Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 9 / 28. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:44 pm

Drago Babic Sta ti i PERO imate od toga sto BRANITE SATANU, pa on sam nikad nece reci IMAME a ti govoris nema ga, a njegove ideje podrzavas, i govoris o besmrtnosti duse, kao papa i dalaj lama.
9. januar kl. 13:49 · Liker

Drago Babic Sta imate od LAGANJA sta, sta ce te dobiti LAGANJEM.
9. januar kl. 13:51 · Liker

Milica Hertz Boric Drago Babic idi drago i ti i tvoja satana tamo gdje ti mjesto kad budes imao isusovo znanje i njega u ustima obrati mi se do tad zaobidji moje postove i ako zelis sto nauciti tad mi se javi a ne reklamiranjem tvoje satane a sad idi i ajd zdravo vrati se bez tog znanja u ustima vec pravim i mozemo voditi debatu do tad zaobidji me 7u sirokom luku ja te molim i evo zadnji put kazem



Drago Babic Kad nekome kazes GUBI SE to nije moljenje, a drugo nije ni post tvoj. A ja nisam LICIMER i otvoreno kazem MRZIM i tebe i PERU sjajnog koji sija od svoje OHOLOSTI znanja i MUDROSTI dakle MRZIM VAS.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:45 pm

lija Salimovic Ma ok brate,sto se tice toga,ali ipak nemoze se tolerisati,da neko nekog vredza iz cista mira i pcuje.Ja smatram da takvima nije mesto na ovim grupama,mislim naravno na one koji vredzaju i pcuju.Ja sam te isto jednom prozvao toje bilo ako se nevaram pre nove godine,jer Milica nas je vredzala i na nacionalnoj bazi i na versku pripadnost,znaci stvarno mislim da takav nacin komunikacije ne prilici u jednoj grupi gde se velica Bog.

 Alija Salimovic ... gdje i ko ovdje velica boga... smijsno prijatelju dragi... na bozanska znanja se jedino odgovara SATANSKOM zastitom... nigdje ni ****R**** od bozanske rijeci a kamoli velicanja....

Istina-Pero Hunjet Ne morate se boriti za Miliicin odlazak iskljucila se sama iz GRUPE..

 Ja sam licno Milicu privatno pozvao, zamolio da se prikljuci... posto je svestrana uu znanju i barata sa masom podataka DOKUMENTOVANO ... jer ja znam alio me nisu zanimali detaljno datumski i vremenski i po imence da pamtim... predao sam se drugim stvvarima... a kada trebam pomoc u necemu onda se ne ustrucavam traziti pomoc da neko bolji druzeci se sudjeluje. Niko sam nista ne moze...niti sve zna...Vi ste ovdje pisali da gdje su dvoje u Isusu tu je odmah i treci... vi treceg ne dopustate nikako... jer uzivate da se niko sa nikim ne slaze...


Istina-Pero Hunjet Milici hvala na odazivu i sto trpi... - sto je trpila uvrede vase... nema potrebe da joj se izvinjavam ... jer je to ucinila iz ljubavi prema vama i bozanskim znanjima ... dakle sluzila je i Bogu i Ljudima ... a i VI UZ NAS... eto imali ste sansu... iako ste protiv boga.... jer se samo sa satanom BRRANITE ... a ne znanjem jer ga nemate... jer ne moze nesatansko uceje da vice kroz ljude da je svijetlost i duga i duhovno ucenje satansko...
12. siječanj u 18:12 · Sviđa mi se


Istina-Pero Hunjet Ovo su sve dijelovi iz jedne grupe koji SVI ZNAJU BIBLIJI NA PAMET... dijelove apsolutne mrznje prema od Ladaizma pa sve do danas svega i svacega... nisam ovdje postavljao jer nema smisla... ali je sve od velikih tragalaca biblije i onih koji Vole Isusovu Rijec... !!!§!???

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:46 pm

Istina-Pero Hunjet Odgovoriti cu vam na sva vasa pitanja ovdje postavljjena u kratko... ali ne zbog vas .. .. jer vi to ne mozete da shvatite... nego zbohg onih kojih VJERUJEM ipak ima u ovoj grupi koji mogu i zele da razumiju i shvate nesto... Jr kao rekoh ... ja VAS NISAM TRPIO ... NITI STE MI SMETALI ... a Bog mi je svijedok da bas nikoga ne mrzim.... NEGO SAM VAS SVIJESNO ISKORISTIO DA ETO NESTO KAZEM.... kako bi barem neko nesto shvatio ... onaj ko trazi... da vidi koliko i gdje je u svojim mislima u pravu...
No niko ne mora da trpi kada ustanovi da se ne isplati....



 Ratko Čubić Biblija je jasna po pitanju šta je duša.Duša nije nikakva karmička tvorevina.To je sotonizam što propovjedaš Pero Hunjet. 1.Mojsija 2,7 kaže: A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh životni i posta čovjek duša živa.

Pero:
Ratko... kao prvo nista ti nisi shvatio iz staroga zavjeta... to je cinjenicna i historijska prica koja je napisan kao dokaz sta se i kako desavalo. Laz moze da djeluje ili taj vas satana samo onoliko koliko mu bog dozvoli... a bog ne moze protiv nase volje... a nasa je volja onakva kakvo nam je znanje... tako da bog tada dopusta satanskim silama da nas kaznjava po nasim zeljama i zaslugama... a zelje i zasluge su nam onakve kakvo nam je znanje. Tamo lijepo pise... da je mojsije u planinu kpod boga otisao... a vasa svijest ili vasa programiranost ne dozvoli da shvate i usporedite i ono drugo sto znate a to je *** Isus rece da ne vjerujete onima kojima su bogovi na pplaninama i ispod zemlje i mora i jezera i slicno... dakle potpuna Nesvijest RATKO... Na dalje RATKO MOJ.... Mojsije je vodio TE LJJUDE kroz pustinju 40 godina... a mohgao ih je odvesti na cilj za sedam dana i sedam noci... postavi si pitanje zasto ih je vodao 40 godina... NE UBIJ... a hiljade ih poubijao za par noci i tako dalje... ostali odgovori slijede uz sledeca pitanja... to o dusi...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:46 pm

Drago Babic Jezikilj 18.20. Koja DUSA zgresi ona ce UMRETI sin nece nositi bezakonja ocina, niti ce otac nositi bezakonja sinovljega, na pravedniku ce biti pravda njegova, a na bezbozniku bezboznost njegova. Dakle DUSA umire za grehe, i svako za svoje odgovara.

Drago Babic Sta ti i PERO imate od toga sto BRANITE SATANU, pa on sam nikad nece reci IMAME a ti govoris nema ga, a njegove ideje podrzavas, i govoris o besmrtnosti duse, kao papa i dalaj lama.

Drago Babic Sta imate od LAGANJA sta, sta ce te dobiti LAGANJEM.

Pero:
Vec sam ti Drago objasnjavao sve... ali ti si smotan i ne zelis da shvatis...
Vi DEBELO LAZETE SEBE... i volite samo one koji vase lazi potvrduju... mi koji imamo znanje... GLUPO nam je da neko laze sebe sam... PA KAKO ONDA JOS I MI DA VAS LAZEMO...
Spajas Papu i Lamu... svaka cast...
Objasnio sam ti zasto se izveo izlazak ili pad iz raja... dok se to ne shvati zasto i kako se desili... ne moze da se NIKAKO ... ni shvati ni povratak u raj... koje ste vi budaletine... pa u raju smo bili svijetlosna bica... i sada nam je zadatak da se tamo kao takvi i vratimo... a vama to VAS SATANA NE DOPUSTI... JER SATANA VAS UBIJEDIO DA JE SVIJETLO ZLO... a sta vam je onada TAMA... Imas cetiri tijela... po gustoci sabijene svijetlosti... budale jedne... jer je sve od svijetla napravljeno ... sto je svijetlo sabitije gusce gusca materija... skoro 6 000 000 miliona nijansi svijetla stvaranja postoji... Tako da DUSA se dobija ili useljava po rodenju sa prvim uzdahom... a duh je vec u tijelu rodenome.... kada se umre ovdje od trulezi... ta ttrulez se raspada u prah, u zemlju... drugo tijelo se raspada u eteru jer je etersko... ono CETVRTO ili DUH... ide u nebo BOGOVIMA od onih od kojih smo i napravljeni... JER U BIBLIJI LIJEPO PISE DA BOGOVI RASPRAVLJAJU DA NAPRAVE COVJEKA PO NALICJU SVOME...
to je sada kosmos u velikom... a DUSA karmicka ide na pripadajuce mijesto po zasluzi zadnjeg zivota ba zemlji...dakle u neke rajske nivoe ili u peklene niovoe... U toj dusi ostaje ono ljudsko STECENO I KARMICKO.... koje ce da te prati po ponovnom rodenju a koje ce da se spoji sa onim prvim. Duhom... kosmickim ili bozanskima ... tako da onda opet makro kosmos u mikrokosmosu... Znaci... informacije se dijele na dve ali su uvijek u jednome... jedna ide izvoru a druga ostaje tebi... tako da BOG sve zna... BOGOVIiiiii... Tako da je SVAKOME LJUDSKOME BICU DUZNOST DA SE SJETI SEBE... A PREKO SEBE U OVOME RODENJU I SVOGA IZVORA... a vama je to onemoguceno... jer vam vas satana ne dozvoli... pa stoga nista ni neznate.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:47 pm

Drago Babic Zasto ne ides u grupe gde se te nauke izucavaju, Biblija nema nista, sa PROSLIM ZIVOTIMA i za nas ovde to je MIZERIJA I LAGANJE.
 Drago Babic Kad nekome kazes GUBI SE to nije moljenje, a drugo nije ni post tvoj. A ja nisam LICIMER i otvoreno kazem MRZIM i tebe i PERU sjajnog koji sija od svoje OHOLOSTI znanja i MUDROSTI dakle MRZIM VAS.

Drago Babic Kad umres MRTAV SI sta je karma, kako bi se to prevelo na srpski, ako je karma, DELA koja su ostala iza nas onda razumem.

Drago Babic Niko to tebi ne moze objasniti, Karma nisu DELA po tebi, i mozes li nekim stihom iz Biblije da potvrdis, bilo sta o karmi, i seljenju zivota, iz jednog tela u drugo, ne TO NEMA, to je nauka ZADNJIH VREMENA na ovim prostorima.

Pero:
ja sam lijepo rekao da ja tebe ne mrzim... onaj ko imalo zna za ljubav a kamoli za ISUSA... ne moze nikada ni da pomisli na mrznju... MRZNJA JE CISTO SATANSKO I TESKO POPRAVLJIVO DIJELO... pomoci ti niko ne moze ako to sam ne zelis... tako da ja nemam zasto da te zalim i tebi slicne...mrziti moze samo onaj koji za Isusa nezna... i kkoji nista o znanju isusovom nema... mrze samo oni kao vi svi ovdje kojima je svijettlo SATANSKO .. A TAMA VAM JE SVIJETLO... U SVIJETLU SU BOZANSKA ZNANJA A ZNANJE JE JEDINO MJERILO LJUBAVI... ko nema znanja taj nema ni ljubavi... ko ne priznaje svijetlo... ubilo bi tamu u njemu jer tama je ne znanje i Neljubav
Da li je Isus rekao da ce petom da smrska glavu mojsijevoj zmiji... zmija znaci zavodnica i lukavica koja je neophodna kao suprotna strana kako bi se mogla ljubav i znanje razdijeliti... dakle potrebna je .. ali ne da vlada... ta zmija DRAGO – neznalico teska... je KARMA--- ili energija zapisa... koja ti se usaduje poslije rodenja u tebe... Tada dobijas svoj dio nazad kojegga ttreba da se sada u ovome zivotu sjetis i znanjem i svijetlom da U SEBI UNISTIS... to znaci petom ju smrskati svom zeljom i silinom svojom... to se zove ZMIJA KUNDALINI... ili licno naslijdstvo... ona je omotana u tebi u donjem svijetlosnom centru ... sedam polovica u krug... svaka plovica drzi pod kontrolom sedam centara dana svijetlosnog stvaranja u tebi.... tom zmijom u tebi satana drzi tebe pod kontrolom... i to je rrazlog zasti Milijarde i milijarde ljudi u 2 000 godina niko nista ne spoznade.... JER STE POD KONTROLOM... a njbolji rob je onaj koji toga NIJE SVIJESTAN I VICE DA NIJE... takvi kao vi ovdje svu svijetlost i Golubicu koja objavi Isusa i dugu SATANSKIM UCENJEM NAZIVATE... upravo ono najbozanskije i Najisusovije vi stanom nazivate...NAJSVETIJE OPOMENE- COVJECANSTVU...

Noa Lilith Drago Babic odgovor Istina-Pero Hunjet i Milica Hertz Boric baš kao što treba! Biće od tebe nekada dobar Božiji sluga

Drago Babic Sta ti i PERO imate od toga sto BRANITE SATANU, pa on sam nikad nece reci IMAME a ti govoris nema ga, a njegove ideje podrzavas, i govoris o besmrtnosti duse, kao papa i dalaj lama.

Eto sada Noa i drago... ni sanjati ne mozemo da ste bozije sluge... zahvaljujuci MENI OVDJE I SADA STE JEDINO NESTO MALO POSLUZILI BOGU KAO SUPROTNA STRANA... KAKO BI CITAOCI MOGLI DA UVIDE PO NEKU ISTINU...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:48 pm

Noa Lilith > A ZNANJE JE JEDINO MJERILO LJUBAVI... ko nema znanja taj nema ni ljubavi...< Istina-Pero Hunjet

Koliko si ti Pero ograničen vidi se u svoj tvojoj nakaradnoj nauci, a iz iz ovoga tvog komentara.
LJUBAV je BOG. I čovjek može da ima ljubav, a da ne posjeduje znanje. Može da voli i Boga i bližnje i da ispunjava postulat spasenja, a da nikakvo znanje nema o tvojoj karmi i kosmičkoj energiji - svjetlosti! Ta tvoja nauka i jeste sotonska jer pred narod stavljate ogromne zahtjeve koje Bog od nas ne traži.
Gospod od nas traži poslušnost svojoj riječi i Zakonu, a zabranjuje nam da slušamo nauke ljudske (sotonske) o spasenju, jer ne spasavaju.
Srž Svetog Pisma i spasenje ti ne znaš, niti ljude upućuješ na Hristov put!

 Drago Babic Zasto ne ides u grupe gde se te nauke izucavaju, Biblija nema nista, sa PROSLIM ZIVOTIMA i za nas ovde to je MIZERIJA I LAGANJE.

Pero:
Kako nema Drago neznalico slijepa...ima li vece kosmicke energije od duginih svijetlosti ... I TO JE ZA VAS MIZERIJA I LAGANJE... a sta je JHVH... objasnio sam vam i to... A STA JE SEDAM SESTARA DRAGO KOJE MOJSIJE UPOZNAH U PUSTINJI A SAMOI SE JA NAJSTARIJIOM VJENCAO.... A STA JE SEDAM TRUBA DRAGO AKO NE SEDAM JOS JACIH KOSMICKIH ENERGIJA... i tako dalje...ko ovdje OBJASNJAVA BIBLIJU I POSTUJE .. JA ili vi... koji sve bozansko u njos Satanskim nazivate... imas drago drvo zivota edensko... i drvo znanja drago.. spoznaja... da spoznas sta je drvo zivota vjecnoga... vi blage veze nemate ama bas o nicemu...

 Alija Salimovic Ocemu ti to govoris,Istina-Pero Hunjet????Ako smatras daje dobar sagovornik,onda joj se pridruzi brate mili,otvorite grupu o pcovanju vredzanju,o znanju mudrosti ovoga sveta,a nas ostavite na miru,jel uredu Pero.

Pero:
Alijaaaaa... meni je svaki sagovornik dobar... ako zeli da bude sagovornik... gdje si ti vidio da samm bilo koga vredao... nisi li vidio da sam pisao da mogu i znam da dokazem da se i ja i ti i molimo i klanjamo istome... ali treba znati... kada bi to saznali i muslimani i svi ostali svi bi brzo braca postali... ali niko ne zeli da sazna... i ko kome onda sluzi...

Ovdje jos niko nikoga nista nije pitao... PA KO NEZNA PITANJE OBICNO DA POSTAVI ... TAJ NE MOZE NIKAKVIO ZNANJE DA IMA... TO JE NEMOGUCE.... A JA SAM VAM POSTAVIO OBICNA DJECIJA PITANJA I BAS NIKO NIJE ODGOVORIO... sve sto ste rrekli je SATANA .. skroz vam i u mislim i u glavi i u ustima...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:48 pm

Ratko Čubić Ti češ mi reči šta znam a šta ne znam Pero Hunjet.Molim te budi ljubazan pa to pročitaj i dobro razmisli šta piše u Bibliji. Budi ljubazan pa nađi u Bibliji ruječi: Karma i kosmička energija.

Pero:

OOOOOBJAAASNIIIO SAM TIIIIII.... zmija kojoj isus petom glavu drobi... sa SVIJETLOM... A TO JE VAMA SATANSKO TAKO DA VJERUJETRE U SATANSKO... POSTO ZA SVIJETLO NEZNATE... ONDA VAM OSTAJE SAMO TAAAAMAAAAAA....A U NJOJ SI TI I SATANA SAMA... Aaaahahaaaaa

Istina-Pero Hunjet Ratko Čubić Ti češ mi reči šta znam a šta ne znam Pero Hunjet.Molim te budi ljubazan pa to pročitaj i dobro razmisli šta piše u Bibliji. Budi ljubazan pa nađi u Bibliji ruječi: Karma i kosmička energija. Daj mi te stihove iz Biblije ako si u pravu. karma je hibduistička religija a kosmička sila je o Maitreji dakle iz spiritizma. I karma i spiritizam su dvije sotonske opcije koje imaju za cilj da odvoje ljude od pravog Spasitelja svijeta Gospoda Ješuah i da ljudi se poklone luciferu palom anđelu.

Pero:

Haahaaaaa.... koje tupe neznalice.... boze mili... Hinduizam je prva i najveca religija poslije potopa koja se postepeno gubila u neznanju... Sedam risija ili SEDAM SVETIH ARHANDELA ILI SEDAM SVIJETLA STVARANJA BOZANSKIH... su davali znanja SEDAM PRODUHOVLJENIH LJJUDI U INDIJI... a ti su sveti ljudi sirili To Bozansko znanje Narodu Indije... MULCIIII.... tako da imate i sedam velikih kultura jkoje se smijenjiju... Isusova snaga znanje i ljubav je u tome sto je on licno imao ta znanja koje su sveci ili Risiji davali ljudima... Isus je to posjedovao u sebi... haaaaaa ma oprosti im boze sto neznaju... a Isus rece da nikoga spasiti nece... niti njegova rijec niti preporuka moze nekoga u nebo ocu odvesti... i sta Vama jos nije jasno ovdje...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:50 pm

Istina-Pero Hunjet Haahaa ... pa kada si toliko blizu sto ne odgovori ni ti ni niko ko je VAS OTAC NEBESKI.... haaaajdeeee .... bas bi volio...

Noa Lilith Jesi li ti swam i guru i koga obožavaš Šivu, Višnu ili njegove inkarnacije; ili pak štujš božice !!!!

Istina-Pero Hunjet Hindus misli o toku života kroz mnoge egzistencije. To se skriva iza pojma samsara, koji označava tijek života od rođenja do smrti, zatim do ponovnog rođenja – životni ciklus.
Povezan s pojmom samsare jest i pojam karme. Karma doslovno znači »djelo« ili »djelatnost«, a zapravo označava zasluge, krivnje te posljedice čovjekovih djelovanja u jednom životu. U kojem će se sljedećem utjelovljenju duša naći ovisi o njenoj karmi. Hindusi vjeruju da se karma prikuplja i raste, te prenosi kroz mnoga utjelovljenja. Neki smatraju da se posljedice ranijih djela ipak daju popraviti pokajanjima i obredima, »odrađivanjem« kroz nagrade i kazne, te da se na kraju može postići mokša ili »oslobođenje« od cijelog lanca samsare i to kroz odustajanje i odbacivanje od svjetovnih žudnji i želja, oslobađanje od neprekidnog kotača ponovnog rađanja.

Drago Babic To su Hinduisticka verovanja, ali i tamo je podeljeno, ali to nema nikakve veze sa Mesijom, Oni nisu normalni, Mesaju reinkarnaciju i vaskrsenje.



Istina-Pero Hunjet E bas tako Noa Lilith... bas to uci Isus... kako bi vaskrsao oslobodicvsi se dugova... da IZBJEGNES DALJNE REIKARNACIJE.. EEEE ZATO JE ISUS SADA ZA SVE VIJERE I UCENJA... jer ih sve u svome ucenju i predstavlja... dakle moj ucitelj je isus... a posto on vredi za sve narode, vijere i ljude... u svima sam nasao potvrde i nacin Isusovog ucenja... taaako .. a to se ne moze bez KRSTENJA VATROM... a krstiti se vatrom ne mnoze onaj koji ne upozna dugu... vidis... a nista od toga ne moze ako ne spozna Boga nebeskog... sve dok karmu prikupljas da raste... ne mozes da vaskrsnes... znaci kako djelujes tako ce ti i biti.. za sve si sam kriv... mejsija je zato Isus sto je sve to dokazao i teoretski i PRAKTICKI prikazao... kako bi se imao jasan uvid u sve i sva ucenja... da su sva u jednom kako vam sto puta tepem jedno te isto...mesija nije da nekoga spasava ... nego da posluzi da se sami spasimo...koliko puta sam vam rekao ... soajajte ucenja vjere i religije ... a ne se drzati knjige kljuceva koje ne odkljucavate...


 Drago Babic To su Hinduisticka verovanja, ali i tamo je podeljeno, ali to nema nikakve veze sa Mesijom, Oni nisu normalni, Mesaju reinkarnaciju i vaskrsenje.

Pero;
Eeee mij drago ... koliko mrzis sebe da nista ne mozes da shvatis... pa ako si samio jednom roden i kao sada nista ne naucis... a nemas sansu jos koji puta da naucis... a mesija ne postoji koji ce da te spasi... to je glupost nad glupostima... o cemu ti pricas...

Cim cekas mesiju a CILJA nemas... ili namjeru kako ja kazem... NEEEEEMAS NIIIISTAAAAA... RASPAD

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:51 pm

Ratko Čubić Samo ti govori ružne riječi od svog tatice sotone koji te je dobro educirao neistina Pero Hunjet. To je jedino što ti i tebi slični znate govoriti.


Noa Lilith Istina-Pero Hunjet >mesija nije da nekoga spasava ... nego da posluzi da se sami spasimo...koliko puta sam vam rekao ..<

E, ti stvarno ne poznaješ Hristovu nauku i izvaljuješ neviđene gluposti!
Isus je nas sviju SPASIO! KRAJ!

Oslobodio nas je svojom krvlju naših kazni za grijeh, oprošteno nam je!

A mi, ako prihvatimo krv Njegovu oproštenja i stanemo živjeti po Njegovom Svetom Zakonu, sigurno ćemo ući u Carstvo nebesko!
Samo je Isus istina, put i život!

Nema reinkarnacije, mrtvi spavaju do drugog dolaska Hristovog!


Istina-Pero Hunjet Haaahaa BUDALAAAAA... pa SADA SPAVATE MULCI SADA SADA STE MRTVI... a oni koji se otmu satani iz zagrljaja... samo ti ce da ga VIDE NA OBLAKU BIJELOME... ali VI GA NECETE VIDJETI... JER STE SATANSKE SLUGE... oci mrznjom i glupostima zatvorene kao i duh i dusa... i sta kazes svojom krvo VAS spasio... A nje li mozda svoju krv prolio da vi satanske sluge shvatite da je svoju krv prolio da vam nauku samo pokaze... koliko krvavih muka ttreba da se rijesite ZLA.... Pratite dobro oblake bijele... a mozda vam se i neki golub u glavu USERE,.... aaaahahaaaa.... sve je vama oprosteno... sa takom glupom vijerom I JESTE TAKO GLUPI... DAADAAADAA ...Istinu trazite kod Isusa a ne kod Satane... LAZE ON VAS... HAAHAAAAAA
9. januar kl. 22:16 · Redigert · Liker

Ratko Čubić Kakav divan primjer sataniste na djelu za sve Biblijske kriščane da upoznaju svoje neprijatelje. Držite se bračo i sestre Močnog Gospoda Ješuah ako ne želite da budete kao ovaj čovjek.




 Istina-Pero Hunjet Gani Aliev Dragan Rangelov znaci mozemo svakojake pogrdne i bezobrazne reci nekome pisati I diskriminirati ocrnavati omalozavati pa negova savjest ima da ga bije.
U ovoj grupi bato neke ljudi nemaju savjest, nihova savjest je mrtva I ne razumiju sta znaci da te pece savjest a sa druge strane te iste osobe daje takve komentare sto apsolutno ne gledaju sebe kako su daleko otisli sa ponasanjem.
Bato Dragan Bozju rec nije za ismijavanje a takodzer nije za ljude koi psuju po Bozju rec, takve osobe (zenske muske ) bolje im bilo dasi stavu melnickog kamena oko vrata I skoce u vodu.
Pozdrav brate Dragane

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:52 pm

Dragan Rangelov Dragi moj brate Alija NE to ne znači kako kažeš da se mogu izgovarati svakojake pogrdne i bezobrazne reči, izgleda da me nisi razumeo šta sam hteo da kažem sa svime što sam napisao.Uinformaciji o grupi veoma JASNO piše o tome šta se NE SME izogvarati, ali pojedinci NE ČITAJU i ako pročitaju opet im IZLETI iz usta poneka RUŽNA REČ. Smisao ove grupe je da se SVI SAMI UZDRŽAVAMO OD RUŽNIH REČI KROZ SAVEST I SLOBODNU VOLJU koju ćemo upotrebljavati na slavu i hvalu našem Stvoritelju koji nam je darovao i BRISATI SAMI SVOJE RUŽNE REČI U SVOJIM KOMENTARIMA bez brisaanja drugoga jer na taj način i u tom slučaju je jedini ADMIN Stvoritelj Bog, a i MI sami. Mislim da je ovo najdublje i najviše što se može pružiti svakome u grupi na dobro i u ljubavi na šta ja APELUJEM.
10. januar kl. 11:22 · Liker · 1

Alija Salimovic Ili reaguj kada neko nekoga vredza ili cemo napustiti grupu u kojoj vlada satana jer,kada bi ova grupa bila posto ti tvrdis Bozja i daje Bog Admin,onda bi njegovi
clanovi bili kulturni puni ljubavi i bez pogrdnih reci i nebi nekog vredzali na nacionalnoj bazi i versku pripadnost.Zato ti kazem reaguj jer imam osecaj da u tvojoj grupi vlada bezvlasce i satana jer on nema zakona,a Bog ima zakon i njegovi sledbenici se moraju pridrzavati njegovih zakona.Toliko budi malo svestan situacije nemoj da zivis u sanu vec u javiDragan Rangelov.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:52 pm

Istina-Pero Hunjet Alija Prijatelju... PRETERUJETE.... previse ste nepokretljivi... ukopali ste se na jedno mijesto i ne mrdate.... ja opet ponavljam da sam Vam se sa postovanjem javio.... lijepo je sto volite bibliju i osobito sto Postujete casnog Isusa... ali Brate slatki mani te se vise toga satane...
Hajde me POSLUSAJ... KAO BRATA SVOGA...

GANIJU SAM NAPISAO MNOGO VELIKE I VREDNE STVARI PA CAK I PORIJEKLO I DA JE ISUS UCIO ZNANJE VASEGA ZADNJEGA KRALJA ... ILI BOGA... I VI CIGANI STE DIO TOGA PROSLOGA KRALJEVSTVA KOJE JE BILO I VASE ZADNJE KRLJEVSTVO ILI DRZAVA ...

DAKLE MOJE ZNANJE ILI MOOJ UCITELJ ... JE VAS ZADNJI KRALJ ILI BOG.... A VI STE DIO TOGA KRALJEVSTTVA...

MANITE SE VISE SATANE... NEGO UCITE I SPOZNAJTE SEBE ...

BITI CE TE VEOMA PONOSNI.... A MENI ZAHVALNI AKO SAZNATE KO STE U STVARI... nekada ste bili najveci... a ja se ponosim sa ono maaaalo sto znam.... upravo od VASEGA BOGA...

Srdacan pozddrav ... ....

Istina-Pero Hunjet nIJE on BIO bOG TAJ VAS KRALJ... ALI SU GA TAKO NAZVALI ZBOG VELIKIH BOZANSKI ZNANJA... a ON JE UCITELJ ZA NASU PLANETU... i od toga ucenja su izasla sva ostala ucenja... zato sam vam i pisao da kada bi sva ucenja spojili koja znamo i religije jos ne bi dobili to jedinstveno i veliko... iz kojega su sva proizisla...
Njegove najvece rijeci su ostale zapisane ovako

UCITE DIJECO MOJA ... JER SAMO ZNANJE JE LIJEK ZA SVE... PA I OD NAJEZDE VANZEMALJACA...A TO ZNACI ALIJA PRIJATELJU OD NAJEZDE ONIH KOJI SU ISPOD MORA - ZEMLJE-- I SA PLANINA... A rece OTAC NAS NEBESKI DA TAKVIMA I TIMA BOGOVIMA NE VJERUJEMO ....

Kada dakle spoznate Vi cigani svoje porijeklo... meni ce drago biti... jer ja ucium od VASG ucitelja...

Svima Vama ... veliki i srdacan pozdrav.... od Istine - pere hunjeta...
10. januar

Istina-Pero Hunjet Da budem malo jasniji.... Bilija me dovela.... u stvari moja zelja za znanjem i istinom... me dovelo do kljuceva iz biblijskih stihova... to me odvelo na jedno mijesto koje svi trazite... a to mijesto do svih tih ucenja... a to je Isusovo ucenje koje vodi do toga Kralja znanja... znaci Biblija Do spoznaje Isusa a Isus do ucenja zajednickog...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:52 pm

Gani Aliev ... ti moras prvo da shvatis da sve sto zivimo u ovome svijetu sada je skoro sto posto laz... mora to da shvatis te da svaku rijec realizujes kako i itreba,,, tek tada ce ti biti jasno neke stvari... sve su to ogromne zavrzlame koje uopste nije lako rijesiti .. a jos je teze ako ne shvatios ono.. imas usi a ne cujes i oci a ne vidis... nema veceg slijepca od onoga koji ima oci a ne zelli da vidi niti vece budale od onoga koji nece da cuje... i ako sada oyo kazes meni da je bila kao rijec pogrdna i nekulturna ... onda ti nisi u stanju nista da shvattis... vi sve odmah sijecete sto NEZNATE ... braneci se sa satanom... sta pogrdniije od te rijeci ima... i onda se jos brannite opet sa satanom... VI morate da shvatiite da je ta vrsta kulture BEZoBRAZNIH rijeci izmislio sistem koji se sa tim bas i stiti... probaj da me razumijes... PROBAJ... citav zivot te zavode a ti nesmijes da se branis ... JER TO JE POGRDNO.... odvedu ti dijecu u rat... a ti ne smijes da koristis ni jednu pogrdnu rijec ... kako bi se odbranio... drze ti dijecu gladnu NAMJERNO... ati ne smijes nista pogrdno da kazes... dakle ne mozes da se branis pa ni dijecu svoju... i na kraju VAM NAMJESTE KAKO JE TO SVE BOZIJA VOLJA... a volja je njeva... sve ti je namjesteno da nas nasa dijeca i tuku i sudee i zatvaraju i kradu i pljackaju, ma sve... ali ti ne smijes da budes pogrdan rijecima a oni ti dijelom zivot unistavaju... zavadi pa vkladaj oni te unistavaju a tebi namjestili kulturu da se drzis - kako bi bio fin i trpio...To su tako glupe bananlnosti koje ne shvacamo a ZIVOT NAS VODE.....

Nema Bezobraznih rijeci ... nego dijela... i rijeci koje ih podrzavaju... DAKKLE IGRA RIJECI... a rijec druga u boga bijese... i tek od rijeci svijetlo nastade... tako da moj Gani... treba podobrrano da se svi upitamo o mnooogo stvariiii...

Vi ne mozete da kazete da sam Vas ja i jednom rijeci i uvredio... ondda bi bili i LAZOVI... Lazu nas svi i jos nas naucili da se sami lazemo... Je tebe ili Vas nisam nista slagao... NEGO VAS NAVODIM NA VASE VELIKE I NEBESKE DUHOVNE VREDNOSTI...
SVE JE TO VAMA STRANO ... ja to znam... ali vam ukazati i pomoci zelim da spoznnatte svoje vrednosti.... Moze li to sattanski sluga i da pomosli... MA NE MOZE.... dakle vas satanski sistem drzi u strahu od znanja... jer ako bi VI saznali o cemu i kojem Vasem porijeklu ja pisem ... TADA SATANA GUBI APSOLUTNO MOC.... VI dakle niko od vas ovdje niste u pravu... a ja dopustam da me vredate... ponizavatre.... i namjerno se spustam na vas nivo... samo da uvidite... pa ako vi to ne vidite kao bozansku ljubav ... onda ce te da vidite kao sotonsku radnju... i gubimo svi... a osobito mi...
Treba hrabar biti i zamisliti se o cemu taj PERO pise... kakva je to istina o nasem poreklu sto on spominje... zasto nemamo ni drzavu ni licnog vladara...
Ko te je u zivotima vasima tako upucivao... KO...?...
Tako da je cijela planeta pod satanskom upravoim moj gani... cijelo covjecanstvo spava... a satana tako i zeli da bude... pa ako neko zeli da vas probudi da spoznate sebe... vi ga odmah umlatite.....
PITAJTE SE
KOME USLUGU CINITE....!!!???

Ja nemam nista drugo osim da vas posteno pozddravim... i pozelim sve najbolje... a ostalo je samo do Vas a ne do satane ili bilo koga...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:53 pm

Dragan Rangelov "1. Jovanova 5:19

19 Znamo da smo od Boga i sav svet leži u zlu." "Jakovljeva 3:17

17 A koja je premudrost odozgo ona je najpre čista, a potom mirna, krotka, pokorna, puna milosti i dobrih plodova, bez hatera, i nelicemerna."



Istina-Pero Hunjet Upravo tako... i jedino je moguce spoznati istinu ako strpljivo istrazujemo svaku stvar i rijec... STRPLJIVO... bez napada i optuzbi... posto zivimo sto posto u lazi... AKO KAZETE NESTO SUPROTNO... tesko da ce to biti laz,... zalosno je vidjeti ovako DIVNE LJUDE .. koji zele da znaju i sve bi dali da se iz lazi izvuku... ANEZNAJU KAKO... TE SE OPET SA LAZI BRANE... ne mogu drugacije... jer laz na laz ide i jedna drugu stiti ... i svaka sledeca je sve veca i veca i pogubnija... znanje i ucenje pobjeduje jedino laz... a ne sa lazi koje znamo pobjedivati ISTINU... Ta prosla i davna ucenja treba danas u dijela sprovesti... a to sa ovim laznim znanjim nije moguce... nema nista bolnije nego da pojedinac svati da je citav zivot proveo u lazi... a sve ttudom voljom... koju sada sa svojom voljom podrzava... kao sto sam prije rekao... ja ne pisem da nekoga budalom ili ludim pravim... nego da to svako za sebe SAM shvati i sebi kaze kao i ja nekada... PA BOZE MILI DA LI JE MOGUCE DA JE SVE LAZ... DA LI JE MOGUCE DA JE IPAK SVE MNOGO JEDNOSTAVNIJE... pa je dragi moji... posto je ISTINA savrseno jednostavna,,, a mi u totalnim spletkama i zavrzlamama zivimo... jer da bi se istina sakrila koje jednoztavna i stabilna... svaki novi dan treba nova laz kako bi se odrzala... a to istinskom i pravom ucenju nije potrebno je je tok i put suprotan... Ovi ljudi ovdje misle da su hrabri... nisu - niste- jer samo kukavice napadaju - optuzuju i ubijaju... hrabri vole oprastaju UCE... VOLE... ukazuju drugima i svijesno trpe pljuvanje... hrabrost je spoznati istinu a za to treba prava vjera- ucenje rad i trud... a kukavicki je nista ne uciti nego se braniti - braniti a nije bitno sa cim... i pazi Dragane ... sa satanom se braniti... a ne sa Isusovim Znanjem... previse tuzno i jadno... i ja opet nikoga ne krivim ... jer niko za to nije kriv... NIJE KRIV... jer je satana i laz mnooogo jaci od pojedinaca.... ali se treba jednom hrabrost steci i sebi reci ... heeeeeej... pa ja svoje ZNANJE SA SATANOM STITIM... dakle krivi se mozemo osjecati tek ... kada pocinjemo spoznati u stvari kada imamo sansu - pred nama je da spoznamo a mi kukavice budemo i drazimo se satanske odbrrane... prosto i jednostavno...
Da bi se na sve ovo moje odgoovorili bozanski i kako treba ... treba drugo znanje bozansko svijetlosno... a ne satansko... a za to TREBA IMATI I HRABROST I SNAGU I VOLJU... A NE LIJENCINA BITI I NE UZETI A PRED NOSOM STOJI SADA...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:54 pm

Istina-Pero Hunjet Dragi prijatelji...! ... kao da je neko zatisje - tenzije se malooooo smirile... malo... u svakom traganju i istrazivanju ucenu i slicno - treba zastati sto je moguce vece i bolje zakljucje PRAVITI... kako bi se shvatilo sta i kolikoo se shvatilo i postiglo. Ovdje se mnooogo svadalo i vredalo.... optuzivalo a bas nista pitalo ili zajljucivalo. Bez druzenja i dijeljenja spoznaja i iskustava izmedu nas ljudi napredka nema... stvarati zajednistvo i zajedno napredovati je jedini nacin uspjeha... sto veca zajednica vece i znanje i prijateljstvo i bratsto... veci razum i znanje pa tako i bigu blizi. Rekli smo da je sve jednoostavnije mnogo nego sto se cini ljubav je jednostavna i bliska a LAZ je komlicirana i razjedinjava. Bjezati iz grupe u grupu i iz zajednice u zajednicu sa istim znanjem NE POSTIZE SE NISTA... JER AKO MIJENJAS SKOLU U OSMOM RAZREDU IZ SKOLE U SKOLU A NE UCIS... NIGDJE NI U JEDNOJ SKOLI NECES POLOZITI OSMI RAZRED. Mi svi skupa moramo imati svijesnost i svijest da se Uceci moramo mijenjati a ne hodanjem. Ono sto znamo moramo i dikazati...Posto neke stvari znamo a ne krecemo se dalje... znaci da nam dijelovi toga znanja i fale. Tako da svi koji se drze striktno samo biblije... MORALI bi znati kada i kako i u cemu je knjiga mijenjanja i neki dijellovi izbaceni... ako je neko boziju rijec izbacivao... NASE JA DA SHVATIMO, NADEMO KOJU RIJEC - STIH I OSOBITO ZASTO... Jer Bog ne izbacuje svoju rijec kao nepotrebnu nikada... To dakle izbaceno je UPRAVO ONO STO FALI NASEM NAPREDKU ... jer to je to sto fali... ako ti u autu fali kvacilo ili ciojeli mijenjac - ti tada imas auto ... ali ga samo imas... ali ga voziti ne mozes.
Sve ove nesuglasice sto su se desavale... SVE JE TO NORMALNO... stvarno je dragi prijatelji... ali nije normalno da TRAJE 2 000 GODINA... Tako da nije normalno da se tupi jedno te isto citavoga ili cijeloga zivota. Niko normalan ne moze biti zadovoljan da ide u cetvrti razred dok je ziv ... tako da ovdje na nasoj planeti Majci Zemlji je ovo ili SKOLA ILI ZATVOR... slobodna volja i biraj...
MEDUTIM napominjao sam da se svaka stvar ili cak rijec mora spoznati cisto po znacenju. tako da se zna svijesno sta se njome misli i kaze.
Svi sistemi su isti i ako se spoznaju promasaja nnema...Hijerhija postoji i u vojsci i svagdje... dakle vojnik - dester i tako dalje. Tako i u policiji - sudstvu i u Porodici...Suprug - Otac je prvi i mali Bogic u toj zajednici... i tako dalje...on Otac je odgovoran za svoju porodicu...gdje se drizi do porodice sa ljubavi i ZNANJEM... dobra drzava... gdje nema porodicne ljubavi nema ni dobre drzave... nadvalada nezadovoljstvo ako ljubavi nema i dolazi do unistavanja i ubijanja. Dakle ... nezadovoljstvo dolazi samo ako nema ljubavi a ljubavi nema ako nema znanja.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:54 pm

Istina-Pero Hunjet Hajde mo nekim redom... Ako ja imam suina... i ne ucim ga nista ili on ne zeli da uci - a ja sa mojim ocem stekao veliku firmu... Ja sve placam za moga sina i sve odkupljujem za njega.. a on lijencina nece da uci i da radi... Ja umrem i mome sinu ostavim sve normalno... koliko ce ta firma da TRAJE... jako kratko... Moji radnici su bili moji robovi ali kojima sam ja davao sve jednako kao i sebi - zaradu- oni uvili i mene slusali i sebe razvijali i sve u odlicnom stanju drazali. Moj sin poslije mene znanje nema... tepe svoje ... firma propada i radnici se bune...JER NE SELE DA BUDU NICIJI ROBOVI... AAHAHAAAAA ... Da li shvacate sada... JA SAM SE ZRTVOVAO ZA MOGA SINA... ZA MOJE ROBOVE... ONI UCILI A MOJ SIN NIJE HTIO... On je MOJU BIBLIJU IZMIJENIO... i sta se desava ... PROPADE SVE... JER SE NIKO NE DRZI DESET BOZIJI ZAPOVIJEDI ... znaju oni njih... ali je sada nesloga... i tu je kraj zajednickoj ljubavi. Tako da ako se tvrdi da je Isus odkupio nase grese zrtvom svojom i krvi... A VI SVI OVDJE PROTIV KRVAVE ZRTVE PRICATE... i niko nikoga ne opominje ... sta se postize...Kako je onda Isus krvavo zrtvovan ... pobogu ljudi... On krvavo zrtvovan DA MI LIJENSTINE BUDEMO...Kada se spominje satana neminovno jje shvattiti Sta satana Radi... i sta je njegov posao Dakle bog i satana... ali tu dragi moji nesto ne stima.... a st pa to sto se tu pojavljuje i NEKO TRECI... a vi za njega neznate... pa za sve okrivljujete Bas ono sto ne treba... krivci su Vam svi ali nase neznanje vam uopste nije krivac... neznanje laz... laz je strah... tako da se niko sa nikim ne slaze... ali hajdemo nekom redom... jer u boga se jedino red rad i znanje priznaje koje tek do ljubavi dovodi... a sta je to ljubav...?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:54 pm

Istina-Pero Hunjet Napomenio sam gore da je sve ovo normalno...i je... ali samo da se pitamo zasto je normalno pa psto se u kosmosu ili u boga sve GIBA _ KRECE_ yako moramo i mi...nista zbog nas nece stati... Mi zivimo u trecoj dimenziji ili materije... i tu treba da spoznamo licnost...Znaci izasli smo iz bozanske zajednice kao dio koji treba de se kao dio odvoji i spozna svoj izvor da bude kao on... Znaci zivili smo ispod drveta Vjecnoga zivota u zejednistvu.. sada smo ispod drveta znanja... sto znaci da UCITI MORAMO - kako bi se sada SVIJESNO KAO JEDINKA VRATILI NASEMU BOGU PONOVO ISPOD DRVETA ZIVOTA... I ZIVJELI VJECNO ILI...***USKRSNULI*** U TOME SVA ISUSOVA PRICA I GOLGOTA... a mi uciti ne mozemo ako nam ucenje fali... kako ... nemoguce je... DAKLE POSTAVITE SI PITANJE KO JE I ZASTO JE IZBACIO GLAVNE DIJELLOVE UCENJA IZ BIBLIJE... da li da znate nesto ili da neznate... ko je to ucinio...Vi spominjete satanu ... ako je tako.... ONDA JE STANA tako sredio bibliju da vi ne mozte da spoznate sebe pa tako ni BOGA... jer Boga nmozete da spoznate samo KROZ SEBE... KROZ ISUSA... pa ako isus kaze da ce te samo kroz njega da se vratite ocu i pkazao vam sa kojim znanjime i MUKAMA... kako i zamisliti mozete da ne morate nista uciti i raditi nego lijenstine biti... da vam je on sve u buduca vremena odnio... VIDITE LI DAKLE LAZ NA LAZ... Em ne mozemo da vidimo glavne dijelove knjige... em nas TAJ ISTI UBIJEDIO DA NISMO VISE GRESNI... I KOME SE SADA SLUZI... KOME!!!????... ZAR JE TO TOLIKO TYESKO SHVATITI... Ostale nam najgore stvari... MRZNJA - OSUDE - I VREDANJE... OKRIVLJIVAMO JEDNI DRUGE... i sada opet kome je to jedino MILI... pa nije valda Ocu nasemu. Svi smo dakle upali u zamke...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:55 pm

Istina-Pero Hunjet Posto sada ne zivimo u jedinstvu... a to znaci BLAGOSTANJE... Izlaskom iz BLAGOZTANJA SE DOBIVA STA... LJUBAV i - MRZNJA. ... Sada vidite zasto kazem da je sve ovo ovdje sto ste mrzili - krivili i ostalo je normalno... ali sto krace moguce... jer si moramo postaviti pitanja zasto radimo ovako a zasto onako ... a volimo svi istu knjigu... dakle normalno je zato sto se kroz ta dva lica mrznje i ljubavi ... SPOZNAJU ISTINE... i tako ce bitio sve dok se to sve ne savlada i ponovoi ne vrati u blagostanje. Niko nikoga spoasiti ne moze... to je nemoguce... mozemo jedino da ucimo i znanjem da spasavamo sebe... a pomoci mozemo ako se svi skupa ujedinjejemo u znanju... TAKO DA OTKRIVAMLO TAJNE ZNANJA I DA ZNANJE BUDE JAVNO... JER NAJVECI NEPRIJATELJ BOGU I ZNANJU SU TAJNE ... PA STOGA I NAMA LJUDIMA TAJNE SU NEJVECI NEPRIJATELJ... tajne se jedino odkriti mogu ODKRIVANJEM NJIH... to jeste ucenjem i predanim radom... postivajuci osnovne zakone za koje znamo... i uklapati i svako za sebe i SVI MEDUSOBNO.... BEZ VJERE U LJUDE... IZMEDU SEBE... vidjeti sve jednako vredne ne mozete ni boga vidjeti...
Mi koristimo velike rijeci ... pa stoga nikada ne bi smijeli zaboraviti da ona druga po vaznosti i bijese u samoga BOGA... rijec vam znaci sva intonacija svijeta i kosmosa sva muzika - tonovi i sve sto se tona tice... svaka planeta ima svoj ton i tako dalje....dakle uvijek ce vam biti onako kako pricate i kako mislite... i to je taj BOZANSKI SUD... vi samo ili MI imamo slobodnu volju razvoja... a u tome razvoju MI MORAMO BITI SVIJESBNI DA SMO ODGOVORNIO ZA SVE SVAKO SEBI LICNO... pa onda porodicno pa u selu, gradu - drzavi i tako dalje sve do planetarne odgovornosti... a sve imamo TU i SADA... jedini je bitno st ace mo da radimo... a raditi ne mozemo kako treba ako nam je nesto sakriveno...Pitanje je ko sakriva... Dakle rekoh veliike rijeci koristimo kao:
Bog
Luconosa
Svijetlonosa
Satan
Davo
Vrag
Pali andeo
I jos kojesta... ali sta je sta...
Tako da Satana ako je on pali andeo .. sta su onda obi drugi...Ali niko ne spominje SVIJETLOSNE SLUGE OVSJE... DA LI ME SHBVACATE...
Satana - ako je on pali andeo... onda se treba shvatiti sta je i kako i kako to funkcionise... bez ladnoga se nezna sta je toplo... bez mrznje se nezna sta je ljubav... bez sunca nema kise ni oblaka itd... Dakle Satana je suga boziji KOJI MOZE DA DJELUJE NAD NAMA KADA MI RADIMO NEKU SUPROTNOST ... koju ne treba da rradimo... ili treba da radomo kratko vreme kako bi spoznali STA JE PRAVO I KAKO DA SPOZNAMO STA TREBA...Dakle mrzim... spoznaj zasto mrzis... kada spoznas tada ti je ljubav najvrednija... jer kako bi spoznao ljubav da nisi mrzio ili bio mrzen.. fa nisi osjetio bol i tugu jad i bijedu... NE SMIJES SKROZ DA BUDES U EKSTAZI MRZNJE... tada propade zivot... mrznja znaci suprostnost i ZNANJU I LJUBAVI...Dakle mrzi ali sto manje i krace sto zesce ali krace... i nadi u SEBI zasto mrzis... pa zato sto nisam spoznao to i to.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:55 pm

Istina-Pero Hunjet Satana je znaci suprotnost POTREBNA BOGU... koliko gresis toliko kaznu dobivas... Satana dakle sluzi bogu ZA DOBRO... jer ne mooze ljubav da kaznjava... ali mora dda dozvolikaznu za svakome licnu nesposobnost... satana ne moze nista preko tvoga dopustenja... a tvoje dopustenje je samo tvoja svijest - svijesnost ili znanje...Satana ne sakriva znanje... SATANA NE SAKRIVA ZANJE....Ako si na svome krovu kuce razbio nekoliko crijepova... imati ces u kuci onoliko kose ili vode kolika je rupa na krovu... kisniti ce onoliko dugo dok ne shvatis za morza zamijeniti te crepove... nema sa tim ni bog ni stana nista... osim sto dijeluuju na tvoje odliuke, ponasanja ... ZNANJE...S ta je onda dakle to sto nas toliko zaluduje... ne pomazem vam bas sada puno... PA NE KAZE LI VAM CISTA LOGIKA SADA DA ONDA MORA BITI I NESTO TRECE... NIJE LI TAKO... NEKO ILI NESTO STO ONEMOGUCAVA I JEDNO I DRUGO... Eh - sada vam tek nisam nista pomogao... Dakle to trece ... TO TRECE NAM NE DOZVOLJAVA DA SPOZNAMO KAKO TREBA OVA DVA... to trece je izbacilo iz svete knjige ucenja upravo ono stoi nam fali da sve ovo SPOZNAMO... A sta i ko je TO...???????? ... tako da ova dva ne mogu da obavljaju svoj posao... ne ova dva ... NEGO MI DRAGI MOJI NE MOZEMO DDA OBAVIMO SVOJ POSAO... JER SU UPOTREBILI RIJEC ROB I SLUGA ... u krivi svrhu... TAKO DA SMO SADA OSTALI ZAGLAVLJENI ROBOVI U NEZNANJU TE OSTAJEMO TRAJNO ROBOVI... umjesto kratko vreme za SAMOSPOZNAJU... mi se ne pomakosmo HILJADAMA GODINA... E ti TRECI... izbacise iz biblije ono sto treba kako bi mi ostali robovi i kako ne bi imalai stara znanja... i shvatili ostale civilizacije i ona ucenja rajska... DA SE NE MOZEMO VRATITI IZVORU ILI OCU NEBESKOME... Zato cijeli svijet i zivi LAZ... koja nes je naucila da svi mi pratimo tu laz... i da za sve sto je BOZANSKI ,I KAO IZ RUKAVA KAZEMO DA JE LAZ... I SATANSKO... U kratko... Satansko ucenje je komandovanje silama bozanskim.... a isusovo ili bozansko je sjedinjavanje sa silama bozanskim ili znanjem... A MI SADA NISMO U STANJU NI JEDNO NI DRUGO... nego neznamo nista... a za sve krivimo Boga i Satanu...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:55 pm

Istina-Pero Hunjet Gledajte najvece gluposti i lazi... po bibliji nas svijet je star 6 000 godina... hahaaaaa a zadnji potop se desio prije oko 13 000 godina-- da li vi mozete shvatiti tu laz...koje neznanje mora biti ko vjeruje u tih 6 000 godina postojanja... ali nismo mi krivi za to... jer ti koji su to napisali znaju DOOOOBROOOO... da je Egipatska pramida koja je izvor svijetskog i DUHOVNOG ZNANJA ... STARA OKO 36 000 GODINA... Dakle neko nas svijesno laze... a vi ce te raci da ja lazem.. jer vi vjerujete CEMU...
Tako da poslije potopa narodi su padali u duhovnosti kako bi ucili iz pocetka ... UCECI STVARALI SVOJU LICNOST ILI SEBE... OVOZEMALJSKO JA... DA UZVISE U ONO BOZANSKO... U LJUDSKO BICE SA BOZANSKIM I LICNI I SVIJESNIM ZNANJIMA... To je jedina vrednost i CILJ COVIJEKA...Poslije potopa ste imali i najvisu civilizaciju Indijsku pa arapsku pa egipatasku pa germansku i sada je red ma SLAVENSKU CIVILIZACIJU DA ONA VODI SVIJET... Koliko li mi NEZNANJE IMAMO... ili zasto nam je noiko zabranio da mi ne prihvatimo prvu i najvisu civilizaciju poslije potopa... koja je morala da padne isto kao i zapad... da shvati i nauci sva znanja od DOLE pa ponovo ka Gore... Zato vam i sluze stare svete knjige da se zna sistem PADA KAKO BI SE ZNAO PUT POVRATKA... a neko nam maglu u glave nabio i mi puta naci ne mozemo... jedino sto nam je ostalo... mislim vama ovdje je da se optuzuje i najcrnje blati sve oko sebe... A POJMA NEMATE ZASTO... ali uporno to i radite...zasto dajle to raditi ako to bogu nebeskom nije milo... pa kome je onda ... zasto se to radi... i svi optuzujete one koji VISE ZNAJU I PRSTOM VAM UPRU DA JE GRESKA bas u onome sto znate da ne trebate da radite bas to... i to onda ispadne normalno Vama jer drugo mmeznate... jer da znate zasto se nikoga ne ponizava i mrzi... onda ne bi ni radili... Znanje morate sami da trazite...
Nas ucitelj jednom rece obvako... svi znamo da nista nije slucajno u Boga pa tako ni u rijecima ni u mislima pa ni u nicemu... On nama rece ovako...
Svi kontinenti pocinju sa slovom ***A*** samo jedan sa slovom ***E*** i nista vise ucitelj ne govori osim... kada spoznate ili nadete odgovor na to... MNOGE BOZANSKE ILI KOSMICKE ISTINE CE VAM TADA BITI MNOOOGO JSABNIJE...
I eto opet sam vam samo problem Zadao... zar ne.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:56 pm

Istina-Pero Hunjet Mrzite JUDAIZAM... a za to uopste razloga nemate... jerr tek necete nista saznati... a da volite i postivate saznali bi istinu... ali ako ste u stanju da volite tada bi morali i da radite.. istrazujete - dajete sebe.. i sznali bi sve... ali vam je lakse mrziti... jer to rade lijencine i kukakvice... oni samo mrze... i spas od drugog cekaju.. kada nema spasa od drugoga tada se jos veca mrznja stvara i jos veci krivac trazi... zaboravljate da je neko razdijelio krscanstvo... <isusovo najvece oruzje.. i da su pobili sve od <bogumila i ostalih koji su Istini isusovog ucenja znali... dok su oni bili zivi... biblija se nija moga smanjiti u znanju jer je postaojala ZIVA RRIJEC BOZIJA... Tako da u Judaizmu je covijek biop sluga ili rob boziji... sto znaci postivati iz STAHA i POSTOVANJA ka rob ili sluga BOZANSKIM PRAVILIMA... tako ziveci imati ve se sva potrebna zadovoljstva... ZIVECI IZ STRAHA PREMA LOSEM ZIVOTU... zivjeti i graditi sebe... Kada se taj plan bozanski razvitka ZAVRSI... tada dolazi sledeca kultura ili civilizacija ili RAZRED UCENJA ... kao stoi je ISUSOVO... gdje savladavsi Judeisticko ucenje smo sada SPOSOBNI DA SA ROBA ILI SLUGE SA LICNIM RAZVOJEM I UZDIGNUCEM postizemo stepen visi ka povratku ka BOGU... i dada smo dokazom Isusa Sima Bozijeg SVI POSTAJEMO DIJECA BOZIJA... SINOVI NJEGOVI... zajedno sa njima ... kao ON postajemo.... **** POSTAJEMO JEDNOOOO**** Ali sta se desava ... U judaizmu ne uspijevaju i svi poceli sebi robove stvarati i sebe bogovima praviti...TI treci koji su to uspijeli smuvati... nastavljaju i dalje da muvaju... tako DA SE DESVA ISTOO I U NASE VREMA... niti su oni postali sluge kako treba... niti mi postajemo RAZRED VISE ILI BLIZE BOGU... jer smo mi tek robovi i lsuge ... istima onima kojima su i u Judaizmu bili... pa sve do danas... 2 000 godina prode a mi na istom mijestu ostali...I JOS SE PONOSIMO SA TIME... I hrabro i GLUPO sa neznanje masemo optuzbama i krivnjama i mrznjoim na sve oko sebe... a samo zato sto nismo naucili sta je znacio judaizam niti sta Isusoizam... NASTAVAK UZDIZANJA KA OCU NEBESKOM POSLIJE PRVILNOG ZAVRSENOG JUDAIZMA... Tako da niko ne dobija...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:56 pm

Istina-Pero Hunjet Tako da sva vasa Hrabrost iskazana ovdjje je cisti kukavicluk... a koji izlazi samo iz neznanja... tako da vas niko ne krivi... jer oprosti im boze sto neznaju... Tako da kada su ti Treci Pobilio i unistili ZIVU RIJEC BOGUMILA I SLICNIH... a koje vi isto ne priznate... te muke bozije... oni su vam izbacili tada dijelove ucenja... u kojima se jasno davalo do znanja da je DUH vijecno ziv u nama u nasoj nutrini... Udahnucem u nas kao zemlju... mi dobivamo cetvrto ili nase tijelo koje nije vijecno... ali kroz njega nasa KARMICKA DUSA UCI BOZANSKA ZNANJA I OSLOBADA TAJ SVETI DUH U NAMA KOJI IMA SVE TO ZNANJE ... ALI NASA SVIJEST GA NEMA... TAKO DA IMAMO ***SEDAM PUTA DA SE INKARNIRAMO*** NA NASOJ MAJCI ZEMLJI KAKO BI ISLI DALJE... ISUSIVO USKRSNUCE BAS TO I ZNACI... Uskrsnuti sto znaci sagoriti trulez u nasem tijelu kao bi se zivilo tada u sledecame tiojelu nasemu tada vise ZEMALJSKE SMRTI NEMA... Dakle Vatretno krstenje i postizanje visega nivoa i sviesti i tijela... i ko to uspije sa licnim radom i trudom ... SAMO TI SVI CE VIDJETI ISUSA NA BIJELOM PBLAKU... ostali se samo svadati i nadati mogu... I tako se Vi sada dicite da nesto znate... a znate da u bibliji Nema ni rijeci vise o Inkarnaciji... a to VAM NAMJESTIO NEKO MNOGO GORI OD SATANE... Posto le TO NAJVECA I KOSMICKA LAZ da inkarnacije nema... vi hrabro za tu laz i ginete... i kazete drugima kako su zli i jos pitate ko kome sluzi... Muka je dragi moji istinu znati... tako da vasa hrabrost... bez znanje\a i DUA u sebi... samo u propast vodi... hrabrost bez znanja i mudrosti je ***SMRT*** ... a smtr koa smrt kako vi misløite uopste ne postoji... ostaju vamn samo muke... i opet neka ih onome kome su potrebne... ali je veliko zlo sluziti tome ttrecemu i u zabludu svoju dijecu i sve oko sebe uvlaciti... Jer akoi nema inkarnacije... odakle ONDA VIJECNI ZIVOT,,,HAHAAAAA... ... A AKO NEMAMO VISE TIJELA... KAKO SE ONDA ISUS POJAVIO POSLIJE SMRTI... a to su vam upravo nebeske istine koje nauciti trebate,,, Zato je 12 apostola i 13. Isus ... zato je 13 broj nesretan i ***SMRT*** i te grbove smrti i zmije samozderaca sto imate u nekim Vladama... jer ona sama sebe jede... kada tu zmiju pobijedite sa isusovim ucenjem NASTAJE VIJECNI ZIVOT... tada je 13 Bozanski Isusov Broj koji predastavlja vijecni zivot... ili zivot poslije isusovog Uskrsnuca... a koje svi mi trebamo i samo je MOGUCE KROZ ISUSA ILI NJEGOVO SNANJE... KROZ NJEGA DA POSTIGNEMO... KAO JEDINI PUT POVRATKA KA NEBESKOM OCU..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:57 pm

xxxxx Hvala Pero. Ja sam cijelu osnovnu školu išla na vjeronauk gdje sam naučila da se bojim Boga, da se bojim vraga, razumjela jako malo, a spoznala još manje. Moram priznati da su me navedena pitanja i date smjernice jako zainteresirale. Znanstvenik Gregg Braden u videu Jezik Božanske Matrice negdje nakon 16-te minute daje točnu prepisku sa originalnog aramejskog gdje se vidi što je izbačeno iz NZ tj. treba se moliti, ali kako se moliti - to je izbačeno. I to je samo jedno, a izbacili su oni puno toga. E sad, ja sam malo komplicirana, znam da nešto fali u NZ, ali bez spoznavanja ne mogu 100% vjerovati ni znanstveniku kad ne znam što je čiji cilj. U svakom slučaju, imamo razum pa se moramo potruditi da dođemo do Isusovog znanja da njegova učenja i patnja ne bude uzaludna.

Pero:
Hvala xxxx... Vidis da kp hoce taj moze... ko moze taj trazi- ko trazi taj ce i da nade... dakle zelis da shvatis i ucis... da shvacas kljuceve iz stihova... a ne da ih samo na pamet znas i da sve sto nema u bibliji ne pise... ali pise kao kljucevi da se UM razvija... Ne nazivas kao svi ovdje da je Satanska nauka jer ne pise u bibiliji... APISE SVE U BIBLIJI... vids za njih je Duga Satansko Dijelo.. Golubica koja Objavi i Isusa i Muhameda je sve satansko... oni ne zele da znaju... oni zele samo da sude i ponizavaju sve vijere iu nacije... a BIBLIJU timace... ????[/size][/font]


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:23 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:59 pm

Istina-Pero Hunjet Nadam se da Vam je sada nesto barem malo jesnije... Rijec ILUZIJA Vam znaci,,,,, stvoriti nesto iz diujela SEBE... Dakle bog izvoio dio sbe i stvorio nas,,,, danas se ta rijec smatra kao ***LAZ***.... i vi neznate kuda da se okrenete... ONI koji ne mogu da stvore nista iz sebe stvaralu LAZ... a boga upravo zato i mrze sto ne mogu covjeka da napreve... pa stoga si ga prisvojavaju i hrane sa COVJEKOM... oni su izvor ***LAZI*** ... koji nas drze u konstantnom robstvu... u boziju rijec ubacili laz kao sto je da nas je za vjeke vjekova isusova krva izbavila... vece lazi nema... kao sto su i izbacili inkarnaciju... da ne vidimo izlaz iz robstva ka VjECNOSTI... Vi ste na to PALI... i na razne glupsti kao sto ke njeva kultura poniznosti - emocija - SRAMOTE i sramotne rijeci... a svo znate da smo u raju svi bili goli... A SADA VI SVE SRAMOTOM SMATRATE... i nekom sramotnom kulturom... bezobrazna rijec NEPOSTOJI... nego LAZA... koja Vas od istine odvlaci... ne postoji bezobrazni i los NOZ... nego nagon koji od covjeka ucini lose da sa nozem ubije drugoga covjeka... tako da noz nije po prirodi lose orude... kaoo sto i nema LOSEG covijeka po prirodi... Dakle trazite sta nas cini losima... Krivac postoji... i on je medu nama... a posto on javno ne nastupa --- haha ... mego LUKAVO IZ SIJENE NASTUPA PREKO NAS SAMIH... jedino preostaje istraga kroz ucenje i shvacanje sve proslosti kako se i desavala i nas UNISTAVALA... 2 000 godina i nista se nije postiglo... a mi jos uvijek uspijesno okrivljujemo sami sebe kao krivce i sto je najtragicnije branite se da je sve to BOZIJA VOLJA... veca glupost ne postoji u kosmosu izrecena... niti je nas niti bozija nit i sarranska ... nego necega drugoga .. a to se usadilo u nas.... dakle isusove muke nam predstoje da se toga oslobodimo ali SVAKO SA LICNOM SPOZNAJOM... te ako bidemo krivce trazili medu ljudima i bogu i da je bozija krivica i volja te njegov sud takab i takav - nikuda stici necete... jer nasa planet ase krece... mas suncev sustav se krece... Galaksije se krece... tako da ni vreme nije laz ... nego druga strana materije... koje je veoooma istinsko... nasa galaksije nece stati zbog nas da se mi opsauljimo... to je nemoguce... sa tokom vremena kretanja i nas ljudski zadatak je da se u sklopu toga vremena i zakona krecemo i mi... ili se propada... A Dakle znanje je spas ama bas za sve... ljubav vam je jedino vredana proporcionalna znanju... vece znanje veca ljubav veca skladnost koja uu balansu izdize nasu dusu... a dusa oslobada duh...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 5:01 pm

xxxxx Citiram: A AKO NEMAMO VISE TIJELA... KAKO SE ONDA ISUS POJAVIO POSLIJE SMRTI... hvala

Pero:
No vidis xxxx Velika Hvala tebi...
Eto Barem jedno Janjesce se izdvoji... Hvala tebi... Krstenjem Vatrom po isusovom ucenju se postize drigo od cetiri tijela... a gubi ovo DANASNJE SMTRNO... TO JE GLAVNA PRICA I KRAJ.. CIJELE PREDSTAVE O GOGOTI..... POSTICI ZIVOT VIJECNI POSLIJE OVOG IZ TRULEZI GDJE SVAKO SVAKOGA JEDE...[/size][/font]

xxxxx čista logika...izgleda da sam ja programirana jer imam oči, a ne vidim

Pero:
Bome ti nisi PROGRAMIRANA... ti si jedina ovdje koja do sada BARATA CISTOM LOGIKOM... a to nije mala stvar... programirani ne mogu da imaju cistu logiku... oni koji imaju cistu logiku oni sute i prate... i kada im nesto logicki sine na tude budu sretni i ushiceni sto su nesto spoznali... ta logicna spoznaja je velika stvar jer to ushicenje je upravo snaga za daljnje logicno shvacanje... sreca se LICNA stvara jer je licna spoznaja... i tu mrznje nema mijesta nego jedino zelja i nestrplivost kada ce se nesto drugo spoznati... i tako to i KRECE... a kada krene... mnooogo je lakse... tako se pocne voliti sebe ili spoznavati sebe... jer tera ka novim spoznajama...[/size][/font]


xxxxx sve sam si pospremila u Word pa čim stignem malo ću mozgati...radim po cijeli dan i to umno pa baš nisam ni sposobna za dublja razmatranja...puno toga sam ja pročitala, ali što se tiče proučavanja Biblije, Vi ste prvi na kojeg sam naišla, a da je to drugačije od samog suhoparnog čitanja. Na meni je da razmatram, a onda prihvatim ili odbacim. Bitno je da imam izbora bez obzira koga čitala i čije knjige čitala. New age mi nije sjeo jer propagiraju da se moramo maknuti od svega što nije lijepo. Bez milosrđa i samilosti. Isus to nije činio. On je mijenjao sve oko sebe. Sve uvijek uspoređujem s njegovim djelima. Hvala još jednom.[/size]

12. 01. 2014.

Istina-Pero Hunjet
Eto vidis ... Bas tako... nista i bas nista se ne odbacuje... sve se spoznati mora... jer je uprvo to i uzrok da se spozna drvo znanja... kako bi bas sve znali i kao bogovi postali... kao sto sam pisao prije... znati i spoznati nije isto... intelekt bez duse je zlo... a to nas upravo i vodi kroz zivote... spoznatu i sebi ili karmickoj dusi koja je - su nasi osjecaji u ytome tijelu koji se produhovljavaju... mi svi dakle imamo u sebi ono bozansko i bozije ALI JE ZAKLONJENO ZAVJESO, ILI ZASTOROM... TAKO DA KAKO UCIMO DUHOVNOST TAKO SE TA ZAVJESA SA OCIJU I MICE... I MI OPET BUDEMO STA SMO I BILI... JER TO I JE UNAMA...dAKLE POSTOJE KROZ HILJADE GODINA STEPENI I PADA I RAZVOJA KOJI SE MORAJU PRATITI...SPOZMATI UCENJEM KROZ LICNU PRAKSU... kroz sebe ... kao sto napomenih u judaizmu si trebao slusati pokorno kroz strah... krisvanstvo je SLEDECI STEPEN... gdje kroz proslo postignuto sada postajemo jedno sa Bogom... DIJECA NJEGOVA... vise sa njim jedinstveni.. jedno sa Ocem Nebeskim... a preko ucebja Isusa opet kao sina njegovoga... dakle vise nismo poslusni robovi - NEGO PREKO ISUSA MI SMO SADA DIJECA NJEGOVA... sve to je onemoguceno sa necije strane... a svi tragaoci koji se striktno drze toga manjkavoga upravo njemu i sluze... a sve zataskavajuci isusovom istinom i njime samim... zato Mrze i ubili sve one koji istinu znaju... upravo uspijesno sluze lazi... i sada su nesvijesni robovi... a najbolji robovi su oni kpoji toga nisu svijesni... zaludeni u ime isusa ubijaju isusa braneci upravo one koji ih u LAZ i Ubacise...

Hvala i Tebi... Drago mi je .. 


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:24 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 5:01 pm

xxxxx Vi to dubokoumno proučavate i imate moje duboko poštovanje. Šteta što je došlo do svađa u ovoj grupi. Fali Milica. Ne znate Vi na što sam ja spremna kad me nešto interesira. Imam sve Vaše sa AH, Ega, ove Biblije, druge Biblije, FB stranice, pisali ste i na nekom blogu.... Toga ima stvarno puno, a sve si nešto mislim da i Miličina razmatranja proučavam.
for 13 minutter siden · Liker

Istina-Pero Hunjet Jeste pisao sam na vise mijesta... i svagdje skoro ista stvar... ljudi brkaju intelekt i duhovno napredovanje... PRAKSE NIGDJE NEMA ... to jeste licne spoznaje... MOZES MNOGO ZASTO NE... znam da mozes... samo se opusti navece sa zadnjim mislima sta te zanima... neka budu jasna i kratka...
Milica je divna i svestrana osoba... koja je naucila mnoooogoooo... Ja sam ju uvlacio... zamolio da se druzi ovdje na kraju... jer je ona podkovana podacima - imenima - datumima - i teoretski skoro sve zna o cemu ja pricam... tako da posto ona zeli da sluzi i da se druzi... jedno drugo lijepo popunjavamo... ako bi se nasli i strucni Jogioji... oni da potvrde sa svoje sytrane.. astrolozi i geolozi sa svoje strane i astrinomi... TO BI BILO SAVRSENSTVO... i napredak neobjasnjiv... jer su sve ljudi od znanja.. i svako dokazuje jedno te isto sa svih strana... to je druzenje... jer takvima stana ne pada ba pamet ni u usta... jer imaju znanje... za njim nema potreba... jer ga znanje razbija... a premda ovdje nioko ni nezna uopste sta je i ko jestana - luconosa - svjetlonosa - vrag i tako dalje... za njih je sve satana pa cak i sedam dana svijetla stvaranja... sami sebe guse sa strahom... a ne sa znanjem...a daleko je naveci brioj ljudi koji spavaju... te neznaju kuda da se okrenu... jer sada ih i ovi koji kao poznaju bibliju - eto samo plase... i kako god okrenes odbijaju i <isusa i boga i od sebe i od svih drugih...[/size][/font]


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 9 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 28. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.