Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 7 / 28. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:39 pm


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:39 pm

Istina-Pero Hunjet Odgovoriti cu ti samo kada ti meni odgovoris.. jer se pravis pametan... a slobodno trazi pomoc od tvoga postovanog prijatelja Abela... neka ti pomogne zsto ne...!?

Filip Stojanovic Pa ne znam ko se pravi pametan, evo ja cu ko Pavle sad, ja ne znam nista do Isusa Hrista i to raspetog, a ti tvoju pamet prodajes ovde..xD
Ne moras da mi odgovaras, opusteno..
Abel je kvantni fizicar za tebe sto se biblije tice, nema on nista sa ovim..ajd uzivaj, sve najbolje..

Istina-Pero Hunjet Tackice ti kazu da dalje nastavis sam... sa znanjem.... i previse si bezobrazan i ismejavas sebe a ne mene... ne zaboravi da svako sebe pise... opet lupas i tepes tude... tvoje mi napisi... odgovor mi daj... ne pravi se lud jer bi mogao takav i ostati... daj mi odgovor a ja cu opet tebi ko je ko... pa samo budala se drzi jedne knjige...

Istina-Pero Hunjet Sta ti ko Pavle... opet papagaises... sebe mi pises od pocetka pa tako i nastavi... ili se kulturi nauci... pametan budalu razumije jer je nekada i sam BUDALA BIO... ali budala pametnog ne moze da razume... jer nikada NIJE BIO PAMETAN... sta sada tvojprijatelj je sveznalac kao i ti i uspijesni ste... a sada on nema nista sa tim... kitis se tudim imenima... nezreo si SINOVAC... ali ipak hvala na druzenju.. jer drugi mogu da uvide nesto... jer sam ne bi mogao ovo ni opisati... jer ja rekoh ne moze pametan da dokaze nesto ako nema suprotnu stranu... mozes li ti to da shvatis... zasluga je jednako i moja i tvoja da drugi imaju sansu da vide nesto... a ti si imao sansu i posluzio si necemo dobrome.. eto u ime Isusa...
Budi mi pametan i hvala na druzenju... zapamti da svako sebe ppise...

Istina-Pero Hunjet Abel Shirak
1. Korinćanima 15,21 Doista po čovjeku smrt, po Čovjeku i uskrsnuće od mrtvih!
1. Korinćanima 15,22 Jer kao što u Adamu svi umiru, tako će i u Kristu svi biti oživljeni.
OVI STIHOVI IZJEDNACAVAJU ISUSA HRISTA SA ADAMOM. DA LI TO ZNACI DA JE ADAM BIO BOGOCOVEK ILI BOG, POSTO NEKI TVRDE DA JE ISUS BIO BOGOCOVEK ILI BOG.

Pero:
Odlicno postavljeno pitanje... evo u kratko... U raju smo bili svjetlosna ali ipak fizicka bica... izgon iz raja je namjern cin zbog spoznavanja licnosti - jedinke ili **JA** ... dakle iz duha stvaranje karme i karmicke duse... karma sto znaci dug prena sebi i svojim dijelim te zmija itd...adam pocinje da umire tamo da bi se radao ovdje kako bi spoznao sebe pa i BOGOVE... tako da stvarno jednom i sami kao bogovi postanemo... jer zato smo i stvoreni kako bi oni sebe spoznavali izmedu... preko jedinke .. NAS... iluzionirali su nas.. sto znaci izgraditi nesto iz dijela sebe... tako da smo mi ONI po nalicjima njihovim... ispadanje iz raja je dakle gubeci moc znanja svijetla... u materijalno... JEDINI POVRATAK JE MOGUCI OBRNUTIM PUTEM ZNANJA PADANJA... ato je Isusov put ili znanje... sto je moguce postici jedini da dva puta budes ovdje i sada DIJETE... gogota govori sva najveca ucenja duhovnosti... dva puta tri... jer kada si roden do tri godine si u andeoskom svijetu igras se sa njima kako stari ludi kazu.. kada se dijete smije i raduje i rukicama i nogicama mase... poslije tri godine- to je maksimalno... ucis ovaj svijet trulezi... svijesno trebas da ucis kako za zivota u sedam etapa po sedam godina da postanes ponovo dijete... i to su vrhunska znja pogotovo svijetlosti... dakle adam je posluzio padu.. a isus istm putem obrnutim ka uskrsnucu... sto znaci izgubiti jedno tijelo od cetiri... jer mi zivimo cetvrojstvo u trojstvu... kriz... materija i duh na njoj razapet... Dakle Adam je bio... bio... dijete i pao ne nikako slucajno UOPSTE... a isus postaje Adam prvobitni... isto nikako SLUCAJNO... tu slucajnost ne postoji osim - da se vrag sada ubacio i htio nas zadrzati na nivou neznanja da mu sluzimo bas kao hrana... Znak toga je Orobus zmija - u krug samozderac.. na mnogim grbovima voda evrope itd.... dakle svako svakaoga jed ... trava - salata voda foto sinteza.. ovca i vodu i travi mi i ovcu i travu - alati i vodu a ko jede nas... niko... hmmmmmm...!... dakle cak ni satana ni vrag nisu jedno te isto a kamoli LUCONOSA...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:42 pm

Dragan Rangelov Evo stiha koji NEDVOSMISLENO POVEZUJE oba teksta iz Jovan 5:24 i iz Matej 25:31-46, a to je ovaj tekst iz : "Matej 7:24

24 Svaki dakle koji -SLUŠA- ove moje reči i -IZVRŠUJE- IH (DELA), kazaću da je kao mudar čovek koji sazida kuću svoju na kamenu:" Šta vi mislite braćo ? ? ?

Pero:
Ti je odgovor kod Dragana u vezi Jacka i Pave - normalno i za Dragu i za mene i za SVEeeee... ali ne samo da znas za taj stih ... nego zta znaci... to je samo kjuc za jedno ogromno znanje... nemojte biti ubjedeni da je tpo dovojno za vas spas.....

Baja Pavo Tako izgleda ali nije tako pricekaj malo bato Dragane jer momentalno radim na odgovoru. Sa Bozjom pomocu sve ce biti OK.

Istina-Pero Hunjet
Tacno samo sa bozijom pomoci - aali samo kada sazanas ko je On .. a sa tvojim LICNIM RADOM NA SEBI... a ne samo ovako da ce ti pomoci...
for 23 timer siden · Redigert · Liker · 1

Baja Pavo Drate Dragane, evo mene konacno da ti odgovorim... iz ovih citata a i onih koje saljem Jacku postaje jasno das u ti citati u sglasnosti jer su dio nauke oi spasenju. Oni bi bili u suprotnosti kada bi se spasavali samo mrtvom vjerom (vjerom bez vidlijivog dokaza). Dokazi za nase spasenje se odrazavaju u ZIVOTU naseg vjerovanja u Krista Sina Božijeg (to zahtjeva vjeru u Krista kao temelj nasih djela u Kristu). Jer mi ta djela cinimo ne da BUDEMO spaseni, vec zato STO smo spaseni. Evo samo nekoliko citata koji jasno govore da se nasa vjera u Krista odrazava u nasem zivotu, i da su djela rezultat nase vjere (znaci oni su nerazdvojivi). Jakov 2:24 & 26. 24 “Vidite li, dakle, da se delima pravda čovek, a ne samom verom? 26 Jer, kao što je telo bez duha mrtvo, tako je i vera bez dobrih dela mrtva”. Cjelo drugo poglavlje, Jakov ovdje jasno govori o dokazima nase vjere u Krista, koji su dokaz nasega spasenja. Ivan 3:19 “A sud je ovaj što videlo dođe na svet, i ljudima omile većma tama negoli videlo; jer njihova dela behu zla”. Kada hodimo u svjetlu i mi i drugi vide kako hodimo u Kristu. Nas hod vjere u svjetlu istine o Kristu, i nase spasenje kroz Krista, je susta suprotnost zlim djelima onih kojima omilje tama. Ivan 13:17 17 “Kad ovo znate, blago vama ako izvršujete”. Ivan 14:6 6 Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me. Ivan 14:12 12 Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom; Mislim da Krist nije mogao biti jasniji da nase spasenje je kroz vjeru u jega, ata vjera se odrazava nasim djelima spasenja.kako se dokazuje nase spasenje i nasa vjera u njega. Koji izazov i prednost kad Krist kaze da cemo ciniti djela koja je on tvori, cak i veca. Zasto? Jer on odlazi Ocu svom (Bogu na nebo). Na nama je da budemo vidjelo svjetu vjerom u njega, Duhom Svetim zivimo u Kristu svakodnevno i tako dovrsimo sto je on zapoceo! Ili? Pozdrav

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:42 pm

Baja Pavo Drate Dragane, Mislim da Krist nije mogao biti jasniji da nase spasenje je kroz vjeru u jega, ata vjera se odrazava nasim djelima spasenja.kako se dokazuje nase spasenje i nasa vjera u njega. Koji izazov i prednost kad Krist kaze da cemo ciniti djela koja je on tvori, cak i veca. Zasto? Jer on odlazi Ocu svom (Bogu na nebo). Na nama je da budemo vidjelo svjetu vjerom u njega, Duhom Svetim zivimo u Kristu svakodnevno i tako dovrsimo sto je on zapoceo! Ili? Pozdrav.

Pero:
Prijatelju moj posteni... molim te da pazljivo citas... Bez vijere nema nista... VJEROVATI JE NEZNATI... dakle spoznao si Vjeru i da knjiga vredi... sada rijec vijeru treba shvatiti kao dalje neznati... kako?... te spoznati kako dalje kroz vjeru = dsalje UCITI na spoznato u STA VJERUJEMO.Dakle izabrali smo u sto ce mo vjerovati -pa uciti i nauciti a ZATIM SPOZMNATI.

Baja Pavo:
“Kad ovo znate, blago vama ako izvršujete”. Ivan 14:6 6 Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me. Ivan 14:12 12 Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom; Mislim da Krist nije mogao biti jasniji da nase spasenje je kroz vjeru u jega, ata vjera se odrazava nasim djelima spasenja.kako se dokazuje nase spasenje i nasa vjera u njega.

Pero:
Vidis - sa postovanjem - nikome vama nije jasno - a On jasno kaze... samo kroz njega ... ***KAKOOO*** ... uci u njega se mora... da li na jednu stranu fizicki uci a na drugu izici... ili njegovo znanje spoznati kako postati janje ili malo dijete ponovo u odrasloj osobi. Pokazi te mi jedno dijelo slicno njemu da ste napravili... ili mozda po vodi hodali... ilio bilo sta... a kamoli jos veca... a da je moguce je...a kako ako samo vjerujemo... koliko puta sam vam napisao da neznate razliku izmedu duha i duse ... i neznate ko je bog...ja vjerujem da imam para kao rokfeler... ouste mi vjere... ako ne budem radio ja za sebe i jos milion ljudi, da mi robuju - nikada necu biti rokfeler. Dakle blago vama ako ste spoznali vjeru u Njega... neko tu nesto gadno mulja u tome pisanju - fali nesto mnogooo toga. Ali sta...!? ....to ni u snu nije kompletno... On es vraca za dve hiljade godina... nakon jednog kosmickog mijeseca... 2013. je godina... gdje Vam je Isus... ha... ko tu koga mulja... gdje je taj ili ti koji cine veca dijela od Njega... a On bio najduhovniji i najveci na PLANETI... haaaloooo

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:42 pm

Baja Pavo Drate Dragane, evo mene konacno da ti odgovorim... iz ovih citata a i onih koje saljem Jacku postaje jasno das u ti citati u sglasnosti jer su dio nauke oi spasenju. Oni bi bili u suprotnosti kada bi se spasavali samo mrtvom vjerom (vjerom bez vidlijivog dokaza).

Peroo:
Koji je dakle vidljivi dokaz...!? ... da si spasen je jedini vidljivi dokaz da vaskrsnes i da zivis koliko hoces... a ne 70 godina... nego da umires po slobodnoj volji... KADA TI HOCES...

Baja Pavo Drate Dragane, evo mene konacno da ti odgovorim... Dokazi za nase spasenje se odrazavaju u ZIVOTU naseg vjerovanja u Krista Sina Božijeg (to zahtjeva vjeru u Krista kao temelj nasih djela u Kristu). Jer mi ta djela cinimo ne da BUDEMO spaseni, vec zato STO smo spaseni. Evo samo nekoliko citata koji jasno govore da se nasa vjera u Krista odrazava u nasem zivotu, i da su djela rezultat nase vjere (znaci oni su nerazdvojivi). Jakov 2:24 & 26. 24 “Vidite li, dakle, da se delima pravda čovek, a ne samom verom? 26 Jer, kao što je telo bez duha mrtvo, tako je i vera bez dobrih dela mrtva”.

Pero:
Sta ja napisah u gornjem tekstu... a ti ponovi ovdje dole.. Pavo: kao što je telo bez duha mrtvo, tako je i vera bez dobrih dela mrtva”.
Pero: da li shvacas sada... duh odeeee a kuda to... a tijelo mrtvo u trulezi ostade i raspade se u SMRADU... hrana cvima i bubama osta da bude... znas li sta znaci uakrsnuti... UMRIJETI OVDJE... ZA ZOVOTA SVIJESNO PAVOOOOOO... razapeti tijelo iz cetverojastava i produhoviti ga duhom svetim kroz isuovo znanje poslije vijere.. i preci u troooojstvoooo... to je jedini dooookaz.... da vise ne odlazis odavde bez tijela... nego sa njim... svako dakle ko povjeruje u njega treba da sa vjerom i postovanjem u Njega uci i vraca se u rajsko stanje i da zivi ispod drveta ZIVOTA... A DA NAPUSTI OVO OD ZNANJA... jer si sada znanje stekao imas LICNOST... ili svoje ***JA*** te se sa Isusovim znanjem vracas nazad u raj obrnutim putem pada iz raja... JER SADA SI KAO BOG ... IMAS KAO COVIJEK BOZANSKO ZNANJE... a to ti dokazuje i rijec jednorodeni... vidis li sada... TI SI SAMO NAPISAO DA VJERUJES... I NISTA VISE...PA MI SMO I U RAJU VJEROVALI - A ISPASTI ILI IZICI MORALI DA BI NAUCILI ZNANJE KAKO SE VJERUJE---- tamo nije bilo dovoljno vjerovati samo ... A KAMOLI OVDJE... vjerovati je prva odluka koja odlicna... tada treba donijeti odluku da se nezna i da sama vijera nije dovoljna... jer VJEROVATI = NEZNATI... posto imas i vjeru i nadu... to ti daje snagu da sada ucis... u ovome nasemu svijetu kakav je... ako si dobar i radis fizicki dobra dijela svima kome stignes... tada je dobar biti jednako BUDALA... jer tada si svjesno rob... a rob biti ili sluga svijesno ili nesvijesno na silu ili slobodnom voljom... neces zaraditi nista... jer tada rijec rece ... neka bude svijetlo... i tek sedam dana stvaranja... Uh.. ..!?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:43 pm

Istina-Pero Hunjet I konacno da i JA koristim DOKAZE IZ **BIBLIJE***
Pise li ovo negdje u biliji ... molim Vas....

***ISUS - „Zaista, kažem vam, nikada nitko neće ući u kraljevstvo nebesko na moju zapovijed, nego ako ste sami ispunjeni.“***

Sa cime se ispuniti... pazite... SEBE ISPUNITI... ponavljam SEBEeeee ispuniti... dakle dobrim dijelima stvarajuci, gradeci sebe iz unutra... graditi sebe... dobra dijela sebi raditi .. a ne drugima... ne drugima... SEBI RADITI I U SEBI SEBE ISPUNITI... nemojte misliti sta te rijeci znace... ili prevodioci i slicni koji kazu... trazimo. glasamo i odlucujemo lalvo bi znacenje NASLI... da se najbolje uklapa u neki stih biblije...
for noen sekunder siden · Liker



Istina-Pero Hunjet Marija Malika Matej 19, 28...Zaista, zaista kažem vam vi ćete koji ste pošli za mnom, u obnovi svijeta, KAD SIN ČOVJEČJI SJEDNE NA SVOJE SLAVNO PRIJESTOLJE - sjesti na 12 prijestolja i suditi 12 plemena Izraelovih...
JA PROSLAVLJAM TEBE OČE, A TI PROSLAVI MENE, SINA SVOG!

Pero:
Ovdje Vam tajna lezi... na cemu isus sjedi...

Istina-Pero Hunjet Marija Malika ( Ivan 1, 1 )U POČETKU BIJAŠE RIJEČ I RIJEČ BIJAŠE KOD BOGA I RIJEČ BIJAŠE BOG (12) a svima koji ga primiše (Isusa) dade vlast da postanu djeca Božja...18 Boga nitko nikada nije vidio, JEDINOROĐENAC--BOG koji je u krilu Očevu on ga je objavio

Pero:
Isus je Boga objavio - jedino Isus nije bog.... to je nametnuto netacno...

Marija Malika ( Ivan 1, 1 )U POČETKU BIJAŠE RIJEČ I RIJEČ BIJAŠE KOD BOGA I RIJEČ BIJAŠE BOG (12) a svima koji ga primiše (Isusa) dade vlast da postanu djeca Božja...18 Boga nitko nikada nije vidio, JEDINOROĐENAC--BOG koji je u krilu Očevu on ga je objavio

Pero:
Vidis Pavo... oni koji primise rijec ... imaju sansu da postanu Dijeca... a sta je poslije rijeci.. Pavo...!?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:44 pm

Istina-Pero Hunjet Vidi ovo... ne prozivam nikoga... mi se druzimo iz postovanja prema istoj stvari...
Hajde Pavo da ne kopiram cijeli tekst...

Pavo:
Prema Biblijskim savjetima vazno je ne samo da diskutiramo i ncitamo o Kristu, nego da zivimo kao i on . To je moguce ako smo utemeljeni u Kristu; i ako ga sljedimo ispunjeni duhom Svetim.. Eto toliko u vezi tko moze kada i kako istrazivati/diskutirati Biblijske istine. Pozdrav Svima

Pero:
Vidis Pavo ... sve si Ti ovdje rekao... Bas sve... ali i** NISTA***
Ali IPAK JESI SVE... moje postovanje...
Hajde molim te vec kada se druzimo... sada objasni to sve kako i treba ... mislim to sve... sto je veoma malo ili nista, Ali je SVE... da bude bas sve KAKO i je... hajde Ti pa cu ja...i to ce biti pravo druzenje milo i Isusu i Bogu i tek nama treba da bude najmilije... tako postajemo umilni svima a najvise sebi...
Srdacan pozdrav...

Baja Pavo- Pero, vi ste me dobro nasmijali...drago mi je da sakupljate informacije i prosirujete okvir svojega znanja. To je korisna metoda koju vecina od nas praktikuje. Vasa izjava da sam rekao sve i nista, je interesantan i kontradiktna. Interesantan posto me podsjeca na izreku “mongi imaju oci, usi, i mozak ali cesto malo vide, malo cuju i malo misle”. Kontradiktan, posto ova dva pojma se medjusobno ISKLJUCUJU, nemoguce je da sam rekao nista ako sam rekao sve. Zakljucak: Nemoze je da sam rekao i jedno i drugo. Za mene je glavno: Propovjednik 12:13: 13 “Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku”. Ivanu 14:6 “6 Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me. Pozdrav Pavo.

Pero:
vidis... Pavo mi se stvarno svida kao covijek... ali vi nikada ne doterate ni jednu stvar do kraja.... sve je Pavo rekeo - bas sve... ali vi ne pratite dovoljno druge.. a ako binesto i shvatili niste spremni biti hrabri i kamenovani... jer Pavo je rekao sve teoretski kopirano ...zapamtiti teoreteski... a ja Vam iskustva pisem... ne teoriju... DAKLE SHVATITE VI NIKKVA DIJELA NEMATE... VASE DIJELO BI BILO DA LICNO NESTO ISUSOVOG ISKUSITE... budite kao on i spremni da sebe svijesno razapnete i bol trpite kako bi se sa kriza skinuli- jer kriz slavite... znanje njegovo muke... razapet duh na materiju...a kako mislite postici znanje sestog razreda koje je Davidova zvijezda... neshvatljivo mnogoi vece od cetvrtog razreda... neobjsnjivo mnogo vece... takva dijela treva da vam budu... jer je on u bibliji i rekao da vas samo njegova rijec i uputa ne moze u nebo odvesti - zasto ste u stanju da jedno zaboravite a drugo tvrdite... lukavstva tamo uopste nbe pomazu. Najjednostavnije bi bilo samo da spojite sto znate... aji niko od Vas to nije u stanju... tako prosto i jednostavno... kroz njega ocu doci - znaci uciti dvanajst znanja da broj 13 ne bude nesretan i smrt - nego sretan i vjecni zivot... ili zvijezda trinajstokraka... dakle ... treba kao pavi da vam bude smijsno i da nastavite da se druzite... jer ako je smijsno onda vec nesto i ima - gubi se strah...
Srdacan pozdrav .. 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:45 pm

Drago Babic
Biblija je puna ZAMKI.

Otk 1.7 On dolazi na OBLAKU.

Otk 19.11 On dolazi na BELOM KONJU....
Vis mer
Liker · · Ikke følg innlegget lenger · Del · for

Istina-Pero Hunjet Drago... izmedu kurve babilonske, koju stalno spominjes i neznalicre i budale je velika razlika... jer kurva ima ZA OVE DRUGE NEEEESHVATLJIVO ZNANJE...
tako da nesznalice i sami dijele ono sto ne vredi i u znanju zamke vide a znanje od kurve nema sanse da shvate... jer to znanje bi dovelo do suprotnog znanja...
Uhuhuhuuuu Dragoooo bijeli konj predstavlja brzinu i dobrotu milosrde... a oblaci visi stepen duhovne mudrosti... i samo ce drugi dolazak da vide oni koji to postignu... ostali ce da ceeeekajuuuu...!?
Dokle ce te da dijelite po vasoj nesvijesnoj gluposti... spojiti ne mozete ni sebe medusobno a kamoli nesto vece... samo vi SUDITE ZNANJU... i razbijajte ga...

9. studeni 2013 u 20:55 · Sviđa mi se · 1

Istina-Pero Hunjet Milos Bogdanovic > Moram priznati po mom razumevanju zbivanja pocevsi od Millera pa do EGW do danas nisam primetio nista znacajno za hriscanstvo a posebno nesto na slavu Bogu ,

***CESTITAM***


Istina-Pero Hunjet Milos Bogdanovic > Milos Bogdanovic > Moram priznati po mom razumevanju zbivanja pocevsi od Millera pa do EGW do danas nisam primetio nista znacajno za hriscanstvo a posebno nesto na slavu Bogu ,

***CESTITAM***

Čestitaš nekome što nešto nije primetio? Pa onda možeš da čestitaš većini čovečanstva što isto tako gotovo ništa ne primećuje od duhovne istine.



Istina-Pero Hunjet Ti si jedan od rijetkih koji je to i napisao... jer se nista promjenilo nije... da li si ti to lupio ili spoznao... meni je svejedno... jer je ISTINA... a ko si lupio onda sada spoznaj da je tako... a cijelo covjecanstvo zivi i spava... a ovi kao Pavo i slicno... oni znaju sve o duhu ... i ne vide da se nista ne mijenja...a propagiraju neka svoja znanja ... pazi svoja... u stvarii citiraju kljuceve tude... a ti citati su u STVARI KLJUCEVI ZNANJA... i ko im kulturno sa znanjem i dokazima kulturno i pooolako ukazuje na to... oni ga budalom idiotom prave ... satanskim slugom i tako... i ne shvacaju da u satanskom zagrljaju zive... nita od svojih spoznaja nemaju... nuuulaaaa....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:45 pm

Istina-Pero Hunjet Molim vas lijepo .. da kulturno i sa paznjom procitete .. meditativno ovaj tekst.

Milos Bogdanovic
> Moram priznati po mom razumevanju zbivanja pocevsi od Millera pa do EGW do danas nisam primetio nista znacajno za hriscanstvo a posebno nesto na slavu Bogu ,

Oha raskrinkava sva moguša iskušenja ljudi ovog vremena koje oni nisu svesni i usmerava njihove nade ka Bogu.

Gde drugde imaš takvu svetlost? (Možemo da krenemo po oblastima življenja)

> sve sto se pojavljuje je upravo ono sto je zabranjeno biblijom, Miller da je slusao Bozju rec nebi zakazivao Isusov dolazak suprotno onome sto je licno rekao Isus, ...

On jeste pogrešio na tom planu, a jel mu to Bog uzima za neki greh? Jel su ga loši motivi na to pokrenuli ili upravo želja za Gospodom?

Milos Bogdanovic
> I ako znate nekoga ko će bolje od nje umeti da objasni te zablude i iskušenja, ja bih voleo da ga onda ovde citirate.

Pero:
Evo da Vam ponovim jos jednom TEkst Milosov...
Ja sam samo kulturno potvrdio Milosovo uvidanje... i on je zamolio da ako ima neko da bolje objasni zablude i iskusenja .. ja sam se javio...
Zasto!?
Da me neko ovdje pravi budalom... pa ja kao covijek vam pokazujem da budale ne budete... a vi mene budalom pravite... i ko je tu sada pametniji...?
Njene dokazane zablude mogu samo da se UVIDE LICNO KROZ SEBE... dakle Ona ukazuje po vama na zblude... ali ne pokazuje kako uciti taj duh u sebi,... toga neeeemaaaa.... ona samo VASE NADE USMJERAVA... a vi tupci ni te nade ne vidite... a nadati se a NEznati... to ni kod majmuna ne pali... Nadate se jer vas lazu da je Isus bog... lazu vas... lazu vas da je sve grehe odnio... jer je to najgnusnija laz...ubjedili vas da ste vec svi sveti.. jer vas isus oslobodio... i slicne gluposti... aaaaaleluja
Ja sam se javio na ovo sve skupa samo da ukazem na nepravilnosti i da SLAVITE VEC JEDNOM SEBE... DA SEBE ZAVOLITE I SEBE TUMACITE... A NE DRUGE... ne stavljajte druge ikone ispred sebe... haloooo... svoja licna ikona buditer na konto tudih znanja.. sebe slavite i sebi budalo vicite dik ne spoznate... a ne slaviti druge - a one koji vas

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:46 pm

Milos Bogdanovic > SLAVITE VEC JEDNOM SEBE... DA SEBE ZAVOLITE I SEBE TUMACITE... A NE DRUGE...

Šta? Molim?



Milos Bogdanovic
> Moram priznati po mom razumevanju zbivanja pocevsi od Millera pa do EGW do danas nisam primetio nista znacajno za hriscanstvo a posebno nesto na slavu Bogu ,

Ona raskrinkava sva moguša iskušenja ljudi ovog vremena koje oni nisu svesni i usmerava njihove nade ka Bogu.

Gde drugde imaš takvu svetlost? (Možemo da krenemo po oblastima življenja)

Pero:
je li vam jasnije sada... Slavi ju jer nam podgrijava nade.... i ONA JE MUDRA I NE POKAZUJE ISUSOV DOLAZAK...

***ZASTO?***
PA MOZDA ZATO STO TO NIJE NJEN POSAO...ZADATAK...
Dakle ja ju nisam citao... pokazite vi kao spoznavatelji njeni to... JER ZATO SE DRUZIMO....

Ja sam samo ukazao na gresku gdje ona tvrdi da je ON ISUS stvaralac cijeloga kosmosa... a to je Laaaaaz...

Dakle..postivaj ju i nadu koju ti daje... i spoznaj Isusov dolazak... A kako...

Nazivaju Budalama koji nesto vise znaju ... je negativnost preme Isusu... i primitvno razmisljanje koje vodi do jos vecih zabluda da se samo jedno izdize a sve drugo pobija... a to mogu samo oni koji samo citiraju... a opet ponavljam da je isus rekao da NA NJEGOVU RIJEC NIKO BOGA NECE SPOZNATI... TO JESTE SEBE... kako ce onda na vasu ili njenu...?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:47 pm

Milos Bogdanovic > SLAVITE VEC JEDNOM SEBE... DA SEBE ZAVOLITE I SEBE TUMACITE... A NE DRUGE...

Šta? Molim?

Pero:
Ne slavi Nju... ne slavi nikoga... obozvaj nesto ili nekoga dok ne spoznas sebe... JER TI SI STVOREN PO NALICJU BOGA... KAKO CES DA SPOZNAS SEBE I SVOJE BOZANSKO ... SLAVECI SAMO DRUGE... vratiti se ocu nasemu po isusovom, znaci postati kao ON isus... jer on je ucitelj.... dakle shvatiti kljuceve stihova Isusovih da bi otkrio znanje... i sebe slavio kroz njega i postao kao ucitelj... a ne da vam je bog I NEDOSTIZAN... najveca odvratnost je njega nedostiznim smatrati...
To je isto kao da ides u skolu uvijek u prvi razred i samo nastavnika slavis i njemu se divis... kada mislis do fakultera da stignes... dakle slavi sebe KROZ ISUSA... jer si ti crkva njegova... gradi toranj crkve na sebi ili antenu kako bi se ka njemu izdigao... Dakle ISUS JE UCITELJ A NE BOG... UCITE I SEBE IZDIZITE DA GA SPOZNATE... A NE SAMO SLAVITE... SLAVITE I CIJENITE SVE OKO SEBE A SEBE NIKAKO... STRASNO... SUDITE, OSUDUJETE, PONIZAVATE SVE OKO SEBE... SAMO ZATO STO POSTIVATE A NEZNATE STA... SEBE NAJMANJE... I SIRITE TO ISTO KA DRUGIMA...



Jack M Samardzija Zakljucak; EGW je nadahnuti prork Bozji (po tebi) i sasvim je opravdano kada je kazala "POKAZANO MI JE DA JE VREME MILOSTI PROSLO 1844" dali je ona ovo govorila onako kako joj je pokazano ili onako kako je ona mislila? Ako joj je pokazano a ispostavilo se da je netacno onda ko joj je pokazao, ako je to pisala po svom ubedjenju onda je dala pecat nadahnuca onome sto joj nije pokazano. Jovan 5,24 dali trebamo verovati Isusovim recima opisanim ovde ili je to kako rece jedan mimo konteksta?


Milos Bogdanovic > ako je to pisala po svom ubedjenju onda je dala pecat nadahnuca onome sto joj nije pokazano.


Pero:
Dakle budala je onaj koji ima nadahnuce da pokaze ono sto ona nije MOGLA... !!!?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:47 pm

Istina-Pero Hunjet - Spokoj – mir“, nije mirovanje i čekanje. Ono je plod neprestane visoke duševne pokretljivosti. Mir nije umirenje, nego zadovoljenje ali ne od spolja,već dolazeći iznutra kao samo konačno nastojanje koračanja napred, što kroz delatnost dostignuća u zemaljskom bitisanju, daruje pravo zadovoljavanje. Kada biva upućeno na takvo unutarnje st
anje stvari, izronjava odmah plod izvesnog religiozno tradicionalnog osećanja: nije li to samo-spasenje, nije li to odvažnost, umesto s k r u š e n o s t i?. Kroz središnji deo Lukinog evanđelja provlači se skroz jedan ton, koji se najviše želi rado prečuti a koji se može razumeti kao neki poziv: ka s k r u š e n o s t i pripojiti hrabrost .

- Neposredno nakon što je evanđelje oslikalo sliku o Mariji i Marti, a sa tim pokazuje ideal za koji je postala Marija, za meditaciju sazrele duše, vidimo jednog učenika gde nastupa sa molbom Hristu: „Gospode, nauči nas moliti“! (11,1). Hristos predaje učenicima “Očenaš“ i nadovezuje na to veliko molitva- i meditacija podučavanje. Molitva i meditacija, to je snaga onog koračanja putanjom, to je snaga što iznutra tera pupoljak da iskoči napolje -prolista.
Ovo podučavanje je veoma često bilo pogrešno shvaćeno, ukoliko se ono razumevalo kao zahtevanje za neprestanu molba-molitvu. Spoljašnja molitva, je najčešće ogrtač nekog grubog ili prikrivenog egoizma. Ona iznutra, za meditaciju nastala molitva je posao tj. rad duše na sebi samoj, lična priprema za prijem božanske milosti.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:48 pm

Istina-Pero Hunjet Od kraja ovamo je da razumemo celo podučavanje:“Tako vi, koji ste pakosni, mogoste vašoj deci dati dobre darove, koliko će više moći dati Otac na nebu S v e t o g a d u h a onima, koji ga mole“ ! (11,13). Sveti duh je jedina prava dostojna molba-molitve. On je to, za čega se duša u svakom pravom molitva-skupu, otvara u svakoj za meditaciju nastalom molitvom. Istinska molitva, ne cilja na zemaljsko, nego na nebesko, na useljavanje božanske milosti, spokoja i pravednosti u čovekovom biću. Kada mi reči, u koje se uliva molitvena poduka Hrista uzmemo dovoljno ozbiljno, nećemo više pogrešno razumeti POCETAK PRICA –POREDENJA.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:48 pm

Istina-Pero Hunjet I on govoraše njima: -Koji je među vama, što ima nekog prijatelja i odlazi njemu u ponoć i govori mu: Dragi prijatelju, pozajmi mi tri hleba; jer mi je došao moj prijatelj sa puta, a ja nemam ništa da ga ponudim. A onaj unutra bi odgovorio i rekao: -Ne uznemiravaj me, vrata su već zaključana i moja su deca kod mene u sobi, ja ne mogu ustati i tebi dati. Ja vam kažem: da li on ne ustaje i daje mu, zato što je on njegov prijatelj, ustaće ipak zbog njegove pristojnosti i daće mu koliko mu je potrebno“ -(11,5-Cool.
Već, da Hristos ovde samo učenicima govori, treba se sačuvati od greške, da ove elemente upoređivanja prevedemo neposredno i ne prevedeno na način lične molitve. Oni učenici, koji su zamolili: “nauči nas da se molimo“, jer su Hrista lično videli da se moli, to su oni u slušanju od ranije bili na jednom višem nivou. Za njih u ovom trenutku ne postoji, tako velika opasnost, zamene od smisla i slike o imaginativno-duhovnoj i materijalno –fizičkoj ravni. Hleb, za koji prijatelj drugoga moli, nije njima zemaljski hleb, nego hleb Svetoga Duha. Nasuprot ovom ovde pomenutom hlebu je sve fizičko, takođe fizičkom hlebu- to je: kamen. Pa,“gde moli među vama neki Sin svoga Oca za hleb, a ovaj mu zato nudi neki, kamen“?- (11,11). Hleb, riba i jaje su jasne stupnjevite slike, za ono što se čoveku duhovno objavljuje,- isto tako kao:kamen, zmija i škorpija što su odgovarajuće stupnjevi- slike suprotne snage. „Gde moli među vama neki Sin svoga Oca za hleb, koji mu zato nudi neki kamen? ; i tako za ribu moli, a on mu nudi zmiju; ili za jaje moli, a on mu nudi za to škorpiju“ ? Hleb i ribe, poznajemo iz priče: „o Hranjenju 4 i 5 000“. Hleb je, što je čoveku duševno hranljivo u svemu, što on od spolja prima. Riba, je ono u čoveku eterično oživljujuće u snagama, što izvire u unutarnjem. Jaje je ono, kroz čega čovek stvaralački iznutra ponovo deluje napolje, pri čemu on proizvodi kao novo duhovno delo. „Kamen“, postaje sve u čoveku, što daje spoljašnji svet na čulnim utiscima i spoljašnjim darovima, kada to čovek ne primi produševljeno i preradi unutarnje. „Zmija“, postaju one životne snage, kada čovek njih upotrebi umesto za unutarnje oživljavanje, samo za obrazovanje inteligencije-glave. „Škorpija“, postaju one u čoveku delatne snage produktivnosti, kad one postaju primenjene umesto za stvaralaštvo, samo za zadovoljenje lične sujete i čulnosti. Što se čoveku može činiti produktivnim, može se takođe ispoljiti kao otrovna žaoka, delujući kao osakaćenost i duševno odumiranje.

- Najviše je doprinelo do spoljašnjeg nerazumevanja, "molitva-poduke", onaj Luteranski otisak o „bestidnoj pohoti“. To je jedno mesto, gde je počovečena težnja prevoda Luterove biblije, pokazala sudbonosne posledice. Grčka reč, što je Luter prevodi kao:“bestidna pohota“,je veoma važna i za razumevanje bogata reč: (Anaideia). Pravilno prevedena ona znači:-(savlađivanje straha, bojazni). Strah i bojazan nisu ovde smatrani kao nešto manje vredno. Oni su prvi stupanj, ali koji se mora savladati, kada se onaj drugi stupanj treba dostići. Strah i bojazan su takođe početak religioznog doživljavanja. „Božiji strah“, ispunjava dušu onoga, ko se oseća kao „sluga (rob) Božiji“. Upravo u spiritualnoj vezi Lukinog evanđelja, je reč:“Anaideia“ od naročitog značaja. Lukino evanđelje se obraća, kako ono u prologu lično kaže, za Teofilosa- “Božijeg prijatelja“. To je čovek, što je od roba Božijeg postao za prijatelja Božijeg; koji je od doživljaja na rastojanju naspram Boga, dospeo do doživljaja, da Bog može prebivati u čoveku. Koji je za skrušenost –poniznost, povrh toga dobio hrabrost. „Anaideia“,je savladavanje plašljivosti, to je snaga, kroz koju taj postaje „rob Božji“ za prijatelja božijeg. Rob božiji čeka na zapovest i zakon. On pripada kroz naprezanje svoje moralne volje. Ali ova moralna volja ostaje čovečanska. Božanski prijatelj uči božansko htenje i dejstvo u unutarnjoj aktivnosti molitve. ova meditativna aktivnost, nije više čovečanska, već milost, delatno prebivanje Boga u čoveku. Zato mora u hrišćanskoj molitvi „Anaideia“ upravljati, hrabrost prema unutarnjoj aktivnosti.
Dok god se sa Luterovom „Anaideia“ prevodi kao „besramna pohota“, ostaje razumevanje molitve ,spoljašnje. Čovek stoji pred Bogom kao pred nekim drugim čovekom, i molitva postaje suviše lako kao neko prosjačenje, možda čak štaviše za spoljašnje (fizičke) darove. Molitva i uslišenje su odvojeni. Pravo razumevanje reči :“Anaideia“, ostavlja molitvi pojaviti se kao nešto, što sadrži za molioca preobraženu snagu, što ga ka tome primiče, lično dah prisutnosti Boga preuzeti u svoje biće. Molitva i uslišenje, prožimaju jedno drugo, u čoveku koji moli zasijava nešto od Svetog Duha, koji je on istinski predmet ove m o l i t v e.
Tako može "molitva-poduka", koju Hristos daje učenicima u vezi sa „Očenaš“-em, da oslobodi suviše ljudskog shvatanja a postane spiritualno razumljiva. Možemo reći:-Ja sam lično taj, koji u ponoć pred već zatvorenom kućom prijatelja idem i molim za hleb. Naše je doba ponoćne vrste-načina, što je nebo zatvoreno. Kako da ja prodrem iz mraka zemaljskog naviše ka svetlu otvorenog neba, da primim hranu i snagu za moje delovanje među ljudima?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:48 pm

Istina-Pero Hunjet Braaaaavoooooo... JACK M..... osobito na ovome...
a da nije tako potvrdilo bi to da se pojavi danas takav jedan ucitelj zasto njemu nebi dali takvu dobrodoslicu i podrsku koju dajete Milleru i EGW, ili GRESIM??

Ne gresis ni MiKrOmIlImEtRa...

Jack M Samardzija Neznam sta se desilo ili su izgubili volju za daljim dialogom ili je ponestalo argumenata, ako sam nekog uvredio izvinite!!!.

Milos Bogdanovic > a tvrdis da Bog nije Milleru uzeo za zlo posto njegove pobude su bile na mestu.Kao prvo ti neznas dali mu je Bog zameri niti znas kakve su mu bile pobude pa ako cemo tako suditi ko zna sta je istina a sta laz ali ako je sve makar i laz bila izneta sa dobrim pobudama greha nema.

Pa to je nivo deteta od pet godina koje gleda tačnost informacije, a ne analizira smisao rečenoga i motive ponašanja. Takvom logikom su fariseji u pravu što bukvalno ništa ne rade subotom, a David je kriv što je jeo svete hlebove posvećene samo Bogu na službu.

Ako ćeš takav formalan pristup da imaš prema Mileru koji je zastupao da će Isus doći, a kako On nije došao, onda tvrdiš da je Miler bio lažov, onda istom logikom možeš tvrditi i da su Histovi apostoli bili u zabludi krivog duha, jer prvo nisu hteli da poveruju da će Hristos dozvoliti da ga razapnu (iako je On to prorekao), pa onda nisu verovali da je Hristos iz groba ustao, pa su zatim bili u zabludi da će Isus doći za vreme njihova života (apostol Pavle govori za sebe kao da će živ dočekati Isusa u 1.Solunjanima 4,17).

Hoćeš li onda tvrditi da su i oni bili lažovi i obmanjivači?

Nećeš, jer nisi dosledan svojoj logici koju primenjuješ prema Elen Vajt.

Istina-Pero Hunjet Svi mi u zabludi biti mozemo... i to je normalno..sve do jedne granice... zablude po spoznajama su sve manje i manje... a sponaje su Nemoguce ako se ne krece u znanju - to jeste spoznajama sebe u sebi sa velikim ucenjem... ponavlja se nesto, bilo sta sto je krace moguce... Kod svakoga njih ima mnogo dobroga... a i promasaja... PA UPRAVO STOGA MOZEMO DA NAUCIMO ZAHVALJUJUCI NJIMA VISE OD NJIH.... tako da se suditi mora... i njima a osobito SEBI... ali sa licnbim spoznajama..
Ja sam svijesno naveo jednu veliku gresku kod nje, Elen... jer tvrdi kako je iSUS STVORIO I NEBESA I SVE STVORENO... dakle mi smo u mnogo boljem polozaju nego svi oni i imamo sva njeva znanja... a li (VI)... uopste ovdje ne spoznajete njeva znanja... da bi spoznali u sebi... nego se samo citira,,, optuzuje, glasa, bira, odbacuje i slicno... jedan normalan tragalac zna da se nista odbaciti ne moze... jer na taj nacin se koci sve ostalo jer je sve sa svim povezano... dakle sve se sponati ***MORA***

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:49 pm

Istina-Pero Hunjet Postovanje i pozdrav svima ovdje kao pravim prijateljima i drugarima.
Obracam se Jacku M Samardiji... a preko njega, normalno svima prisutnima..
Jack prijatelju postovani... ja nikada nisam pisao nista iz nikakvih, bas nikakvih nizih pobuda ili stanja... solbodno u to vjerj-te.
Napisao si mi nesto o znanju i da se vidi koliko ko zna itd... nebitno je...
Ja sam vam napisao iskreno da sam procitao biliju samo jednom pazljivo, bas pazljivo i drugi puta do pola. Uvidio sam da je to ogromno znanje i da se tu skoro nista ne razumije.
I sada PRATI:
Citajuci... da tako kazem... ubolo me strasno u oci... u mozgu mi pokrenulo nesto kao:
Zasto smo OVCE
Zasto se ponavlja da IMAMO OCI A NE VIDIMO I IMAMO USI A NE CUJEMO...
Sta je to Pobogu sto mi ne vidimo i ne cujemo... sta je to sto ne vidimo... kao sto si, ste, vidjeli da sam i dugu tako prihvatio i tako dalje... tako da sam Vas na vase pisanje upozoravao na to i na goluba... VIDIS LI JACK... prijatelju sada moju pamet kada sam mnooogo mladi bio... vidis li moje rezonovanje... shvacas li ti cega sam se ja uhvatio... A Vi ste dragi Jack i ostali kao ti to PREVIDJELI- ODBACILI.... vi ste htjeli da tumacite Bibliju.. da pametni budete ***( sa postovanjem)***
posto me od malena duhovnost zanimala...nabavio sam prvu knnigu o nekoj jogi i cakrama... drugi dan dode mi najbolji prijatelj i kaze... pa sta si to kupovao, ja imam takvu knjigu... da li je bas takva upitam ga... pa je kaze naslov je isti... Donio je tu njegovu knjigu i ja usporedim... Cakre uopste ne pokazuju na istom mijestu... Ja sam tada kao mlad odbacio sve to i takvo ucenje i po malo istrazivao na svake moguce nacine... sve dok nisam DUGU SPOZNAO... ali mi VISE ONAKVE KNJIGE NISU NI TREBALE... osim teoretski da shvatim sta i kako izgleda energetsko ili duhovno tijelo...
Eto postovanj Jack... i svi prijatelji... sada si uvidio moju pamet... hah Neneneee pamet... nego mudrost sa MALO PAMETI... MOC IZBORA TRAGANJA...
Moje postovanje i pozdrav svima.. ...!!!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:49 pm

Jack M Samardzija Blago tebi Pero, da je i meni malo te pameti da se odmorim, pozdrav


na-Pero Hunjet Pozdrav Jack... da li bi se odmorio ... !!!!?... ali da bi bi svijesnije zdovoljniji to znam... Ako ja priznam da neznam vise ni jedan stih na pamet... a Vi.. Ti znas cijelu bibliju na pamet.... i vi poisete i vodite teme... a ja Vam samo odgovaram na vase nepoznanice... i Vi to ne zelite da vidite.... sta to znaci...???. Dakle imate oci a ne vidite i imate usi a ne cujete... Kolika je steta da toliko ZNANJE imate... a ne spoznajete mnogo... a o procentu da ni ne pricam... Pricate o proslosti...a znate stra proslost za sadasnjost znaci i za buducnost... promesena proslost, promasena sadasnjost... pa i buducnost je promasena... A SVE ZNATE UI VIDITE... ali spojiti ne mozete... To Ti je isto kao da ja sretnem inzinjera auto mehanike koji stoji u kvaru... i ja mu kazem da samo osigurac nije u redu... a on nece da cuje... i gura auto i jos tjera svoje blize ta to rade...
Vidis li razliku naseg istrazivanja... ja sam se zauzeo da neke pojmove spoznam do kraja... svativsi da ce to da donese tek laksem razumjevanju tek za dalje - kada tek nesto SPOZNAS - onda automatski lakse se sve otvara. Ja sam trazio znacenja u stihovima .. a nisam osudivao ko ima sta pravo ili krivo u apostolskom radu... nego spoznavati probao njev rad koji su nam ostavuili.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:50 pm

Uka Gige Almedin Milica Hertz Ex Boric Biblija uči da je Otac Bog, da je Isus Bog i da je Duh Sveti Bog. Ona, također, uči da postoji samo jedan Bog.,,,, koja katastrofa u bibljiji ,,3 boga ,a dok druga kaze samo 1 ,pa jel sad 3 ili jedan ,,pa sad koja je istinita bibljija


Pero:
Pogledajte predivnog objasnjanja...

Milica Hertz Ex Boric Uka Gige Almedin e tu je sad potrebno znati ko je ustvari bog i na koji nacin on djeluje na ljude i kroz isusa , po definiciji boga realniji je kuran ali takodje taj kuran ima puno nelogicnosti i nemoralnosti i ono sto nije bozije kao i biblija ...hmm skoro sam ti postavila jedan video da saznas ko je bog i kako on dijeluje na covjeka i kroz covjeka ali ti si reko da ti je taj link nerazumnjiv tako da posto svakako neznas ko je i sta je ustvari bog i kako on djeluje kroz tebe nemoj ni kritikovati bibliju jer sem definicije o bogu takodje je slicna bibliji ja sam procitala i bibliju i kuran i znam da je tako ,tako da pokusaj ono sto je zajednicko naci u obe knjige a ono sto nije shvatices da su nelogicnosti i u kuranu i u bibliji ..eto kad budes znao ko je bog i kako on dijeluje tda ces svatiti i kuran i bibliju i neces se militi slijepo komentirati odredjenu religgiju na taj nacin jer to je obicna slijepost u tvom komentaru onda ces i shvatiti zasto ova uci ovo a ona ono po tvom a ja cu ti reci da to nije katastrofa vec opis djelovaja boga na ljude imas to i u kuranu samo nije uzet otac sin i duh.vec um covjek i bog zar ne ,e to ti je Uka Gige Almedin to isto e bas to sto ti kritikujes u svom neznanju .psiholozi to koriste kao nadsvijest podsvijest i svijest ,teolozi um srce i logos itd itd naucnici cestice metafizika fizika i tako dalje i tako dalje ...zapamti posto neznas u kuranu je um ,covjek i bog u bibliji otac sin i sveti duh i poozdrav

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:50 pm

Ivan Jankulovic
U navedenoj epizodi biblijski (jevrejski) bog se pojavljuje kao
lažljivac, žestok, nepravedan, koji ne ume da oprašta, boji se da izgubi
dominaciju nad čovekom, odlazi od svoje odgovornosti i prenosi
odgovornost za svoje radnje na druge. Samo traži povod da ponizi čoveka,
da ga učini svojim robom i dalje da se iživljava nad čovekom.
Judohrišćanski bog – to nije nikakav bog, već pravi đavo, koji sebe
naziva bogom.
Šteta što je zmaj ispao nedovoljno mudar i lukav. Nije umeo da nauči
ljude da pojedu plod sa drveta života i da time samim učini da ljudi
postanu besmrtni kao bogovi.
Biblijski potop. Rešio bog da istrebi sve živo pomoću potopa.
Zašto tako komplikovano? Pa, kako se kaže, bog je stvorio sav svet
ni iz čega, jedino snagom volje. Što nije uzeo i uništio sve tako lako
snagom volje, ako on to ume. Zašto koristiti takav složeni i dugotrajni
fizički proces, kao što je potop? Šta, oslabio mu duh? I ako je hteo da
uništi sve živo, zašto je onda naložio Noju da uzme na splav od svakog
stvora po jedan par da se ponovo razmnožavaju? Apsurd, besmislica. I ako
se kaže da je taj bog uništavao ljude zbog grehova, zašto je onda zveri
potopio? Za kakve grehove? Nema logike.
Potop je – sasvim protivprirodna radnja za boga. Bog – to je suština
univerzalne snage i moći. Bog samo snagom volje može da učini sve, šta
hoće. Bog ne može da se bavi takvom glupošću, kao što je izazivanje
potopa radi realizacije svojih želja. Taj postupak nije za njegov nivo, to
nije božanstvana tehnologija. Božanstvena tehnologija – to je misao i reč.
A to što radi biblijski bog, - to je tehnologija đavola ili jednostavno jeftina
laž.
A ustvari u istoriji čovečanstva je bio jedan grandiozan potop posle
nestanka Atlantide, koji je potresao ljude i na kome su popovi pokušali da
odigraju svoju igru, pridavši mu za njih pogodan mistički smisao, mada su
mogli, naravno, da smisle pametniji smisao.
Posle potopa (Bitisanje 8: 20-21) »priredio je Noj žrtvenik Gospodu;
i uzeo je od svih životinja čistih i od svih ptica čistih i prineo za
spaljivanje na žrtveniku. I osetio je Gospod prijatan miomiris«. U čemu je
prijatan miomiris? U smradu od izgorelih tela živih bića? Čudan ukus ima
hrišćanski bog. Izraz sadizma i nekrofilije. Čist đavolizam.
Liker · · Del · Ikke følg innlegget lenger · for ca. en time siden

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:51 pm

Drago Babic Ivane u pravu si, i ja kazem da je to DJAVO uradio, ne moze Bog koji je stvorio da bude tako zlocast, i jos nesto, pa i Hrist kaze Jevrejskim vodjama, vas bog je DJAVO, krvnik i lazov, dakle Bog nije SIGURNO.
for 40 minutter siden · Liker

Istina-Pero Hunjet IvaneJ. - mnogo si toga spomenio.... i to su samo pitanja...sve to ima smisla ako se sazna sta i zasto... Vidis steta je sto ovdje.. a kao i svagdje niko nikoga ne cita da uvidi sta taj drugi pise... svi samo sebe ISKAZUJU... a svi o zajednistvu i hrabrosti pisu... niko ne kaze, heeeej pa taj i taj je to i to spomenio nalazi se tu i tu... nista ni ovdje kao ni nigdje dalje nije organizirano. Nista se ne sastavlja i stavlja na pripadajuce ili jedno mijesto.
Ponoviti cu u kratko samo... Mi smo u raju zivili VJECNI ZIVOT NA JEDNOM RAJSKOM NIVOU. Niti smo orali niti sadili niti radili niti ratovali. Sada to usporedi sa Majmunima... niti oru niti rade niti ratuju... niti se oblace. Jedu i zive i zima im nije ni drva ne cijepaju. Oni vidis sada zive u raju... ini nemaju svoju licnost... ini imaju INSTIKT. A to znaci radaju se sa znanjem i zive u skupnoim znanju Jednoj vrhovnoj dusi ili BOGU, njevom stvaraocu. Oni ne pamte iskustva - ali svoja iskustva stvaraju svome tvorcu. I sada zamiusli da ih bog zeli promjeniti da bi sticao veca iskustva... a to moze samo ako im da slobodan izbor. A slobodan izbor ne mogu da imaju kada nista neznaju. U tom slobodnom izboru oni moraju da dobiju Licnost. Svoje ja... Da istrazuju, razna iskustva da stjecu. A to mogu samo ako i oni mogu da saznaju i shvate da jos nesto u galaksiji postoji. Tada im on dovodi neke druge majmune. ili iz suncevog sistema ili galaksije, kiji vec imaju licnosti i slobodnu volju i iskustva licna za koja i POSTAJU I LICNO ODGOVORNI. Tada oni padaju iz raja i desava se svasta i sve... Ali njev bog korigira da ne PROPANU SKROZ... jer kao da se snadu a imaju osjecaj i znaju kako im je lijepo bilo... oni nemogu sada da shvate da i oni imaju sansu da postanu ko njev bog. On odabire po grijehu sada i uspijehu one koji bolje spoznaju po svojoj karmickoj igri... koja ih vodi ka znanjima i spoznaji... a one koji ne uspijevaju ponavljaju u sledecim zivotima... koliko ce sada tebi biti cudno... ako ti pisem da su maje skupno se uzdigli i napustili nasu planetu... aoni koji nisu mogli sada nastavljaju skupa sa nama da uce. Da li ces mi vjerovati ako ti kazem da se isto i sa Atlantidanima desilo i da su nasi CIGANI - ROMI - dio Atlanskog naroda koji se nije uspio uzdici... i isto ostali da se asimiliraju sa nama i ponovo uce pravo znanje... To sto si ti naveo neke stvari iz staroga zavjeta... a takvi stvari imakoliko hoces da voda naroda pogresi igra boga kako i ne treba. U stvari je pao na ispitu. Mojsije nije prihvatio HRISTOVO UCENJE iz nekih razloga... nego boga sa planine... a lijepo NAS BOG KAZE... ne se klanjati bogovima sa planina ni ispod mora i zemlje itd... Tu se odmah mora znati da HRISTOVA SNAGA NIJE ISUS... isus ima tu snagu i znanje dio... a hristova snaga SU CETIRI VRHUNSJKE SNAGE, ZNANJA, VIBRACIJE... koje i stvaraju i odrzavaju i svasta nesto cijele galaksije i kosmose. Vidite dakle, moraju se spoznavati stvari iz oba dijela biblije... a ne samo znati za njuh...***SPOZNATI IH TREBA***...
Pozdrav...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:52 pm

Slavomir Caka Popović
IDEMO DALJE...Bila je porukaNEKIH ČLANOVA GRUPE...Čitali ste o Anđeoskom Kraljevstvu koje je pojasnio Arhanđeo Urijel,i uz put pomenuo nezaobilaznu ulogu u stvaralačkom procesu Velikih i Veličanstvenih Zraka,Zlatnog i Srebrnog.Da bi što bolje razumeli o čemu se radi,evo šta Oni poručuju...PORUKA ZLATNOG ZRAKA:"Biti smo stvoren od same biti velikog Tvorca za mene jeznačilo iskusiti svest.Bio sam svestan Boga i sebe i svog blizanca.Bio sam vezan za svog Roditelja pupčanom vrpcom čiste energije i osećao neizrecivo duboku bliskost.Da ste mogli da me posmatrate videli biZlatni tok zračenja kilometar i po dug,i kilometar širok-moćniji od milion Sunaca.Kvalitet moje suštine obeležavalo je i pozitivno i negativno.Bilo mi je jasno da da bi sa prestankom dotoka energije mog Roditelja prestalo i moje postojanje,ali nije bilo prisutno osećanje opasnosti.Prisutna je bila i svest-utisak o ogromnom prostoru koji sadrži životnu snagu,ali ne i materiju.
Svestan sam bio podrške da stvorim nešto što bi ispunilo"pra zninu".Bilo je to kao kad se dobije blanko ček ili slikarsko platno,mogućnost da učinim što poželim.Posle izvesnog vremena provedenog u jednostavnim opitima,Srebrni Zrak i Ja smo zajednički radili na stvaranju Planete,a potom Svemira.Učili smo radeći,kao što to radi vaša duša.Međutim,u trećem Svemiru sam shvatio da će jedan od naših Zrakova morati da postane izvor podržavanja Božanskih Zakona i moći,pa sam Ja preuzeo taj važan zadatak.
Mi,Veliki Zraci,smo zapazili znatne teškoće u stvaralačkom procesu,prouzrokovane Pobunjenim Zrakom(možda nekom drugom prilikom o tome-Caka),koji ne poštuje Roditelja Svega(i koji se konačno odvojio da bi samostalno stvarao),te smo se organizovali tako da naše dve energije usmerili u različitim pravcima.Odlučili smo tada da ništa što je stvoreno ne unišitimo,i pored toga što je neko napustio pravi put.Nismo želeli da uništavamo,,mada smo imali tu moć.
Pošto smo doneli odluke da ne uništimo nijedan život niti dozvolimo da bilo koje biće umre,ja sam kao snažno usmereno svetlo postao okosnica Božanskog Zakona,dok je Srebrni Zrak i dalje više bio okrenut stvaranju Svemira i oblika života.Ja sam više vezan za načela Univerzalnog Zakona ili mentalni i intelektualni vid volje i moći.
Srebrni Zrak se pri stvaranju koristi bojama i energijom svog bića.Ja koristim svoje vibracije ili impuls da bi podstakao postojeća bića na duhovni razvoj i saradnju u okviru jednog ili različitim Svemirima.Mada obojica potičemo od Tvorca i imamo jednake moći,mi smo bez obzira na postojeće osobine,dogovorom neznatno izmenili naše frekvencije.Na taj način je bilo moguće očuvati materijalne svetove i svekoliki život,čak i dok Srebrni Zrak,Vrhovni Savet i Gospodari Svetla planiraju i stvaraju materijalne svetove.
Milionima godina sam na Zemlju slao energiju niže vibracije posvećenu popravljanju nanete štete(od Pobinjenog Zraka-Caka),međutim ono najznačajnije što se danas odigrava na vašoj Planeti jeste,da je Srebrni Zrak usmerio svoju energiju i ličnu pažnju odazivajući se mom pozivu.To je događaj bez presedana u svom Svemirima.Zastanite za trenutak i pojmite da je deo zbijene suštine samog Boga zanemario prilično dugo druge obaveze,da bi pomogao čovečanstvu.To je nešto nepojmljivo.Shvatite značaj ovog izvanrednog,neobičnog događaja.Zraci su prisutni da bi duhovno okrepili celu civilizaciju,Planetu,Sunčev sistem,i Galaksiju koju ugrožava nasilje rasplamsano na vašoj Planeti.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 3:53 pm

Istina-Pero Hunjet Svi veliki Učitelji glavnih svetskih religija su se napajali na izvorima snage i moći Zlatnog Zraka.Vaš pojam"Hristova Svest"ili"Hristovo Svetlo",znak su da postoji opšte razumevanje i poštovanje Boga i Zakona koji podržavaju stvoreno.Moja energija je Hristova Svest ili Hristovo Svetlo u 12.Svemiru.Ona se često jednostavno zove Svetlo ili Ljubav."Hrist"obično znači Svetski Učitelj Svetla ili nadahnuće-određena duša koja koristi Zlatni Zrak poboljšala osobine svih duša.Tim pojmom se ističe ljubav u smislu brige ili staranje kao vida postojanja.
Dozvolite mi da zastanemo i razjasnimo pitanje oko čega se vina Zemlji stalno sporite-a to je naime,ko je najvažniji duhovni učitalj,i koja je religija najbolja.Odgovor je veoma jednostavan izato se od vas traži da se ujedinite i okanete oholosti u međusobnim odnosima.
Postoji jedna Božanska sila,energija.Shvatite da je to Moć Života.Ona je početak svega pa ipak,stvarni Tvorac ne prebiva u pojavnom.On je iznedrio dva čeda nazvana Zraci.Zlatni Zrak predstavlja Božiji autoritet,volju i moć.Ta energija je neophodna da bi se u materijalnim svetovima održavao svekoliki život u savezu saradnje.
Kad se duhovni učitelji pojave i savetnici pojave u dimenzijikoja nalik vašoj ima"vreme",oni sa sobom donose moj uticaj i podršku.To je svima na raspolaganju i bez obzira koje se ime koristi u obilju postojećih jezika,ipak se teži istom cilju.
Vaša svest o sebi kao delu sveukupnog života i spremnost da učite i rastete odgovorno kao član ogromne Kosmičke porodice,to su načela kojima se mi rukovodimo.Vi,kao i mi,ste odgovorni za svoja dela i ono što stvorite.Ta odgovornost je isključivi temelj Svemira Svetog Svetla.
Kako je jednostavna ova poruka,a kako je složen vaš način ispitivanja istine i prihvatanja njenog smisla o ponašannju prožetom ljubavlju.Ipak,nadamo se da ćete sagledati povezanost svih učenja i shvatiti različite delove kao celovitost,što u stvari i jesu.
Učitelji na Zemlji su u vašim istorijskim uđbenicima imali razna imena,ali su oni u suštini izraz Jednog razuma,čak i u vašem ograničenom shvatanju.Kad budete razumeli i živeli tu istinu,biće postignuto duhovno isceljenje,vaša duša će naći mir.
Učitelja i njihovih duhovnih ili verskih pokreta ovde ima mnogo,zato što u vašem kvadrantu Svemira Zemlja ima najveći broj duša.Svi učitelji su u više navrata posećivali vašu Planetu.Za neku dušu može jedna vera ili učenje imati veću privlačnost,što zavisi od ranijih susreta i uticaja na rast duše.Prethodna iskustva sa određenim učiteljima i njihovim porukama uticala su na vas da se usmerite prema jednoj duhovnoj zajednici,najsposobnijoj da vas dovede do prosvetljenja.Kako sve brže napredujete ka proširenoj svesti Doba Buđenja,može cas privlačiti i nekoliko zajednica.Međutim,sve te zajednice će se sada ujediniti,da bi se postigao veći učinak i napustile težnje ka nejedinstvu.
Kako će dar ispunjenja nudi u ovom životu,znaj da sus svi učiteli i majstori vezani za istoriju Zemlje i postojeće nedoumice,ponovo došli da bi pomogli,ioakosu neki odabrali aktivniju ulogu od drugih To ne znači da su neki bolji ili dragoceniji.To znači da su dobrovoljno ponudili svoje usluge na poseban način i na određeno vreme.
S punom ozbiljnošću vam preporučujem da vizualizujete blješteći snop Zlatne energije usmeren na ovaj kvadrant Svemira na Zemlju,tako da se cela Planeta kupa i Njegovom sjaju.Mada je istorija zabeležila Isusov dar i uskrsnuće,da li shvatate da je On boravio na Planeti da bi pojačao suštinu mog Zraka u okviru dvehiljadugodišnjeg plana i podsetio svaku usnulu svest duše na prvobitni ugovor kao čuvara Zemlje?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:16 pm

Istina-Pero Hunjet Mi smo tu da damo snagu,znanje i staramo se da prekoračite poslednji prag ka Planetarnom prosvetljenju.
Isus,poznat po svojoj nepokolebljivoj ljubavi i brizi,sada je zahvaljujući tome postavljen za Svetskog Učitelja i koordinatora naših aktivnosti.On nikad nije propustio priliku da isceli ljudsku osećajnu prirodu,oprosti i podstakne vama svojstvena pozitivna osećanja.Isusova požrtvovana spremnost da sa vama ostane do kraja ciklusa,ukazuje na veliku duhovnu uslugu na koju je malo ko spreman.Ipak,ne treba ga smatrati Bogom.On vam je primer,uzor,kako je i sam rekao.Hrišćanstvo ga je pogrešno shvatilo kao spasitelja.On,kao i milioni drugih energija,se koriste Zlatnim Zrakom da očiste i pročiste vašu dušu u ovom kritičnom trenutku.Prihvatite njihov primer zajedništva da bi se očuvao spoj kvaliteta i snage.
U višim dimenzijama gde Srebrnom Zraku u daljem procesu stvaranja pomaže devetočlani Vrhovni Savet Stvaranja,nalazi se i moja tvorevina poznata kao Sananda,obdarena posebnim sposobnostima.Sananda izražava moju suštinu u Omniverzumu.Sananda u ovom kritičnom periodu koristi moj Zlatni Zrak naročito u 12.tom Svemiru,njegovim Galaksijama,vašem Sučevom sistemu i Zemljinom okruženju.Pod njegovim uticajem je i čovečanstvo,kao i oni koje vi nazivate Svemirskom braćom i sestrama.Ukoliko ste u vezi sa Krišnom,Budom,Muhamedom,Mojsijem ili drugim poznatim učiteljima,ne dozvolite da u vašem odnosu prema njima pravite razliku.Svi oni postoje i svi su neophodni.Da li je to jasno?
Sananda je moj predstavnik i sadaradina razjašnjavanju i planiranju odnosa koje ćete vi Zemljani uspostavit sa Svemurskim bićima i drugim oblicima života koje je stvorio Srebrni Zrak.U protekloj poznatoj kao Atlantida,Zemlja je upravo sa spomenutim bićima bila u odnosima koji su doveli do karmičkih posledica,a one se sada moraju ukloniti.
Dakle,upamtite ime Sananda,zato što će se u budućnosti možda pojaviti potreba za Galaktičkom razmenom,saradnjom i staranjem zasnovanim na duhovnim vrednostima.
Kad vas budem prepustio iskustvu prave lepote vašeg sopstva i lepoti vaše izuzetne Planete,molim vas da dobro razmislite o onome što sam rekao.Zapamtite da BOG ima DVE ENERGIJE.KOSMIČKU životvornu matericu ili beskrajno isprepletenu strukturu,i STVARALAČKU,dve osobene energije koje je Bog iznedrio da bi stvorio mnoštvo izraza života i materije.Ove DVE STVARALAČKE energije poznate su kao Zlatni i Srebrni Zrak.
Ukoliko vam biva jasnija veza KOSMIČKE I STVARALAČKE energije i osobenost njihovog ispoljavanja,vaš odnos prema Bogu ili Tvorcu biće obogaćen,a vaše poimanje života biće prošireno novim uvidima.
Znaj da je tvojoj duši sada upućen zvanični poziv da uči i primenjuje miroljubiva merila,kao i da odbaci sve okove ličnosti kao što su ponos,bes,pohlepa,strah,osećanja krivice i odvojenosti.SVAKI ČOVEK ĆE BITI TRI PUTA I SAMO TRI PUTA POZVAN DA POSTANE MIROLJUBIV.
Za svaku se dušu zna,o njoj se stara,beleži njeno životno iskustvo ili identifikacioni broj.Svaka duša je ineta u anale stvaranja.Da,shvatamo teškoće koje imate u razlučivanju energija poznatih kao negativna i pozitivna,ne-svetost i svetost,mrak ili svetlo.Može se dogoditi da se zbunite ili na kratko posrnete,čak poreknete ili odbacite.Međutim,na vreme ćete shvatiti do koje mere i sa kojom odlučnošću mi bića svetlosti ili više sile brinemo o vama.Pokušajte da u sebi nađete nadahnuće da prihvatite i ohrabrite druge da očuvaju nadu.Znajte da su svi uslovi i događaji koji doprinose uspostavljanju mira sada u podrčju mogućeg,ali vi ih morate podržavati.
U ime našeg Roditelja ili Tvorca,objavljujem da ponovo možete biti priznati kao čuvari Planete,ukoliko već niste sklopili takav ugovor.Ako odlučite da sudelujete u uspostvaljanju mira,oprostiće vam se sva duhovna zlodela,zabeležena tokom osam miliona godina boravka vaše duše ovde.Oprostiće se sve što ste učinili i nameravali da učinite,i to je nagrada za zalaganje i rad vaše duše tokom života na Planeti,nastojeći da stekne mir i stara se o Planeti i svim oblicima života.
Iskoristite tu jedinstvenu priliku,stanovnici Zemlje.Vi ste zaista neophodni za uspostavljanje stabilnog i trajnog mirai obnavljanje Božanske objave vašeg porekla.
Zlatni Zrak,preneo Sananda,
Gospodar Omniverzuma"...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:18 pm

Slavomir Caka Popović Jeste Pero istina je jednostavna,ali je zato naš sistem verovanja komplikovan zbog iluzije odvajanja od Boga i kao posledicu imamo sve ono što si opisao.Ipak,rađa se zora više svesti,pa ćemo svi postati BRAĆA...Sutra spremam tekst-poruku o blizancu Zlatnog Zraka-Velikom Srebrnom Zraku,a zatim ono što mnoge interesuje:O BOGU...Jedino oni Veliki Zraci-Božiji blizanci,mogu bez povrede da priđu blizu Boga,pa su odgovarajući na pitanja Virđinije Esen,opisali susret sa Njime...

Istina-Pero Hunjet Pisi Cako sve sto IMAS PAMETNO I OD PRAVIH... Bozanskih Zraka... i duhovne hijerarhije... mislim da znas sta dalkje mislim ali ne zelim da pisem... ...!!!

Slavomir Caka Popović Hvala Pero na podršci,pravi si drug...


Istina-Pero Hunjet E, da znas da i JESAM... plus sto mogu sve da dokazem o cemu pises... ali bez iskrenog druzenja i mudrosti raspoznavanja ...Nema Nista... ..!
 Mira Jerkovic To se obećanje odnosi i na veliko mnoštvo ljudi iz svih naroda. I oni moraju pobijediti, vjerno služeći Bogu sve dok ne izađu iz velike nevolje. Tada će primiti svoje zemaljsko nasljedstvo, ‘kraljevstvo koje je pripremljeno za njih od postanka svijeta’ (Matej 25:34). Oni i drugi pripadnici Gospodinovih ovaca na Zemlji koji prođu završnu kušnju na kraju tisuću godina bit će nazvani ‘svetima’ (Otkrivenje 20:9). Svom će Stvoritelju Jehovi Bogu biti poput djece te će kao članovi njegove univerzalne organizacije uživati u posebnom, svetom odnosu s njim (Izaija 66:22; Ivan 20:31; Rimljanima 8:21).

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 4:19 pm

Mira Jerkovic
Pobjednici
Od onih koji piju tu osvježavajuću ‘vodu’ očekuje se da izbore pobjedu, jer je Jehova nadalje rekao: “Tko pobijedi, naslijedit će te blagoslove. I ja ću mu biti Bog, a on će mi biti sin” (Otkrivenje 21:7). Ovo obećanje slično je obećanjima sadržanim u porukama za sedam skupština. Stoga se zacijelo te riječi u prvom redu odnose na pomazanike (Otkrivenje 2:7, 11, 17, 26-28; 3:5, 12, 21). Kristova duhovna braća željno očekuju trenutak kada će postati dio Novog Jeruzalema. Ukoliko pobijede, kao što je pobijedio i sam Isus, njihova će se nada ispuniti (Ivan 16:33).

Pero:
A vidis li ovo Miro... znas li sta znaci VODA u ovome stihu... znas li... i vidis ko pobijedi sebe samoga... dobiti ce te blagoslove... i On ce mu rado tada biti Bog... dakle nije zacijelo da se odnose na pomazanike... to je sada glupost... nego pomazanik si i ti i ja... ako hoces da budes... i ja garantujem da to .. OCITO DA JE SAMO ZA POMAZANIKE... nije napisala bozija ruka.. nego neka glupa... da li iz neznanja ili namjerno svejedno je- ali je ZLO... jer laze da svaki covjek t ne moze ili da nije za njega... licna mudrost svakog pojedinaca treba sebe realno da uzdize... a ovakvo sprdanje... OCITO... dakle nezna i mrlja bez veze... u duhovnom razvoje ocito i mozda ne postoji... nsta nije jasnije i strozije i bez greske od duhovnog razvoja ... JER ZIVOT ZNACI... i sada opet vidis snagu rijeci.. kako te unisti... ocito je samo za sve ali za ljude obicne nije... pa ako nije kako ces da postignes uskrsnuce kao Isus Ucitelj... on takvu glupost i apostoli NE MOGU DA NAPISU... i sada vidis zasto samo mudri mogu dalje... jer moraju ovakve mudrosti lazne da lazno i razotkriju...dakle izbaci to OCITO... i prihvati da je ZA TEBE... i rijesila s stvar pocetnu



Istina-Pero Hunjet Oni i drugi pripadnici Gospodinovih ovaca na Zemlji koji prođu završnu kušnju na kraju tisuću godina bit će nazvani ‘svetima’


 Shvacas li sada sta ti PRICAM...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 7 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 28. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.