Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 8 / 28. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:20 pm

Mira Jerkovic Shvatam Pero potpuno sta mi pises, dobro razmisljas i super objasnjavas ......coveku obicnom nije dato da sve zna i nije mozak pusten potpuno u opticaj kada bude i kada se to desi (a desice se) kome i kada? Vecini i? Kada? - Uskoro.....ko garantuje? Cime? Zasto? ......Tako da Pero imas lepo razmisljanje samo to je tvoje ka cemu ti stremis? i koji ti je cilj?


Bravo Miro... nekada sam ja stremio kao i ti sada.. i postigao to sto sam postigao.. nije lako... ali TO TREBA SVAKO... ja koji sam naso kljuceve dijelim tebi i vama... mozes odmah ako samo hoces.. A HOCES ZAR NE... vreme je ograniceno... nema Miro kada se desi desiti ce se.. to ne valja.. jer skroz se desava... SVE JE DO TEBE I DO ONOGA KO JE SPOZNAO... da ti objasni.... druzenjem sluzimo jedni drugima... OBICNOM COVJEKU JE DAAATOOO MIRJANA... zato i postojis da ucis i da odbacis ono i one koji ti tvrde da TI NIJE DATO... ja ti tvrdim da ti je dato...jer znam da ti je dato... nije moje nego je NASE... svako od vas ima SAMO SVOJ PUT DO NASEGA... ILI ISUSOVOG UCENJA... tada nema vise svacijeg puta... NEGO JEDAN I JEDINI OPUT ZA SVE... JEDINSTVEN... kada stanes na taj put.... onda ce svi takvi i jednako i da misle i razmisljaju... tada nestaju sve nesuglasice... Kroz Isusa ces se vratiti i njemu i Ocu nasemu a to znaci obrnuti put od
MISAO
RIJEC
SVIJETLO
I RAD

DAKLE smisli sta ces da radis kako da dodes do svijetla Isusovog u sebi tada ces imati i pravu rijec za sebe... i tek pravu misao koja ce te da vodi u radu
Prosto i jednostavno ali ti treba neko pomoci da shvatis... dakle red rad i mir...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:20 pm

Istina-Pero Hunjet Miro... nemoj da bude bice kada bude i nije za tebe NE.. nego biti ce SAD... ako taku odluku doneses ... tada zakon privlacnosti ti salje ono i one koji ce ti pomoci... JER MIRO SVE JE TO TU... ti si tu - sunce je tu- zemlja je tu - duga je tu- sve je tebi Bog dao... pcni da koristis... ne nikada zaboraviti da je misao najjaca... NikADA... ako kazes da ne mzes - neces moci... ako kazes a hoces i da mozes... skinila si barijeru i sa ociju i sa mozga... protiv tvoje misli ni jedan bog ne moze... moze samo da te meta... to ometanje ti je znak da si na pravom putu... i da moras sada da pobijedis to iskustvo laznog boga... kako bi presla u Ovcu drugoga boga... dakle pobjedujuci sebe tek - pobjedujes i onoga boga koji ti TVRDI da nije za tebe... dakle ti moras poceti imati RESPEKTA prema sebi i ljubav... stvarati licnu mudrost.. da bi se otarasila tude zavedene mudrosti... i tek tada slobodu stvaras... jer vdje ne majvi zemlji ili si rob ili ucenik... trecega NEMA MIRO... a osloboditi vas ni jedan bog nece niti moze... oni nas vide ali mi njih ne vidimo... zato vam i tepem kop vam je bog Vas... gdje mislima ides tamo te takvi prema mislima i prihvacaju... sama si sudis... a kada dode kataklizma - nastradaju samo oni koji nisu spoznali... ni golubicu bijelu niti dugu... dakle sudi vam licna spoznaja... niste spoznali - ponovo Vam nebeski Bog pokaze sta nauciti mrate... i jovo nanovo... dugu vam nije pokazao planinski bog... niti onaj kojem je Isus obecao njegovoj zmiji glavu sa petom smrsati... ZMIJA znaci ZNANJE... Razumjes Miro... dakle kreni odmah... ako se samo drzite staroga ... a u sebi ne soznajete... kako mislis da ces vidjeti sadasnji Isusov povratak... i ostalih sa njim... neces uvidjeti ... jer ti je lojanica prazna sa uljem... i tvoje svijetlo se gasi... a onih pet drugarica sa svijetlom ga spoznase... dakle pitajte sami sebe sta je sta... a ne slijepo pjesmice poavljati... ako se ja mogu truditi za tebe... onda mozes i sama za sebe...



Istina-Pero Hunjet Mira Jerkovic Bas tako slazem se Pero sa tobom u svemu . I trudicu se uvek da mi ulje ne nedostaje da budem kao onih pet mudrih a ne kao onih pet ne mudrih i necu biti lenja nit uspavana da zaboravim da dokupim i kupim ulje ...super si to objasnio. Imam slobodu mog razuma i shvatanja ne tudjeg ....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:21 pm

Mira Jerkovic MISAO, RIJEC, SVIJETLO I RAD ....



Istina-Pero Hunjet Mira Jerkovic Uzmemo li u obzir samo to jedno načelo, lako ćemo provjeriti koji drevni spisi doista potječu od Boga. Ljubav je ujedno oznaka pravih Božjih slugu, jer se oni trude oponašati Boga pokazujući tu osobinu.

Pero;
Pa Miro pobogu... da li sam ti postavio ovo..
Uči prvo - oh ti koji težiš u naš stari Red! - da je Uravnoteženost temelj (Velikog) Dela. Ako ti sam nemaš siguran temelj na kojem stojiš, na čemu ćeš ti upravljati silama Prirode?
1.
Znaj tada, da pošto je čovek rođen u tom svetu usred Mraka Materije, i sukoba suprotnih sila; tako njegovo prvo nastojanje treba biti da traži Svetlo kroz njegovo pomirenje.
2.
Tada ti, koji imaš iskušenja i teškoće, raduj se zbog njih, jer u njima je snaga, i pomoću njihove sredine je otvoren put u to Svetlo.

Jesam li ti dao NACELO tvoje...
Ali ti lijenost svoju odkloniti treba,.. i raditi na sebi... tako ces sigurnosst steci... kakvu skroz ljubav spominje.. izvor ili sveobuhvatna ljubav te stvorila ljuav je Mro znanje i nista drugo... dakle sta sudite i mudrujete bez veze... iz lijenost i zbog lijenosti svoje i nepoverenja u sebe... vi samo trazite da neko za vas cini ili da vam dozvoli
SVE VASE GLUPOSTI NA BOGA BACATE DA JE ON TAKO HTIO... PA LIJENSTINU I NERADNIKA NIKADA NIKO NIJE ZELIO STVORITI...
Ja ovdje ne citiram nokoga... nego pisem sebe... a dokazujem sa biblijom... jer su mi ovo znanje otvorili stihovi koje vi znate na pamet a o znanju i spoznajama BLAG VEZE NEMATE... biblijski stihvi nisu dijecije pijesmice i da se hvalite kako ih samo na pamet Znate.... da li ste nasli ili spoznali danas nekoga ko ima te kriterije LJUBAVI... sada i ovdje... ko Nam pomaze da se Tame Rijesimo...?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:22 pm

Mira Jerkovic Ja tebe ne optuzujem samo te pitam koja je razlika i sta ce da bude sada, sutra i za neki period sa tobom sto tako verujes i mislis i sta ce biti samnom i ja ti kazem da sam slobodna jer si mi rekao da me neko zarobio niko me nicim nije zarobio jer ne dozvoljavam ni telo ni um ni dusu ni misli ni nista da mi neko zarobljava, nisam rob nikog i niceg to ti kazem a tebi sam rekla ako jesi pitaj se cega? Drugo nista....pozdrav selavit!

Pero:
Eeeheeee... Miroooo... pa citava planeta je pod robstvom... i niko nije slobodan... napisao sam ti-vam da onaj koji nezna da je rob - taj je najbolji rob... pa toliko pisete o spasenju a sada tvrdis da nisam o robovi ili nsvijesni... pises da ce <isus Vladati sa neba nad sotonom i nama slobodu dati... Kazes da ja pitam sebe kome sam rob... pa valda sam spoznao ... kada <vas upozoravam na to... dakle ti nemas sta da dozvolis jer si u tomo skroz na skroz... ko i svi mi.... dakle lazes sama sebe... pa kako onda da ti ja potvrdim da nismo zarobljeni... da te jos i ja lazem.



Tako miro da ja znam sta ti znas jer citam pobogu sta pises... a ti jos nedas pravo da se <istina prica... pa odakle onda tebi pravo da pricas - a nisi svijesna da si nesvijesna... i da vlada kolektivno nesvijesno.... da si svijesna onda ti nicija pmoc ne bi trebala... tvrdite kako vam nicija pomoc nije potebna... a molite Isusa za spas i tvrdite da ce vas spasiti... mislim od cega Mro...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:22 pm

Mira Jerkovic Ko je to napisao "Ako se lazete sami....." ili postavio sam pitanje niko nije odgovorio .....KOJI ODGOVOR ZELIS DA CUJES? oNAJ STO TI SMATRAS ISPRAVNIM? ONAJ STO JE NEKO REKAO/ ONAJ STO NEKO MISLI DRUGACIJE OD TEBE/ ILI ONAJ KAKO BOG KAZE??????????????

Pero:
Miro... trla baba lan da joj prode dan... pa napisao sam ti da svako ima svoj put do onoga jedinoga puta <istine... dakle svaciji je put razliciti do spoznaje... zato se niko sa nikom ne slaze... Jesi li ti corava... gdje si vidjela VECE uvrede od ovih ovdj na forumu strucnjaka biblije i svetih knjiga ... i ti to ne vidis... smatras da ste sveti i da znate... a jos ruznijih rijeci i mrznje kao ovdje u vasoj svetosti ne vidjeh...
I ja ti po stoti puta postavljam ovaj mali tekst:
Uči prvo - oh ti koji težiš u naš stari Red! - da je Uravnoteženost temelj (Velikog) Dela. Ako ti sam nemaš siguran temelj na kojem stojiš, na čemu ćeš ti upravljati silama Prirode?
1.
Znaj tada, da pošto je čovek rođen u tom svetu usred Mraka Materije, i sukoba suprotnih sila; tako njegovo prvo nastojanje treba biti da traži Svetlo kroz njegovo pomirenje.
2.
Tada ti, koji imaš iskušenja i teškoće, raduj se zbog njih, jer u njima je snaga, i pomoću njihove sredine je otvoren put u to Svetlo.

I pitam Vas gdje vam je svijetlost... gdje su vam objasnjenja stihova iz biblije ili bozije rijeci... ukazujem ti sta da shvatis... ali to je vama odbojno... a i LJENI STE A NI HRABROSTI NEMATE... pises sama kako ce dio ovaca ... ljudi koji shvate istinu ... bog zavoliti... ti pises a to uopste ne prijecujes...pokazujem ti lazi izmedu stihova u koje ti vjerujes... kako je ucenje, znanje i istina samo da svete i odabrane... a ne za tebe.... ja ti napisem istinu - da je sve pisano upravo za tebe i nas obicne ljude i smo znanje ce nas spasitiuz pomoc i vodstvo Svjetlosnih >hijerarhija i Isusa... i ti MENE PITAS KAKVU JA ISTINU ZELIM CUTI... a sebe slugom SMATRAS... a kazes da nisi rob... a sama si postavila tekst... kada prestanes sluga drugome bogu biti... onda ce te neki drugi bog voliti... imislis da si svijesna i da imas i dusu i srce otvoreno itd...

PA GLAVO ZENSKA... JA OBJASNJAVAM TEBI TVOJE I SVIJETSKE ZABLUDE A NE TI MENI...

Dakle Milice ja tebi dajem odgovore one koji Bog kaze a ti ne vidis .. jer citiras stihove na pamet... a ne kao otvoreno znanje njevih sakrivenih vrednosti... stihovi su kljucevi znanja za one ovce koje ce biti mile Bogu ako te kljuceve popas ... odkriju... a ti ni jedan odkrila nisu... pa koje onda ti odgovore nudis...
ali hajde de kada zelis pitanje. evo ti... najobicnije...

Milice... sta znaci... i stvori Bog Dugu da nikada ne zaboravi na dijecu svoju... NAS... odgovori...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:23 pm

Mira Jerkovic Ja prvo ne zelim samu sebe da lazem, tako ni druge, a ono sto me zanima sta je istina potrudicu se da saznam sta je istina ......jer samo je JEDNA ISTINA! Sve su drugo lazi bilo o cemu da se radi na ovoj planeti ili u svemiru!

Pero:
Jedna je istina....JEDNA... pa gle Mirooo... evo tebi sada 23 000 malih istina... o kojima ti pojma nemas... 23 000 raznovrsnih bica dakle svih mogucih sluzi nama da bi mi uopste opstali... znaci Milice... koliko Lludi toliko i cudi... toliko i puteva, PA I LICNIH ISTINA ILI LICNIH KARMICKIH PUTEVA... ALI JE JEDAN PUT JEDINI ISTINSKIH SPOZNAJA... NA TOME PUTU KADA GA NADES... TEK IMATI SANSU DA UCIS... JER SADA BAS NISTA NEZNAS...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:23 pm

Milica Hertz Boric

Ovdje se ne radi o religiji, već o stvarnim životnim lekcijama koje se mogu primijeniti u životu i koje nam vrlo brzo mogu donijeti vidljive rezultate. Isusova je mudrost stvarna, primjenjiva i uzvišena. Njegov je primjer uzorit i nadahnjujuć svima koji teže duhovnim sferama.

Izdvojili smo 12 snažnih Isusovih citata:
1. Biti velik znači služiti

“Znate da oni koje se smatra vladarima gospodare narodima i velikaši ih drže pod svojom vlašću. A među vama neka ne bude tako! Nego tko god hoće biti velik među vama, neka vam bude sluga, i tko god hoće biti prvi među vama, neka bude rob svima! Jer ni Sin čovječji nije došao da mu služe, nego da služi i da svoj život dade kao otkupninu za mnoge.” Marko 10:43-45

Ovo je tajna velikog vodstva. Vodstvo nije stvar vladanja već služenja drugih. Kad dajete drugima, u vašem životu nikada neće nedostajati onoga što je dobro.
2. Za brigu postoji lijek

“Pogledajte ptice nebeske, jer one ne siju niti žanju niti skupljaju u žitnice, a ipak ih vaš Otac nebeski hrani. Niste li vi vredniji od njih? Tko od vas može zabrinutošću svojom imalo produžiti svoj životni vijek? I za odjeću, zašto ste zabrinuti? Promotrite ljiljane u polju, kako rastu! Ne muče se niti predu, ali kažem vam da ni Salamun u svoj slavi svojoj nije bio odjeven kao jedan od njih. A ako Bog tako oblači bilje poljsko, koje danas jest, a sutra se u peć baca, neće li još prije vas, malovjerni? Zato nemojte biti zabrinuti i govoriti: ‘Što ćemo jesti?’ ili ‘Što ćemo piti?’ ili ‘Što ćemo obući?’ Jer svim tim zaokupljeni su neznabošci. A Otac vaš nebeski zna da vam je sve to potrebno.” Matej 6:23-32

Radosno je živjeti bezbrižni život. Tjeskoba je ubojica. I stoga, suočite se sa svakim danom, znajući da ako može postojati tako prekrasan i veličanstven svijet, nema razloga za brigu. Pogledajte samo prirodu oko sebe i zaključite sami.
3. Ljubav sve pobjeđuje

“Učitelju, koja je najveća zapovijed u Mojsijevu zakonu?”
“Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, svom dušom svojom i svom pameti svojom!”
“To je prva i najveća zapovijed.”
“Druga, jednako važna, glasi: “Ljubi svojega bližnjega kao samoga sebe!”
“Sve druge zapovijedi i svi zahtjevi proroka proizlaze iz tih dviju zapovijedi.”
Matej 22:36-40

Također …

“Ako te tko prisili jednu milju, pođi s njim dvije. Tko od tebe što zaište, podaj mu! I ne okreni se od onoga koji hoće da mu pozajmiš.”

“Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga Oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća? Zar to isto ne čine i carinici? I ako pozdravljate samo braću, što osobito činite? Zar to isto ne čine i pogani?”

“Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!” Matej 5:41-48

Što se tiče ljubavi, ponuđene su tri smjernice: Ljubi Boga. Ljubi bližnjega svoga. Ljubi svoje neprijatelje.

Prvi korak naprijed za razvoj ove ljubavi u našem životu je naučiti kako se moliti. Molitva je dijeljenje svog srca s nekim tko je veći od nas, prihvaćanje Njegova autoriteta i prepoznavanje Njegove ljubavi prema nama i svim ostalim živim bićima.
4. Slijedite zlatno pravilo

“Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci.” Matej 7:12

Zapitajte se što želite da ljudi učine za vas, a zatim preuzmite inicijativu i učinite vi to za njih. Koji prekrasan princip. Samo učinite ono što želite da bude učinjeno. Često se dobro djelo neće vratiti od onoga kome ste ga učinili, ali vratit će se iz nekog kutka ovog čudesnog svemira u kojem živimo.
5. Pitajte ono što trebate

“I ja vama kažem: Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu tko kuca, otvorit će se.” Luka 11:9-10

Nemojte se cjenkati s Bogom. Budite izravni. Pitajte za ono što vam je potrebno. Ovo nije igra mačka i miša, ili skrivača, Usudite se pitati. Moć se nalazi u postavljanju pitanja. Ne kažemo da trebate Bogu predstaviti božićnu listu poklona, ali pitajte stvari koje su bitne, očekujte čuti odgovor i budite ga spremni prihvatiti. Kad nas djeca nešto pitaju, mi kao roditelji ne možemo odoliti, a da se ne potrudimo i damo im najbolje što im možemo ponuditi, zar ne?
6. Ne sudite

“Ne sudite da ne budete suđeni! Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Ili kako možeš reći bratu svomu: ‘De da ti izvadim trun iz oka’, a eto brvna u oku tvom? Licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova!” Matej 7:1-5

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:24 pm

Istina-Pero Hunjet “Ne dajte svetinje psima! Niti svoga biserja bacajte pred svinje da ga ne pogaze nogama pa se okrenu i rastrgaju vas.” Matej 7:7

Nemojte kriviti ljude, skakati na njihove neuspjehe i kritizirati im mane – osim ako, naravno, ne želite isti tretman. Taj duh ima svojstvo bumeranga. Tako je lako vidjeti mrlju na licu svog susjeda i biti nesvjestan ružne grimase na svom. Imate li hrabrosti reći, “Dopusti mi da ti očistim lice”, kada je vaše vlastito lice iskrivljeno prezirom? Ukoliko sudimo drugima imamo sindrom ‘svete’ bolesti “Ja sam svetiji od tebe.” Kada u nekoga upirete kažiprstom, sjetite se da su ostala tri prsta usmjerena prema vama. Oduprite se takvom mentalitetu.
7. Držite riječ

“Vaša riječ neka bude: ‘Da, da, – ne, ne!’ Što je više od toga, od Zloga je.” Matej 5:37

Kada manipulirate riječima da bi bilo po vašem, to nije dobro. Ako možete reći da – recite da. Ako to ne možete – onda recite ne. Nemojte lagati kad znate da ne možete učiniti ono što ste obećali. Riječ ‘ne’ može biti vaš najveći oslobađajući prijatelj, ako je koristite mudro. Ne možete učiniti sve. A ako kažete ‘da’ pobrinite se da učinite ono što ste rekli – čak i ako je to nezgodno. To gradi dubinu karaktera u vašem biću i povjerenje onih oko vas.
8. Dajte u tajnosti

“Ti, naprotiv, kada daješ milostinju – neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti.” Matej 6:3-4

Kada nekome pomažete, ne razmišljajte o tome kako to izgleda. Učinite to tiho i u tajnosti. Nemojte ‘na sva zvona’ o svojoj milostivosti. Naučite umjetnost davanja u tajnosti.
9. Oprostite

“Doista, ako vi otpustite ljudima njihove prijestupke, otpustit će i vama Otac vaš nebeski. Ako li vi ne otpustite ljudima, ni Otac vaš neće otpustiti vaših prijestupaka.” Matej 6:14-15

U molitvi postoji veza između onoga što Bog čini i što vi radite. Ne možete dobiti oprost od Boga, na primjer, bez da vi također oprostite drugima. Ako odbijete učiniti svoj dio, uskraćujete si i onaj s Božje strane.

Oprostiti drugima je oslobođenje od lanaca neoprostivosti. ‘Oprosti’ je ponekad najteža riječ, ali kad je jednom kažete, oslobođeni ste. Nemojte čekati da se drugi ispričaju vama. Vi vodite i budite prvi koji će ponuditi ruku oprosta. Tu se ne radi o tome tko je u krivu, a tko u pravu, već o životu ispunjenom slobodom.
10. Govorite Božje riječi

“Dobar čovjek iz riznice dobre vadi dobro, a zao čovjek iz riznice zle vadi zlo. A kažem vam: za svaku bezrazložnu riječ koju ljudi reknu dat će račun na Dan sudnji. Doista, tvoje će te riječi opravdati i tvoje će te riječi osuditi.” Matej 12:35-37

Svaka nemarno izgovorena riječ će se vam se vratiti. Riječi su snažne; uzmite ih za ozbiljno. Riječi mogu biti vaše spasenje, ali također i vaša propast. Smrt i život su u moći jezika, tako da riječi koristite mudro. Analizirajte riječi koje ostavljaju vaše usne. Jesu li one pozitivne? Ili su pune negativnosti i osuda? To je ozbiljna stvar pa obratite pozornost na ovaj savjet. Tu leži razlika između spasenja i prokletstva ovdje na zemlji, a kamoli u cijeloj vječnosti.
11. Ništa nije nemoguće, ako imaš vjeru

“Zbog vaše malovjernosti. Zaista, kažem vam, ako imadnete vjere koliko je zrno gorušičino te reknete ovoj gori: ‘Premjesti se odavde onamo!’, premjestit će se i ništa vam neće biti nemoguće.” Matej 17:20

Kad biste imali tračak vjere, mogli biste pomicati planine. Vjera je mala riječ, ali moćna. Vjera je povjerenje u nekoga većeg od sebe, povjerenje u sposobnosti koje su smještene u vama, te povjerenje da sa svakim korakom naprijed pronalazite svoj put prema svojim snovima i ciljevima. Uz još mrvicu postojanosti možete samo izaći kao pobjednik.
12. Koristite ili izgubite

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:24 pm

Istina-Pero Hunjet “Doista, kao kad ono čovjek, polazeći na put, dozva sluge i dade im svoj imetak. Jednomu dade pet talenata, drugomu dva, a trećemu jedan – svakomu po njegovoj sposobnosti. I otputova. Onaj koji je primio pet talenata odmah ode, upotrijebi ih i stekne drugih pet. Isto tako i onaj sa dva stekne druga dva. Onaj, naprotiv, koji je primio jedan ode, otkopa zemlju i sakri novac gospodarov. Nakon dugo vremena dođe gospodar tih slugu i zatraži od njih račun. Pristupi mu onaj što je primio pet talenata i donese drugih pet govoreći: ‘Gospodaru! Pet si mi talenata predao. Evo, drugih sam pet talenata stekao!’ Reče mu gospodar: ‘Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga!’ Pristupi i onaj sa dva talenta te reče: ‘Gospodaru! Dva si mi talenta predao. Evo, druga sam dva talenta stekao!’ Reče mu gospodar: ‘Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga.’ A pristupi i onaj koji je primio jedan talenat te reče: ‘Gospodaru! Znadoh te: čovjek si strog, žanješ gdje nisi sijao i kupîš gdje nisi vijao. Pobojah se stoga, odoh i sakrih talenat tvoj u zemlju. Evo ti tvoje!’ A gospodar mu reče: ‘Slugo zli i lijeni! Znao si da žanjem gdje nisam sijao i kupîm gdje nisam vijao! Trebalo je dakle da uložiš moj novac kod novčara i ja bih po povratku izvadio svoje s dobitkom. ’Uzmite stoga od njega talenat i podajte onomu koji ih ima deset. Doista, onomu koji ima još će se dati, neka ima u izobilju, a od onoga koji nema oduzet će se i ono što ima.” Matej 25:14-30

To je poput imućnog čovjeka koji odlazi na dulji put. On je pozvao svoje sluge i delegirao im odgovornosti. Jednom je dao pet tisuća dolara, drugom dvije tisuće, trećem tisuću, ovisno o njihovim sposobnostima. Zatim je otišao. Prvi sluga je odmah otišao na posao i udvostručio ulaganje. Drugi je učinio isto. No, čovjek s jednom tisućom je iskopao rupu i pažljivo pokopa gospodarev novac. Nakon dugog izbivanja, gospodar tih triju službenika se vratio. Onaj kome je dao pet tisuća dolara mu je pokazao kako je udvostručio svoju investiciju. Gospodar ga je pohvalio i učinio svojim partnerom. Isto je učinio i s drugim slugom. Sluga kojem je dao tisuću dolara je rekao: Gospodaru, bojao sam se da bi vas mogao razočarati pa sam pronašao dobro mjesto za skrivanje i osigurao novac. Ovdje je, sigurno do posljednjeg centa.” Gospodar ga je ukorio i rekao: “Kriminalno je biti toliko oprezan. Ako si znao da ja tražim najbolje, zašto nisi učinio barem najmanji trud? Mogao si barem oročiti novac na banci pa bih dobio neku malu dobit. Tu tisuću daj mome prvom slugi koji je najviše riskirao.”

Svatko od nas je obdaren određenim darom ili prirodnim talentom koji zahtijeva korištenje. Ako ne uspijete iskoristiti onda ćete ga izgubiti. Što god da radite, nemojte se uspoređivati s nekima koji izgledaju kao da su dobili hrpu talenata. Koristite onaj koji vi imate i razvijajte ga. On predstavlja vašu osobnu snagu, a poput mišića, najbolji način za razvoj snage u vašem životu je tako da ga koristite. I stoga, u svakoj prilici ga koristite – i na taj način ga nikada nećete izgubiti. Zapravo ćete poboljšati svoju poziciju i postati lider u vašem izabranom području djelovanja.

OVO SU 12 ISUSOVIH ZIVOTNIH LEKCIJA

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:24 pm

Milica Hertz Boric

Sluga kojem je dao tisuću dolara je rekao: Gospodaru, bojao sam se da bi vas mogao razočarati pa sam pronašao dobro mjesto za skrivanje i osigurao novac. Ovdje je, sigurno do posljednjeg centa.” Gospodar ga je ukorio i rekao: “Kriminalno je biti toliko oprezan. Ako si znao da ja tražim najbolje, zašto nisi učinio barem najmanji trud? Mogao si barem oročiti novac na banci pa bih dobio neku malu dobit. Tu tisuću daj mome prvom slugi koji je najviše riskirao.”

Svatko od nas je obdaren određenim darom ili prirodnim talentom koji zahtijeva korištenje. Ako ne uspijete iskoristiti onda ćete ga izgubiti. Što god da radite, nemojte se uspoređivati s nekima koji izgledaju kao da su dobili hrpu talenata. Koristite onaj koji vi imate i razvijajte ga. On predstavlja vašu osobnu snagu, a poput mišića, najbolji način za razvoj snage u vašem životu je tako da ga koristite. I stoga, u svakoj prilici ga koristite – i na taj način ga nikada nećete izgubiti. Zapravo ćete poboljšati svoju poziciju i postati lider u vašem izabranom području djelovanja.

Pero:
Odlicno MILICE...
Sve je ovdje receno... treba sada shvatiti Ono sto pisem da kursevi ili neka pojedinacna znanja treba da dovedu do toga da se shvati da je cijeli zivot kurs... i Ono na sto opominjem da svi trebamo shvatiti najpotrebnijoim kurseom... da shvatimo da nemamo MOC SPAJANJA onoga sto nam je POZNATO... sve sto se ne koristi to ZAKRZLJAVA... postaje nesposobno vremenom za UPOTREBU....Sve dijelove nas amih treba koristiti... Ono dakle sto nam je na neki nacin ZNANO... treba razvijati... a to je opet moguce samo SPAJANJEM A NE RAZDVAJANJEM. Spajati znanja a ne razdvajati i odbacivati...UCITI... jer bez ucenja se ni spojiti ne moze.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:25 pm

Istina-Pero Hunjet Kao sto se i ovdje vidi - svadamo se ko je i cija je vijera vise u pravu, na konto tih razdvojenosti jos se i dalje razdvajamo od znanja pa tako i od samih sebe. Jer sve sto se razdvaja ili usitnjuje u manje dijelove - MANJE JE I ZNANJE ILI VREDNOST TOGA. Prva i najveca i najtragicnija podjela je podijela Krscanstva... pa tada na sve sitnije podijele.... A bogovi su u nas sakrili Ono sto traziti i gdje kopati trebamo. Oni koji su osnivali ili se odvajali od jednoga poslije su mozda imali namjeru da imaju bolji napredak... ali koliko se vidi slab je uspijeh... jer se uvijek odvajalo od cijeline a sve na konto iste Svete knjige... tako da na kraju vecina pobija sva ostala druga znanja i izvore... desava se cak da kod vecine svih vijernika se APSOLUTNO ODBACUJE SVE IZ STARIH KULTURA VISOKIH ZNANJA. Vjernici uporno tvrde kako se odbaciti mora i Hinduizam i Budizam... i sve Ono sto se u Bibliji ne spominje... Kada im spomenem SVIJETLOST...i Misao koja bijese prva u Boga te Rijec... nece ni da cuju, niti da pokusaju da razumiju. Ako bijese svijetlost i sedam dana stvaranja... KAKO JEDAN VIJERNIK NECE NI DA CUJE ZA TO... to je njima Joga koja je zla i od vijere ih odvodi... Kakva to ucenja moraju biti vjerska koja od svijetla svoje slijedbenike odbijaju...kolika je to nesvijesnost tih ucitelja --- a kolika tek nesvijesnost VJERNIKA... koji to po svaku cijenu prate i podrzavaju. Koliku samo snagu od sebe odbacuju citirajuci svi jedno te isto... a uz put pobijaju sve to... pobijaju i same dane stvaranja - a svima su druge vjere trn u oku... a niko ne priznaje da zna za sedam dana stvaranja na primjer. I nikoga ta svijetlost uopste ne zanima... kao da se nigdje ni ne spominje, svima je bitno da samo vide Ono sto ne valja kod drugih, zasto niko ne moze da vidi Ono sto valja i to da se izgraduje i uci jer samo ucenje, znanje, spoznavanje moze da nadvlada neznanje ili Ono sto je nepotrebno... da otvori put potrebnome.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:25 pm

Istina-Pero Hunjet Tako da bez licnoga truda- to jeste rada na sebi... spoznavajuci vanjski svijet kako bi spoznao - naucio sebe iz unutra - ulaganjem ne novca... mego ZNANJA... svako razvija znanje u sebi i stjece sve vise znanja i tako se duhovno bogati... Ako je isus nahranio 5 000 ljudi sa PET riba.... pa ne znaci to da je on radio abraka dabra i ribe ispadala ne tisuce iz korpe a Narod jeo RIBU... nego im je usadio... nahranio ih sa pet ZNANJA...koja su stepeni znanja u LJUDIMA... koji su ga duhom pratili.... tih pet znanja je trebalo razvijati... a ne na njih zaboraviti do danas ... ne radeci na sebi i ne ucececi ta znanja su ponovo zakrzljala... Tih pet riba su pet svijetlosnih centara u nama ili DIJELOVI DUGE... SA NEBA.... Pa ako odbacujete ucenja koja o svijetlu pisu... ko to onda koga kuda vodi.... kakva su to ucenja ili ljudi koji svijetlost od sebe odbacuju... sa cime se tama u sebi pobijediti misli.... u sebi pa tek onda oko sebe... Sva ta neznanja dovode do toga da se samo zlo vidi i optuzuje druge i sve se n Oca Boga svaljuje kako je sve njegova rabota.... kako bog optuzuje i kaznnjava sve su nama drugi krivi... a mi NISTA... da li je to zbog LIJENOSTI nase... ili zbog rada i hrabrozti....?

Kada manipulirate riječima da bi bilo po vašem, to nije dobro.

“Dobar čovjek iz riznice dobre vadi dobro, a zao čovjek iz riznice zle vadi zlo. A kažem vam: za svaku bezrazložnu riječ koju ljudi reknu dat će račun na Dan sudnji. Doista, tvoje će te riječi opravdati i tvoje će te riječi osuditi.” Matej 12:35-37

Svaka nemarno izgovorena riječ će se vam se vratiti. Riječi su snažne; uzmite ih za ozbiljno. Riječi mogu biti vaše spasenje, ali također i vaša propast. Smrt i život su u moći jezika, tako da riječi koristite mudro. Analizirajte riječi koje ostavljaju vaše usne. Jesu li one pozitivne? Ili su pune negativnosti i osuda? To je ozbiljna stvar pa obratite pozornost na ovaj savjet. Tu leži razlika između spasenja i prokletstva ovdje na zemlji, a kamoli u cijeloj vječnosti.
11. Ništa nije nemoguće, ako imaš vjeru.

“Zbog vaše malovjernosti. Zaista, kažem vam, ako imadnete vjere koliko je zrno gorušičino te reknete ovoj gori: ‘Premjesti se odavde onamo!’, premjestit će se i ništa vam neće biti nemoguće.” Matej 17:20

D a li je Vjera ili Malovjernost ne UCITI.... kako znati sta vaditi i uzimati ako se ne uci... KAKO SPOZNATI VELICINU I VAZNOST RIJECI...!?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:27 pm

Noa Lilith
ZAŠTO SE PREPIREMO?

Linija razdvajanja onih koji drže Božije zapovijesti od onik koji to ne čine, treba da bude određena nepogrešivom jasnoćom...

Linija razdvajanja mora da bude jasno obolježena između poslušnih i neposlušnih. Između Crkve i zmije mora da postoji otvoreno i zakleto neprijateljstvo, kao između potomstva njezina i potomstva zmijinog.

EGW Od srca srcu 317



Drago Babic Izmedju porobljenih naroda, i Elite koja vlada nad njima, mora doci do neprijateljstva. Podelice se CARSTVO seme covecije, nece pristati uz ELITU. Hocemo MESIJU.


Noa Lilith Onda Jack M Samardzija ne poznaješ Bibliju. Navela sam i stih iz Biblije koji potvrđuje napisano:

Otkrivenje 14,12 Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu.

I ovaj:

2. Korincanima 6,17 Zato iziđite između njih i odvojte se, govori Gospod, i ne dohvatajte se do nečistote, i ja ću vas primiti,





Noa Lilith Sva Biblija govori o spasenju čovjeka na jedan jedini način, da bude poslušan Božijem ZAKONU, da tvori Njegovu volju, da ide putem spasenja, Hristovim!

Nema drugi način, ne postoji drugi put!

Koja je po tebi pouka Pisma?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:27 pm

Noa Lilith
ZAŠTO SE PREPIREMO?

Linija razdvajanja onih koji drže Božije zapovijesti od onik koji to ne čine, treba da bude određena nepogrešivom jasnoćom...

Pero:
na primjer ko i koji to CINE...pokazi-te mi... jer niko se sa nikim ne slaze... i pitas zasto...
Pa zato sto niko nezna kako to uciti kroz ISUSA... dakle ako se niko sa nikim ne slaze da niko ni nezna Bozije Zapovijesti... one su VISOKA ZNANJA... evo Vam dokaz... zadnji puta se krstilo Vodom... sledeci puta sa VATROM... ko je ikada ood Vas to uopste i SPOMENIO... eto BAS NIKO...
Ides u djeciji vrtic da se pripremis za osnovnu skolu... u isnovnu skolu ides da ucis... sta je sta u OSNOVI... te da vidis gdje bi sta i kako mogao pripadati... tada odabires viselje ucenje... na primjer gimnaziju... tada poslije fakultet i dalje.... a sta Vi radite... uzeli ste knjigu najveceg fakulteta i ponavljate koji je profesor sta rekao... na pamet ste naucili... ali na fakultet ne idete...ne ucite od tih profesora (apostola)... vi ih kao djecije pijesmice citirate... te sa drugim citatima ili potvrdujete ili pobijate... ***NISTA LICNO SPOZNALI NISTE*** ... samo se hvalite kako u bibliji bas sve pise...
Pa eto ja vam nabacih kako je isus sa 5 riba nahranio 5 000 ljudi... da li vi mozete uopste da skontate kako je to Nahranjeno.... oni koji su znali i imali ta znacenja nekada... oni si maknuti sa scene javnmosti... unisteni tako da ne bi preneli drugima tih pet riba... nema riba nema zajednistva medu narodima... Najveca tragedija se desila sa podjelom Krscanstva... i onda manje sa sledecim podjelama...sto se vise istina razbija na vise dijelova... manje istine ili manje boga se i vidi... Na kraju Vi svi i Vase vijere pobijate mnogo starija ucenja koja jos to imaju u sebi... neki od Vas zabranjuju sva ucenja i knjige osim biblije... a u Boga treca stvar svijetlo bijese... ni to niko od vas BIBLIJASA ne spominje... a budizam i indijsko ucenje za vas su satanska... koja o svojetlu uce... koja li nesvijesnos mora takvih ucitelja da bude da tako sta tvrdi... NAREDUJE... a vjernicka svijest gdje je - totalna nesvijesnost... jer ne moze da se sjeti da je poslije Misli i rijeci tek svijetlo nastalo...tako male stvari za shvatiti a niko u glavi nema...Ali i ne smije da ima... jer tako ucitelji Vasi vama uce...samo biblija je sveta i nista drugo niti misliti niti raditi...znaci svijetlost stvaranja nije sveto...treca stvar nastanka LJUBAVI... Vama je odbojna...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:27 pm

Noa Lilith Istina-Pero Hunjet Nauči da budeš logičan sa manje riječi. Ne čitam one koji ni sami sebe ne razumiju!

Noa Lilith Čovjek - sotona uvijek izmišlja nešto više i drugačije od tako divne i jednostavne Hristove nauke. Valjda da veliča sebe, a ne Boga. Ali samo Isus spasava i niko i ništa drugo!



Istina-Pero Hunjet Normalan covjek koji nije pod sotonom hrabro ide u istrazivanje isusovog nauka... pa makar i smrcu napadan... i normalno kod budala bude sotonom nazvan... nikada niko ko i malo isusa razumije nece reci jednome covjeku da je sotonski sluga... to mogu samo SOTONSKE SLUGE... koje su blokirane od njega... da onoga koji vise zna naziva sotonom... samo sotonski sluga to moze... koja maloumnost... ja ti objasnjavam najobicnije stvari... da rijec rece .. i neka bude svijetlo... i tada nastade stvaranje... i ti slugo sotonska kazes da je sam sebe ne razumijem... sto vas u isusovo znanje upucujem... ti nazivas mene i svijetlo Oca Boga nasega kojemu je isus sluzio sotonom sve skupa... Tako glup biti i ne prihvatiti trecu boziju misao... i jos tvrditi da onaj koji to spominje je sotonski sluga... jedno od bozanskih nepobitnih pravila je... da svako sebe pise... i to je sveta istina... meni stona jos nikada nije ovdje bila u ustima a tebei malo malo i slicnima. umjesto da shvatite da ste glupi i neznalice... vi se sa sotonom branite... ne sa Isusovim znanjem... jer ga nemate, tako da si SOTONI JEDINO U ZSTITU MOZETE STAVITI... JER SAMO ON VOLI BUDALE I NEZNANJE... dakle ko joj je sluga... jer ja svijetlo propovjedam... i crtam sta je bilo trece... tako da se pitaj ko ti drzi oci zatvorene i mozak ... isus ili sotona... Isusovo ucenje je divno... a koliko je jednostavno vidi se po tebi Noa Lilith. SRAMOTA do BPOGA...!?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:29 pm

Noa Lilith Jovan 8,44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.

Noa Lilith Kako ste prgavi i uvredljivi................ Isus prašta.....



Istina-Pero Hunjet .. Tacno On prasta.. ali si neznate sami oprostiti... pa daba njegovo prastanje...Svi vi koji se krijete iza satane vam sneta pravo znanje... to je i razlog zasto se sa stanaom jedino mozete stiti jer ne mozete isusovim znanjem jer ga nemate...
Naveo sam ti i krstenje vodom... te da je sada vreme bas sada krstenje vatrom ... koje je isus obecao po drugom povtratku... jesam li napomenio to... je li to isusova rijec ili satanska... dakle ja koji vas upozoravam da blage veze o nauku isusovom nemate.. napominjem Vatru I svijetlo stvaraoca... kome to onda ne odgovara .. ISUSU SIGURNO ODGOVARA... i meni odgovara... jer ja znam sta pisem... a to satani ne odgovara... pa PREMA TOME NI TEBI ... jer ti sigurno tvrdis da je to SATANSKO i pogubno...
Tako da ovo tvoje znaci za tebe a ne za mene... jer rekoh ti da svako sam sebe pise... ATI TO UPORNO DOKAZUJES...

Noa Lilith Jovan 8,44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.

Znaci ja uzdizem Oca svijetla - rijeci koja ju stvori i misli cije je sve... a tebi to smeta... A POZNAVALC BIBLIJE... vise nego strasno...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:30 pm

Istina-Pero Hunjet I na kraju ove diskusije... ja se Vama obracam sa punim postovanjem... jer znati bibliju na pamet je veliki i poso i trud ali NIJE ZNANJE... a to je velika steta upravo zbog truda i rada.... toliko nauciti nesto na pamet - a ne znati nista ... je tragedija... jer upravo BI VAMA SVIMA MOGLO ILI TREBALO, SADA BITI LAKO SLAGATI PUZLE ISTINE... jer ipak posjedujete nesto... te to ne upotrebiti u NAJVISU svhu ljubavi prema isusu a to je znanje sveto... je tragokomocno... te jos i druge ubjedivati da je satansko znaje pricati o svijetlu i Vatri... krstenjem bez kojega napredka nema...
Dakle - ja kazem nesto... a vi POTVRDITE SA BIBLIJOM I ISUSOM... iz biblije.... a ne da pobijate krstenje vatrom i spoznaju svijetla... sa stihovima biblije... jer je isto tako isus u bibliji rekao... NIKO OD VAS NA MOJU RIJEC KA OCU NECE DOCI... sto ti prevedeno znaci... ne moze niko nikome u glavu nasutiu znanje... nego to mora licno da spozna iskustveno i u sebi i kroz isusa...ili kroz njegovo znanje... a ne na ponavljanje njegovih rijeci...Lijencine ne stizu nigdje koje tvred samo da ce ga neko spasiti... od lijenstina gorega nema... jer tu ni hrabrosti nema ...a zna kome je to milo a kome ne...



Noa Lilith Pa malopre pišeš da nikog ne nazivaš tim imenom i mene osporavaš, a sada druga priča!!

Ni stav nemaš svoj!
7. januar kl. 22:06

Noa Lilith Istina-Pero Hunjet ne držiš se teme i odjednom si u raspravu upao sa svojim teorijama. Postiraj to i raspravljaj sa onima koji i žele da raspravljaju!

rezvezao si od Kulina bana. Ne znam o čemu pišeš. Ne povezan si!



Noa Lilith Kako ste prgavi i uvredljivi................ Isus prašta.....

I ovo je tacno... on prasta... jer kod njega sile nema... ali si niko sam nece moci oprostiti... jer nezna pa stoga ni ne moze... on ce oprostiti tebi greh... ali ces da ga odplatis... kada ga odplatis po zakonu karme... sto znaci sam sebi sudis i oprostis kroz kaznu tvoje gluposti... ISUS se nece ljutiti... tada ... oprosteno ti je izvoli sada jovo nanovo... ali taj vas satan ne oprasta... njemu dobro... sto vise promasaja njemu bolje... Eeee on ne oprasta bome ne...i ako te ponovo ubjedi da je svijetlost stvaranja satansko i krstenje vodom i vatrom... ISUS ce ti ponovo oprostiti.... ali nisi ti opet u stanju sebi oprost dati... a zasto ... zato sto BOG ZNANJA kazde ovako... ucite dijeco moja... samo znanje je lijek i spas za sve BAS ZA SVE... a vas sotona kaze suprotno i vi mu vjerujete.... ne idite ka svijetlu jer je to sotonsko... jer samo svijetlo razbija tamu... a to sotona ne trpi isto kao ni isus tamu... tada ga vi slusate i odbacujete znanje svijetla i rijeci znanje krstenja vodom ii vatrom... i vi se jos ponosite... dakle ne vredam se ja... nego mi nije drago sto SAMI SEBE VREDATE...pod stanom kojitvrdi da je svijetlo stana... tako lagati nije poznato ni Isusu a kamoli njegovom nauku..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:36 pm

Kakve veze ima karma sa Hrišćanstvom i Hristom????

Neke elemente prastarih okultnih nauka hoćeš da povežeš sa Hristom!!!

I ovi što ti lajkuju su sigurno isti, obožavaju đavolje nauke...!

Ili si već moderniji spiritista???

"Nju Ejdž pokret ne veruje da Bog postoji kao ličnost, nego kao energija, sila. Smatraju da je Bog u svemu, da se emanacija Boga se nalazi svuda (panteizam). Cilj života je biti svestan o božanskom u sebi, samoostvarenje, spasenje, iluminacija."

Kao ovo tvoje:

>. ali nisi ti opet u stanju sebi oprost dati...<....

Bog s tobom!

 Noa Lilith Ti Pero baš lupaš. Kakve veze ima karma sa Hrišćanstvom i Hristom????

Neke elemente prastarih okultnih nauka hoćeš da povežeš sa Hristom!!!

Za tebe nema jer nisi ni blizu ni Kristu ni kriscanstvu... neznas spojiti ni koliko je jedan plus jedan... sada tvrdis da sam skrenio sa teme... a ti si ju posyavila...

TVOJA TEMA ... zasto se PREPIREMO...
I JA TI OBJASNJAVAM DA SE PREPIREMO zato jer NEZNAMO... nista i svako tepe svoje a na konto iste knjige.... koji intelekt svakla cast... i jos i jack podrzava.... a pise da se jedino ne slaze sto tvrdis da ces imati spasenje ako si clan neke crkve...

Pero:
Kazes cilj je spoznato bozansko u sebi... a kazes da sam ja satanista ako se spozna sedam dana svijetlosnog stvaranja u sebi... i ti mislis da nesto razumijes... a kako ces spoznati bozansko u sebi ako za VAS KARME NEMA...?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:37 pm

Noa Lilith Istina-Pero Hunjet ti možeš da tvriš da ne znaš za sebe, ali koliko ko drugi zna to nikada sa sigurnošću ne možeš da znaš.
Koliko vidim ti si stavio na prvo mjesto ljudsku (sotonsku) nauku, pa onda Božiju!!!! To ni jedan čovjek koji iole poznaje Boga i Zakone prirode ne može da kaže. Ali meni tvoje gledište ne smeta, sve do momenta kada se suprostavi nauci Hristovoj!

Svaka ljudska nauka koja ne podržava Božiji autorit je sotonska. Da ne misliš da tebi šta lično spočitavam!

I kako si spoznao to sedmodnevno stvaranje u sebi??? I to bez odmora, sigurno nije model Božijeg stvaranja! Pa čiji jest?



Ratko Čubić Pero Hunjet. Ako je Noa Lilith bila gruba to ne znaći da nije istinu rekla. A ti si joj održao čitavu liturgiju. Brate dragi spusti ti prvo ponos svoj pa onda traži to od svakoga ovdje.

Noa Lilith Istina-Pero Hunjet ti možeš da tvriš da ne znaš za sebe, ali koliko ko drugi zna to nikada sa sigurnošću ne možeš da znaš.
Koliko vidim ti si stavio na prvo mjesto ljudsku (sotonsku) nauku, pa onda Božiju!!!! To ni jedan čovjek koji iole poznaje Boga i Zakone prirode ne može da kaže. Ali meni tvoje gledište ne smeta, sve do momenta kada se suprostavi nauci Hristovoj!

Svaka ljudska nauka koja ne podržava Božiji autorit je sotonska. Da ne misliš da tebi šta lično spočitavam!

Pero:
Vi ne razumijete jer NEZNATE... pa se lukavstvima bavite... U Boga i Isusa toga nema ... nego samo sveto znanje... Zar se nisam ratko dovoljno spustio na Vas nivo... A SAMO IZ POZTOVANJA I LJUBAVI PTREMA BIOZANSKIM ZNANJIMA I VAMA... Vi se ne mozete PODICI na MOJ Nivo... jer za to treba znanje... znaci uciti se mora... AVI STE UPORNO PROTIV UCENJA... Ja vam tupim danima o Dugi... a VI TUPITE DA JE TO SOTONSKA NAUKA... JA O GOLUBI BIJELOM IZ BIBLIJE ... A VO OPET DA JE TO SOTONSKA NAUKA... da ki ste vi uopste normalni!?... i jos tvrrdite da otkud ja znam da NEZNATE.... mislim stvarno ... svaka vama cast... no zahvaljujuci meni... vi ipak sluzite sada Bogu... jer ce vecina koja ovo bude citala... ipak shvatiti nesto... A to je vasa zasluga skoro kao ui moja... jer ne mogu sam sa sobom da pricam... Tako da Ratko Ona ne da nezna nego Luuupaaaaa i to strasno... a kao prvo ja ne govorim o mom misljenju nego o bozansko Isusovoj nauci... samo oni kojui su u to upuceni se slagati mogu... drugi ne - jer kao vi imate svoja misljenja...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:38 pm

Istina-Pero Hunjet Noa pita kakve veze ima karma sa Krscanskom ili isusovom CRKVOM...
Ja znam da je tako... ali priznam kpo bolje barata od mene historijo - datumima geografijom i imenima... pa takve pozivam u pomoc kao sada
Milica Hertz Boric ... zenska osoba koj je veoma sirokogrudna u znanjima... Miiiiliiiiceee... pomagaj... kada i gdje je sabor crkveni donio odliku da se Inkarnacija IZBACI IZ KRISTOVOG UCENJA ... I BIBLIJE... dakle KARMA ucenje....

A ja ciu da vam nastavim to isto da objasnim do kraja... STA JE U STVARI SATANA UCINILA... nema veceg zla i greha nego sto su rrazdijelili Krscanstvo neeemaaa.... oni koji su to ucinili ni u paklu im mijesta nema... Tako da Ratko i Noa... gubi se veliko znanje.. koje VI PRIHVACATE... i kome onda sluzite... MOLIiiiiM...!?... cim nema znanja ne mozete da sluzite sebi pa stoga ni bogu...Sada dooobro pratite...

 U bibliji pise na primjer sto DUSA... ili sto ljudi... DUSA ... vam je ludsko ili karmicko bice... A STO ZNACI BICE BOZANSKO U RAZVOJU I SPOZNAJI LICNOSTI... A SVETI DUH JE VIJECAN... ON ima znanje ali Dusa Karmicka mora de se razvije i razvija kako bi COVIJEK LICNOST SVOJU STEKAO... KAO JEDINKA... DA TVOJ BOZANSKI DUH SE ODVOJI OD BOGA ALI SAMO KAO LICNOST KADA SPOZNAS BOZANSKO ZNANJE.. DA BUDES KAO BOG ... kako bi tek na boga licili kao JEDINKA... Dakle DUH i DUSA nisu jedno te isto... a VI pojma o tome nemate... kako dakle da se onda i razvijate... Kako kada neznate da imate cetiri tijela... ovo zemaljsko koje je trulez... iz zemlje doslo u zemlju i ide... Isus Vaskrsnuo iz mrtvih i u nebo otisao... dakle gdje mu je zemaljsko tijelo...HA... e pa nema ga... a kako to sada...
Vi opet samo pupate.... a zar ja vama nisam i pitanja postavio ... to ne vidite... ali vam je puno ili previse sto sam do sada pisao... kako niste vidjeli pitanja HA... ne rekoste nista o KRSTENJU VATROM::: ne pise li to isto ... HA... da ili ne... i sta vam je sada to ... i ppitas mene Noa kakoooo jaaa znam da ti niiista neznas... pa eto kako znam ... nista nisi odgovorila... jedino STO ZNAS SATANSKO LUKAVSTVO... DA JE SVIJETLO SATANSKO I SEDAM DANA SVIJETLA STVARANJA JE ZA TEBE ISTO SATANSKO ... Ima li ista kod Vas da nije satansko MOLIM VAS....

Ne zaboravite da sam se ja vama sa postovanjem javio... i nisam Vam rekao da ste satanske sluge kao vimeni... Odgovarajte na pitanja ... nemojte samo uvijek sataniu zvati u pomoc... jer kome sluzite ... ako neznate da su neka ucenja izbacena iz biblije... da li je Isus to izbacio i Razbio njegovi Kriscansku vijeru na DVE... a vi se toga ucenja drzite...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:39 pm

Milica Hertz Boric https://www.youtube.com/watch?v=qWyi3JuCd8s


Milica Hertz Boric Istina-Pero Hunjet evo im video i cim budem imala vremena ispisacu sve podatke o tome posto sad nemam vremena imam obaveza ali evo video lazareva a istoriju i njene podatke kasnije posto je malo vise recenica u opticaju ...pa nastavljam kasnije ili sutra
 ·

Milica Hertz Boric evo ukratko u sabornom drugom koncilu zbog oprostaja grijeha i ispovijesti u crkvi izbacena je reinkernacija ...pa do kasnije ....

12. siječanj u 17:49 · Sviđa mi se

Istina-Pero Hunjet Ratko Čubić Biblija je jasna po pitanju šta je duša.Duša nije nikakva karmička tvorevina.To je sotonizam što propovjedaš Pero Hunjet. 1.Mojsija 2,7 kaže: A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh životni i posta čovjek duša živa.



Istina-Pero Hunjet Drago Babic Satana je vrlo aktivan, na nauci da ljudi mogu postati bogovi, ili neka svetlosna bica. To je vrlo pojacana nauka u zadnje vreme, satanizam deluje na sve moguce nacine, da zaglupi coveka. Pero Hujnet i Milica, dzaba se trudite, necete postati bogovi, koliko god radili na sebi. okanite se SATANE.


Noa Lilith Drago Babic odgovor Istina-Pero Hunjet i Milica Hertz Boric baš kao što treba! Biće od tebe nekada dobar Božiji sluga
8. januar
Noa Lilith >ali Dusa Karmicka mora de se razvije i razvija kako bi COVIJEK LICNOST SVOJU STEKAO... KAO JEDINKA... DA TVOJ BOZANSKI DUH SE ODVOJI OD BOGA ALI SAMO KAO LICNOST KADA SPOZNAS BOZANSKO ZNANJE.. DA BUDES KAO BOG ..<

?????????????????????????????????????????????????????????????

Pošto smo mi koji držimo svaku Božiju riječ za SVETU ograničeni i primitivni, ti Istina-Pero Hunjet nastavi sa Milica Hertz Boric da vodiš diskusiju jer ste na istom duhovnom nivou. Pošto vam ne zavidim, molila bih te da me oslobodiš daljih komentara. Vaša nauka nije Hristova nauka i mene lično ne zanima. Slobodno se vi razvijajte i napredujte. Želim vam svako dobro i Božiji blagoslov!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:41 pm

Milica Hertz Boric Noa Lilith za pocetak nauci kad je nastala crkva i ko je osnivac i pozdrav!!! I NE MIJESAJ ISUSOVO UCENJE SA OSNIVACIMA CRKVE NA NJEGOV KONTO ON JE DAO UCENJE ALI SIGURNO NIJE CRKVU ::::TOLIKO a najmanje tvoj EGW I SVI SMO MI HRISTOVI NEMA POJEDINACA I NIKO NEMA PRAVO TO REC NEMA TE CRKVE KOJU COVJEK MOZE STVORITI DA TO IMA PRAVO= RECI A JOS MANJE POJEDINAC


Noa Lilith Milica Hertz Boric imaš Istina-Pero Hunjet i uživajte u diskusijama, a mene ne interesuje istorija, već Hristova riječ i spasenje

Toliko da se ne zamaraš!



Milica Hertz Boric pa ako imam sta me prozivas? I PAMETUJES A NEZNAS NI KAD JE NASTALA TVOJA EGW A JOS MANJE CRKVA A TU PRICAS HRISTOVA CRKVA :::JA JOS NISAM PRI TOJ TVOJOJ SVIJESTI PA DFA POMISLIM DA JE HRISTOS STVORIO EGW

Noa Lilith Isaija 5,15 I pognuće se prost čovjek, i visoki će se poniziti, i ponosite oči oboriće se;

Milica Hertz Boric Isaija 5,15 I pognuće se prost čovjek, i visoki će se poniziti, i ponosite oči oboriće se; I STA TI OVO GOVORI? CITAS LI TI UOPSTE TO STO PISES? I DALI SE PONEKAD MOZES PRONACI PITAM SE MISLIM DA BI TAD BILA SVIJESNIJA SEBE KAD BI SEBE MOGLA PRONACI U OVOM POSTU KOJI SI POSTAVILA MENI NEMAS POTREBE JER JA NE DIZEM EGW NITI BILO KOJU TVOREVINU LJUDSKU



Pero... a kako se nesto bez historije uopste i spoznati moze... nije li i <isus sam historija...?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:42 pm

Milica Hertz Boric Ratko Čubić Biblija je jasna po pitanju šta je duša.Duša nije nikakva karmička tvorevina.To je sotonizam što propovjedaš Pero Hunjet. 1.Mojsija 2,7 kaže: A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh životni i posta čovjek duša živa.
vor 4 Stunden · Gefällt mir · 2 Milica Hertz Boric skoro sam postavila post sta je prah a sta je duh zivotni ...a dusaje je ono trece karmicka dusa

Milica Hertz Boric prah materija ,duh energija ,dusa karmicko tijelo : A stvori Gospod Bog čovjeka od praha(MATERIJE) zemaljskoga i dunu mu u nos duh životni(ENERGIJU)i posta čovjek duša živa(KARMICKO TIJELO)



Ratko Čubić Milica Hertz Boric. Biblija ne poznaje tu terminologiju karmičko tijelo i energija. To je produkt new age i nema ništa zajedničlp sa Biblijom. Biblija to naziva sotonizam a ne ja. Imaju dvije sile na svijetu koje se bore za prevlast nad čovjekom. Sile dobra predvođene vojskovođom Nebeskih Armija svetih anđela Nebeskim Bogom Ješuah koji na lijep naćin zovu ljude sebi i sa druge strane sile zla udružene sa luciferom tj sotonom i njegovim palim anđelima.Oni imaju svoju ljudsku vojsku pod vodstvpmjezuita i svih jadnih političara vladara na ovoj zemlji. Nemam namjeru tebe ili nikoga vrijeđati niti umanjivati ali sestro nema tih riječi niti tumačenja u Bibliji. Ništa što ne pripada Biblijskom Bogu je neprihvatljivo jer je sve drugo što se uči kao religija je od strane sotone i palih anđela.
9. januar kl. 09:57 · Liker · 1

Ratko Čubić Jack M Samardzija. Pročitaj u Knjigi prorok Zaharija 13,9: I tu ču trečinu metnuti u oganji pretopit ču ih kako se pretapa srebro i okušat ču ih kako se kuša zlato,oni će prizvati ime moje i ja ču im se odazvati i reći ću: to je moj narod a oni će reći; Gospod je naš Bog. Kao što vidiš Biblija daje sve odgovore a to je da žita ima jedna trećina ljudi na Zemlji. BB

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:42 pm

Drago Babic Milice ja nisam NIKAD ranije ziveo, pre ovog zivota, Milice ja ne idem kod VRACARA. Biblija je jedno, a ti pricas nesto drugo. Ti sa PEROM mozes o tome pricati.

Milica Hertz Boric i sad nek Ratko cubic meni objasni gdjeb to pise u bibliji da se dijela ne postuju i isus sam ih postovao a on meni kaze kako samo sotona postuje dijela i da je to njegova nauka am on se drzi te nauke ako ne postuje dijela tj karmu i zato je dusa karmicko tijelo i gotovo i to pise ukroz cijelu bibliju zaboga i pokazano na primjerima samog isusa akli eto kad neko slijep onda je slip a ovamo govori onom ko nije da je sotona a on slutzi sam njemu ako ne postuje svoja dijela a sad me zanima kako ce on da zivi a da ne postuje dijela i karmu i kako ce njegova dusa opstati ako nije karmicko tijelo bas me zanima i jedva cekam da vidim njegovo objasnjenje za duh prah i dusu

Drago Babic Niko to tebi ne moze objasniti, Karma nisu DELA po tebi, i mozes li nekim stihom iz Biblije da potvrdis, bilo sta o karmi, i seljenju zivota, iz jednog tela u drugo, ne TO NEMA, to je nauka ZADNJIH VREMENA na ovim prostorima.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:43 pm

Drago Babic Niko to tebi ne moze objasniti, Karma nisu DELA po tebi, i mozes li nekim stihom iz Biblije da potvrdis, bilo sta o karmi, i seljenju zivota, iz jednog tela u drugo, ne TO NEMA, to je nauka ZADNJIH VREMENA na ovim prostorima.
9. januar kl. 13:45 · Liker

Milica Hertz Boric pa narAVNO KARMA JE DIJELO SVASTA PRVO NAUCITE NESTO PA PAMETUJTE A NE SE TU BUDALITE BEZVEZE A POJMA NEMATE I TOBOS NEKOG VRACARAMA SOTONAMA I CUDIMA NAZIVVATE a sami ste to i sami branite sotonu a ja objasnjam isusdovu nauku i vi opet sotonu jbl vas ona po sre4d ludih glava i samo znate nekog da kritikujete omalovazavbate i nazivate kojekakvim imenima drugog pih nikakvi se vi prave pravcate sotone eto ta vasa sotona mozete samo vi bit a uostalom ne branite se isusovim znanjem jer ga nemate ali zato imate sotoninu i samo vam on zastita u neznjanju umjesto da pogleda sta zaista pise u bibliji vi reklamirate samnom u postovima sotonu boze sacuvaj svakakvih lj7udi i ja bbrate sa svakim pisem
9. januar kl. 13:46 · Liker ikke · 2

Milica Hertz Boric jeli drago a od koje rijeci su nastala dijela nece biti da je od tvog srpskog a u cijelom svijetu je karma a ti bi da cijo svijet i na svim jezicima karmu naziva dijelom da znas sta je dijelo znao bi sta je karma nego nemas pojma o nicemu a tu pametujes ...sto se nisi informisao sta su dijela i odakle poticu onda bi znao nego tebi stalo da se raspravljas i9 da drzis sotonu u ustima i da znas ko je sotona e to ti sav posao

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 8 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 28. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.