Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 13 / 28. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:36 pm


    Goran Korisnik Jer svjet i želje njegove prolaze a koji tvore volju božju ostaće zauvjek.

  • Goran Korisnik A svjet j njegovi snovi su kao nemirno more čiji se valovi razbijaju od stjene


  • Goran Korisnik Use ,nase i podase svjetski rečeno


  • Istina-Pero Hunjet Sve ono sto pisem je kako uciniti upravo ovo... ali je za neke neshvatljivo ili nerazumno...

    Goran Korisnik Jer svjet i želje njegove prolaze a koji tvore volju božju ostaće zauvjek.

    , Arial, lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif][/font][/color][/url] Ja sam prije mislila da je ljubav najjača sa ovom svojom glavom, a onda mi je Pero Hunjet dao razmišljati da i između ljubavi postoji razlika. Ljubav iz ovog svijeta je nestalna i prolazna kao i sve ostalo. Ljudima kojima se nešto ružno desi u životu odjednom počnu sumnjati u Boga i ode ljubav. Ljubav koju je Isus imao, a imao je samo zato jer je imao znanje i nikakve muke iz ovog svijeta to nisu mogle poljuljati. Ja još uvijek tražim i to isključivo kroz učenje. Drugačije je neću nikada spoznati.[/left]




    Pero Hunjet Ti si stvarnooooo....  !!!.... pa gdje je ljubav tu je i bol... vrste boli... kroz bol i ljubav ucis... jel tako... ma je.... kako shvacas ako shvacas sve to... tada je ljubav neka strogoca ili manja bol koju ti dam da ne bi dozivila vecu bol... dakle ljubav je sve to...
    Sve to ce da traje dok se ne postigne ****BLAGOSTANJE****.... e to je ISUS IMAO... znaci sve ti je poznato ... SPOZNAO SI TO... VISE TE SE NE TICE... SVE VIDIS I RAZUMIJES.... te tako budalama postanes stvarna budala i nenormalan... haahaaa.... jer sve ti je jasno... a nista te se vise ne dotice... tada samo promatras... budala je tebi jasna... ali ti nisi budali... jer i sam sui nekada budala bio... a ova budala nikada jos nije bila pametna... i zato pametni moraju da trpe budale a ne obratno... jer moze da ih trpi... ali mora da vidi granicu da ga budala ne ubije... jer ubiti ce u ime boga a ne voliti... tako da je njemu ljubav da ubije u ime bozije itd...[/size][/font][/color][/left]



Zadnja promjena: Admin; pon lis 05, 2015 3:53 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:37 pm

xxxx Istina je u biti tako jednostavna kad se spozna, ali put do nje je trnovit i prekriven svim i svačim. Dio ovdje, dio ondje. >3[*]
Istina-Pero Hunjet E to dio ovdje dio ondje su tvoja ja....

xxxxx Ja ne poznajem istinu. Znam samo da ona postoji. Ako ću samo čitati Božju riječ i kod prve neprilike posumnjati, onda vidim da mi ta istina ničem ne služi i da negdje griješim. Mislim da se samo spoznavanjem riječ utjelovljuje i nitko je onda ne može maknuti. Niti ja niti netko drugi.[/size][/font][/color][/left]

xxxxx postala sam građevinar i gradim. Imam osjećaj da je to neki neboder i trebati će mi puuuno vremena. Sad sam sve raskopala. [/size][/font][/color][/left]

Istina-Pero Hunjet[/b][/url] Da nikoi nista ne moze maknuti... ne bi trebao... jer ako maknes a ne spoznas... to ti je blokada... dakle- spoznati moras... mozes malo ici iznad nespoznatog... jer postoji sansa da u tome malo dalje ti je nesto jasno pa ces povezati i spoznati onoi manje... ali nikada ne napustiti .. ako napustis i odes dalje .. tada postajjes intelektualac ali bez DUHA.... i to je moguce samo do sestog stepena znanja... kada se svi VRTE U KRUG... vremenom postaju zadovoljni sto vise znanju od drugih i izgube onu volju za daljnjim ucenjem... i tek tada svi padaju i ego tek tada ojaca... i onda je najteze... jer se pocinju sliziti izrekama i lukavstvima kako bi odrzali svoj ego... takvi su najtezi... tada je mozak gazda svemu i duhu i dusi i tu napredka nema...a mozak je drugi i glavni organ poslije SRCA... tada oni svi vicu da iz srca govore... jer su samo culi da iz srca izlazi ljubav... ali blagostanje postigli nisu .. te su sve vise nezadovoljni i sa sobom i sa okolinom,,, posto i okolina malo zna ... oni egoisticniji i hrabriji podrzavaju ove egoiste i tada se bira ili glasa ili lazno potvrduje jedno drugo... i tu je znanju kraj... drze se izreka i okrecu ih mudro ali lazno protiv ljudi i znanja...i tada niko nec da prizna da nezna... jer budala ne moze da prizna da je budala... tada dolazi do sve vrste obrane svoga polozaja... pa lukavo sve uz lijepu pricu i u ime boga...
Ovio se sve moze vidjeti koliko je to sve jako planetarno i po Isusu i Majci njegovoj......I ZASTO MOLITVE NE USPIJEVAJU itd... haaahaa sada ces tek da kolutas mozgom...
[/size][/font][/color][/left]

[/list]


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:01 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:37 pm

xxxxx Gorane, Isus je imao ego. Da nije, bio bi mlakonja, nestalan i svega se bojao. Strast i hrabrost moraju imati neku podlogu. Ja ne znam to objasniti, ali Pero je nešto govorio da svatko ima dva ega. Nisam zapitkivala da ne budem stalno dosadna pa sam ostala zakinuta.

xxxxx Doista, on je mir naš, on koji od dvojega učini jedno: pregradu
razdvojnicu, neprijateljstvo razori u svome tijelu.
Efe 2:15 Zakon zapovijedi s propisima obeskrijepi da u sebi,
uspostavljajući mir, od dvojice sazda jednoga novog čovjeka
Efe 2:16 te obojicu u jednome Tijelu izmiri s Bogom po križu, ubivši u
sebi neprijateljstvo.

Istina-Pero Hunjet

Vidis xxxxx ... kada kazem da ja nisam protiv biblije... nije ona kriva... neznanje ljudi je krivo.. a oni koji ih uvode u biliju ih lazu jer isto neznaju... i tu je zlo... a koje uopste nije kao smisljeno zlo od nizih ljudi... nego od vrha...
Sve to ovdje sto si postavila pise...

Efe 2:16 te obojicu u jednome Tijelu izmiri s Bogom po križu, ubivši u

Obijca u jednome tijelu... Dusa Karmicka... koju vodi zmija kundalini... sjeti se isusa i drobljenja petom te zmije i CIJA je... haahaa stari zavjet.... i drugio je duh... od toga duha je samo iskra u nama to jeste u SRCU... samo iskra ... dok je dusa sve ostalo... da bi to DVOJE IZMIRIO U SEBI... ti ***MORAS**** da ucis i shvacas ovaj svijet onakav kakav oi je... nista ne odbacivsi.. ili reci da tako sam bog hoce... nego ti moras htjeti.... moras na KRIZ DA STAVIS SEBE TE DA SE SVIJESNO RAZAONES KAI I ISUS STO JE TO SVIJESNO I SLIKOVITO POKAZAO DA LJUDIMA BUDE LAKSE DA RAZUMIJE... no sada... ti znas da to isto tvrde i sva ostala ucenja sve od Budizma i dalje... ALI JE ISUS I SLIKOVITO TO IZVEO TAKJO DA NAM LAKSE BUDE... a ne da nas Lazovi vijere ubijede kako je njegova krv uzela i oprostila nase grehe....Znaci razapinjes svoj ovozemaljski ego lazi i spoznaja...procentualno kako se oslobadas ega .. oslobadas i mozak da se spaja sa srcem ... Isusovim ili znanjem bozanskima... a isusova krv znaci VISE ETERSKO TIJELO... dakle sve je procentualno suprotno vredno... red rad i mir.... iskra treba u buktinju da se pretvori... a to ne ide bez KRSTENJA VATROM... i vidis cuda ili gluposti... niko ovdje i nigdje na svijeeeetu ne spominje krstenje vatrom.... hahaaa ZASTOOOOO????... milijarde kriscana i viiiisokooooo obrazovanih.. i niko bas haahaaaaaa... ha... a svi se pametni prave... iju ijujuju... ...[/color][/size][/font][/color][/left]


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:01 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:37 pm

Istina-Pero Hunjet Ta dva tijela su dva ega... ovozemaljski ego ili karmicki ima na primjer hiljadu dijelova... znaci hiljadu tvojih ja .. Lako je odbacivati one male dijelove... DAKLE MOLITVA VAM NE VREDI UPRAVO AKO SE NE MIJENJATE... jer ona ni ne odlazi od vas... znaci odbacis jednu stvar... na primjer... nikada vise neci nikome reci da je konj... pa da je dubre.. pa da je kurva... pa da komsiji crkne krava... necu nikome obecati i tako dalje... kada ostaniu tri cetiri dijela ega... ostaju najjaci dijelovi kojih se je najteze i osloboditi... tada nastaju probe i kusnje stanaske koje zele da te uniste... jer ako zasvijetlis... njima svijetlo smeta kao inama tama... tada je hrabrost i znanje i molitva potrebna sa velikim radom trudom kako bi se pobijedilo i njih i sebe... dakle tu ***KUKAVICLUK*** uopste nema mijesta niti strah... a kamoli mnoge umisljene budalastimne koje svi izvode... kada se oslobodis svega... tada vise niko nista ni nemoze... tada oba konja po ucenjima vuku jednako... i crni i bijeli... ali se tada pojavljuje poslije zmije zmaj... i tu skoro svi panu....nije skro nego svi..... dakle sve te zmije i zmajevi nisu nikakva glupost i izmisljotina bez veze i LAV _ BIK itd... zato se u bibliji i ponavlja da imas i oci i usi ali daba... to niko ne vidi od stihova,...to bas nikoga ne zanima sta zmaci... a zasto... moliiiim liiijepo... pa zato sto u samom startu proucavanja biblije bi shvatili DA BAS NISTA NITI VIDE NITI CUJU... I TU JE KRAJ POTRAGE ZA ISUSOVOM ISTINOM... jer su svi biblijasi to odbacikli i ostali i slijepi i gluvi... iiii TACKAAAAA...
Tako da oni koji pricaju o ljubavi i znanju lazu sami sebe pa i druge... i oni su kao zamisli, filozofi veliki .. a svi izbjegavaju najobicni i najednostavniji stih o ocima i usima... cak ni to spoznali nisu... ali se jedino zato mogu umisliti kako uz samoga boga sjede..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:38 pm

xxxxx Ajoj, moj mozak mi je dao zeleno svjetlo pa misli: samo ti razmišljaj i uči, a onda sam ja još jači. To je bogme velika prepreka. Kako kažeš, sada kolutam mozgom jer knez ovog svijeta sve može, ali ne može napraviti čovjeka. Po tome, sa mnom isto vlada knez i nikada ne smijem zaboraviti što on može jer ga ja poznam. Sve će on u laž obojiti, dati mi vjetar u leđa, samopouzdanje, sigurnost... i gdje sam bila, što sam radila - ništa. Uuuu, teško je to, moram otvoriti četvere oči.[/color][/size][/font][/color][/left]

    xxxxxx Dragane, ja sam mislila da sam bila pametna, a i ja sam bila glupa. Nije bez veze Isus spominjao onaj krivi kamen u temelju, a onda ode sve krivo. Vidiš kako me Pero prizemljuje svaki čas. I podigne. Moram to sama naučiti jer inače samo mislim da letim, a u biti non-stop padam.[/size][/font][/color][/left]

    xxxxxx Da je takvih ljudi barem više, ne bi lutali u mraku i čitali Božju riječ kao da je nekakva bajka pa je moramo naučiti napamet OVIM TIJELOM i samo misliti da nešto znamo. Kad nam dođe iskušenje to naše naukovanje se sve rastopi i time samo gradimo zamkove knezu ovog svijeta i još više ga učvršćujemo. Sad sam opet došla na početak puta.[/size][/font][/color][/left]




xxxxx (22) Isus, vidjevši djecu kako ih doje, reče svojim učenicima: "Ova djeca koje doje liče na one koji su ušli u kraljevstvo nebesko." Oni ga na to upitaše: "Hoćemo li onda i mi ući u kraljevstvo kao djeca?"
Isus im tada reče:
"Kada od dvoga napravite jedno, i ako od nutarnjeg napravite vanjsko, a od vanjskog unutrašnje, i ako ono iznad bude kao ono ispod, i kada od muškog i ženskog načinite jedno, tako da muško više ne bude muško ni žensko žensko, i ako načinite oči umjesto oka, i ruku umjesto ruke i stopalo umjesto stopala, sliku umjesto slike, tada čete ući u kraljevstvo."

Tako vidis..

I gdje ovdje pise da kada naucite bibliju na pamet... da ste uz boga... i gdje ovdje pise kako ce vas isus spasiti,.. i gdje ovdje pise kako ce vas njegova krv spasiti... pa da ... sve pise sve... [/size][/font][/color][/left]


Zadnja promjena: Admin; pon srp 20, 2015 8:03 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:39 pm

 Pyramid Četiri SPASITELJ – JAHVE – ILI - ISUS
----------------------------------------------
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
SPASITELJ JEDINI
---------------------------
Tko je JEDINI spasitelj?
---------------------------------
Jedini Spasitelj može biti SAMO Bog.
--------------------------------------------------
Identifikacija – Osobnim Imenom – Spasitelja Jedinoga,
DEFINIRA da je Taj i BOG Jedini.
---------------------------------------------
SPASITELJ JEDINI – BOG JAHVE
IZAIJA 43,11
Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.
IZAIJA 45,21

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jedini JAHVE je Spasitelj JEDINI.
Spasenje Bog Jahve DAJE PO Isusu.
Spasenje NIJE OD Isusa.
TO jasno kaže i Osobno Ime Isusa,
Koje znači:
OD Jahve dolazi spasenje.
OD Koga?
OD Isusa? NEEEE!
OD Boga Jedinoga Jahve.
-----------------------------------------------------------------------
TTTejci kažu – Jahve je Spasitelj u SZ,
A u NZ spasitelj je Isus.
Stihovi NZ, gornje pomenuti to opovrgavaju,
A i donji:
1. TIMOTEJU 2,3
To je dobro i ugodno pred Spasiteljem našim Bogom,
1. TIMOTEJU 4,10
Ta za to se trudimo i borimo jer se pouzdajemo u Boga živoga koji je Spasitelj svih ljudi, ponajpače vjernika.
TITU 1,3
a u svoje doba očitova riječ svoju u propovijedanju koje je meni povjereno po odredbi Spasitelja našega, Boga:
TITU 2,10
ne pronevjeruju, nego neka im iskazuju svaku dobru vjernost da u svemu budu ures nauku Spasitelja našega, Boga.
TITU 2,11
Pojavila se doista milost Božja, spasiteljica svih ljudi;
TITU 3,4
Ali kad se pojavila dobrostivost i čovjekoljublje Spasitelja našega, Boga,
-------------------------------------------------------
I još jedna nedokučivo otajstvo za TTTejce – 
Kakav je spasitelj Bog SD?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:39 pm

Istina-Pero Hunjet Opet cu ti ponoviti da samo lupas... pojma o znanju nemas... znati tude na pamet be znacui nista... stih se stihim ne dokazuje... nego se stih mora shvatiti kao duhovno nacelo velike spoznaje .. svaki stih moze biti knjiga za sebe... ni jedan bog nikoga spasiti nece... stihovi su ti da shvatis kako da ucis i sam sebe spasavas... spoznavajuci zakone prirode ili boga stvaranja... a to su ogromna znanja... u starim i TAJNIM UCENJIMA... za koja ti ni cuo nisi,... samo budala moze da se uobrazi da nesto zna citirajuci samo jednu nepotpunu knjigu... a sto se ytice bogova... njih je ko u prici... kada se prica o JEDNOM ONDA SE KAZE NA PRIMJER IZVOR SVEGA... a to znaci svih kosmosa i galaksija - smotanko jedan... on JEDAN JE IZVOR SVEGA TOGA... a tvoj jahva je kao bog nad narodom na nbasoj majci zemlji... a bog nasehg i nas subncecevog sistema je nase Sunce.. iloi Isusov nebeski otac... dakle SIN BOZIJI JE SVE...svi kosmosi i sve galaksije... a duh SVETI JE ONO STO SVE TO ODRZAVA U ZIVOTU I SVIHESTI... neznas ni sta djecije price iloi bajje znace... a uobrazavas si da imas znanje... kako se ne zastidis sam sebe ... neznanja...
Dakle potrebna je prava vijera da se zna kome da se preda i od koga da se znanje uzme i na koji nacin...a ne ja sam bog tvoj i nemaj vise nikoga kraj mene... kako mislis do boga doci ako ne uzmes andele i arhandele uz sebe jer su oni nosioco sedam dana stvarranja... znaci po tvome tp je zabranjeno i tacka... koje ti gluposti lupas... ako je nesto i valjalo u proslom vremenu... danas to ne vredi jer se iz toga razvilo nesto novo... a pogotovo kada se nesto pogresno uradi kao u starom zavjetu i dode <isus sa vecim i istinskim znanjima da to ispravi ali sa nama - da nas nauci licnoj svijesti... ti i njega budalom pravis... dakle ti nemas veze sa mozgom.... rekao si dda pricam majke o crvenkapici... a ne shvacas da je ta crvena svijetlost nesto veliko ... itd.. kao i u pepeljuzi - da se iskra plamena nalazi samo u pepelu a ne u ljudskoj gluposti i trulezu... dakle krstenje vatrom po isusu koje nas sada ocekuje... a ti to nista ne priznajes.. ti samo dozivas jahvu sa planine... Iako isus upozorava da se ne vjeruje bogovima sa planina i ispod mora itd... ti dakle nisi u stanju da spoijis dava i dva ,,, a kamoli nesto drugo... a pricas ljudima da se cuvaju laznih ucitelja... lazniji od tebe ne moze biti... kod tebe nigdje ni svijetla no vatre...
I ovo sada sve sto pisem ne pisem da se stobom natezem... nego te mudro koristim kako BI DRUGIMA TRAGAPCIMA POMOGAO NA KONTO TEBE DA SHVATE NEKE ISTINE U KOJE SU MOZDA I SAMI SUMNJALI... i rekoh de je sve sada na nasem terenu.. sve... jer jeruzalem nikada nije dva puta na istom mijestu... tako da samo zaludujes ljude sa tvojim glupoostima straha i klanjanja ali bez mogucnosti spasa i znanja.
Svi koji ovo cutaju neka shvate da je svijetlost bila treca u stvaranju.. ili zadnja poslije miosli i rijeci... rijeci su intonacija cijeloga kosmosa... tako da svi Vi trebate svijetlom da se bavite... ili sa sedam pecata koje su vase cakre a koje nose visa znanja od onih pet cakri ili riba - znanja koje je isus duhovno nahranio onih 5 000 ljudi... dokle svi svakome mozemo pomoci... A TADA SE ZNANJA DUHA DOBIJAJU LICNO SPOZNAJOM U SEBI ... JER JE SVIJETLOST HRANA DUHU .. A NE TVOJE BALJEZGARIJE... 12 JE CENTARA ILI ZNANJA KOJA VODE DO USKRSNUCA ITD... i svi koji ovo citate.,.. zapamtite da svi mnogo vec znate... ali ne pada na pamet da je sve tako jednostavno ... a sve zbog ovakvih tupavih ljudi... koji nekome skluze a nezanaju ni kome... i u zabludu i strah vas nagone..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:40 pm


    Istina-Pero Hunjet Ovo mi je poslala kata malenica da pogledam... u sedmom minutu momak objasnjava da je kod nas sveto trojstvo... a ja vam pricam da je sveti jeruzallim sada kod nas... a ja i ovaj momak nikako nismo u dogovoru... ovog momenta gledam predavanje...https://www.youtube.com/watch?v=y_iK6XEanr4#t=761Matias De Stefano-Ater Tumti radionica, Zagreb 15. dioMatias De Stefano-Ater Tumti radionica, Zagreb 15. dioYOUTUBE.COM Matias De Stefano-Ater Tumti radionica, Zagreb 15. dio

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:40 pm

Istina-Pero Hunjet (Rudolf Štajner)
- Dragi moji Prijatelji !
- Raspoloženje koje vlada u naše vreme možda nije zgodno za to da danas kod mnogih ljudi stvori ono unutrašnje produbljenje o kome govore legende i bajke. Ukazujući na onaj niz noći koje dolaze posle B o ž i ć a a u kojima duša koja se pripremila za to može doživeti nešto od duhovnog sveta. Poznata vam je jedna takva vrlo uzbudljiva legenda iz opisivanja koja su i ovde negovana: ona i mnogo sličnoga ukazuje na Božićno vreme na neki takav način koji duboko prodire u dušu. 
Ali ne samo onom ko prisnije posmatra ljudsku prirodu , nego i onom ko u spoljašnjem ima u vidu raspoloženje vremena jasno je da ljudi moraju tek ponovo da traže božićno raspoloženje, (Božićni impuls). Ono što živi u sećanju na Božić, u božićnoj m i s l i to mora ponovo na nov način da oživi u ljudskoj duši. UFC: Brutalni nokaut Superman udarcem POGLEDAJTEmo jednom dragi moji prijatelji, da bi smo pogledali po širem vidokrugu današnjeg religioznog duhovnog raspoloženja, pogledajmo jednom, kako malo u današnje vreme postoji ma samo sklonost da se H r i s t o s kao takav vidi, da ga se vidi "duhovnim okom".
Kada u rečima onih koji sami često veruju da govore o H r i s t u, kada u njihovim govorima tražite obeležja koja razlikuju Hrista i Boga-Oca, jedva ćete naći neko drugo obeležje sem razlike u imenu. Dok je dakako kod ponekog vernika Hristos danas još u središtu religioznog ispovedanja, i pored toga takoreći isčezava sav ostali sjaj božanskoga, vidimo da se već odavno pojavljuje jedna t e o l o g i j a, koja je u osnovi izgubila Hrista. Koja govori o Bogu uopšte i onda kada govori o Hristu. Ono naročito o čemu se mora govoriti kada ljudsko srce gleda prema Hristu, to ima tek da se ponovo nađe. Pa, možda je danas najdostojnija proslava Božića pa da sebi duboko upišemo u dušu, kako može čovečanstvo da ponovo nađe Hrista ? Tu se dakako mnogo toga iz istorije razvitka čovečanstva mora možda takođe uzeti u obzir, u duhovno naučnom smislu uzeti u obzir kada ponovo treba da se probudi impuls, koji ljudske duše vodi ka Hristu.
- B o ž i ć nas može podsećati ne samo, kako bi to trebalo na rođenje Isusovo na zemlji, nego nas može podsećati donekle i na rađanje samog hrišćanstva, na ulaženje hrišćanstva u tok zemaljskog razvitka. Pa tako upravimo pak naš duhovni pogled pre svega na Božić, možemo reći, samog hrišćanstva, na ulazak – na rođenje hrišćanstva u zemaljskoj oblasti. Spoljne činjenice su opšte poznate, ali bi ih trebalo produbiti. 
Usled sledbenika Starog zaveta stupilo je hrišćanstvo u svet. Došlo je u svet sa ličnošću Isusa-Hrista. Gledamo na pojave koje su se odigrale među onima koji su ispovedali Stari zavet kada se rodilo hrišćanstvo. Vidimo kako ti sledbenici spoljašnje žive u dve razvijene struje: u Farisejskoj i Sadukejskoj struji. U osnovi je potrebno da sve ove stvari iz sadašnjosti pogledamo ponovo u jednoj novoj svetlosti. Kada sebi privedemo pred dušu način kako gledamo opšti put kojim ide pojedini čovek, i put kojim korača čovečanstvo, upravo celo zemaljsko postojanje, onda će nam taj put postajati sve jasniji na taj način da ga shvatimo kao jedno stanje ravnoteže između L u c i f e r a i A r i m a n a.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:40 pm


    Istina-Pero Hunjet Ali u osnovi to je samo naziv koji mi upotrebljavamo; kod dubljih priroda čovečanstva uvek je postojala svest o činjeničkom postojanju luciferakog i arimanskog i stanja ravnoteže među njima. Pa u osnovi uzevši, "farisejski element" u staro-jevrejskom razvitku, sa svojom oprečnosti prema "sadukejskom elementu", nije ništa drugo nego oprečnost arimanskog i luciferskog. U struju ravnoteže je postavljen I s u s koji ulazi u spoljno zemaljsko postojanje na onom mestu, čija je najdublja karakteristika do "G o l g o t s k e Misterije" bila data time što je na tom mestu bio podignut S o l o m o n o v hram. U izvesnom smislu razumemo svu bitnost Solomonovog hrama samo onda , kada taj hram možemo da istovremeno shvatimo kao oprečnost hrišćanstvu koje je tek nastajalo, koje se rađalo. Poznato je kako je ubrzo posle postanka hrišćanstva razoren za spoljnje svetsko postojanje Solomonov hram. Dakle, Na onom mestu odakle je potekla duhovnost hrišćanstva, nije više u buduće trebalo da postoji spoljni spomenik starog razvitka iz koga je potekla ta duhovnost hrišćanstva. Solomonov hram sažimao je u divnim, veličanstvenim, delimično gigantskim simbolima ono što je u sebi obuhvatio staro-zavetni pogled na svet. Solomonov hram bio je slika celog Svemira, ukoliko se on u svojoj zakonitosti u svom unutarnjem sklopu, u predstavljanju božanskih duhovnih bića, mogao prikazati preko staro-zavetnog pogleda na svet. Ali Solomonov hram ipak je jedna slika svemira, koja je u izvesnom pogledu u jednom smeru neobično jednostrana. Naime Solomonov hram je prostrana slika svemira, slika što uzima u pomoć prostorne odnose, prostorna uobličenja kada treba da se izraze tajne svemira. No oni simboli na Solomonovom hramu oživljavali su za pogled onih koji su to gledali iz duha Starog zaveta. - Dok je s jedne strane u farisejskom u sadukejskom jevrejstvu učinjeno spoljašnjim ono što je čovečanstvu bilo dato preko St. zaveta, sa druge strane je u simbolici Solomonovog hrama učinjen unutrašnjim staro-zavetni život, ukoliko je to bilo moguće staro-zavetnom životu. Možemo reći: ono što se ulilo u celu staro-zavetnu objavu, pokazalo se prema ove dve strane: prema onoj strani koja je spoljnje (egzoterički) bila data u jevrejstvu fariseja i sadukeja, prema drugoj strani preko onog što je bilo dato u tajanstvenim simbolima Solomonovog hrama. A iz te egzoterike i ezoterike izbilo je ono što je zatim postalo H r i š ć a n s t v o.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:41 pm


    Istina-Pero Hunjet Najpre nepoznato velikom svetu u ono vreme, u kome je rođeno, bilo je hrišćanstvo nepoznato i onom svetu u kome je živela tadašnja duhovnost čovečanstva (grčkom svetu). A u rimskom svetskom carstvu koje se sve više i više širilo, na čijem se području pripremala Golgotska Misterija preko I s u s o v o g rođenja, nije se znalo ništa kakav se važan događaj odigrao usred jevrejskog naroda. Nije se znalo ništa o onom najvažnijem što se pripremalo kao smisao Zemlje. Pa ipak, mada je čovečanstvo tadašnjeg vremena spoljnje prolazilo mimo tog najvećeg događaja zemaljskog razvitka, hrišćanstvo koje je postojalo, bilo je u vezi sa svim svetom, koji je tada dolazio u obzir.Ali kako je bilo u vezi, moji dragi prijatelji? Smisao onog što skriva Božić nalazi se tek u U s k r š nj o j misli. A šta je ono najvažnije Uskršnje misli koja u stvari produbljuje Božićnu misao? Ono najvažnije u Uskršnjoj misli jeste pogled na S p a s i t e lj a čovečanstva koji umire razapet: krst sa mrtvim Bogom. Iz čovečanstva je proizašla namera, ne-delo da se ubije Bog koji se pojavio u čovečanstvu. Trebalo je ponovo da uđe u duše ljudi sva veličina, sve siline te misli. Pogled na delo kojim su ljudi ubili Boga koji se pojavio na Zemlji: Tu misao trebalo je da ljudi prevedu sebi na jezike kojima se ona može razumeti ! Pokušajmo to bar sa jednog gledišta. Kada pogledamo na "Golgotsku Misteriju" – vi to znate iz moje knjige: - Hrišćanstvo kao mistična činjenica - da je Golgotska Misterija kao jedno veliko svetsko ulivanje onoga što je prikazivano u starim misterijama. Ono što se u starim misterijama zbivalo kao žrtveni čin, - kao čin I n i c i j a c i j e, ono što se u hramovima, možemo reći zbivalo sa jednom ograničenom vrednošću, to je izneto napolje JAVNO na veliki plan svetske istorije, to se odigralo u prostranstvu celog zemaljskog postojanja. Donekle je i n i c i j a c i j a samog čovečanstva izneta iz hramova i predstavljena pred celu zemaljsku istoriju sveta. - No moramo se upitati: Šta...(NASTAVIĆE SE)

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:41 pm

2. nastavak... 
- - Jedna senka ostala je i od bitnog ekstrakta ezoteričnog Starog zaveta: Od tajne S o l o m o n o v o g hrama;jedna senka ostala je od stare Grčke, i jedna senka ostala je od rimskog carstva. Moramo učiti da senke razlikujemo od svetlosti. To će biti zadatak čovečanstva od sadašnjosti pa do bliže budućnosti: da na pravi način razlikuje senke od s v e t l o s t i.

- Senku rimskog carstva vidimo danas u rimskom katolicizmu. Ta senka nije hrišćanstvo, to je senka starog rimskog carstva u kome se moralo da rodi hrišćanstvo, u čijim oblicima još uvek dalje živi ono što se tada moralo obrazovati kao struktura hrišćanstva. No mi moramo učiti, čovečanstvo mora učiti razlikovati senku starog rimskog carstva od hrišćanstva. U konstituciji katoličke crkve nemamo ono što je srž- bitnost hrišćanstva- uopšte u konstituciji hrišćanskih crkava. U konstituciji hrišćanskih crkava živi ono što je živelo u rimskom carstvu od Romula pa do Augusta, što se tada obrazovalo. Obmana dolazi usled toga što se u tom telu rodilo hrišćanstvo.
I Solomonov hram je u tom pravca ostao kao neka senka. Ono što su bile tajne Solomonovog hrama, sa nekoliko izuzetaka skoro u potpunosti prešlo je u sva ona Slobodno – zidarska i druga tajna društva sadašnjeg vremena. 

- Kao što je rimska crkva senka starog rimskog carstva, tako je – ma kako želite da tvrdite drugačije, čak kada isključite jevrejstvo- ono što dalje živi preko tih društava, senka starog jevrejstva, senka ezoteričnog bogosluženja J e h o v i. Opet se mora razlikovati senka od svetlosti, kao što se mora razlikovati senka koja je izražena u rimskom carstvu koja deluje dalje u katoličkoj crkvi, u crkvama uopšte. Kao što se mora razlikovati ono u šta se kao u duši moralo roditi hrišćanstvo, no to kao senka deluje dalje u onim društvima koja u svojim osnovama imaju simboliku koja podseća na simboliku Solomonovog hrama. Stvari se moraju upoznati. Ove stvari moraju se videti kao što treba, no one se moraju osvetliti sa novim objavama o kojima smo govorili ovih dana. 

- Senka grčkog duha u kome se moralo roditi hrišćanstvo, to je pak – i pored sve lepote stare Grčke, pored sve estetske i druge značajne sadržine stare Grčke, pored svega korisnog koje za nas ima stara Grčka: senka grčkog duha je moderni pogled na svet obrazovanog sveta, koji je doveo do toga, da se ova strašna katastrofa srušila na čovečanstvo. Kada je živela stara Grčka sa svojim pogledom na svet, tada je to bilo nešto drugo. Sve je dragi moji prijatelji, ono pravo samo u svoje vreme. Uzme li se apsolutno, nosi li se antikvarno dalje, tada to postaje senka samog sebe, a senka ona nije svetlost, ona može ispasti suprotnost od suštine. A r i s t o t e l i z a m pokazuje još nešto od stare Grčke veličine, on u novom ruhu jeste materijalizam. Ono u čemu je rođeno hrišćanstvo to je: Jevrejska duša, grčki duh, a rimsko telo; ali su oni ostavili svoje senke. Poziv odzvanja u naše vreme kao neki zvuk anđeoske trube: stanje stvari uvideti u pravoj suštini, kroz senke gledati na svetlost. Odista ko se danas udubi u vreme, ko nepristrasno, bez predrasuda prima ono što se može primiti, ali što se ulilo u ove strašne, bolne činjenice poslednjih godina, taj ne može drukčije već možda da pogled upravi na to, da li se ne bi moralo negde potražiti svetlost koja u tami zemlje svetli drukčije nego one svetlosti u koje danas ljudi još češće hoće da veruju samo kao u jedine svetlosti.

- Dobru volju, nju treba da tražimo da bismo našli put kroz senke do svetlosti. Jer senke će se veoma isticati. Senke će se isticati preko onih ljudi koji su sami za sebe možda malo patili zbog velikih patnji čovečanstva u sadašnjosti i koji nisu imali saosećanja –ili samo malo- za neizmerne bolove koji potresaju svet i koji su za sebe jedan dokaz kako su mnoge od misli koje su se pojavile bile određene da propadnu. Ko pokušava da sa dubljim razumevanjem pregleda ono što danas odista nije teško videti, ko ima dobru volju da bez predrasuda upravi pogled na to što se danas događa među ljudima, taj će primiti impuls za traženje svetlosti. I trebalo bi da čovek danas polaže izvesnu vrednost na taj unutrašnji podstrek u ljudskoj duši, da ne sluša šta kažu oni, koji – već prema mestu na kome su- samo žele da brane neku staru senku; nego da oslušne glas u sebi, koji mora da govori dovoljno jasno, samo ako čovek neće da ga ne zagluši onim što dolazi iz spoljnih tvrđenja senki. Možemo se već danas uveriti – kada sa saosećanjem, sa sažaljenjem pogledamo na ono što se dogodilo- videćemo već da pred ljudima stoji jedna čudovišna prilika koja izobličava lik pravog čoveka: jedna prilika koja u sebi sjedinjuje u mislima, osećajima, u osećanjima i impulsima volje ono što je čovečanstvo dovelo na pogrešan put, i sposobno je da ga i dalje odvede na naopaki put. U najdubljem biću onog što se napolju događa žive tri okarakterisane misli senki.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:41 pm

 - No ko se osposobi da upravi pogled na tu priliku čije je uho satkano iz senki, taj se priprema i da na pravi način gleda i prema drugom: da gleda prema onom drvetu, koje i u tami danas ipak već može svetleti sa svojom svetlošću, prema onom drvetu koje vidimo kada se ne damo zbuniti trostrukom senkom, kada se ne damo zbuniti starijom -antikvarnom simbolikom, antikvarnom crkvom, antikvarnom materijalističkom naukom. Nego čista srca gledamo na ono što teži da svetli u tami, kao istinska božićna jelka, pod kojom se iznova osvetljen božićnom svetlošću nalazi Isus Hristos. To bi na kraju krajeva želela da učini Antroposofski orijentisana duhovna nauka: da potraži božićnu svetlost, da bi Isus koji je došao na svet da bi prvo delovao – a zatim da ga ljudi razumu- da bi postepeno razumeli. Želela bi da na skroman način osvetli najveći od svih događaja u zemaljskom postojanju.

- Nećemo razumeti tu svetlost, koju duhovna nauka želi da prizna kao svoju božićnu -svetlost, ako nemamo volju da odista vidimo trostruku senku našeg vremena. Pa ko nema dobru volju da ozbiljno uzme vreme, taj možda u ovoj inkarnaciji još neće moći gledati na ono što bi za svakog čoveka koji je odista dobre volje trebalo da bude tu za lečenje toliko mnogo rana, što bi inače još morale da snađu čovečanstvo. Čovek koji je danas dobre volje morao bi da gleda na ono, što se može pojaviti kada se užeže božićna svetlost Antroposofski orijentisane duhovne nauke. Svetlelo je zaista malo a onaj ko se priklanja svetlosti taj ostaje smeran, skroman. On neće da tu svetlost hvali svetu kao nešto naročito, jer on zna da ona danas još svetli neznatno i bez značajno, da bi ono što danas slabo svetli moglo svetleti jače. No mada svetlost slabo svetli, ona obasjava nešto što ne deluje slabo u zemaljskom razvitku ljudi, - što deluje snažno kao najdublji smisao razvitka čovečanstva. Ona obasjava ono što možemo nazvati: rođenje hrišćanstva – Božić hrišćanstva. Neka bi pored Uskršnjeg značenja antroposofski orijentisane duhovne nauke pre svega razumeli ovo njeno Božićno značenje; Neka bi u ovim osećanjima vrlo mnogo duša moglo očekivati produbljenje niza noći koje dolaze posle Božić. Tada će te duše moći osećati kako već danas ide uzvik svetom, da se pogleda na dolazak Isusa, koji na Zemlji očekuje onaj čas kada bi trebalo da u m r e da bi u svome životu u duhu posle smrti dao novi smisao čovečanstvu i zemaljskom razvitku. 

- Osetimo, moji dragi prijatelji, nešto od tog Božićnog raspoloženja koje baš iz duhovne nauke treba da uđe u naše duše ! Želeći da pred vama izrazim kao jedan najdublji duševni sveti božićni pozdrav osećanje, da bude u vama vrlo mnogo od tog svetog raspoloženja, koje je dobre volje da primi novu objavu Hrista, želim da u ovom času svečano započnemo ovaj Božić, pretpostavljajući da ga započnete sa onom ozbiljnošću, o kojoj sam hteo da govorim u mome današnjem predavanju, sa onom ozbiljnošću, dragi moji prijatelji, od svega srca: Želim vam sveti, svečani B o ž i ć !!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:42 pm

Upoznajmo Drakonce kako bi došli do zlatnih jabuka besmrtnosti
Napisao Igor Ognjenović Pročitano 
PN: Prema alternativnoj povijesti reptilska bića iz zviježđa Zmaja odigrala su ključnu ulogu pri stvaranju ljudske vrste. Brojni mitovi opisuju zmajeve kao posljednju zapreku na putu do besmrtnosti gdje svatko od nas prije ili kasnije mora pobijediti svog unutrašnjeg zmaja.
Uz one zvanične povijesti čovječanstva koje razvoj ljudske vrste definiraju uz pomoć Darwina ili Biblije postoji i treća tajna povijest koja porijeklo inteligentnog života na Zemlji pronalazi u dalekim područjima svemira. Po toj tajnoj povijesti mi smo rezultat neke vrste genetskog eksperimenta u kojemu su učestvovala bića iz različitih zvjezdanih sustava. Zbog toga je svaki čovjek preko genetskih sadržaja osim s ovim zemaljskim svijetom povezan i sa brojnim drugim nebeskim svjetovima. Ta povezanost je u astrologiji vrlo lijepo prikazana preko karte rođenja u kojoj osim uobičajenih planeta Sunčevog sustava vrlo važnu ulogu igraju i pojedine istaknute zvijezde stajačice. Za osvješćivanje utjecaja zvijezda stajačica i njihovo uključivanje u svakodnevni život potrebno je prethodno podići nivo svjesnosti i ovladati dinamikom koju simboliziraju pojedini planeti. Ukoliko čovjek nije integrirao sebe na planetarnom nivou, utjecaj zvijezda stajačica je presnažan za njegove mogućnosti i izražava se najčešće na destruktivan način.
Utjecaj bića iz nama nepoznatih zvjezdanih sustava najlakše je razumjeti uz kombinirano korištenje astrologije, psihologije i mitologije. Naš racionalan um sklon je jednostranom prosuđivanju i donošenju ekstremnih stavova, pa iz tog razloga i na planu doživljavanja bića koja su u davnoj prošlosti inicirala ljudsko postojanje možemo upasti u zamku crno-bijele klasifikacije. Na taj način ćemo po tko zna koji puta upasti u zamku borbe božanskih i đavolskih snaga i uskratiti si priliku naše unutrašnje integracije. Carl Gustav Jung je taj problem vrlo lijepo naglasio svojom formulacijom sjenke kojoj je dodijelio sve one sadržaje koje iz različitih razloga potiskujemo jer nismo u stanju se s njima suočiti. Tu sjenku je kasnije vrlo lako projicirati na druge i u njima uočavati sve ono što nismo spremni prihvatiti unutar sebe. Slična stvar se može dogoditi i s našim stvoriteljima iz nebeskih svjetova. Neke od njih ćemo idealizirati i proglašavati božanskim bićima, dok ćemo istovremeno one manje simpatične doživjeti kao đavole i sile mraka.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:43 pm

Započnimo pregled izvanzemaljskih civilizacija s onom koja nam očigledno predstavlja najveći problem i kojoj se u pravilu pridružuju najnegativnije karakteristike. Riječ je, naravno, o u zadnje vrijeme vrlo popularnim Drakoncima koji su kod pripadnika različitih teorija zavjere prozvani kao glavna opasnost za opstanak ljudske vrste. Na mapi neba njihovo matično zviježđe je ono Zmaja (Draco), ili konkretnije planetarni sustav koji pripada zvijezdi Thuban (alfa Draconis). Drakonce najčešće prikazuju kao reptilsku rasu sklonu ratovanju. U njihovom psihičkom ustroju nema mjesta za suosjećanje, tako da su skloni iskorištavati sve druge svemirske civilizacije. Um im je izuzetno razvijen, što im omogućava posjedovanje vrlo napredne tehnologije. Ovi ratobroni reptili poznati su kao istaknuti genetičari koji su dali veliki doprinos prilikom formiranja ljudske vrste.
Oni koji su ih imali priliku vidjeti Drakonce opisuju kao vrlo visoke i prekrivene tvrdom kožom u rasponu od zelene do crvene boje. Njihova snaga je izuzetno velika, što u potpunosti odgovara njihovoj životnoj filozofiji zasnovanoj na principima ratovanja i potrebi za osvajanjem tuđih teritorija. Među onima koji se bave izvanzemaljskim porijeklom ljudi postoji priča o velikom ratu Drakonaca i stanovnika zviježđa Lire, za koje se vjeruje da su prije reptiloidnih osvajača svojim genima oplodili Mars i Zemlju. U tom ratu su pobijedili Drakonci koji su u konačnici uništili tri planeta u zviježđu Lire i stanovnike tog sustava pretvorili u svoj izvor hrane. Sukob ove dvije civilizacije bio je posljedica različitih pogleda na genetsko modificiranje novih vrsta. Naime, Lirani su željeli stvarati nove vrste koje će slobodno evoluirati, dok su Drakonci bili zainteresirani samo za limitirana bića u svrhu služenja i izvora energetske hrane.
Za razliku od ljudskih bića, Drakonci nisu u stanju unutar svojih tijela stvarati toplinu. To ih čini nezasitnim predatorima koji su u stalnoj potrazi za izvanjskim izvorima energije. Na fizičkom planu u tu svrhu koriste ljudsku krv, što je poslužilo kao povod za stvaranje priča o vampirima. Istovremeno Drakonci uzimaju energiju i na astralnom nivou gdje se hrane ljudskim strahom i bijesom. U kontaktima s ljudima u prošlosti su nametnuli svoje hijerarhijske strukture i pri tome preuzeli ulogu bogova kojima su se prinosile ritualne žrtve. Njihov ideal je stvaranje uniformiranog svijeta nad kojime će imati potpunu kontrolu i kojega će moći nesmetano eksploatirati. U djelima autora koji razotkrivaju skrivene djelatnosti Drakonca ističe se njihova povezanost s različitim tajnim društvima čiji članovi im služe kao predstavnici u fizičkom svijetu. Sva tajna društva preslikavaju drakonsku hijerarhijsku strukturu, a u nekima se pojedine više funkcije čak i nazivaju reptilskim imenima.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:43 pm

O stvarnom porijeklu Drakonaca ne postoje usuglašena mišljenja. Po nekima, oni su na Zemlju došli puno prije nego što su stvoreni ljudi, dok drugi tvrde kako oni iako žive u planetarnom sustavu zvijezde Thuban ne pripadaju našem svemiru. Po toj verziji Drakonce su u naš svemir 'ubacila' neka druga bića. U svakom slučaju, ono oko čega se svi slažu je da su ovi reptilski osvajači itekako prisutni u našem svijetu i da se svakako trebamo obraniti od njihove agresije. Ono što je u tom procesu otežavajuća činjenica je prisutnost drakonskih gena u nama samima. Dio našeg uma poznat pod nazivom 'reptilski um' zaslužan je za stvaranje agresivnih poriva i očigledno glavno mjesto gdje se treba ostvariti konačno oslobađanje od utjecaja Drakonaca.
Zviježđe Zmaja iz kojeg nam dolaze ovi bezosjećajni osvajači u prošlosti je doživljavano kao zmija i zmaj. U drevnom Babilonu su ga štovali kao Bela, Velikog zmaja koji vlada ovim svijetom. U židovskoj priči o rajskom vrtu ovaj zmaj se manifestirao u obliku zmije koja se proziva kao glavni krivac za progon Adama i Eve. Za razliku od modernog prikaza neba, zviježđe Zmaja je u prošlosti zauzimalo puno veći prostor i pri tome okruživalo zviježđa Velikog i Malog medvjeda. Grafički prikazi Zmaja koji okružuje ta dva zviježđa neopisivo podsjećaju na kineske simbole taoa kao dinamičkog jedinstva yina i yanga. Nije naodmet napomenuti da su u kineskoj kulturi zmajevi uvijek imali istaknuto mjesto i pri tome su doživljavani na vrlo pozitivan način.
U prošlosti se zviježđe Malog medvjeda znalo doživljavati i kao Zmajeva krila. Slika krilate zmije izvršila je veliki utjecaj na južnoameričke kulture gdje se na taj način prikazuje Quetzalcoatl, asteški bog znanja i umjetnosti koji je ljudima podario civilizaciju. Zanimljivo je da su svoju svetu krilatu zmiju Asteci povezivali prvenstveno s planetom Venerom. Tema dobrih zmajeva koji zaštićuju ljude i prenose im znanje prisutna je na raznim mjestima. Osim Kine i Južne Amerike pronalazimo je i kod Babilonaca. Prema njihovoj predaju znanje i kulturu ljudima donosi zmajoliko amfibijsko biće koje dolazi iz mora i zove Oannes. Čak i kod gnostika se među pretežito negativnim reptiloidnim vladarima ovog svijeta pojavljuje pozitivni lik Abraxas koji ljudima pruža zaštitu. Abraxas se najčešće prikazuje kao biće s ljudskim tijelom, pijetlovom glavom i zmijskim repom.
Zviježđe Zmaja spada među polarna zviježđa čije zvijezde izlaze na Zemljinu polarnu os. Razdoblje kada se to dešavalo bilo je između 4500 godina prije Krista, pa do 2000 godina prije Krista. To je bilo razdoblje najvjerojatnijeg direktnog kontakta ljudi i pripadnika drakonske rase, a istovremeno i stvaranja velikog broja kultova štovanja zmija po čitavom svijetu. U Egiptu se nebeski zmaj doživljavao kao krokodil. Prilikom suđenja umrlim dušama on je proždirao sve one čija srca su bila preteška prilikom vaganja. U tom kontekstu može se konstatirati kako je egipatski krokodil, baš kao i nebeski Zmaj, bio neka vrsta čuvara polarne osi koja se doživljavala kao pristup u područja vječnog života. Izgleda da svatko od nas prije nego što iskorači izvan okvira neprestanog reinkarniranja u ovom materijalnom svijetu mora pobijediti svog zmaja.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:43 pm

Ideja o zmajevima kao čuvarima zakonitosti ovog svijeta i branitelja izlaska iz njega prisutna je i u astrologiji preko simbolike Mjesečevih čvorova koji predstavljaju točke u kojima Mjesec presijeca ekliptiku. Postoje vjerovanje kako upravo Mjesečevi čvorovi iniciraju beskonačno vraćanje duše iz duhovnih svjetova u ovaj materijalni. Za razliku od polarne osi koja pruža mogućnost oslobođenja, os Mjesečevih čvorova svojom gravitacijom zarobljava ljudske duše stvarajući joj iluziju evolucije kroz nova iskustva. Pri tome nije slučajna koincidencija što se u astrologiji Mjesečevi čvorovi simbolički prikazuju zmajevom glavom i zmajevim repom. U kršćanskoj ikonografiji oslobađanje od utjecaja našeg unutrašnjeg zmaja prikazano je svetim Jurajem koji ga ubija u bespoštednom sukobu.
Slična tema ovoj kršćanskoj se pojavljuje i u gnostičkoj Himni o biseru gdje glavni junak u svrhu povratka u nebeske svjetove treba uzeti biser koji čuva zastrašujući zmaj. Za razliku od kršćanske drame, kod gnostika se do bisera dolazi bez ikakve borbe jer junak uspavljuje zmaja izgovaranjem tajne riječi. U grkoj mitologiji umjesto svetoj Juraja imamo Herakla koji da bi došao do zlatnih jabuka Hesperida mora pobijediti zmaja sa stotinu glava. Kao i u svim ostalim pričama gdje se pobjeđuje zmaj, tako i u ovoj zlatne jabuke donose besmrtnost. Tema zlata prisutna je i pri tumačenju astrološkog utjecaja zvijezde Thuban (alfa Draconis). Za ljude u čijim kartama je istaknuta kaže se da će njihov život uključivati bavljenje zlatom, srebrom i novcem. Zainteresiranost Drakonaca za zlato je vrlo očigledna i pri opisivanju njihovog dolaska na Zemlju gdje su inicirali eksploataciju tog metala. Upravo preko njih je zlato dobilo značenje koje ima danas.
U svim mitološkim pričama zmajevi budu pobijeđeni od strane solarnog junaka. Možda se upravo tu krije tajna rješavanja problema Drakonaca i reptilskog uma. Astrološki gledano, naš osnovni identitet simboliziraju Sunce i Mjesec, pri čemu Mjesec predstavlja sve one nesvjesne programe po kojima automatski doživljavamo svijet koji nas okružuje. Sunce je istovremeno naš potencijal za svjesno življenje i iskazivanje kreativnosti. Pri tome postoji bliska povezanost Sunca i znaka Lava kojim vlada. Naime, lavovi su poznati kao životinje koje najviše spavaju i pri tome prespavaju veći dio svog života. Na isti način je uspavano i Sunce koje ne iskazuje ni trećinu svojih potencijala. Buđenjem Sunca ostvaruje se mogućnost izlaženja izvan okvira utjecaja Mjesečevih čvorova i dosezanja zlatnih jabuka besmrtnosti. Tada nam ništa ne mogu nikakvi Drakonci, a istovremeno se i transformira reptilski dio našeg uma

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:44 pm


    Istina-Pero Hunjet Je li ti MOZDA JASNO nesto vise Brate Pyramida Četiri.?
  •  Dina VuicSVE DAKLE, ŠTO HOĆETE DA ČINE VAMA LJUDI, ČINITE I VI NJIMA, ....... ! ! !.
    Ljudi teško razlikuju sveto od nesvetog. Šta znači svet i biti svet?
    Bog je svet. Isus je svet. Biblija je sveta...
    Reč božija je sveta!
    Kako se mi odnosimo prema svemu što je sveto?
    Može li iko osporiti svetost i nauditi joj?

    Ko si ti smrtni čoveče da sudiš Svetom i da Ga sa sobom porediš?

    Istina-Pero Hunjet Dina VuicSVE DAKLE, ŠTO HOĆETE DA ČINE VAMA LJUDI, ČINITE I VI NJIMA, ....... ! ! !.
    Ljudi teško razlikuju sveto od nesvetog. Šta znači svet i biti svet?
    Bog je svet. Isus je svet. Biblija je sveta...
    Reč božija je sveta!
    Kako se mi odnosimo prema svemu što je sveto?
    Može li iko osporiti svetost i nauditi joj?

    Ko si ti smrtni čoveče da sudiš Svetom i da Ga sa sobom porediš?

    Pero:

    Sve smo ni vec ovdje objasnili draga Dina Vuic ... vec dosadilo ponavøljati... Pa Isus je bio svet... i nas je ucitelj ... a ucenici mi... moramo da ucimo i shvatimo da nam je dostizan... Svako sam sebe treba da usporeduje sa njim koliko zna i ima znanja... sve dok ga ne dostigne... jer Isus je ovdje upravo da bi bio dostizan ... kako bi mi sebe kao njega a li kroz njega slavili... dakle, i sebe slavili a ne samo njega... on od nase slave prema njemnu a ne uveci nema nista...

    Mi naudeimo sebi prvo ali i svetosti... a svetost osporavamo svi mi ... jer nista neznamo ... samo se hvalimo kako j neko svet...

    Postoji i Posvecenje i PROSVETLJENJE...

    Rekoh da ti je biblija sveta onoliko koliko si i ti... a jos ju niko nije shvatio... pa kako je onda sveta,.... ako je svima nemoguce da se samo posvete ... a ne prosvijetle... Kako mozes da usporedujes bibliju sa Isusom i Bogom... kada znas da ju oni licno nisu pisali... kako neko moze biti svet a razbiti krscanstvo na dva... a ti isto pisu bibliju itd... znacu u njoj ima necega svetoga... ali sta... sluzi li sebi ili onima drugima svetinja sluzi za barikadu... vidis ... veliko znanje treba a ne samo znati stih... svaki stih je jedna knjiga .... razumijes... koliko knjiga znas od stihova ka kljuceva...


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:44 pm


    Istina-Pero Hunjet Turskoj modernih dana. Tijekom tog prvog ekumenskog koncila Rimske katoličke crkve, crkva je proglasila prvu katoličku dogmu, vjerovanje kako je Isus iz Nazareta bio Božji Krist, Sin Boga. Kako bi utemeljila tu dogmu, Kristijanski su ezoterični korjeni i poganska pozadina morali bit izbrisani. Rimska katolička crkva je selektivno birala svete knjige, koje su kanonski dozvoljene (kanon je lista dozvoljenih biblijskih knjiga). Crkva je tim činom mogla eksplicitno i konačno konstituirati svoju moć. Sve pradavne mudrosti i naslijeđa naše kolektivne Atlantidske povijesti, su bile namjerno uništene pa je Zapadu oteta sva njegova skrivena mudrost. To je drastično promijenilo smisao naše Zapadne duhovne evolucije! Dan Brown, autor 'Da Vinci koda' iznio je cijelu temu pred pažnju javnosti, tvrdeći kako su mnoge stvari poučavane o Isus krive. Razumljivo je što sada Kristijani širom svijeta sada žestoko diskutiraju i odbacuju tvrdnje Dan Brown-a u knjizi. Međutim, vjeruje se kako i danas Katolička crkva još uvijek čuva mnoge tajne u sefovima Vatikana. Prva stvar je postojanje indicija, da je prije 325 godine n.e. Kristijanstvo prihvaćalo reinkarnaciju kao dio svoje ideologije, što je međutim odbačeno kao 'pogansko' vjerovanje, jer bi potkopavalo moć Crkve. Ako živimo tako mnogo života, zašto onda težiti življenju dobrog i bezgriješnog života u ovom životu? Postoji još uvijek mnogo vremena i izobilje života za življenje prije nego stignemu u nebo, zar ne? Pa stoga, zašto bi se pokoravali pravilima Crkve? Nakon koncila u Nicea-i, potisnute ezoteričke mudrosti su mogle preživjeti samo u tajnim ekstremno avangardnim Gnostičkim krugovima. Članovi tih krugova su se vraški morali potruditi ne bi li održali učenje unutar kruga. Postojala je smrtna kazna za odavanje tajnog koda. No upravo krepošću ti Gnostičkih krugova i Slobodnih masona očuvana je znanost kao sveta geometrija za buduće generacije. Leonardo Da Vinci je bio član takvog tajnog kruga, Sionskog samostana, te kako smo pokazali u poglalvju 5 'Oživljavanje pradavne znanosti' i on je koristio svetu geometriju u svojoj umjetnosti. Iako je u Bibliji napisano da je Bog stvorio čovjeka prema svojoj slici, danas je vrlo teško vjerovati u stvarnu istinitost toga, odnosno kako je svatko istinska iskra Božanskog. No ako si dozvolimo samo za trenutak vjerovati kako nas je Bog stvarno stvorio na svoju sliku? Što ako smo mi njegovi ko-kreatori? Što ako je naša okolišna 'objektivna realnost' dokazano samo projekcija naše vlastite svijesti? Može li biti da smo upravo mi, ti koji su stalno kreirali realitet? Onda nas Bog nije uopće napustio, zar ne? Mnogo je ljudi danas izgubilo svoju vjeru jer ne mogu vjerovati, kako u slučaju postojanja Boga, imamo sve te stravične stvari na svijetu. No što smo sami sebi činili tijekom tog puta? Možda smo duhovna bića s materijalnim iskustvom, a ne materijalna bića s duhovnom iskustvom? Istočna duhovnost bi to nazvala realizacijom buđenja, prosvetljenja, realizacija kako smo mi jedno s Bogom. Mnogo ljudi tokom istorije je postizalo to prosvetljnje; oni su se budili u Hristovoj svesti, univerzalnoj svesti, kao što se to dogodilo Isusu iz Nazareta. Problem kojeg je imao Isus u svoje vreme, je što ga niko nije razumeo. Kada je rekao 'Ja i Otac smo jedno', bio je razapet na krstu zbog tih reči, jer su to licemeri shvatili kao čisto bo-gohuljenje. Danas bi još mnogo ljudi razapinjalo na krst ideju prosvetljenja kojom su Bog i čovek jedno, posebno oni koji nastoje podržati ideju Boga kao suca, koji mora kazniti čoveka zbog njegovih greha! Međutim, verujem, kako će postojeći razvoj nauke voditi u smeru shvatanja našeg Svemira kao Božanskog, a nas kao dela celine! To je bila istinska poruka svih proroka, uključujući Isusa iz Nazareta, koji su pokušavali doneti Prosvetljenje čovečanstvu. No u našem strahu od Boga, nismo uspeli prepoznati istinu! Na sreću danas je mnogo lakše nego pre 2000 godina shvatiti same reči Isusa u potpuno novom kontekstu. Isus je rekao 'volite svog brata kao sebe sama'. Ako ne uspemo voleti svoju braću kao sebe same, ne uspevamo ni prepoznati jednost i našu vlastitu Božastvenost. Od svih 6 miijardi ljudi, koji hodaju Zemljom, u stvarnosti je samo Jedan od nas ovde! Mi smo samo različite perspektive iste univerzalne svesti! Zakon jednog

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:45 pm


    Istina-Pero Hunjet Metod-ritual, koji je u drevnim vremenima i pre hrišćanstva bio poznat kao: čin - "Posvećenja" ili I n i c i j a c i j a, izvodili su visoki sveštenici tzv. Hijerofanti, nad kandidatom-učenikom, koji je trebao biti posvećen u zbivanja nadčulnih svetova. Dotični kandidat je morao proći prethodne rigorozne pripreme, dok nije bio sposoban da pod vođstvom učitelja-hijerofanta, bude doveden u jedno stanje, slično s m r t i. Lebdeći tako između smrti i života, onaj koji se posvećivao bio je spušten u jedan uzak prostor kao u neki "mrtvački sanduk". Tada bi učitelj posebnom metodom, koju su znali samo visoko posvećeni, izveo njegovu d u š u na veštački način i takoreći „prošetao“ sa njom kosmosom- kao što se to događa pri pravoj fizičkoj s m r t i. Sve se to odvijalo i trajalo za vreme, (tri i po dana i tri noći). Tada je po prvi puta tom prilikom iz fizičkog tela delimično izašlo e t e r s k o (životno) telo. Zato, ako se ne razume ovaj fenomen Inicijacije, smatralo da je Inicirani - umro pa oživeo. Nakon toga ga budi učitelj i vraća opet u život. Sada je ovaj kao: (novoprobuđen,iniciran,vaskrsao,-posvećen) u mnoge nezamislive nebeske tajne. - Sve se ovo odigravalo daleko od očiju javnosti, u skrovitim katakombama tadašnjih hramova. Ovaj novo-probuđeni ili "vaskrsli" bio je posle toga kao sasvim "drugi čovek". Zato je po pravilu, nakon toga rituala dobijao drugo IME, kao što je to slučaj sa monasima u manastirima.Sve je to isto uradio H r i s t o s nad L a z a r o m, ne samo tajno, nego je j a v n o objavio – prvo "Hrišćansko posvećenje", svoga (na takav način) naj sposobnijeg (ljubljenog) učenika. Od tada se Lazar više ne spominje, nego samo pod novim imenom:“J o v a n“! Zato On, jedini od učenika ima hrabrosti da stoji ispod Krsta razapetog H r i s t a...! Jer je prošao kroz Inicijaciju-#vaskrsenje"-posvećenje)! Može da sluša Hristove reči: “Jovane, evo ti m a j k e“, a majci se obraća:“Ž e n o, evo ti Sina! (Jov. 19, 26-27). Pitajmo se: zašto se Hristos pre no što je ispustio svoju dušu razapet na krstu, obraća svojoj majci ispod krsta, rečima: „Ženo, evo ti sina“!? To nije pogrešan prevod- to je velika misterija, koja je poznata samo posvećenima tj. iniciranima, koji su upućeni i pozvani da o tome govore ! Već krajem -II- veka, bio je veoma mali broj onih koji su stvarno razumeli, šta je u stvarnosti bilo ono što se naziva „Vaskrsenje Lazara“ ??!.Zbog toga, je danas to veoma kobno za celo čovečanstvo, posebno za Pravoslavne hrišćane a od svih najtragičnije za S r b e!.-- Kazna za izdaju pred- hrišćanskih misterija tzv.“vaskrsenja“,bila je s m r t. Hristos je to znao. A da bi (pošto je došlo vreme) da Isus-Hristos objavi čovečanstvu po prvi put novu "Hrišćansku I n i c i j c i j u - posvećenje, ovog puta ne u tajnosti kao što su to izvodili stari učitelji tzv. hijerofanti, već po prvi put da se objavi JAVNO...!!Lazarevo „vaskrsenje“- LAZAR je bio taj "ljubljeni" učenik kojeg Hristos posvećuje tj. „vaskrsava“, na isti način kada se kandidat za posvećenje u pred-hrišćanskim misterijama, nalazio na granici između života i s m r t i. To je jedno stanje kao namerno izazvane vrste kliničke smrti, (koje traje 3 i po dana i 3 noći). Za to vreme učitelj fizički bdi nad „učenikom“, jer je njegovo e t e r s k o (životno) telo po prvi put skoro potpuno rastavljeno od svoga fizičkoga tela, ali su ipak ostala jednim delom povezana, zato i nema u tom slučaju totalne smrti. Ali, samo se na takav način, ili (Otkrovenjem), može dospeti u natčulne svetove kako bi se doznale nebeske duhovne tajne. Samo što Hristos nije fizički u blizini Lazara, za vreme tzv. „smrti“ ,zato ga njegova smrt i ne uzbuđuje mnogo - jer on zna o čemu se tu radi? Dok ostali učenici nemaju uvida o tome. Stoga se i čude što na vest o „smrti“ njegovog "ljubljenog" učenika, ne žuri u Vitlejem gde Lazar već tri dana leži kao „mrtav“ u grobu. Ipak ih On teši izjavom, da Lazar nije mrtav već samo spava dubokim snom. To je tajna: Lazara - (Jovana), pisca Jovanovog evanđelja i Apokalipse Jovanove, pisane na Patmosu, od Jovana "Bogoslova"!!Molim svakoga- ko želi dati kritićku ocenu o ovome- da pročita sa najvećom pažnjom i straho-poštovanjem- (Jov. 11. gl. 4: – 45). !!!Priredio: Mitrović Obradin /

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:46 pm


    Istina-Pero Hunjet Dina Vuic ... i ostali ... je li jasno sada... Isus Vam je pokazao kao VISE NIJE INICIJACIJA SVETA TAJNA... NEGO JE SADA POKAZANA SVAKOME COVJEKU... dakle... SVAKI STIH SE MORA SHVATITI KAO NESHVATLJIVO VELIKI KLJUC ZNANJA... ili otvaranja dijela istina...
  • Istina-Pero Hunjet Ovo je od velikog značaja. Pri našem silasku u zemaljski svijet, kada uvlačimo u sebe snage svemirskog etera, mi u stvari uzimamo sa sobom u naše etersko tijelo svojevrsnu sliku kozmosa. Kada bismo mogli izdvojiti etersko tijelo čovjeka u trenutku kada se spaja sa fizičkim, trebali bismo imati sferu – puno ljepšu nego što je ikada napravljena mehaničkim sredstvima – kompletnu sferu sa zvijezdama i zodijakom i suncem i mjesecom.
    Ove konfiguracije eterskog tijela ostaju za vrijeme embrionalnog razdoblja, dok se ljudsko biće sve više i više spaja sa fizičkim tijelom. One počinju blijediti pomalo, ali će ipak ostati. Uistinu, one ostaju sve do sedme godine – odnosno, do promjene zuba. U eterskom tijelu malog djeteta, ova je kozmička sfera još prilično prepoznatljiva. Ali nakon sedme godine – s promjenom zuba – ove forme koje smo zadržavali u eterskom tijelu počinju, da tako kažemo, zračiti prema vani, prije su bile više poput zvijezde; sada počinju biti poput zrāka. Zvijezde se raspršuju u ljudskom eterskom tijelu; ali dok se to događa, one postaju zrake, zrake s nagnućem unutarnjeg sakupljanja

    Ne smijete pretpostaviti da do tada čovjek nema etersko srce. Naravno da ga ima, ali ga dobiva na način različit od onoga na koji stječe etersko srce koje će sada biti njegovo. Jer sakupljeno zračenje koje se javlja u vrijeme puberteta postaje pravo etersko srce čovjeka. Etersko srce koje je imao prije ovog vremena je ono koje je primio kao naslijeđe kroz nasljedne snage embrija. Kada čovjek dobije svoje etersko tijelo, i s njime probija svoj put u fizički organizam, takvo etersko srce – zamjensko etersko srce, sakupljeno je, takoreći, snagama fizičkog tijela. On zadržava ovo etersko srce za vrijeme godina djetinjstva, ali ono se postupno raspada. (Ovo možda nije nešto lijep izraz, prema našim uobičajenim standardima, ali u potpunosti odgovara ovom slučaju.) Ovo prvo etersko srce polako truli, a umjesto njega, kao neprestano zamjenjujući ono što se raspada u eterskom procesu dolazi novo, pravo, etersko srce. Ovo etersko srce je koncentracija cijele kozmičke sfere koju smo donijeli sa sobom u eterskoj formi, vjerna slika kozmosa, kada smo kroz začeće i rođenje nastavili ulazak u ovaj zemaljski život.

    Čovjek je donio sa sobom kroz rođenje sliku svemira u svom eterskom tijelu, a cijeli svemir, koji je tu u njemu kao suština, prima sve ono što on radi i prožima se time. Ovim neprestanim spajanjem – uzajamnim prožimanjem – stvorena je mogućnost da tijekom ljudskog života ljudske aktivnosti budu ulivene u suštinu slika kozmosa.

    Kada promatramo ljudsku organizaciju, možemo reći sebi: u predjelu srca se događa sjedinjavanje svemira sa zemaljskim kraljevstvom, i na taj način se svemir, sa svojim kozmičkim konfiguracijama, preuzima u naše etersko tijelo.
    Za vrijeme streaminga..najvise mi je bilo vruce kod srca ...tako po cijelim grudima


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:46 pm

Pyramid Četiri Istina-Pero Hunjet I ovo ti je ZADNJE OD MENE...
====================================================
baš me zanima koliko ti držiš do svoje riječi!
------------------------------------------------------
Bio si i ostao - NE-ISTINIT = lažljiv
i PROSTAČINA vulgarna
A TO sigurno nisu odličja nekoga tko će biti u Raju
Istina-Pero Hunjet
Postovani prijatelji... pzdrav svima a poseban Pyramid Četiri - mom novom bratu...
Prekjuce sam ovdje procitao jedan komentar... kao: boze da sam juce umrla - ne bi znala da ima ovakvih ili ovoliko budala...odnosilo se najvise na Pyramidu - koliko sam shvatio... mslatko sam se nasmijao - bilo mi je to nesto kao vic... ali sam se kratko nasmijao... saamo par sekundi - tada sam ponovo se predao Pyramidi i njegovoj upornosti...
Shvatio sam kolika sam i ja ispao budala i tupavac - jer sam mislio da smo rijesiloi stvar... kada sam to mislio tada sam i doneo nesto kao odluku i htio napraviti neku pauzu - jer smatrao sam da se mnogo shvatilo... medutim nije bilo tako... pa ti se sada ponovo javljam Pyramida Cetiri.... da doteram do kraja i objasnim tvoju upornost... jer je to tvokj zadatak... ti sluzis u stvari ovdje ljudima isto kao i ja... ti predstavøljas jednu stranu i plazsis ljude... a ja predstavljam drugu stranu i pokazujem preko tebe nase ljudske promasaje i PRAVO UCENJE... ja i tio smo kao ona dva konja - bijeli i crni - po duhovnom ucenju ... svijesno i nesvijesno ili Jyng Jang... Ti si Crni konj a ja bijeli... i mi moramo da stvorimo balans kako bi se pocelo oslobadatod ili rsatapati ljudsko nesvijesno... i izbalansirati se sa svijesnim... to je tvoja i moja uloga sada ... kako bi drugi vijernici sto vise shvatili... Dakle zato sam ti se zahvalio na druzenju i objasnio sam ti da jednako sluzimo ljudima... ali bi biulo dobro da na kraju i ti shvatis Istinu po zavrsetku sluzenja... jer imao sam vise puta sansu da nesto kazem sa slicnima kao tebi... I JOS MNOGO BOLJE... ALI SVI SU ODUSTALI... ili cak sta vise neki od njih cekaju da potvrde kada bude i vreme...
Sada postavljam taj tekst .... koji sam trebao postaviti onoga dana kada si priznao da NEZNAS.... a ja sam mislio da vise nemam sta da kazem...
Kao sto sam i prije pisao da glupost ne postoji... jedino ako ne prede u naviku... sve koristi kako bi se razvijali i svaki dan sve vise spoznavali znanje a ne postali glupi drzeci se jednoga u neogranicenom vremenu... glupost je manja ukoliko se brza shvati... i tada nije glupost nego vodlilja u sledece znanje...
Kada sam sa nekim osobama shvatio malo vecee stvari... poceo sam sve pisati u Sliku Isusa... jer sam bio siguran da ce vijernici to da prihvate kao veliki dokaz svoje vijere i nasih iskustava... tako je pocelo ali sam se gadno prevario... jer slabo je uopste ko bio u stanju da bilko sta prihvati... tako da je krenulo sve obratno nego sto sam zamislio.. Postaviti cu tu sliku ovdje ... i u njoj mozete da citate sebe same..
Sada cu postaviti taj tekst... A POSLIJE OBJASNITI PYRAMIDU CETIRI...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:47 pm


    Istina-Pero Hunjet Pozdrav i postovanje dragi prijatelji.Donio sam jednu odluku... ta odluka je odmah i obavjestenje u neku ruku..Smatram da vise nema smisla da se javljam ovdje za sada ili za duze vreme... nema potrebe koliko vidim... Jer vecina uvijek samo ponavlja jedno te isto... oko 14 godina i ja kao i drugi ovdje tepem jedno te isto... a li niko ne prihvaca.... ne moze ili nece... prije ce biti da ne moze... ali zasto...Vecinu moga druzenja sa ljudima je stavita u PET SLIKA ... Dakle vecina tekstova nasih misli, vjere i iskustva – sto znaci nase je iz naroda... postaviti cu ih ovdje pa citajte,... jer je NASE... i od Vas ovdje ima tekstova u nekima od tih slika... slike su Isus... Sv. Ar. Rafel i Mihajlo Drvo znaja i Nraco i Ivica i Braco slika...Al ida nastavimo... zasto ljudi ne mogu da shvate nesto vise... Neki od Vas znaju za stajace magnetne valova oko nase planete Majke Zemlje... a culi ste i za KOLEKTIVNO NESVIJESNO... E to je kolektivno nesvijesno u kojemu SMO SVI SKUPA SPOJENI... znaci svi smo nesvijesni... i to kolektivno i povezano... da bi se postiglo kolektivno svijesno treba sta... ?... PA DA SE POSTIZE SVIJEST POJEDINACA I KOLEKTIVA... Bez pojedinaca se ne moze ni kolektiv osvijestiti... Tako da je apsolutna gølupa izreka kako vi svi sve znate... to je apsurd... vi svi skupa nista neznate... to je pravilno receno... Vecina zaludena i nesvijesno uce i zaluduju druge... pa onaj ko im kaze da neznaju.. pojave se drugi sa jos manje znanja koji se drze filozofskih izreja na primjer i Brane te koji neznaju... pitaju odakle nekome pravo da nekome kaze da nezna.. da li moze nesto strasnije da se iskaze... a da se umisli sa tom izjavom kako je to velika misao... opet – straaasno... Ovdje je bilo pitanje.. zasto uvijek poslije nekih kataklizmi se na nebi pojavljuje duga i golubica bijela... dakle bozanska svijetlost... koja opomoinje i navodi sa Golubicom... ali sta????... kada sam probao objasniti sta znaci... isti ljudi me napadose da sam satana i da je to satansko i ja i objasnjenje... pa kako o gdje vam je gpla logoka... malo prije je bilo bozije a sada satansko... pa ne objasnjava satana nikada svijetlo niti se svijetlom bavi... dakle cista nesvijest... Ali ima tu i spavaca... spvaci su oni koji treba da se sjete sebe... da se probude i da SLUZE OVIMA NESVIJESNIMA KAKO BI KROZ NJIH KAO PRIMJER POSTIZALI SVIJEST... eto zasto se druzim sa vama... jer je takvih dosta palo i promasilo... i u ludnici zavrsilo i svakako... jer sistem koji vas vodo sve ovo zna... ali vi neznate i sami sebe u zabludu stavljate... Takvi ljudi su ovdje sa KARMICKIM ZADATKOM SLUZENJA... a oni su najvise i PLJUVANI... proroka je uvuijekl bilo i biti ce... I sada ih tek ima... I to je Isus najavio... i da ce se po dijeli njihovima prepoznati.... svi oni i sbve je tu... 2 000 godina je proslo... i niko se od vas umnoh ljudi ne pita gdje i sta... nego se drzite da ce biti prevaranata... PA TACNO JE TO... ali ima i pravih... Ali vi niste spoznali u bibliji najvaznije... zasto smo ovce.. i sta znaci da se ima oci i usi a da se nito vidiu noito cuje... niko to nije od vas istrazio do krajnosti.... jer sta je to sto ne vidimo i ne cujemoi... i trece da je i u samoga boga prva i najvrednija misao bila... pa stoga je i nama najvrednija...pa nasa prica i onda stvaramo po nasoj misli i prici... KRIVIMO BOGA DA NAM ON SUDI i ravnamo ga sa satanom... veoma strasno i neumno i nesvijesno... na kraju vam je sve bozija volja... Neka prorocanstva su nepobitna mi sigurno se ostvaruju, ali i ona mogu da variraju malo u vremenu... neka su negativna i nisu fiksna nikako... nego nas upucuju sta ce nam se desiti negativno – ako ih sami uz pomoc proroka na anuliramo... a treca su pozitivna sta se dobro moze desiti – kako bi znali sta da cinimo prateci te i takve proroke da znamo sta i kako da ucimo i radimo kako se ne bi ostvarila ona negativna... a ne ka vo sve ili je satana ili je bozije i samo on zna kako i sta treba... kakva pomoc sto Bog zna a mi neznamo.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:47 pm


    Istina-Pero Hunjet Objasnio sam da nikada nismo shvatili vreme u jojemiu zivimo..i to je razlog zasto nam je sadasnjos ravna proslosti... Nkako da shvatite to o vremenu i da se svijet mijenja samo kroz sebe... sebe trebate mijenjati prvo... znaci prvo znati sebe voliti pa debelo na sebi raditi... i uciti samo se tako ljubav i znanje stjece... a ne znanjem na pamet tudih teorija i prakse tude... to moraaaa da bude licno... Prije mjeses dana sam naisao na neko kao predavanje nekoga rus... Strucnajak i znanstvenik kojih je destak u cijelome svijetu... zna o svemu mogucemu i sva znanja podrzava sve do astronomje i astrologije... slusajuci ga on govori kao su odkrili do sada najvecu stvar... ja se naculim i jedva cekam sta je sada to najvece sto su spoznali – koja je to spoznaja.. a ON kaze... Sada shvacamo da tek nista neznamo... Zinio sam koliko god sam mogap od iznenadenja... to je GOSPODIN TO... i on objasnjava ono sto ja tepem tolike godine... da je intelekt mali u znanju a ko nema DUHA... a to je to sto vam objasnjavam – a VI sebe pametnima SMATRATE... najveci struv\cnjaci svijeta mogu samo do seste razine znanja.. iloi SESTE CAKRE... samo je TESLA I RIJETKI... su mogli dalje da vide i znaju... jer su usli u duhovnu razinu videnja... a vi ne dopustite da vam se kaze da neznate... to su te oci sa koima ne vidite.. imate ih a ne vidite... ali prvo treba kako treba i sa ovima da vidimo- sa ovima kojih smo svijesni... Tako da stih uiz Biblije kao je isus nahranio sa åpet riba 5 000 ljudi je da im je pomogao u razvitku svijeti aloi do sestog nivoa... svijest im ovu normalnu otvorio... A KOJU VI NE DOPUSTATE NIKOME DA VAM OTVORI... jel sve znate jelte... poslije SVAKO SAM KAO LICNOST SAMO OZE DA NAPREDUJE... dalje nema ni sam BOG PRAVO DA VAM DAJE... ALI VAM SVE HIJERARHIJA SVIJETLA I VISE STOJI NA RASPOLAGANJU..... ali se mora znbati uzeti... jer misapo VASA vas sprecava... tvrditi da se nekome licno bog objavio je strasno... a da se nezna da je Sv Mihajlo sa svojim uzaslim Andelima azdaju ili zmaja sa neba ba zemlju zbacio... NEOPHODNO JE SHVATITI... da kada neki od VAS dodu dio znanja i shvacanja ovoga svijeta,.. da tada treba traziti vece ili vislje ucenje... jer ce te se do besvijesti vrtiti u krug te tako polako i volju za potragom gubiti... jedan od vas je Djuro, kojemu sam dva ili tri puta ukazao na to... a to opet znaci za sve vas... jer ste vecina ovdje u zabludi a tu zabludu kao ucenje sirite dalje... i u svojoj obiteli i sire. Nekima sam i privatno obajsnio kako se prate ti putokazi kraj puta ili neke objave koje se dobiju ili glasom ili s\likom ili snom ili od ljudi koji se srecu u zivotu... Duhovne i svijetlosne hijerarhije namm u toime pomazu pa cak i nasi pokojnici. Slabo je ko shvatio kako treba tako da je vise stetilo nego pomoglo a samo zbog tvrdoglavosti i umisljjenosti..iz neznanja a ne znanja... jer se tim treba shvatiti kako uciti – a ne naucenim smatrati. Te hijerarjije su ti da nama sluze... a objavljujui se preko nekih ljudi... Oni nam sluze jer nemaju slobodnu volju kao mi – nego slusaju naredbe nase ilio zelje i misli... oni losi nam ispunjavaju nase lose a dobri dobre namjere molitve i zelje... kada neznate kome da se molite- zato nam se molitve i ne ispunjavaju.... a mnogi od vas cak tvrde kao nas isusova krv spasava i slicno... Spominjete Satanu a neznate ni sta to ucenje znaci... Pravo satansko ucenje uci o komandovanju ili upotrebom bozanskih sila i zakona, ali ima onih koji to koriste debelo za obmanu i tako dalje... dok Isusovo ucenje uci o spajanjju sa tim silama i zakonima ili izbjegavanju... noz je za sjeci kruh, hleb i slicno... ali se sa njim i ubiti moze... princip je isti svagdje. Najmanje je dualno jer i zivimo u dualnom svijetu...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin čet pro 11, 2014 6:48 pm

Istina-Pero Hunjet Biblija mnogo govori i ukazuje... ali ju se treba shvatiti duhom... a ne ju samo citirati
IVAN 8,26 
"Ta što da vam s početka opet zborim? Mnogo toga imam o vama zboriti i suditi; no onaj koji me posla istinit je, i što sam ČUO od njega, to ja ZBORIM svijetu."

Ivan 12,49 
Jer nisam ja ZBORIO sam od sebe, nego onaj koji me posla - Otac - on mi dade zapovijed što da kažem, što da ZBORIM.

Ivan 12,50 
I znam: zapovijed njegova jest život vječni. Što ja dakle ZBORIM, tako ZBORIM kako mi je rekao Otac. 

Miljarde ljudi o bogu pricaju a niko nezna ko je... nije li to cudno malo... a pise u jednom ili nekoiliko puta samo i to niko ne vidi...
Sunce je nas Bog... a samo preko Bozanske hijrerhije svijetlosto ce mo Boga spoznati... a sve je to u nama... kao u mikrokosmosu – je makrokosmos...

Kao sto i napisah ovdje.. godinama tepem jedno te isto ali, na razne nacine prema sagovornicima... i sve je nase i iskustvo i prakasa... ima par njih koji predano rade na sebi jer su uz TUDU ... pmoc shvartili svoje putokaze i upute vise razine kroz sebe i hrabro krenuli napred... neko su se i ovdje javili... Zamolio sam ih da ne cine to i neka se predaju sebi i svome radu. Pa cu tako i ja uciniti na dalje.
Sve sto sam probao reci... nije neko Veliko znanje... ali je pocetno za veca znanja koja se u sebi stvaraju i duhovno razvijaju... a sa druge strane mnogima od vas su nepojmljiva – glupa i cak satanska...Postio se nezna znanje nema drugog objasnjenja nego ili je satansko ili bozije... a tako pricaju samo oni koji bas nista neznaju....
U ovoj slici je vecine naseg druzenja... citajuci – citate sebe i druge...i mene ... jer smo to spupa pisali... A u ostalim slikama se nalazi mnogo toga sto bi pravi tragallac mogao ili trebao znati...Pravi vijernik je pronicljiv, vredan, radan i fleksibilan... a za sve to je HRABROST potrebna... da bi se ucilo i spoznavalo... nije hrabrost u tvrdoglavost i umisljenosti i neprihvacana znanja tvrdeci kako je sam sebi dovoljan.... Imali ste sansu i imate ju, da spoznate kako se spojiti sa izvorom... JER SADA JE SVE TU KAO NIKADA DO SADA... ali treba shvatiti vreme sada... u kojem se zivi... sve je i receno i najavljeno...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 13 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 28. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.