Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitanja

3 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Guest uto pro 16, 2014 3:34 pm

Ja postavim konkretno pitanje ti napises 16 eseja.Ne razumijem sto je problem dati odgovor u 2recenice,bez suvisnog teoretisanja?
Admin je napisao/la:jedna je blokada i KONTRA BLOKADA... pazi ja sada tebi pomazem lijepo i kulturno i sa znanjem... BLOKADA TI JE DA SI USPIO DA SE RIJESIS PROBLEMA I KARME... a kontra blokada je da se NE ZELIS VRTITI U KRUG.,
Blokada mi je da sam uspio da se rijesim problema i karme?Da li ovo znaci da je MISLIM da sam da sam uspio da se rijesim ovog?Kontra blokada?Odkud moze biti blokada i kontra blokada?Blokadu mozes da imas ili da nemas.
Admin je napisao/la:v idis kako je sa tobom ponasam - Postovani Sinovac... a ti meni...
Nemoj da lupetas,
Zasto ti mislis da ja lupetam ... pa kazes da sam i tebi i sebi NERAZUMAN... a sve sam ti ili Vama objasnio i sve tio to znas ...ZASTO NE KONTAS SINOVAC... ako si na ispitu kod profesora, koji te je i ucio  i koji te je zamolio da postavis pitanja... i na ispitu ti panes... tada ti tvrdis da je on nerazuman tebi ali da je nerazuman i SEBI... pa sam napisao... vi se svako sa SOBOM LICNO SVADATI MORATE ... A NE SAMNOM... ja znam ali Vi neznate..
Vidi ovako.Ovo sto si uradio je bilo nepotrebno.Prvo iscupao si jednu recenicu iz konteksta i izvrnuo je onako kako je tebi odgovaralo da bi mogao da nastavis da pises na osnovu nje druge suvisne stvari.Rekao sam da lupetas zato sto si rekao da sam ovu saku ljudi ovdje nazvao sektom,a to nisam uradio!Evo ti i dokaza,pogledaj cijelu recenicu iz mog posta,lijepo sam stavio rijec pod navodnike!
Impuls je napisao/la:Kakav je to plan,"vaseg klana",ako nije tajna?
Prema tome nisi morao da radis ovako nesto,sem ako tebi ne odgovara tako!?
Druga stvar nisam rekao da si i meni i sebi nerazuman,vec da si mi nerazumljiv/nejasan po pitanju "vracanja".Dakle pitanje je bilo sta ti znaci konkretno da se vracam?Da se ponovo preispitujem ili sta?To je bilo pitanje i o tome se radilo,a ne kako ja smatram da si i meni i sebi nerazuman!Ti si to samo preokrenuo i nasao se uvrijedjen!Sledece,ti mene nisi nista ucio i nisi mi bio profesor i JA SE NE SVADJAM S TOBOM!To sto ti smatras da se ja svadjam s tobom je tvoj problem!Primjetio sam da upravo ti volis da se svadjas s ljudima.Ona konverzacija u temi "Iskustva iz lista Dnevno"to potvrdjuje.Ja tebe nikad nisam nazvao "kravom,guskom,cistacem septickih jama"i ne znam ni ja kako si sve "krstio" one ljude.Nisam ni mogao da procitam temu do kraja jer je prepuna prozivki,vrijedjanja i negativne energije.Neko sa 5 ili 6 nivoa,(kazes da si na tom nivou)ne bi trebao da koristi takve rijeci za nekoga ko je na nivou ispod i ne razumije i ne zna ni pola onoga sto ti znas.Takodje sam zapazio da si navikao da te ljudi oslovljavaju sa "cika Pero"i da te hvale i izdizu,a tebi to imponuje.Od mene tako nesto neces cuti.Ja kazem ono sto mislim i ne uvlacim se nikome u dupe,niti se ulizujem na bilo koji nacin.Volim da se zezam i jako cesto to radim(ali sad sam krajnje ozbiljan,posto vidim da ovo ne ide dobrim tokom).Ako si mi pomogao negdje na neki nacin,zahvalicu se i javno i tajno,ali ne misli da te ne postujem,ako s tobom pricam otvoreno i bez uvijanja.
Admin je napisao/la:SLEDECA BOKADA  ti je drskost i provokacija drugih.
Ovo sam objasnio.Ja s tobom pricam otvoreno i iskreno.Ne provociram te,niti to namjeravam.To sto ti smatras da sam drzak,jer si navikao da se drugi ponasaju prema tebi onako kako ih ti usmjeris i navodis je sasvim druga stvar.
Admin je napisao/la:jer kako da to znas sta tebi odgovara kada osnovno ne razumijes... znaci sledeca prepreka u kojoj su sve ostale je LICNI UM... a on se pobijediti moze ako imas i zelis da shvatis ucitelja ... a ne da si ti jaci od njega... pa sam vam objasnio da... lukavstva i provikacije  i vecina izreka su potezi losi filozofski bez znanja... jer tada se time sluze jer za dalje nemaju znanja
Dakle niko nista ne zna i sva dosadasnja iskustva su bzv i nevazna,jedino znas ti i ti si duzan da naucis nas neuke?Nailazio sam i ranije na one koji sve znaju i nismo se bas slagali ni dugo druzili.
Admin je napisao/la: *** JA BI TEBI BIO APSOLUTNO RAZUMLJIV***... a posto ti nisam razumljiv...  i jos uvidas da sam i sam sebi nerazumljiv... e. nesto tu debelo ne stima... trazis upute- ja ti ih skroz dajem... ali nesto ili neko ti neda da shvatis - razumijes... a sve si procitao kod mene... nbajveci umovi svijeta... osim tesle i jos po kojega... nisu nikada presli PETI STEPEN ZNANJA... A TEK U SESTOM JE DUHOVNO ZNANJE I SPOZNAE... psto si ti debelo u znanjima do petog nivoa.. ne mozes ni da shvatis srta neko pise iz sestoga... dakle oonaj koji je na trecem nivou... on moze da zna... pazi sta pisem... moza da zna drugi i prvi... ali niko skoro nezna nista... to ispod gdje i je... ALi ima samo UVID u cetvrti... i tako redom... Tesla je sesti stepen znanja... ili davidova zvjeszda... a mi unistismo zvijezdu sa pet krakova... a svi smo na cetvrtom nivou ili krstu - krizu...
Kad si tako visoko kako sam ja tebi nerazumljiv i zasto si onda izvrnuo sve rijeci i sve sto sam rekao i dao im negativan aspekt?Pravi ucitelj uvijek zna vise od ucenika i zna da mu to predoci tako da to ovaj shvati,a ne da se krene u svadju i napade na nekog ko ne misli isto sto i on?Svako ima svoj put i nikad nije bilo dobro niti se preporucivalo da druga osoba ide istim putem kao i prva i radi isto sto i prva,vec da PISE SAMA SEBE ,kako bi ti rekao.
Admin je napisao/la: ja vam pisem MOJA I TUDA ISKUSTVA... dakle licne prakse... koje su mnogo vecega ranga nego tvoje ili Vase... ALI SA VASIM USPOREDUJEMO... ne moze drugacije... a vidi se da Caca na primjer, kao primjer... JER NIKO DO SADA NIJE  bio U STANJU DA VAZE ( vagati samm sebe) na kantar... SAM  SEBE  KAO STO JE ONA TO  U STANJU... ko to ne moze... taj ne moze ni dalje da napreduje... Caca moze u vece rangove... Dakle... jedina stvar je u tome da se moraju imati primjeri i tuda iskustva KAKO BI JEDNO DRUGE POTVRDIVALI...
Da li ti stvarno smatras da nicija iskustva nisu vrijedna i da niko ne moze da uradi to sto je Caca uradila?Niko nema praksu sem onih koji idu uz tebe i rade kako im ti kazes?Daj covjece nemoj iznositi ovako nesto,jer je presmijesno i ako ovako nastavis tvoja grupa se nikad nece uvecavati i nece ti pristizati novi clanovi i pogotovo se nece truditi da bilo sta urade,kad se ti ovako postavljas.Arhandjeli i andjeli iliti Svjetlosna Hijerarhija kako volis da kazes nisu samo uz Bracu i tebe,vec prate i rad drugih ljudi i pomazu im.
Admin je napisao/la:Srdacan pozdrav... hvala na druzenju...
I tebi srdacan pozdrav i hvala na druzenju,jer izgleda da se mi necemo jos dugo druziti.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Admin uto pro 16, 2014 10:30 pm

Hocemo li se druziti ili ne zavisi od tebe... ljudi napadaju Bracu... i pljuju samp tako... kulturno sam pisao - a oni meni da sam i ja satansli sluga..  kada me neko vise puta tako nazove... ima li veca uvreda na svijetu...a ja na kraju vratim sa Guskom... i to cemo meni zamjeriti... dakle biras i odabire se  - ali neznam zasto... ja sam lijepo rekao da se ne sjecam rijeci.. pa sam napisao sekta... Dakle ogradio sam se.... iako je klan jos gori od sekte... i nisam nikada nikome spomenio da lupa... Ona mala sto je dobila kod brace pomoc... a poslije pise kako je braco satanski... a sebi pripisala ozdravljenje i ljubav u porodici... dakle... braco i ja smo satanski i to nije uvreda za tebe...a ja njoj rece da je guska... onda ona citira stih iz biblije da meni dokaze da nije guska... dakle zna da nesto prepise... a ja joj napisem  SADA SI PAPAGAJ... objasni znacenje  citiranog stiha... ja nisam rekao da sem tebi profesor ili bilo kome... nego kao primjer svima citaocima... da ne krive one koji mozda vise znaju... i ako ne razumiju... problem je u njh...a ne u Braci  Ili Isusu ili u Budi i Hinduizmu jer ti isto tvrde da si sva ta ucenja satanaska.. i protiv isusovih ucenja..
Sva su iskustva vredna... ako su se shvatila...
Pitas me tri puta isto pitanje...  i onda ne treba opsirno da pisem... koliko sam god pisao zbog tebe--- mnogo je vise za druge ljude koji su mnogo manje upuceni... ja ipak malo vise znam od tebe... pa nikada tebi nisam rekao da lupas ... jer to da smo klan je bas lupanje...
 Ako ja neznam da predocim onda niko nezna... 
Ja ne napadam one koji ne misle isto kao i ja... nego oni napadaju mene...  A ONI UOPSTE NEZNAJU DA MISLE... jer da znaju ... onda ne bi tvrdili da je duga satanska i Arhandeli satanski...  misli da je naziv guska malo i premala uvreda od mene... a sto putas sam napisao i vidio si... jedan je put glavni.. i na n jemu svi pocinju isto da misle... samo na tome putu... a svi vasi misaoni oblici, licni i zivotni putevei su apslutno razliciti... a toga se upravo treba rijesiti... kada si vidio da sam ja nekoga prvi uvredio... nikada... gdje si vidio da sam nekoga egoistom nazvao... ili da neko lupeta... to ja nikome do sada nisam rekao niti cu... ti dakle ucis mene kako su svi razliciti i da to imaju pravo... pa ja sam to odavno znao... ali i znam sada kako prestaju bitio razliciti... ali ti neznas... nezna niko od vas... sta treba da se ja vama uvlacim  i da vas lazem... kada sam ja pisao o uvlacenju nekome ili meni... svako sebe pise tacno je...
I ja se ne svadam nikada... nego objasnjavam dok smatram da vredi... kada ne vredi tada odustajem... ja se svadam  na vase gluposti  sa uvijek vecim znanjem... i tvrdim da glupost ne postoji sve dok je u normalnim odnosima... 
Bolkada ti je ono sto te blokira...a anti blokada je ono sto te ne blokira... imas i jedno i drugo... mislim samo znas za to... ali ne koristis... ja se ne vredam i ne ljutim na tebe... a kada uvidim da ne vredi, da ti vise objasnjavam... ja prestajem... a posto ti vec tvrdis da si uvidio i na drugim mijestima da ja uzivanm da se svadam... to znaci da nisi nikakvu istinu i znanje uvidio...nisi uvidio da sam najvece tajne iznosio -   onda stvarno nema potrebe da se vise druzimo... nema svrhe... jer tio vidis sve suprotno... a to kod mene nikada nije bilo... cak ni u dijetinjstvu... 

Hvala na druzenju... sunny

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Guest uto pro 16, 2014 11:53 pm

Admin je napisao/la: braco i ja smo satanski i to nije uvreda za tebe...a ja njoj rece da je guska... onda ona citira stih iz biblije da meni dokaze da nije guska... dakle zna da nesto prepise... a ja joj napisem  SADA SI PAPAGAJ... objasni znacenje  citiranog stiha... ja nisam rekao da sem tebi profesor ili bilo kome... nego kao primjer svima citaocima... da ne krive one koji mozda vise znaju... i ako ne razumiju... problem je u njh...a ne u Braci  Ili Isusu ili u Budi i Hinduizmu jer ti isto tvrde da si sva ta ucenja satanaska.. i protiv isusovih ucenja..
Sta si ti njoj uspio da objasnis tako sto si joj vratio istom mjerom?Nista,samo si je udaljio jos vise od sebe i od nje same.Ako hoces nekome da pomognes nemozes ga vrijedjati i pricati isto kao i on,vec birati rijeci da mu "nadjes zicu".Svako je prica za sebe,tako je i ona ze sebe i ima nesto sto ce je potaci na preispitivanje.Prvo sto neko pomisli je "kako si ti to svjesniji i napredniji od njih kad pricas i ponasas se kao i oni" i tu se svi povlace,nece dalje da prate niti ih zanima to izlozeno.I sam si uvidio sta si izazvao kod Zorana i na drugim forumima,izbacivajuci odmah "velike istine"a tamo sve sam "go vjernik".
Admin je napisao/la:ja nisam rekao da sem tebi profesor ili bilo kome... nego kao primjer svima citaocima... da ne krive one koji mozda vise znaju... i ako ne razumiju... problem je u njh...a ne u Braci  Ili Isusu ili u Budi i Hinduizmu jer ti isto tvrde da si sva ta ucenja satanaska.. i protiv isusovih ucenja..
Sva su iskustva vredna... ako su se shvatila...
Ti svo vrijeme navodis(cak i u ovom poslednjem postu)kako ti vise znas i treba tebe neko da prati.Ako si ikad imalo izucavao psihologiju znao bi da to ljudima smeta i da ih odbija,izaziva kontraefekat od onog koji ti namjeravas da izazoves.Jeste problem u njima,bas iz ovog razloga koji sam ti sad pomenuo.Prvo crkva tvrdi da su sva ucenja satanska koja nisu iz te vjere kojoj crkva pripada,a ako su svi teski vjernici,jasno ti je sto i oni kazu da je Braco satanski i ti i svi drugi koji ne pricaju ono na sta su oni isprogramirani.
Admin je napisao/la: pa nikada tebi nisam rekao da lupas ... jer to da smo klan je bas lupanje...
I da jesi,ja se ne bi naljutio,vec bi se upitao kako sam izazvao takvu reakciju kod sagovornika,cime?Potom bi poradio na tome.(ovo je licni stav i misljenje).Klan pod navodnicima"klan",vrati se na post i vidjeces.Dakle ne bukvalno klan iliti sekta,kako ti rece,vec u prenesenom znacenju.
Admin je napisao/la: Ako ja neznam da predocim onda niko nezna...
Laughing Laughing Laughing Ovo je upravo ono sto tvrdis da kazuju drugi da ako oni ne znaju,ne zna niko pa cak ni Bog i boris se protiv toga,a sad isto radis sto i oni Laughing
Admin je napisao/la:jedan je put glavni.. i na n jemu svi pocinju isto da misle... samo na tome putu... a svi vasi misaoni oblici, licni i zivotni putevei su apslutno razliciti... a toga se upravo treba rijesiti...
Tacno jedan je glavni put,ali su prilazi razliciti.Tacno tako kako si rekao.Sto bi se onda ljutio ako neko ide drugim putem,a ne istim kao i ti?
Admin je napisao/la:pa ja sam to odavno znao... ali i znam sada kako prestaju bitio razliciti... ali ti neznas... nezna niko od vas.
U pocetku su razliciti,ali na kraju svi dodju do istog,dakle nestanu razlike.Evo opet niko ne zna sem tebe. Rolling Eyes Tu je odgovor sto nemas vise sledbenika.To ljudi nazivaju egoizmom.
Admin je napisao/la:Bolkada ti je ono sto te blokira...a anti blokada je ono sto te ne blokira... imas i jedno i drugo... mislim samo znas za to... ali ne koristis... ja se ne vredam i ne ljutim na tebe... a kada uvidim da ne vredi, da ti vise objasnjavam... ja prestajem... a posto ti vec tvrdis da si uvidio i na drugim mijestima da ja uzivanm da se svadam... to znaci da nisi nikakvu istinu i znanje uvidio...nisi uvidio da sam najvece tajne iznosio -   onda stvarno nema potrebe da se vise druzimo... nema svrhe... jer tio vidis sve suprotno... a to kod mene nikada nije bilo... cak ni u dijetinjstvu...
Jasno mi je sta je sta,samo ja to nazivam drugacije.Uvidio sam samo da to "svadjanje" nicemu nije vodilo i da te u toj temi 2osobe podrzavaju,a 200 te pljuje i proziva i bili su izazvani na to,dolio si im ulje na vatru.Zapazio sam i te tajne.Kod Zorana sam prvi "namirisao"tajne i pokusao da podstaknem dalji razvoj teme,da ti ne bi dosadilo da vodis monologe.Znas to dobro,ali nema veze.Imas pogresan pristup onima koji nemaju blage veze o tome o cemu pricas,zato,kao sto vec rekoh imas mali broj sledbenika.Ovo su moja zapazanja,nisu prozivke ili zamjerke.Cisto da znas o cemu se radi,da ne bi rekao da te vrijedjam,jer to nisam namjeravao.Sto se tice druzenja,ne znam da li ce se nastaviti,vidjecu koji ce tokom krenuti ova dalja prica.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Admin sri pro 17, 2014 12:42 am

Ne mozes da vidis nastavak jer nisi uvidio ni ovo do sada... ljudi koji vredaju ... oni znanje namaju.. pa im ja znanje dajem.. znaci na  njevo vredanje znanje im dajem... jer su samo vijernici... pa sam im opisao .. vjerovati=neznati... spoznati znaci mnje vjerovati jer vise znas spoznao si... tada ih malo i uvedim ... malkoc .. da vide da i tio znam... na sva pusta lukavstva ipet znanjem odgovaram... i tio vas sve vreda... bas sve... ali NISI U PRAVU KADA MMISLLIS DA NIJE VREDILO... bome ce mnogi da razmisle... mnogiiii... jer mnogi .. ako nisi vidio su se odmah povukli...  ATO ZNACI DA SU SHVATILI... MNOGOOOO STO SAM IM PISAO.... a nastavili su istim tempom samo NOVI KOJIO SU DOSLI... samo oni... jer nisu procitali cijelo druzenje...   Kako moze biti pogresan  pristup kaka vam objasnim svaku rijec... kakva psihologija... sta je to... sta ce mi to... ona je izmisljjena i postavita u zamjenu za duhovnost... psihologija ubija duhovnost... rijetki ne zele to... i tada se okrenu duhovnosti te sami pobijaju psihologiju... malo brosj sledbenika dokazuje da je slabo ko u stanju da shvati... zato taj mali bros sluzi vecem broiju kao primjeri... i to sam ti objasnio... zasto ti ne pamtis... kntra blokada je ta kod tebe sto se gubis... neces da se vrtis u krug... a to radis... brzo zaboravlhas... dobijeno... pa jpvo nanovo... eto opet o putevima... ako si musliman imas drugi put... krscanin drugi put... neznalice drugi put... ali put je jedan glavni... dakle odbaciti morate svoje puteve KROZ LICNU SPOZNAJU SVOJIH PUTEVA... spoznati ih maksimalno i do krajnosti... kako bi ih tek ne odbacio.. nego usporedio sa ovim sta ja pisem... tada polako spoznato odbacujes... a shvacas nespoznato...spominjes zorana.. je li to bio moj ego sto mi je bilo svejedno gdje ce mo da napredujemo... tako mi je bilo svejedno...  bitno je da se svijest ljudi budi...i sada ti mislis kako sam ja nesvijestan i neznam kako... pa ja znam kako i vjerovao sam vama na vasu pricu u vasu svijest... i sta se desilo... idi ponovo i citaj...  e nebih rekao da se nisu mnogi trgkli... JER SAM IM DAO UVID NE U SVAKU MISAO ... NEGO  U SVAKU RIJEC ...dakle vas Ego vas muci... a ne moj... ja nisam rekao kao svi jaaooooj bravooo ti znas sta radis i svijestan si svoje odgovornosti... to je nisam nikome rekao ... nego sam dokazao svima da nisu svijesni svoje odgovornosti te TO SA NEPOBTNIM DOKAZIMA I ZNANJEM I DOKAZAO... cudnoo bi bilo malo da me je neko pohvalio... na to bas nisam naucio... svo volite vise svoj ego nego moje znanje.. i to sa dokazima... dakle ljudima smeta - jer neznaju.. i to sam sve objasnio... kako da neko prizna da nezna... ilio da je tako lako a tako tesko slagan cijeli zivot... sve sam ja to objasnio... i tebe sam objasnio i BAS SVE TI REKAO... TVOJE NIJE VISE DA PITAS ... NEGO DA DJELUJES... ne da se svadas ni sa kim... nego sa sobom... kakve zamjerke i ljutnja i bakraci.. nema toga kod mene... ovdje se radi o vrhunski vjerskim i duhovnim pitanjima i znanju... i to sam opomenio ... kako se ti mislis inicirati u znanje a postavljati tri puta isti pitanje... i reci da ja lupetam...a objasnih... da rijec bijes druga u boga samoga...ogrooomna snaga je u njima... sve sam to objasnio... tako da sada tebi - posto ne ides kako ti je receno... ostaje samo da se svadas... kako bi sebe opravdao... ja nisam umisljen da nesto znam.. ja sam svijestan sta znam... i sve sam ti i vama ponudio... dalje uopste nema smisla da raspravljamo... NEMA... jer dozivljavas kntrablokadu sada kao blokadu... da li shvacas...  I TI ME SADA PRISILJAVAS DA PO STO PRVI PUTA OPET PONAVLJAM SBVE PO REDU... Ako ja ne izvodim besmislice - sto bi ti... jer kao sto rekoh ja znam ali ti neznas...

Rekao sam ti sta treba da radis... uradi to... neces ... zaboravi me...  A NA DA SADA TVRDIS KAKPO SU SVI U PRAVU STO NEZNANJU I NECE DA ZNAJU... I ODBACUJU ME... sada branis svoje neznanje i lijenost... ja to i tako nikada nisam radio... ja sam prevalio stotine huljada kilometara i mnogo rada i novca ulozio u sebe i znanje... koje vam sada daba nudim... je li to taj  MOJ EGO STO TI SPOMINJES...  rekao si kod zorana da se nikada nece desiti takva situacija da se salje onome ko vise zna pa nazad pa opet tako itd... sada kada imas to... ti pretvori u ego... sta ja sada trebam svaku tvoju rijec koju kontriras sam sebi.. da te opet ispravljam... pa nisam poludio...

Dakle nase druzenje je trebalo da zastane sve dok ne DOKAZES TI LICNO SVOJOM PRAKSOM... da li to vredi ilio ne vredi... pa nisam ja kao ni jedan od tvojih ilio vasih ucitelja... NE PISI VISE... jer ja necu po sto prvi puta da sada sa tobom tepem ponovo.. a sve pise na ovome forumu...
Jer sve sto budes dalje pisao biti ce samo vece uvrede i tvoja vrtnja u krug...nece ti dijelovati kontrablokada... vec ce ti biti i ona blokada... sve tio je napisano... ili radi ili suti na dalje... jer nece imati svrhe... braniti ces svoje stavove i rusiti moje...a bez znanja i prakse... ostaje samo prepucavanje i svada... ovo nije velo misto... ako sam ja tebi prvi rekao sta ce da se desi... sto ti meni to ponavljas... JA SAM TO REKAO TEBI A NE TI MENI... ja sam znao prije nego ti...
Ljude otjera sa ovakvih mijesta bas ovakvo tupoglavo raspravljenje .. jer ne vodi nicemu... zato padaju svi forumi... i ljudi gube nadu za nekim spoznajama - ucenju... jer ste svi na isti kalup... jer se svi dicite sa svojim putevima i påamecu... ovo nije moja pamet sto vam govorim... to je iz malo veg ranga... a tamo se nikakve gluposti ne tolerisu... vi steKLAN.. i onda figurica sa amijeskom... te ti mislis - imas svoje misljenje o klanu... to tamo a ni kod mene nema...  objasnio sam ti na konto klana Sveti Zemaljski Vrh... a ti tvrdis da je bezpotrebno... i tepes kako se ja ljutim na tvoju rijec  klan.. nen - ne ljutim se ja... NEGO DA SVOI VIDE TA TOGA NEMA... ili uci i pisi iskustva... ili pitaj... posto si pitao i na sve dobiop vise odgovora nego si se i nadao... sada radi... nema druge... te dokazi kako Cika Pero vredi... poslije licnoga rada... ili dokazi da ne vredi... a ne ko baba.. je klan nije klan sekta je... nije sekta nego je klan... a ja  pisem o spajanju svih vijera u jedno i znanja... sada cu taman da se stobom prepucavam...da li sam trebao nekome reci guska ili papagaj... pa rekao sam i onome predavacu biblije kao najpoznatijem na svijetu da je BUDALA... ali sam i dokazao da je budala... STA TI ONDA OCEKUJES... izbjegni to...

Eto... hvala na druzenju... i druziti se mozemo kada pocnes da radis... a ne da okreces na psihofilozofiju...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Guest sri pro 17, 2014 4:28 pm

Admin je napisao/la:i tebe sam objasnio i BAS SVE TI REKAO... TVOJE NIJE VISE DA PITAS ... NEGO DA DJELUJES... ne da se svadas ni sa kim.
Ne znam zasto opet pricas o svadji?Ja djelujem i dalje kao sto sam i do sad.
Sve je to meni jasno o putevima sto pricas i identitetima i znao sam to prije nego sto si se pojavio,dakle prije nego sto sam znao uopste za tebe i Braca.
Admin je napisao/la:kako se ti mislis inicirati u znanje a postavljati tri puta isti pitanje.
Ja sam vec iniciran u hriscanstvo krstenjem.Postavljao sam ga s namjerom.Ovo je sve samo igra. Very Happy
Admin je napisao/la:Rekao sam ti sta treba da radis... uradi to... neces ... zaboravi me...  A NA DA SADA TVRDIS KAKPO SU SVI U PRAVU STO NEZNANJU I NECE DA ZNAJU... I ODBACUJU ME... sada branis svoje neznanje i lijenost...
Mozes li da das bilo koje tri meditacije iz te knjige koju pominjes?Ti ili bilo ko drugi,svejedno je ako necete javno posaljite na pp.Hocu da vidim o cemu se radi.
Nisam nigdje rekao da su oni u pravu.Ne znam,sto izvrces rijeci?
Admin je napisao/la:Jer sve sto budes dalje pisao biti ce samo vece uvrede i tvoja vrtnja u krug...nece ti dijelovati kontrablokada... vec ce ti biti i ona blokada... sve tio je napisano... ili radi ili suti na dalje... jer nece imati svrhe... braniti ces svoje stavove i rusiti moje...a bez znanja i prakse... ostaje samo prepucavanje i svada... ovo nije velo misto... ako sam ja tebi prvi rekao sta ce da se desi... sto ti meni to ponavljas... JA SAM TO REKAO TEBI A NE TI MENI... ja sam znao prije nego ti...
Zasto se vrijedjas ako si se otarasio ega?Ne vidim nista uvredljivo u ovoj konverzaciji.Ti si rekao za mene da sam "mutav"pa se nisam uvrijedio kao ti,a to je mnogo veca uvreda od one na koju si ti planuo.Iznosimo uvide,ne rusim ti stavove,niti opravdavam moje.To je iz iskustva i prakse pobratime,ne potvrdjivanje tebe ili ponavljanje za tobom.Rekoh ti da sam neke stvari uvidio dok se nisi ti pojavio,tako da ne znam sta se cimas oko toga i uporno tvrdis da si znao prije nego ja.Ako nesto znas ti,ne znaci da ne zna niko vise.Zaboravljas da smo svi povezani jedinstvenim poljem,univerzalnim poljem,kolektivnom svijescu ili kako god to nazvali.Dakle to sto znas ti,znaju i drugi i znace svi oni koji podizu svoju svjesnost,a prijemcivi su na podatke iz kolektivne svijesti.Tu nema nista tajno ni cudno i nema "prvaka u znanju".
Admin je napisao/la: ili uci i pisi iskustva... ili pitaj... posto si pitao i na sve dobiop vise odgovora nego si se i nadao... sada radi... nema druge... te dokazi kako Cika Pero vredi... poslije licnoga rada... ili dokazi da ne vredi.
Ucim i pisem i pitam.Stvarno ne znam sto se ljutis?

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Admin čet pro 18, 2014 12:22 am

Admin je napisao/la:ili uci i pisi iskustva... ili pitaj... posto si pitao i na sve dobiop vise odgovora nego si se i nadao... sada radi... nema druge... te dokazi kako Cika Pero vredi... poslije licnoga rada... ili dokazi da ne vredi.
Ucim i pisem i pitam.Stvarno ne znam sto se ljutis?


Admin;
Malo malo pa spominjes da se ja ljutim...NE NE LJUTIM SE UOPSTE... Nego idi ponovo i citaj sata i kako pises... Povadio si sve moje ***kao negativno*** ... i tvrdis kako sam ja negativan... A PRVA POSTAVKA JE DA SE NE ZALAZTI U TUDUI ZIVOT I TRAZE GRESKE .... nego se trazi ono STO NUDI.... ako ja nikome nikada nisam rekao da je egoista ili da lupeta i slicno... onda to ni ne ocekujem od nikoga ... Ali sam navikao na sva ponizenja pljuvanja i slicno... tako da me ne iznenaduje nista... Ako ja vise znam od tebe,  A ZNAM DA ZNAM... te ti i dokazujem... a to meni objasnjavas i uces mene kako niko nece citati sta pisem i da sa mpojim ponasanjem odbijam ljude... ja sam neuk i nekulturan sto sam izdajici i sebe i drugoga - koji ponizava maksimalno najvece duhovno sto imamo... rekao da je guska... i ti se drzis toga...kao negativno za mene.... kakvo je to znanje od tebe... i kuda to vodi... nije li to svadalacki princip... jer zasyo ti ocekujes da se ja ljutim... zasto to skroz ponavljas... ti tvrdis da sam ja u sestom stepenu znanja... ja to jos nisam rekao ... dakle osijetis i htio bi to nekako pobiti...  A ZNANJEM NE MOZES ... jer neznas... nego pitas i fino provokativno dijelujes da se vidi ko ce vise izdzati... ti pitas jedno provokativno i krivo ti je zasto ja tako opsirno odgovaram.... pa zato da sto vise naucis - a da sto manje pitas...znaci, kao i uvijek na sve - odgovaram vise puta znanjem, po tvome ponasanju i znaju, kako se predstavljas da znas... ne bi smio tako se ponasati..... ali i to je normalno...dakle ne ljutim se ja... nego uvidam da nisi ni blizu onoga sto si predstavljas ... tako da ti  i ja sada sluzimo drugima ljudima da na drruge nacine shvate ono sti i veci kao ti ne shvacaju koji ipak imaju neko znanje    A IPAK NE RZUMIJU... Ja sam stvarno sretan bio kada smo se upoznali... zasto..?. jer ne mislim negativno bas o nikome... e rekoh, evo ga jedan koji ce moci...  I DOBIO SI SINOVAC IPULS... IMPULS... dobio si inpuls... nastavljam iso objasnjenje sa sledecim tvojim pisanjem.


Admin je napisao/la:kako se ti mislis inicirati u znanje a postavljati tri puta isti pitanje.
Ja sam vec iniciran u hriscanstvo krstenjem.Postavljao sam ga s namjerom.Ovo je sve samo igra. Pitanja             - Page 2 Icon_biggrin 


Ovo sada ce biti jos nejvece i najvaznije mozda na cijelom forumu...mislim kao dio najvaznijega...
Ja nikada i nigdje  nisam kod niokoga traio ono sto mu nevalja... NEGO SUPROTNO... ONO STO IMA VALJANOGA... na to gs pokusavam nadogradivati visim znanjima ili spoznajama... i tada se svi... BAS SVI NADETE UVREDENI... bez iznimke... ALI CACA NIJE BILA TKVA NIKADA... a znam ju godinama... i napisao sam ti kako sam ju cekao da se vrati samnom u drustvo... GODINAMA... dakle zasto spominjes da se ljutim... to je meni nepoznato... ALI TEBI JE... i gle sta si napisao...
Da li ti stvarno smatras da nicija iskustva nisu vrijedna i da niko ne moze da uradi to sto je Caca uradila?Niko nema praksu sem onih koji idu uz tebe i rade kako im ti kazes?Daj covjece nemoj iznositi ovako nesto,jer je presmijesno i ako ovako nastavis tvoja grupa se nikad nece uvecavati i nece ti pristizati novi clanovi i pogotovo se nece truditi da bilo sta urade,kad se ti ovako postavljas.Arhandjeli i andjeli iliti Svjetlosna Hijerarhija kako volis da kazes nisu samo uz Bracu i tebe,vec prate i rad drugih ljudi i pomazu im.

Da Caca je u Stanjnu kao rijetka osoba da IZVAZE SEBE... i da kaze ... u jeste bato ovdje si u pravu... ovo razumijem... A OBJASNI MI OVO.... jako je malo takvish... i mi sada mozemo da sluzimo drugima u zajednickim spoznajama... posto ja u tebi trazim DOBRO... a ti u meni LOSE...  I TO JE DOIBRO... znaci ja sada shvacam da ja i ti moramo SLUZITI DRUGIMA... i dokazati preko tebe NESPREMNOST I UMISLJENOST... UMISLJENOST  te sa tim kontradiktornosti onih koji vise znaju...  tiha ljutnja i ljubomora... na svoju umisljenost... jer ja sam smatrao da ce se desiti pozitivno... te tako  UKAZIVATI LJUDIMA ZASTO I KAKO SU MANIPULISANI I PREVARENI I KOJI JE RAZLOG SVEGA TOGA.... ko nama vlada i zastoi vlada i ZASTO JE SVUDA LAZ I ZABLUDA.... dakle - ne da ukazujemo na potreban odgovor na nekulturu   i  NEZNANJE I SAMOUNISTENJE DRUGIH,... sebe samih.... nego da ih se kritikuje ali  ZNANJEM I DOKAZIMA... a ne suprotno kao  Ti... jer nisi ukazao ovdje da ona osoba kada joj je u familiji nastupila ljubav i njeno ozdravljenje... poslije odlaska kod Brace... dakle nije prije... i to je ona preåisala sebi i porodici... zasto nisi objasnio da je tim cinom napravila veliku gresku i stvorila si blokadu sa tim tazmisljanjem za daljnji duhovni napredak... nego ona odbaci i vjeru i Bracu... ja joj rece sa razlogom velikim da je guska... ona onda postavi biblijski stih o kojem pojma nema... i kaze hahaaa jer dovoljno od guske... ja kazem sada si papagaj... moze li biti lijepse i normalnije... jer ona tvrdi da je Braci satanski...mogao sam mnogo gore da ju vredam... ali ja ne vredam... ono joj je titula...pa je presla na papagaja.., a onda na vislje i visøje titule da smo se nastavili druziti... ako bi ona procitala kao ZNALCA TEBE... ona bi tebi drzala stranu a ne meni.... a takvih kao ti sto si izveo ovdje je milijarde...
A jos si iniciran... i sada njvaznjije...


Ti si iniciran u hriscanstvo... opa... zasto nigdje nisi nadodao na moja znanja kako se to hriscanski inicira... zasto nisi...?... kao lukav si i pitanja postavljas i sam kazes da malo izazivas ali zato smajlice stavjas... gdj e si to vidio kod mene... nema toga...
Isada GLE... svi vjernici i hriscani TVRDE DA JE TVOJE UCENJE SATANSKO... ti sebe smatras na budisticki nacin PROSVETLJENIM... a za vjernike je to satanizam... da li su u PRAVU... ako se gleda tebe JESU... a zasto jesu... DA LI DA TI ODGOVARAM ILI NE... vjeruj da ne bi... ALI HOCU, ZBOG SVIH OSTALIH VJERNIKA I CITALACA...
Ta Joga ucenja... dakle sve vrste ... postoje dve vrste i zvu se 
Sant 1
Snar 2
A to znaci 
Istina prva 
Istina druga
Na dalje znaci:
Prva za narod
Druga je kraljevska ili tajna...
Zasto svi vjernici to nazivaju satanskim... pa zato sto svi vi koji ste se KAO uzdigli jogom... ste svi promasili ili pukli... i svi bijeze od toga sto si ti prihvatio... ali se pokazujes kao krscanin i da si se krstio... ali nisi objasnio ni to krstenje... dakle krsten si u crkvi... jel tako... iiii to je tebi inicijacija... to je vise nego strasno... totalno neznanje... da se ogradim... ako ima nesto drugo pa ja sada gresim... ali ne lupam... tvoja greska sto ne pratis moj sistem i cim se pjavi neka rijec velike vaznosti ja ju objasnim... ne dopustam da se krivo shvati... ili ne upotrebljavam takvu rijec velike vaznosti bez veze...
Znaci... svio vijernici su u pravu kada kazu da je to znanje i ucenje satansko... a zsto su u pravu...?.. pa zato sto neznaju... pa zbog neznanja se javlja strah koji je sada pozitivan... jer ne petljaju se tamo gdje neznaju... a dokaza imaju mnogo kako ljudi puknu, u ludnici zavrse i ubigalje se na neki nacin...
:::ALIIII::::
Ajmo dalje... Dragi moji postovani vijernici...
nemamo li i mi taj sant jedan i dva... sant je Isina... imamo li mi isto tako dvojstvo u svojoj vijeri... i svi vijernici svijeta...?
IMAMOOOOO.... I MI TO IMAMO... narodu se da jedno a pravo znanje i istinu znaju samo odabrani... dakle tajna ucenja...nisu ona bas tajna nisu... onaj koji se snade u prvoj... niko  GA NE MOZE SPRECEITI DA SPOZNA I DRUGU... BAS NIKO... E vidis sinovac imåuls... UZ TAKVE JE SV. HIJERARHIJA... uz takve Sinovac... a to znaci... uz takve su mnogo vise jer oni sada znaju za njih te imaju svoju misapp i svpoju zdravu namjeru a tada i djellotvornu molitvu... Hijerarhija je uz sve ISTINA JE TO... ali... oni nas uvijek vide... ALI POBOGU, MI NJIH NE VIDIMO... Tako da se ti smatras da i postigao visi rang duhovnosti na to ucenje a nas prijatelj se uzdize na crkveno... jedan ste protiv drugoga a oba prosvetljeni...dolazim ja ... i nudim svima isto...a vi ili odbijate ili HOCETE PREKOREDA...
Ovo ovdje sada svi vijernici treba da shvate... zasto pisem de je vjerovati=neznati...a spoznati svoju vijeru= znati... tada se vijera postepeno gubi a postize  ZNANJE I SPOZNANJE... tada se prelazi na religiju ... sto znaci ... sada ce mo religiozno zivjeti... JER SMO SPOZNALI NASU VIJERU... kroz nasu vijeru smo radom trudom i znanjem ju spoznali... nismo cekali spas,,, a i kada dode mi ga odbacimo... Zapamtite to... svaka vijera ima i krivo i pravo... a svaka vijera je svetinja jer jee STANJE JENOG VECEG KOLEKTIVA ILI NARODA... i svaka - bas svaka VODI KA IZVORU ILI BOGU NASEM... ali treba se shvatiti sta je pravo a sta krivo... kroz sebe u sebi i kolektivu... svi znamo da je problem u tome sto to krivo kod nas zabranjuje i otezava ono pravo...
Svi narodi imaju drvo znanja i predstavlja i dugu i dugine zentre u nama ili Sv. Ar. Hijerarhije... od Budizma do Nordijaca... bas svi... a to vam znaci da se treba imati pravo znanje toi jeste pocetni uvid u taj pravi put... tako sinovac da, ja nisam nikome ucitelje neki staja znam... hm... nego vas upucujem da sami sebi budete ucitelji...  ALI TO SAMI BAS NIKADA NECETE biti u stanju... meni je drago sto si spomenio prvi puta, kako si mnogo toga i bez mene shvatio... dakle manje posla za mene.. mozemo napred... dovde kazes nisi imao ni mene no bracu... ali ti nikada ne dopunjavas mene i ne podrzavas me znanjem ili praksom... ti dokazujes mene uporno u negativnom... pravi ucitelj ovo pravi ono... eeee ti pravi su malo mnogo strozi mnooogoooo... iz ovoga sto sam iznio... trebao bi da shvatis kako se druzi... ni tebi nije cudno sto sam od svih odbacen... jesu li mene znalci izbacili ili neznalci pa i ti sada njima stranu drzis...drzeci nekome stranu znaci neznanje... i to dokazuje  UOBRAZENO ILI UMISLJENO VISE STANJE... vidis liI...  kod isusa imaju dve crkve i dva ega... i kojesta... znaci tako se ljudima treba ojasnjavati... kada spoznas prvu crkvu kako treba tada tek spoznajes onu drugu  ILI PRAVU... sve je to isto... ali mi smo u zabludi... oni koji nas drze u zabludi nas uvijel podrzavaju da i ostanemo u njoj...  KOME DAKLE SLUZIMO MI SVI SKUPA NA PLENETI.... ako je sve pravo znanje  SATANSKO...  ljudi se boje... ali cega... kao da imaju sta izgubiti...!!!?


Admin je napisao/la:Rekao sam ti sta treba da radis... uradi to... neces ... zaboravi me...  A NA DA SADA TVRDIS KAKO SU SVI U PRAVU STO NEZNANJU I NECE DA ZNAJU... I ODBACUJU ME... sada branis svoje neznanje i lijenost...
Mozes li da das bilo koje tri meditacije iz te knjige koju pominjes?Ti ili bilo ko drugi,svejedno je ako necete javno posaljite na pp.Hocu da vidim o cemu se radi.
Nisam nigdje rekao da su oni u pravu.Ne znam,sto izvrces rijeci?



Opet ti jovo nanovo... zasto tajno i privatno... zbog cega... a sve sam ti objasnio... kako ti mozes znati i donijeti odluku kada pojma nemas... rekoh... NEMA NISTA PREKOREDA... pokazah ti i dokazah... vi ste svi do sada podijelili hiljde i hiljde meditacija... i placali ih i svasta... i sta ste postigli... sta...???... a tvrdis da bez mane i Brace sve isto znas... i jos si i INICIRAN.... i jos i druge zelis da savjetijes i ucis...  posto si iniciran.. ti moras u najmanju ruku u necemu da me potvrdis ili znas ono sto ja znam  ILI DAJ BOZE JOS VISE...


Nista na svijetu nije vaznije, PRCIZNIJE I LIJEPSE ZA LJUDE, OD DUHOVNOSTI... DUHA SVETOGA... nema vaznijega...  pa stoga su i putevi najopasniji  i najprecizniji do toga... ne gleda se apsolutno koje si vijere boje koze, kraljev ili seljakov sin... svako to ima sansu   i mogucnost da moze -- da moze da se oslobodi i napreduje...  i je sada sve ubrzano... stvarno je tako... za krako vreme se moze postici ono dvehiljade godisnje izgubljeno... i tek onda polako napred... nema nikakvog prosvetljenja preko noci... lazu vas... ali vas isto tako lazu da je vec sve neko odradio za nas...
Ja kod tebe ili lupam ili izvrcem rijeci...ili smatras da se ljutim... nesto ti ne stima sa Inicijacijom... nisi nigdje rekao kako su oni u pravu... ali si rekao kako sam ja nizak kao ucitelj jer vredam ljude...  neznam sta radim... ukazujes normalnim ljudima na sekvencu jedne cijeline... i svi ce ti povjerovati osobito oni koji nisu upuceni na temu danas... gdje sve Isusovi vjernici... a kude blate, kazu metak u glavu Braci -  noge mu na zivo plomiti i kojesta... to nisi spomenio... dakle, zasto moje da je ona glupaca guska... nisi spomenio kolike sam im tajne biblijske odkrio... i da sam IH ZAMOLIO NEKA PITAJU SVE SVOJE POPVE I SVECENIKE NEKA PITANJA... I NEKA MI SE JAVE...Kakvo je dakle to ucenje isusovih sledbenika tako se ponasati... nije li to Sant 1. - toga ucenja ili vijere ..a kome takvi sluze... JESTE NESVIJESNO... ali to ne igra ulogu u duhovnosti sto ti   ili oni neznaju... zato i pisem da se kolektivno nesvijesno preobrazava u SVIJESNO... a ne da ti ukazujes ljudima kako sam ja nesvijestan i znam da vredam...a to mooje malo vredanje PAKLA SOASAVA...
Znaci... MOZES SVE SAM... pa izvoli... ne trazi vise od mene tako nesto slicno... ni javno ni tajno... sve dok ne odradis sta treba... ali ako si STVARNO INICIRAN... nece ti oni dozvoliti  novu inicijaciju... da stavim smajlica ili ne...


Za one koji nisu u toku  DRUZENJA... Radi se o Bracinoj Knjizi ***Prva knjiga Ozdravljenja*** ... i o vezanosti Glavnih Ucenja i Brace i Isusa itd...
 Znaci, dao sam Impulsu sve... i objasnio sve... znaci uputio sam ga... kao i druge koji su vec veliki uspijeh napravili... dakle Uputitelj.. vise nego Ucitelj... zasto me veci imenom nazvati, da bi se moglo omalovazavati...


Zadnja promjena: Admin; čet pro 18, 2014 11:36 am; ukupno mijenjano 1 put.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Admin čet pro 18, 2014 1:18 am

One dve osobe...  sto su dobile pomoc od Brace... su dale taj uspjeh sebi i nekome popu... ona sto sam ju Guskom nazvao... je napisala javno.. kako je bila glupa i naivna i poslusala ZLE ljude i otosla kod Brace... pazi molimte... ti ljudi koji su duhovno bili osjetilni... su ZLI... a ona je bila naivna... otisla kod brace i poslije porodica dobila ljubav i blagostanje i ona zdravlje... te tvrdi - niti joj je crkva i vijera pomogla niti Braco.. on je satanist... pa odakle dode sve to kod nje u porodici... sada vise nije naivna... ja joj napisem da je tacno... nije naivna ali je glupa... jesam li ja tu pogresio... ?.. pa nisam... jer siri lazi... odbiti ce ljude koji nemaju blagostanje i zdravlje u porodici...
Zasto ovo sada ponavljam...
Pa zato - sto ces ti  ili bilo ko drugi... koji su vec inicirani... da ako nepripremlljeni dobiju bilo sta... DA BILO KAKO I TUMACE... jer eto ... svima vam bog dao slobodnu volju i licni put... i svi smatrate kako i znate i kako ste u pravu...
Da bi se to izbjeglo... postoji RED i sigurnost... da se duhovno bozanske vrhovne vrednosti ne tumace po nesvijesnoj slobodnoj volji... nego po volji spoznaje duha... Svi jedva cekaju da NEGATIVNO DOKAZU... a ako ga nema ... oni ga izmisle i umisle i toga se drze grcevito...  ne pripremljeni ljudi ili tragaoci kao... sve sto se desi nepredvidljivo kao lose ili bolno... pridodati ce bas gdje ne treba... jer nemaju znanje i obicnu logiku misli... za znanje i sve to skupa treba rad i praksa... pa tek onda odluke donositi... a one ne mogu biti valjane ako se ne posjeduju i druga znanja ona druga i istinska, plus iskrenost i realnost, a toga bez novih znanja nema... jer u znanju u kojemu zivimo niko nije zadovoljan... odakle onda takvi ljudi smatraju da nesto znaju ako to novo duhovno podrede starom... kako bi se izvuklo iz prvoga laznoga kod vih... sve sto je dobro, pridodati ce svojoj zasluzi... a satanizirati izvor dobijenoga... da bi se bilo sta pokrenulo... treba sebi priznati da se nezna mnogo... postavljati pitanja i pitanja... ali do odredene granice. Kada se dobiju potrebni odgovori i uputstva tada raditi na sebi... po dozivljenoj praksi tek kroz teoretska veca ucenja to potvrditi... a ne ovim starim sto nas u zabludi i lazi drzi... kakav to karakter - narav iu namjera je ucitelja vjerskih koji uce nevine ljude kako su sva znanja satanska... NE UCITI NISTA... SCE NAMJERNO KRIVOI TUMACE...KAZE .. IZASLI STE IZ RAJA ISPD DRVETA ZIVOTA ...PALI... KAKO  bi zivili ISPOD DRVETA ZNANJA I KAO BOGOVI POSTALI.... i sve to tumace negativno... ZASTO NISTA POZITIVNO NEMA NIGDJE... pod drvetom znanja znacu UCITI I UCITI... a ne cekati da drugi uce za nas... uceci se vracamo u raj nazad... ali kao LICNOST... licnost sa bozanskim znanjima... a kako da to postignemo ako dozvolimo da nas ubijede da su sva znanja negativna... i satanska... to mogu da tvrde bas oni satanski...

Je li jasnije sada... dobije se malo i ne shvati .. a to malo je jako mnogo... zdravlje je to i sreca u porodici...
Mogli su mniogima pomoci da su shvatili ... ovako su odmogli...
Sebe su blokirali u duhovnom napredku....

Pa ako ja sada tebi danm nesto veliko... a ti se drzis svoga staroga... i napravis sprdacinu... tada bio ti sa svojim pravom, mogao da pljujes i po meni i po Braci....  te da ispadne jos vece  klevetanje - sada i iz visljega ranga - onih koji su kao duhovno razvijeni svijesni duhovno... da oni objasne kako je neko zao... jer eto tvrde da svako ima slobodnu volju i licni put... e pa kada tako tvrdite... samo napred... postignete maksimum svojim putem i slobodnom voljom... tada vam  NIKO NECE BITI KRIV... a necete imati koga SATANITIZIRATI...  a ne noozete ni reci da je bog bas tako htio... jer bog nam je poslao ono i onako kao bi on htio... a tu slobodna volja misli, kolikon smo do sada spoznali bas nista ne vredi...  JER NEMAMO SLOBODNU VOLJU... kao ni zivot...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Guest čet pro 18, 2014 4:00 pm

Admin je napisao/la:Pa zato - sto ces ti  ili bilo ko drugi... koji su vec inicirani... da ako nepripremlljeni dobiju bilo sta... DA BILO KAKO I TUMACE... jer eto ... svima vam bog dao slobodnu volju i licni put... i svi smatrate kako i znate i kako ste u pravu...
Da bi se to izbjeglo... postoji RED i sigurnost... da se duhovno bozanske vrhovne vrednosti ne tumace po nesvijesnoj slobodnoj volji... nego po volji spoznaje duha.
Sta imas ti ili bilo ko drugi da tumaci sta Braco prica i radi?On je tu knjigu odstampao u hiljade primjeraka i pustio u prodaju.Ta knjiga moze da se kupi u Njemackoj,Americi,Hrvatskoj i da se poruci odakle bilo,zar ne?Ko ce da smislja neki "red i sigurnost"nekom Rusu,Amerikancu,Nijemcu,kad nemaju Pera da im prevodi Bracino ucenje?
Admin je napisao/la: ti tvrdis da sam ja u sestom stepenu znanja... ja to jos nisam rekao ... dakle osijetis i htio bi to nekako pobiti...  A ZNANJEM NE MOZES ... jer neznas... nego pitas i fino provokativno dijelujes da se vidi ko ce vise izdzati... ti pitas jedno provokativno i krivo ti je zasto ja tako opsirno odgovaram
Sam si rekao da ja ne mogu sa nizeg nivoa da razumijem sta pise neko sa petog ili sestog,aludirajuci na sebe.Nemam ja sta pobijati,sve se vidi i jako lijepo primjete oni koji se duze bave dokle si stigao.Pitam otvoreno.Nije mi krivo,sto opsirno odgovaras,ja ipak mogu da te ispratim,samo je to naporno i gubi se sustina bespotrebnim teoretisanjem.
Admin je napisao/la:kako se predstavljas da znas... ne bi smio tako se ponasati.
To sam je rekao za tebe prije neki dan,s obzirom koliko znas,ne bi se trebao tako ponasati,niti nazivati ljude "guskama"itd,ali dobro to je tvoje.
Admin je napisao/la:dokazati preko tebe NESPREMNOST I UMISLJENOST... UMISLJENOST  te sa tim kontradiktornosti onih koji vise znaju...  tiha ljutnja i ljubomora... na svoju umisljenost..
Laughing Ko li je ovdje umisljen?Aj probaj,dokazi to sto mislis da mozes dokazati.
Admin je napisao/la:Ti si iniciran u hriscanstvo... opa... zasto nigdje nisi nadodao na moja znanja kako se to hriscanski inicira... zasto nisi...?... kao lukav si i pitanja postavljas i sam kazes da malo izazivas ali zato smajlice stavjas... gdj e si to vidio kod mene... nema toga...
Isada GLE... svi vjernici i hriscani TVRDE DA JE TVOJE UCENJE SATANSKO... ti sebe smatras na budisticki nacin PROSVETLJENIM... a za vjernike je to satanizam... da li su u PRAVU... ako se gleda tebe JESU..
U hriscanstvo se inicira krstenjem.Pero sam si rekao da svako sam sebe pise i da je svako prica za sebe,zar ne?Sta je imam s tim kako ti pises i da li stavljas smajlije ili ne?Ne smatram se na budisticki nacin prosvjetljenim,to ti mislis tako.
Admin je napisao/la:pa zato sto svi vi koji ste se KAO uzdigli jogom... ste svi promasili ili pukli... i svi bijeze od toga sto si ti prihvatio... ali se pokazujes kao krscanin i da si se krstio
Kakva joga,kakvi bakraci Laughing S jogom nemam blage veze.E evo se zove mlacenje prazne slame Laughing Jogu ti nikad nisam pomenuo i nisam se nikad bavio jogom.
Admin je napisao/la: i svaka - bas svaka VODI KA IZVORU ILI BOGU NASEM... ali treba se shvatiti sta je pravo a sta krivo... kroz sebe u sebi i kolektivu... svi znamo da je problem u tome sto to krivo kod nas zabranjuje i otezava ono pravo...
Svi narodi imaju drvo znanja i predstavlja i dugu i dugine zentre u nama ili Sv. Ar. Hijerarhije... od Budizma do Nordijaca... bas svi... a to vam znaci da se treba imati pravo znanje toi jeste pocetni uvid u taj pravi put... tako sinovac da, ja nisam nikome ucitelje neki staja znam... hm... nego vas upucujem da sami sebi budete ucitelji...  ALI TO SAMI BAS NIKADA NECETE biti u stanju... meni je drago sto si spomenio prvi puta, kako si mnogo toga i bez mene shvatio... dakle manje posla za mene.. mozemo napred... dovde kazes nisi imao ni mene no bracu... ali ti nikada ne dopunjavas mene i ne podrzavas me znanjem ili praksom...
Tacno tako svaka religija ima sve sto joj treba da nas odvede ka Izvoru.Sta ja tebe treba da podrzavam ili dopunjavam?Kad vidim da treba uradim to,a da li cemo mi sami moci i kad cemo moci biti ucitelji sebi to zavisi od nas,a ne od tebe i to ne mozes znati i ne znas to.
admin je napisao/la:Opet ti jovo nanovo... zasto tajno i privatno... zbog cega... a sve sam ti objasnio... kako ti mozes znati i donijeti odluku kada pojma nemas... rekoh... NEMA NISTA PREKOREDA... pokazah ti i dokazah... vi ste svi do sada podijelili hiljde i hiljde meditacija... i placali ih i svasta... i sta ste postigli... sta...???... a tvrdis da bez mane i Brace sve isto znas... i jos si i INICIRAN.... i jos i druge zelis da savjetijes i ucis...  posto si iniciran.. ti moras u najmanju ruku u necemu da me potvrdis ili znas ono sto ja znam  ILI DAJ BOZE JOS VISE...
Rekoh ti gore na pocetku.Ja prihvatam odgovornost za sebe.Tu knjigu moze da kupi bilo ko i nema potrebe da ti ili bilo ko drugi odredjuje da li ta knjiga treba da se da nekome sad ili kasnije.Rekao sam privatno,ako neces da iznosis javno meditacije na forumu ili neko drugi,ako smije da posalje,jer je ocigledno da se ljudi tebe boje i ne smiju bez tvog odobrenja da urade bilo sta.Oslobadjas ih manipulacija,a sam manipulises njima i plasis ih.
Admin je napisao/la:sve dok ne odradis sta treba... ali ako si STVARNO INICIRAN... nece ti oni dozvoliti  novu inicijaciju... da stavim smajlica ili ne...
Odradio sam do sad i nastavljam.Hoce dozvoliti,ali te blokiraju energetski kad prelazis iz sistema u sistem,samo ti je to nepoznato?
Admin je napisao/la:Znaci, dao sam Impulsu sve... i objasnio sve... znaci uputio sam ga... kao i druge koji su vec veliki uspijeh napravili... dakle Uputitelj.. vise nego Ucitelj... zasto me veci imenom nazvati, da bi se moglo omalovazavati...
Nista mi nisi dao,vec si pokusao da mi odredis kojim putem cu ici.Ko je tebe inicirao u ucitelja i dao dopust da ucis ono sto Braco prica i pise,kad je to njegovo,a ne tvoje?Ti prevodis njegova ucenja drugima,zna li on za to?
Admin je napisao/la:Pa ako ja sada tebi danm nesto veliko... a ti se drzis svoga staroga... i napravis sprdacinu... tada bio ti sa svojim pravom, mogao da pljujes i po meni i po Braci....  te da ispadne jos vece  klevetanje - sada i iz visljega ranga - onih koji su kao duhovno razvijeni svijesni duhovno... da oni objasne kako je neko zao... jer eto tvrde da svako ima slobodnu volju i licni put.
Ne drzim se ja nikad cvrsto za ono staro,uvijek sam spreman na promjene i nema potrebe da pravim sprdacinu,ako je nesto ozbiljno i kvalitetno,sta vise podrzacu to i sam.I sam si rekao da svako pise sebe,to znaci da svako ima svoj put.
Admin je napisao/la:a ne noozete ni reci da je bog bas tako htio... jer bog nam je poslao ono i onako kao bi on htio... a tu slobodna volja misli, kolikon smo do sada spoznali bas nista ne vredi...  JER NEMAMO SLOBODNU VOLJU... kao ni zivot...
Koji Bog,ako ih je bilo vise?Kako to nemamo volju?Ako je moja volja da te slijedim ili ne,znaci da je ipak imam i mogu da odlucim kojim cu putem.Nemamo zivot?

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Admin pet pro 19, 2014 12:49 am

Ma dobro necemop vise... sada tvrdis da ce svako da odredi kako i kada ce da nastavi i samm sebi da bude ucitelj... odgovorio sam na to stotine puta...

Tvrdis da su mi energetske blokade nepoznate...

Tvrdis kako SI DOSTA ZNAO  I PRIJE NEGO SI SREO MENE... dakle dosta si znao i prije... ali ne  SPOMINJES DA si DOSTA SAZNAO I OD MENE... ili potvrdio sebe kroz mene i slicno... i pokazo drugima sta si saznao od mene... dakle ne dozvoljavas drugima da vise znaju... 
ZATO...?

A zasto bi ja plasio ljude... zbog cega...  mislim sada si mi smijesan...  ZASTO SAM TI DAO ONE DVE KNJIGE INICIJACIJE DA CITAS... STA MISIS...  e vidis svi su ih procitali... i onda ih pitam.. sta ti je najvise paznje uzelo... sta ti se najvise svida...  sta nisi shvatio-la... e vidis tebe jos nisam uspio da pitam...

I sada vidi ovo... Iskustva ne moze niko ziv DA PONBIJE...
ZA 13 punih godina ... druzeci se vuda i svagdje... jedino je ***JEDAN JEDINI***.. koji ima znanja MALO veca i od obicnih i tragalaca i vjernika... i sam je oboje... je prihvatio ovo sto ja pisem i tumacim... taj isti je bio i najbolji ucenik od Z.iz Z.... pazi jediiiniiii ... i Caca ga pozna....
Poslije njega jos njih desetak... ali na SIGURNU I LICNU OSNOVU...
Tih drugih desetak... pojma o ovim znanjima nemaju... tada nisu imali... tada... kada su poceli...
Svi kao ti... molim lijepo - ne zelim da vredam niti ponizavam.... iznosim cinjenice i dokaze... niko se nije usudio da prihvati  ovo sto objasnjavam... bas ***NIKO*** osim toga jednoga prije sedam godina...
Dokazujem ti.. da ... mnogo je lakse sa ljudima bez znanja koji imaju i pravu vijeru i istinsku ljubav u sebi... koji nemaju te  ZAPREKE KAO VI U ZNANJIMA... I UOBRAZENOSTI - UMISLJENOSTI... kako su vec izdignuti... i iznad ostalih... vi sa znanjjima - ili potvrdujete jedni druge i hvalite... dijelite vijezbe kako vam pane na pamet... i kada se neko pojavi kao ja... a to je rijetko... vi tada zelite da blokirate  pitanjima i pitanjima... nema granica na pitanja... a i ti si rijedak... jer ne potvrdujes gdje uvidis da nesto ne stima... ali i nastavljas i tamo gdje ne stima, mnogo vise... nedas se... tvrdis kako neces da se vrtis u krug... a postavljas po tri puta ista pitanja... i na kraju pobijas ono STO SPOZNAO NISI... gdje to i u kojoj duhovnosti ima... vidio si kako ona OSOBA... donosi zakljucak, da su molitve suvoparne i ne pomazu kako svi tvrde... znaci, radila je to... i nije se stidila niti bojala da tako sta izjavi.. i ja joj skidam kapu... kako onda ti miozes da tvrdis nesto a nisi iskusio...


I sada izvodis kako ja Plasim druge i slicno... i naredujem... zasto LUPAS... ili ces raditi kako ti savjetujem ili nikako... i nema price vise.. mogu moje i Bracino da prenesu, ali ni zarez izmijeniti NEsmiju -  NI SLUCAJNO... jerni u snu.. to nije IGRA kako ti tvrdis i mnogi drugi...a IGRATI SE U ZNANJU JE NESTO SASVIM DRUGO... spomenio si igrice kompjuterske... ha... ili izgines ili sta... pa jovo ponovo... samo ovdje ne mozes da startas igrisu za sekund pa opet sve po starom... apsolutno glupo tumacenje - bez ovakvog objasnjenja... vi samo cujete za nesto i to tepete ko papagaji ...i sa tobom se dalje dopisujem iz razloga da jos vise na konto tebe iznesem ISTINA... inace bi davno prekinio...


Mir - Rad - i RED... inace si budi sam ucitelj... kako i tvrdis... INICIRAN SI  a mene PITAS KOJI BOG... haahaa - dobar si.... pa pbogu... KOD KOGA SI TI ONDA INICIRAN... jer JA znam kod koga... i ne trebam TEBE DA PITAM... ne igras uopste dobro.. ja nisam kao drugi... ti si kao mudar i lukav,.. pa ces izcvuci znanje na neke cake i lukavstva... ne priznam mu nista sto mi je dao... morati ce da se pokaze... zapamti... lukavstvo sa znanjem ne moze nikada...
Ajde da ti nisam i to objasnio i DOKAZAO... da je duhovnost nejvece i najvrednije na planeti za ljude... a i da je i najopasnije...  i da tu nema ni popreko, ni po babi ni po stricevima, ni ciji si ni ko si... nego sve zavisi od tebe i vrednosti tvoje a tek onda sve zavisi od ucitelja...PA OPET TEK OD TEBE, a eto tebi to ne treba... jer svako je na kraju sam sebi po tvome ucitelj...


Dakle prekinimo za ubuduce tvoju kontrablokadu... da se ne vrtis vise u krug... jer te jos uvijek i ona blokra...


Hvala na druzenju...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Guest pet pro 19, 2014 2:13 am

Admin je napisao/la:Tvrdis kako SI DOSTA ZNAO  I PRIJE NEGO SI SREO MENE... dakle dosta si znao i prije... ali ne  SPOMINJES DA si DOSTA SAZNAO I OD MENE... ili potvrdio sebe kroz mene i slicno... i pokazo drugima sta si saznao od mene... dakle ne dozvoljavas drugima da vise znaju.
Sta da pomenem da sam saznao od tebe kad mi je sve vecim djelom bilo poznato?Daleko bilo da ne dozvoljavam drugima da saznaju.
Admin je napisao/la:A zasto bi ja plasio ljude... zbog cega...
Ne znam i ja se pitam.Govoris kako nije dobro davati vjezbe nepripremljenim ljudima i zabranjujes tako nesto svima koje ucis,a ta knjiga odstampana i pustena u javnost.Ko ce da objasni onima i napravi red i sigurnost,koji uopste ne znaju za Pera?Nema lukavstava,postavio sam ti logicka pitanja,na koja nemas odgovor.
Admin je napisao/la:ZASTO SAM TI DAO ONE DVE KNJIGE INICIJACIJE DA CITAS... STA MISIS...  e vidis svi su ih procitali... i onda ih pitam.. sta ti je najvise paznje uzelo... sta ti se najvise svida...  sta nisi shvatio-la... e vidis tebe jos nisam uspio da pitam...
Nisi ih dao meni,vec si ih dao svima preporucivsi ih u temi na forumu.Sve je objasnjeno u knjigama i sve mi je jasno.
Admin je napisao/la:a mene PITAS KOJI BOG... haahaa - dobar si..
Pitao sam te to namjerno,jer dok sam iscitavao teme uocio sam par par kontradiktornosti.U jednoj temi pricas o cetiri Boga sa 3lica u drugoj pominjes samo jednog Boga,dok u istoj temi par stranica kasnije pise neka zena kako tamo neki lik(nisam im zapamtio imena)navodi da su imena u Bibliji nista drugo do "sifrom opisani"organi ljudskog tijela i ti joj tu cestitas i skidas kapu,itd.Potom nastavljas da objasnjavas i potvrdjujes nju.Zato sam te pitao koji Bog Pero,koju istinu propagiras i da li je po tebi Hristos uopste postojao ili je to neki "centar u tijelu"?
Previse nelogicnosti i znanja iz vise religija imas ovdje,ali to nikom ne smeta,jer te slijepo prate i vjeruju u tebe,ali te izgleda slabo ko pazljivo prati.Sto se tice postavljanja mojih pitanja 3x,namjerno sam to uradio i nemoj se iznenaditi,ako ti postavim isto i 4put jer svaki put kazes nesto drugo.
Admin je napisao/la:mogu moje i Bracino da prenesu, ali ni zarez izmijeniti NEsmiju -  NI SLUCAJNO.
Ma to je sasvim uredu,ali ovdje se izgleda nece niko javljati.niko ni ne pise.Dobro onda,zatrazicu opet moze li bilo ko ko ima knjigu Ozdravljenja da iznese bilo koje tri vjezbe,javno na forumu ili privatno kroz pp?
Admin je napisao/la: spomenio si igrice kompjuterske... ha... ili izgines ili sta... pa jovo ponovo... samo ovdje ne mozes da startas igrisu za sekund pa opet sve po starom...
Da,jesam ali ne u ovom kontekstu,vec dok sam pricao o svjetlu i tami,ali me nisi shvatio.Nije bitno,docicemo nekad i do tog.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Admin pet pro 19, 2014 5:26 pm

Admin je napisao/la:A zasto bi ja plasio ljude... zbog cega...
Ne znam i ja se pitam.Govoris kako nije dobro davati vjezbe nepripremljenim ljudima i zabranjujes tako nesto svima koje ucis,a ta knjiga odstampana i pustena u javnost.Ko ce da objasni onima i napravi red i sigurnost,koji uopste ne znaju za Pera?Nema lukavstava,postavio sam ti logicka pitanja,na koja nemas odgovor.


Admin
Daba ... ti si  totalno nesvijestan... nije prvo sto moram to da sada pisem... ti nesvijestan.. pa stoga ne mozes ni mene svijsnoga da pravis... jer da jesi onda bi shvatio i radio sta sam ti dao... sve ti je poznato a postavljas totalno glupa pitanja ... koja nemju mijesta poslije onoga napred objasnjenoga... jer ti si nesvijsno ubijeden i umisljen da su samo vijezbe dovoljne... a tio je cista glupost... a sve sam ti do sada objasnio... ali ti ne prihvatas tude znanje i Vrednosti... jer ti sve znas  i niko nije vredniji od tebe... ta kniga uopste jos nije SPOZMNATA PO SVOJOJ VREDNOSTI CAK NI KOD BRACINIH SLEDBENIKA... A KOJU BI TREBALI SVI SPOZNATI...  kako onda mislis ti da ju mozes spoznati... niti si bracin sledbenik niti postivas mene do neke granice... Iza te knjjige je Sv. Hijararhija... ta knjiga ima svoje vibracije... onaj ko ju nema ne moze ni da radi vijezbe i nje... nemoguce je... dakle... ja tebi nisam nista zabranio... nego ti sve objasnio sta i kako da radis... ALI TI SVE ZNAS I NE TREBAS TUDU POMOC... SVI TO ZNATE TVRDIS TI... pa sta si onda napa na mene Bracu i Knjigu... zaboravi... ti sve vec i znas i imas... tvija nesvijesnist i tvoj um je ubio IMPULS U TEBI... eto ja ti pomazem... ali ti odbijas... svoje dozivljeno... Citao si knjuge koje sam vam dao.. da shvatite...STA...?... kako bi tek krenuli na duhovni out... i sta si ti shvatio,,, nista... jer da jesi  ne bi ovako ni pisao...


Admin je napisao/la:a mene PITAS KOJI BOG... haahaa - dobar si..
Pitao sam te to namjerno,jer dok sam iscitavao teme uocio sam par par kontradiktornosti.U jednoj temi pricas o cetiri Boga sa 3lica u drugoj pominjes samo jednog Boga,dok u istoj temi par stranica kasnije pise neka zena kako tamo neki lik(nisam im zapamtio imena)navodi da su imena u Bibliji nista drugo do "sifrom opisani"organi ljudskog tijela i ti joj tu cestitas i skidas kapu,itd.Potom nastavljas da objasnjavas i potvrdjujes nju.Zato sam te pitao koji Bog Pero,koju istinu propagiras i da li je po tebi Hristos uopste postojao ili je to neki "centar u tijelu"?
Previse nelogicnosti i znanja iz vise religija imas ovdje,ali to nikom ne smeta,jer te slijepo prate i vjeruju u tebe,ali te izgleda slabo ko pazljivo prati.Sto se tice postavljanja mojih pitanja 3x,namjerno sam to uradio i nemoj se iznenaditi,ako ti postavim isto i 4put jer svaki put kazes nesto drugo.



Admin.
Pa vidis ta osoba je jedina od miliona ljudi licno shvatila prevaru u bibliji... ali nie znala sta kako i zasto... ali joj upala i u oci i u dusu... i ja sam joj i cestitao i objasnio... ali je ona BILA I OSTALA JEDINA.... a ti si  DALEKO OD NJE... shvacas...zar ne uvidas sebe... sve sam ti objasnio... i od toga u tebi nastade kolaps, zbrka...sada tek neznas nista... a opet mislis da su drugi zbrkani i da neznaju... a dobio si sve na tanjir... e usuti ti u glavu ne mogu... dakle nazad i citaj i uci... rekkoh da od PITANJA NEMA NISTA DO BESVIJESTI... neces movci razumjeti mene... sve dok sebe ne rzvijes do odredenog nivoa, u trecem nivou... nema dalje...
I savjetujem ti non stop da ne blamiras sam sebe vise... ovdje... ovdje trebajhu ljudi koji shvacaju ili zele da uce... a ne kao ti .. nakon stotinu puta objasnjenoga, ti opet ponovo pitas jedno te isto..
Molim prestani sa time...
Otvorio sam ovaj forum da bude pregledan  i normalan za dalje spoznaje... na konto do sada iznesenih tekstova... a ne da opet sve prepisujemo zbog tvoje nesvijesnosti sve ponovo... je li jasno...onda ce i ovaj biti kao i svi forumi do sada... a to mi nije cilj... idi gdje si bio do sada... na ovakav nacin... ovo je forum za ako je moguce mijenjanje svojih misli .. u jedinstvene misli... Dokaz ka napredku.. a ne kao ti u nazadku.. je li jasno...ajde idi i uci,... 
Hvala na Druzenju...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Admin sub pro 20, 2014 6:23 am

Da vidi da moramo Sami da radimo a ne da cekamo.... ali da ne MOZEMO SAMI...

Možemo vam pomoći u shvaćanju mnogih stvari; ali na vama je da donesete odluku da se transformirate i napravite čvrst i odlučan korak u vašoj evoluciji kao ljudska rasa.
Kad dijete ode u školu, roditelji ne odgovaraju umjesto njega na njegovom ispitu; oni ga ostavljaju sa samo odgovori, inače dijete nikad ne bi stvarno naučilo lekcije koje mora samo naučiti. Oni mu mogu pomoći u domaćoj zadaći, ali dijete mora proći testove koje mu je dao “učitelj”.

Komandant Sohin iz svemirskog broda Alfa – 14. prosinca 2014
Poštovani!
Vrijeme prolazi i mnogi među vama već postaju nestrpljivi, pitajući se da li je istina da se vrijeme ubrzava, onda zašto trenutak Prvog kontakta nikad ne stiže?
Moguće da, racionalno, postavljajući sebi to pitanje mogli biste biti u pravu, ali za istinu vi samo dokazujete da imate malo vjere u djela Stvoritelja svih stvari.
Postoji razlog za sve što se događa; a također postoji razlog u pozadini da se stvari još uvijek ne manifestiraju u fizičkom planu.
Zašto do Prvog kontakta između nas i vas još nije došlo? Ne postoji samo jedan, nego nekoliko razloga koji objašnjavaju zašto nismo uspostavili kontakt s čovječanstvom ovog planeta.
Prvi a možda i glavni razlog je da ne možemo izvršiti intervenciju velikih razmjera, jer to bi bilo protivno Univerzalnim zakonima koji nam zabranjuju intervenciju na veći način u evoluciji ljudske rase.
Mi smo vam na raspolaganju kako bi vam pomogli u promjenama prema Novom dobu; ali to ne mora biti samo to, pomoć, ne totalna intervencija.
Možemo vam pomoći u shvaćanju mnogih stvari; ali na vama je da donesete odluku da se transformirate i napravite čvrst i odlučan korak u vašoj evoluciji kao ljudska rasa.
Kad dijete ode u školu, roditelji ne odgovaraju umjesto njega na njegovom ispitu; oni ga ostavljaju sa samo odgovori, inače dijete nikad ne bi stvarno naučilo lekcije koje mora samo naučiti. Oni mu mogu pomoći u domaćoj zadaći, ali dijete mora proći testove koje mu je dao “učitelj”.
Slijedeći gornji primjer, što će se dogoditi ako bi se dijete trebalo boriti u školskom dvorištu s drugom djecom? Da li bi roditelji djeteta trebali otići u školu da kazne drugu djecu s kojom se njihovo dijete svađalo? Vi to ne biste učinili, zar ne? Vi biste razgovarali sa svojim djetetom, objašnjavajući mu da bi ono samo trebalo riješiti svoje nesuglasice bez da se bori sa svojim kolegama iz razreda, a ako se problem ne može riješiti, tada biste možda išli razgovarati s roditeljima druge djece, ili možda s razrednikom ili mentorom razreda u koji njihovo dijete ide.
Činjenica da se sve više ljudi među vama budi na stvarnost onoga što se događa, da su skinuli svoj povez s očiju i sada jasno vide da njihovim svijetom ne upravljaju dobri ljudi, motivirani potragom za dobrobit svih naroda, i koji su umjesto toga zainteresirani samo za vlastitu korist; to je ono što omogućuje da promjena počinje sporo, da, ali na mnogo snažniji i učinkovitiji način nego kad bi promjena došla od vanzemaljskih civilizacija.
Ovo je još jedan težak razlog zašto još uvijek nismo intervenirali, a to je, pomažući vam da izazovete promjenu motivirajući vašu psihu umjesto poduzimanja agresivnih akcija na izravan način, što bi zasigurno bilo nepoštivanje vaše slobodne volje, koja je vaše pravo kao ljudskog bića u ovom kvadrantu galaksije.
Mi, vaša galaktička braća, volimo vas preko svake mjere. Vi nemate običaj voljeti takvim intenzitetom. Većina ljudskih bića vašeg planeta vole na sebičan način, uvijek očekujući korist, nešto u zamjenu za njihovu ljubav. Mi volimo u vašu vlastitu korist, ne očekujući ništa zauzvrat, čak ni vašu zahvalnost.
Ista ta ljubav nas pokreće da vas pratimo na tom putu prema postajanju duše, prema shvaćanju tko ste vi zapravo, i prema dubokom razumijevanju za ono što ste došli napraviti u ovom tijelu.
Kad shvatite motive za sve ovo, onda ćete biti svjesni da se ta promjena mora napraviti na globalnoj razini, sve kao tim, a ne samo razmišljati o spašavanju sebe, na primjer, ako bi se dogodila neka vrsta planetarne katastrofe.
Znajte da vas volim s ljubavlju koja oslobađa, koja uklanja prepreke, koja prevladava nedostatke, i koja pruža miroljubiva rješenja bez zlouporabe ovlasti. Inteligentnog i dobro organiziranog oblika.
Primite svu našu ljubav i ljubav sve naše braće koja vas prate u ovom evolucijskom skoku da ste vi, hrabro i odlučno, na rubu da glumite u njemu. Mi vas pratimo u ovoj avanturi, znajte da niste sami.
A kad se taj skok napravi, jer ste ga toliko željeli, dobit ćete od nas neizmjernu pomoć da brzo uzađete i postanete jedna od najrazvijenijih rasa galaksije, koju ste velikodušno nazvali “Mliječni put”.
Mir i ljubav vama. A također i svjetlo i sklad.
Izvor: Komandant Sohin sa svemirskog broda Alfa
Kanal: Kris-Won
Preveo s engleskog: Fredi


Pitanja             - Page 2 10501827_10205590288337013_3615583701751849856_n

Pitanja             - Page 2 10858005_10205590289897052_1011557294790362149_n

Liker · 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Guest sub pro 20, 2014 7:12 pm

Admin je napisao/la:jer ti si nesvijsno ubijeden i umisljen da su samo vijezbe dovoljne... a tio je cista glupost... a sve sam ti do sada objasnio... ali ti ne prihvatas tude znanje i Vrednosti... jer ti sve znas  i niko nije vredniji od tebe... ta kniga uopste jos nije SPOZMNATA PO SVOJOJ VREDNOSTI CAK NI KOD BRACINIH SLEDBENIKA... A KOJU BI TREBALI SVI SPOZNATI...  kako onda mislis ti da ju mozes spoznati... niti si bracin sledbenik niti postivas mene do neke granice... Iza te knjjige je Sv. Hijararhija... ta knjiga ima svoje vibracije... onaj ko ju nema ne moze ni da radi vijezbe i nje... nemoguce je... dakle... ja tebi nisam nista zabranio... nego ti sve objasnio sta i kako da radis... ALI TI SVE ZNAS I NE TREBAS TUDU POMOC... SVI TO ZNATE TVRDIS TI... pa sta si onda napa na mene Bracu i Knjigu... zaboravi... ti sve vec i znas i imas... tvija nesvijesnist i tvoj um je ubio IMPULS U TEBI... eto ja ti pomazem... ali ti odbijas... svoje dozivljeno... Citao si knjuge koje sam vam dao.. da shvatite...STA...?... kako bi tek krenuli na duhovni out... i sta si ti shvatio,,, nista... jer da jesi  ne bi ovako ni pisao...
Vjezbe sluze samo da covjek dodje do svoje sustine i probudi ili osvjesti ono sto treba da osvjesti u sebi.Rekao sam ti maloprije u drugoj temi sto sam uradio sve ovo do sad ovako.Sto se tice knige ne svidja mi se sto zabranjujes da se iznose tehnike i vjezbe i javno,jer ima ljudi koji bi radili,ali nisu u mogucnosti da idu do Zagreba ili da naruce knjigu.Znas ti to odlicno,jer si i sam kupovao ljudima i slao,a radili bi sipak da im nisi poslao knjigu.Nisi ti vec dugo ovdje tako da ne znas kakav je zivot na Balkanu ili si zaboravio.Da imamo upola zivotni standard kao ti u Norveskoj,sve bi drugacije bilo.Sto se tice knjige,vjerovatno cu je zbaviti na neki nacin i cim mi se ukaze prilika skeniracu je i postaviti na net da mogu svi da je imaju i citaju i rade po njoj,ako ih to zanima.Niko ne zna sve Pero,pa cak ni ti.Ni jedan covjek ne zna sve,a ja tako nesto nisam izjavio.
Admin je napisao/la:Pa vidis ta osoba je jedina od miliona ljudi licno shvatila prevaru u bibliji... ali nie znala sta kako i zasto... ali joj upala i u oci i u dusu... i ja sam joj i cestitao i objasnio... ali je ona BILA I OSTALA JEDINA.... a ti si  DALEKO OD NJE..
Nema veze sto sam je daleko od nje,ne znaci da necu stici dotle dokle je ona.Biblija je prekrajana milion puta do sad i izbacivane i ubacivane su price onako kako je odgovaralo tadasnjim glavonjama.Ona i religija uopste sluzi za manipulaciju odnosno upravljanje masama i mnostvo je dokaza za to kroz istoriju covjecanstva.Neke price se ponavljaju kod razlicitih naroda,a vuku korijene cak do Egipatske religije.U razlicitim religijama se provlace identicni dogadjaji i slicna su imena ucesnika u dogadjajima.
Zanimljiv ti ovaj tekst o "razgovoru" s komandantom iz svemirskog broda.Nisam nailazio na njega,ali sam upoznat s kanalisanim porukama i Kasiopejskim transkriptima,Ra materijalom i jos po nekim.

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Pitanja             - Page 2 Empty Re: Pitanja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.