Braco-Sunce-Istina-Mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

2 posters

Stranica 5 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next

Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:54 pm

i za vas dobro kad bi Svemoguci Bog prilagodijo vasem nagadanju Ipunjenje prorocanstava, ne zaboravite da Je Jehova uvijek imo svoj narod , i u staro doba bilo je dosta okolni naroda ali nisu bili priznati od Jehove samo Izraelci , tako je i danas , Jehova ima svoj narod preko kojega dava Razumijevanje Biblije a vi ostali , nagadajte kad nezelite biti poslusni , i temacki proucit Bibliju. To ce biti na vasu stetu,

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:55 pm

Istina-Pero Hunjet Heeeeh Gava... sedam je glavni naroda i sedam kontinenata i sedam dana i sedam mnogooo toga... uvijek jedan narod predvodi planetu u odredenom vremenu... koje je vreme danas i ko treba da predvodi i na kojem terenu moja Gavo... nema nagadanja nego spoznavanja bozanskih zakona... upravo Vas na to i navodim... da li shvacas cinjenicu zivota i dozivljenoga .. pa da opet ponovim... koliko milijardi ljudi u dve hiljade godina zivjese i niko ti ne protumaci bibliju... imate oci a ne vjerujete i usi a ne cujete... nikada je necete protumaciti citajuci samo nju... zar vam to jos nije jasno...!!!??? ... odabiri nesto iz nje i prouci onako kako pise i dalje trazi u drugim knjigama i ljudima...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:55 pm

عبد الوهاب بوسنوی
Jahve je imao svoj narod u pravu si Gava Tesic samo mu je taj narod dao Visnji kao bastinu i okreni se obozavanju Jedinog , Uzvisenog (Visnjeg) i Svemoguceg Boga koga ne moze zaustaviti obicna kozica od obrezanja !!!

Evo sta Biblija kaze ko je Jahve :
Jahve po Bibliji ne moze uciniti nesto sto je odlucio jer ispada da je Sipora mocnija opet po Bibliji !

Izlazak 4,24
Kad se na putu Mojsije zaustavi da prenoći, navali na nj Jahve da ga ubije.
Izlazak 4,25
Ali Sipora pograbi oštar kremen, obreza svoga sina i kožicom se dotakne Mojsijevih nogu: "Zaista si mi ti krvav muž", reče.
Izlazak 4,26
I Jahve ga pusti. Ona je to zbog obrezanja rekla "krvav muž".
Ovaj stih kaze da si ti slagao Ivan Kerceg ! Vidimo da je imao namjeru ubiti Mojsjija i u tome ga je sprijecila Sipora. Znaci da ga moze neko zaustaviti u naumu i da ponovimo ti si slagao da ga niko ne moze zaustaviti u tome !

Ovo nista ne cudi jer sljedeci stih ce pokazati da je Visnji - Svevisnji (Allah) Jedan i Jedini vrijedan obozavanja:

Ponovljeni zakon 32,8
Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove čovječje, odredi im međe po broju Božjih sinova:
Ponovljeni zakon 32,9
tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.

Visnji dao Jahvi njegov narod cudno ! Mozda i nije ?
kada sve sagledamo vidjet cemo da se tu radi o mnogobostvu , a sto potvrdjuje sljedeci stih:

Izlazak 15,11
Tko je kao ti, Jahve među bogovima, tko kao ti sija u svetosti, u djelima strašan, divan u čudima?
Medju Bogovima ? Klasicno mnogobostvo !

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:56 pm

Marija Malika
SOTONINO TIJELO od 7 nadđavola ....(ŠEJTANOVO TIJELO)
LUCIFER, BELZEBUL, BELIAL, ANUBIS, ASMODEJ, ISPEL, AŠTAROT.
BOŽJA poruka Stefaniji Katarini

......Bilo mi je objašnjeno kako se nadđavli i đavli uopće služe
ponajviše unutarnjim mehanizmom da bi ovladali dušama: oni u njih
ulijevaju strah i laž. Strah se lako pretvara u depresiju ili u
agresivnost, već prema ustroju i iskustvu svake pojedine duše. Služeći
se, dakle, strahom kao glavnom polugom, trojica nadđavola; Belzebul,
Belial i Anubis izazivaju depresiju, a ostala trojica, Asmodej, Ispel
i Aštarot pospješuju agresivnost. Kao krunu tome mehanizmu dodaju
ponos, (oholost) što ga u dušama pobuđuje Lucifer, a koji se skriva u
različitim oblicima egoizma.
......Lucifer je vrhunski demon i djeluje na duše služeći se nadasve
ohološću i laskanjem.
......Belzebul djeluje služeći se klevetom, a osim toga izaziva
beznađe, potičući i na samoubojstvo.
.......Asmodej podstrekuje u čovjeku nasilničke nagone, izazivajući
svađe i sukobe. Uz to radi protiv obitelji i sklada među supružnicima,
osobito sakramentalnog braka.
.......Ispel utječe na inteligenciju, skrećući ljudsku misao na krivi
put, stvarajući obmane, lažne slike, sramotne misli, podle ideologije
itd.
........Aštarot pak podjaruje seksualne nagone kako bi čovjeka srozao
na razinu životinje. Odgovoran je za seksualnu i za sve vrste
izopačenosti. Moćno djeluje kroz obrede seksualne magije i crne mise.
........Belial se služi sumnjom koju uvlači u duše, stvara iracionalne
strahove, nesigurnost, nepovjerenje. Dušama priječi da nađu spokoj i
ravnotežu, a čak i mnoge svećenike i Bogu posvećene muči sumnjama u
vlastitu vjeru. Njegovo je remek-djelo što izaziva osjećaje krivnje
prema Bogu i nevjericu u Božje milosrđe.
.......Anubis je nadđavao koji smrt i vječni život prikazuje lažnim
slikama. U dušama pobuđuje strah od smrti i priječi im da vjeruju u
vječni život.
........Ostali đavli,i proklete duše i oni koji zazivaju vraga te mu
se predaju, u vlasti su sedmorice nadđavola. Zajedno tvore skupinu
koju arkanđeli nazivaju "sotoninim magijskim tijelom", koje se
suprotstavlja Kristovu Mističnome Tijelu, a koje u svijetu razvija
svoj moćni učinak.
......Način na koji djeluje svaki pojedini nadđavao predstavila sam
onako kako mi je bilo objavljeno, da bih ukazala na glavni uzrok
mnoštva fizičkih, psihičkih i duhovnih bolesti. Ako se ne shvati to
paklensko djelovanje, izlažemo se opasnosti da ostanemo na razini
simptoma bolesti, a da im nikada ne uklonimo uzroke. Kad otkrijemo
uzrok i prisilimo đavla da se očituje, možemo dospjeti do pravoga
ozdravljenja, koje je moguće jedino po Isusu Kristu. To je ujedno i
temelj autentičnoga egzorcizma.,, ......Vrhunac egzorcizma čini sama
duša kada sebe glasno i jasno ponudi (daruje) u vlast i zaštitu Isusa
Krista, po zagovoru Njegove prečiste Majke Marije. Tada otpada
djelovanje ovih nadđavola, i opetovanjem sebedarja Isusu oni s
vremenom izgube svaku moć nad dušom.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:56 pm

Marija Malika
...Anubis je nadđavao koji smrt i vječni život prikazuje lažnim
slikama. U dušama pobuđuje strah od smrti i priječi im da vjeruju u
vječni život.
........Ostali đavli,i proklete duše i oni koji zazivaju vraga te mu
se predaju, u vlasti su sedmorice nadđavola. Zajedno tvore skupinu
koju arkanđeli nazivaju "sotoninim magijskim tijelom", koje se
suprotstavlja Kristovu Mističnome Tijelu, a koje u svijetu razvija
svoj moćni učinak.
......Način na koji djeluje svaki pojedini nadđavao predstavila sam
onako kako mi je bilo objavljeno, da bih ukazala na glavni uzrok
mnoštva fizičkih, psihičkih i duhovnih bolesti. Ako se ne shvati to
paklensko djelovanje, izlažemo se opasnosti da ostanemo na razini
simptoma bolesti, a da im nikada ne uklonimo uzroke. Kad otkrijemo
uzrok i prisilimo đavla da se očituje, možemo dospjeti do pravoga
ozdravljenja, koje je moguće jedino po Isusu Kristu. To je ujedno i
temelj autentičnoga egzorcizma.,, ......Vrhunac egzorcizma čini sama
duša kada sebe glasno i jasno ponudi (daruje) u vlast i zaštitu Isusa
Krista, po zagovoru Njegove prečiste Majke Marije. Tada otpada
djelovanje ovih nadđavola, i opetovanjem sebedarja Isusu oni s
vremenom izgube svaku moć nad dušom.

Pero:
Kao sto i pisah ... nista se ne odbacuje ... ne moze se odbaciti... sve se mora spoznati... te tako rastopiti, rastvoriti... ne samo znanjem - nego spoznajom. A problem kod svih ljudi je sto opravo imaju svi ta iskustva ili spoznaje... ali nemamo svijest i znanje o tome... te se bira uvijekk kao manje zlo od zala. Mnoge bolesti kao bolesti i ne postoje same od sebe nego su uzroci tudih radnje ili zivota.... Sve je veoma jednostavnije nego sto se misli... ali treba znati prvo slobodu postici... a to i je najteze... niko nije slobodan a svi o ljubavi pricaju.... mnogo znanja treba da bi se sloboda stekla... Jednu vrstu znanja imamo ali ga nismo svijesni... jer bez drugoga znanja nema balansa. Najsumnjiviji su nam oni upravo koji nesto malo vise znaju... tako i ti rece drago... Drago je iskren - on prizna da veca znanja nema... da je njegovo da iskaze o ishrani i unistavanju drugih bica. Drago - imati znanje jednog stepena nije dovoljno.... ako prestanes jesti nesto - moras poceti jesti nesto drugo... a mi smo svijetlosna bica Drago... postoje zakoni za to i pravila. Bez proroka i vidovnjaka neces saznati nikada NISTA... ali treba imati i znanje i mudrost i veliku hrabrost uz to da bi se ostavili ono suprotno,,, jer vidovnjaka svakakvih. No ni to nije tesko da se shvati samo ako ***HOCES*** treba htjeti i raditi na sebi. Prorocanstva su dve vrste... losa i dobra... losa su zato da se zna sta nas ceka - a dobra kako da se izborimo da se ta losa ne dese.... mi ih dobijamo kako bi stekli SVIJEST - sta je MOGUCE i da sami izborimo ono sto je za nas bolje. Tako da kako god okrenes ... *** BEZ ZNANJA I KRETANJA U VJERI NEMA NISTA .... JER SE TEK TAKO POSTIZE RELIGIJA ZIVOTA .... Religija znaci znati kako ziviti zivot ... a vjera je ne znati i uciti...
I Drago prijatelju... 13 je stepeni pakla ili tame a 9 je svijetla...
I normalno *** ISUS *** je srednji i jedini put... - mislim znanje... ucenje...!

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:56 pm


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:58 pm

Matija Buhinjak
 a misliš da ti znaš njihova imena tako si nekako postavio kao da poznaješ.....


Istina-Pero Hunjet PA ONDA JE VALDA TAKO...


 Matija - ovdje niko ne pise sta misli - NEGO STA ZNA ...tako barem misle... ZNANJA SE STREBAJU SPAJATI.... jer svako PO NESTO ZNA... sve je istina -SVE ... pitanje je sta kome odgovara. A ako nam nesto ne odgovara - onda se treba raditi i spoznati ono sto nam ne odgovara - vec sa time pobjedujes SAM SEBE. A samo mijenjajuci sebe - mijenjas i svijet - to jeste kolektivno nesvijesno... kolektivno nesvijesno su stojeci valovi ili hajde nase nebo, koje smo sami uz pomoc neciju i izgradili... a molis Boga da nam bude bas kako je i na nebu,... posto mu neznate ime... kako da se uopste i spojimo molitvom, sa njim... a nebo nam je nase a ne BOZIJE... mislim nese? - koliko je nese. Dakle- vec se vidi da u molitvi nesto FAAAALIIII ... a faliii mnogoooo...! ... sve sto zivimo ne valja jel tako?... dakle ispitujete sve .. sve cinjenice pa najmanje sitnice...
I na kraju ... svi tvrdite pogresno... cuvajte se proroka i vidovnjaka... a sta i cije vi citirate iz biblije...HAH!!??? ... ima li Ikarnacije...? ima li!!!?... te Vi ce te slabo da spoznate te iste proroke kada se pojave PONOVO...!!! !!!?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:59 pm

Abel Shirak Prop. 9:5, 10: “Živi su svjesni toga da će umrijeti, a mrtvi nisu svjesni ničega. (...) Sve što ti dođe pod ruku da činiš, čini to svom snagom svojom, jer nema rada ni razmišljanja ni znanja ni mudrosti u grobu,* u koji ideš.” (Ako mrtvi nisu ničega svjesni, to očigledno znači da ne osjećaju niti bol.) (*Doslovno: “šeolu”; “Podzemlju”, JB; “carstvu mrtvih”, Ša, 2006).


Abel Shirak Rim. 6:23: “Plaća za grijeh je smrt.”


Abel Shirak Rim. 6:7: “Tko je umro, oslobođen je od svojega grijeha.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 10:59 pm

Abel Shirak Otkuda potječe učenje o ognjenom paklu?
U vjerovanjima starog Babilona i Asirije “podzemni svijet (...) prikazivao se kao mjesto grozota, a njime su upravljali izuzetno snažni i okrutni bogovi i demoni” (Morris Jastrow mlađi, The Religion of Babylonia and Assyria, Boston, SAD, 1898, stranica 581). A prve tragove vjerovanja u vatru koja po učenju kršćanskih crkvi gori u paklu nalazimo još u religiji starog Egipta (Ernest Alfred Wallis Budge, Egipatska religija — ideje o životu poslije smrti, Paralele, Split, 2005, stranice 93-96). U budizmu, koji je nastao u 6. stoljeću pr. n. e., s vremenom se počelo naučavati postojanje i hladnih i vrućih pakala (The Encyclopedia Americana, 1977, svezak 14, stranica 68). Prikazi pakla koji se nalaze u katoličkim crkvama u Italiji imaju etruščanske korijene (Werner Keller, La civiltà etrusca, Milano, 1979, stranica 389).
No pravi korijeni tog bogohulnog učenja mnogo su dublji. Takve đavolske predodžbe o mučenju u paklu predstavljaju klevetu za Boga, a potječu od glavnog Božjeg klevetnika, Đavla (čije ime i znači “klevetnik”), onoga za koga je Isus Krist rekao da je “otac laži” (Ivan 8:44).

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:00 pm

Istina-Pero Hunjet Odlicno... velika mudrost... a mudrost je spoznato ko je to i kada mrtav... daadaaaa...!?... pa mrtvi smo ovdje i sada.... Abeeeeeel...Sta ja napisah malo prije.. spoznati sve moras - pa i smrt .. a to znaci .. umrijeti ovdje i sada .. a ne ici u grob.. a to znaci umrijeti svijesno... a to znaci isusovo ucenje ili broj 33 postati dva puta dijete... jednom po rodenju nesvijesno a drugi puta SVOIJESNO... 33 = 3+3 = 6 jednaKo ime oca... sest je eljubav, spoznavanje... a ljubav je vrhunsko znanje. Sada ste po prilici spoznali okrutne bogove i demone... SADA SPOZNAJTE BOGOVE LJUBAQVI I SVIJETLA .. A TO JE OBRNUTI PUT PADA IZ RAJA...


Matija Buhinjak 
e ovo ima samo kod vas JS...Prop. 9:5, 10: “Živi su svjesni toga da će umrijeti, a mrtvi nisu svjesni ničega. (...) Sve što ti dođe pod ruku da činiš, čini to svom snagom svojom, jer nema rada ni razmišljanja ni znanja ni mudrosti u grobu,* u koji ideš.” (Ako mrtvi nisu ničega svjesni, to očigledno znači da ne osjećaju niti bol.) (*Doslovno: “šeolu”; “Podzemlju”, JB; “carstvu mrtvih”, Ša, 2006).

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:00 pm

Istina-Pero Hunjet Auuuu ... pa nisam ja JS... ali ti ne razumijes... pa ti si sada i ovdje mrtav... i ne osjecas bol jer neznas za nj odakle dolazi... oni poslije smrti koji odu u vise sfere .. oni ne osjecaju bol... tako ti trebas ovdje da umres .. to jeste da spoznas svijetlo ... ILI COVJECE DA VASKRSNES KAO I ISUS STO JE VASKRSAO... pa Vi pojma nemate ni o znacenju same Isusove Golgote... Isusovo ucenje je da ovdje za zivota izbjegnes smrt zakopavanja i trulezi... to jeste put svijetla... da stvorimo raj na zemlji... a to moze samo ako se trulez i ta vasa smrt izbjegne... DAKLE - MRTAV NE MOZE BITI SVIJESTAN NICEGA JER JE IZ ZEMLJE I DOSAO I TAMO JE I OTISAO I ISTRUNIO... ALI IMAS JOS TRI TIJELA... OD KOJIH SVAKI SLEDECI IMA VISU SVIJEST... ... dakle ovo prvo i mrtvo tijelo nigdje nicega nije svijesno...MRTVO JE... jel jasnije... ...!!! ...Od citiranja nema nista papagajskog ... prijatelju i Brate... spoznajte sta citirate... ... nemojte odmah svrstavati znanje u neke grupe...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:01 pm

Matija Buhinjak pa znam da nisi JS ti pripadaš nekoj čudnoj grupaciji vidim ti po slikama,a takvi koji neznaju gdje su oni su nigdje......


Istina-Pero Hunjet Gle prijatelju...
Matija Buhinjak .Prop. 9:5, 10: “Živi su svjesni toga da će umrijeti, a mrtvi nisu svjesni ničega.

Pero:
Malo prije sam napisao da je najteze slobodu steci... samo slobodan covjek moze da spozna da je ziv.. zar ne...?... tek tada moze da svijesno uci i da svijesno izbjegne smrt .. ali samo sa svijesti na sebi i radom .. jer je svijestan u SUPROTNOM DA CE UMRIJETI...



Istina-Pero Hunjet t Oooo moj Matija... nepobitan zakon je da svako sebe pise... to ni sam Bog ne moze pobiti... koliko znanja imas - pa toliko samo mozes i da razumijes ...ZAR NE...? ... i gle sada po pisanju.. mome i tvome... ali ne zaboravi opet da svako sebe pise... ti citiras a nemas pojma sta... ja ti objasnjavam sta citiras... i sta ti .. kazes meni da nisam SVIJESTAN SEBE... ali neka - postivamn ja tebe... jer IPAK NISTA MOJE NE BI BILO VREDNO DA NIJE SADA BILO TEBE... jer zahvaljujuci tebi upravo - neki ce ipak nesto saznati ili shvatiti - a citav zivot lutaju za nekom spoznajom... vidis ... hvala tebi na druzenju.. ... tako se to radi...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:02 pm

Marija Malika
NI JEDNA TAJNA...
Isus kaže:
Ni jedna se tajna ne može rasvijetliti bez Oca. Od Njega potječe svaka stvar. Otvoreno sam vam rekao da sam ne mogu učiniti ništa te da sam svaku stvar koju činim vidio kako čini Otac. (Iv 5,19.)
Ove riječi ne kažem tek tako, nego su one istina i vrijede za svakoga od vas. Što biste mogli učiniti sami od sebe? Ja sam vam objavio što sam vidio da čini Otac i ono što sam i sam naučio, premda sam Bog. (Iv 15,15.)
Pa ako sam Ja, koji sam Bog, podređen Ocu, zašto mu ne biste bili podređeni vi koje je stvorio? Ako se ne prepustite Ocu iskazujući mu po Meni potpuno povjerenje, nećete Ga moći ni shvatiti niti ćete moći išta učiniti. Sve je u Ocu, u Njemu je bit života i vi ne možete ništa ako s Njim ne održavate vezu.
Morate biti sjedinjeni sa Mnom, jer po Meni se neprestano pročišćujete od zla i od grijeha, uranjajući u Mene da biste se sveti i bezgrešni pojavili pred svojim Ocem. Bez Mene je nemoguće doprijeti do Oca.
Blagoslivljam vas u ime Oca, Sina i Duha Svetoga."
(Isus, 22/4/2007)

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:02 pm


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:03 pm

Istina-Pero Hunjet Hajde Matija objasni ti meni ovu sliku sto si postavio.. ali sve detalje... ali i ovu ispod... slobodno .. Hajde,.... jer ta slika je istina SVETA.... ALI JU TREBA ZNATI... i da ti pomognem odmah malo... na ovoj slici imas strasno zlo i strasno dobro... nastavi...!!!


Matija Buhinjak kako za koga za nekoga je sve zlo,a za nekoga je sve dobro......


Istina-Pero Hunjet Dede sada, hajde ju protumaci ... sta se stidis... cvrsto shvati da je jedan put i to Isusov,,, to Vase kako za koga su samo pristupni i licni putevi svijesti i slobode ... a spoznati moraaaas ... taj jedini koji je BAS SVIMA ISTI... i na tvojoj slici lezi sva istina kosmosa i postojanja... sa postovanjem Matija... potpunim....


Gava Tesic Ideolpoklonstvo.
Nije ideolopoklonstvo samo onda ako se ima znanje... a dotle je...

Dada Svjetlost ISUS - „Zaista, kažem vam, nikada nitko neće ući u kraljevstvo nebesko na moju zapovijed, nego ako ste sami ispunjeni.“



Istina-Pero Hunjet https://www.facebook.com/photo.php?fbid=658550960846098...

Matija Buhinjak ova slika gore je povezan pa s ovom slikom Istina-Pero Hunjet..



Liljana Lazarova Hvala na predivna iskustva. 

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:06 pm


Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:07 pm

Nermin Frljanovic
STA TI OVO ZNACI PERO
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=283838505059934&set=a.283838141726637.60668.100003013614325&type=1&theater
Istina-Pero Hunjet Pa znanje... sva znanja ces kroz isusa spoznati.. imas dole dve slike .. ako zelis citaj polako... srdacan pozdrav...

Nermin Frljanovic OVO MI NESTO LICI NINASTO

Pero:
Sve sto je znanje a nekome nepoznati i nema znanje - znanje mu lici NINASTO... ako je Isus krajnji desno - znaci da je prvi po znanju i veci od bogova po slijedu prema lijevo...



Istina-Pero Hunjet Ma pusti to .. to mi je neko ubacio sliku ... ali ima znacenje... na primjer u indijskoj kulturi sedam risija su govorili narodu zakone i slicno i kako da se ponasaju... ali to znanje nije bilo u njima... razumijes... nego su samo objavljivali kada je trebalo... poslije nista... dok je Isus posjedovao to znanje i imao u sebi i to 12 znanja... dok se je Mojsije upoznavsi mudraca u pustinji i njegove ceri vjencao samo sa najstarijom cerkom od njih sedam... sto ti znaci svijetlosna znanja i tako dalje...

Istina-Pero Hunjet Mi trebamo da shvatimo ... da uciti moramo.. ONO STO ZNAMO DA I SPOZNATI MORAMO... a to ide kroz dublje ucenje a ne samo vjerovanje... znaci licna iskustva sa znanjem i RADOM na sebi... od ponavljanja pjesmica do besvijesti nema nista... spoznati se mora to sto sa intelektualno zna... Nema vece neugode nego kada dodes do negdje i nesznas kako dalje... tada dolazi do vrtnje u krug... nezadovoljstva... i taze se krivci... svi tepu jedno te isto .. a niko se sa nikim ne slaze... i svi su ubjedeni da znaju i da su na pravom putu... a puta nigdje... jer je zavrsen dio puta... treba naci sledeci, nastavak stecenoga.. znanju nikada i nigdje kraja. Lako je citirati jugovice... treba postati jugovic...

Nermin Frljanovic PERO JEDAN JE PUT SVI DRUGI PITEVI SU KRIVA RELIGIJA SA,O JEHOVINI SVJEDOCI IDU TIM PRAVIM PUTEM TOCE TE I VIDJETI SVOJIMOCIMA

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:08 pm

Istina-Pero Hunjet Nermine .... jeste...j edan je put... ali ga naci treba... Svi pricaju o Nikoli tesli... pazi dobro sada... i godinama u skolu idu... i niko ga jos nije stigao u znanju... a ljudi rade na i sa vrhunskim znanjima, ne ponavljaju jednu njegovu strofu.... kako onsda ovi sto samo citiraju Bibliju misle da su nesto vece postigli. Nije mi jasno zasto ste toliko protiv nekoga.... I oni su razliciti isto kao i mi... meni su oni na primjer poklonoli BIBLIJU.... inace ko zna kada bi ju imao... sada po nekada kada dodu ja ih rado primim... i igramo se znanja... sada oni hoce da odu .. a ja nedam...

Nermin Frljanovic Kršćani obožavaju Boga duhom i istinom

”Bog je Duh, i oni koji ga obožavaju moraju ga obožavati duhom i istinom“ (IVAN 4:24).

JEHOVIN jedinorođeni Sin, Isus Krist, sasvim je jasno pokazao kakvo obožavanje odobrava njegov nebeski Otac. Dok je na zdencu u blizini Sihara Samarićanki davao utješno svjedočanstvo, Isus je rekao: ”Vi obožavate ono što ne poznate; mi obožavamo ono što poznamo, jer spasenje potječe od Židova. Ali dolazi čas, i sad je tu, kad će pravi obožavatelji obožavati Oca duhom i istinom, jer Otac traži takve da ga obožavaju. Bog je Duh, i oni koji ga obožavaju moraju ga obožavati duhom i istinom“ (Ivan 4:22-24). Što otkrivaju ove riječi?
2 Samarićani su imali pogrešna vjerska gledišta. Nadahnutima su smatrali samo prvih pet knjiga Svetog pisma — i to samo njihov prijevod pod nazivom Samaritanski Pentateuh. I dok Samarićani nisu istinski poznavali Boga, Židovima je bila povjerena spoznaja iz Pisama (Rimljanima 3:1, 2). Vjerni Židovi i drugi ljudi mogli su zadobiti Smak sveta je najavljen u 18:00h, više o tome na dnevniku u 19:15h.hovinu naklonost. No što su trebali učiniti da bi to postigli?
3 Što su Židovi, Samarićani i drugi ljudi u prošlosti trebali činiti da bi ugodili Jehovi? Trebali su ga obožavati ”duhom i istinom“. Isto moramo činiti i mi. Iako Bogu trebamo služiti zdušno, odnosno revno, na što nas motivira srce ispunjeno ljubavlju i vjerom, da bismo obožavali Boga duhom prvenstveno trebamo imati njegov sveti duh i dozvoliti mu da nas vodi. Svoj duh, odnosno misaoni stav, trebamo dovoditi u sklad s Božjim duhom tako da proučavamo Božju Riječ i primjenjujemo je (1. Korinćanima 2:8-12). Da bi naše obožavanje bilo dopadljivo Jehovi, moramo ga vršiti i istinom. Ono mora biti u skladu s onim što Božja Riječ, Biblija, otkriva o njemu i njegovim naumima.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:09 pm

Istina-Pero Hunjet Ma prijatelju dragi... Isus ljubi oca svoga i obozava ga jer ima njegovo znanje i tako ga pozna, dakle zna sta radi... mi sada obozavamo ono sto ne poznamo... i satanu jer ga ne poznamo i isusa jer znanje neznamo... obozavati duhom znaci spoznati svijetlost stvaranja... da bi se tek duhom razvijao... i tek dolazi do spoznavanje ISTINE ALI IZ SEBE I U SEBE ILI KROZ SEBE... Sada sta se radi se SAMO CITIRA TUDE ZNANJE I MUKE... treba prezivjeti mnogo bola i patnje licno ... da bi se sloboda postigla... a to bez licnoga znanja i prakse je nemooooguceeee... i sam moras pretrpiti sta je i on... ali to tek sa znanjem ide... u tome je problem... niko nema hrabrosti da prihvati bilo sta Van biblije... kako bi tek bio hrabar da ga neko kamenuje cijeli dan...


Nermin Frljanovic 
Je li moguće poznavati Boga po imenu?

Obraćati se nekoj uvaženoj osobi po imenu uistinu je čast. Ljude na visokom položaju drugi često oslovljavaju titulom, naprimjer gospodine predsjedniče, Vaše Veličanstvo ili Vaša Preuzvišenosti. Stoga, kad bi vam neka uvažena osoba rekla da joj se obraćate po imenu, sigurno biste se osjećali počašćeno.

U SVOJOJ Riječi, Bibliji, pravi Bog kaže: “Ja sam Jehova. To je ime moje” (Izaija 42:Cool. Premda on ima mnogo titula, kao što su Stvoritelj, Svemogući te Svevišnji Gospodin, svojim vjernim slugama oduvijek iskazuje čast jer im dopušta da mu se obraćaju po imenu.
Naprimjer prorok Mojsije jednom je Bogu rekao: “Oprosti, Jehova” (2. Mojsijeva 4:10). Prilikom svečanog otvorenja hrama u Jeruzalemu kralj Salamun započeo je molitvu riječima: “Jehova, Bože Izraelov” (1. Kraljevima 8:22, 23). A kad se prorok Izaija molio Bogu u ime izraelskog naroda, rekao je: “Jehova, ti si Otac naš” (Izaija 64:Cool. Sasvim je očito da naš nebeski Otac želi da mu se obraćamo po imenu.
Važno je obraćati se Bogu po imenu. No uistinu poznavati Božje ime znači više nego samo znati kako se on zove. Onome tko ljubi Jehovu i vjeruje mu on je dao sljedeće obećanje: “Zaštitit ću ga jer poznaje ime moje” (Psalam 91:14). Poznavati Božje ime mora imati neko dublje značenje jer je to prijeko potrebno da bismo dobili njegovu zaštitu. No što zapravo znači poznavati Jehovu po imenu?

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:09 pm

Nermin Frljanovic
Da bi naše obožavanje bilo dopadljivo Jehovi, moramo ga vršiti i istinom. Ono mora biti u skladu s onim što Božja Riječ, Biblija, otkriva o njemu i njegovim naumima.

Ovo je strasno...

Koje zablude koristite... i kako vas manipulisu...Jehova je jedno a Bog je nesto drugo... jehova trazi da se on obozava... a ucenje isusovo trazi DA OBOZAVAS SEBE... TE DA UCIS.... ako se nekoga samo obozava.... sta se uci... istina je znanje SVIJTLA... JOS TO NIKO NE SPOMENI OVDJE OD VAS. I U SKLADU E SVE ONO STO SVIJETLO POTVRDUJE... a ne BILO KOJA KNJIGA... koja ne dozvoli ni jedno drugo znanje.... a sva znanja svijeta sto znamo da spojimo u jedno ... jos nije ravno onome izvornome znanju... odakle su izasla sva ta rasparcana znanja.... ali vi svi toliko mnogo znate... i sigurni ste da je sve samo u bibliji... a niko nikoga od vas ne podnosi... haaaloooo..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:09 pm

Istina-Pero Hunjet Ma sta je ovo...
Nermin Frljanovic Je li ovo danas na Zemlji Božja volja?

”Neka bude volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji“ (Matej 6:10)

JULIO i Christina užasnuto su gledali kako četvero njihove djece umire u požaru. Kad se u njihov parkirani automobil zaletio pijani vozač, došlo je do eksplozije. Njihovo peto dijete, Marcos, spašeno je iz razbuktale vatre, ali je po tijelu zadobilo teške opekotine koje su ga trajno unakazile. Tada je imao devet godina. Njegovog je oca obuzela duboka tuga. Sebe i svoju obitelj tješio je riječima: ”To je Božja volja, bilo to za nas dobro ili loše, i moramo se s time pomiriti.“
Kada dožive ovakve nesreće, mnogi ljudi reagiraju na sličan način. Možda razmišljaju: ’Ako je Bog svemoguć i ako se brine za nas, onda ono što se dogodilo mora na neki način biti za naše dobro, koliko god nam to bilo teško razumjeti.‘ Slažeš li se s takvim zaključkom?
Stav da je Božja volja sve što se događa, i dobro i loše, često se zasniva na Isusovim riječima iz molitve Očenaš koje su citirane na početku članka. Na nebu se vrši Božja volja, zar ne? Kad se molimo: ’Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji‘, zar time ne kažemo da je ono što se događa na Zemlji zapravo Božja volja?

Pero:
Sa cime da se moras pomiriti... kakve veze ima bozija volja... ako se neko nesto dogodilo sto nije nikome ugodno... to znaci samo dve stvari... ili si radio zlo nekome u proslom zivotu --- zakon karme - te ti se sada vraca... ili je davo na dijelu iz nekoga razloga te je unistio preko tebe nekoga... a i samoga tebe jer te to isto ceka u drugom rodenju... kakva bozija volja ... samo se lupa bez veze... o molitvi sam vamm pisao... nebo nase su nase misli... to jeste kolektivno nesvijesno... sva nas zla i sprdacine... i jos se molimo sigurno da nam se te sprdacine muke i znanja vrate... i vracati ce se sve dok barem nesto ne pocnete da shvacate... a to je da prestanete biti papagaji i da pocnete da ucite i razvijate seb.. da naucite voliti sebe i sebe obozavati... to je jedini bogu milo... jer ako neznas da volis sebe...KAKO MOZES DA VOLIS NJEGA...

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:10 pm

ic Pravi Profilhar publisert påBIBLIJSKE ISTINE ! - Svi iskreni istrazivači i ljubitelji Reči Božije
...i on se pitao:zasto postojimo?-cemu i kome prostranstva beskraja i kome pripada vjecnost-odgovora nema,a trazimo ga otkad smo tu-vjecno tragamo-al' ne nadjosmo nijednu misao osim pitanja:Ima li smisla traziti smisao?Matej2:11 i Jakov2:1

Pero:
Ma ni pitanja danas nema... jos gore je... niko ne pita... svi sve znaju... ne postoji cak ni smisao... !!!?



Istina-Pero Hunjet Nermin Frljanovic DIJETE NIJE BOG AKOSUGA LJUDI DAROVALI TO JE IZ POSTOVANJA STOGA JE BOG POSLAO IZ UTROBE MAJKE MARIJE JKAKOBI DOSAO I OTKUPIO CITAVO COVJECANSTVO JA NEGLEDAM KO JE KO DJELA

Istina-Pero Hunjet Neeermiiineee... gledaj sta piseees.... ja ti tepem da moras sam da ucis da bi se spasio ... kako bi suzio samo sebi dok ne spoznas ta trebas... a ti i svi biblijasi ste ubjedeni da su vam svi gresi vec oprosteni... i da je isus to za vas ucinio... dakle lijenstine i sve ostalo... a pisete kako ste hrabri i kako bi vi podnijeli muke kao isus i pavao i slicni drugi,,,



Istina-Pero Hunjet Jel tebi i vama slicnima jasno OVO...
ISUS - „Zaista, kažem vam, nikada nitko neće ući u kraljevstvo nebesko na moju zapovijed, nego ako ste sami ispunjeni.“

Sve sto tepete... samo ova jedna njegova misao vamn sve pobija...

Nermin Frljanovic DA TE PITAM KOJI JE TVOJ BOG KAZIMI

Istina-Pero Hunjet Moj bog je i Tvoj Bog... Nas Bog je Jedan i jedini svima ljudima na nasoj planeti... a niko ga ne spominje PA NI TI... niti mu ime znate... kada neznate nekome ime... kako znate koga obozavate... bogova je mnooogo... ali je izvor jedini.... ti drugi bogovi kolonizirali nas od nasega boga... i vi ih satanima nazivate... oni svi svoje bogove postivaju jer znanju ko su... a TI licno neznas kako se zove tvoj Bog... ja znam... a ti neznas... jer ti u bibliji to nigdje ne pise... Objasnio sam ti zasto smo nesvijesni.... a ti meni reci IME NASEGA BOGA... nemoj citate TDE.. nego tvoje spoznaje..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:11 pm

Istina-Pero Hunjet Pa citam te sta pises i kakve zakljucke od Vasih psalamaq... tamo istina pise ali ju vi ne vidite... sve upropastiste... IME BOGA MI DAJ... jer neznate ni sta JAHVE znaci.. dakle daj mi ime boga i znacenje... JAHVH - ima znacenje.. i to niko od vas biblijasa ponavljaca nezna... shvacas li ti - ne se uobraziti da nesto znas... teras mene da citam psalman.. a ti neznas ime Boga nasega...


Nermin Frljanovic Božje ime izaziva polemiku

OD DOPISNIKA PROBUDITE SE! IZ NIZOZEMSKE

PREVODIOCI nove nizozemske Biblije izazvali su polemiku kako među bibličarima tako i među laicima. Što je bio povod? Odlučili su prevoditi Božje ime riječju Heer ili Gospodin.
U prosincu 1998, nekoliko tjedana nakon što su prevodioci objavili primjerak svog prijevoda, grupa žena iz protestantske organizacije Kerk en Wereld (Crkva i svijet) pokrenula je putem pisama protestnu kampanju. S kojim razlogom? Smatrala je da riječ ”Gospodin“ zvuči ”previše muški“. Ubrzo su se i druge grupe — katolika i protestanata — pridružile protestnoj kampanji. U veljači 1999. kampanji su se pridružila tri izučavatelja koja su zastupala mišljenje da četiri hebrejska slova Božjeg imena treba jednostavno transliterirati kao JHVH. Ubrzo nakon toga bibličari, prevodioci i teolozi sastali su se u Amsterdamu kako bi riješili ovo pitanje. Na kraju diskusije svi su prisutni bili pozvani da glasaju za prijevod koji smatraju odgovarajućim.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:12 pm

Istina-Pero Hunjet I opet prepisujes i citiras tude neznanje... ili ne odkrivemo neznanje... de me poslusaj malo... opet cu da ti ponovim... Mojsije je otisao u pustinju... upoznao je mudraca... i sedam ceri... a samo je najstariju ozenio... znas li ti sta to znaci... znas liiii... neznas... saznaaaaj... zasto je isus rekao da ce mojsijevoj zmiji glavu petom smrskati .. saznaaaaj... a to se moze samo spoznati u sebi ,, a ne citatima tudima....
I zastali su KOD TA CETIRI SLOVA... KAKO BI pazi sada .. DALO ODGOVARAAAAJUCI ODGOVOR... halooo... odgovarajuci - kome... zasto ti nisu rekli STA ZNACE TA CETIRI SLOVA... koliko puta da ti ponovi,....



Nermin Frljanovic NE CITIRAM TUDZE OVOJE NASE KNJIGE OD VJERNOG ROBA POMAZANE BRACE KOJI SE JEHOVA BOG BRINE PREKO NJIH

Nermin Frljanovic 

Vatikan želi stati na kraj upotrebi Božjeg imena

KATOLIČKE crkvene vlasti nastoje stati na kraj upotrebi Božjeg imena u bogoslužju. Prošle je godine vatikanska Kongregacija za bogoštovlje i sakramentalnu stegu po naputku pape u vezi s tim uputila pismo katoličkim biskupskim konferencijama diljem svijeta.
U tom pismu od 29. lipnja 2008. upozorava se na to da se usprkos jasnoj odredbi “zadnjih godina ustalila praksa izgovaranja imena Boga Izraelova, poznatog kao sveti ili božanski tetragram, pisanog s četiri suglasnika hebrejskog alfabeta u obliku
יהוה, JHVH”. U pismu stoji da se Božje ime koristi u različitim oblicima, kao što su Jahve i Jehova.* Ovim smjernicama Vatikan nastoji učvrstiti tradicionalni katolički stav prema upotrebi Božjeg imena, naime da tetragram svaki put valja zamijeniti riječju “Gospodin”. Osim toga u katoličkim bogoslužjima, crkvenim pjesmama i molitvama Božje ime “JHVH ne treba se niti koristiti niti izgovarati”, kaže Vatikan.

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Admin sri pro 10, 2014 11:12 pm

Istina-Pero Hunjet Pa noramalno jer ako se koristi i spominje tada ce nekome i pasti a pamet sta bi moglo i biti... dakle NE SPOMINJIIIII...???


Nermin Frljanovic 
PEROOOOOOOOOOOOOOO

Nermin Frljanovic 

mozes citati do sutra

Istina-Pero Hunjet Ma daj mi nesto SSVVOOJJEE ... jahveeee... sta je i ko je jahveee... reci mi znacenje... pitaj te pomazane od njega sta znace ta slova ili rijec... tako ces biti siguran u nesto... mudar budi i PITANJA imaj..

Admin
Admin

Posts : 1351
Join date : 23.11.2014

https://rajska-vrata.norwegianforum.net

[Vrh] Go down

Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje... - Page 5 Empty Re: Isus - njegovo ucenje - biblija - spoznaje...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 28. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.