Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prva Knjiga Ozdravljenja

+3
Tatjana Radak
Pula
Admin
7 posters

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin ned pro 07, 2014 11:59 pm

Dragi prijatelji - clanovi ovog Foruma, i svi drugi ljudi koji navrate i citaju ovdje komentare iz nasge druzenja, svima topao i stdacan pozdrav. Sta se radi ili desva u ovoj grupi....?... svi ljudi vjeruju u nesto... zele da vjeruju - da vole - da uce i da spoznaju sebe. Ko smo, zasto smo, odakle smo.. U vjeri svojoj treba naci nesto u cega se istisnski moze vjerovati - kako bi se tek kroz sigurnu vjeru u nesto, i u sebe, mogl uciti i spoznavati i sebe i sve oko sebe. Dakle, spoznavati u SEBI I KROZ SEBE... ne umisljeno i izvanjasko nacitano... nego licno kroz sebe spoznavati i unutrasnje i vanjsko.Ova slika Brace ispod DRVETA ZNANJA... je iz knjige... *** PRVA KNJIGA OZDRAVLJENJA*** veoma vazna i vredna knjiga za LICNI RAZVOJ... knjiga koja jos nije spoznata medu ljudima pa cak ni medu Ivicinim i Bracinim sljedbenicima, onako kako bi mogla ili trebala, da spoznata bude. Bilo bi dobro kada bi svi imali mogucnost da posjedujeu sve njeve knjige... kako bi imali sto veci uvid u Njev RAD ...na primjer 13 ivicinih knjiga u DUGINIM BOJAMA... KOJE NAVODE NA HRISTOVU SNAGU... isusovo ucenje... te kroz njigu prva knjiga ozdravljenja poceli rad na sebi licno koja ce svakoga pojedinca tek povesti dalje u duhovne spoznaje. U Slikama - temama, koje su postavljene ovdje je mnogo licnih iskustava iz druzenja. Sta je i kako je sta moguce - ili kako i je... i ko je Braco - moze se uvidjeti pazljivim citanjem. U ovoj slici se vidi Drvo znanja ... sto znaci uciti i spoznavati pojedinacno svako sebe, ALI sa velikim i iskrenim druzenjem izmjenjujuci svoja LICNA iskustva. Usporedite to sa Rajskim DRVETOM ZIVOTA... Znaci uciti sa Bracom ispod Drvata znanja... kako bi se postiglo, spoznalo drvo zivota ili ZLATNO DOBA KOJE SE SADA STVARA... ili ponovni rajski zivot... koji moramo i sami da licnim radom izgradejemo uz svu pomoc koju imamo od Hristove snage, Bracine pa tako i od SVIJETLOSNE HIJERARHIJE PREKO NJIH.
Srdacan pozdrav
... da ne bi bilo nesporazuma... u nekim temama su  iznesena naka iskustva od pojedinih clanova koji rade na sebi... znaci, to su Istinska Iskustva ovih Clanova ovdje... ali ne pisu sva iskustva.... ovdje se nacin rada nigdje ne NAVODI OSIM da se radu na Bracinoj knjizi PRVA KNJIGA OZDRAVLJENJA... tada nastupa daljni rad na sebi koji se ovdje moze dobiti... ali samo poslije odradene knjige Prva Knjiga Ozdravljenja.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pon pro 08, 2014 12:01 am

Svaka cast Sladjana Mihajlovic
U toj knjizi, on iznosi ideju da Biblija kakvu danas poznajemo nije kronika povijesnih događaja i ličnosti, kao što je općeprihvaćeno uvjerenje, nego da ona prije svega predstavlja zapis o fiziologiji i kemiji ljudskog tijela, vrstu anatomskog priručnika, te kao takva opisuje organe i procese koji se odvijaju unutar samog tijela svakog čovjeka, prikrivajući njihovo stvarno značenje pričama o fizičkim likovima i mjestima. 
U samom uvodu Carey o tome kaže sljedeće: "Istraživanja teoloških učenjaka poput Jamesa Leggea, prof. Jeninga, i Clementa Allena, uz nekoliko stotina drugih koje bi se ovdje moglo nabrojati, slažu se da stotine, ako ne i tisuće drevnih rukopisa, tablica i rezbarija nedvojbeno dokazuju da su sve rase i svi narodi koji su ikada nastanjivali zemlju stremili, najbolje što su mogli, kako bi ostavili zapise o kemiji i fiziologiji svojih vlastitih tijela." 
Objašnjava da je glavni razlog nepoznavanja te činjenice u današnje vrijeme izravna posljedica sazivanja Nicejskog sabora 325.godine, na kojem je car Konstantin izbacio mnoge tekstove iz konačne verzije Biblije. Među starozavjetne apokrifne tekstove ubrajaju se: Knjige Adama i Eve; Životi Adama i Eve; Mojsijeva Apokalipsa; Slavonička knjiga Eve; Tekstovi pripisani Enohu; Velika Proročka knjiga Enoha; Izgubljena knjiga Noe; Baruhova Apokalipsa; Priča o Ahikaru; stara armenijska verzija, dok se među novozavjetnima nalaze: Evanđelja Kristovog djetinstva; Protevangelium; Evanđelje 'Nevjernog' Tome; Navodno Evanđelje Mateja; Arapsko evanđelje djetinjstva; Nikodemova evanđelja; Grčko Nikodemovo evanđelje; Kasnije Evanđelje; Djela Pilatova; Pilatova pisma.

t Carey nastavlja: "Rani kršćani, Eseni, znali su da su sveti spisi napisani na drevnom hebrejskom ili grčkom tek alegorije, parabole ili priče utemeljene na ljudskom tijelu, koje je "bogobojazno i predivno stvoreno"...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pon pro 08, 2014 12:01 am

Slovo "D", četvrto u hebrejskom alfabetu, kao i u našem, se piše "Daleth", i predstavlja utrobu, ili vrata, usta. Označava obilje koje proizlazi iz podijeljenosti. "Stoga Daleth izražava kreaciju stvorenu od strane bića prema božanskim zakonima. Izražava dominaciju duha nad materijom. Tarot predivno opisuje njegovo značenje: "U Božanskom, Odrazu Oca, nalazi se volja. U Ljudskome, Odrazu Adama je snaga. U Prirodnome, Odrazu Prirode, sadržana je univerzalna kreativna tekućina, duša Svemira. U astronomiji ovo slovo povezano je s Jupiterom.
Objedinjujući sve ovo, možemo vidjeti da slovo "D" označava solarni pleksus u čovjekovom tijelu, koji predstavlja odraz istinskog sunca (Oca), i izvora svih stvari.
Nisam li Vam o svemu ovome pisao kao i o Tarotu... da su nam bogovi to ostavili da se kroz igru nekada sjetimo ISTINITE BVREDNOSTI I BOZANSKOG UCENJA... ma nisam u dogovoru sa ovim piscem...

RIJEČ, (W.O.R.D.) stoga, znači ovo: Stvaranje, prema božanskim zakonima, iz univerzalne kreativne tekućine, u grobnici, pećini ili jaslama zemlje (solarnom pleksusu), tog SAVRŠENOG (sjemena, ribe, ploda, Isusa) Vishnua, Jošue, Mojsija, Horusa, itd., itd., koji ima moć produhoviti – obnoviti adamičnog čovjeka, tako da on postane "Gospodin Bog s nebesa." – RIJEČ KOJA JE POSTALA TIJELOM. 
"I Riječ je tijelom postala i prebivala među nama." - Ivan 1:14
Shvaćamo, dakle, da se riječ ne odnosi na govor. Hebrejsko slovo koje označava govor je Phe, sedamnaesto slovo. Odnosi se na silu koja dijeli suštinu života, koja joj daje snagu da opetovano obnavlja vlastitu kreaciju nakon uništenja. Možemo govoriti destruktivno ali također imamo moć govoriti konstruktivno.

Evo Vam dokaza o vasem krivom ucenju... kako spas dolazi bez licnog rada... to jeste da vas niko spasiti ne moze bez licne izgradnje... uceci tako pitate mene kome ja sluzim... sada vidite ko kome sluzi... ko lazi a ko istini...
Podizanje ulja u kičmenom stupu, snagom sjemena, kako bismo ga sačuvali, mora podrazumijevati fiziološku i kemijsku operaciju u tijelu svakoga od nas.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pon pro 08, 2014 12:02 am

Istina-Pero Hunjet Upravo to i jest slučaj.
Ne postoji misterij, nema čuda u cijelom svemiru koje je veće od samog čovjeka. Kroz vjekove, suočeni smo s izazovom koji je postavljen pred nas "Čovječe, spoznaj samoga sebe", ali tek je nekolicina obratila pozornost na poziv proročice iz Delfa – samo je nekolicina pogledala u svoju nutrinu.

Predivni pneumogastrični (vagus) živac, koji poniče na bazi četvrte klijetke u glavi, i koji je spojen sa malim mozgom, prelazi kičmeni stup, ili Jordan, na bazi lubanje, zvanoj Golgota, i šalje brojne ogranke prema grlu, plućima, srcu i želucu, završavajući u pleksusu ispod drugog organa, koji je nazvan androgenim mozgom, želučanim mozgom, ili solarnim pleksusom. Ovaj predivan živac ima šest različitih fizičkih funkcija, kao dodatak duboko ezoteričnoj ulozi bivanja kanalom za Sveti Dah, ili Sveti Duh, bez kojeg ne bi bilo začeća Svetog Djeteta, odnosno RIJEČI.
Sta sam napominjao za solarni pleksus...
Duhovna hrana od boga preko svoga predtavnika u nama pisah ja.. suncana pleksus cakra... ha...
U biblijskoj terminologiji, solarni pleskus također znači jasle, korito, pećina, Betlehem, jer upravo u centru ovog pleksusa živaca pronalazimo cilindričnu šupljinu ili udubinu iz koje izlazi otkupitelj adamičnog čovjeka. U dvojnom značenju, on predstavlja "kuću kruha", s obzirom da se radi o mjestu gdje nastaje božansko sjeme, a naslanja se izravno na kuću materijalnog kruha, želudac. "Ne živi čovjek samo od kruha, nego i od svake RIJEČI (sjemena) koje izlazi iz Božjih usta." Isus je rođen u Betlehemu, a ta riječ na hebrejskom znači "kuća (Beth) kruha (lehem)". Vidite kako predivno hebrejske riječi izražavaju istinsko značenje skrivene istine. "Ja sam kruh života".

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pon pro 08, 2014 12:02 am

Istina-Pero Hunjet ****D*K*L*E* S*K*I*D*A*M*....***MU KAPU SA POSTOVANJEM*** ... i tebi Sladjana Mihajlovic ... zahvalan....
Istina-Pero Hunjet U Bibliji pronalazimo sljedeću izjavu: "Josip će primiti dvostruki dio."
Josip je bio jedan od Jakobovih sinova, što znači "krug" na hebrejskom. Njegovo je ime kasnije promijenjeno u Izrael, tako da su sinovi Jakoba također i sinovi Izraela. Znakove zodijaka se također smatra sinovima Jakoba, a kada ih se primijeni u fiziologiji, odnose se na solarni pleksus i dvanaest sila koje su tamo smještene. Sve sile koje ulaze u tijelo čovjeka se primaju u ovom dijelu tijela, i odašilju iz njega. Josip predstavlja jedan od tih centara i to je jedan njegov dio. Drugi je epifiza, koja se također označava imenom Josip.
Božanski bitak (esse) koji se razdvaja ulaskom u ove dvije žlijezde je postao Marija i Josip, majka i otac svetog djeteta. Taj materijal, ta stvarna supstanca, ulazi u solarni pleksus gdje se miješa sa Svetim Dahom i rađa se sjeme – stvara se kruh koji se jede u "Očevom Kraljevstvu".
Prvo sjeme nastaje u solarnom pleksusu svakog pojedinca u dobi od dvanaest godina, što smo mi označili kao vrijeme puberteta. Nakon toga, ono se formira svakih 29 i pol dana, što se kod svakog pojedinca događa u dijelu mjeseca kada je Mjesec u znaku u kojem je Sunce bilo pri rođenju tog pojedinca.
Herod, faraon, strasti, želje i emocije žele zaklati to Božansko djetešce.

Nalazimo, stoga, da se to sjeme, plod, riba, kruh i spasitelj, rađa u solarnom pleksusu.
Mi moramo podići, sačuvati ili uzdignuti ovo sjeme. "A ja kad budem uzdignut sa zemlje, sve ću privući k sebi." - Ivan 12:32 (ovdje treba naglasiti da se u engleskom prijevodu Biblije ne spominje "sa zemlje", nego samo "kad budem uzdignut", op.prev.)

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Admin pon pro 08, 2014 12:10 am

Istina-Pero Hunjet Posto sam komentarisao vise predavanja i tudih tekstova sada cu i ovo
U nasem druzenju ste primjetili da napominjenm da se sa vremena na vrenme trebaju stvarati labavi zakljuci... tako cu ja sada uciniti... jer ima veliki razlog za to... rekao sam da dajem mije veliko postovanje Ratku Martinovicu... i ne samo to... nego i moj duboki naklon... zasto... Pa zato sto sam od njega dobio odgovor koji trazim ni manje ni vise 48 godina...VIDITE KAKO JA NISTA TUDE NE ODBACUJEM...!!! Pisao sam vam o etepama zivota od 7 godina... ali sam dozivio nesto sa 12 godina i skroz do danas sam trazio odgovor na to iskustvo.. sta se desilo?... isao sam kroz selo sa ocuhom... drzao me za ruku... odjednom sam dozivio nesnosiv bol u SOLAR PLEKSUSU... i pao kao pokosen na straznjicu... kao da me neko udario odozgo necim neobicno velikim... a sve se desilo u stvari u pleksusu... ZNACI AKTIVACIJA SUNCANE PLEKSUS CAKRE... I evo Ratko napisa da to svako dozivi u tim godinama... a ja bome gadno to osijetio... kada sam krenio na zanat u Osijek... u REMONT SERVIS... svaki dan.. kada bi stigao u grad imao sam bol u pleksusu kada izadem iz autobusa... bol bi trajala svaki dan duze vreme... UBIJAO ME SMOG OD AUTA... aposebno od dizel motora... a a sedamdesetih godina - koliko je saobracaj bio manji...

Sada vidite vi kao I. i P. C. G. P.... i slicni... sta je Ovaj vijernik izveo... ono sto Vam pbjasnjavam non stop... raditi i graditi sebe treba... uciti znanje... ne odbacivati... ne ponizavati... nego spoznatio svoju vijeru... jer bez vijere nema nista... ali spoznati nesto i svaki dan po nesto nauciti i spoznati...Ratko je kao janje jer je dijete... krenuo u crkvu i brzo shvatio da postaje ovca... to nije zelio biti te je u srednjoj skoli vec poceo tragati za ISTINOM... i pogledajte... NAJVECE TAJNE SVIJETA JE NAPISAO...POCETAK... koji je najtezi... A ne kao I... Krivo je shvatila pisano u bibliji.. gdje pise da se ne klanja idolima i kipovima i slikama... ne klanja se negativnim i tamnima... a klanja se svijetlima i moli... ona obozava i idol joj je ona predavac sto ga ja budaletinom nazva... i nikada ga kaze nece naåpustiti... a tvrdi da ni jedno ljudsko bice nema znanje samo isus i bog... Oni pobise sva znanja i ucenja pa i ona najvrednija ISUSOVA... koja su od Kralja Atlantide ili BOga Thota... koji je nama ostavio poruku... Ucite dijeco - jer znanje je lijek za sve pa i za najezdu vanzemaljaca... Vi ste kao dijete koje je zavrsilo prvi razred i dalje ne zeli a tvrdite da je sve ostalo satansko sto je iznad toga znanja... kao zaba ste u bunaru... kada joj druga odozgo govori da gore ima lijepih bara- jezera- rijeka- i velikih mora, a i da sunce sija... ova iz bunara ni da cuje... bunar je njen svijet...a  i misli da bi joj ova druga otela bunar.. da ju laze... ili kao mujo kojem je u poplavi alah slao ljude i camce tri puuta a on ceka licno alaha da ga spasi...Kada sam ti I. preporucio da stampas nase druzenje i podijelis svojim vijernicima koje ucis... njih 6 000 - ali da ne utjeces na njih.. kada procitaju neka sami kazu sta imaju... ti si rekla da pi me sve i jedan popljuvao.. te da ces moliti za mene posto sam skrenuo ka satani... zamisli sest hiljada slinaca na meni i pljuvacki... oprao bi se ja... voda to skida... a kako ces se ti oprati... zbog zavodenja ljudi u zablude... ubjedujuci ih da su sva znanja satanska... pa cak i dugina svijetlost po bibliji i samo sunce im je satansko, i da Arhandeli ne postoje itd... Gdje ce tvoja Dusa...???

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 5:58 pm

-A čovek, koji je u to pradavno vreme bio više nego duhovno-eteričko biće, nije se tada rađao tako kao danas, nego ga je rađala takoreći – sama Majka – Zemlja. Jer majka Zemlja bila je ona koja je davala, da nastane onaj duhovno-eterički čovek. A čovek je bio, pre nego se odelio od cele zemlje – jedno biće, koje je doista bilo vezano sa celom zemljom. Zamislite samo, kako u nekom po sebi mekanom telu nastaju, tu i tamo stvrdnuta mesta; To vam je slika kako su se tada rađali ljudi, iz same matere Zemlje. Jer su tada ljudi bili povezani sa zemljom raznim strujanjima, i ostali su sa njom povezani. Dakle, to je bio sasvim drugi čovekov život nego danas. Npr. ono što danas imate kao krvotok – unutra u čiveku, zatvoreno u granicama njegove kože, to je imalo svoj nastavak, svoje produženje – a bilo je postojalo u obliku prirognih sila- svuda u okolnoj zemlji.
Kao što smo rekli, ovde dodirujemo jednu ozbiljno značajnu misteriju. Misterija, koja je ostavila svoje poslednje tragove u tome, zašto čovek i danas kada stupa u svetmora tada da bude rastavljen od zajednice sa Majčinim organizmom, time što se preseca „pupkovina“- pupčana vrpca? Ta veza sa majčinim organizmom, poslednji je ostatak one veze, koju je čovek nekada imao sa Majčicom – Zemljom. Pa kao što je danas čovek – Sin čovečji od čoveka rođen, tako je nekada bio Sln Zemlje, od zemlje rođen, kada je zemlja bila još živo biće. – A čovek je tada postao samostalan, kada je bila presečena pupčana vrpca, koja ga je spajala sa Zemljom. Tada je postao biće koje se rađa od, sebi ravnog bića. Mora da nam bude jasno, da pravci i struje k r v o t o k a koji su danas u čoveku, u stvari nisu ništa drugo, nego produžetak onih strujanja, koja su prožimala u pra-stara zemljina vremena, celu Zemlju. A isto tako i ž i v č a n i sistem. Sve to što imate kao svoje živce - n e r v e, dobilo je svoj nastavk napolje u majku Zemlju. A to je sada kao odsečeno od onoga što je prožimalo celu Zemlju, kao njezin nervni elemenat. A isto tako i ostali članovi čovekovog bića. – Čovek se rodio iz majke – Zemlje. Sve što je danss zatvoreno u granicama kože, sve je to ušlo u njega iz čitave Zemlje. Čovek je pre nego je postao sin čovečiji , bio sin zemaljski. A sin zemlje upravo znači „A d a m“. Sva ta stara i m e n a, upućuju na veoma značajne tajne. Dakle, ako smo svesni toga, tada ćemo shvatiti da je Zemlja bila nosilac, svih ljudskih snaga. Zemlja je ona koja je izrodila, sav ljudski r o d. Baš tako, što ne možete da zamislite, da bi iz današnje kamenite zemlje ikada moglo da dođe do rađanja čoveka, isto tako nije mogao čovek da nastane iz zemlje ni onda, kada ona (Zemlja) još nije bila živo biće. To se dogodilo u „Lemurskom“ vremenu, što smo sada nagovestili sa malo.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 5:58 pm

Istina Pero Hunjet - Dragi prijatelji - clanovi ove grpe i svi drugi ljudi koji navrate i citaju ovdje komentare iz nasge druzenja, svima topao i stdacan pozdrav. Sta se radi ili desva u ovoj grupi....?... svi ljudi vjeruju u nesto... zele da vjeruju - da vole - da uce i da spoznaju sebe. U vjeri svojoj treba naci nesto u cega se istisnski moze vjerovati - kako bi se tek kroz sigurnu vjeru u nesto, i u sebe, mogl uciti i spoznavati i sebe i sve oko sebe. Dakle, spoznavati u SEBI I KROZ SEBE... ne umisljeno i izvanjasko nacitano... nego licno kroz sebe spoznavati i unutrasnje i vanjsko.Ova slika Brace ispod DRVETA ZNANJA... je iz knjige... *** PRVA KNJIGA OZDRAVLJENJA*** veoma vazna i vredna knjiga za LICNI RAZVOJ... knjiga koja jos nije spoznata medu ljudima pa cak ni medu Ivicinim i Bracinim sljedbenicima, onako kako bi mogla ili trebala da spoznata bude. Bilo bi dobro kada bi svi imali mogucnost da posjedujeu sve njeve knjige... kako bi imali sto veci uvid u Njev RAD ... te kroz njigu prva knjiga ozdravljenja poceli rad na sebi licno koja ce svakoga pojedinca tek povesti dalje u duhovne spoznaje. U nekoliko slika koje su postavljene ovdje je mnogo licnih iskustava iz druzenja. Sta je i kako je sta moguce - ili kako i je... i ko je Braco - moze se uvidjeti pazljivim citanjem. U ovoj slici se vidi Drvo znanja ... sto znaci uciti i spoznavati pojedinacno svako sebe ALI sa velikim i iskrenim druzenjem izmjenjujuci svoja LICNA iskustva. Usporedite to sa Rajskim DRVETOM ZIVOTA... Znaci uciti sa Bracom ispod Drvata znanja... kako bi se postiglo, spoznalo drvo zivota ili ZLATNO DOBA KOJE SE SADA STVARA... ili ponovni rajski zivot... koji moramo i sami da licnim radom izgradejemo uz svu pomoc koju imamo od Hristove snage, Bracine pa tako i od SVIJETLOSNE HIJERARHIJE PREKO NJIH.
Srdacan pozdrav

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:01 pm

I.L. - Braco & Ivica su kao drvo koje nas usrecuje i stiti od zla......

Istina-Pero Hunjet Tako je I.L.... ali NAS uce i pokazuju kako da spznamo zivot i tajne zivotne koje nismo do sada znali ... znaci ... tajne zivota... Uce nas kako da shvatimo da budemo sretni i kako da NEMAMO ZLA ... ZIVOT BEZ ZLA....S a ovim drvetom i bjelinom oko sebe nam pokazuje SKOLU zivota...

I. L. - Na sve sam to Pero mislio tim mojim rijcima...zastita i ucenje.......


Istina-Pero Hunjet - Heeeeej I.L. .... ja mislim da te razumijem... znaci da nisam siguran. Braco nas pomaze i cuva i Uci... Razumijem te i sve si ti to rekao...! ALI... uvijek nekako to ali.. znaci culi smo da nesto ima kod Brce... znaci mi mislimo da pomaze... Mo kod brace ... a ono stvarno pomaze... e sada i znamo jet imamo i praksu, dozivljaj to jeste i drugiosjecaj. Znaci naucili smo nesto ... na primjer da treba vjerovati i probati i osjetiti... znaci da smo radili svo vreme nesto ... ejer niti bi stigli niti osjetili .. da se nismo kretali ili da smo mirovali. Znaci... uvijek na pstignuto ima *DALJE* ... a bez pitanja nema odgovora ... a misliti a bez rada = losa filozofija ... znaci na sve shvaceno treba i prakticni odraditi... U pravu si Braco nas Uci ... Tako je ... ova slika nas i nama nesto iscjeljuje ali nas i nesto uci ... znaci imamo direktnu po,oc ali i direktno ucenje ako shvatimo OVU SLIKU ::::ka kljuc necega... Ako si citao po malo sta sam pisao ... onda si vidio da ja kazem tako i tako i onda i objasnim.
Probajte shvatiti ou Sliku Kao Ucenje ... Protumaciti... kao ... za rad na sebi... SAM...
Srdacan pozdrav I.L....!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:03 pm

T.R. - Pero,molim Vas da mi objasnite šta znače ljubičasta a šta crvena boja početne i zadnje korice u knjizi.U knjizi su zastupljene sve dugine boje

I.L. Tko nije osjetio tu moc, taj moze pisati cijeli roman ali tko je to dozivio i osjetio na svojoj kozi, kako se kaze... tom je dovoljno samo saznanje da je Braco tu! A, kada smo i sa knjigama tu onda imamo sve! a, vi i ostali shvatite kako vam drago...svatko po svom. ... tek toliko jer ne volim preopsirno nista rastezat.....

Istina-Pero Hunjet Slazem se I.L. u potpunosti ... tako je ... svako po svom... i koliko je u STANJU...ako treba pomoc u redu ... ali ne ometati nikome... jer samo uobrazeni mogu onako koliko ima drago - mislim umisljeni... ... A Braco je za sve tu jednako.... i Svi Ga Volimo...!!! i On voli Nas...!

Istina-Pero Hunjet Hocu ... kako ne T.R. ... Steta sto nemas sve Ivicine i Bracine kjnjige.... tada bi vidjela da je Ivica na samom pocetku pisanja spominjao i da ce napisati 13 knjiga .. a poslije da nezna kao...
Sto rece I.L. - svako neka po svome napreduje i tumaci ... tako i ja... broj trinajst je kao nesretamn broj ... ali je i sretan.... da bi bioi sretan mora se raditi na sebi, uciti... za ucenje nam treba volja i rad i UCITELJ ... sve imamo... znaci 13 cakri u nasem svjetovnom zivotu je snaga orobusa ili zmije samozderaca ... ona koja sama sebi grize rep, sama sebe jede… znaci da nismo spoznali to znanje koje nam treba da se oslobodimo smrti ... ili sistem INKARNACIIJE... kada naucimo znanje od dvanajst apostola ili dvanajst cakri ili Isusovo znanje ...Hristovo...trinajsto ... nastaje tek zivot... ili oslobadanje kruznog zivota karmickog, smrtnog.... dakle sretan broj… Eto to znaci da samo kroz Isusa se mozemo vratiti Ocu nasemu, samo kroz njega ili njegovo znanje ce mo da se oslobodimo … eto vam najvece tajne… niko za nikoga NEMA SANSE DA RADI I ODRADI… mislim ne moze sve…
Dobro si primjetila da su dugine boje u nutri i lijepo pitanje… Predstavljaju dugu i njeno znanje… a ako si citala da sam prije pisao … sta znaci …po bibliji – i stvori bog nas dugu kao dokaz ili podsjetnik na nas …djecu svoju da nas ne zaboravi … tako nekako … Sto bi znacilo sedam svjetlosnih stvaranja i svako to svjetlo ili snaga bozanska ima i svoj centar u nama…
Sedam je glavnih cakri a cetvrta je u sredini ili SRCANA,,, ZELENA,,,, ispod nje je sula pleksus … i sa njom se prekop Brace i spajate sa bogom… Zasto sa njom … pa zato sto je prva ispod srca i nosilac kao donjih nizih cakri ili energija do kje srce centar i spoj svega… zar ne… zato sam mnoge i pitao a kako oni misle da otvore srce a neznaju kako balans da ostvare… tek tada miosao moze da bude prava i da ju duh prima da bi bilo pozitivno kako na zemlji tako na nebu i obrnuto…!
Nastaviti cu…

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:03 pm

Istina-Pero Hunjet Pisao sam prije da kada se krene sa znatizeljom i da ce sve nekako da dolazi sami na ruke .. eto bas o onome cemu tezite i slicno... Evo i primjera... kada sam napisao malo prije otisao sam u fotelju i nalegao se da citam neku novu knjigu... i evo vam odmah kopiram neke dijelove samoga pocetka koji sam upravi procitao...
Posljednju polovicu svoga života proveo sam u aktivnoj potrazi za
istinom. Na stranicama koje slijede skicirao sam najširu sliku
onoga što sam naučio. Između korica ove knjige nećeš pronaći
dokaze, nego ideje i principe koji će ti dati razumijevanje i uvid u
dokaze koji su posvuda oko tebe, ali i u tebi. Što više istražiš te
ideje, inteligentnije ćeš moći prosuditi točnost moje skicirane
slike.
Ako je neznanje blagoslov, zašto tražiti istinu? Zato što je
trajna sloboda puno vrijednija nego privremena ugoda. Istina te
oslobađa manipulacija, loših procjena i razočaranja, a koja
neznanje neizbježno donosi. Želiš znati i nema tog vanjskog
zadovoljstva koje može ispuniti taj unutrašnji vakuum koji žudi da
bude ispunjem značenjem, svrhom i razumjevanjem.
Društvo je nekada patilo zbog neukog praznovjerja, a danas pati
zbog neukog skepticizma. Kada su ljudi suočeni s nekim
izazovnim stajalištima, većina njih vidi samo ono što se razlikuje
od njihovog stajališta te tako propuštaju više istine koje su izvan
njihovog dometa spoznaje, isto kao što propuštaju očite obmane
koje se nalaze ispod praga njihove lakovjernosti. Više znanje se
nalazi na rubu, zato su oni koji su u potrazi za njim otuđeni od
društva, odnosno nalaze se na njegovom rubu. Ti tragaoci za
rubnim znanjem slijede svoja srca i otvaraju svoje umove, više
vodeći računa o oslobođenju svojih duša nego o društvenim
konvencijama.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:03 pm

Istina-Pero Hunjet Koristi ovu knjigu kao radnu pretpostavku, kao test svojih
iskustava, istraživanja i uvida. Prihvati ono što ti ima smisla, a
ostalo ostavi za neki drugi put.
1
OSNOVE
Počnimo s jednostavnim i očitim. Očima vidiš, ušima čuješ,
tijelom osjetiš, mozgom razmišljaš. Ali ti nisi oko, uho, tijelo. To
su samo sredstva pomoću kojih doživljavaš svijet. Pa što si onda?
Zapamti, ono što ti se može oduzeti – to nisi ti. Bez svoje odjeće
ili kose, bio bi gol ili ćelav, ali to bi svejedno bio ti.
Sada oduzmi tijelo ili mozak. Što je ostalo? Znaš li da su se
ljudi vratili iz mrtvih, nakon što su bili mrtvi po nekoliko minuta,
da su popamtili sve što se događalo dok su bili mrtvi? Da,
ponekad se ljudi sjećaju lebdenja iznad svojih beživotnih tijela te
doktora i medicinskih sestara koji su radili oko njih. Lebdjeli su
unaokolo te su istraživali kakav je to osjećaj prije no što su se
vratili u život.* Iako bez tijela i mozga, nekako su bili živi, svjesni i
imali su osjetila. To nam ukazuje da oni nisu bili samo tijela, pa
tako nisi ni ti.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:03 pm

Istina-Pero Hunjet Misli o svome tijelu kao o liku u video igri. Da bi sudjelovao u
igri, moraš biti lik u njoj. Ali ti nisi taj lik, ti ga samo kontroliraš.
Ista je stvar i s tvojim tijelom. Kako bi bio u interakciji s fizičkim
svijetom, potrebno ti je fizičko tijelo. Putem tijela, tvoj um koji se
nalazi izvan ovoga svijeta može sudjelovati u igri zvanoj život.
Kada igraš video igru u prvom licu, gledaš očima lika, moglo bi ti
se učiniti da se nalaziš u glavi tog lika, ali ti zapravo sjediš ispred
računala. Isto tako, iako osjećaš da se nalaziš unutar svoje fizičke
glave, zapravo si lociran negdje daleko u drugoj dimenziji.
* iskustva bliska smrti, izvantjelesna iskustva
12 RUBNO ZNANJE ZA POČETNIKE
Kada tvoje fizičko tijelo umre, to je isto kao i smrt lika u video
igri. Ništa se ne događa tvom stvarnom Ja, jer ako se sjećaš, tvoje
tijelo – to nisi ti. Tvoje pravo Ja, koje je zapravo tvoj um i tvoj
duh, sudjeluje u svemu ovome, može prekinuti ovu igru ili možda
započeti neku novu s nekim novim likom. Ali u ovom životu imaš
samo jedan pokušaj zato je bitno da ostaneš živ koliko god je to
potrebno kako bi održao zdravlje i energiju na dobroj razini dok se
zabavljaš u igri.
Pravo Ja je rođeno u ovome tijelu, u ovome svijetu, a sve je to
zaboravilo s obzirom da je ono samo lik u igri. Ne sjeća se odakle
dolazi, gdje ide, zašto uopće igra ovu igru i koja je njena svrha.
Sve je to dobiveno upakirano unutar dnevnih životnih iskustava.
Ali sada učiš tko si zapravo: duh kojemu se ne može nauditi pa
čak i ako se naudi tijelu. Isto kao i u igri, neke stvari koje se
dogode zapisane su ranije odnosno trebale su se dogoditi od
samog početka.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:04 pm

Istina-Pero Hunjet ETERIČNA I ASTRALNA TIJELA
Za razliku od tijela, tvoj um nije uopće fizički. Ne možeš ga
dodirnuti ili izvagati. Potrebno je nekoliko slojeva koji će povezati
taj metafizički um i fizičko tijelo (kroz koje taj um radi). Ti slojevi
su poznati kao eterično i astralno tijelo. Oni imaju oblik kao
fizičko tijelo, ali su fizički tek toliko, koliko je potrebno da bi
utjecali na fizičko tijelo dok su istovremeno pod utjecajem uma.
Inače, eterična i astralna tijela se ne mogu vidjeti, ali se mogu
otkriti posebnim vidom ili posebnim instrumentima.
Eterično tijelo izgleda kao duholika sjajna kopija fizičkog tijela.*
To je uzorak energije koji usmjerava tvoje biološke stanice na rast,
ali i na organizirano ponašanje održavajući te živim i zdravim.
Razmišljaj o eteričnom tijelu kao o magnetskom polju koje
privlači hrpu metalnih komadića usmjeravajući ih u određeni
*eterično tijelo, suptilno energetsko tijelo
OSNOVE 13
uzorak. Istu stvar čini stanicama u fizičkom tijelu. Bez eteričnog
tijela, tvoje fizičko tijelo bi se najzad raspalo. Ljudima koji su u
nesrećama izgubili udove često se javljaju nekakvi osjećaji iako su
ostali bez fizičkog uda* - oni zapravo osjećaju eterični dio koji je
ostao netaknut. Iako eterično tijelo prekriva fizičko, ono se
tijekom sna može proširiti i lebdjeti nešto iznad fizičkog tijela.
Eterično tijelo je sačinjeno od životne energije. Baš zato što je
živo, svježe voće i povrće puno je životne energije. Svi znaju da je
svježe zdravije od kuhanog, ali ne znaju svi da uzrok leži u tome
što se upravo tijekom kuhanja uklanja eterična životna energija
hrane.
Čak manje fizičko nego što je to eterično tijelo, ali opet
titravije i složenije je astralno tijelo. Ono djeluje na eterično tijelo,
isto kao što eterično djeluje na fizičko tijelo. Ukratko ono utječe
na oblik i ponašanje eteričnog tijela. Razlika između eteričnog i
astralnog tijela je u tome što se eterično bavi sa životnom, a
astralno s emocionalnom i kreativnom energijom. Umjesto da
miče stanice u tvom tijelu, ono miče tvoje osjećaje. Dominanta
vrsta osjećaja određuje oblik i boju tvog astralnog tijela. Budući da
se astralno tijelo nalazi u neposrednoj blizini uma, način na koji
izgleda izrazito je simboličan.† Tako će ljuta ili zla osoba imati
iskrivljeno i ružno astralno tijelo iako će fizički izgledati sasvim
normalno.
Da skratimo, um djeluje na astralno, astralno djeluje na
eterično, a eterično djeluje na fizičko tijelo. Na taj način um
kontrolira tijelo. Ako cijelo vrijeme razmišljate negativno, to će
utjecati na vaše astralno tijelo, napuniti će ga negativnim
emocijama koje zatim utječu na eterično tijelo, čineći ga tamnijim
i slabijim te kao posljedica se može pojaviti bolest u fizičkom
tijelu. Da bi ostali zdravi, ne smijemo stalno živjeti pod stresom,
beskorisnim negativnim mislima te negativnim emocijama.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:04 pm

Istina-Pero Hunjet Također, djeca se lakše razbole nego odrasli ljudi. Razlog
djelomično leži u njihovom nedovoljno razvijenom imunosnom
sustavu, a djelomično u njihovom mekom i slabom eteričnom
tijelu. Ako jedeš živu hranu kao npr. voće i povrće, usredotoči se
na vesele stvari u životu koje će te ispuniti zahvalnošću i prestani
se brinuti o stvarima koje ne možeš promijeniti pa ćeš tako
smanjiti učestalost kojom te pogađaju razne bolesti, bez obzira
koliko imaš godina.
2
SVJESNOST
PRIRODA SNOVA

Trećinu dana provedemo spavajući. Trećinu života provedemo
spavajući. Mnogi ignoriraju što se događa za vrijeme sna.
Najbitnije im je da se probude odmorni. To znači da čovjek od
šezdeset godina, dvadeset godina provede spavajući. To
protraćeno vrijeme se može iskoristiti ako se obrati pozornost na
snove koji su važni iz nekoliko razloga.
Fizičkom tijelu je potreban san kako bi moglo rasti i
regenerirati se. Da nema sna, tijelo bi ostalo bez kemikalija koje su
mu potrebne kako bi ostalo aktivno. Kroz snove, mozak razvrstava
i pohranjuje misli i slike koje je prikupio tijekom dana, a koje se
nisu pravilno pohranile u memoriju. Baš kao što se defragmentira
tvrdi disk kako bi računalo moglo bolje raditi.
San također nadoknađuje energiju koja je potrebna eteričnom i
astralnom tijelu. Kada eteričnom tijelu nedostaje energije možeš
se osjećati slabo i dekoncentrirano.* Kada astralnom tijelu
nedostaje energije možeš se osjećati nekreativno, ometeno i
beskorisno.† Kako bi se napunila, eterična i astralna tijela mogu se
proširiti ili čak premjestiti iz fizičkog tijela kako bi upila što više
energije. Baš kao što biljke okreću svoje listove u smjeru sunca
kako bi upile što više njegovih zraka.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:04 pm

Istina-Pero Hunjet Za Prijateljicu i druge...
Biti živ na Zemlji u fizičkom tijelu može biti teško. Život je kao
utrka s preponama, dizanje utega ili vježbanje udaraca o tvrdu
podlogu. Osim zabave i užitka u životu je prisutna ljutnja, strah i
patnja. Ali negativne stvari čine igru izazovnom i jedinstvenom
pojavom. Život je bodybuilding za dušu, a životni izazovi su poput
utega koji izgrađuju naše „duhovne mišiće“ (ako imamo dovoljno
snage da ih podignemo).
Drugi razlog zbog kojeg bi netko došao ovdje može biti želja da
se pomogne drugima u buđenju. Zamisli kako se student vraća u
srednju školu kako bi pomogao učenicima naučiti stvari koje je on
već naučio. Problem je što se rođenjem brišu sjećanja o tome
odakle dolaziš i tko si zapravo kao kada bi student koji se vratio u
srednju školu zaboravio da je već maturirao. Predmeti bi mu se
mogli učiniti neobično poznati i jednostavni pa bi na svoj način
mogao pomoći i drugima. Ali kada bi ga omela svakodnevna
rutina te sitaucije koje donosi život srednjoškolskog učenika,
mogao bi zaboraviti što je naučio na fakultetu pa čak i pasti na
ispitu.
To je rizik s kojim se susreću pomagačke duše kada se
inkarniraju na Zemlji. Mogu postati toliko zbunjeni životom na
Zemlji da nikada ne otkriju više znanje unutar sebe. Tako bi se
moglo dogoditi da ne ispune ono zbog čega su došli, a to je
koristiti to znanje kako bi pomagali drugima. Možda si i ti
pomagačka duša. Ako uživaš pokušavajući shvatiti kako
funkcioniraju stvari, ako uživaš u proučavanju tajni svemira te se
osjećaš sretno kada ljudi pronađu način kako bi poboljšali svoj
život i sebe, tada si vjerojatno pomagačka duša. Ako je tako, vrlo
je bitno provesti neko vrijeme razmišljajući, čitajući i učeći o
višim istinama kako bi bolje shvatio tko si zapravo i što znaš.
Zapravo, ti već znaš te istine, ali si ih zaboravio. Prisjećanje je
teško jer za razliku od višeg ja, niže ja je u dubokom snu. Tako da
je prisjećanje onoga što znaš duboko u sebi slično učenju toga po
prvi put. Kada je nešto unutar tebe, ponovno učenje će ići brže te
SVJESNOST 21
ćeš imati uzbuđujući osjećaj prepoznavanja. Osjetiti ćeš nešto
posebno kada konačno shvatiš ono što već znaš duboko u sebi.
To donosi krug istine. Umjesto „... dobro, uhuh ...“ kao kad učiš
nešto svjetovno, rekao bi „ Pa da! To stvarno ima smisla!
Nevjerojatno!“ ili „Daaaa! Sad kužim!“ Tako ćeš prepoznati istinu
– ne samo da će imati smisla, već ćeš i osjećati kako je to ispravno.
Kada se glava i srce slože s idejom, obrati pažnju.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:05 pm

Istina-Pero Hunjet
BUĐENJE
Moj cilj je da ti dam opći pregled onoga što sam naučio u vezi s
istinom te da ti ukažem kako možeš učiniti isto ili čak i bolje. U
tom pogledu, dopusti da ti predstavim tri najmoćnije tehnike za
ubrzanje tvoga napretka. One su: prikupljanje, promišljanje i
meditacija.

PRIKUPLJANJE
Prikupljati znači čitati, gledati i slušati informacije koje imaju veze
s temama koje su pokrivene u ovoj knjizi i drugdje. To također
znači prikupljati činjenice iz svog vlastitiog, ali i iz iskustva drugih
ljudi. Zato čitaj knjige, web stranice, časopise koji imaju veze s
ovom tematikom, slušaj audio materijale, radijske emisije, gledaj
filmove, dokumentarce, raspravljaj s drugim pomagačkim dušama
koje su zainteresirane za istinu. Prikupi ideje od kojih ćeš izdvojiti
ono za što smatraš da bi mogla biti istina.
PROMIŠLJANJE
Kod promišljanja se događa čarolija. Hrana je beskorisna ako se
ne probavi, isto je i s idejama o kojima ne promisliš nakon što si se
upoznao s njima. Promišljanje podrazumjeva proučavanje,
sastavljanje dijelova slagalice, postavljanje pitanja i davanje
mogućih odgovora, premetanje ideja koje ti padnu napamet,
nastavak istraživanja onoga što ti ima smisla, sjedenje i
razmišljanje. To je putovanje tvojim umom na safariju
razmišljanja na kojem loviš nove uvide. Najlakše je krenuti s
24 RUBNO ZNANJE ZA POČETNIKE
olovkom i papirom. Počni sa zapisivanjem onoga što ti padne
napamet, glavne stavke onoga što si prikupio, neka pitanja ili
probleme koji te još muče. Promozgaj o nekim idejama, razmisli o
mogućnostima te razradi stvari. Kako budeš napredovao, otkriti
ćeš da ti ključne ideje same padaju napamet. Kada se po prvi put
pojave, dolaze u obliku „klupka misli“ što je zapravo splet
zamršenih ideja koje možeš osjetiti, ali ne znaš kako bi ih ispravno
izrazio. Skiciraj si ta klupka misli u fraze i slike prije nego ih
zaboraviš pa ćeš ih kasnije jednostavnije preobraziti u jasno
napisana objašnjenja.
Što se zapravo događa za vrijeme promišljanja? Otvaraš se
za poruke s dubljih nivoa svoga uma, ponekad čak i od višeg ja.
Tvoj je zadatak da odmrsiš ta misaona klupka u razumljiva
objašnjenja na način da imaju smisla, ali i da osjećaš kako su
ispravna.
MEDITACIJA
Meditirati znači umiriti i fokusirati svoj um kako bi bio svjestan
sebe u sadašnjem trenutku. Kroz tvoju glavu tijekom dana prolaze
nasumične misli, razgovori, sjećanja i pjesme. Poput nekakvog
ludog cirkusa. To naravno nije dobro jer na taj način tvoj um
nema nikakvog odmora od tog kaosa. To je isto kao da voziš auto
dok ljudi u njemu skaču po sjedalima i deru se. Ometen si i nisi u
potpunosti tamo.
Meditirati možeš tako da uzmeš nekoliko minuta kako bi
umirio svoj um. Čineći to svakodnevno postaješ svjesniji,
smireniji, pojačavaš svoju energiju, poboljšavaš svoju sposobnost
koncentracije te postaješ bolji u razmišljanju.
Evo kako meditirati: nađi si mirno mjesto, opusti se, zatvori oči
i usmjeri pažnju samo na jednu stvar. Kada ti um zaluta, vrati ga
na tu jednu stvar. Čini to između pet i trideset minuta dnevno.




Neki od vas imaju pravi nastavak na Bracin rad .. dobili ste to…tako da imate PRAVU ideju i objasnjenja na sta da mislite i kako da radite…

Pozdrav…

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:05 pm

Istina-Pero Hunjet

IGRA ZVANA ŽIVOT
Život je također kao računalna igra koju ti (kao više ja) pomažeš
dizajnirati, a zatim je trebaš isprobati. Glavni zaplet igre je
unaprijed određen, ali kako će na kraju sve ispasti ovisi o tome
koliko dobro igraš odnosno o odlukama koje donosiš. Koji je cilj
igre? Iskusiti i bolje razumjeti sebe, druge i stvarnost. Sve što
prolaziš u životu, dobro ili loše, ima svoju svrhu. Ta iskustva ti
pomažu da budeš pametniji i mudriji. Ona sadrže lekcije koje se
trebaju naučiti, a pripremljenje su za tebe od dizajnera ove igre;
višeg ja koji je već dizajnirao ovu igru, ali još uvijek može načiniti
promjene u njoj.
Kako bi ti pojasnio o kakvim lekcijama govorim, evo nekoliko
primjera: učiš o stvarima za koje si doista sposoban i to
prevladavanjem vlastitih strahova; učiš o mudrosti; učiš kako se
nositi sa složenim situacijama i to vodeći računa o dobrobiti svih
uključenih; učiš kako se drugi osjećaju kada ih povrijediš zbog
sebičnih odluka koje si donosio; učiš razlikovati što je dobro i
istinito od onoga što je mračno i lažno; učiš kako držanje mračne
strane donosi bol i nesreću, a kako zalaganje za pozitivne stvari
donosi mir i sreću; učiš o tome što doista ima značaj i vrijednost, a
što je iluzija koja čini tvoju dušu nesretnom; učiš što je zapravo
ljubav; učiš kako stvarnost zaista funkcionira te kako postoji toliko
mnogo ograničenja kojih se možeš osloboditi, ako ih razumiješ i
daš sve od sebe.
Ti, odnosno tvoje niže ja, ne odlučuje o tome koje lekcije treba,
ali odlučuje o tajmingu i obliku iskustva potrebnom kako bi
naučio određene lekcije. Npr. ako si otvorena uma i voliš učiti,
doživljeno iskustvo moglo bi biti lagano i uzbudljivo jer to je sve
što ti je potrebno kako bi shvatio u čemu je štos. Ali ako si
tvrdoglav i zabrazdiš u svom razmišljanju, mogao bi doživjeti
grublje iskustvo kako bi shvatio lekciju. Ako iz tih iskustava ne
naučiš pouku, ponovit će se pod sličnim, ali opet različitim
okolnostima kako bi dobio drugu priliku. Ali što više ignoriraš
prethodno iskustvo, sljedeće postaje sve bolnije. Za lakši i
uzbudljiviji život ključno je obratiti pozornost što nas iskustva
(posebno ona koja se ponavljaju) mogu naučiti te zatim primjeniti
naučeno kako bi donosili bolje odluke u budućnosti. Te ti lekcije
omogućavaju da jednostavnije naučiš ono što ranije nisi te na taj
način promijeniš pristup životu u pozitivnijem smjeru. Ako ti se
uvijek ponavlja neka loša epizoda, tada si nešto propustio shvatiti.
Ako si shvatio, onda si to vjerojatno propustio primjenjiti u
praksi. Ne shvaćaš uvijek što bi to moglo biti, ali upitaj svoje više
ja, možda ti odgovor dođe unutar nekoliko dana u obliku
realizacije, ili na koncu, pitaj nekoga mudrijeg od sebe.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:06 pm

T. B. - Mala djeca su ispod lopatice lijeve koju spominje Ivica prokić u knjigama čista. Znači u toj ajmo reči kesi u koju kupimo negativnosti kroz život. Ljudi koji imaju raka recimo imaju na toj lopatici toliko nakupljeno negativnih stvari da jednostavno i moraš oboliti, jel za tri čovjeka nemožeš nositi. Znači vlastitim mislima, problemima tjelo napuniš , i ako nemaš taj program čiščenja u glavi kesa eksplodira..A program koji čisti te negativnosti ispod te ljeve lopatice zove se OPROST. Znači kad možeš nekome nešto što ti učinio u prošlosti od srca oprostiti onda te i bolest neče napasti. I tako i sve ostale stvari što su se desile kroz život treba znati čistiti, normalno isto tako i sve što si ti kao osoba nekome drugome učinio loše, treba očistiti, opet sve u znaku OPROSTA, a ovaj put sebi. Nikoga ne treba tražiti več sve putem svojih misli čistiti na ovaj način. E opet da se vratim znači mala djeca nemaju ispod te lopatice ništa jel su otvorena , iskrena i nemaju problema, ili jih brzo zaboravljaju. Dok odrasli kupimo na sebe sve znači sami sebi radimo, niko nam taj drugi za to nešto nije kriv. Sve nam se dešava dok sami dozvolimo, putem svojih misli..I zato ljudi neče biti bolesni u mladim godinama, večina znači u tim nekim 20im, 30,40, a u 50 i nekoj se sve pokaže kako smo živili te godine unazad..A sve što ne očistiš iz prošlosti sada, sve ti se opet ponavlja u sljedečem životu, i opet zato treba to pokušavati raditi, a sve znači putem misli. A ta vrata da se misli pozitivne otvore, i da to možeš dešava se na seansama kod Brace...

Istina-Pero Hunjet Pozdrav T.B.
neke stvari stvari treba gledati i tumaciti kako su napisane i ne treba u njima traziti drugacija rijesenja... Sve te tegobe nakupljene su zapisane u astrali, astralnom - karma - a ona se oslikava u zmiji ... kundaliniju... tri i pol puta omotana oko donje cakre ... opisao sam to... a Ivica je objasnio entitete koji se uvuku u to mijesto u tijelu i isisavaju vitalnu energiju. Ako to mijesto pospricas sa brionoim ili pitralonom osjetiti ces gibanje i mozda vecu bol jer mora tada da izade van... taj entitet... tako je objasnio kako se iz - kod srca izvlaci neka slatka tvar - duhovna ... sa kojom se hrane oni koji nemaju dusu... a to im donose sluge... itd...
Pozdrav T.B...!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:06 pm

Istina-Pero Hunjet

SLOBODNA VOLJA I SUDBINA
Što se tiče slobodne volje i sudbine, obje su stvarne i postoje
zajedno. Slobodna volja je mogućnost da izabereš i djeluješ
sukladno svojim izborima. Sudbina je nacrt ili šablona koja
određuje smjer tvojega života. Neki se ljudi pitaju, kako može
postojati slobodna volja kada sudbina znači da su naši izbori već
predodređeni. Odgovor na to glasi: sudbina određuje samo ono
što trebaš naučiti i zašto, a ne kako ćeš to naučiti i kada. Potonje
ovisi o tebi i o tvom stavu, ovisi o tome koliko si tvrdoglav, a
koliko si spreman na izazove koje ti donose nova iskustva i lekcije.
Sudbina žira je da postane hrast, ali kako će to drvo završiti još
nije određeno. Tvoja sudbina je da postaneš sve ono, što ti
zapravo i jesi, ali kako ćeš to postići, ovisi o tebi.
Kada živimo u skladu sa svojom sudbinom odnosno kada
koristimo svoje umove i svoja srca kako bi donosili pametne
odluke te kako bi pravodobno učili iz svojih iskustava, tada stvari
idu glatko. Ali ljudi su često tvrdoglavi i ne baš pametni. Zato
rijetko kada postignu sve što su si zacrtali, a njihov život završi
prije nego što dobiju priliku ispraviti svoje pogreške. To je jedan
od razloga zašto se inkarniraju – kako bi dovršili ono što su
započeli. Da su imali priliku razmisliti o idejama koje ti sada čitaš,
mogli su se poštedjeti muke odnosno izbjeći ponavljanje jednih te
istih lekcija više puta.
Jedine prave greške u životu su one koje idu izravno protiv tvoje
sudbine kao npr. kada ambiciozno kreneš u nešto, a za što duboko
u sebi znaš da je pogrešno. Ali čak i ako slijediš svoju sudbinu, još
uvijek imaš mnoštvo izbora. Sudbina je tvoje odredište; istinske
greške dolaze od izbora krivog odredišta; imati slobodnu volju
znači odabrati pravo odredište, ali biti slobodan odabrati između
različitih puteva.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:07 pm

Istina-Pero Hunjet

UM NAD MATERIJOM
VANJSKI EFEKTI MISLI I OSJEĆAJA

Veoma vazno da kada se cita da se cita i sa srcem i umom … polako da se usadi u nas – ostane u pamcenju – kako bi bilo na povrsini da nas podstice na promjenu misli … kako bi se borilo protiv problema – jer u suprotnom ako se problem samo prica iz dana u dan ispadne kao odobravanje i pusto jadikovanje…
Može izgledati nevjerojatno, ali tvoje svakodnevne misli i osjećaji
oblikuju tvoju stvarnost. Svijet koji doživljavaš reflektira ono u
tvojoj glavi i srcu.
Ljudi koji se stalno žale zbog nečega, stalno privlače nove stvari
zbog kojih će se još više žaliti. Ljudi koji su uvijek pod stresom,
uvijek privlače stresne situacije. Ljudi koji su uvijek ljuti privlače
situacije zbog kojih će se još više ljutiti. Ako započneš dan
negativnim stavom, vjerojatno ćeš ga tako i završiti. Ali ako
započneš dan pozitivnim stavom, češće ćeš imati dobar dan. Ljudi
koji imaju pozitivan stav prema životu – možda zato što vide
dobro u drugima, zato što cijene ljepotu oko sebe, vjeruju u bolju
budućnost te nastoje izvući ono najbolje iz svake situacije –
privlačiti će više iskustava zbog kojih će se osjećati dobro.
Možda se pitaš zašto bi misli i osjećaji unutar nas utjecali na
ono što se događa izvan nas. Kratak odgovor bi bio da je stvarnost
jedan veliki san koji svi dijelimo, san stvoren od naših umova.
Kada sanjaš, tvoj um stvara sve događaje pa ono što utječe nas tvoj
um, utječe i na san. Isto tako, misli i osjećaji koji su prisutni dok si
budan utječu na dio stvarnosti koji tvoj um neprestano stvara.
Svijet se okreće oko tebe, ali se okreće i oko svakog drugog živog
bića.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:08 pm

I.L. - Stvarno si ucen covijek i divim ti sa, hvala na stvarno lijepom obrazlozenju, cinjenice! savrsen si! moje postovanje i lijep pozdrav iz Rijeke!

T.R. - Pero,zahvaljujemse na tako iscrpnom objašnjenju svega.Meni se sve to sada dešava i dovoljno je jednom da nešto pročitam i prepoznam istinu i znanje kojem težim.Ali povodom prošlog komentara,želom da kažem da TREBA ZNATI I ODAKLE PREPISATI,ŠTO NE MOŽE SVAKO, NAROČITO OVE ŽIVOTNE LEKCIJE KOJE NI JEDAN PROFESOR NE BO UMEO DA TI KAŽE.SVI ONI SU UGLAVNOM ŠUPLJNA KROZ KOJU DUVA VETAR.Neka mi oprosti neko ako je profesor i sedi ovde među nama, ali mislm da takvih nema, jer misle da su popili svo zanje ovog sveta.Pa ljudi, treba znati i koju knjigu preporučiti nekom,a kamoli rastumačiti nečiji život kao što je Pera rastumačio MOJ u potpunosti kroz ovih nekoliko odgovora na jedno moje pitanje, a da me nikada u životu nije video niti zna kakva sam osoba.Niti jedan lekar ni profesor ne bavi se ovim,mislim svakom osobom kao jedinkom.Svaka čast i hvala.mogla bih ceo dan čitati kada bih znala šta.Izvinjavam se Ivanu Ladišiću,zbog komentara na njegov komentar.Želim samo da zna o čemu se ovde radi,da ovo nije nikakav faks niti srednja škola, već životna škola koja se ne može platiti ničim.-Pero hvala još jednom

Istina-Pero Hunjet Hvala VAMA svima ... T.R. jos nije gotovo ... zavrsiti cu na objesnjenj koje je povezano za prvi tekst... Sve sam ja ovo vec pisao na - ispod slike ivice i brace ... ali sam nasao lijepo objasnjenje i kd drugih duhovnih ljudi ... pa sam malo ubacio i moga izmedu ... da bi se lako razumilo ... nije bitno ko je pisao .. bitno je da potvrduje jedno drugooo...!
Samo radi na sebi sa onim sto imas ... jer je stvarno porijeklom odakle je i Braco ... Znanje odakle su poistekla sva znanja i sve religije - sve je iz istog izvora samo razdjeljeno - stoga i NEkompletno.... samo radi na sebi i vjeruj u sebe - kao sto rekoh - nije ljudski da budemo neznalice i zli - nije - spoznati ce te polako i zasto je tako kako je ... jer napokon imamo u koga MOZEMO da VJERUJEMO... samo polako i uporno sa uzivanjem...
Srdacan pozdrav.

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:08 pm

Istina-Pero Hunjet ****
Prijateljica;
Prijateljica…
Eto Pero došla kuci i još jednom pažljivo pročitala tvoj prijašnji tekst i stvarno je tako,bar što se tiče mene,evo koliko idem kod Brace i koliko bi još išla,a nebi shvatila ni spoznala zašto sam tu da nije tebe,eto što bi propustila kad samo promislim,pa cijeli svoj život bi se pitala što mi to još fali,jest da još nisam spoznala sebe,ali spoznala sam bar zašto postojim,da cijeli život ima smisla,i hvala ti na onom tekstu,nadam se da će i drugima pomoći da shvate neke stvari,a vrijedi pročitati više puta,nije dovoljno samo jednom,jer treba u potpunosti shvatiti sve to,a mi smo svi početnici ovdje,nadam se da će se otvoriti oči ljudima,a to im želim isto ko i sebi,jer i meni je sve ovo uvijek novo,koliko god čitala nikad dosta,uvijek nešto novo,eto i hvala ti za sve i u ime svih...!!!
Braco mi je sve u zivotu … ljubim ga i Volim… sve mi je rekao ali ja nisam bila u stanju da ga razumijem …Hvala ti – kako mi je sada Braco Jasan…!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:10 pm

S.P. - Ne znam kako drugima, ali ovo Perino izlaganje, neverovatno mnogo mi znaci, hvala vam i toga nikad dosta, zato ako mozete, jos pisite tako dubokoumne misli.

Istina Pero Hunjet - Hocu S.P.:
Odradi ili ispisi ovu Bracinu knjigu ... i javi se privatno ako ne zelis ovdje ... pa ces dobiti dalje... Jer sve je ovo ispisano upravo zbog ove KNJIGE...!
Hvala...!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Pula sri pro 10, 2014 6:11 pm

Istina-Pero Hunjet Upoznao sam se sa D. B .…
I normalno da som se malo dopisivali i ja zakljucim da je ona mlada… medutim ona je izmedu 42 i 47 godina.
Ja sam ju zamolio da cita sta sam pisao ispod bracinih slika i sunca .. tak da ne pisem svakome posebno istu stvar… i ona je to prihvatila.
Danas mi je napisala ovovu poruku:
Sinoć sam opet čitala komentare i zapitah se kako li si ti došao do Brace...i kao da mi ruka sama krene da klikne na tvoje fotografije ,pa na onu sa Bracinim suncem ...i onda dobijem odgovor...hvala ti prijatelju...svako dobro.
Ona se znaci ponekada javi i onda popricamo… u stvari ona vodi … jer prica sta uvida…
A posto som prijatelji ja i ona sada …. Ja ju pratim i uvidam sta i kako prica…
Najinteresantnije je kod nje sto sam ja pomislio da je MLADA … a Ona Ivane Ladisicu u najzrelijim godinama… I pazi sada … sta je njoj glavna misao… to je cesto ponovila i eto cudi se sama sebi…
…***PA ZAR JA U STARE DANE DA SE BAVIM SA OVAKVIM STVARIMA***…
Sta ja mislim kada kazem povezujte bas sve sa svim … sve sto moze da ima mijesta ili smisla sa necim… Ako sam pisao ovdje da imamo sedam etapa zivota po sedam godina…. A u ovoj knjizi imate sedam pitanja po sedam jednako je cetrdeset i devet…. A ona jos nem a cetrdest devet godina… a rekli som da kavim si zivotr izgradis za to vreme takva ce ti biti starost… Sada se sjetite da je Braco upravo cudan svima u svijetu BAS zbog svoje mladosti… Inace tako mudri Ljudi su kao neko pravilo poslije pedesete… znaci osma etapa vremenska je Istina… znaci zivis svoju licnu i stecenu istinu… spoznajes ili ne … i zivis starost jer ju i ocekujes… znaci sta si spoznao to i zivis … vidite … imali som sansu ali nizmo znali … i tada i zato ili zbog neznanja okrivljujemo sve oko sebe pa i stvorioca… a u stvari problem je u nasemneznanju. Dakle oslobodimo se onih koji nam brane ***ZNANJE*** …Jer ti zivis i razmisljas svaki dan – onda barem neka se misli nesto sto nam doprinosi… a odnosi od nas.
Sada se sjetimo Isusovih rijeci kako samo kao dijete mozemo da uspijemo… a velikim joga ucenjima se spominje da dijete sjedi ***nase** iznad nase glave… pruzimo dijetetu ruku…
A ima bracini sledbenika koji su bas i takve vizije i snove imali… I sada shvacate nas najveci problem… u zreloj i najlijepsoj dobi – mi mastamo o smrti i kako da umremo i kako ce mo lijepi spomenik da si napravimo i slicno. Umjesto da razmisljamo kako ce mo da zivimo i ucimo i da se oslobadamo sistema karme… jer to vam je uskrsnuce … i smrt staroga … to je kada je Isus rekao da ce zmiji petom glavu smrskati… jer ponovo mozete postati dijete… znaci smrt bez one smrti… Znaci – razmisljajte o zivotu i kako ste sada slobodniji a vasa dijeca sada zauzeti kao vi – sada vi ucite unucad i imate vremena za to – vase unuce moze da bude pametnije sa som godina nego vase dijete sa trideset… to je napredak ucenje zivota a ne SVJESNO OCEKIVATI SMRT… To vam govori bracina slika… vidite da je u bijelom … i to ima veliki znacaj … ko je objavio dolazak Isusa i Muhameda… i slicno… Znaci kao sto rekoh prije … svi ljudi koji su zeljni znanja kroz pravu vjeru … sada imaju kome da vjeruju…. I TO KROZ ***SEBE*** LICNO….!
Pozdrav svima…!

Sta moze biti zanimljivo jos ovdje …
DRUZENJE … jer ja sam se sprijateljio sa Josipom ljudinom… a on obozava Thota i Ivicu i Bracu… Josip uporno trazi kako i gdje da spji i pocne … On me je i upoznao sa Davorkom… i tu se vidi kako se isti interesi privlace …zar ne…!

Pula

Posts : 688
Join date : 23.11.2014
Location : Kumanovo

[Vrh] Go down

Prva Knjiga Ozdravljenja Empty Re: Prva Knjiga Ozdravljenja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.