Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 12 / 28. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:01 pm

Istina-Pero Hunjet Ivanka... nemoj da me krivi shvatis - ovdje sam ti ukazivao na pravo ili pravilnije i vece znanje... tako da sada ti sluzis vise nego ikada sto si mislila da sluzis drugima... jer zbog tebe i pisem sve ovo ovdje... ali ti zelis da se POTVRDI TVOJE åazi kao znanje... a ja to ne cinim... NEGO TI POSTAVLJAM DRUGU TEMU POD NOS DA SAMA UVIDIS... a koja je odmah ispod tvoje...

VIJESTI SVIJET Manipulativni 'Plan 21' - Pogledajte načine kojima elita stvara Novi svjetski po
Manipulativni 'Plan 21' - Pogledajte načine kojima elita stvara Novi svjetski poredak

Autor: Ratko MartinovićDatum: ponedjeljak, 01. travnja 2013. u 17:07
U knjizi 'Komitet 300', dr. John Coleman spominje i 'Plan 21' (Agenda 21), te navodi dvadeset i jednu interesnu točku Komiteta, na čijim se implementacijama radi proteklih godina.
Poznati američki autor i povjesničar dr. John Coleman obavještajnih službi u svojoj knjizi 'Komitet 300' iznio je teoriju po kojoj postoji organizirana urota za stvaranje jedne svjetske države. Kontroverzu je izazvao nazvavši egipatsko Muslimansko bratstvo 'tajnim masonskim redom' čija je zadaća 'čuvati Bliski istok podalje od prirodnih resursa poput nafte'. Poznat je i putem citata u knjigama Davida Ickea i Jima Marrsa, te po stalnim kritikama upućenim prema Rimskom klubu, Zakladi Giorgio Cini, Global 2000, Međureligijskom kolokviju za mir i Tavistock Institutu.

U već navedenoj knjizi spominje i 'Plan 21' (Agenda 21), te navodi dvadeset i jednu interesnu točku Komiteta, na čijim se implementacijama radi proteklih godina.

1. Stvaranje jedne svjetske Vlade (Novi svjetski poredak) s novom crkvom i monetarnim sustavom - Crkva 'Novog doba' potrebna je zbog lakše manipulacije ljudima i stvaranja novog religijskog smjera po volji vladajućih

2. Uništavanje nacionalnog identiteta, običaja i ponosa - Jedan od primarnih ciljeva radi lakše promocije 'globalizacije'

3. Zatiranje vjere nauštrb religije i institucije, naročito katoličkih vjernika - Uz to paralelno ide i promocija novih dogmi

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:02 pm

Istina-Pero Hunjet Ti to nisi vidjela a i ne zanima te.. JER SI NEZADOVOLJNA NI SA SOBOM I SAMNOM... jer te nisam ni potvrdio ni pohvalio... i to bi tebe ispunilo... ali ti ja to ne dozvolim jer ne zelim da te lazem... Sta ti mislis da je Zlatko Celik slucajno postavio taj tekst da se vidi nacin manipulacije... nije . nije Ivanka... nego da ti vidis... ti ne vidis - ja ti guram pod nos... ALI TI NISI U STANJU DA VIDIS... pa cu ti objasniti... mislim vise drugima nego tebi... ali si ti zasluzna za to objasnjenje... dakle sluzimo ivanka... tamo ti lijepo pise kako ce se pojaviti nesta svasta kroz vijeru i crkvu i ucenje... i sada dobro pRATI STA TI PISEM...

Da sam ja sada jedan od njih... i pohvalim tvoje i VASA pisanja biblije i jaukanja i zalovanja i kako SAMO TREBATE CEKATI SPAS... ja vam potvrdim sve vase neznanje kojim se vi dicite... i jos vam dodam i podrzim .. daadaaa samo cekati... svi ce kod satane koi sami tragaju... ovdje hodite i gospoda cekajjete... I TI IVANKA I SVI TAKVI ODOSTE SAMI U TOR... niti vam treba vuk niti coban da vaspoplasi ili potjera u TOR...


Istina-Pero Hunjet Mozes slobodno da nazoves Isusovom moci i ljubavi upravo ovo druzenje... i rad Andela... jer od kuda da Djuka postavi jedno a Zlatko drugo... na tvoje prvo... ALI VI TO NE VIDITE... vi se drzite jedne teme i samo sebe gledate... kao da bi samo sol u jelo stavljala a druhi ne vidis da treba... da spojis aromate... Mislis li ti da je sve ovo slucajno... ma nije Ivanka nije... neko to odzgo sve spaja i pomaze da progledamo... tako da vidis da ni oni nisu nezaposleni... Ali treba Ivanka kao prvo htjeti pa tek hrabrost imati BORITI se mora...Raditi... od puste molbe i nerada i neznanja nema nista... moja Ivanka...


Istina-Pero Hunjet
https://www.youtube.com/watch?v=lL6iFr2ci_w

FEMA koncentracijski logori u SAD-u za protivnike Novog svjetskog poretka
Emisija Paralele, FTV, 25.09.2012. Kako nazvati nešto što je dokumentirano i sni...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:03 pm

Istina-Pero Hunjet Vidis ivanka... slucajnosti nema... imas i ovo ovdje ispod tvoje teme... Da Juda nije izdajnik KAKO TE UCE ...NEGO JE JUNAK... tako da vidis ili shvatis prave stvari a ne lazne kojih se drzite prcvrsto... Ja ovaj film nikada prije nisam vidisi... ali znam da Juda nije izdajnik kao vi mislite da JE... i sa time su vas naucili da lazete sami sebe... i pokorni budete i u tor sami ulazite...onima koji vas obmanjiju.. jel ...

https://www.youtube.com/watch?v=SLtJu4OcLiQ

Jevanđelje po Judi
33 min · Redigert · Liker · 1 · Fjern forhåndsvisning

Istina-Pero Hunjet Ja upravo Ivanka gledam sada ovaj film... pogledaj i ti .. pa ces vidjeti koliko mene potvrduje u mome pisanju a koliko tebe i lsicne... i imas lijepo gdje kaze ovako... to znnje je za visu intuiciju... nije obicno... za to MORA POSTOIJATI SAMOSPOZNAJA... tako da vidis o cemu ja to tebe upozoravam - i sta skroz pisem o SAMOSÅPOZNAJI... ne o citiranju necega - jer to nije
licna spoznaja .. itd..
Davor Serkinic https://www.facebook.com/photo.php?fbid=488248497987433&set=gm.510161645778126&type=1

Photos from Telos Vragolan's post in Aleksandar Hengl - P.Z.S.

Sananda: Vrijeme je za promjene



Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:04 pm

xxxxx U zadnje vrijeme malo, malo pa pročitam nešto protiv Kabale i Židova. Ne daj Bože da bude ono: Tko se ne sjeća svoje prošlosti, osuđen je da ju ponovi. I svi pa i taj Sanada nas straše sa mračnima. Ako povežem napisano opet ispada da su mračni - Židovi. Da su Kabala i Židovi toliko moćni (mistično) ne bi ih toliko u povijesti bilo ubijenih, protjeranih i uništenih. Kanalizirane poruke, hmm...

---Istina-Pero Hunjet----- xxxxxx ... nemoj se ti zamarati sada sa zidovima i kabalom u ovoj temi... trebas se sjetiti onoga sto sam prije napiminjao... suprotan je put u zlatno rajsko doba odm puta pada... to je bitno... i da se shvati da je izlaz iz raja namjeran i kontrolisan bio a ne slucajan i bez veze kako su neki nauceni... Satanska nauka je koristennjje, moc koristenja prirodnih zakona i energija... a srednji je isusov put... a treci je onaj gdje svako dobija ili Arhimanov put koji je isti uz satanu... znaci jedini put je tajisusov jer se spajas sa tim bozanskim sliamam u jedno... a ne da ih koristis... shvacas... dakle postati postepeno svijetlosna bica... pa kako ce ako se ljudi boje svijetla i tvrde da je Satansko... hah..

To je, kao što sam rekao, vaša želja da pokušate povratiti uporište sebe. U tom procesu, vi ste naučili ustrajati u svojoj vjeri, vašem privlačenju ka svjetlu, i vašim nježnim srcima. To, moji najdraži, je uspjeh koji mi sada slavimo.

Niste bili u stanju pobijediti kabalu sami, jer oni se ne pridržavaju Univerzalnog zakona. Niste bili spremni u potpunosti usvojiti njihovu taktiku i njihove destruktivne namjere kako bi pobijedili i njihovoj igri, unutar Matrice (Matrix), kako možda to zovete. To je po vašem odobrenju. Vi ste naučili da cilj ne opravdava sredstva. Vi ste morali sačuvati svoj integritet čak i po cijenu smrti, i vi ste otkrivali kroz mnogo života da ste se manje bojali smrti nego prodaje svoje duše za profit.

Vi ste, do sada, jako svjesni uplitanja mračnih u svakom području vašeg života: Nametanje uporabe fosilnih goriva, jer je mnogo profitabilnije od mnogih Zemlji naklonjenijih slobodnih energija; uporaba otrovnih kemikalija i pesticida za uzgoj velikih količina slabije hrane,

Vidis - njima je dozvoljeni da budu ovdje ali ne da nas tu zaglave... i uniste... jer smo bili zaglavljeni u raju poa nije valjalo... zasto bi valjalo onda ovdje... MI SMO TREBALI BITI U STANJU A da naucimo i shvatimo ISUSOVO UCENJE I POBJEDIMO TU KABALU.... ali vidis da niko nije uspio... a vidis i sama da oni koji misle da znaju nesto o bibliji su i najvece kocnice såpoznaja istine... vidis kako je sve to lijepo upakovano...da sami sebe kocimo... znaci to nije nase ... I NIS,MO MI KRIVI ZA TO.... JEDR NIJE NASE... ali nas smuvase da je NASE sve to i da smo sami krivi... jer onda ne vidimo krivca.... cim ga ne vidis znaci da ga nema... A U STVARI GA IMA ALI SMO SLIJEPI... itd...

Istina-Pero Hunjet Naravno, porobljavanje je dobilo zamah izumom novca i sposobnosti da ga se koristi za stjecanje bogatstva i moći, a time i kontrole nad resursima na planetu koji održavaju život svih. Ostalo je poznato onima koji su voljni priznati da je učinak tih aktivnosti – degradacija planeta i svega na njemu – bila u stvari svrha. Samo koraknuvši natrag, gledajući cijelu sliku s vašim trećim okom, vašim intuitivnim razumijevanjem, i vašom sposobnošću da obratite pažnju na sve bez prejudiciranja, u stanju ste vidjeti istinu.

Vaš viši dimenzionalni pogled omogućuje da se promatraju sve struje unutar rijeke tame koje su dovele do sadašnjeg stanja stvari. Ne ustručavajte se zaviriti iza uglova prepreka koje su bile namjerno postavljene da zasjene vašu viziju. Zračite svoje svjetlo u sjene i podzemna skrovišta gdje su se tajna društva i tajne vlade urotile protiv svjetla u svojim naporima da pobijede Boga, i srce čovječanstva puno ljubavi, koje je Bog. Iskopajte dokaze i iznesite ih na svjetlo, da ih svi vide. Na taj način, vi ćete doslovno “odzemljiti” ostatak misaonih oblika koji se razvlače u vašoj sredini.

Nema mjesta u novom Zlatnom dobu za stare navike i misaone oblike koji su određivali život na Zemlji još od “(namjernog) pada” prije nekoliko tisuća godina, koji je počeo u vrijeme lemurijske civilizacije.

Pero;

Vidis xxxx... t istrazujes i onda ces da shvatis i vjerujes U TO TRECE OKO sto se ovdje spominje.... a sta ce rci svi oni koji u nista ne vjeruju... ili samo ono sto u bibliji pise... oni ce reci da je to svve glupost... haahaaa... i sta mozes da uradis .. nista... jer je za njih znanje svijetla i trece oko satansko.... i tako se odbacuje i isus i Bog a sa njima stioti satana i zlo... kako lijepo upakovano... zato ne vjeriju svojim ocima... jer vidjeli su i kriz i petokraku i sestokraku ili DAVIDOVU ZVIJEZDU ... STO UPRAVO I ZNACI ****TRECE OKO**** i opet itd...
Pozdrav xxxxx[/size][/font]


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:06 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:11 pm

Istina-Pero Hunjet--- A na dalje shvacanje ili cjelokupno Kata Malenica... je problem kako sam vam i objasnio... da je najveci problem kod ljudi stoi neznaju nista da spoajaju... pustaju da ih drugi vode... VECINA... a to je negativno sada... odbacujuci svijetlost - odbacuju i BOGA LICNO... jer vidi- pogledaj film sto imas ovdje - od PROROKA DANILA... pa ces uvidjeti kako bogovi REZIRAJU ISKUSTVA DA IMAMO... vidis da je njegov narod taj kralj izabrao da mu sluzi... i to NAJINTELIGENTNIJE OD NARODA... tudeg da mu sluzi... pazi citav zivotni vijek... kako bi preko jednog VODE, toga kralja veci dio covjecanstva shvatio ISTINU... vidis kako je DANILO BIO ZASTICEN I MUDAR I VJERAN... bez obzira na sve... znaci i hrabar i mudar i vredan i pozrtvovan... onda se sjeti MOJSIJA.... on nije prihvatio HRISTOVO VODSTVO... ne Isusovo... i prihvatio je bogove sa planina... a lijepo pise u bibliji da se ne slusaju bogovi sa planina ni ispod mora ni ispod zemlje... nego OTAC nas NEBESKI... A TO JE SUNCE... dok je Majka Bozija ZEMLJA SAMA, KAO PLANETA... Tako da se ne moze Okrivljivati Zidove... Nego one koji ih Razbise... I onda opet to sto Sananda objasnjava... da nismo od jednog naroda... to opet povezi sa INKARNACIJOM... i znanjem da svako ljudsko bice ide na planettu po svom razvoju... tako da svi oni koji se ne razviju i koji su nepotrebni na drugim planetama - dolaze ovdje u skolu... a odavde oni koji se razviju idu na bolje mijesto... isto tako si ti ozda bila crnac u proslom zivotu a sada si gdje jesi po svom razvitku ... na boljem dijelu planete... danas si hrvat drugi puta srbin ili Nordijac... itd... TvOj predak sukun- sukun dijeda si ti licno... znaci ne okrivljivati nikoga i nista... NEGO UCITI... JER LJUBAVI BEZ ZNANJA NEMAAAAA... Nema vece gluposti nego sve odbacivati kao nesitinu.... jer cista logika kaze sama... sve vise sto odbacujes nesto... sve si nesvijesniji... jer se NEspoznato uvijek vraca da se spozna.... opet cista logika... ne mozes ti iz djecijeg vrtica izaci i zivjeti jos 15 godina nista ne uciti i ici na fakultet... TO JE NEMOGUCE U OVOM OBICNOM SVIJETU... a kamoli u visim dimenzijama...
Pozdrav...

xxxxxx -- Hvala Pero na tumačenju, što mogu kad sam takva, neke riječi me dotaknu i onda mi je dalje sve uzaludno i tekst i taj što prenosi. Nastavim čitati da vidim razloge da li je to tako što osjećam i ako mi još nešto ne štima onda kategoriziram da baš prenosilac ima mračne namjere. Ne znam baš nešto o Kabali, ali poštujem svačije vjerovanje. Netko vjeruje u svetu kravu u Indiji pa neka vjeruje. Ako netko piše da je glupo vjerovati u svetu kravu trebao bi izložiti zašto smatra da to nije dobro i dati rješenje tim ljudima što da rade da bi i njima i svima bilo bolje. Općenito, smeta mi kad pročitam "protiv Kabale", "protiv Rima", "protiv Kurana" ili nečeg drugog. Nitko od tih istih ne daje savjet što bi bilo poželjno i dobro ZA i zašto. I što po tom nema logike i opet zašto. Isus je pomagao tako da je pomagao najmanjem, najbolesnijem, najjadnijem... Išao je odozdola, a ne obrnuto. Meni duhovni preporod nema logike sa spominjanjem raznih moćnika ovog svijeta ili religija. Tko zna kakva bi ja bila na njihovom mjestu. Možda još i gora nego oni. Po meni duhovno preobraćanje mijenja samog čovjeka, a onda i sve oko njega. Ponekada se osjećam kao magarac u magli i moram priznati da sam "jako teška" i imam osjećaj da najprije tražim grešku u ranim "duhovnostima", tumačenjima, putevima razvoja i sl. Ne mislim time da sam pametna, prije bi se moglo reći - jako oprezna. I priznajem, još uvijek ne razumijem u potpunosti odgovor. Kad se sve u meni posloži što mi nedostaje ili je to možda u meni pa moram samo osvijestiti - biti će lakše. U svakom slučaju hvala. Kopirati ću odgovor. Ako ne razumijem danas, razumijeti ću sutra.


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:07 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:12 pm

Davor Serkinic Istina-Pero Hunjet--- Kato.... Bez Sumnje nema nista... sumnjati sve dok si ne dokazes... nisi ti teska... tako i treba... ali ne samo sumnjati i sumnju pretvoriti u kompletnu blokadu ili lijenost sve do predaje ili ubjedenja da je samo jedno istina.... ne treba protiv nicega pricati trajno... i o Rimu smo pricali... i rekli smo zasto je rim poveo Kriscanstvo... pa zato sto je vladao svijetom... Niko drugi ga nije mogao rasiriti kao RIM... Oni su drzali svoje a svijetu pricali Isusovo... JEL TAKO... shvatili su dobru ideju... porez i clanarina ... i novaca prekjo glave na ime Kriscanstva... i ne moraju da ratuju... a najbogatiji... Isus je to isto i znao .. zato je i reka da je krivi kamen temeljac u crkve nase.. jel tako... MI DAKLE NE MORAMO DA KRIVIMO RIM NITI KRISCANSTVO... jer oni su nam posluzili kako i treba - ALI SU I ODUZILI...MALO... hahaaaaa.... JER SMO SE MI USPAVALI.... i trpiti ce mo batine sve dok se ne probudimo... A to o kabali.... sjeti se da sam uvijek napominjao da ako nemas zdravu namjeru i ideju... daba moloitva... i ti je sveta istina.... u kabali to moras znati sta hioces sta ces da trazis i OD KOGA... tada to i dobijes... alio ti tada naredujes neku radnju... sa kojom nisi DUHOVNO PROZET... shvacas... Jer duhovni svijet nema razum kao mi... oni slusaju sta im se kaze... svako u svom dometu... Ako promasis nastradas... a u Isusovom ucenju ne mozes napred u spajanje ako promasis... ne mozes da napredujes bez spajanja sebe u sebi sa kosmosm... a u kabali mozes da to koristis... ako koristis u dobro onda je dobro ... ali je to samo u nekim vremenima i dobro.... u kabali jednu stvar moras ponoviti hiljadu puta da bi nesto mogao uciniti... a u Isusovom ucenju ponavljas li nesto to i postajes... Taj prenosilac nema mracne namjere... jer prica o svijetlu ... a kako ce neko koristiti - to je druga stvar... I o kravi smo pricali... Posto mi imamo Majkuu zemlju... i oca Sunce... imamo i drugu majku koja BIK... kao bog a Krava kao boginja... a bik ti je sazvezde koje odgovara donjemu KRAKU KRIZA.... KRSTA... itd... eto zasto su Zidovi gradili zlatno tele .. da dozovu pomoc Boga iza nasega Boga Sunca... mislim jednoga od njih.... jer su sumnjali u tadasnju radnju i dogadaj...

xxxxx -- Eto, to su ti komadići koji mi fale tj. komadići od komada. Komadić ovdje, komadić ondje i dok sve ne pospajam, kako mogu razumjeti. Krivo sam se izrazila što se tiče "protiv Rima", nisam mislila na sistem nego na religiju. Što se sistema tiče, ne znam nikoga tko je za ovakve kao sada. Haha... ja sam i protiv Biblije. Novi Zavjet mi je ok, ali Stari sam pročitala par stranica i zatvorila. Imam ga doma, ali mi ne pada na pamet više ga čitati. Pročitala sam neku priču kako je otac dao razbojnicima svoju maloljetnu kćer da se na njoj iživljavaju, a sve da bi on sačuvao putnika-namjernika kojeg su se oni htjeli dokopati. Čak ga nije niti poznavao. Jako, jako žalosno mi je misliti o tome kakav je čovjek u stvari. Nismo ni mi bolji. U ovom vremenu smo samo drugačije upakirani. Uvijek i u svim vremenima živimo za druge, a ne za sebe. U ovim vremenima barem čovjek može biti drugačiji, a da ne bude izopćen od zajednice, barem to. Nije ni čudo da se je Isus morao pojaviti. I ovaj odgovor ću kopirati jer ne razumijem točnu bit riječi namjera, različitosti vrste razumijem, ali ne razumijem pojedinačno. Kako sam shvatila, odgovor na molitvu može biti iz različitih izvora, a opet da se ispuni.

Istina-Pero Hunjet---- Kako sam shvatila, odgovor na molitvu može biti iz različitih izvora, a opet da se ispuni.

Tako je KATE... kakva molitva takvo i ispunjenje... i tolko ispunjenje..

xxxx--- da li to znači suprotnosti u izvoru ili samo djelomično dopiranje molitve?

xxxxx shvatila sam odgovor na svoje pitanje

Istina-Pero Hunjet--- Evo ti najbanalniji primjer... Molis se svaki dan Bogu i Hristovoj snazi najjacoj... i Isusu...i ma kraju kazes da je Isus BOG... Iiiii... nema nistaaaaaa.... daaabaaaa svegaaaaa.... Molis da ti pomogne - drugi primjer... a on Moze da ti pomogne samo na tvoje sposobnosti... i ako ti kazes nekome da je stana jer objasnjava dugu... a duga su stepeni isusovih ucenja.... Sta je takav stekao... jeeedan veeeelikiiii miiinus.... dakle tesko i djelomocno a kamoli da se shvati sam izvor.... a sve mi danas imamo i to pred nosom... Tako da svaki kanalizirani materijali MNOGO vrede... ha - ali znanje treba imati... a ne kao svi sto su ubjedeni da su vec spaseni... i cekaju - a sta - ko to zna jel....


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:13 pm

Piramida Četiri


ALFA I OMEGA - komentari
Na početku još jedna veoma važna pojedinost:
Otkrivenje 1,1
Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tko je kome dao Otkrivenje?
Bog Jahve je dao Otkrivenje Isusu Kristu.
Zašto? Zato jer Isus nije Bog i ne zna budućnost.
Dvojica su – Jedan je Bog – a drugi je ne-bog Isus.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ALFA I OMEGA
Spominje se 3 puta u Otkrivenju.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Prvi put - Alfa i Omega
---------------------------------
Otkrivenje 1,4
Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir
od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ONAJ KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI
JE BOG OTAC JAHVE – čitaj dalje da ti se objasni
-------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,4
i od sedam duhova što su
pred Prijestoljem njegovim
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
NA PRIJESTOLJU JE BOG OTAC JAHVE–
NJEGOV TITULARNI naziv JE – „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“
------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,5
i od
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
VEZNIK – „I“ –KAŽE DA JE JOŠ NETKO KRAJ BOGA JAHVE
--------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,5
Isusa Krista, Svjedoka vjernoga, Prvorođenca od mrtvih,
Vladara nad kraljevima ZEMALJSKIM.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
KRAJ BOGA OCA JE I NJEGOV SIN
NJEGOV TITULARNI naziv JE – „Svjedok vjerni, Prvorođenac od mrtvih,
Vladar nad kraljevima ZEMALJSKIM“
Isus je vjerno svjedočio riječi svoga Boga Oca Jahve ljudima.
Isus je vjerni sluga Bogu Ocu Jahvi. Isus nije Bog.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ZNAČI – POSTOJI BOG JAHVE I SIN ISUS – DVIJE OSOBE.
BOG JAHVE IMA naziv - „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“
SIN ISUS IMA naziv - „Svjedoka vjernoga, Prvorođenca od mrtvih,
Vladara nad kraljevima ZEMALJSKIM“
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,5
Njemu koji nas ljubi, koji nas krvlju svojom otkupi od naših grijeha
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
SIN ISUS NAS LJUBI, OTKUPIO NAS JE KRVLJU OD GRIJEHA.
Isus nije Bog, Isus je tijelo, Bog je Duh, Isus je umro, Bog ne može umrijeti.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,6
te nas učini kraljevstvom,
svećenicima Bogu i Ocu svojemu:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
SIN ISUS NAS JE UČINIO SVEĆENICIMA SVOME BOGU OCU
Isus ima svoga Boga i svoga Oca – to je Bog Jahve.
Ako imaš svoga Boga – onda ti nisi Bog, jer Bog je samo Jedan – Jahve.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,6
Njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bogu Ocu Jahvi slava i vlast u vijeke vijekova amen
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,7
Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
SIN ISUS DOLAZI S OBLACIMA
Isusa su proboli, a Bog je Duh i ne može se probosti.
Isus je umro, a Bog ne umire. Isus nije Bog.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,8
Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
GOSPODIN BOG OTAC GOVORI - JA SAM ALFA I OMEGA.
Ne govori Isus – jasno rečeno – govori Bog Jahve.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,8
Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG OTAC IMA naziv – „KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI“
Pogledaj Otkrivenje 1,4
ALI – ima i naziv – SVEVLADAR!
A TAJ naziv ima SAMO Bog Otac Jahve – nikad Isus.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:14 pm

 GOSPODIN BOG OTAC GOVORI - JA SAM ALFA I OMEGA.
ALFA I OMEGA JE ONAJ KOJI JE NA PRIJESTOLJU –
A TO JE BOG OTAC
BOG OTAC IMA naziv – „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“
Naziv Boga Oca – „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“,
ponavlja se 2 x tako da bi neupućeni, ili oni koji bi htjeli namjerno kriviti Božju riječ,
uvidjeli sasvim jasno da je to Bog Otac Jahve, „koji sjedi na prijestolju“ i
ima naziv – „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“.
A&O u ovome prvome dijelu nije nikako Sin, već Bog Otac.
----------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------
2. Drugi puta – Alfa i Omega
-------------------------------------
Otkrivenje 21,5
Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve je Taj koji sjedi na prijestolju
pogledaj Otkrivenje 1,4
----------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 21,5
"Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite."
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve je Jedini Stvoritelj.
Bog Otac Jahve čini sve novo.
Bog Otac Jahve ima Vjerne riječi,
a Isus Sin je svjedok vjerni svoga Boga Jahve.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 21,6
I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve reče – ja sam alfa i omega
Bog Jahve je na prijestolju – Otkrivenje 21,5
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 21,6
Početak i Svršetak!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve kaže za sebe da je početak i svršetak
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 21,6
Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava.
Otkrivenje 21,7
To će biti baština pobjednikova.
I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve kaže da će on njemu biti bog
a on njemu – bogu ocu – sin
Znači – Onaj koji sjedi na prijestolju, koji je početak i svršetak
je Bog Otac Jahve koji je Alfa i Omega.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------
3. Treći put - Alfa i Omega
-----------------------------------
Otkrivenje 22,13
Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!
---------------------------------
Prijevod KJV = GNT
(KJV) Ja sam Alfa i Omega, početak i svršetak, prvi i posljednji.
(KJV+) IG1473 amG1510 AlphaG1 andG2532 Omega,G5598
the beginningG746 andG2532 the end,
G5056 theG3588 firstG4413 andG2532 theG3588 last.G2078
Vidljivo je da je u KJV drugačiji redoslijed riječi.
Prvo ide Početak i Svršetak, a onda Prvi i Posljednji
---------------------------------
Drugi naziv – Početak i Svršetak se veže na Oca.
Početak i Svršetak – Otkrivenje 21,6!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:
Otkrivenje 1,17
Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav.
A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji,
Iz gornjeg neki izvlače zaključak da je Alfa i Omega – Sin.
Takvi ne primijećuju da je do sada – 2 – dva puta direktno
Alfa i Omega pripadalo Bogu Ocu Jahvi,
koji je na prijestolju,
koji jest i koji bijaše i koji dolazi,
i početak i svršetak.
Ali je logika da ako je 2 puta
Alfa i Omega direktno za Boga Oca uzeto,
a treći put miješano, za Boga i Sina,
za mene je to jasno da je
Alfa i Omega Bog Jedini Otac Jahve.
Jedan od odgovora je i taj da je Bog Otac Jahve
davao svoje nazive svome Sinu po zasluzi.
Ali sve u svemu –oni koji lažno naučavaju
opet ne žele vidjeti prva dva puta – čisti Bog Otac je Alfa i Omega,
a samo treći put je i od Jednog i od Drugog ime.
Matematički:
2,5 za Bibliju – naprema – 0,5 (pola) za te druge!
Znači – ALFA I OMEGA JE BOG OTAC, A NE SIN

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:17 pm

Istina-Pero Hunjet Piramida Četiri ... evo Vam odgovor ... jedan dio... a poslije mozete i sami da shvatite tragajuci... a svi odgovori Vam stoje bas na ovome zidu...

Piramida Četiri
32 min
ALFA I OMEGA - komentari
Na početku još jedna veoma važna pojedinost:
Otkrivenje 1,1
Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tko je kome dao Otkrivenje?
Bog Jahve je dao Otkrivenje Isusu Kristu.
Zašto? Zato jer Isus nije Bog i ne zna budućnost.
Dvojica su – Jedan je Bog – a drugi je ne-bog Isus.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ALFA I OMEGA
Spominje se 3 puta u Otkrivenju.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Prvi put - Alfa i Omega
---------------------------------
Otkrivenje 1,4
Ivan sedmerim crkvama u Aziji. Milost vam i mir
od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ONAJ KOJI JEST I KOJI BIJAŠE I KOJI DOLAZI
JE BOG OTAC JAHVE – čitaj dalje da ti se objasni
-------------------------------------------------------------------
Otkrivenje 1,4
i od sedam duhova što su
pred Prijestoljem njegovim
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
NA PRIJESTOLJU JE BOG OTAC JAHVE–
NJEGOV TITULARNI naziv JE – „koji jest i koji bijaše i koji dolazi“
------------------------------------------------------------------------

Pero:
Kome se Isus moli na nebu i pogled na njega baca?... ocem ga nebeskim nziva... nije li Sunce... i sedam glavnih duhova... nije li sedam planeta u nasem suncevom sustavu... i iznad njih je ALFA a ispod njih je OMEGA... razvitkom toga u NAMA se javljaju i trube,,, dakle poslije prvoga razvitka tih duhova u NAMA... da li shvacas o cemu se radi... jer od rijeci ili tona nastaje svijetlost... a sedam se spominje pa to je tada i sedam dana u nedelji itd... !?


Mermera Cejvanovic pozdrav srdačni dragi moj prijatelju pere

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:18 pm

Piramida Četiri Znači – ALFA I OMEGA JE BOG OTAC, A NE SIN
jer Isus nije Bog.

Istina-Pero Hunjet Tako je... ali SIN je njegov sa njegovom znanjem.. i samo kroz SINA - to jeste njegovo znanje ces ka OCU NASEMU doci... I LIJEPO SI NAPISAO... prva Alfa i Omega... i onda imas drugu i trecu...!?... Jedna o Trojstava... haaaaaa.. ako si ti Cetiri onda je TRI puta cetiri = koliko...?


 Miroslav Vucelic Bog Isus se ne moli nikom Kato.Kakav je to Bog koji se nekom moli.Covjek Isus se moli Bogu ocu.Isus je u potpunosjti covjek i u potpunosti Bog.

xxxxxx Razumijem ovo: "Čovjek Isus se moli Bogu Ocu." U tom slučaju Otac je u njemu. Ne može biti vani ako je On duhovno Bog. Ja sam isto čovjek. Trebala bih se isto moliti Bogu Ocu. U sebi. Isus je tako propovijedao i govorio da se osamimo te da ne tražimo Boga po zemlji, po planinama.... Prema iznesenom, Isus i ja bi bili jednaki i što se tiče i ljudskog dijela i duhovnog dijela jer bi se molili na isti način, a opet nismo jednaki. Ja ne znam kako točno moliti jer nemam znanje koje on ima. Kad bi mi Sveti Duh podario mogućnost da dođem do znanja na duhovnoj razini, onda bi bila jednaka kao i Isus. Rekao je: Vi ćete moći još i više, ali nije vrijeme. Ako je Isus Bog onda bi i ja bila Bog. Kako bi ja u tom slučaju stvorena i duhovno i fizički mogla biti Stvaratelj? Joj, komplicirano je meni ovo jako. Na kraju krajeva ne moram sve niti razumjeti. Bitno mi je da Ga volim i da Mu vjerujem. U svakom slučaju hvala na trudu i vremenu.

Istina-Pero Hunjet Bravo xxxxxxx...... nije komplicirano... ne moze se bolje reci... Bog je i u njemu i van njega... u njemu je bog onoliko koliko je u stanju da ga primi shvati ZNA... toliko je i u tebi... dakle proporcionalno licnim mocima...zeljam ... upornosti... posto Isus posjeduje bozansko znanje... a DIJELI NACIN - UCI - KAKO TO SVEKKO MOZE POSTICI ....TAKO DA svako i moze ako hoce tezi itd...

xxxxx Ja ne znam kako točno moliti jer nemam znanje koje on ima. Kad bi mi Sveti Duh podario mogućnost da dođem do znanja na duhovnoj razini, onda bi bila jednaka kao i Isus. Rekao je: Vi ćete moći još i više, ali nije vrijeme.

Pero:
E ovdje je greska .-. jer ti je Bog podario i to... !!!!????...ALI?????

xxxxxx Pero, ja sam išla na vjeronauk cijelu osnovnu školu i kad god nešto ovako pišem imam osjećaj da hulim na Boga. U podsvijesti je to bez obzira koliko ja sebi tvrdila da mi je Bog dao razum i da ga upotrebljavam pa makar i greške činila. Moram priznati da kad bih o bilo čemu počela razmišljati, brzo bi to sklonila u stranu zbog osjećaja da ću biti kažnjena. Baš zbog toga Pero kad tebe čitam imam osjećaj da mi je neki okov spao, a opet novi da sam dobila. Bez obzira što ne razumijem sve o čemu pišeš, neizmjerno sam ti zahvalna. Pred jedno desetak godina sam bila u društvu osobe koja piše knjige i vrlo visoko kotira i u crkvenim krugovima i u javnosti. Kako smo svi malo neobavezno razgovarali o vjeri i religiji, on je u jednom trenutku izjavio da ljudi idu utabanim stazama i da ne razmišljaju. Meni je to bilo čudno i nerazumljivo. Nije rekao zašto. I mom suprugu je bilo čudno. Tada nisam znala od kuda bi krenula. Knjige su ili za ili protiv, ljudi isto tako.

Istina-Pero Hunjet Vec sam ti odavno rekao da si spremna... A sada zasto takvi osjecaji okova... pa sasvim normalno... imas ovozemaljsko ja - koje IDE UTABANIM PUTEVIMA... ili ono sto ja kazem - zivimo tude navike koje su nam i zakoni postali... to se buni u tebi i pravi strah i okove da ces biti kaznjena ako poslusas ONO TVOJE DUHOVNO JA - ONU ISKRU KOJU SI DOVOLJNO RAZVILA DA MOZES DALJE... to obicno ja ne zeli da gubi... jer se ta tvoja iskra sada treba u plamen pretvoriti a in ce da spali onaj prvi... Zato imas Bracin CD - od SISKRE DO PLAMENA... ... dok to duhovno ja ti ne daje strah.. NEGO ZADOVOLJSTVO LIJEPOTU I I LJUBAV ... VJERU U TEBI... KOJE OPET ONO PRVO SRUSI... i vrati te natrag...
Oba konja i bijeli i crni treba da te vuku kroz zivot jednako u balansu i tako ce da pobjeduje i jedan i drugi .. mislim oba ce da se razvijaju...


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:18 pm

xxxxx Uh, nije lako. Hvala na podršci i obajšnjenju.

Istina-Pero Hunjet Ma je LAKO KATOoooo.... samo odluci koje ja ces slusati... ono koje ti preti i u strah tjera ili ono koje ti ushicenje - zadovoljstvo i srecu, zadovoljstvo daje... samo odluci i kreni... na putu od hiljadu kilometara ... nejtezi je PRVI KORAK...

[/size][/font]

Istina-Pero Hunjet Juce smo raspravljali o ljudima koji slijepo vjeruju u nesto... to slijepilop im ne dozvoli nista osim umisljenosti ili malo znanja koje imaju te tako jos sleplji ostaju jer dobiju nesto na svoju vjeru i molbu... to nesto dobiveno - zbpog neznanja oni odmah to smatraju DA IM SE BOG LICNO OBRATIO... O cemu se radi... nas prijatelj Pyramid Četiri... tvrdi da mu se BOG Obratio i rekao mu da se drzi biblije... zbog svoje vjere i neznanja on ne moze da shvati sta to znaci i ko mu je to rekao... da li u njemu ... ili sa strane njega... da li je slikovito ili rijecima..itd... on je umisliop da mu SE BOG DIREKTNO OBRATIO... mislim svasta jel... obratio mu se je neko... ali nije njegov jahve sigurno... posto nema znanja kod njega i njih je to samo ili bog ili vrag... medutim on nezna da je nama zivot onakav kakvi su nam predci bili pa na dalje... on nezna da se ne umire kada se umre... pa takp moze da bude da mu pokojna baba rekla da se drzi biblije.... ili djeda ili bilo ko iz njegove porodice koji su napustili nas svijet ili dimenziju... mozda je biop neki andeo iz hijerarhije andela i tako dalje.... a on se ubijedio da miu se licno bog javio... i etio zasto je tvrdoglav... smatra da je posvecen i da je bog uz njega i da se nista drugo ne treba uciti i ko zna sta si jos on ubjedi sam sebe... umjesto da stvarno uci bibliju ili otvara kljuceve znanja i slicno... Njemu je pokazno da tek uciti mora raditi na sebi....a ne da se prepire i umislja kojesta... poslije poruka takvih se desava da se srecu ljudi ili na neki drugi nacin se takvima pomaze da se sretnu sa onima koji ima mogu pomoci da ostvare te upute iz vise razine... ali oni kao i Pyramida tek tada odbacuju sve - umjesto da prihvate savjete i nova ucenja i poglede na koju je upucen iz duhovnog svijeta... tada oni postaju jos gori i ekstremni umjesto da uce... oni si umisljaju i napadaju...- rade sve umjesto da budu fleksibilni i napredni...


    Istina-Pero Hunjet I da ti ponovim jos jednom... nisam nikada mislio da nisi dobio poruku kao uputu... i da nije pozitivna... nego bas da je pozitivna... ta poruka te upucuje da UCIS A NE DA BUDES PAPAGAJ PONAVLJANJA ONOGA STO NIKO NE RAZUMIJE... nego da pocnes da ucis kako bi i razumio... vec sam ti napomenuo... ali ti nemas ni oci ni usi... do sada su vas spricali vodom i u vodu vas stavljali da se krstite vodom... sada kada je ISUS tu drugi puta i po bibliji treba da krsti vatrom... HOICE LI VAS SADA ZIVE U VATRU BACATI ... OVCO.... dakle uci bozansko prirodna znanja... pa ces saznati ko ti poruke daje a ko te na kraju voda ko ovcu... ili se udalji i idi i ostani kakav si i bio... davi slicne sebi... shvacas...Istina-Pero Hunjet Vidim da slabo shvacas... I JA SAM DOBIVAO PORUKE KAI I TI I MNOOOGI DRUGI... ali vidis ja sam ih sasvim drugacije shvatio... SHVATIO SAM IH KAKO I TREBA... DA MORAM DEBELO DA RADIM NA SEBI I DA ***UCIM*** I TO GOOODIIINAAAMAAA... KAKO BIO NESTO NAUCIO.... dok je tebe i slicne UOBRAZENOST UHVATILA... TE SJEDOSTE ZA SEKUNDU KRAJ SAMOGA BOGA... A NI IME MU NEZNATE... zamisli gluposti... sjedis sa pekarom a tvrdis da je rudar... ili sam bog... tako da kod vas ima samo bog ili stana... znaci samo njih dva u JEDNOME POSTOJE.... sve gluposti iznad gluposti VALJATE... kako i kada ti mislis da shvatis to SVE U JEDNOME.... a cak ne dozvolis da ti neko naspe u glavu... dakle jedan je sve... spoznaj SVE U JEDNIOME... UH...


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:18 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:21 pm


    Djura VukelicNe trazite zakone u vasim knjigama,jer zakon je zivot,dok su knjige mrtve.govorim vam istinu,sve zivo je blize bogu nego svete knjige koje su bez zivota.IsusDjura Vukelic nije napisao na stranicama knjiga,nego u vasim srcima i dusi.Djura VukelicNe trazite zakone u vasim knjigama,jer zakon je zivot,dok su knjige mrtve.govorim vam istinu,sve zivo je blize bogu nego svete knjige koje su bez zivota.IsusDjura Vukelic nije napisao na stranicama knjiga,nego u vasim srcima i dusi.Djura Vukelic vase telo je hram duse,a dusa je hram boziji.Pyramid Četiri Biblija je ZAKON.TO je Božja Jahvina riječ.SVE OSTALO SU UREDBE LJUDSKE
  • Istina-Pero Hunjet Kako si uporan - i nemoguc... pa je li bog uredio bibliju i iz nje izbacio mnoga znanja... je li bog rasturio krscanstvo na dve vijere... je li bog izbacio iz biblije znanja o karmi i inkarnaciji... dakle uredba ljudska je izbacila iz biblije mnoge stvari... i ko je onda uredovao preko tih ljudi za izmjene biblije... uuuuuh... da nije bog...

    Pyramid Četiri Ljudi nisu htjeli BOGA za vladara
    pa im je BOG Jahve dao Sotonu za vladara.

    Radioba nije OD Boga

    Istina-Pero Hunjet Sve je u jednome jel tako... dakle biraj sta hoces... i samoga boga misao najveca i najjaca... pa tako i u tebe... Sotona ima dozvolu od boga da te kaznjavanjem navodi na dobro... da se opasuljis i trazis boga.... sotona ne moze nista na svoju ruku... nego onoliko kokliko koliko joj dopustis... ne moze se kriviti ni sotonu ni boga za svoje gluposti... sam si kovac svoje srece... ni sreca ne postoji sama od sebe ... i nju moras da zaradis - zasluzis...ali... ima i drugi dio sotone koji ne prizna boga... pa tera svoje, da on bude bog... e taj ne dozvoljava slobodnu volju... taj nasilno mijenja sve... zabludu pravi i ne dopusta slobodnu volju nama... velika mudrost kroz znanje nama treba da se oslobodimo toga jarma a koji nas ubjeduje da smo sami krivi... sami smo krivi samo zato sto se predajemo i ne mislimo svojom glavom - a to je kako vidis veoma tesko...misliti sa svojom glavom... jer tu treba trud i rad i hrabrost da bi se shvatile knjige onako kako i pise u njima... a ne tako je bog htio ili to je sve njegova volja... jer te knjige se ne shvacaju kako treba jer niko nije u stanju da spoji jedno sa drugim znacenjem...koja trebaju jedna druga da pobijaju i dovode da se vidi sta se i kako desavalo i zasto... a ne samo prihvatiti kako pise a shvativsi sta znaci sta... a ne slijepo sve uzeti da tako mora biti ne shvativsi zasto?


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:21 pm

Mirko Gizela Pericic

DO 31 GODINE MOG ŽIVOTA, ŽIVIO SAM KAO MNOGI DRUGI LJUDI NA OVOJ PLANETI, BEZ MIRA SA BOGOM,UŽIVAJUĆI U OVOZEMALJSKIM ZADOVOLJSTVIMA..NEKOLIKO GODINA RANIJE,OŽENIO SAM SE.MOJA SUPRUGA MI JE REKLA, DA VJERUJE U ISUSA HRISTA, ALI JA TO NISAM ŽELIO SLUŠATI.GODINAMA MI JE BIBLIJA BILA PORED BRAČNOG KREVETA.NEKOLIKO PUTA SAM JE OTVORIO, ALI ISTO TAKO I ZATVORIO-NIŠTA ZANIMLJIVO ZA MENE.VJEROVAO SAM SAMO U ONO ŠTO VIDIM.ZATIM SAM DOŽIVIO NEŠTO,ŠTO NISAM VIDIO U HOROR FILMOVIMA. DOBIO SAM UŽASNE, NADPRIRODNE GLAVOBOLJE, GUŠENJE,UMIREM OD BOLOVA, A POTPUNO ZDRAV. TE BOLOVE,NE MOGU RIJEČIMA OPISATI,,JER TO JE POTPUNA AGONIJA,KADA SAM OSJEĆAO MOZAK KAO UŽARENU KUGLU,KOJA ĆE DA EKSPLODIRA, GUŠENJE.ONDA SAM SAZNAO, DA JE TO CRNA MAGIJA. PRVI PUT SAM ČUO ZA TAKO NEŠTO.TRAŽIO SAM POMOĆ,PA SAM SAZNAO ZA NEKE OSOBE,KOJE SE BAVE BIJELOM MAGIJOM I MOGU DA MI POMOGNU. REKLI SU MI, DA JE TO JAKI OBLIK CRNE MAGIJE I MOŽE DOVESTI DO SMRTI.PO NJIHOVIM SAVJETIMA KRSTIO SAM SE U CRKVI,PALIO SVIJEĆE,IZGOVARAO MOLITVE KOJE SU ME NAUČILI.NIJE POMAGALO, AGONIJA SE NASTAVLJALA. JEDNE NOĆI, TOKOM NESNOSNIH BOLOVA, MOLIO SAM BOGA, DA MI POMOGNE I ON JE TO URADIO, OSLOBODIO ME OD UŽASNE PATNJE I DOVEO ME DO SPOZNAJE ISTINE.BOG JE DAO SVOG SINA ISUSA HRISTA,DA SVAKO KO U NJEGA VJERUJE NE PROPADNE NEGO IMA ŽIVOT VJEČNI. TADA SAM BIO SPREMAN,DA SE POKAJEM ZA SVOJE GREHE I PRIMIM ISUSA HRISTA-BOŽJEG SINA ZA MOG SPASITELJA I GOSPODA.TADA SE SVE U MOM ŽIVOTU PROMIJENILO.IMAM MOĆNU ZAŠTITU OD ZLA,GRESI SU MI OPROŠTENI, IMAM VJEČAN ŽIVOT.NOVO SAM STVORENJE U ISUSU HRISTU.DOBIO SAM BOŽJEG SVETOG DUHA,KOJI ME VODI DA U NJEGOVOJ SNAZI ŽIVIM ŽIVOT UGODAN BOGU. ISUS HRIST-BOŽJI SIN JE DOŠAO NA OVU ZEMLJU,DA SPASI GREŠNIKE.ISUS HRIST-BEZGREŠAN JE RAZAPET I UMRO JE NA GOLGOTSKOM KRSTU ZA GREHE SVIH LJUDI NA OVOJ PLANETI. SVI SU SAGREŠILI I LIŠENI SU SLAVE BOŽJE,A BEZ SVOJE ZASLUGE OPRAVDANI SU MILOŠĆU NJEGOVOM,KOJA JE U ISUSU HRISTU. TREĆI DAN ISUS HRIST JE USKRSNUO,USTAO JE IZ MRTVIH I POSLE POKAZIVANJA LJUDIMA VAZNESEN JE NA NEBO U BOŽJE KRALJEVSTVO,DA SPREMI VJEČNE STANOVE,ZA SVE ONE,KOJI GA VJEROM PRIME U SVOJE ŽIVOTE. VJEČNO SPASENJE JE BOŽJI DAR, DALEKO VREDNIJI OD SVIH OVOZEMALJSKIH,PROLAZNIH ZADOVOLJSTAVA. IMAMO IZBOR SA ISUSOM HRISTOM VJEČAN ŽIVOT U NEBESKOM KRALJESTVU, OBASJANI BOŽJOM SLAVOM ILI VJEČNA KAZNA U PAKLU,OGNJENOM JEZERU.ISUS HRIST JE POBIJEDIO SMRT ZA NAS I ŽELI NAM DATI VJEČNI ŽIVOT.BOG, HOĆE DA SE PROSLAVI KROZ NAŠE ŽIVOTE I JEDINO TAKO MOŽEMO IMATI POTPUNU RADOST I MIR.SVI,KOJI SU PRIHVATILI ISUSA HRISTA U SVOJE ŽIVOTE IMAJU SPASENJE SVOJIH DUŠA I DOBIJAJU NOVA PROSLAVLJENA TIJELA,KOJA NISU PODLOŽNA BOLESTIMA I STARENJU .ŠTO OKO NE VIDE I UHO NE ČU,BOG JE SPREMIO ONIMA,KOJI GA VOLE.SVE OVE ISTINE SE NALAZE U BIBLIJI.BIBLIJA JE SADA I ZAUVJEK NAJLJEPŠA KNJIGA ZA MENE. OVOG TRENUTKA MOGU DA ZAVRŠIM OVOZEMALJSKI ŽIVOT,ODLAZIM NA MNOGO LJEPŠE MJESTO-NEBESKO KRALJEVSTVO GOSPODA ISUSA HRISTA.ISUS HRIST DOLAZI PONOVO DA VODI NEBESKOM DOMU-NJEGOVE, A OSTALIMA ĆE ON BITI SUDIJA. SVAKO OD NAS, MOŽE BILO KADA, ZAVRŠITI OVOZEMALJSKI ŽIVOT I MORA STATI PRED BOGA.SAMO KRV ISUSA HRISTA MOŽE NAS OČISTITI OD GRIJEHA I OPRAVDATI PRED NAŠIM STVORITELJEM, JER STRAŠNO JE UPASTI U RUKE BOGA ŽIVOGA.ISUS HRIST JE PUT,ISTINA I ŽIVOT. BOG ŽELI,DA SE SVAKO OD NAS SPASI, NJEGOVA RUKA, KROZ HRISTA JE ISPRUŽENA, JOŠ UVIJEK, DOK TRAJE VRIJEME MILOSTI. BLIŽI SE DAN GOSPODNJI,DAN STRAŠNOG BOŽJEG SUDA ZA OVAJ SVIJET. NEKA EVANĐELJE GOSPODA ISUSA HRISTA DONESE SVJETLOST I U TVOJ ŽIVOT.BOŽJA LJUBAV MIJENJA I NAJVEĆEG GREŠNIKA MIR I RADOST, KOJU NAM BOG DAJE U ISUSU HRISTU, NIKO NIŠTA DRUGO NAM NE MOŽE DATI.NEBESKI OTAC NAS OČEKUJE SA OGROMNOM NAGRADOM. ŠTO OKO NE VIDE I UHO NE ČU, TO JE BOG SPREMIO,ONIMA, KOJI GA VOLE. SA HRISTOVOM LJUBAVLJU MIRKO

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:21 pm


    Istina-Pero Hunjet Ja cu sada da polako da pisem malim slovima.. jer ti si pisao velikim da se shvati da je to tako i tacka i da je to sve... medutim ni blizu svega to nije...Pazljivo citaj....Ja nemam nista APSOLUTNO PROTIV BIBLIJE.... tako da ti to bude jasno... i ja vjerujem i u bibliji u u Isusa Krista... ALI SAM ISTRAZIVAO U DETAKJE SVE ZIVO... znaci sve je jedno... a to sve su milijarde milijardi necega... a ti na primjer ili svi ljuudi neznaju bas NISTA... je loi tako?... ma je...?... Tako da neki od detalja Isus je jedno a Krist je drugo... znas li sta... neznas... jel tako... e vidis ja znam pa ciu ti objasniti... ako milijarde ljudiuu spavaju sa biblijom i nisu dozivili nesto kao ti... kao i Piramida... dakle spajajte vasa iskustva... niko nista dozivio nije u 2 000 godina... pa cak ni tvoja zena koja je stabilniji biblijas i vjernik nego ti... i sta ti to govori... dakle LOGIKU UPOTREBI JER CE TE SAMO ONA ODVESTI U DALJNJA I VECA ZNANJA...Isus je rekao da ce se vratiti nakon dve hiljade godina i krstiti vatrom jel tako...?... onda je krstuio vodom... mene je zanimalo godinama kako je on mogao da zna sta ce se desavati nakon vise hiljada godina... i tragao sam godinama... i znas li sta sam nasao... pa isus je u pravu... a znas li zasto... pa zato sto ima znanje... haahaaa.... a on je nas ucitelj... dakle ucite... kao i ja... pa ce te znati po malo ono sto je ii isus znao... jer zato je i bio tu da bi mi nesto znali... a ne spas samo cekali.. jer od toga nema nista... Dakle isus je znao za gibanja planetarna i galakticka i td... i znao je kako i kada CE DIJELOVATI KRISTOVA SNAGA... napisao sam vam u slici isusa sta je hrist ilio kristova snaga... potrazi i saznaj... Isus je imao znanje od Kristovog kosmickog znanja... tako da je sada nasa planeta u takvom stadiju gdje sve na planetio dobija tu Kristovu snagu... bas sve...i trava i kamen i ti... oni koji su prijemcivi... koji su da kazem vise ljudi... koji nisu zli ...koji zasluzuju na neki nacin te mogu da se otvore i predaju tim energijama... na njih i djeluju... oni koji ne mogu di ce da stradaju na razne nacine... oni koji na neki nacin nesvijesno dopuste taj protok dozivljavaju razne simtome bilova.. kao ti na priomjer pa vrtoglavice ... pa strasni biolovi u cijelim kukovima u krug... donji dio kicme koljena ruke stopala... proliv pobvracanje i jos toga... da je kraj tebe bila rakoja ti bi rekao da je to od rakije... !!! ???... iloi bilo cega... sve to dozivpjavaju ljudi koji svijesno rade na sebi... SHVACAS SVOJESNO KOJI TEZE TOME STO SI TI NESVIJESNO DOBIO... OD GALAKTICKIH BOZANSKIH SILA SVIJETLA ITD... i ako ti sada to sve predas BIBLIJI... sta si napravio... ha... odbciti ces sva ISUSOVA ZNANJA... jer kroz bibliju nista ti neces da shvatis kao ni svio drugi za dve hiljade godina sto nisu... je lii jasno... iako sve to i moze da se nade u bibliji... ali vi to niste u stanju... juce sam vam rekao da vas krste spricanjem vode... a sada je krstenje vatrom... i o tome pojma nemate... dakle ako su neke od vas do sada bbacali u vodu ... hoce li vas sada paliti ili bacati u vatru ha...itd... da li razumijes... niko nista nije postigaio sa biblijom za dve hiljade godina... NIJE PROBLEM U BIBLIJI... NEGO U LJUDIMA... ona se ne uci na pamet... nego duhovno kroz sebe istrazuje... dakle tvoje iskustvo treba da te navede da UCIS DALJE I VISA ZNANJA... A NE DA SVE ZASLUGE NEBESKE SADA PREPUSTIS BIBLIJI... I DA VISE NISRA NE RADIS... jer kako budes radio tako ces i dobiti ... kako budes sijao tako ces i znjeti... kako i koliko znas toliko ces i da dopustis da ti se dogada...Dakle... gibanje i kretanje naseg suncevog sistema kroz nasu galaksiju u vremenu i prostoru... dolazi se u vreme i prostor drugacijih zakona...i energija... to je vise bozansko znanje koje je Isus znao... tako je i mogao reci sta ce se desiti za 2 000 godina... to je to sto je u nebesima zapisano... tako da ce biti te dve kolone ljudi... onih svijetlijih i onih tamnijih koji se razilaze... ovi svijetliji su u stanju da prime te energije i zato i osjecaju razne promjene u tijelu... oni koji to iz bilo kojeg razloga odbacuju nemaju uspijeh i odose sa onima koji jaucu itd.... dakle ne sudi nio bog ni vrag... ne kaznjava niko noikoga... nego znanje svake licnosti sudi svakome licno... drugo je sto se moze zavesti nekoga sa svojom tvrdoglavoscu i neznanjem... to vam je to kada se vraca Kristova snaga... koja je spas za sve koji su u stanju da to prihvate i shvate... a ne dolazi isus da kaznjava...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:22 pm


     Dina VuicKoja je granica do koje smemo ići, a da ne izgubimo sebe? Postoji li?Mnogi su postigli ono sto su htjeliA izgube sebeIvo AndricDragan Rangelov Ako držimo SEBE iznad SVEGA i SVAKOGA ne možemo IZGUBITI SEBE, a ni druge OKO SEBE... "Marko 12,30 I ljubi Gospoda Boga svojega svijem srcem svojijem i svom dušom svojom i svijem umom svojijem i svom snagom svojom. Ovo je prva zapovijest.Marko 12,31 I druga je kao i ova: ljubi bližnjega svojega kao samoga sebe. Druge zapovijesti veće od ovijeh nema." Dina Vuic Da li smo svesni trenutka u kojem živimo samo za sebe, a ne na ovaj način. Svi mi volimo sebe. Kako pobediti sebe, svoje želje, svoje strasti?kako ukomponovati tu svoje srce. Ono vuče zadovoljenju samo svojih strasti?Dragan Rangelov Pa, rekoh ti ja Dina sestro mila, samo kada POMAŽEMO u skladu sa Matej 25:35,36 i u skladu sa Luka 10:29-37...! Dina Vuic Volim kad volim...Dina Vuic Verujem, ali ponekad se plašim sebe same. Draže mi je zagrljaj od molitve. Po nekad mislim da sam isuviše slaba da se odreknem sebe, cigareta... Znam da mi je vera slaba i da trebam raditi na sebi više, a i više verovati. Samo sve ostavljam za neko tamo vreme Djura Vukelic u sebe....verujDjura Vukelic naravno da je topao i iskren zagrljaj jaci od svake molitveDjura Vukelic BBDjura Vukelic zar nije Lucifer andjeo,najlepsi,najuzviseniji,koji je doneo svetlostFilip Katavić to je i onaj koji je uzrokovao pokvarenost čovjeka, ubojstva, rat, Hamurabijev zakon, Nabukodonozora, Tarkvinija Oholog, Poncije Pilata, Kaifu, Dioklecijana, veliki raskol, križarske ratove, poganski nemoral, džihad prema islamistima, inkviziciju, Osmansko carstvo, Neitchea, Prvi svijetski rat, Hitlera, Drugi svijetski rat, nuklearno oružje, hladni rat, Jehovine svjedoke, rat u Hrvatskoj i Bosni 91. - 95., masone, illuminate, Disney crtiće, glad i rat na Bliskom istoku, a kao završnu točku - potpunu vlast zla, Antikrist i kraj svijeta

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:23 pm

Dina Vuic

Koja je granica do koje smemo ići, a da ne izgubimo sebe? Postoji li?

Dragan Rangelov Ako držimo SEBE iznad SVEGA i SVAKOGA ne možemo IZGUBITI SEBE, a ni druge OKO SEBE... "Marko 12,30 I ljubi Gospoda Boga svojega svijem srcem svojijem i svom dušom svojom i svijem umom svojijem i svom snagom svojom. Ovo je prva zapovijest.
Marko 12,31 I druga je kao i ova: ljubi bližnjega svojega kao samoga sebe. Druge zapovijesti veće od ovijeh nema." 

Dina Vuic Da li smo svesni trenutka u kojem živimo samo za sebe, a ne na ovaj način. Svi mi volimo sebe. Kako pobediti sebe, svoje želje, svoje strasti?
kako ukomponovati tu svoje srce. Ono vuče zadovoljenju samo svojih strasti?

Dragan Rangelov Pa, rekoh ti ja Dina sestro mila, samo kada POMAŽEMO u skladu sa Matej 25:35,36 i u skladu sa Luka 10:29-37...! 

Dina Vuic Volim kad volim...

Dina Vuic Verujem, ali ponekad se plašim sebe same. Draže mi je zagrljaj od molitve. Po nekad mislim da sam isuviše slaba da se odreknem sebe, cigareta... Znam da mi je vera slaba i da trebam raditi na sebi više, a i više verovati. Samo sve ostavljam za neko tamo vreme 


Djura Vukelic u sebe....veruj

Djura Vukelic naravno da je topao i iskren zagrljaj jaci od svake molitve

Djura Vukelic BB

Djura Vukelic zar nije Lucifer andjeo,najlepsi,najuzviseniji,koji je doneo svetlost

Filip Katavić to je i onaj koji je uzrokovao pokvarenost čovjeka, ubojstva, rat, Hamurabijev zakon, Nabukodonozora, Tarkvinija Oholog, Poncije Pilata, Kaifu, Dioklecijana, veliki raskol, križarske ratove, poganski nemoral, džihad prema islamistima, inkviziciju, Osmansko carstvo, Neitchea, Prvi svijetski rat, Hitlera, Drugi svijetski rat, nuklearno oružje, hladni rat, Jehovine svjedoke, rat u Hrvatskoj i Bosni 91. - 95., masone, illuminate, Disney crtiće, glad i rat na Bliskom istoku, a kao završnu točku - potpunu vlast zla, Antikrist i kraj svijeta

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:23 pm

Istina-Pero Hunjet Pa nece biti tako ... Dina... a ko je mene naucio... dakle sve moras sam... kada zasluzis svojom voljom mudroscu - znanjem i molbom... radom licnim... tada dobijas pomoc iz vise sfere ili ajde, sa neba... to moras da shvatis... dakle da shvatis zasto si dobila... ako si to uspoijela.. tada shvativsi tako i radis na dalje po toj dobivenoj uputi... koliko vremena nije bitno... sto prije to shvaceno ispunis... kao sto si na zaslugu i dobila uputu... dobijas uputu na dalje... takjo da nista ne dobijes samo onako... vec vjerom trudom i radom na SEBI... tada opet dobijas dalje... sve dok pratis... znaci nije bas veliki problem dobiti nesto... NEGO JE PROBLEM SHVATITI DOBIVENO... i to je slabo ko uspio... a samo zato sto se ne shvaca ni sta se trazilo... niko hrabrosti nema da se preda samo sebi i svojim mogucnostima... svi kukavice i cekaju spas...a sa ono maaaaaliiiim sto dobiju ... misle da su uhvatili boga za brau... a bog brade nema... kontas... Duhovne sile tada vas spajaju sa onima koji vam pomoci mogu... a vi ih samo tako odbacite kao staru krpu... jer kako da vjerujete nekome drugome kada niste u stanju ni sami sebi da vjerujeta... a svi se hvale sa nekom hrabroscu... hrabar i tvrdoglav se treba biti u snalazenju u NOVOME... kako bi dokazali staro... a ne sa starim da se dokazuje novo... znanju nigdje kraja... jer svako vase saznanje ce uzlediti sa jos vecim pitenjem o znanju... tako da ce vam svako sledece saznanje biti veliko kao i prvo... uvijek novo ushinje na novo saznanje ali LICNO.. ali kroz svijetlost i onih koji svijetlost i vode... tako da deseta spoznaja je najveca a ona prva vam cak nije jasno zasto vam je bila velika... i tako reeeedom.... a ne samo jahve i vrag vam na mislima...

Istina-Pero Hunjet Mene dakle uce te Bozanske hijerarhije... kroz koje se ucim sam uz njevu podrsku i upute... skrenes i zapanes... vracaj se na put... sve moras sam... kada shvatis i naucis - dobijes dalje... a ne ... meni se jahve licno objavio... a ni snova nemas... pa cim nemas snova STA TO ZNACI HA....!???... pa da ti licno nemas spoj ni sa samom sobom... a kamoli sa bogom .. hahaaa... znanje je lijek za ama bas sve... niti vam ga ko moze pokloniti niti u glavu uliti... sve morate sami... sve je tu... samo uzeti treba znati...

Istina-Pero Hunjet Dina Vuic Da li smo svesni trenutka u kojem živimo samo za sebe, a ne na ovaj način. Svi mi volimo sebe. Kako pobediti sebe, svoje želje, svoje strasti?
kako ukomponovati tu svoje srce. Ono vuče zadovoljenju samo svojih strasti?...Vis mer

Dina Vuic Znam da po neke stvari ne možete objasniti ukratko. Ali, duge tekstove ne čitam! Sažmite, dragi prijatelju, te svoje odgovore u par rečenica, a ne ovoliko dugo. Volim kratko i jasno izlaganje! Kad ko mnogo priča raspline se, a i oduzima vreme onima kojima je namenjeno.. 

Istina-Pero Hunjet Pa da .. lijencine ste vi svi akupa vecina... ne razumijetye kada nappisem normalno... i sazetije ne moze... i kao svcatiti ce te u jednoj recenici... malo nikada sutra... meni nije tesko pisati a tebi je tesko citati ... svaka cast...

Izvini sto sam ti dosadivao... pa da...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:23 pm

Dina Vuic Ne ljuti se, Istina-Pero Hunjet, prijatelju dragi. Ali shvati da je vreme novac 

Istina-Pero Hunjet Ti i Vi svi ovdje MORALI bi da SHVATE... i razradite te stare izreke... da su vise ne vazece... vreme je zivot a ne novac,,, sve morate kroz sebe da shvatite ... NISTA NE ODBACIVATI ZA POSLIJE... jer ce vam se u vremenu poslije vratiti ... i zakociti a necete znati sta je... ma bila obicna sitnica... Trebali bi svako sebi reci DA BAS NISTA NEZNATE.... i tako i misli i zakljuciti... kako bi se oslobadali neznanja... jer nas stepen zivljenja je najnizi NIVO SVIJESNOSTI... a ne da se uobrazite kao ste vec uz boga samoga... a uopste neznate ko je BOG... to je vise nego strasno... sve sto nesvijesno dozivite i vidite... smatrajte svojom nekom vrstom zasluge... koja vas opominje da je moguce i da se moze dalje... a ne se odmah predati i dati zahvalu necemu bez veze sa vezom... i tako ostati gdje se i bilo.. a to je sve upravi zbog NEZNANJA A NE ZNANJA... Ljudi koji su mnogo jaaaaki teoretski u ovim znanjima isto dalje ne mogu.. jer nisu kroz sebe shvatili... nego upili tudu teoriju... zato i ne pisem vece stvari direktno... jer bi vas mozak opet zaveo kako sve zna... i osta duh pust i bez znanja... dakle isus je nahranio sa pet riba 5 000 ljudi... da li vi stvarno mislite da je to fizicka riblja hrana ha... ma nije... dao im je nesto duhovno... a dalje moraju sami... tako neki od vas dobiju to malo hrane kako bi se opasuljili i shvatili TRAZILI KAKO DALJE.. a ne da pisete kako samo ISUSOVA KRV MOZE DA VAS SPASI... mislim...!!!!????
*****

Dina Vuic
i går kl. 13:53 · Redigert
Koja je granica do koje smemo ići, a da ne izgubimo sebe? Postoji li?

Istina-Pero Hunjet
Vidis kako si ovdje postavila savrseno pitanje... dakle gdje je ta granica znanja i mudrosti... oa nema je .. za nas su sva ta veeelika znanja ne pojmljiva... zato se i mora ici redom i stepenasto... zato se u svim ucenjima i spåominju ljstve ili stepenice... i sada kada neko od nas stane samo na prvu steoenicu jednom nogom... NA PRVU... umisli se da sve zna... i sta se tada desava... a primjere imate ovdje... sve SE DRUGO ODBACUJE.... KAO TO JE NEKA MUDROST... TO JE KRAJNJA BUUUDAAALAASTIIINAAAA.... nista neznati a sve novo odbacivati... to novo je u stvari nase ISKONSKO STARO... TO SMO MI... a svi se prave MUDRI I KAO VJERNI.... sve stavi direkt ili pod satanu ili pod boga.... KAKVA JE TO MUDROST ZNANJE I VJERA... KOME SE TU VJERUJE... BAS NIKOME PA NI BLIZU SAM SEBI.... sve je pod bozijom kapom.. pa se valda sve i spoznato treba...MORA... ima jos nsto ispod satane... sto nije ni pod njim ni pod bogom.. jer se nezna za to... i to ne dopusta da se spoznaje... 

Dakle granice i kraja nema UCENJU ZNANJA IZVORA SVEGA I KRAHJA ZNANJU NEMA... pa kako onda vi mozete da pravite zakljucke ... na konto kojega znanja... kakva vam je to vjera koja zabranjuje znanje... sebe samio pitajte... pomoc trazite o znanju... a ne odbacivati znanje...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:24 pm

Djura Vukelic
1 t
Na Kapiji Kraljevstva
Vesna
Nijedan simbol ne izražava rečitije ovu zamršenu tajnu prirode i čoveka od Sfinge, koja se u pradavna vremena pojavila u Egiptu. Ljudska misao, narodi i religije isprobavaju svoju snagu nastojeći da odgonetnu ovu tajnu, koju su nam ostavili drevni ATLANTIĐANI.
Pre dvanaest hiljada godina, tj. od postanka prvih kultura, koje se javljaju pre nego nama poznate civilizacije, ogromna sfinga u Gizi isklesana i postavljena nasred pustinje, nudi prolazniku svoju tajnu izazivajući ga da je pokuša odgonetnuti. Sa njenih usana se oglašava neki govor, koji se čoveku prikazuje jačim od svih jezika sveta.
,,Gledaj me“, veli ona, ,, Ja sam Sfinga. Anđeo, orao, lav i bik. Imam uzvišeni obraz kao u Boga, a telo krilate zveri koja riče. Ti čoveče nemaš takve bokove, ni kandže, ni krila, ali tvoji su prsti slični mojima. Ko si ti? Od kuda dolaziš? Kuda ideš? Da li si nastao iz Zemlje ili silaziš sa Sunčeve sjajne ploče, koja se diže nad pustinjom ovom? Ja jesam, vidim i znam od početka vremena. Jer ja sam jedan od večnih arhetipova, koji žive u svetlu, koje nije stvoreno, ali zabranjeno mi je da govorim drukčije do samo svojom prisutnošću. A ti prolazni čoveče, neznani putniče, seno koja nestaješ, traži i nagađaj, odgonetni tajnu ili očajavaj!“
Na to pitanje ili bolje zapovest krilate zveri odgovarahu razne mitologije, religije i filosofije na hiljadu različitih načina tokom ljudske istorije. Ti odgovori ublažiše ovu žeđ za istinom, ali ipak nisu zadovoljili, te ona i dalje izjeda ljudsko srce. No uprkos različitim dogmama i obredima, sve se religije slažu u jednom bitnom pitanju. Svojim kultom, simbolima, žrtvama, službama i obećanjima, duhovne vođe neprestano govore čoveku: „Ti dolaziš iz božanskog sveta i u njega ćeš se vratiti, ako želiš. Ima u tebi nešto što je prolazno i nešto što je večno, te ne može umreti. Ne služi se onim prvim drugačije, no tako da razrešiš i obogatiš ono drugo“.
Otkako je zapadnim svetom, a indirektno celim, zavladalo hrišćanstvo, koje je obećalo istinu i onim najbednijim i najsitnijim otvorivši čovečanstvu nadu, legenda o izgubljenom raju, krivicom prvoga čoveka, i nauka o spasenju čovečanstva žrtvom božjom, uspavala je u slatki san bezbrojne duše tokom dve hiljade godina. Ali ova priča kakvu narodi vole ne može više da zadovolji odraslog i zrelog čoveka, koji je postao gospodar prirodnih sila, Čoveka koji bi hteo da svojim razumom prodre u sve tajne i koji veruje samo u ono što može opipati.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:24 pm


    Istina-Pero Hunjet I tako se današnji čovek postavio pred Drevnu Sfingu i povikao iz sveg glasa: „O sfingo večna, glupo je i besmisleno tvoje pitanje. Nema Boga. Pa da ga i ima tamo gde ne dopiru moja čula, ne želim o tome da znam, a mogu i da živim bez Njega. Bogovi su mrtvi. Ne postoji ništa apsolutno, nema Vrhovnog Božanstva, ni prvog uzroka. Nema ništa drugo do večne i neprekinute bujice fenomena, koji slede jedan za drugim poput talasa, što teku u zatvorenom krugu kosmosa. O sfingo koja si nas toliko razočarala, mučiteljico mudraca i strašilo gomila, ja te se više ne bojim. Nije važno kako sam se oslobodio tvojih kandži, jer moja su imena Volja i Razum, sve mora kleknuti pred mojom vlašću. Zato sam ja tvoj gospodar, a ti više nisi potrebna. Isprazna bajko prošlosti, poslednja aveti umrlih Bogova, iščezni već jedanput u pesku pustinje i prepusti mi zemlju, da u svetu zavladaju slobode i sreća“.Tako govori novi čovek, nadčovek, koji se odlikuje naukom i znanjem, koji nisu ništa drugo do poznavanje materije. Današnji čovek ne razume Sfingu, koja je izgubila svoju aureo­lu, svoj zlatni nakit iz drevnih vremena, simbol Krilatog Sunca i svoju raniju moć. Jer nekada su kroz Njena usta govorili Bogovi u samoći hramova, a danas Sfinga ćuti i polako propada. A čovek, pobednik, posmatra svoj lik u ogledalu nauke i ne zna da kad Sfinge ne bude, neće ni njega biti.Najednom, neki prestrašeni povikaše: „evo čoveče tvoga pretka, pozdravi tvog novog Boga“. Njegova neumoljiva nauka strašno ga je ponizila, a u dubini svoje svesti on sluša glas, koji je sličan glasu Drevne Sfinge, koji je nežan i mio kao vazdušni talas što izlazi sa prvim zracima sunca: „Ludi čoveče, veli taj glas, koji si izrastao iz pepela majmuna, zaslužio si da se nikada ne uzdigneš. Znaj, da je tvoj najveći zločin što si ubio Boga!“.Tako raspoloženje stvorila je nauka bez duše, nauka bez Boga. Tako su nastale dve doktrine: agnosticizam i materijalizam, koji potpuno zagospodariše savremenim duhom. Agnosticizam kaže: ignorabimus, nikada nećemo saznati šta je suština stvari. Prestanimo, dakle, da se time bavimo. A materijalizam uči: ne postoji ništa drugo do samo materija i životinjski na­goni. Sa tom činjenicom treba da se pomirimo i podesimo, kako je najbolje moguće, naš život. Posledica ovih doktrina je ista: opšti fatalizam u istoriji i filosofiji, krajnji realizam u umetnosti, potiskivanje i slabljenje religioznih osećanja i pojma o Božanstvu. Oni misle da će osloboditi čoveka, ako ga oslobode od Boga, a učiniše ga robom stvari. Odsekavši glavu kosmosu, odsekli su glavu i čoveku. Samo se po sebi razume, da ja pritom ne mešam samu nauku, koja nas je zadivila svojim čudesnim delima, s onim fanatičkim propovednicima nauke koji uče agnosticizam i materijalizam. Oni crnim velom prekrivaju misao, te nam se svet pretstavlja kao kakvo ogromno groblje.Ima i onih koji se bore protiv ovog talasa, koji skriva živu vasionu i vezuje u lance misao. Ali gde da nađemo plameni mač svetlosti, koji će saseći ovu koprenu?Neki traže pomoć u starim metafizikama, ali njihovi apstraktni pojmovi nemaju vezu sa živom prirodom, a njihovo je oruđe tupo i nemoćno. Drugi se obratiše filosofiji, koja nauku razvrstava u delove i stvara opštu nemoć i jalovu rezignaciju, jer deli čoveka na dvoje. Neki se opet vraćaju dogmama crkve, a da ih zapravo i ne razumeju i traže utehu u obredima koji svojim čarima mogu da uteše čoveka, mada je i tog čara nestalo onoga dana, kada su obredi izgubili svoj uzvišeni smisao. Oni danas mogu uspavati nemir, ali ne mogu pružiti istinu.Gde je Mač Svetlosti, koji će se zariti u mrak duše i ponore prirode kako bi pronašao Boga? Da li je nauka koja ubija doista gospodarica sveta? Nije li mudrost koja oživljavava, danas samo isprazna reč? Mnogi to danas kažu, a gotovo svi u to i veruju.Postoji, ipak, iskonska, transcendentna i večna mudrost koja je nastanjena u srcu saznanja. Nekad je tekla širokim obalama Tigra i Eufrata, u zemlji koja je nestala. Danas je, čini se, tek maleni potočić koji se s mukom probija kroz peščano korito. Ovaj izvor, ipak, nikada nije sasvim presahnuo. Ova se mudrost služi drugim čovekovim sposobnostima, koje se razlikuju od onih koje koristi savremena nauka. Ova se mudrost naziva Magija, kontemplacija Božanstva, živo pričešće sa večnošću. Ona se rađa iz unutrašnje svetlosti, koja nastaje u čoveku na određenom stupnju njegovog razvoja, prolazi astralnim svetom, radionicom stvaralačkih sila, dok ne dospe u duhovni svet, svet porekla svih stvari. Nejasni su i nesavršeni pokušaji ljduskog jezika i umetnosti da nam prevedu ovu mudrost, ali je njen izvor čist i blistav, jer ona izlazi na javu usled duhovnih moći i direktnim sadejstvom sila, koje su stvorile svest. A nekadašnji mudraci ne samo da su razumeli ove zakone, već su i gledali u duhu velike tajne stvaranja pre nego što je zemlja oblikovana. Gledali su ih u živim slikama, koje lebde u astralnoj svetlosti, okom čistoga duha i zato zvezdama i planetama dadoše ista imena kao i kosmičkim silama, koje su ih stvorile. Zato su i planete postale Bogovi o kojima pripovedaju mitologije.Na slici: Atlantiđanin i Sfinga …Khnopff, Fernand (1858-1921),,La Sfinge“, 1889.g.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:27 pm


    Istina-Pero Hunjet  Bravo Djukaaaaa... juce se sa jednim prijateljem nadmudrujem sa duhovnim znanjem... i on mi kaze - predlozi da prvo pogledam jedno predavanje ... pazi i tekonda da mu se javim... kako tek onda ja mogu da sa njiom razgovaram... dok naucim nesto... pregledao sam jednu cetvrtinu mozda i preerazio se slusajuci predavaca... nema pojma o pojmu .. a on je najvisi idol mom sagovorniku... objasnio sam mu sta znadci i truba i mac... i da je to veliko duhovno onostrano znacenje znacenje i ucenja... a ne da se krv prolijeva... ovo je to predavanje... mlacenje porazne slame bez znacenja stihova...https://www.youtube.com/watch?v=FmxPX2qPiCwA ovo je iz tvoga teksta koji sve potvrduje sto sam mu privatno i pricao...Gde je Mač Svetlosti, koji će se zariti u mrak duše i ponore prirode kako bi pronašao Boga? Da li je nauka koja ubija doista gospodarica sveta? Nije li mudrost koja oživljavava, danas samo isprazna reč? Mnogi to danas kažu, a gotovo svi u to i veruju.Postoji, ipak, iskonska, transcendentna i večna mudrost koja je nastanjena u srcu saznanja. Nekad je tekla širokim obalama Tigra i Eufrata, u zemlji koja je nestala. Danas je, čini se, tek maleni potočić koji se s mukom probija kroz peščano korito. Ovaj izvor, ipak, nikada nije sasvim presahnuo. Ova se mudrost služi drugim čovekovim sposobnostima, koje se razlikuju od onih koje koristi savremena nauka. Ova se mudrost naziva Magija, kontemplacija Božanstva, živo pričešće sa večnošću. Ona se rađa iz unutrašnje svetlosti, koja nastaje u čoveku na određenom stupnju njegovog razvoja, prolazi astralnim svetom, radionicom stvaralačkih sila, dok ne dospe u duhovni svet, svet porekla svih stvari. Nejasni su i nesavršeni pokušaji ljduskog jezika i umetnosti da nam prevedu ovu mudrost, ali je njen izvor čist i blistav, jer ona izlazi na javu usled duhovnih moći i direktnim sadejstvom sila, koje su stvorile svest. A nekadašnji mudraci ne samo da su razumeli ove zakone, već su i gledali u duhu velike tajne stvaranja pre nego što je zemlja oblikovana. Gledali su ih u živim slikama, koje lebde u astralnoj svetlosti, okom čistoga duha i zato zvezdama i planetama dadoše ista imena kao i kosmičkim silama, koje su ih stvorile. Zato su i planete postale Bogovi o kojima pripovedaju mitologije.Na slici: Atlantiđanin i Sfinga …Khnopff, Fernand (1858-1921),,La Sfinge“, 1889.g.Spill av videoZašto da umreš, čovječe?Propovi 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:29 pm


    Djura Vukelic da Pero,ovo je istorija,ovo je mudrost,zar ne.Istina-Pero Hunjet To je sveta Istina Bozanska... Djurooooo... isto to govori i PRAVOSLAVNI KRST... Kako sam pisao i objasnjavao... velika je steta sto tako divni ljudi vjeruju i predani su necemu - sto ne otvore malo vise oci.... samo malo da spoznaju - tada sve krene samo automatski... Ja nemam nista protiv ovoga predavaca gore.... ali on nezna sta prica... a kada mi uputimo ljudima vise znanje... ljudi ne zele da nas cuju... zasto... a zele znati... to je velika steta... biti tako uskogrud i drzati se samo jedne stvari od toliko mnogo razlicitosti... sve samo na boga svaljivati, je samo dokaz NEZNANJA... i tvrditi kako je sve jedno... a nista ne znati i ne ZELITI ZNATI OD SVEGA TOGA U JEDNOME... pobogu kakvo je to znanje samo reci sve je BOG... i sve je jedno... ili ti si satana jer nesto znas... i jos pitaju ko kome sluzi ... bogu ili satani... i to im je sav UM njev... vise nego strasno...

  •  Dina Vuic

    Čuven filosof Henri Bergsona, je potvrdio nezvanične teorije, da svaka prava i istinska filosofija na svom kraju odlazi u metafiziku i mistiku....
    Koliko je pametno baviti se i filozofijom ljudkom, a kamo li uroniti u svijet mistike i metafizike? Danas se upuštamo u svakakve vode, a plivamo instiktivno. Intuicija ima samo odbrambeni mehanizam, ali ne i duhovnu dimenziju!
    Gde smo i koliko duboko smo ušli s svet nepoznatog?

     Dina Vuic

    Čuven filosof Henri Bergsona, je potvrdio nezvanične teorije, da svaka prava i istinska filosofija na svom kraju odlazi u metafiziku i mistiku....
    Koliko je pametno baviti se i filozofijom ljudkom, a kamo li uroniti u svijet mistike i metafizike? Danas se upuštamo u svakakve vode, a plivamo instiktivno. Intuicija ima samo odbrambeni mehanizam, ali ne i duhovnu dimenziju!
    Gde smo i koliko duboko smo ušli s svet nepoznatog?

    pero

    draga prijateljice ... pazljivo citaj sta si napisala... postavila...
    Lijepo se navodi u prvom dijelu kouda to vodi....HAH a onda pita koliko je pametno se baviti ljudskom filozofijom... PA TO I JE JEDINO PAMETNO... MI NE PLIVAMO UOPSTE INSTIKTIVNO... UOPSTE ... I NEMAMOO INTUICIJU JER JE VISA DUHOVNA STVAR... a kao sto si vidjela ovdje ovih dana .. kada neko nesta i dobije od te duhovne strane ili Instikta... oni sve bace i zahvale se nekoj knjizi.... te se BRANE NAJVECIM ZLOM ... SATANOM... tako da blokiraju APSOLUTNO TU INTUICIJU ILI BOZANSKO ONOSTRANO VISE DUHOVNO... SA SVIH STRANA... TAKO IM OSTAJE PUSTA MOLBA... TE nemaju ni obicnu logiku da uvide da se to jedno te isto 2 000 godina radi i 
    Djura Vukelic skoro nikako

    Dina Vuic Intuicija, u svom najnižem, nerazvijenom obliku, ispoljava se kao uvid, tj. kratak osećaj delića Istine koji nas usmeri gde treba. Čak je i to mnogim ljudima previše, pa ostaju zapanjeni i u čudu prepričavaju svoj neverovatni doživljaj. Međutim, u svom...



Zadnja promjena: Admin; čet pro 11, 2014 6:33 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:32 pm

Dina Vuic Šesto čulo, to je taj razvijeniji oblik intuicije. Da li ga imamo?

Istina-Pero Hunjet Nemate.. ni u snu... kada vam se malo da od sestog cula... vi kao sto ste vidkjeli odmah si uobrazite da ste uz samoga boga i da vam objave daje... strasno naivno i glupo... po bibliji je Isus sa pet riba nahranio onaj skup od 5 000 ljudi ... i svi mis...Vis mer

Dina Vuic Ko se Tesli objavio?

Djura Vukelic Ovde nema slobodnog razuma, niti slobodne volje. Ovde nema čak ni slobode, ni volje, ni prava, niti misli ima, jer je pravo jedno, volja jedna, sloboda jedna, sloboda u Hristu, sloboda, volja i pravo izbora između Boga i Đavola, između Hrista i Satane. Ovo je jedino pravo, jedina volja i jedina sloboda koja je data, a izbora je tako mnogo. Slično je kod svakog religioznog toka misli, da ne sledimo opis svakog ponaosob.

Istina-Pero Hunjet Ljudi ostaju zapanjeni jer su obmanuti... ljudi su svi DIVNI... pa upravo zato i ne mogu da shvate da ih neko u mozak onako... i to namjerno... jer je toljudskom bicu strano... ne moze covijek da shvati da neko ima potrebu da GA LAZE TAKO ZIVOTINJSKI... pa su naucili da samoo navijaju i glasaju za manje zlo od vecega... a ovi iz sjene im potvrduju kako su pametni ... tako da ovi sretni budu sto su kao pametni a u stvari jos u vecoj zabludi... dakle svi nesvijesno sluzimo lazi... jer ili glasamo ili navijamo... a licno nista nemamo... samo tude teorije koje nikuda ne vode NAS... a upåravo smo iz raja izasli da SVOJU LICNOST STVARAMO ZNANJEM .. DAKLE IZASLI ISPOD DRVETA ZIVOTA I USLI U DRVO ZNANJA... vidis kako je jednostavno... dakle da ucimo sta su i ko su bogovi... ANE DA IM SE KLANJAMO... SVE PROSTO I JEDNOSTAVNO... ALI ONI NAS NAUCILI DA uh kako ste glupi vise vjerujeyte svojim ocima nego nama... vidis kako su tajne najvece jednostavne... toliko jednostavne da ih niko ne zeli prihvatiti...

Djura Vukelic Svaka mudrost ima za cilj da reši tajnu čoveka, koji je krajnji rezultat evolucije svetova. Ova tajna sadrži u sebi zagonetku sveta, pošto je čovek tek sićušni univerzum, mikrokosmos i neznatna sinteza velikog univerzuma ili makrokosmosa. Oboje se temelje na istim principima, jedno i drugo su izraz Nevidljivog Tvorca, koji se ogleda u svojim delima Vrhovnog Duha kojeg nazivamo Bog. I makrokosmos i mikrokosmos, ma kako različiti bili, skladno se dopunjuju.

Istina-Pero Hunjet Tako je Djuka... nema tu nicega osim robovanja.. jer io demokracija je tako napravljena da se sam nudis da budes rob vlasniku... a to o velikom kosmosu i nama u malom je tako i gotovo.. zato i pisem biblijasima da pojma nemaju... jer je mnogo toga u jednome a oni pojma o pojmu nemaju... tako da uz sebe stavi ONO NEPOJMLJIVO VELIKO... BEZ VEZE... pa se i oni veliki osjecaju opet bez veze... a u nistavilu su i u neznanju

xxxxxx "samo tude teorije koje nikuda ne vode NAS... a upåravo smo iz raja izasli da SVOJU LICNOST STVARAMO ZNANJEM .. DAKLE IZASLI ISPOD DRVETA ZIVOTA I USLI U DRVO ZNANJA... vidis kako je jednostavno... dakle da ucimo sta su i ko su bogovi... ANE DA IM SE KLANJAMO... SVE PROSTO I JEDNOSTAVNO..." 
Kata Malenica
Tako je lijepo rečeno. I meni je sad jednostavno kad mi se objasni 

Istina-Pero Hunjet I eto vidis sada... ti si jedna od rijetkih koji su upopste postavili neka pametna pitanja... i sada shvacas vece stvari kako si jednostavne... sada vidis dokaz i razlog KAKO SVAKO TREBA DA MISLI SA SVOJOM GLAVOM A NE DA UVELKICAVA NEKE KNJIGE ILI NEKOGA... i sam Isus je bio tu da se MU UVELICAVAMO I SEBE POCINJEMO SLAVITI UZ NJEGA,,, a ne samo njemu slavu davati a mi nerazvijeni ostati... on je ovdje zbog naseg razvitka a NE ZBOG ZSVOG POBOGU... dakle nauci slaviti i voliti sebe.. kako bi isusa dostigao .. a ne da ti nedostizan bude...


Zadnja promjena: Admin; pon lis 05, 2015 3:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:34 pm


     Dina Vuic A zašto ti Pero prijatelju patiš?Dina Vuic Zbog naše ili svoje gluposti? Istina-Pero Hunjet Pa ako sam ja Vama glup a vi pametni... onda patim zbog svoje gluposti a ako je obratno onda patim zbog Vas Gluposti... ali... ja u STVARI UOPSTE NE PATIM... JA SAM IZNAD TOGA SADA... TAKO DA JE OVO SAMO ODGOVOR DRAGA MOJA NA TVOJU GLUPOST.... ako me razumijes....

    xxxxx Biblija je pisana u zagonetkama (osim onoga što su dodavali) i fala Bogu da ti Pero to znaš rastumačiti jer se inače nema odakle krenuti. Niti knjiga niti ljudi, od nikuda pomoći. Možda bi i ponešto shvatila, ali kad je osoba isprogramirana dugogodišnjim vjeronaukom onda čim nešto i pomisli, odmah odbaci jer postoji strah od Božje kazne. Ma da nisam išla nikamo, nikada ne bi mogla tako to logički povezati. Još uvijek se čudim da ta isprogramiranost takva da zdravorazumski nisam pomišljala da mi je Bog dao pamet da je upotrebljavam. Svugdje da, ali što se tiče Biblije e, tu ne. Baš sam bila udarena u glavu[/size][/font][/color][/left]


    xxxxxx Ovo mi je jedinstvena prilika da pitam na što se odnosi izraz Crkva, a na što Svjećnaci. Naime, spominje se sedam Crkava i sedam Svjećnjaka u Otkrivenju po Ivanu.[/size][/font][/color][/left]


  • Istina-Pero Hunjet Moze... sedam crkava ... ili sedam riba... ili sedam ceri u pustinji a mojsije je samo upoznao sedam ceri a samo se sa jednom vjencao... a sa pet je isus nahranio one ljude... a sve skupa je dvanajst pa je tek broj 13 zivot vjecni.. a ne smrt... dakle svega toga sedam je jedno te isto... svaka ta crkva od sedam crkava ima i svoj svijecnjak... dakle sedam plamenova ili sedam dana stvaranja a ti svecenici su arhandeli sveti... dakle centri u tebi svijetlosti koje pocnes da razbvijas poslije KRSTENJA VATROM... sto sve ti upravo SADA I RADIS......Ti dakle sada imas potpuno Isusovo ucenje... Cestitam na svemu... 



Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:20 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:34 pm


    Istina-Pero Hunjet I sada vidis... ti si trazila kljuc ili mudrosti znanja po ISUSU... neko te poveo do kljuca ..KO...?... tvoj duhovni vodic... pokazao ti kjljuc - ti ga uzela... sa njim si otisla trazeci VRATA RAJA... usla si u nutra i spojila se sa vecim DUHOVNIM VODICEM KOJI TI ZNANJE DAJE... to sto si pitala je to... mi smo nastali po licu bogova - pa stoga oni su u nama ... oni su mi a mi smo oni... to je to spoznavanje kasmosa velikog u nama malima... i sada vidis da je cista glupost samo pricati o PROROCIMA IZ STARIH VREMENA... A NE NACI PROROKE IZ NASIH VREMENA KOJI SU TO ISTO... UVIJEK IH JE BILO I BICE... biblijasi ne shvacaju ama bas nista iz BIBLIJE... jer samo strah i vjeru imaju te sa tim bas sve odbacuju i staro i U VREMENU STO SE SPOZNATI MORA U KOJEMU SE ZIVI... dakle TRI KRIZNE GORE ILI KRSTASTE I TAKO DALJE... a to je Cetvrtak - zadnji radni dan Isusov koji je automatski i NOVI DAN POCETKA... SVAKO KRAJ JE AUTOMATSKI I POCETAK NOVI... A TAKJ DAN JE DAN SRCA ILI SREDINA TIH TRIJU CRKAVA...itd... ..
    xxxxx ajoj, oni u nama, a mi oni, to nisam razumjela u budizmu, a sad mi je došlo u kršćanstvo...haha...[/size][/font][/color][/left]

    Istina-Pero Hunjet ***Bravoooo... !!! ... e sada u tih ***7*** ima dalje ... sedam je svega... dakle sistem STVARANJA... sedam civilizacija ili glavnih naroda... u odredenom vremenu uvijek jedan narod VODI... tako da ima Induizam Budizam itd... i nas ***SLAVENE***HAAAAAA... tako da jedan Sveti jeruzalim NIKADA NIJE DVA PUTA NA JEDNOM MIJESTU... MI Slaveni smo znak toga zlatnoga doba ili JUPITERA ILI DAN CETVRTAK... POSLEDNJA VECERA ISUSOVA ... kod nas je sada Jeruzalem... Haaaaaaaaahaaa.... Daba je traziti bilo gdje sada kod drugih jer je KOD NAS... imate oci a ne vidite... i usi a ne cujete.... i tako je sve je u Krscanstvu.... i to kod nas...Isus je za sve narode ssvijeta... bez obzira na boju i vjeru... isusovo ucenje OBUHVATA SVA UCENJA... SADA moizes da uvidis zasto problemi u bivsoj Jugoslaviji i zasto se rastura pa tako sada i Rausiji... tu sada vidis borbu svijetla i tame... takode se vidi zasto se spominje da su srbi bozanski narod... a i Hrvati.... samo eto ne shvatise kako i treba... propustise BOZIJI DAR I VREME I SVETINJU... jer vikati a ne shvatiti ne znaci nista ... jer ako nisi u stanju da shvatis ... ne mozes ni da pratis... nema veceg slijeopca od onih koji imaju oci a ne zele da vide... lijepo to sve u Bibliji pise... ama Bas sve... a i po dijelima njevima ce te ih PREPOZNATI.... kako da prepoznaju kada se drze proslog i neshvacenoga vremena... tako da im je proslost sadasnjost... a to je to sto kazem da niko nista ne shvaca pa tako ni ono veliko...*** ZIVJETI U VREMENU SADA***




Tko ljubi svjet i ono što je na svjetu nema ljubavi očeve u njemu.A što mislite da ovo sve znači?






Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:21 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 12 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 28. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.