem "bezrazložnim optimizmom" kao i vječitu nadu da će ljudi evoluirati.

Miroslav Janjetović Dragane tebe razumijem al se ne slazem s tobom u potpunosti....a ovo pero sto ti pricas ja ne zelim vjerovat u to ....kakva majka...Bog je sve stvorio i postoji Njegovom voljom....to stoji i u Bibliji. ...da se po Njemu micemo i hodamo..Duhom Njegovim....i Sveti apostol Pavle kaze...Bog je Onaj koji cini da vi zelite....a galaksije i planete nemaju nikakve veze s nama...mozda sa zivotom na planeti...al s nama bas nikakve...Dragane...prica o bludnom sinu...govori o tome ako netko zivi kao svetac i zivi s Bogom i onda dođe netko drugi kao razbojnik i zeli se pokajatibi traaziti oprosst od Boga Bog ce mu oprostit...a ne da smo izgubljeni...Bog je ziv...i kao nevidljiv zivi medu nama ibu nama a Isus ce doista i doci u slavi i tada cemo vidjet a sada vjerujemo...kako kaze Sveti apostol Pavle. .sada gledamo kao u ogledalu a tada cemo gledat licem u lice.....................ne zelim vise raspravljat...necu ja povjerovat u vase,vi ne vjerujete u moje.....Slava Bogu....nek ste mi zivi i zdravi

Istina-Pero Hunjet Kako ja ne vjerujem u tvoje... kada ti potvrdujem kosmickui vrednost KRSTA... NA PRIMJR... A nisam pravoslavac... vjerujem ti i postivam te... PA NADI MI PO BIBLIJI GDJE SE VIDI INKARNACIJA... ko je dosao ponovo... pa ako nema inkarnacije... kako onda isus moze ponovo doci... gle logike... zasto te strah.. cega Brate... tak Krst MOGU DA TI DOKAZEM I PO MUHAMEDU... sa nasom bracom muslimanima.... VIDIS LI... SVI SMO MI DIOJECA NJEGOVA... i svi smo pred njim jednaki - zar ne... ali se to moze i dokazati i po Kuranu i po Bibliji i po svim svetim knjigama... svete knjige su ti isto kao i joga... imas obicnu svijetovnu jogu - znanje.. i ono kao tajno... kraljevsko ili vise... tako imas i pravoslavno i ostala vijerska znanja koja su ovosvijetovna i ona visa duhovna kao tajna... ALI NISTA U STVARI NIJE TAJNO... AKO SI U STANJU DA SHVATTIS OVOSVIJETOVNO... SAMO DOLAZI ONO VISLHJE...NEMA TAJNI U STVARI... TAJNA JE JEDINA ZNANJE I RAD RED I MIR... a ne cekanje da tio sve neko drugi ucini... jer ako odbacis nekoga kao drugu vijeru zbog toga... nece te isus vidjeti sigurno...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula čet tra 16, 2015 12:09 am

Miroslav Janjetović Isus je jedini platio otkupninu za sve ljude..uskrsavo mrtve,oprastao grijehe,hranio kruhom.a ne Muhamed ni Krisna ni Buda ni Pavle ni Petar ni Marija...nitko se nije rodio od Boga osim Hrista i svacije postujem al volim i smatram ispravnim pravoslavlje iako sam bio katolik.........ne bojim se ja nego kazem da je sve ostalo ljudska nauka osim pravoslavlja za koje vjerujem da je Bozanska....sto potvrđuje i blagodatni oganj...(ako si cuo za to).......i nije mi potrebno nista istrazivat vise nego vjerovat....i duhovno uzrastat................ne mogu prihvatit kuran zbog džihada koji je zapisan u kuranu....mozda je muslimanima Bog dao tako al meni je prirodno da ne ubijam zbog nicega a kamoli zbog vjere...nek radi tko sta hoce i neka vjeruje u sta hoće to je Boziji dar...slobodna volja....pa tko sam ja da sudim nekome u sta će vjerovat.....zato mi je kuran besmislen kao i katoličanstvo ako ga proucis

Istina-Pero Hunjet Dao sam ti Forum da citas... ima svega ... i poucno je... sve ima svoje razloge.. a razlozi zbog potrebe spoznaje... vjerovati je dobro... ali treba znati znacenje rijeci... bez budizma ili svete joge neces nikada spoznati ni poravoslavlje... idi i citaj - ne gubis nista... pa ces vidjeti zasto i sta znace SLAVE I SLICNO... svaka vijera ako se ispita kako treba ce te dovesti na isti put... istina je jedna a prilazni puteva mnogo... sto vise znas manji si vijernik... VIJEROVATI SE MORA... POTREBNO JE... ali uciti i raditi i kao ISUS postati.. se ne moze bez licnog umnog duhovnog napredka... jer i ono sto znas si od nekoga naucio... a uvijek imas ucitelja iznad ucitelja... kada naucis jednoga - napustas ga i ides kod onoga drugoga koji vise zna... praksu neka ti omoguci kroz vijeru... napisao sam ti da su vijere kod ljudi a ini su u bogu... bog je Istina... koja se spoznatio kroz vijeru mora radom i trudom... tako da se od isusa naucis kako da se sam spasavas... a on ti je SPAS KRPZ UCENJE I ZASTITA KROZ UCENJE... JEDNAKO SPAS...

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula čet tra 16, 2015 12:10 am

Miroslav Janjetović Budem pogledao forum sutra pa se javim....hvala Ti na razgovoru i uljudnosti.....hvala Bogu pa ima ljudi koji ne uzimaju sve zdravo za gotovo pa nam svaka diskusija ne završi svađom. ...pozdrav

Istina-Pero Hunjet Hvala i Tebi na svemu - na druzenju... bez druzenja i izmjena ISKUSTAVA NEMA NAPREDKA.... pa ne mozemo uzeti nista zdravo za gotovo... kada nista nije gotovo... zar ne... ako ne postujemo jedni druge i ne shvatimo kako ko i sta osijeca... kako onda da se pravilno druzi... postovanje - razumjevanje - prijateljstvo - ucenje pa tek BRATSTVO... ako ne nauciumo voliti sebe medusobno... kako mozemo i boga samoga voliti... ne rece li i On tako... znanje je lijek ama bas za sve... imamo oci ali ne vidimo kako i sta treba... kod muslimana imas onaj pprazni mijesec i petokraku u nutri... kod amerikanaca pentagon... a kod nas i soc. zemalja isto petokraku... pa duga ... pa golubica pa ovo i ono... TU SU ISTINE SVETE... ovozemaljske... pa ako ne spoznas ovozemaljski zivot... kako mozes nebeski da se spozna... jel tako Brate korektni i blagi itd...

Miroslav Janjetović Upravo tako samo nisam uopce istrazivao tu simboliku....al ako Bog da cut cemo se....pa da mi objasnis ako ti nije teško. ...Slava Bogu

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula čet tra 16, 2015 12:10 am

Istina-Pero Hunjet Pazljivo citati i sa licnim videnjima i logokom slagati... spajati... na primjer Sv. Ar. Mihajlo i konj i azdaja ispod koju je sa nebesa zbacio...

Igor Ognjenović: Upoznajmo Drakonce kako bi došli do zlatnih jabuka besmrtnosti
Napisao Igor Ognjenović Pročitano 13545 puta
PN: Prema alternativnoj povijesti reptilska bića iz zviježđa Zmaja odigrala su ključnu ulogu pri stvaranju ljudske vrste. Brojni mitovi opisuju zmajeve kao posljednju zapreku na putu do besmrtnosti gdje svatko od nas prije ili kasnije mora pobijediti svog unutrašnjeg zmaja.
Uz one zvanične povijesti čovječanstva koje razvoj ljudske vrste definiraju uz pomoć Darwina ili Biblije postoji i treća tajna povijest koja porijeklo inteligentnog života na Zemlji pronalazi u dalekim područjima svemira. Po toj tajnoj povijesti mi smo rezultat neke vrste genetskog eksperimenta u kojemu su učestvovala bića iz različitih zvjezdanih sustava. Zbog toga je svaki čovjek preko genetskih sadržaja osim s ovim zemaljskim svijetom povezan i sa brojnim drugim nebeskim svjetovima. Ta povezanost je u astrologiji vrlo lijepo prikazana preko karte rođenja u kojoj osim uobičajenih planeta Sunčevog sustava vrlo važnu ulogu igraju i pojedine istaknute zvijezde stajačice. Za osvješćivanje utjecaja zvijezda stajačica i njihovo uključivanje u svakodnevni život potrebno je prethodno podići nivo svjesnosti i ovladati dinamikom koju simboliziraju pojedini planeti. Ukoliko čovjek nije integrirao sebe na planetarnom nivou, utjecaj zvijezda stajačica je presnažan za njegove mogućnosti i izražava se najčešće na destruktivan način.
Utjecaj bića iz nama nepoznatih zvjezdanih sustava najlakše je razumjeti uz kombinirano korištenje astrologije, psihologije i mitologije. Naš racionalan um sklon je jednostranom prosuđivanju i donošenju ekstremnih stavova, pa iz tog razloga i na planu doživljavanja bića koja su u davnoj prošlosti inicirala ljudsko postojanje možemo upasti u zamku crno-bijele klasifikacije. Na taj način ćemo po tko zna koji puta upasti u zamku borbe božanskih i đavolskih snaga i uskratiti si priliku naše unutrašnje integracije. Carl Gustav Jung je taj problem vrlo lijepo naglasio svojom formulacijom sjenke kojoj je dodijelio sve one sadržaje koje iz različitih razloga potiskujemo jer nismo u stanju se s njima suočiti. Tu sjenku je kasnije vrlo lako projicirati na druge i u njima uočavati sve ono što nismo spremni prihvatiti unutar sebe. Slična stvar se može dogoditi i s našim stvoriteljima iz nebeskih svjetova. Neke od njih ćemo idealizirati i proglašavati božanskim bićima, dok ćemo istovremeno one manje simpatične doživjeti kao đavole i sile mraka.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula čet tra 16, 2015 12:10 am

Istina-Pero Hunjet Započnimo pregled izvanzemaljskih civilizacija s onom koja nam očigledno predstavlja najveći problem i kojoj se u pravilu pridružuju najnegativnije karakteristike. Riječ je, naravno, o u zadnje vrijeme vrlo popularnim Drakoncima koji su kod pripadnika različitih teorija zavjere prozvani kao glavna opasnost za opstanak ljudske vrste. Na mapi neba njihovo matično zviježđe je ono Zmaja (Draco), ili konkretnije planetarni sustav koji pripada zvijezdi Thuban (alfa Draconis). Drakonce najčešće prikazuju kao reptilsku rasu sklonu ratovanju. U njihovom psihičkom ustroju nema mjesta za suosjećanje, tako da su skloni iskorištavati sve druge svemirske civilizacije. Um im je izuzetno razvijen, što im omogućava posjedovanje vrlo napredne tehnologije. Ovi ratobroni reptili poznati su kao istaknuti genetičari koji su dali veliki doprinos prilikom formiranja ljudske vrste.
Oni koji su ih imali priliku vidjeti Drakonce opisuju kao vrlo visoke i prekrivene tvrdom kožom u rasponu od zelene do crvene boje. Njihova snaga je izuzetno velika, što u potpunosti odgovara njihovoj životnoj filozofiji zasnovanoj na principima ratovanja i potrebi za osvajanjem tuđih teritorija. Među onima koji se bave izvanzemaljskim porijeklom ljudi postoji priča o velikom ratu Drakonaca i stanovnika zviježđa Lire, za koje se vjeruje da su prije reptiloidnih osvajača svojim genima oplodili Mars i Zemlju. U tom ratu su pobijedili Drakonci koji su u konačnici uništili tri planeta u zviježđu Lire i stanovnike tog sustava pretvorili u svoj izvor hrane. Sukob ove dvije civilizacije bio je posljedica različitih pogleda na genetsko modificiranje novih vrsta. Naime, Lirani su željeli stvarati nove vrste koje će slobodno evoluirati, dok su Drakonci bili zainteresirani samo za limitirana bića u svrhu služenja i izvora energetske hrane.
Za razliku od ljudskih bića, Drakonci nisu u stanju unutar svojih tijela stvarati toplinu. To ih čini nezasitnim predatorima koji su u stalnoj potrazi za izvanjskim izvorima energije. Na fizičkom planu u tu svrhu koriste ljudsku krv, što je poslužilo kao povod za stvaranje priča o vampirima. Istovremeno Drakonci uzimaju energiju i na astralnom nivou gdje se hrane ljudskim strahom i bijesom. U kontaktima s ljudima u prošlosti su nametnuli svoje hijerarhijske strukture i pri tome preuzeli ulogu bogova kojima su se prinosile ritualne žrtve. Njihov ideal je stvaranje uniformiranog svijeta nad kojime će imati potpunu kontrolu i kojega će moći nesmetano eksploatirati. U djelima autora koji razotkrivaju skrivene djelatnosti Drakonca ističe se njihova povezanost s različitim tajnim društvima čiji članovi im služe kao predstavnici u fizičkom svijetu. Sva tajna društva preslikavaju drakonsku hijerarhijsku strukturu, a u nekima se pojedine više funkcije čak i nazivaju reptilskim imenima.
O stvarnom porijeklu Drakonaca ne postoje usuglašena mišljenja. Po nekima, oni su na Zemlju došli puno prije nego što su stvoreni ljudi, dok drugi tvrde kako oni iako žive u planetarnom sustavu zvijezde Thuban ne pripadaju našem svemiru. Po toj verziji Drakonce su u naš svemir 'ubacila' neka druga bića. U svakom slučaju, ono oko čega se svi slažu je da su ovi reptilski osvajači itekako prisutni u našem svijetu i da se svakako trebamo obraniti od njihove agresije. Ono što je u tom procesu otežavajuća činjenica je prisutnost drakonskih gena u nama samima. Dio našeg uma poznat pod nazivom 'reptilski um' zaslužan je za stvaranje agresivnih poriva i očigledno glavno mjesto gdje se treba ostvariti konačno oslobađanje od utjecaja Drakonaca.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Pula čet tra 16, 2015 12:11 am

Istina-Pero Hunjet Zviježđe Zmaja iz kojeg nam dolaze ovi bezosjećajni osvajači u prošlosti je doživljavano kao zmija i zmaj. U drevnom Babilonu su ga štovali kao Bela, Velikog zmaja koji vlada ovim svijetom. U židovskoj priči o rajskom vrtu ovaj zmaj se manifestirao u obliku zmije koja se proziva kao glavni krivac za progon Adama i Eve. Za razliku od modernog prikaza neba, zviježđe Zmaja je u prošlosti zauzimalo puno veći prostor i pri tome okruživalo zviježđa Velikog i Malog medvjeda. Grafički prikazi Zmaja koji okružuje ta dva zviježđa neopisivo podsjećaju na kineske simbole taoa kao dinamičkog jedinstva yina i yanga. Nije naodmet napomenuti da su u kineskoj kulturi zmajevi uvijek imali istaknuto mjesto i pri tome su doživljavani na vrlo pozitivan način.
U prošlosti se zviježđe Malog medvjeda znalo doživljavati i kao Zmajeva krila. Slika krilate zmije izvršila je veliki utjecaj na južnoameričke kulture gdje se na taj način prikazuje Quetzalcoatl, asteški bog znanja i umjetnosti koji je ljudima podario civilizaciju. Zanimljivo je da su svoju svetu krilatu zmiju Asteci povezivali prvenstveno s planetom Venerom. Tema dobrih zmajeva koji zaštićuju ljude i prenose im znanje prisutna je na raznim mjestima. Osim Kine i Južne Amerike pronalazimo je i kod Babilonaca. Prema njihovoj predaju znanje i kulturu ljudima donosi zmajoliko amfibijsko biće koje dolazi iz mora i zove Oannes. Čak i kod gnostika se među pretežito negativnim reptiloidnim vladarima ovog svijeta pojavljuje pozitivni lik Abraxas koji ljudima pruža zaštitu. Abraxas se najčešće prikazuje kao biće s ljudskim tijelom, pijetlovom glavom i zmijskim repom.
Zviježđe Zmaja spada među polarna zviježđa čije zvijezde izlaze na Zemljinu polarnu os. Razdoblje kada se to dešavalo bilo je između 4500 godina prije Krista, pa do 2000 godina prije Krista. To je bilo razdoblje najvjerojatnijeg direktnog kontakta ljudi i pripadnika drakonske rase, a istovremeno i stvaranja velikog broja kultova štovanja zmija po čitavom svijetu. U Egiptu se nebeski zmaj doživljavao kao krokodil. Prilikom suđenja umrlim dušama on je proždirao sve one čija srca su bila preteška prilikom vaganja. U tom kontekstu može se konstatirati kako je egipatski krokodil, baš kao i nebeski Zmaj, bio neka vrsta čuvara polarne osi koja se doživljavala kao pristup u područja vječnog života. Izgleda da svatko od nas prije nego što iskorači izvan okvira neprestanog reinkarniranja u ovom materijalnom svijetu mora pobijediti svog zmaja.
Ideja o zmajevima kao čuvarima zakonitosti ovog svijeta i branitelja izlaska iz njega prisutna je i u astrologiji preko simbolike Mjesečevih čvorova koji predstavljaju točke u kojima Mjesec presijeca ekliptiku. Postoje vjerovanje kako upravo Mjesečevi čvorovi iniciraju beskonačno vraćanje duše iz duhovnih svjetova u ovaj materijalni. Za razliku od polarne osi koja pruža mogućnost oslobođenja, os Mjesečevih čvorova svojom gravitacijom zarobljava ljudske duše stvarajući joj iluziju evolucije kroz nova iskustva. Pri tome nije slučajna koincidencija što se u astrologiji Mjesečevi čvorovi simbolički prikazuju zmajevom glavom i zmajevim repom. U kršćanskoj ikonografiji oslobađanje od utjecaja našeg unutrašnjeg zmaja prikazano je svetim Jurajem koji ga ubija u bespoštednom sukobu.
Slična tema ovoj kršćanskoj se pojavljuje i u gnostičkoj Himni o biseru gdje glavni junak u svrhu povratka u nebeske svjetove treba uzeti biser koji čuva zastrašujući zmaj. Za razliku od kršćanske drame, kod gnostika se do bisera dolazi bez ikakve borbe jer junak uspavljuje zmaja izgovaranjem tajne riječi. U grkoj mitologiji umjesto svetoj Juraja imamo Herakla koji da bi došao do zlatnih jabuka Hesperida mora pobijediti zmaja sa stotinu glava. Kao i u svim ostalim pričama gdje se pobjeđuje zmaj, tako i u ovoj zlatne jabuke donose besmrtnost. Tema zlata prisutna je i pri tumačenju astrološkog utjecaja zvijezde Thuban (alfa Draconis). Za ljude u čijim kartama je istaknuta kaže se da će njihov život uključivati bavljenje zlatom, srebrom i novcem. Zainteresiranost Drakonaca za zlato je vrlo očigledna i pri opisivanju njihovog dolaska na Zemlju gdje su inicirali eksploataciju tog metala. Upravo preko njih je zlato dobilo značenje koje ima danas.
U svim mitološkim pričama zmajevi budu pobijeđeni od strane solarnog junaka. Možda se upravo tu krije tajna rješavanja problema Drakonaca i reptilskog uma. Astrološki gledano, naš osnovni identitet simboliziraju Sunce i Mjesec, pri čemu Mjesec predstavlja sve one nesvjesne programe po kojima automatski doživljavamo svijet koji nas okružuje. Sunce je istovremeno naš potencijal za svjesno življenje i iskazivanje kreativnosti. Pri tome postoji bliska povezanost Sunca i znaka Lava kojim vlada. Naime, lavovi su poznati kao životinje koje najviše spavaju i pri tome prespavaju veći dio svog života. Na isti način je uspavano i Sunce koje ne iskazuje ni trećinu svojih potencijala. Buđenjem Sunca ostvaruje se mogućnost izlaženja izvan okvira utjecaja Mjesečevih čvorova i dosezanja zlatnih jabuka besmrtnosti. Tada nam ništa ne mogu nikakvi Drakonci, a istovremeno se i transformira reptilski dio našeg uma

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 17 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 28. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.