Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:48 pm


    Istina-Pero Hunjet Sada nastavljam sa Pyramid Četiri ... u stvari sa svima Vama... jer on je nas Brat koji nam treba posluziti da kako shvatimo istinsko znanje... da bi se to moglo moraju se imati dve strane... znaci on ima svoj zadatak... i trpi i zbog sebe a i zbog nas...uporan mora bitio sve dok se nesto ne razjasni.... tako da sam ja bio tupan sto sam mislio da smo zavrsili...Svi ljudi spavaju --- kao sto rekoh... ali ima spavaca koji treba da se bude... oni to ne mogu sami - jer su zapali u ovaj svijet - takvi znaju da ne pripadaju ovdje ali NEZNAJU STA I KUDA... oni mogu da dobiju nesto kao OBJAVE ... na razne nacine... a to im je putokaz kraj puta kako da spoznaju sebe... ako to ne SHVATE ONDA ZASTRANE I OBAVE SVOJ KARMICKI ZADATAK DJELIMICNO ili nikako... a ako shvate sve kako treba... a to mogu samo ovako druzenjem medusobno i istrazivanjem svega io svacega kako bi nasli SEBE...Mozda se neko od Vas sijeca da sam Pyramidu cetiri pitao da mi bratski objasni odakle mu taj nadimak.. ili novo ime... on je to objasnio... kako je on to shvatio... a i ja imam taj nadimak... i meni se neko objavljivao i jos mnogima drugima... neki su shvatili neki ne. I sada tu dolazi ono... imate oci a ne vidite... i ono o putokazima kraj puta i slicno.... neko iz duhovnog svijeta nas mnogo iz srca spaja i navodi da se sretnemo... druzimo i spoznajemo istinu... jer ako ju ne spoznamo medu sobom - sa bogom necemo sigurno moci - bez ljubavi i postovanja izmedu nas...Tako da sam Pyramidi Cetiri objasnio sta on to nikako ne vidi... a ne vidi samo zato sto nije dobro shvatio... uobrazzio se da mu se bog licno obratio... i da se nista drugo ne cita osim biblije... niti da peihvaca... medutim - on treba da shvati postepeno sta i o cemu se radi... znaci on masira po nama a mi po njemu... ALI NAJVISE SVAKO PO SEBI I U SEBI I KROZ SEBE...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:48 pm


    Istina-Pero Hunjet O cemu se radi... skoro svi znaju i vjeruju da slucajnost ne postoji... pa ako je tako... sta je Piramidi receno i pokazano... a sta ja treba da objavim jer ja vidim da nije slucajno i znam po malo o tome i sta miu je zadatak... znaci najvaznije je da drugi ljudi kroz sve ovo shvate mnogo vise .. A NE SAMO DA SMO OBA NEKA VRSTA BUDALA...Njeva ucenja tvrde da nas svijet postoji sest hiljada godina... valda vise niko ne vjeruje u to... Potop se desio za vreme Atlantide... a sto znaci zasluzena kazna... LICNA... Bog atlantide ili Kralj - znanja je nastavio da uci ljude ... u stvari Tri puta Hermes... ta grupa ucitelja se podijelila u grupe i otisla na sve dijelove planete da uci svo covjecanstvo ISTIM ZNANJU... zato se sva znanja sa svih kontinenata i podudaraju... A to Vam znaci da bozanska znanja leze u piramidi... a dokaz svega toga je svinga - koja pokazuje isto sto i Pravoslavni krst...Sistem je isti rekoh skoro svagdje... kada zavrsite u zanatskoj srednjoj skoli teoriju ... tada vas se uvodi u praksu ... i onbda oslobada da budete samostalni... da se vidi sta ste naucili... tada se pojavljuju drugi sa manjim znanjem- koji ce vas isprobati koliko ste mocni ili jakui u naucenom... ako vas nadvlada i navede na svoj smijer... niste znaci bili u stanju da zadrzite onbo sto treba pa stoga ni vjera nije bila dobra osobito u sbe same... Dakle ... tada Pyramidu zauzimaju losija ucenja... Zato dva tunela i pokazuju smjer u galaksiju odakle dolaze... oni se umotavaju u plahte i mumficiraju i svasta... a to je daleko od Thotovog Ucenja pa i Isusovog...I pazite sada...IMePyramid ČetiriPratite... sve nam je receno ... ali niti mi niti on ima oci da vidi... Nije PIRAMIDA... NEGO JE PYRAMIDA ... dakle , iskrivjljeno ime... a to znaci iskrivljeno i netacno ucenje.... EGIPATSKO KOJEGA SE ON DRZI.... znaci vidi si ime... i shvatio da je FALS... POTRUDI SE I KROZ PRAVO UCENJE BVOGA THOTA... ISPRAVI I UCENJE I IME... A Broj ***CETIRI*** je ime covijeka... kojio je ispao ili stvoren iz trojstva a u kojem nije...Postoji i bozanska ili sveta i mate,matika i geometrija... ko hoce dokaz ima ih koliko hoce... Kriz ili Krst pa POetokraka - pa Davidova Zvijezda... sve su to putokazi za nas koje MORAMO da shvatimo...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:48 pm


    Istina-Pero Hunjet Znaci pravo biblijsko znanje je ostalo u PIRAMIDI... A NE U PYRAMIDI ... ISUSOVO UCENJE JE IZ PIRAMIDE.... ILI MIJESTA ODAKLE SU PROISTEKLA SVA ZNANJA... A ta znanja je i Sam Isus ucio... Tako da i danas... nama najblizi.. to jeste ATLANTIDANI... stepen vise po razvoju od nas... nam NAJVISE I MOGU POMOCI DIREKTNO... jer su najblizi nama... ne mogu Vise duhovno civilizacije jer smo mi preslabi ...A tlantidani nisu... Tako da nam sluze i danas i sve je povezano sa ISUSOVIM UCENJEM... najbitnije je da se probude i spoznaju sebe oni koji su tu doslo svojom voljom da sluze ljudima PRIMJEROM ... KAKO BI STO BOLJE SHVATILI I LAKSE SPOZNALI SVOJU ISTINU... svoju a ne nikakvih laznih bogova i slicno... nego da se oslobode straha i da zavole sebe... da shvate da je sve tu ono iskonsko bozansko - ali probudite se i uzmite...Znaci da Pyramid Četiri ... ima svoj zadatak... koji je u stvari zbog nas svih kako da lakse spoznamo istinu... nista nije slucajno... tako da ni svima VAMA... ako imate neke osjecaje ili videnje ili san... nista to nije bez veze ni slucajno... jer duhovni svijet nas navodi i spaja koliko god im mi dozvolimo... niko protiv nase volje ne moze nista... ali ZAVODENI MOZEMO MNOGO BITI... tako da ako se ne shvate te poruke i putokazi ili kljucevi... ode mast u propast... ne sluzimo ni sebi ni drugima... nego suprotnoj strani... ni toj suprotnoj strani se bas ne svida nasa nesposobnost - jer i njima je vec dosadilo da sceniraju sve ponovo svako zlo za nas kako bi mi shvatili... naucili nesto....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:49 pm


    Iris Scaarlett ALI, Hristos rece "Bez mene ne mozete ciniti NISTA" pa tako ne mozemo ni imati tu bezuslovnu ljubav jer je po svojoj gresnoj prirodi jednostavno NEMAMO - izgubili smo je padom u greh, a u sustini Hristos, kao nas Spasitelj je zapravo centar Biblije (bar kako ja to razumem i vidim) i druga bilo kakva svrha ili tumacenje Biblije.. je opet, bar po meni "presipanje iz shupljeg u prazno"... Jedino poznanjem Hrista, licnim kontaktom sa Njim preko Svetog Duha covek moze da DOBIJE dar: promenu srca.. jer opet na drugom mestu kaze "Srce je prevarno vise svega, ko ce ga poznati!"..prema tome oslanjati se na nase gresno i u sustini grehom iskvareno srce i nije bas najbolja ideja. "Valja nam se nanovo roditi".. da bi Hristos mogao u nama da usadi tu ljubav.. a to je opet PROCES, korak po korak..
  • Istina-Pero Hunjet Iris ... veoma si dobro sve napisala... bez njega se ne moze ama bas nista... Zasto...?... zato sto je on trajni impuls postavio za i na cijelu planetu... on je centar biblije... i sa Ocem svojim... TREBA SE STUPITI U KONTAK SA NJIME... bravo... ali kako... U TOME JE PROBLEMMM... i na to ja navodim cijeleo vreme... DOBRO I SAVRSENO KAZES... da se samo presipa iz supljeg u prazno... i to sam objasnjavao ...tepe se jedno te isti hiljede godina... i ...NISTA... pa zasto nista... i to sam objasnio... ALI KO CE DA MI VJERUJE... ko ce da prizna da nezna... lijepo se vidi kako svako dokazuje sebe i koliko zna i umire za svoje znanje a ne za ISUSOVO... sve je satansko sto neznaju... ima li vece tragedije ljudske od te... Tako da si opet u pravu da se oslanjati na nase gresno nije dobra ideja... A SVI TO RADE... ja to ne radim... objasnio sam ti kako se razvija sveti duh... Dusa je covijek A Duh je bozanski covijek.... cisteci dusu se mozak cisti... ali mozak treba da se preda radu a ne navijanju i glasanju... kada to mozak prihvati tek tada se cisti dusa,,, i koliko se ona costi toliko se mozak u stanju tada da se predaje duhu ili srcu... veliki je to rad i nije kao lako... ALI JEEEE... nije zato sto se nista nezna - pa kako onda da se ima cista ili licna namjera... jer zivimo tude namjere... strah i ponizenje i roibiovanje i poslusnost - komeeeee????... I za ljubav si u pravu,,,, nemamo ju... pa stoga ni znanja - logika cista.... jer je ljubav procentualna znanju... ljudiu culli za lljubav kao i za sve ostalo... ALI je lako ipak sve spoznati... ALI TREBA HTIJETI... treba shvatiti da ponavljanje necega bez znanja nije znanje...UGLAVNOM ... je mnogoooo lakse nego sto i zamisliti mozete.... TVRDIM.... ISKUSTVO.... a ne tude teorije na moju teoriju....ilii obratno... Isus je centar u bibliji koji se koristi za sve samo ne za spoznaju Isusa... a bez njega nema nista... Svi ga slave razapetog, krvaog i svakakog... gdje im je mozak da shvate da su ga tako slavili oni koji su ga mrzili i ubijali... pa valda ga se slavi slobodnog i u svijetlu te sebe uvuci kod njega sa svietlom... a ne svi tvrde kako sam i ja i svijetlo satansko dijelo...
    Dakle svati svetoga duha bez eksera u rukama i nogama i krvi ... pa ces se tek osloboditi... a ne da se tvrdi kako je njegova krv spas... mislim... gdje je logika... ljudi ni obicnu logiku nemaju... a kamoli nesto drugo...imas ih ovdje koji se hvale i UBJEDENI KAKO IM SE SAM BOG JAVIO... zamisli gluposti... pa nije se javljao <isusu i apostolima... a njima je... A TVRDE KAKO NIKO OD LJUDI NISTA NE MOZE NI DA CE MOCI... a za sebe tvrde da su prosvetljeni... mislim strasno...Ovdje se vidi da se slavio ***PETAK*** - ZNATE LI ZASTO... ma neznate... znam da neznate... a ZNATE LI KOJI SE DANAS DAN TREBA SLAVITI... NEZNATE... ZNAM DA NEZNATE.... a ako vam neko kaze reci ce te ... da je taj lud... ako ne vjerujete u inkarnaciju... kako mislite da ce vam se isus i apostoloï vratiti...Totalno spavate.... nemate uoste vjeru... normalno jer nemate znanje... a svi znate da su svi ubijani koji su znali nesto... i vi i sada tvrdite da treba takve srediti... sta misllite da se Dini ili Pyramidi javi isus licno... ili bilo kome od vas... on bi tada za vas sa svojim znanjem bio najveci satana,,... jer on nece stati pred vas i reci eeeeej ja sam isus... haahaaa....


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:50 pm


    Istina-Pero Hunjet Vi uopste i ne razumijete SUSTINU... U NIKOM SLUCAJU....koristite tude teorije i mudrosti bez veze... nekada najveca mudrost - sada najmanja... oni koji su onda trebali da ju spoznaju nisu... a vi se i sada toga drzite...Znaci sveti duh je u nama... alo ga osloboditi treba... sve je tu - ali samo treba DOPUSTITI ZNATI - DA NAM SAMO UDE U NUTRINU... dakle manje je znanje spoznati duh i mnogo lakse je to... nego se osloboditi neznanja i zabluda i robstva... a to se ne moze postici ako neznate i pjma nemate ni o stani ni o davolu ni o lucconisi ni o svjetlonosi ni o reptilima ni o andelima ni o Arhandelima ni o paklu ni o raju ... sve vi strpate pod satanu... a bog osta sam... dakle ... ko vas je to i tako naucio....jer sve sto sam naveo nije uopste jedno te isto... ali je sve u jednome... i sve sluzi kako treba ... osim jednoga... a vi ni to jedno nenate... pa sve ono sveto vam je satansko... i kako vi mislite da Duh oslobodite... znaci,,, ne mozete dobiti sveti duh a da zivite u neznanju... kada neznanje maknete... znanje je tu... ne mora ni da ga uzimate... KJEL NEZNANJE JE ZAPREKA... OMOTAC OKO VAS... ZATVOR... KROZ KOJI NE MOZE SVIJETLOST DA HRANI NI DUSU NI DUH... jer glava je drugi glavni organ poslije srca...
  •  Maximin Daia 
    Simbolika ribe i hrišćanstvo
    SIMBOLIKA RIBE I HRIŠĆANSTVO

    Arheološki podaci o ribi kao zaštitnom znaku prvih hrišćana

    Prvi simbol hrišćanstva kojim su sledbenici Isusovog učenja obeležavali prostore svog stanovanja bila je predstava ribe. Ovaj simbol je, zajedno sa prikazom Isusa kao Dobrog Pastira i vina, sve do kraja 4. stoleća bio dominantan u hrišćanskoj ikonografiji. Najstariji do sada poznati spomenik sa prikazom ribe je otkriven 1865. u okviru groblja Domitillae, koje je deo rimskih katakombi. Oko tačnijeg datovanja postoje neznatna sporenja – italijanski arheolog de Rosi smešta ovaj grob u prvo stoleće, dok ga Beker datuje u prvu polovinu 2. stoleća. Na zidnoj slici predstavljene su tri osobe sa tri vekne hleba i ribom. U Izraelu je, u dvorištu zatvora Magedon, oktobra 2005. otkrivena crkva iz 2. stoleća sa odlično očuvanim mozaičnim prikazom para riba i teksta u kome se Isus Hrist naziva ribom.

    U grobovima iz ovog perioda vrlo često se sreće u hrišćanskim grobovima prikaz para riba dok se u Nacionalnom muzeju u Rimu čuva nadgrobni spomenik s početka 3. stoleća sa predstavom dve ribe i natpisom ΙΧΘΥΣ ΖΩΝΤΩΝ („riba života“).

    Vreme je nametalo svoje potrebe i u periodu progona bio je neophodan neki znak, simbol po kome će hrišćani međusobno prepoznavati onoga koji pripada njihovoj zajednici vere. Sva je prilika da je zbog svoje opšteprihvaćenosti i zastupljenosti u životu hrišćana riba zvanično postala simbolom hrišćana još pre sabora u Arlu 314. godine. U okviru osmog kanona precizirano je „da se određuje da se priznaje valjanost krštenja (onome) koji zna simbol“. Kao što smo naglasili u ovom radu, najprihvaćeniji simbol u dotadašnjem hrišćanskom svetu je bila riba.

    Tek nakon navodne Konstantinove vizije krsta uoči borbe sa Maksencijem 312. godine ovaj znak postaje zaštitni simbol hrišćanstva ali će riba još izvesno vreme nastaviti da se prikazuje na centralnim mestima u hrišćanskim hramovima. Jedan od takvih slučajeva je iz vremena Justinijana u crkvi sv. Eufrazija u Poreču koja je podignuta 553. u čijem se osnovnom delu nalazi mozaični prikaz ribe. Ovde treba naglasiti da se navedeni prikaz ribe, nastao sa kraja 3. na prelasku u 4. stoleće, nalazi u delu poznatom kao Mavrov oratorijum. Istovetan slučaj je sa još par crkava na Siciliji iz ovog perioda o kojima nemamo dovoljno podataka osim što je poznato da su podignute na prelazu iz 5. u 6. stoleće.
    Istorijska pojava Isusa i hrišćanstva i njena povezanost sa simbolom ribe javlja se najpre u Novom zavetu, na mestima na kojima On sam sebe alegorijski naziva „ribarem ljudi“. Tertulijan, pisac sa prelaza iz prvog u drugo stoleće, proširuje i objašnjava ovu ideju pišući „da smo svi mi male ribe, sledeći primer našeg ΙΧΘΥΣ, Isusa Hrista, rođeni u vodi“. Kliment episkop Aleksandrije, hrišćanski filosof i svetitelj koji je živeo i radio na prelazu iz drugog u treće stoleće, oko 202. piše najstariju poznatu himnu Isusu, delo Himna Spasitelju Hristu. On ovde podvlači da je Isus „ribar ljudi koji su spašeni, koji svojim slatkim životom vadi iz neprijateljskog potopa iz mora grešnosti“. Sam Kliment je preporučivao svojim čitaocima da na svoje pečate ali i kuće postave znak ribe.


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:51 pm


    Istina-Pero Hunjet Iz svega do sada iznetog jasno proizilazi da je identifikacija Isusa sa ribom bila u funkciji nekoliko decenija nakon Njegove smrti. Sa druge strane, videćemo kasnije, svet je još pre Isusa bio spreman na Njegov dolazak i spasiteljsku ulogu. Pet stoleća kasnije, Aurelije Avgustin nas obaveštava na koji način se hrišćanstvo povezuje sa rečju „riba“. Prema akronimu koji čine početna slova Ἰησοῦς Χριστός, Θεοῦ Υἱός, Σωτήρ sa značenjem „Isus Hrist, Sin Božji, Spasitelj“ dobija se reč ἰχθύς – riba.Pre nego nastavimo dalji rad, moramo najpre da se zapitamo – šta je hrišćaninu koji nije znao grčki mogla da znači ova skraćenica na grčkom? Teško je poverovati da je kroz reč ἰχθύς neki stanovnik Galije, na primer, mogao da doživi soteriološku definiciju svog Boga. Čak ni pesma eritrejske proročice Sibile koja govori o dolasku Spasitelja a koju blaženi Avgustin prenosi u celosti, osim toga što u akrostihu daje akronim INΣOΥΣ ΧREIΣTOΣ ΘEOΥ ΥIOΣ ΣOTHP, ni približno ne razjašnjava ono o čemu piše nekome ko nije upoznat sa grčkim jezikom. Ukoliko ova priča, koju je Avgustin čuo i zabeležio, nije plod mašte, ona samo jasnije govori nekih stotinu godina pre rođenja Isusa o Njegovom dolasku davno i prorečenom spasenju ljudi.Rasprostranjenost kulta ribe i njena simbolika u prehrišćanskoj misterijiMnogo pre pojave hrišćanstva, riba je već imala svoje duboko zastupljeno mistično značenje u većini mediteranskih ali i drugih kultovima. Simbolika ribe je raznolika ali se u većini slučajeva svodi na plodnost kao nebeski blagoslov i davanje života, što zbog činjenice da živi u moru (vodi) koje je samo po sebi davalac života, što zbog velikog broja jajašca koja su sama po sebi, takođe, simbol života i plonosti. U ovom kontekstu se srećemo sa njom kod kultova Izide, Hator, Venere, Atargatis, Velike Majke u Efesu koja oko svojih genitalija nosi nisku riba dok joj je oko vrata niska sa simbolima zodijaka.Riba je istovremeno i muški simbol – u Ozirisovom kultu riba je čisto falusni, oplođujući simbol dok se u Mesopotamiji srećemo sa filistinskim božanstvom Dagonom (Dag-riba) čiji se kult pominje i u Bibliji. Stara jevrejska Pasha padala se meseca adra (adar-riba) dok su prehrišćanski Jevreji učili da je riba hrana blaženih u raju kao i simbol nebeske gozbe u budućem životu. U hinduizmu se riba sreće kroz kultove Višne, spasitelja u njegovom prvom ovaploćenju i tvorca nove rase, i Varune, zlaćane ribe. Poput mediteranskih misterijskih kultova i ovde riba sibolizuje bogatstvo i plodnost kao što je i atribut božanske ljubavi. U Grčkoj je reč „delfos“ imala dvojako značenje – proročište i riba. U Delfima se stoga u prvo vreme proslavljala Temis, originalna boginja riba. Kasniju riblju boginju Afroditu Salakijsku, proslavljali su njeni sledbenici u sveti dan, petak, kada su jeli ribe.Na sasvim drugu dimenziju simbolike ribe, njenu povezanost sa zodijakom u okviru kojeg joj odgovara jedan znak, skrenuće nam pažnju tzv. Pektorijev epitaf koji počinje: „O, božanski rode Nebeske Ribe, čuvaj svoje srce nepokvareno, primivši besmrtno vrelo među smrtnicima iz božanskih voda…!“Imajući u vidu da pun krug Zodijaka traje 25.800 godina, mada se Hiparhova precesija obično zaokružuje na 26.000 godina, dolazimo do činjenice da svaki zodijački znak traje 2150 godina. Brojne prikaze zodijaka viđamo u Egiptu, u piramidama u Denderi i Tebi, na kojima je astrološki znak Ribe prikazan negde sa jednom a negde sa dve ribe. Ova simbolika će se vremenom izgubiti tako da će hrišćani prikazivati najčešće samo jednu ribu označavajući, kao što kaže stih iz navedenog epitafa, Ribu Nebesku.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:52 pm


    Istina-Pero Hunjet Astrološki znak Ribe počinje od 150. p.n.e. i traje do 2000. godine naše ere – u eri Ribe zapravo nastupa era Hrišćanstva kao većinske religije na planeti. Kako se u velikom zodijaku znaci kreću retrogradno, Ribi prethodi Ovan, ovome Bik pa Lav a početak ili kraj svakog znaka označavaju se ili ubijanjem tog znaka ili njegovim mladuncem. Zato se u periodu Ovna (2300-150. p.n.e.) srećemo sa legendom o Zlatnom runu u Grčkoj odnosno predstavom Amona-Ra u Egiptu. Tako možemo približno da datujemo izlazak Izraelaca iz Egipta prema detalju u kome se govori da su čekajući Mojsija, sebi izliti boga od zlata – Zlatno tele dok se Jahveu kao žrtva počinje da prinosi – ovca/jagnje.Kasnijim poistovećivanjima Amona-Ra i Zevsa dolazi se do još jednog božanstva u Egiptu, hronološki kasnijeg – Apisa u eri Bika (4450-2300. p.n.e.). Iako nemamo istorijskih podataka o Kritu u ovom periodu ne možemo a da ne zabeležimo pomen Minotaura. Sa druge strane, Biku prethode znaci Blazanca i Raka o kojima ne raspolažemo istorijskim činjenicama a onda nailazi znak Lava (10900-8750). Da se podsetimo, prema mitološkim motivima ovog perioda Heraklo i Gilgameš ubijaju lava.Ukoliko se vratimo na prelaz iz znaka Ovna/Jagnjeta u Ribu ne možemo a da se ne ponovo osvrnemo na ovde iznetu Šafovu tvrdnju prema kojoj je prikaz Isusa kao Dobrog Pastira, ribe i vina, sve do kraja 4. stoleća bio dominantan u hrišćanskoj ikonografiji. Tek početkom 5. stoleća dolazi do uspostavljanja novog hrišćanskog znaka (krsta) i trajnijeg potiskivanja stvarnog značenja predstava Isusa – Jagnjeta Božjeg, Dobrog Pastira ali i Nebeske Ribe.Razrešenje problema otkud poistovećivanje Isusa sa znakom ribe zahteva dodatna objašnjenja od onih do sada navedenih. Mnoga dela apokaliptičkog karaktera pojavila su se u periodu od 164. g. p.n.e. (Pseudo Danijel) do Karmena Komodijanovog (oko 250. g. n.e.), propovedajući skori kraj sveta i dolazak Hrista – Mesije čija će vladavina biti hiljadugodišnja. Verovalo se u skori dolazak Mesije i u takvoj atmosferi pojavio se Isus sa imenom koje učenik i jevanđelista pripisuje kao lično ime galilejskog proroka, iako je ono ranije shvatano kao simbol jer Isus (na starojevrejskom Ješua/Jošua) znači najpre “spasitelj”, ali i „iscelitelj“ i „zaštitnik“. Njegov soteriološki karakter podvučen je imenom Isus iz Nazareta pri čemu se pomen Nazareta ne vezuje za geografsku odrednicu već za značenje reči Nazorej/Nazarej koja u starojevrejskom ima značenje identično reči Isus – spasitelj. Zbog toga Bendžamin Smit izvodi zaključak da je hrišćanstvu kao verskom pokretu najpre prethodilo poštovanje Isusa lekara i boga, određujući formiranje Isusovog kulta stoleće pre i posle naše ere.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:52 pm


    Istina-Pero Hunjet Znak Ribe je trajno obeležila pojava hrišćanstva kao planetarno dominantne religije sa osnovom u Isusovom etičkom učenju i prekid sa prehrišćanskom antičkom tradicijom. Iako je samo hrišćanstvo duboko misteriozofsko učenje koje u sebi objedinjava veliki broj kultova, u 4. stoleću se najpre javlja težnja da ova religija, najpre izjednačena sa ostalim Milanskim ediktom iz 313. godine, postane i državna religija. To će se dogoditi ukazom Teodosija iz 380. godine tako da će u narednom periodu nehrićanska kultura doći na potpunu marginu zbog čega je Justinijanovo ukidanje Akademije 529. godine predstavljalo logični i završni udarac svemu što je prethodilo hrišćanstvu a što su hrišćani pogrdno nazvali paganstvom. Još jedina veza sa antikom bila pravna škola u Beritu/Bejrutu sve dok Justinijan Prvi nije sa Tribonijanom završio kodifikaciju rimskog prava, na taj način sačuvavši ostatke antičke kulture.Kao što je 476. pao Rim a 529. ugašena Platonova Akademija, još jedino mesto u kome se proučavala antička filosofija i kultura, tako krajem 6. stoleća dolazi do potpune i ničim ograničene dominacije hrišćanske crkve koja će nastupiti sa novim etičkim učenjem koje je u zaveštanje ostavio Isus čije učenje predstavlja stepenik više od njemu prethodećih učenja.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:53 pm

 Iris Scaarlett Isus je nahranio hiljade ljudi sa pet riba sa istom onom silom sa kojom brasno i ulje nije nestajalo (citavih 3 ipo godine!) udovici u Sarepti koja je primila proroka Iliju - Bozijom silom i nicim drugim. Potpunim oslanjanjem na Boga kao izvor zivota, odrzavaoca prirode i svega sto postoji i sto se krece.

Istina-Pero Hunjet Iris Scaarlett Isus je nahranio hiljade ljudi sa pet riba sa istom onom silom sa kojom brasno i ulje nije nestajalo (citavih 3 ipo godine!) udovici u Sarepti koja je primila proroka Iliju - Bozijom silom i nicim drugim. Potpunim oslanjanjem na Boga kao izvor zivota, odrzavaoca prirode i svega sto postoji i sto se krece.

Nahranio ih je iz sebe ... energijama oslobodenja i cistoce... SVIJETLOM ... ili vibracijama koje dijeluju na ***VODU*** - djelujuci na vodu u nama se mijenja sve u nama... *** *** ... dakle samo njegovo prisustvo i zracenje njegovo nas i iscjeljuje lijeci i oslobada,,, slobodu i lljubav osjetomo... postajemo mili i sebi i drugima... koliko to zadrzite - toliko sre dugo i sretni... to dijelovannje ide samo do petrog nivoa--- jer sa tim dobivenim imas vijeru i poverenje u sta da vjerujes i sta da i kako da radis... tada i sa tim se nastavis dalje uzdizati... Koliko god mu snage trebalo... toliko bi ju u momentu i sam dobio kao kanal - da se iz njega siri svima onoliko koliko mogu DA UZMU... da je mogla cijela planeta ljudi.. imao bi za sve dosta...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:53 pm

Djura Vukelic

Gdje je istina,
mudraci traže od kad svijet za se zna,
pustinjom lutaju,
nebu zbog nje molitve upućuju,
i govore: kao da njen sam začuo glas,
kao da od nje sam dobio znak,
ali gdje je istina..
U potrazi vječnoj mnogi odustaju,
i eno ih govore,
istina je varka i ne postoji,
ali još se uvijek priča o njoj,
i još se uvijek traga za njom,
ali gdje je istina..
Ustrajni traže i ne odustaju,
traže uporno, mnogim se knjigama okružuju,
i sve se više knjiga piše o njoj
ali gdje je istina..
A vrijeme se osipa,
sve prolazi,
kratak je ljudski vijek,
zrnce pijeska, zrnce pijeska,
u vremenu svemira..
ali gdje je istina..DM
LikerLiker · · Del
xxxxxxx og Ružica Petković liker dette.

Djura Vukelic TRAZIMO LI ISTINU NA POGRESNIM MESTIMA!?

Ružica Petković Stariji su je znali.. manje je bilo nereda nego danas...

xxxxx Izgleda da je istina jedino u nama, vani je samo ono što vidimo i ništa drugo.

Istina-Pero Hunjet Istina je i u nama i izvan nas... kosmos u velikom je oko nas... a mi smo kosmos u malom - jel tako... ma je... znaci spoznati prvo vanjstinu kako i zasto je... da bi dozvolio onome sto treba da se iz vana spaja sa tobom... dakle znanje i odabir- licna namjera...


Zadnja promjena: Admin; pon lis 05, 2015 4:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:53 pm

Iris Scaarlett a otkud vi znate da je ne provodim sate u molitvi i razmisljanju o Hristu? 

Meditacija nije ista stvar sto i svesno razmisljanje. Biblija objasnjava SVE, cak i taj detalj da ako se covek "isprazni" u njega ulaze 7 zlih duhova.. ne znate ni kako sam dosla do spoznanja Hrista i istine, ni vi ni mnogi cak koji me licno poznaju! 

Reci cu samo jedan mali detalj za sada, citajuci dela Ericha Fromm-a.. i Neittschea sam dosla do Hrista... ali zasigurno znam da neke stvari NE treba upraznjavati jer nas Bog upozorava jasnim jezikom da to ne cinimo! 

jednom prilikom raspravljala sam se sa osobom, inace jako dobrom prijateljicom i osobom koja mi je draga.. pripada nekoj sekti sta li j, koja se zove "belo bratstvo",, oni takodje veruju da treba upraznjavati astrologiju.. a ja pronasla na drugom mestu da je "pecat" astroloskog ciklusa 666, sta reci vise, pametnom dovoljno. Zatim tvrdi da bioenergija moze da se upraznjava i da je to "od Boga".. zatim tvrdi da Bozji zakon NE MORA da se postuje.. (u tom trenutku je to bilo malo previse za mene).. rastuzila sam se i prekinula razgovor.. jer ne vredi trositi reci, sa ljudima koji su ubedjeni da "znaju" a da pri tom u zivotu Bibliju NIJE procitala, cak je nije ni imala, nabavila ju je na moje molbe.. ali do sada.. mozda procitala par knjiga.. ali i dalje cita knjige njenog "Ucitela" koji zavodi gomile ljudi upravo na taj slican put kojim vi idete, da se bavite "chakrama", meditacijom.. itd.. ne tvrdim to za vas, moguce je da Bibliju citate... ali MOLITE se Bogu da vam da NJEGOVOG Svetog Duha, nemojte tvrditi da ga vec imate.. nije dzabe Bog porucio "ispitujte duhove" jer NISU svi od Boga.. ima i demona koji nas drze u uverenju da su "sveti duh".. nadmenost je opasna stvar! Sotona je bio nadmen, i to ga je odvelo u propast... treba biti ponizan i sve ispitivati!

Iris Scaarlett Zao mi je ali zaista gubim zelju za razgovorom.. posto vidim sta pisete.. i opet ponavljam to nema veze sa Biblijskom naukom.. a posto vidim da i u samu Bibliju sumnjate, onda vas zaista pozdravljam i vise se necu javljati! 

Nastavide da i dalje zivite u vasem uverenju da znate sve, a ja cu uciti od Hrista u poniznosti, kao sto sam do sada radila i kao sto i sam Hristos uci u Mateju 5 glavi i dalje!

Dovidjenja!

Istina-Pero Hunjet Meni je bog dao svetog duha - jos ti nije JASNO... astroligija i biblija i SVE SE MORA SHVATITI KAKO TREBA SVE... NISTA NE ODBACITI... sta sam vam rekao sa tim da ni isus ne treba biti idol ... znate li vi sta to znaci... ne slaviti samo njega ... ne go i sebe kao idola ravnom njemu vidjeti... postojati kao on da SVIJESNO UMRES ILI USKRSNES.... sve sam objasnio ali vi necete i ne mozete da vidite... ASTROLOGIJA JE SVTIIINJAAAAA... ALIIIII... SAMO DOTLE DOK TIH SEDAM PECATA ILI SEDAM SVIJETLOSNIH ZNANJA ne ugradite u sebe... tada vise NE ZAVISITE OD ASTROLOGIJE.... VIDIS DA ZNAM VISE I OD TEBE I OD SOKRATA I OD SVIJU VAS.... ako se drzis samo astrologije... onda ces samo da znas sta ce se desavati ali neces mozi spreciti... je li jasnoooo... a ako se drzis samo biblije ... E NECES NISTA ZNATI NITI SPRECITI NITI DUHA DOBITI....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:54 pm

Istina-Pero Hunjet Daklle duh sveti se dobija samo kada astroloski tih sedam pecata ugradis u sebe,,,, eeee da ALI TO NE PISE U BIBLIJI... pa pise... ali samo kao ja koji nesto znaju mogu da vide tajnu stiha... dok vi niko ne vidite... a one koji znaju vi pljujete i stanom pravite,....

Iris Scaarlett ASTROLOGIJA JE SOTONSKA NAUKA! Bog je izricito ZABRANIO to u svojoj reci! A vi "radite kako vas usi svrbe!" i dalje..

Istina-Pero Hunjet Vi ste sotonski... kako moze bitoi sotonsko pobogu kada ih bog stvorio... vi niste normalni... NOSIOCI SEDAM PECATA SVIJETLA SU NAJSVETLIJI ARHANDELI SEDAM DANA BOZANSKOG STVARANJE.... ko li je sada satana ha... 

Istina-Pero Hunjet Shvacas li ti DIVNA ZENO... KOLIKO JE ZNANJE U BOGA I ISUSA... a svi vas budalama prave... kada uzmes znanje od sedam ARHANDELA SVETIH - koji predstavljaju svaki po jedan dan svijetla stvaranja u sebi u sebi to izgradis sa ISUSOVIM ZNANJEM... tada astrologija vise ne treba tako mnogo po tom pitanju... a vec sam vam objasnio da sotona i vrag i slicno nije jedno te isto... Sotonska znanja sveta su... ZNANJE SA KOJIM SE UCESTVUJE ILI KOMANDUJE BOZANSKIM ILI PRIRODNIM SILLAMA... e onaj drugi to koristi za negativno... je li jasno da nista neznate... a ISUSOVO UCENJE JE SPOZNAVANJE I STAOPANJE SA TIM BOZANSKIM SIAMA... SOLOMON JE NA PRIMJER IMAO ZNANJE KOMANDOVANJA TIM SILAMA ... BIO JE IZNAD TIH SILA I SVE SU GA MORALE SLUSATI.... A ISUs je imao te sile u sebi... pa i neki drugi ... i onaj danas koji je tu... dakle solomon je imao materijalno bozansko sredstvo i znanje kako da te sile drzi pod kontrolom na pozitivan nacin...

Budite se DIVNI LJUDI budite... oni koji vam vicu cuvajte se laznih i dokazuju to neznanjem i gazenjem svega svetoga znanja a ne daju vam nikakvo znanje... njih se cuvajte... A NE DA SI OD NJIH PRAVIS IDOLE I UCITELJE... A UCE VAS DA VAM UCITELJI NE TREBAJU... a oni vas kao ovce i uce i vode.... kako i zasto to ne vidite,.... 

Istina-Pero Hunjet Iz ovoga malo iznesenoga mozete da shvatite sta znaci kada vam kazem.... LJUBAJ ZNANJE... TE PROPRCIONALNO ZNANJU U POSTOTKU STE U STANJU DA VOLITE I SEBE I BOGA I ISUSA... sada vidite koliko i sta volite.... ETO TOLIKO I ONI VAS I VIDE I VOLE.... SAMO ONAKO KOLIKO IK KAKO STE SVIJESNI SEBE KROZ TA BOZANSKA ZNANJA.... a ne da scve stavljate pod i u satanu,,,, i da vas uce kako se ne smije znati... te sa tim neznanjem odbacujete SVE TOI SVETO ZA CIME SRCEM SVOJIM ZUDITE....

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:55 pm


    Istina-Pero Hunjet Isto tako ne vjerujete u Karmu... a vjerujete da smo svi gresni... a rijec Karma vam zabranjuju ... zaso?... kada je karma isto sto i gresni... pa zato ako bi pratili tu rijec Karmicki... dosli bi do veceg ucenja koje objasnjava kako se karma seli iz zivota u zivot... i usaduje se prvim uzdahom po rodenju... To je dusa... a sa duhom si rodena.... u srcu ali samo iskrom... kojoj razvoj sprecava karma... pa bi u tom drugom znanju mnooogo saznali... ali oni vas uce da je ovo i sada jedini zivot... a drugi ce vam Isus dati kada se vrati... i slicne gluposti u koje vi vjerujete slijepo... a isus nas uci da ne budemo spijepci.
  • Istina-Pero Hunjethttps://www.youtube.com/watch?v=vx6xJGmZN5A

    Koji mulac - jedmnom kada umre umre za stalno... jeste mulac... fizicko umre za stalno i etersko umre za stalno ... ALI SE DRUGA DVA VRACAJU U NOVI ZIVOT POSLIJE SMRTI... SE RADA TAMO... A KADA UMRE TAMO ONDA SE OPET RADA OVDJE... CETIRI TIJELA IMA SVAKI COVIJEK ... mulac jedan.... zatoi i je jaje za <vaskrs ili uskrs Glavna poruka... sa zumanjkom u nutri... SUNCE itd... tvrdi da naucnik ne moze da stvori zivot... kakve to veze i dokaz ima sa bozanskim stvaranjem... sto ne prica kako se stvara ako zna... cuj cuj ... nismo dva bica... ma jesmo daadaa duh i dusa... dusa je karmicko ili smrtno tijelo... koje je nebitno u bozanskom ucenju ... je to obicni kaput kada se iznosi jednostavno se baci... a trece i cetvrto tijelo je vijecni zivot... po njemu je mrtvo odijelo... i nema vise zivota,,, gotovo... zamisli bog kaze umreces.. a davo kaze neces... gle mulca... pa da li isus kaze zivjeti ces vijecno ako vaskrsnes... i daje zivot vjecni ... pa ko ovoga lazova moze da gleda nije mi jasno...haahaa jakov i ostali uopste nisu zivi... ali ce imati i vratiti se u zivot kada im to isus da... boze smiluj se... pa isus nikome nista ne daje na svoju rijec njegovu niko ka ocu nemoze... nego moramo sami da ucimo u zivotu i da shvatimo kako da uskrsnemo... ko to ne shvati nema uskrsnuca... svako sam mora svijesno da umre... sada za zivota... ovaj nie pri svojo svijesti nu usnu... pa kroz hrista - kroz znanje licno i svoje a njegovo.. a ne da ce on sve da spasi- ma gle idiota oziris nema pravo da sudi a isus ce da sudi... MA KOME TO JOS ISUS I BOG SUDI... mulac tvrdi da su oni sudije... Pa oziris te vaze koliko si naucio Isusovog znanja... te ako nisi naucio isusovo znanje... ozirus te na tvojoj licnoj vagi... upucuje ponovo u inkarnaciju i novo rodenje... dakle jos jednom zivot... a ne vijecna smtr... blago budali i jos ako ima kome da predaje... cista sprdacina od neznanja... strasno..

    Neki me pitaju zasto ja pokusavam da ih zavodim... da ostave svoju vijeru i slicno... kako to sto objasnjavam nema u bibliji.... kako nema kada je sve u kljucevima biblije= stihovi... mnogi sve prucavaju i historiju... a ipak se drze onih idola koji ih uce da nemaju idole... ja to tesko mogi da shvatim zasto ljudi jedno pricaju drugo misle a nista ne rade... Ako ste proucavali historiju... onda znate da su zadnji koji su se drzali pravih ucenja Isusovih svi smaknuti sa lica zemlje... SVI... od bogumila katara i zadni temlari... sve knjige svete od znanja spalkjene a i ljudi od znanja spaljeni i unisteni... i ostade samo taj olos koji je sve bozije potamanio... Ovaj zli predavac - sve isto radi... sva ucenja su za njega satanska i samo <isusa spomine... A NIGDJE NIO JEDNE RIJECI O ISUSOVOM ZNANJU... kako da vijernoici svijetlo spoznaju... ili sta i kako se vatrom krstiti... pa dakle, ako siu ostali samo yi unistavaci i oni i danas va,a drze predavanje i sve pobija... a nista iskusio nije... a dobro se zna da se nista ne oodbacuje dok se såpozna... kako ljudi mogu da vjeruju u tako sta... a dve hiljade godina nikakvog boljitka... i svi se drze tih unistavatelja koji su protiv svih znanja... pisao sam vam sta znaci slama i bozic i jaje i uskrs... smiju mi se,... a onaj predavac tvrdi kako je Tarot satanski... koji li je to satanski sluga... znate li vi da su bogovi smislili tarot kao i stare price - predanja i bajke... kako bi kroz njig ostavili nama u nasledstvo istinu sveta na kao sakriveni nacin... Tako su bogovi ostavili i tarot karte - da se kroz igru ostavstina ostavi... da oni koji se sa time bave- DA SHVATE DA JE TO VRHUNSKO I NAJSVETIJE UCENJE... A TO ZNACI SVETO ZNANJE IZ PIRAMIDE KRALJA THOTA... ATLANTIDE... Da preko tih karata nadu KNJIGU INICIJACIJE STAROGA EGIPTA... KOJE JE U 22 SLIKE I TEKSTA... 21 NIVO ZNANJA I 22. JE LUDA...Sva znanja svieta da sastavite u jedno... ne bi dobili to znanje... jer sva znanja svijeta su razbacani dijelovi toga znanja po vjerama i slicno po narodima... svakome kako je potrevbno ... Ja niikada nisam nikoga ubjedivao u nesto... NEGO PROBAM SVAKOME UKAZATI STA ZNAJU A DA NEZNAJU PO SVOME ZNANJU DA SPOJE KOLIKO JE 2+2 DA JE TOO CETIRI... CISTA LOGIKA SPAJANJA SE NE POSJEDUJE... tvrdim da se svi i klanjaju i moole istoj stvari... ali to ne shvacaju... kada shvate svi ce mo brzo braca biti... A ovakvi tipovi koji sva znanja pobijaju ONI ZAVODE LJUDE OD ISTINE SVETE... JER NE NUDE NI SVIJETLO NI KRSTENJE VATROM... NISTA NE NUDE... samo mrznju i zadrzavaju ljude u neznanju... kako su satanski lukavi... i onda vam, objasne kako ste za sve sami krivi... jos najveca Laz KOSMOSA... SOLA BOGA NE MOLI... pobise i popalise sve sto je vredno u duhu bilo ... a vama sada ti isti TEPU KAKO JE SVE TO SATANSKO... a Isusom i biblijom se stite ... ti isti koji su i bibliju preuredili po svome kako vi od vas ovce pravili... vasa tvrdoglavost u neznanju neme vajde...
    Takvi ne spominju glavne stohove koji automatski SVE POBIJAJU STO ONI TVRDE I VI SAMI... t dva stiha ama bas sve to negiraju i rasturaju... kako i zasto to ne vidite... pa ce tte vidjeti ko je u pravu... Isus rece da niko nece na RIJEC NJEGOVU KA OCU NASEMU... Isto tako lijepo u bibliji pise kako nije dosao da pravi mir i oproste daje... nego obratnooo... a ovi vas uce kako ste svi spaseni sa krvlju njegovom... tvrdite da je nevjernik ko ne vjeruje iu krvavog i izranjavanog i zakucanog isusa... kakvi ste vi toi vjernici... pa u svemu tome su uzivali oni koju ga mucise i ubise uzivajuci u krvi njegovoj... tako ga vole krvnici njegovi... a to isto ui vi radite... i na konto toga odbacujete sva sveta znanja... kakva je to onda lljubav vasa prema njemu... a lijepo pise da ce ka ocui nasemu samo uz njegovu pomoc i KROZ NJEGA... dakle on nema nbista od toga sto ga slavite a svietlost njegovu odbacujete...hvalite se da je on svijetlost... jeste jeste... ali niste vi... njegova slava ce bitio kada se budete hvalili kakko Vi SVIJETLITE KAO ON.. da vi budete slava njegova -- a ne samo on vasa... od toga niko koristi nema... Svi slavili Tita... ode titi svi se pobise medu sobom... i to i cije ime vjersko pobogu... i takva vamje cijela historija...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:04 pm

MISTIČNO CARSTVO SMRTI (stanje mrtvih)
Jedno od boljih predavanja na temu čovekovog stanja nakon smrti. Biblijski stav ...Vis mer

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:05 pm


    Istina-Pero Hunjet Ja moje spoznaje potvrdujem gdje god stignem... i tako sigurnost svoga ZNANJA potvrdujem... a vama to Apsolutno zabranjuju..OSHOMoja poruka je jednostavna. Moja poruka je novi čovjek, homo novus. Stari koncept čovjeka je bio ili/ili; materijalista ili spiritualista, moral ili nemoral, griješnik ili svetac. To je bilo bazirano na podjelama, raskolu. To je stvorilo šizofreno čovječanstvo. Čitava prošlost čovječanstva je bila bolesna, nezdrava, suluda. Za tri hiljade godina je bilo pet hiljada ratova. To je krajnje suludo; to je nevjerovatno. To je glupo, neinteligentno, nehumano.Kada jednom čovjeka podijelite na dvoje, vi stvorite patnju i pakao u njemu. On nikada ne može biti zdrav i ne može biti cjelovit, ona druga strana koja je odbačena će nastojati da se osveti. Ona će nastojati da nađe načine i sredstva da nadvlada dio koji ste nametnuli sebi. Vi ćete postati bojno polje, građanski rat. To je bio slučaj u prošlosti. U prošlosti nijesmo bili sposobni da stvorimo istinsko humano biće već humanoide. Humanoid je neko ko izgleda kao ljudsko biće ali je krajnje obogaljen, paralizovan. Njemu nije bilo dopušteno da se rascvjeta u svojoj potpunosti. On je polovičan, a pošto je polovičan, on je uvijek u patnji i napetosti; on ne može slaviti. Samo cjelovit čovjek može slaviti. Slavlje je miris cjelovitog bića.Samo drvo koje je potpuno živjelo će procvjetati. Čovjek još nije procvjetao. Prošlost je bila veoma mračna i sumorna. To je bila mračna noć duše. A pošto je to bilo potiskivano, to je postalo agresivno. Ako se nešto potiskuje čovjek postaje agresivan, on gubi sve njegove nježne kvalitete. To je sve do sada uvijek bilo tako. Mi smo došli do tačke kada se staro treba odbaciti a novo pozvati. Novi čovjek neće biti ili/ili; on će biti oboje. Novi čovjek će biti prizeman i duhovan, svjetovan i onostran. Novi čovjek će prihvatiti svoju cjelovitost i živjeće bez unutrašnjih podjela, on neće biti u raskolu. Njegov bog se neće suprotstavljati đavolu, njegova moralnost neće biti u suprotnosti sa nemoralnošću; on neće poznavati suprotnosti. On će prevazići dvojnost, on neće biti šizofren. Sa novim čovjekom će doći i novi svijet jer će novi čovjek shvatati stvari na sasvim drugačiji način i živjeće sasvim drugačiji život koji se još nije živio. On će biti mistik, pjesnik, naučnik, sve to zajedno. On neće birati: on će kao takav biti neizbirljiv.To je ono čemu vas učim: homo novus, novi čovjek, a ne humanoid. Humanoid nije prirodan fenomen. Humanoid je stvoren od strane društva – od svještenika, političara, pedagoga. Humanoid je stvoren, on je proizveden. Svako dijete dolazi kao ljudsko biće: potpuno, cijelo, živo, bez ikakvog raskola. Društvo odmah počinje da ga guši, davi, da ga sjecka na djelove, govori mu što da radi a što da ne radi, što da bude a što da ne bude. Njegova cjelina se ubrzo gubi. On počinje osjećati krivicu za svoje čitavo biće. On odbacuje više nego što je prirodno, i u tom odbacivanju on postaje nekreativan. Tada će biti samo djelimičan, a djelimičnost ne može da pleše, dio ne može da pjeva, i dio je uvijek pogibeljan jer ne zna što je život. Humanoid ne može imati svoju volju. Drugi odlučuju za njega – njegovi roditelji, učitelji, vođe, svještenici; svi oni mu oduzimaju svu njegovu volju. Oni odlučuju, oni naređuju, a on samo slijedi. Humanoid je rob.Ja vas učim slobodi. Sada čovjek treba da uništi sve vrste robovanja i da izađe iz svih zatvora – nema više ropstva. Čovjek treba da postane individualan. On treba da postane buntovan. A uvijek kada je čovjek postao buntovan... Ponekada bi neki ljudi pobjegli od tiranije prošlosti, ali tek ponekada – ponegdje Isus, ponegdje Buda. Oni su izuzeci. A čak ni ti ljudi, Buda i Isus, nijesu mogli živjeti potpuno. Oni su pokušali ali je čitavo društvo bilo protiv njih.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:05 pm


    Istina-Pero Hunjet Moj koncept novog čovjeka je taj da će on biti Grk Zorba i da će biti Gautama Buda, takođe: novi čovjek će biti Zorba Buda. On će biti osjećajan i duhovan; fizički, krajnje fizički u tijelu, u čulima, uživajući u tijelu i svemu što tijelo može dati, a, isto tako, biće i velika svijest, biće veliki svjedok. On će biti Hrist i Epikur zajedno. Ideja starog čovjeka je bila odricanje; ideja novog čovjeka će biti radovanje. A takav novi čovjek dolazi svakog dana, on stiže svakog dana. Ljudi još nijesu postali svjesni njega. Zapravo, on je već nastao. Stari umire, stari je na svojoj samrtnoj postelji. Ja ne tugujem zbog toga, i kažem, molim vas, ne tugujte za tim. Dobro je da on umire jer iz njegove smrti će se novo ukazati. Smrt starog će biti početak novog. Novo može doći samo kada staro bude sasvim mrtvo. Pomozite starom da umre, a pomozite i novom da se rodi! I zapamtite, staro ima svo poštovanje, cijela prošlost će mu biti podrška; a novo će biti jedan sasvim čudan fenomen. Novo će biti toliko novo da neće biti poštovano. Svaki napor će biti učinjen da se uništi novo. Novo ne može biti poštovano ali u novom je budućnost čitavog čovječanstva. Novo treba uvesti.Moj posao se sastoji od toga da stvorim polje Bude, jedno energetsko polje u kojem će se moći roditi novo. Ja sam samo primalja koja pomaže da novo dođe u svijet koji to još ne prihvata. Novo će trebati mnogo podrške onih koji to razumiju, od onih koji žele da se takva revolucija dogodi. A vrijeme je sazrelo, ono nikada prije nije bilo tako zrelo. Pravo je vrijeme, nikada prije nije bilo tako pravo vrijeme. Novo će se ukazati, prodor je sada moguć. Staro je toliko propalo da čak i sa najvećom podrškom ne može opstati; ono je osuđeno na propast! Mi to možemo odlagati, možemo uvažavati staro; to će biti samo proces odlaganja. Novo treba da dođe: najviše što možemo je da mu pomognemo da dođe ranije; ili to možemo ometati i odlagati njegov dolazak. Dobro bi bilo da mu pomognemo. Ako dođe ranije, čovječanstvo će još imati budućnost, i to veliku budućnost: budućnost slobode, budućnost ljubavi, budućnost radosti.Ja vas učim novoj religiji. Ova religija neće biti hrišćanstvo, neće biti ni judaizam, neće biti ni hinduizam. Ova religija neće imati nikakav pridjev. Ova religija će biti čisti religiozni kvalitet cjelovitog bića. Moji sanijasini treba da budu prvi zraci sunca koje se ukazuje na horizontu. To je ogroman zadatak, to je skoro nemoguć zadatak ali pošto je nemoguć, to će privući one kod kojih je ostalo još malo duše. To će stvoriti veliku žudnju kod svih onih ljudi koji imaju još smjelosti skrivene u njihovim bićima, koji su hrabri, vrli, jer zaista to treba da stvori vrli novi svijet.Ja govorim o Budi, ja govorim o Hristu, ja govorim o Krišni, ja govorim o Zaratustri tako da sve što je bilo najbolje i sve što je bilo dobro u prošlosti može biti sačuvano. Ali to su samo nekoliko izuzetaka. Čitavo čovječanstvo je živjelo u velikom ropstvu, u lancima, u raskolu, u ludilu.Ja kažem da je moja poruka jednostavna ali će biti veoma teška, naporna da bi se ostvarila. Ali što je teža, više neostvariva, veći je izazov. A vrijeme je pravo zato jer je Istok promašio, a i Zapad je promašio. Neka veća sinteza je potrebna u kojoj se mogu Istok i Zapad sresti, gdje se mogu sresti religija i nauka. Religija je propala je je ona bila onostrana i zanemarivala je ovaj svijet. A vi ne možete zanemariti ovaj svijet; zanemariti ovaj svijet znači zanemariti i svoje korijene. Nauka je promašila jer je zapostavila drugi svijet, unutrašnji, a vi ne možete zapostaviti cvijeće. Kada jednom zapostavite cvijeće, vaše najdublje biće, život tada gubi svaki smisao. Drvo treba korijene, tako i čovjek treba korijene, a korijeni mogu biti samo u zemlji. Drvo treba otvoreno nebo da bi moglo da raste, da dođe do velikog lišća i da ima hiljade cvjetova. Samo tada je drvo ispunjeno, samo tada drvo može osjetiti značaj i smisao, a život postati bitan. Čovjek je drvo. Religija je propala jer je govorila samo o cvijeću. Ti cvjetovi su ostali filozofični, apastraktni; oni se nikada nijesu materijalizovali. Oni se ne mogu ni materijalizovati jer nijesu podržani od zemlje. A i nauka je promašila jer je brinula samo o korijenima. Korijeni su ružni i oni ne mogu procvjetati. Zapad pati usljed previše nauke; Istok pati zbog previše religije. Sada trebamo novo čovječanstvo u kojem će religija i nauka postati dva aspekta jednog čovjeka. A most treba da bude umjetnost. Zato kažem da će novi čovjek biti mistik, pjesnik i naučnik. Samo umjetnost može biti most između nauke i religije – poezija, muzika, skulptura. Kada jednom uvedemo tog novog čovjeka u egzistenciju, zemlja tada po prvi put može postati ono što treba da bude. Ona će postati raj: ovo naše tijelo - Buda, ova naša zemlja - raj!Živite sada snažno i potpuno jer naredni trenutak će biti rođen iz ovog trenutka; a ako živite potpuno i radosno, vi ćete moći biti sasvim sigurni da će naredni trenutak donijeti još više blaženstva, više radosti. Za one koji žele da žive, ne da razmišljaju o tome; da vole, ne da razmišljaju o tome; da bitišu, ne da filozofiraju o tome – ne postoji alternativa. Ispijte sok sadašnjeg trenutka, sasvim ga iscijedite jer se on neće više vratiti. Kada jednom ode, on ode zauvijek. Kada hiljade i hiljade ljudi u svijetu slave, pjevaju, plešu u ekstazi, opijeni božanskim, tada više nema mogućnosti za bilo kakvo sveopšte samoubistvo. Sa takvim slavljem, sa takvim smijehom, sa takvim ushićenjem i zdravljem, sa takvom prirodnošću i spontanošću, kako može biti rata? Život vam je dat da stvarate, i da se veselite i da slavite. Kada plačete i tugujete, kada ste očajni, vi ste sami. Kada slavite, čitava egzistencija učestvuje sa vama.Samo u slavlju se susrećemo sa najvišim, vječnim. Samo u slavlju izlazimo iz kruga rađanja i umiranja.OSHO

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:06 pm


    Istina-Pero Hunjethttps://www.youtube.com/watch?v=dwEv_8XFr7ADjordjije Zekovic istina pero se razumije u ove stvari ,nadam se cu od njega dobiti komentar na ovaj moj film , sto sam postavioIstina-Pero Hunjet Trazio si da ove neznalice komentarisu ovaj fim... normalno da ne mogu jer nisu ni blizu duhovnog razvoja... traze dokaze u bibliji... a ne vide jer im mozak nije u stanju da spoje dva stiha...Istina-Pero Hunjet Sta govori ovaj film...Djordjije Zekovic govori da ima jos 100 bogova pored isusa,i dokazuje naravno,zato je po meni suludo da ljudi svataju i uzimaju samo isusa ok,pogledaj film pa vidiIstina-Pero Hunjet Govori o bozijoj pomoci nama ljudima u svim vremenima... kao sto sam rekao... proroka je uvijek bilo i bice... Kod indijskih je bila razlika u tome sto je SEDAM RISIJA SA NEBA... davalo objavae ili znanja ljudima mudracima koji su sto mogli primiti... a oni su narodima prenosili...Istina-Pero Hunjet Ti risiji su sedma ARHANDELA SVITIH SVIJETLA I DANA STVARANJA... dok kod isusa on dobija u sebi i kroz sebe ta znanje svijetla... potpunu izgradnju tih sedam pecata po bibliji... Isus je uvijek mogao da radi i prica jer je to u njemu bilo... dok indijski su morali to da dobiju sa nebaIstina-Pero Hunjet Nasa galasksija je podijeljena na kvadrante... pa tako i planeta... zato svako ima svoju vijeru i svoga duhovnog vodica kojega zovete bogovi.... u nasem kvadrantu je glavna zvijezda sirijus... i zato i kanal u piramiti kao kosmicki autoput i vodoi do sirijusa....Istina-Pero Hunjet On ima odgovornost bozansku u razvoju toga kvadranta ukijemu smo i mi....Istina-Pero Hunjet Na dalje se spminju tri sveta kralja.. jer su nasa glavna cetri boga op kojima smp nastali.. koji ima po tri lica... jednako 12 ... a to pokazuje i pravoslavni KRST... svojim izgledom... na krakovima... na svakom kraku kao tri polumjeseca.Istina-Pero Hunjet Svaki taj bog ima tri lica i vidi samo napred i lijevo i desno... jedan drugoga ne vide ledima okrenuti - kako bi svako maksimalno i nezavisno doprinosio nasem razvitku... jer smo od njih nastali.Istina-Pero Hunjet Imate oci i ne vidite... nema veceg slijepca od onoga ko ne zeli da vidi a ima ociIstina-Pero Hunjet Postoji sveta matematika kod boga i geometrija... te po karmi i zaslugi svaki narod dobija i <astavu po bozanskoj vrednosti i plana napredka... svaka drzava ima svoga andela vodica... ili kralja ili predstavnika--- Koji ispunjava taj narod po NJEVIM ZASLUGAMA I ZELKJAMA ... ILI JE OD BOGA ILI JE OD VRAGA... DO NARODA JE...Istina-Pero Hunjet Grb bivse jugoslavije je imao sest pecata ili baklji... sa odredenim bojama dana stvaranja i petokrakom koja izvodo iz robstva KROZ PRIJATELJSTVO BRATSTVO I LJUBAV SVIH NARODA... a to znaci skinuti se sa kriza ili broja cetiri taspeca licnosti... iloi cetvrtog razreda skole i uci u peti razred petokrake bratstva i jedinsva i JEDNAKOSTI SVIH SA SVIMA... ali samo kroz to bratstvo i jedinstvo ali kroz vise znanje vjere i napredka. Istina o religiji ceo video sa prevodom

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:07 pm


    Istina-Pero Hunjet Zito ste imali ZITO sa strane grba sto oznacava i kruh ovozemaljski a i znanje duhovno hrane koje dolazi sa onoga mijesta odakle i oni andeli sto su spalili sodomu i gomoru... neci da kaem odakle - trazite samI...Istina-Pero Hunjet Dakle nas BOG SUNCE UVIJEK U ODREDENA VREMANA IMA SVOGA SINA MEDU NAMA... a isus je najavio povratak poslije dve hiljadite godine... ali na oblacima bijelim... a bijeli oblaci su voda vislje duhovne razine... ako ga i svi vidite... vecina ce se kajati jer ce te bitio u dvije kolone... to jeste oni koji su sebe razvili u TU VISU DUHOVNU RAZINU... ili DRUGO TIJELO... a vi to ne mozete jer ne vjerujete u Isusovu nauku... i vise tijela u nama... tako da ve ga vidjeti pravo samo oni koji syu razvili to Etersko tijelo u sebi... tio ce ga shvatiti... a oni drugi - lijenstine sto su cekali spas... odose na lijevu stranu- satansku - jer ga nisu prihvatili i ucili... nego ga volili razapetog i krvavog... dakle isus se sada pojavljuje u onome tijelu drugoime ili eterskom kao pri uskrsnucu... i mogli su ga samo apostoli vidjeti...Istina-Pero Hunjet Tako ce ga sada vidjeti ili vide samo oni ciji su duhovni vodici probudili ljude... znaci ljudi su dopustili svetom duhu da ih povede... a VI KOJIMA JE OVO GLUPÅOST... NE DOZVOLITE SVOIME DUHOVNOM VODUICU DA CAS BUDI... vakda vam je vec jednom jasno i zasto... tako da vi miiirno spavate... znanje unistavate... pljujete ljude kakji vas svijetlu vode... i pokaziju znanje stihova bibøije... vi se na znanje ljutite i kojesta izvodite i saamo satanom prijetite... pa sa nim ce te i da putijete...Istina-Pero Hunjet Vi cijeli zivot na bibliju bacili i nista od znanja... jer vi ne ppitate - vi ubijate za svoju umisljenostIstina-Pero Hunjet Pogledajte kako dijete ima pitanje koje je 19 godina... i ne shvaca neke stvari... i moli za odgovor... a vama je sve strano sto je noramalnoIstina-Pero Hunjet cika pero, sta znaci zbor- raskolSvako dijete dolazi kao ljudsko biće: potpuno, cijelo, živo, bez ikakvog RASKOLAIstina-Pero HunjetRodis se duhovno zdrava i cista... tada si cista... kada se presijece pupcana vrpca tada se useljava u tebe tvoja DUSA Karmocka... i tada dolazi do raskola... posto je beba nevina po svakom påogledu... zato ima svijetlosnu zastitoi do cetiri godine da ga tama ne moze preuzeti i tada nastupa poslije raskol ili onak KARMICKI ZIVOT... imas dve strane kroz koje trebas da se sjetis sebe... Dusu karmicku oslobadas uceci zivot i znanja Isusova... pa sa tome oslobadas Mozak zabluda koji se predaje toj tek iskri u srcu... i tako razvijajuci DUSU... razvijas ili oslobadah i svoj Duh... bozansko u sebi...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:07 pm


    Istina-Pero Hunjet Pitanje na vase gluposti... ako je tijelo jedno i kada umre i vise ga neeeemaaaaa... sta to onda isus moze da vrati u zivot... SAMO TO STO NEEEEEMAAAA... DAKLE NEMA NI VAS U TOME SPASENJUUUUU... aaaahahaaaa.... jer nista nemaaaaaa.... sami ste si presudili iz vase gluposti.. a ne da isus kaznjava i bog.. sami ste se debelo kaznili... toliko debelo da vam ni sam bog ne moze pomoci... ali vi te stihove ne vidite u bibliji ... zasto?... pa jer ste elijepci... a slijepci vas vode i to oni koji su sva ova znanja unistili pa danas vas vode bez tih znanja.... a vi potvrdujete sve te iste i vasi su idoli ti koji pobise sve zadnje isusove ljude i znanja spalise iu svijetu... ti sada vas vode... a vi nas budalama pravite... jer ste budali sami... mi vama svijetlo a vi nama neznanje tamu i pretnju....sa lukavstvima... i umisljate kao ste vi proroci i cak ste i prosvetljeni... kao sto rekoh - nije znanje problem primiti... nego je PROBLEM NEZNANJA SE OSLOBODITIIstina - pero hunjet... Istina-Pero Hunjet Vama je zmija bog bog satana zmaj zmija bog zmaj... posto nista ne prihavacate.. ne mozete ni da spoznate... o znanju pojma nemate... sve ste odbacili ili u isti kos stavili...a o spoznajama ni dio od S...Istina-Pero Hunjet Tako je Duka - ja kada sam vidio da ovdje ljudi cio zivot poklonili bibøliji.. a da im je svetinja onaj predavac.. u malo nisam poceo povracati od muke... jer on TVRDI LICNO DA JE SATANSKA SKOLA BAS ONA U KOJOJ JE ISUS UCIO... zanijemio sam.. a ovi tupavci se njega drze... jer kaze tako i biblija kaze... a ti isti okrenuli bibliju naopako... ipobili zadnje isusove narode i popalili sve knjige i ljude i dalje im je sada lako od budala budale praviti... a pazi... tvrde da noko nezna do isus... pa kako onada on i oni znaju... strasne gluposto... a svijetla i krstenja isusovom vatrom nigdje... i onda o booooze dragi... kaziu mulci daj dokaz iz biblije...Djura Vukelic Hriscani sa druge strane i ne zna se koji su uporniji o dokazivanju koji i ciji je Bog jaci, ispravniji, bolji i validniji..Na Youtube-u mozete naci razne videe, gde pojedinci, placeni, ili ne, govore u ime ovoga ili onoga Boga, i to sve u svrhu privlacenja, opet "vode" na svoj mlin.. Ljudi koji su se bar donekle osvestili, koji su makar nesto odradili na sebi, na svom unutrasnjem bicu i oni koji su ukljucili svoj mozak u svrhu boljitka, prosperiteta planete Zemlje i svih njenih stanovnika, vrlo lako mogu da osete sta je laz i manipulacija, a sta istina od svega toga..Ne dajte se ljudi zavaravati, ukljucite svoj savrseni instrument i 'alat', koji vam je Bog dao, a to je vas mozak, ne prepustajte svoju moc i snagu drugima, da sa vama manipulisu.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:08 pm


    Istina-Pero Hunjet I daa... najvaznije... nikako da shvate uprne neznalice... da SAMO MIJENJAJUCI SEBE PRVO... MOZES DA MIJENJAS SVIJET- posto oni to NITI MOGU NITI SMIJU... samo lupaju gluposti kojih uopste nisu svijesni... kao sve im se gadi.. ali sami sebi nikada... totalna nesvijesnost... zato se takvi automatski udaljavaju iz blize okoline...Istina-Pero Hunjet I lijepo ovaj objasnjava stih biblije o kraju vremena... nije kraj vremena kako svi misle... nego kraj jednoga <<dob<a... isus je kao snama za vreme ribe... a to je do dve hiljadite godine... a tada odlazimo u vreme vodolije.... po bibliji da u gradu prate covjeka koji nisi vodu i da sa njim udu u tu kucu,,,, znaci astrloski u doba VODOLIJE SPREMNI SA ONIM STA SU POSTIGLI SA ISUSOM ZA VREME NJGOVOG UCENJA UI 2000 GODINA.... sada vidite sa cime i kojim znajjem cekanja spasa ce te uci u novo znanje... kao sto sam prije rekao - ne moze se oz treceg razreda osnovne skole na fakultet... ako je to nemoguce... onda je jos nemogucnije uci u duhovno stanje bez duhovnog znanja....Istina-Pero Hunjet Spominje nevinost i jupiter... tu ima veliku ulogu jedan dan stvaranja... a to je cetvrtak ... a poslednja vecera je bila u Cetvrtak... dan jupitera... ili dan SPASOVDANA Djordjije Zekovic ... koji proglasava spas kao jedini slobodan dan od 365 dana... koji je bez obzira na datum... uvijek je cetvrtak.. spominje i bijelu golubicu koja objavljuje svete ljude sa znanjem koji je dan PRIJE I ARHANDEL UCENJA.... DAADAAA..... a ovima biblijasima su to gluposti.... najsvetije stvari biblije i nas...Istina-Pero Hunjet I na kraju kaze kako je sve lazno i da je krscanstvo lazno... i to je isus dokazao... rekavsi... da je krivi kamelj temeljac u nasoj crkvi ce biti... znao je da jedino rim moze da prenese vjeru svijetu i na koji nacin... dakle lazni... a da ima i pravi kamen temeljac i crkva a to smo mi ljudi tijela nasa su crkve... tako da se ne zaboravi vijera... ali da se trazi preko isusa u SEBI KROZ SVIETLOST I ZNANJE PREPOZNAVSI ZABLUDU... sve je on rekao i sve postoji.. ali samo za one koji imaju i usi i oci... a ne za sve ove koji su slijepci i sva znanja odbacuju i tazi se drze...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:08 pm


    Istina-Pero Hunjet I na kraju tvrdi kako je sve prevara da bi se sluzilo i bilo rob nekom autoritetu... DA RAZVAJA NAS OD NAS I DRUGIH I PRIRODE,,,, vidite koji los zalkjlucak ... ALI JE U PRAVIU SA OVIM BIBLIJASIMA KOJI TVRDE POKORI SE... POKLONI SE... SLUSAJ SAMO... NE MISLI SVOJOM GLAVOM... I tako dalje... no ja jedini tvrdim i ovdje i svagdje ... istina je sve so oni i vjernici tvrde i to je to LAZNO... jer isus nije trazio da se samo njega slavi ni bog to po isusovom ne tvrdi...ono TVRDE... samo kroz mene i moje znanje ce te ka nebu nazad ili rajsko zlatno doba... slaveci sebe kroz njega... a ne robovati njemu ili bilo kome... nego sebe uciti i kao ON POSTAI... umrijetio svijesno... a ne nesvijesno... to ISUS UCI... a kao da naucite ako sva znanja odbacite...skupa sa astolpgijom i slicno... ostaje vam samo laz i robstvo... slaveci sve i svakoga a ne sebe kroz isusa... slaviti sebe i UCITI... znanje je lako uzeti ali se tesko neznannja OSLOBODITI... jer niko nista nezna... a koji nesto znaju su za neznalice satanski ... isusu je cast i slava kada mu prides licnom izgradnjom i spoznas svijetlo stvaranja... tio jje njemu slava i cas.... a biti neznalica i glup i hvaiti isusa... je isto kao da hiljade lopva i ubica svuda pricaju kako mene peu vole... e ala bi mo to cast bila neka losa ...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:09 pm

Davor Serkinic ..Mislim da je svima jasno da već 2000 godina ljudski sklop razmišljanja nije se promenio, historija se ponavlja, samo jedno te isto..sistem ljudskog razmišljanja je isti kao prije 2000 godina, kako i kaže Isus da je krivi temelj postavljen... Historiju pravu neznamo, a i kada bi čitali onako kako je bio raniji čovjek nije dokučivo ovome jeziku, nije samo to već što je žalosno to što nitko ne bih mogao da pronađe neke sličnosti u sebi sa tim ljudima koji su živjeli rano i svijest im se je daleko prožimala visoko kao u naše vrijeme što su bili Isus,Buda,Tesla,Štajner i drugi visoko razvijeni ljudi..recimo visoko razvijeni.. ustvari su to bili ljudi koji su živjeli pravu svoju LJUDSKU PRIRODU.. A svi ti veliki učitelji koji dolaze, navode na ono i o čemu vam piše poštovani čika Pero Hunjet ... SPOZNAJA KROZ SEBE... SAMOSPOZNAJA...KROZ LIČNA ISKUSTVA...... civilizacija u kojoj su živjeli ljudi pravu svoju prirodu je bila Atlantida, kralj Atlantide je bio Thot ili tri puta Hermes.. . kada bi sve religije i znanja spojili u jedno da bi dobili znanje ATLANTIDE ili Boga Thota, ovo je i već pisao čika Pero... To je znači ..Thot... Kada je otišao iznad prostora i vremena, i pred višom božankom hijerarhijom..rečeno mu je da je samo malo to što sve zna....tako da, hhh.. U staroj Atlantidi, stanovništvo je bilo podeljeno u onima koji se iniciraju i obični ljudi..ti običnu ljudi su bili slično nešto poput životinja..ti koji su se inicirali su bili u pravu svoju ljudsku prirodu koju rijetko tko živi danas, tako da čista logika navodi do zaključka da su danas većina ljudi su poput životinja..jer i nije se promenilo ništa 2000 godina, a ono što se naziva kao napredak moderne civilizacije je samo cijena onoga što smo izgubili sve..i to jedva se može izmjeriti.... Priroda kakva odgovara čovjeku i za onoga koga svi znaju je Nikola Tesla,Štajner u naše vrijeme, sličnu su prirodu ljudi imali i u Atlantidi, ali nisu samo oni u ovo vrijeme, već ima i još velikih ljudi koji još koračaju sa svojim zadatcima na zemlji. Učitelj u drevnoj Atlantidi je samo mogao da bude onaj koji ima najviše ISKUSTVA, a kod nas vode svet intelektualci koji su samo informacijski potkovani a nikuda lična iskustva, takva je i svaka nauka, svako novo otkriće je samo kao neki umetnički akt u u svojoj oblasti, ljudi u tome gledaju istinu jer su i po takvoj matematičkoj šemi programirani, tako da ljudi nemaju slobodnu volju,nemaju svoje misli, ne žive potrebe duha i dušu, žive tuđe namere, jednostavno rečeno nitko nije svoj.. ali misli da je slobodan, a najbolji rob je onaj koji misli da je slobodan... a Pero je to sto puta pisao svima da je MISAO NAJAČA..i da PRVO JE MISAO U BOGA, tko želi da čita sve ima ispod slikama koje piše Pero.... Spomenuo sam Atlantidu,jer posle moje upoznaje sa čika Peru..sam sanjao san kojeg doprva sada u potpunosti shvatam i osjećam istinu niz cijelo tijelo.. U snu sam vidio kako mi je stiglo pismo(koverat) i na kovertu piše ¸¸Egipat¸¸ i na mjesto adrese stoji XXXXXXXX, samo stoje iksovi..svako ko protumači i poveže sa onim šta piše Pero...i u kojim komentarima je spomenuo ¸¸dijete atlantide¸¸..komentari o Slovenskoj epohi, Jugoslaviji, kremansko proročanstvo, tri križne gore..itd itd....bile su tu još punoo snova i vizija...... Svi moji snovi i potukozi su mi počeli od kada sam doznao za Ivicu i Bracu....odradio ¸prvu knjigu ozdravljenja¸ pa tek ondak slijedio daljni rad...... znači LIČNI RAD NA SEBI....... SAMOSPOZNAJA......ne postoje takve riječi sa kojim bih se zahvalio dragom čika Peri... i naravno cijelim srcem Saši, koji je isto prvo razmišljao sam, pa želja za znanjem odvela ga kod Pere...a učitelj uvijek stigne onda kada treba, ali ga treba prepoznati............ Večito pitanje je pitanje Boga..pa šta kaže svaka visoko razvijena civilizacija, šta obožava svaka visoko razvijena civilizacija niz cijelu mitologiju, šta daje život u svakom smislu reča, šta su obožavali dva najveća učitelja Isus i Thot..i kome su se molili.... pa život daje ¸¸¸¸SUNCE¸¸¸¸ prvi Bog nam je ¸¸¸¸SUNCE¸¸¸¸pretsavnik Boga u nama je ¸¸¸¸SOLARNI PLEKSUS¸¸¸¸ ... sama reč kaže koja je slična u svakom jeziku¸¸ Sonce,Sunce,Sun,Sonne,Suno...a SON-SUN..ili po nešem jeziku... SIN.... tako da je svaki čovjek SIN SUNCA !...... SUN'CE...CE¸ kao prvi ton (broj jedan..sve u jedno,jedno u sve )....i kao osmi isto..a osam je broj ISTINE..MUDROST..... Sinovi koji su došli od onamo gdje potiču..a to je RAJ...pali sa drveta ZNANJA.... koji u ovome životu spoznavaju DRVO POZNAVANJE DOBRA I ZLA, da bi bili kao isti kao BOGA, jer ih je i BOG stvorio takvim !.... Takvo se DRVO spominje niz svaku civilizaciju koja je imala pravo učenje i koja je trebala da povede svet u MUDROST !!

.....Ali ja lično pre svega sam MORAO OBAVITI ..
Jahic Esko (2. Kor. 1:1–13:14) Pavao je Korinćanima rekao da pokajničkom grešniku koji je bio isključen trebaju “spremno oprostiti i utješiti” ga. On se radovao što ih je rastužila prva poslanica koju im je napisao jer ih je “ta žalost navela na pokajanje” (2. Kor. 2:6, 7; 7:8, 9). Potaknuo ih je da ‘obiluju sakupljanjem priloga kao što obiluju svime’. Nakon što je odgovorio na optužbe onih koji su govorili protiv njega, na kraju je svima uputio sljedeći savjet: “Radujte se, ispravljajte se, primajte utjehu, jednako razmišljajte, živite u miru” (2. Kor. 8:7; 13:11).

Tjekom vrijmena shvatio sam čika Peru, da svako mora sam da radi za sebe, i da samo kroz sebe mijenja se svijet....to je tako..takav je i zakon odavno napisan ¸¸KO RADI TAJ I IMA.... KAKO SIJEŠ,TAKO ĆEŠ ŽNATI........ zakon je jednostavan.. SJETVA-ŽETVA

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:09 pm


    Davor Serkinic Vrhovni svećenik je dignuo ruku blagoslivljajući i rekao ljubazno„Znati, htjeti i biti odvažan bio je uvijek putokaz mudraca. Šutnja sadrži snagu; ponosno hvalisanje je uništava. Posvuda nalaziš zakone, zakone koji vječno važe. Sve je dole, kao i gore. Ovdje, kao u višim svjetovima. Bog je jedan i vječan, ali bezbrojni su njegovi sunovi, Nosioci vatre, snage, mudrosti, ljubavi i ljepote. Iz krila Božanstva pada u materiju i Tone naš vječni duh, da bi kroz vidljivi svijet, Krož život i smrt, putem borbe i muke Vratio se nazad k Božanstvu uzdižući se u svetim spiralama. Bogovi su nekada bili smrti, smrtni ljudi kao mi Dok iz smrtnih ljudi nisu izrasli bogovi Dok iz smrtnih tijela božansko svjetlo nije prozračilo I pobijeđena od duha nestala težina Zemlje. Ti sada idi, moj sine, idi u susret svjetlu Koračaj od radosti do radosti, idi od blagoslova do blagoslova. Leti k Suncu, k Istini, gledaj je kao orao, Vrati se k Božanstvu natrag, koje je rodilo tvoju dušu. „Iz knjige ``Posvećenje u starom Egiptu``

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:09 pm

Istina-Pero Hunjet Postovana Iris... tako vam rekoh na prvo nase druzenje - jel tako... sta Vama to treba da znaci... a vidjeli ste da mogu svakako da se ponasam... da li ste to primetili...!?... sta bi vam to trbalo znaciti... na sve moguce do sadasnje rasprave vredanja i ponizenja... koja se dasavala iz Vase grpe ljudi po poimanju stvari...

Iris Scaarlett nasa funkcionise na duze staze, funkcionisace za vecni zivot.. mozda vasa funkcionise ili "funkcionise" sada, ali to je kratkotalasno/trenutno, a meni ovaj zivot na ovoj zemlji (citaj PAKLU!) bas i nesto ne znaci, osim ako mogu da nekome ili necem sluzim na dobro i na poznanje i proslavu Boga - Hrista mog Spasitelja.. ...

Pero:
Ja se uputim u razgovor sa nekim jer razumijem ili ZNAM sta taj sagovornik prica... ali neznam koliko je konstruktivan - fleksibilan i zeljan PROMJENE.. akoje bez novih saznanja ne ide... kao prvo... nesto novo da bi se spoznalo se ne moze spoznatoi na konto staroga, sumnjajuci u novo - mora da probudi sumnju u staro... i tvrdoglavosti... to je nemoguce... novo treba da IRITIRA KAKO BI SE SNAGOM VOLJE I UMA UCILO ISTRAZIVALO I DOKAZIVALO NOVIM SPOZNAJAMA te da se staro nadgraduje i sa starim da se DOKAZUJE ISPRAVNOST NOVOGA.... te odbacivanjem staroga...Hocu Vam reci... da nisam vidio da ce te Vi prihvatiti druzenje kao izgradnju i dogradnju necega.... nego po znanju i kulturi ponasanja sam SMATRAO da ste to u stanju -da mijenjate sebe i da usput sluzimo DRUGIM DIVNIM LJUDIMA - da spoznaju sami sve ono sto ih muci u zivotu kkroz zivot i pitanja...znaci - moc znanja misli logihe odabira - kako bi se uspostavio napredak zajednicki... A NE ODBRANA STAVA TUDIH TEORIJA....ako sam rekao da BEZ VIJERE NEMA NISTA... onda me se ne moze napadati zbog vjere...ako sam rekao da su svi ljudi divni i da ni jedan covjek nije glup u stvar... ali je pitanje zasto je tako kako je... zar vam ako sebe smatrate inteligentnom... to dovoljno da sami sebe ruzite - a ne vi mene ili ja vas... druzenje treba da vas navede da sami sebe ruzite ali kroz licne spoznaje a ne tvrdoglavosti svoje tvrdoglave nepromjenjivosti.

Dakle ovdje PROANALIZIRAJTE SVAKU VASU RIJEC... JER JE vasa... NIJE MOJA... KOLIKO PUTA DA VAM PONOVIM DA SVAKO SEBE PISE... U TO SE SUMNJA I ISTRAZUJE... ne samo potvrdivati i umisljati kao vi da je to ***PROVIDENJE****... pa ce te ustanoviti da je to Vase Lazno Providenje... a koje ako se shvati kako treba je OD KORISTI.... INACE JE PROPAST...

Iris Scaarlett nasa funkcionise na duze staze, funkcionisace za vecni zivot.. mozda vasa funkcionise ili "funkcionise" sada, ali to je kratkotalasno/trenutno, 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 7:10 pm

Pero:
Dakle, smatrao sam Vas kao dostojnog sagovornika a ne kao neprijatelja - kao sto vi svi skoro smatrate mene... te me nevjernikom i svacim nazivate...biozijom kaznom mi pretite i slicno... samo kako bi vasa tvrdnja morala biti istina... Vasa tvrdnja je podloga za dalju raspravu - a ne kao gotov i jedini bozanski cin... daba ste citali sve knjige- kada iz njih nista NISTE UZELI... KAKO BI SHVATILI BIBLIJU... Vi ste radili obrnuto... vi ste znanje odbacivali koja potvrduju bibliju za jedini moguce znanje... i sta sam ja uradio... pa dokazao saam Vam kako je jedno dijete vise za dan naucilo nego vi za cijeli zivot kako tvrdite svoga ***ISTRAZIVANJA**** ... vi ne shvacate da vi niste istrazivali... vi ste pobijali istrazivanje... vi ste dokazivali sve obrnuto...Sada vidite koliko dajem truda, rada i znanja da Vam dokazem osnovnu stvar... koju vi ne vidite... ja vas navodim i ucim da ucite sami - BAS DA SHVATITE MOMENAT SADA KOJI JE DUGOVJECNOST... JER VASA VODI U SUPROTNU DUGOVJECNOST... zaboravili ste da zivite u DUALNOM SVIJETU... a ne u viskje andeoskom bez dualiteta ...da ne vidite par stihova... A KOJI SVE GOVORE... BAS SVE protiv od sviju Vas vasih nauka i tvrdnji... U istoj knjizi i ista svetost pise... niko nece na samo moju rijec nazad ka OCu nasem Nebeskom... isto tako rece da nije dosao da vam ****DA**** pai na rijec da vam ***DA***=POKLONI ljubav i sve uz nju.... nego da vam da sve kontra****KAKO BI SAMI STEKLI TO STO VI OCEJUJETE NERADOM... nego samo vijerom...a VJROVATI=NEZNATI... dakle morate uciti i sami sebe kroz trpnju i znanje po zasluzi... tek uciti... zasto Vi niko necete ili ne mozete da vidite i ***TO*** jer gdje vam je svijet... kako SIJES TAKO I ZANJES....Isus je troio da bi znali STA I KAKO DA SIJETE... a ne da komsija sije i jos da ti i pozanje i samelje i da toi jos i kruh ispece... a ti ces da cekas i debljas guzove sa vjerom svojom...

Pa ponavljam
Iris Scaarlett nasa funkcionise na duze staze, funkcionisace za vecni zivot.. mozda vasa funkcionise ili "funkcionise" sada, ali to je kratkotalasno/trenutno, 

Pero:
Koliko sam Vam puta ponovio da je najbitniji momenat sada... shvatiti moc sadasnjeg trenutka... ako to nisi shvatila... kako ces da shvatis sledici trenutak onakav kakav treba biti... nemoguce je jer prva zabluda vodi u drugu a druga u treci i tui je kraj spoznajam i znanju... koliko puta sam vam napisao da se historija ponavlja upravo sto nikada nismo shvatili ono u postojecem vremenu sto smo MORALI ili trebali da shvatimo... te nam je zivot tokom 2 000 godina nepromjenjiv... takva nam je - u stvari sadasnjost nam je jos gora nego proslost - jer se zasniva na PROSLOSI - KOJA JE NSHVACENA... je lio Vam jasno da za vase razmisljanje ne postoji uopste staza za vijecni zivot... jer ovdje na zemlji ili ste u skoli ili u zatvoru... a vi ste umisljeni samo u nesto... i strahom vjerom branite sebe i svoj stav... kroz neshvacenu proslost kojoim bazirate sadasnji zivot... a to je cista propast...sve se kroz galaksiju i kosmos giba a vi stojite... vi ste protiv svih bozijih kretanja... a smatrate se VELIKIM... u toj VJECNOSTI STOJECI NA ISTOM MIJESTU... na takav nacin vasa upornost je smrtna a ne vijecna... osobito sada U PRELAZU VREMENA... A NE NA KRAJU VREMENA...
Znavi MOJE ili NASE ... je jedina funkcija za postizanje tek vjecnosti... ***TEK**** a po vasoj vjeri Vi ste vec vijecni,... a tvrdite da poslije ovoga zivota vise zivota neeeeeemaaaaa.....a znate da ce te umreti... gdje vi onda vidite TU VASU VIJECNOST...

Kao sto i rekoh slicnima kao Vama... hvala na druzenju... ne radim ovo radi VAs samih da se takmicim... nego Vas koristim da se ipak nesto kaze... kako bi sluzili ili posluzili drugima...
Srdacan pozdrav...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 14 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.